- 14.11.19 21:04
-
Ceru, ka tā. Man gan radies iespaids, ka valoda bagātinās un noplicinās vienlaikus. Bagātinās ar aizguvumiem, jaunslengu un jaunu tehnoloģiju sastāvdaļu apzīmējumiem. Noplicinās dēļ tā, ka zūd profesijas un pat veselas nozares, un ar tiem saistītie vārdi zūd no aprites.
Tevis rakstītajā neredzu pretrunas. Tikai tāda nianse - man ir iespaids, ka tehnoloģiju iespējotās satura pārprodukcijas iespaidā cilvēks no valodas aktīva lietotāja - runātāja un rakstītāja aizvien vairāk kļūst par tās patērētāju - klausītāju un lasītāju. Un šķiet, ka AI būs tas, kas bagātinās valodas, bet cilvēki aizvien vairāk valodas lietošanā un attīstīšanā nostāsies pasīvajā patērētāja lomā.
Tas jau ir noticis ar ēdienu - tā iegūšana ir iespējama ar plastikāta karti, tā vietā, lai to izaudzētu, novāktu vai nomedītu un pagatavotu. Laiks paēšanai ir minimizēts. Priekšroka tiek dota ērtībai, nevis kvalitātei un izsmalcinātībai. Ēdienreizes pilnvērtīgi izbauda tikai svētkos un atvaļinājumos. Tas pats manā ieskatā var notikt ar valodu, ja tam būs radīti atbilstoši apstākļi. Un tie šobrīd veidojas.