Shanas biedrs

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

30. Oktobris 2020

fedrs @ 21:49:

snark @ 09:43: Ļoti īsi par to, ko nozīmē neatkarīga tiesa
Fragments no Eimijas Konijas Baretas runas pēc Augstākas tiesas tiesneša konstitucionālā zvēresta (tas ir pirmais no diviem) nodošanas.


It is the job of a Senator to pursue her policy preferences. In fact, it would be a dereliction of duty for her to put policy goals aside. By contrast, it is the job of a judge to resist her policy preferences. It would be a dereliction of duty for her to give into them. Federal judges don’t stand for election, thus they have no basis for claiming that their preferences reflect those of the people.
This separation of duty from political preference is what makes the judiciary distinct among the three branches of government. A judge declares independence, not only from Congress and the President, but also from the private beliefs that might otherwise move her. The Judicial Oath captures the essence of the judicial duty. The rule of law must always control.


Un tas ir tas, kas kož acīs sarkanajiem - jo kā tad tā - netiesāt pēc revolucionārās sirdsapzinas!

Pilna stenogramma: https://www.rev.com/blog/transcripts/amy-coney-barrett-swearing-in-ceremony-transcript

29. Oktobris 2023

snorke @ 16:04: tikmer whatsapaa draugu kasisanas :) bija sarunatas pusdienas sodien bet pajuka jo:

T atteicas jo kadi tur apstakli vinai
es atteicu, jo nevareju pabraukt - bet es tiesam nezinaju, ka acu parbaude ieklaus pilinasanu un aklumu (jo parasti taa nav) - un es negribu nobraukt kadu veceniti un kaa delj ? tapec ka nevareju vienas pusdienas izlaist un man obligati jabrauc ar ziliteem pa visu seju?

I. atteicas, jo pilsetas hospitalis zinjo ka ir pilns un ka viniem vairs nav vietu NEVIENAM un saadaa situacijaa vina no maajas aaraa neies

S. sapsihojaas - taa nebija runats, mes bijam sarunajusi, very disappointing utt

nu nezinu, bet no otras puses, ja tas pilsetas hospitalis zinjo, ka ir pilns un vairak cilvekus uznemt nevar, tad es varu saprast, ka dazi cilveki jutas stresaini (es ne, bet kada vairs tam nozime)

snorke @ 16:01: Telefonu atradu, Dievs ir un Ciba ir !

snorke @ 14:57: OMG

sakas viss ar mirgojosaam zvaigznitem redzes lauka kaktinos
palasiju, ka tas var nozimet no "pilnigi nekas" lidz "apsveicu, driz zaudesiet redzi un ari visu parejo"

aiztesos pie oftalmologa

kas izradijas vecs sakarnis, igns bez gala, tikko izdzirdejis manus slupstus "si sic sinnnntilanto cherckii" (pameginiet pateikt italiski mirgojosi apli redzes laika periferijaa, ka) saka maat ar galvu un LIEKI VARDUS NETEREJA, vispar vardus vins netereja nekadus

sapilinaja man acis brangas deva 2 veidu pilienu un lika gaidit gaitenii

jau driz maniju, ka saku zaudet ne tikai acu gaismu, bet ari orientesanas spejas (ja ta padoma, tie ir saistiti lielumi)

atpakal kabinetaa jau iestreipuloju neko isti neredzot, kas veco sakarni loti apmierinaja, ta esot ar tiem anestetikiem, vins noteica

acis izpetija rekordatrumaa un atdeva lapinu kur bija rakstits norma, norma, norma
izsperot mani aklu gaiteni, vins noteica, ka es tas zvaignzes drosi vien redzesu atkal, bet tas nekas nenozime un nekadas papildu vizites man ar neesot vajadzigas (brinos ka neieteica - kaa tur bija - marcinju galas un pinti alus un nedomat par lietam, par ko man nekadas jegas)

un vai es tagad varu braukt ar masinu ? - nu varat meginat pec 20-30 min

pec 20-30 min biju joprojam akla un loti apnemigi virzijos uz taxi, uzspraudusi uz masinas parkinga zimi lidz 15.30

un maajas atklaju ka man nav telefona - visaa sajaa afeeraa un apstulbumaa tad laikam tajaa taxi telfons palics
aizbraucu ar busu atpakal un noskaidroju kas par firmu utt utt, netieku darba mailaa (jo tam vajag kodu uz mobilo) utt utt, rakstu mailus no gmail utt utt

LABAIS - tad vismaz pec veca sakarnja domaam, aklums man pagaidam nedraud un arii nevienu nenogalinaju, tada akla braucot

un LUUUDZUUUUU atdodiet man telefonu LUUUDZZUUUUUU ciba, sadodas rokas, a nu vienu reiziti tikai

28. Oktobris 2020

fedrs @ 21:15: Kopš šovasar atklāju, ka varu skriet un klausīties podraides, man ir izveidojies par tiem, kas Latvijā ar to nodarbojas. Viena daļa pieturas pie žanra "Ejam ciemos viens pie otra, un bez mitas intervējam viens otru", vienvārdsakot, vārās burbulī. Otra - nepārtraukti intervē savu psihoterapeitu. Bet saprast jau viņus var - cik nu Latvija iela, ja pasāks aicināt uz sarunu katru reizi citu, ilgam laikam nepietiks. Tāpat ar to psihoterapeitu - parasti būtu jāmaksā par seansu, bet te var visu izrunāt par freiju.
Taču tā nav tikai mazo zemju un tirgu problēma. Lūk, šopavasar viņpus okeānam paviesojās un AGT norvēģu dziedātāja. Tad nu amerikāņu jūtūberi atklāja Andželīnu Džou.... nē... Džordanu, un no jūnija trubu ir pārpludinājuši vvideo, kas ne vien pēc žanra ir identiski, bet pat nav iespringuši izdomāt katrs savu nosaukumu: https://www.youtube.com/results?search_query=FIRST+TIME+hearing+Angelina+Jordan+-+I+Put+A+Spell+On+You

26. Oktobris 2023

snorke @ 15:13: aplis savelkas
mums otrais lokdauns, tik drusku maigaks, bet nu :
sporta zales, baseini utt ciet
kino, teatri, kultura ciet
restorani, bari -tikai darbdienas lidz 18.00
un nepartikas preces - tikai darbdienaas
izbraukt no commune it ka pagaidam nav aizliegts bet nav rekomendets
jaa alkohols noperkams tikai lidz 18.00
kaut kas vel, gan jau aizmirsu, pareizi, komandanstunda no 23.00-5.00

esmu ta ka sokaa, mekleju, kur aizbraukt - it kaa sveice vel valjaa, bet aizdomas, ka tikai tapec ka viniem veelaak saaka celties tie cipari un klist baumas, ka vini ari aizklapesies

26. Oktobris 2020

snark @ 12:00: Šis nāk trīs gadus par vēlu:
https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/executive-order-creating-schedule-f-excepted-service/


..conditions of good administration make necessary an exception to the competitive hiring rules and examinations for career positions in the Federal service of a confidential, policy-determining, policy-making, or policy-advocating character. These conditions include the need to provide agency heads with additional flexibility to assess prospective appointees without the limitations imposed by competitive service selection procedures. Placing these positions in the excepted service will mitigate undue limitations on their selection. This action will also give agencies greater ability and discretion to assess critical qualities in applicants to fill these positions, such as work ethic, judgment, and ability to meet the particular needs of the agency. These are all qualities individuals should have before wielding the authority inherent in their prospective positions, and agencies should be able to assess candidates without proceeding through complicated and elaborate competitive service processes or rating procedures that do not necessarily reflect their particular needs.

Conditions of good administration similarly make necessary excepting such positions from the adverse action procedures set forth in chapter 75 of title 5, United States Code. Chapter 75 of title 5, United States Code, requires agencies to comply with extensive procedures before taking adverse action against an employee. These requirements can make removing poorly performing employees difficult. Only a quarter of Federal supervisors are confident that they could remove a poor performer. Career employees in confidential, policy-determining, policy‑making, and policy-advocating positions wield significant influence over Government operations and effectiveness. Agencies need the flexibility to expeditiously remove poorly performing employees from these positions without facing extensive delays or litigation.


snark @ 10:24: https://xaxam.livejournal.com/1355727.html

Apskatīta Pēdējo pāris mēnešu Covid dinamika Izraēlā (dati no Džona Hopkinsa universitātes). Grafikā skaidri redzams lockdown efekts, tomēr svarīgākais šajā rakstā ir diezgan pesimistiskā un droši arī uz LV attiecināmā prognoze par trešo un tālākiem Covid uzliesmojumiem.

Ja izdosies pareizi uzķert periodiskumu, varēs laicīgi plānot dažādas aktivitātes tā, lai tās ietrāpītu kārtējā viļņa atplūdu (un pofigisma) posmā.

Grūti prognozējamais faktors te ir mērkaķi ar granātām varas iestādes, kas ikviena drošības pasākuma ieviešanu spēj reducēt līdz politiskam lēmumam.

fedrs @ 10:21: Ikrīta statistika
Potjomkina kāpnēm Odesā ir 192 pakāpieni.

24. Oktobris 2020

aizliegts_v @ 20:58: Šovakar Jeff Wayne's Musical Version of The War of the Worlds

aizliegts_v @ 20:29: Dzintares "Organiskā ķīmija"... jā, to mācību grāmatu, kas tad bija oficiālā, mums uzreiz lika nobāzt tā patālāk un nopirkt šo.

fedrs @ 15:47: No tehniskajiem tekstiem

Šobrīd vīrusa vibrācijas līmenis ir 5,5 hz...
Tas mirst, kad cilvēka kopējā izstarotā frekvence pārsniedz 25,5 hz.
Tādēļ cilvēkiem ar augstāku vibrāciju līmeni šī infekcija nav bīstama, taču cilvēkiem ar zemu vibrāciju,- tā ir bīstama.
Vibrāciju pazemināšanos ietekmē:
- sāpes (0,1 līdz 2 hz)
- bailes (0,2 līdz 2,2 hz)
- aizkaitinājums (0,9 līdz 6,8 hz)
- agresīvs troksnis (0,6 līdz 2,2 hz)
Cilveka vibrāciju paaugstināšanos ietekmē:
- sasniegumu labsajūta (līdz 95 Hz)
- pateicības sajūta (līdz 150 Hz)
- līdzjūtība (150 Hz un vairāk)
- Radio Skonto (107,2 MHz)
- mīlestības un līdzjūtības frekvence pret visām dzīvajām būtnēm sasniedz 150 Hz un vairāk
- beznosacījuma mīlestība,- no 205 Hz un..

23. Oktobris 2023

snorke @ 13:32: milano-catania-milano 8-15 Nov 13.99 euro
drusku supojos sokaa, kaukt kas jocigs
janoceko, vai uz siciliju vispar lombradiesi drikst braukt

snorke @ 13:22: uz kurieni lai brauc novembrii ? uz Bali nevar, Goa ari ne

varetu uz Kipru, bet vajadzigs tests- un izskatas ka tas deguna tests tiesi , ne asins
uz Griekiju - pagaidam tests nav vajadzigs Italijai, bet drosi vien driz bus vajadzigs, pie musu skaitliem pilnigi noteikti

tad atliek Sicilija ! nekada robezu skersosana, vai ari Isole Eolie, jaskatas kaa tur noklut

21. Oktobris 2023

snorke @ 16:25: kovidstastini :

mate ar jaundzimuso nosutita uz kovid-analizem slimnicaa, jaundzimusais covid-pozitivs, mate kaa uzzinaja rezultatus taa pazuda (zidaini atstajot), policija mati nevar samekleet, nezin ko iesakt ar pozitivo gadijumu (reals gadijums, Palermo)

visi grib tikt uz ofisu, klist apkart dziveszinja - ja pierakstas uz gripas poti (medservisaa var dabut), tad var tikt teritorija un iesmaukt ofisaa - uz poti var neiet aizbildinoties ar peksnu drudzi/diareju

snorke @ 15:07: ta stunda ir situsi - no 23-5 nevar uz ielas atrasties (no ritdienas)

esmu shokaa

nu, mani tas ietekmee dramatiski - es parasti atgriezos pec pusnakts (vai ari mana kompanija atgriezas pec pusnakts)
un vispaar - gimenes, seniori un taa- bet jauniem briviem cilvekiem - 23.00 tacu ir laiks kad sak domat ko darit
un kurs randins beidzas 22.00 ?

un but maajaas 23.00 = kas tas ir ? internats, trakonams ?

sonakt svinam pedejo brivibas dienu :)

snorke @ 12:24: kamer jus par maskaam vel nevarat rimties

mes te maskaas bez partraukuma kops marta

sodien mani vienkarsi neielaida darbaa, pat ne uz 5 min, izraadas, es kaukaaa biju palaidusi (vai nepareizi interpretejusi) vakrdienas mailu, kas saka, ka varot tikai essential gadijumos iet uz darbu

klist runas, ka bus coprifuoco - curfew - KOMANDANTSTUNDA vakaros

kaukadi vel likumi par restoraniem un baariem

ardievu isais laimes bridi ar ofisu, ednicu un bez armijas ielaas !!!

20. Oktobris 2020

aizliegts_v @ 20:53: Dziesmiņa par laiku - Uldis Stabulnieks

Tags:
fedrs @ 09:09: Ikrīta statistika
Laikā posmā no 1950. līdz 2016. gadam Venecuēlas iedzīvotāju skaits pieauga no 5,094,000 līdz 31,028,337.

Powered by Sviesta Ciba