- 14.1.09 00:34
-
Kad sapuvušai mājai ilgus gadus mēģina uzcelt papildus stāvu, tad atskurbinošs un īslaicīgs grautiņš ir pat nepieciešams. Frančiem studentu nemieri taču bija arī kultūras revolūcija, jo valdība ziņojumu beidzot sadzirdēja.
2 soļi kā pārvarēt politisko krīzi Latvijā:
a) Koalīcijai atrisināt savu problēmu nespēt sadzirdēt un reaģēt jau tad, kad neviens vēl nekliedz un neko nelauž, un pateikt "esam sadzirdējuši" un "tādēļ tuvākos 2 -4 gadus rīkosimies šādi".
[Man ir doma par praktisku mehānismu, kā to panākt, bet nav jau, kam izstāstīt. Pēc būtības tā ir atgriezeniskā saite no tautsaimniecības nozaru ekspertiem + "galvenajiem lietotājiem". Jo arī eksperti ne vienmēr zina, kas notiek realitātē. Pēc principa - par ceļu kvalitāti regulāri noziņo ne vien pilsētas Domes amatpersona, bet arī n-desmit taksisti, kas par to saņem nelielu, bet taisnīgu samaksu]
b) Pārvarēt un izspļaut apmātības ar varu kompleksiņu - "ja esmu ievēlēts, tātad jums jāklausa mani un neviens mani nedrīkst pamācīt, jo es zinu labāk, bet es jums arī visu nemaz neteikšu, citādi vēl kaut ko pārpratīsiet". Kamēr ielās nav sajūsmas gājieni ar atbalstu vadošajai koalīcijai, tikmēr ievēlēšana visticamāk ir notikusi pēc mazākā ļaunuma principa, nevis aiz uzticēšanās gudrākajiem prātiem un konstruktīvākajiem lēmējiem.
[Šī ir domāšanas arhetipa maiņa, sorry, no clue kā to panākt, visas atslēgas ir pašos, folklorā, reliģijā, savā un svešā dzīves un cilvēku attiecību pieredzē]
Rezumējums: politiķiem (un ikvienam pilsonim, kurš nav idiots, t.i. nevalstiski domājošs) sevī jātiek pāri šiem abiem būtiskajiem trūkumiem, tikai tad tautas uzticība un stiprums lēni, bet atjaunosies, un arī tautsaimniecība būs elastīga un spējīga veikli izvairīties no krīzēm - ārējām vai iekšējām.
Kāpēc tikai divi soļi? No slimnieka, kuram nav kāju, iesākumā nevajag prasīt pārāk daudz.