- 29.10.18 18:53
-
150 līdzīgi gadījumi no 4500 manuprāt nenorāda uz spēcīgu tendenci. Lai arī nav tik slikti, lai nebūtu interesanti, tomēr apmēram 3 vienādi cēloņi no simta ir tuvu statistiskās kļūdas robežai ar ko gribu pateikt, ka šie savāktie dati manā izpratnē vismaz pagaidām ir drīzāk troksnis, nekā informācija.
Tagad pats interesantākais - dotajā rakstā pirmajam piemēram līdzīgs par atrasto naudu ar mani atgadījās pirms piecām dienām. Berlīnes lidostā blakus krēslu rindai pamanīju uz grīdas naudas vīkšķi, pacēlu, tie bija 80 zloti, tātad apmēram 20 EUR, apkārt čaloja zviedri (reiss bija uz Stokholmu). Bargi jautāju apkārtējiem, vai kādam tas pieder un ja nē, tad ziedošu tos pats sev labdarībai. Viens, gados jaunāks puisis pieteicās kā īpašnieks, bet visi pārējie, gados vecāki zviedri smējās. Visticamāk mani izāzēja, bet pasmējos arī es, un puisim naudu iedevu, pirms tam revanšā palūdzot pateikt pāris vārdus poliski, ko viņš, protams, nevarēja. Bet var jau būt, ka tā tiešām bija viņa pazaudētā nauda, jo viņa vecumā statistiski vairāk cilvēku naudu nēsā kaut kur bikšu kabatā, kur tai ir vieglāk izkrist. Bet tik pat labi var teikt, ka viņa vecumā statistiski biežāk samelo īstermiņa labuma dēļ.
Bet interesantais ir tas, ka dotajā rakstā piemērā par sakritībām tieši atrastas naudas gadījums ir izvēlēts kā piemērs, un ka man tāds ir atgadījiest tik ļoti nesen, bet iepriekšējais tāds ir bijis tik sen, ka vairs neatceros, kad.