Telpaugu laistīšana

« previous entry | next entry »
Feb. 1st, 2008 | 02:37 am

(Latviski neko normālu nevar sagooglet! Visur par kopšanu kopumā un baigi gari jālasa. Lai citiem tā nebūtu, vismaz kaut ko iztulkošu...)
Daudzi telpaugi cieš no pārūdeņošanas vai no sausuma. Cilvēki bieži vēlas ērtības labad laistīt augus pēc grafika, bet tas parasti nav labi. Laistīšanas biežumu ietekmē daudzi faktori, piemēram, auga veids, temperatūra, mitrums, apgaismojums, poda lielums, auga izmēri, augsne un noteces. Labākā metode, kā noteikt kad augs jālaista ir pārbaudīt augsnes mitrumu (vnk ar pirkstu) pāris centimetru dziļumā. Ja augsne ir sausa - jālaista. Mitrums jāpārbauda regulāri (katru dienu). Vīstoši augi parasti nozīmē, ka jālaista, bet ne vienmēr. Tas var arī nozīmēt ka tie ir pārlaistīti.
Ja laistat no augšas, pārliecinaties, ka visa augsne ir mitra, un ļaujiet liekajam ūdenim uzkrāties apakštrauciņā. Pēc tam apakštrauciņu obligāti iztukšojiet! Apakštrauciņam jābūt sausam.
Otra iespēja ir ievietot augu ūdenstilpnē dažu centimetru dziļumā. Izņemiet kad ūdens ir iesūcies augsnē līdz pat augšai.
Augsnei stādot var pievienot ūdeni uzsūcošus polimērus lai augsne ilgāk uzturētu mitrumu. Tas var noderēt augiem kuri ir ļoti ūdensprasīgi vai augiem kuri atrodas grūti aizsniedzamās vietās. ļoti rūpīg jāseko norādījumiem uz iepakojuma jo pārāk daudz vai pārāk maz var izrādīties slikti.
Augi neglazētos māla traukos jālaista biežāk nekā plastmasas traukos, jo māls ir porains un ūdens ātrāk izgaro.
Izmantojiet tikai istabas temperatūras ūdeni.
Izvairieties no mīkstināta ūdens. Nostādiniet ūdeni 24 stundas.

(ja vēl naktīs nebūs ko darīt iztulkošu arī kā izvēlēties atbilstošākos, u.c.)

Link | Bļauj! | Add to Memories


Comments {0}