- 1.5.24 01:45
-
Ir, ir tehnoloģijās. ASV klozetpodos valda cits princips.
Viens no komentāriem pie Tevis dotā raksta atklāj noslēpumu: "Usually American toilets have quite a bit of water in them, so that usually takes care of any streaking problems."
Kad tādā nolaiž ūdeni, esošais vispirms tiek ar ievērojamu spēku izsūkts, bet pēc tam pods piepildās ar aizvietojošu ūdens daudzumu gandrīz pilns.
Manā ieskatā pavisam neliels, bet trūkums, kas, iespējams, attur eiropiešus pārņemt šo labo praksi, ir tas, ka fēce, iekrītot podā, kas gandrīz pilns ar ūdeni, tipiski uzsit šļakatu, ko sajust uz dibena var būt, bet var arī nebūt patīkami. Japāņi, protams, uzskatītu to vien par pirmo nedrošo soli tehnoloģiski augsti attīstītu podu higiēnas kultūrā un nedaudz samulstu no fakta, ka ūdens nav uzsildīts, bet tipisks eiropietis ar lielu varbūtību nepatikā noskurinātos.
Grūti spriest, kas ir vairāk/mazāk estētiski - ar ūdeni pilnā podā peldoša fēce, vai zaimojoši brūna strīpa uz porcelāna, un tam blakus - konstanti netīra, reizēm no pārāk uzcītīgas beršanas mazliet aizlūzusi poda birste.
Protams, ka labierīcību lietotāju imunitāti vairāk nostiprinās Eiropas poda versija, bet jauna tipa zarnu trakta slimību pandēmijā tā sagaidāmi būtu nāvējošāka.
Starp citu, ASV klozetpoda darbības princips ļoti uzskatāmi parādīts epizodē no iepriekš noskatītās filmas, kurā Tūrmane podā slīcināja savu tobrīd vēl vienacaino sāncensi. Lai izkļūtu no šķietami bezpalīdzīgās situācijas, pēdējā sataustīja rokturi un norāva ūdeni, un lielākā daļa eiropiešu vienkārši nesaprot, kāpēc tas viņai deva brīdi atelpas, jo viņu podos viss notiek pilnīgi otrādi.