friends [entries|archive|friends|userinfo]
Nyamo

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 24th, 2017|10:40 pm]

saccharomyces
hah, Facebook piedāvā man tagad dalīties ar divus gadus vecām atmiņām par kaķīša nāvi. smooth, Facebook, real smooth
Link1 comment|Leave a comment

[Sep. 23rd, 2017|01:14 pm]

217
Bijām uz ultraskaņu šorīt, būs tātad Vilma Harley Marsh :)
Link4 comments|Leave a comment

[Sep. 22nd, 2017|04:00 pm]

saccharomyces
es pēdējā laikā diezgan bieži ar sevi lepojos
LinkLeave a comment

Scrambled tofu [Sep. 22nd, 2017|09:35 am]

217
R. ir izdomājis kādu laiku padzīvoties 98% vegāniski (98%, jo pie tējas un kafijas viņš joprojām ēd parastos šokolādes digestives, lol :D "those English people!"), es gan joprojām ēdu gan sieru, gan olas, bet tā kā viņš ir mājās piena pircējs (parasti vajadzēja būt mājās vismaz 4 pinšu piena pakai :DD, kamēr, es, ja vispār, kādreiz sev Londonā pirku tik puspintes paku nedēļā), tad esmu pasākusi dzert visādus tos riekstu, mandeļu, auzu pienus, ko nu viņš nopērk...

kkad šonedēļ pamēģinājām sataisīt scrambled tofu (tb es gatavoju, viņš hovero virtuvē un atbalsta morāli), sadrupināju gabalos, piegriezu klāt sīpolus, ķiplokus, tomātus, dilles un pētersīļus, pārbēru ar kurkumu un čili. ar ketčupu bija garšīgi :D pats tofu negaršo ne pēc kā, bet galarezultāts garšo pēc tā ko pieliek klāt. diezgan ēdams, bet nevarētu teikt, ka nenormāli garšīgs.

ilustratīvs foto no interneta dziļumiem
Link5 comments|Leave a comment

can't stop moving [Sep. 21st, 2017|11:09 am]

saccharomyces
[Tags|]

Movement is primal and accompanies all the elements of play we are examining, even word or image movement in imaginative play. If you don’t understand and appreciate human movement, you won’t really understand yourself or play. Learning about self-movement creates a structure for an individual’s knowledge of the world—it is a way of knowing. Through movement play, we think in motion. Movement structures our knowledge of the world, space, time, and our relationship to others. We’ve internalized movement, space, and time so completely that we need to take a step back (a movement metaphor) to realize how much we think in these terms. Our knowledge of the physical world, based in movement, explains why we describe emotions with terms like “close,” “distant,” “open,” “closed.” We say we “grasp” ideas, or “wrestle” with them, or “stumble” upon them.

Movement play lights up the brain and fosters learning, innovation, flexibility, adaptability, and resilience. These central aspects of human nature require movement to be fully realized. This is why, when someone is having a hard time getting into a play state, I have them do something that involves movement: because body play is universal. As Bob Fagen says, “Movement fills an empty heart.”

//Stuart Brown, Christopher Vaughan, Play: How it Shapes the Brain, Opens the Imagination, and Invigorates the Soul
LinkLeave a comment

[Sep. 20th, 2017|12:26 am]

saccharomyces
es esmu tik pateicīga. mīlestība varbūt arī neizglābs pasauli, bet tā tik ļoti palīdz man glābt pašai sevi.
Link1 comment|Leave a comment

Electric Dreams [Sep. 19th, 2017|10:33 am]

217
Šonakt pamodināju R. nakts vidū, sapņoju, ka man ar draudzeni uzbrūk mežā viens ļoti dīvains vīrietis, un mēs skrējām prom, pa ceļu, pretī tālumā esošiem cilvēkiem, un es kliedzu "Palīgā! Palīgā!", bet tas skanēja ļoti savādi, bija ļoti jāsasprindzina kakla saites, lai skaņa vispār nāktu ārā, un kkur starp kkliedzieniem lēnām sāka skanēt R. balss, kurš mēģināja mani uzmodināt, izrādās es biju pa īstam skaļi kliegusi.

Nabadziņš pēc tam uz darbu brauca ne pārāk izgulējies, neatceros, kad pēdējoreiz biju pirms tam murgojusi, laikam pirms daudziem gadiem.

Noskatījos vakar Channel 4 pēc Filipa K. Dika darbiem veidoto Electric Dreams pirmo sēriju, pagaidām nevar saprast, vai patīk vai nē, kkādi labi momenti bija, bet jāredz vēl, lai saprastu, vai ir vērts terēt laiku.
LinkLeave a comment

use it or lose it [Sep. 19th, 2017|09:09 am]

saccharomyces
The sea squirt is an ugly creature. In its adult form it has a tubular shape that resembles a sponge or worm, and in its larval form it looks like a tadpole. Still, the sea squirt is one of our most ancient relatives. Its primitive nervous system makes it more closely related to humans than the sponges and corals it resembles. Scientists say a sea squirt tadpole approximates what an early human ancestor — the very first chordate — may have looked like some 550 million years ago. In this larval form, it has a primitive spinal cord and bundle of ganglia that act as a functional brain. This tiny brain helps it move selectively toward nutrients and away from harm. Like most oceanic creatures, juvenile sea squirts spend their time growing and exploring the sea.

Once the sea squirt grows to adulthood, it attaches itself permanently to a rock or a boat’s hull or pilings. It no longer needs to monitor the world as it did as a juvenile because the passing current provides enough nutrients for it to survive. Its life becomes purely passive. The adult sea squirt becomes the couch potato of the sea. In a surprisingly macabre twist, the sea squirt digests its own brain. Without a need to explore or find its sustenance, the creature devours its own cerebral ganglia. It’s like something out of a Stephen King book: “All work and no play make sea squirt a brain-eating zombie.”

The sea squirt is an example of a basic principle of nature: Use it or lose it. If a capability is not being used, it becomes an extravagance that is jettisoned or fades away. Either we grow and develop or we waste away.

//Stuart Brown, Christopher Vaughan, Play: How it Shapes the Brain, Opens the Imagination, and Invigorates the Soul
LinkLeave a comment

ui, izglītība [Sep. 18th, 2017|12:11 pm]

saccharomyces
latvijas uiversitāte
LinkLeave a comment

citus es apbrīnoju atklāti [Sep. 17th, 2017|01:10 am]

saccharomyces
šovakar jautājumu spēles kontekstā uz jautājumu "whom do you secretly admire?" mana atbilde bija "myself"
Link1 comment|Leave a comment

free [Sep. 16th, 2017|02:50 am]

217
Šonakt menedžeris pateica, ka atļaus man nākamajā darba nedēļā nenākt (apmaksāti), jo no tiem, ko atlaiž pirmos, man ir vismazākā kompensācija, jo man pietrūka 4 mēnešu līdz diviem gadiem, un arī jākratās visilgāk uz darbu.

Tas nozīmē, ka šonakts un vēl rīt, parīt, un čau, Londona. Vēl atbrauksim oktobrī ar R. uz Metallicas konci, bet tā citādāk tagad vislaik pie jūras :) Un nekādu piecu, sešu stundu dienā vairs uz/no darba! Un naktīs varēs gulēt :)
Nereāli dīvaini!
Link2 comments|Leave a comment

spēles ftw [Sep. 15th, 2017|12:45 pm]

saccharomyces
[Tags|]

Neuroscientists, developmental biologists, psychologists, social scientists, and researchers from every point of the scientific compass now know that play is a profound biological process. It has evolved over eons in many animal species to promote survival. It shapes the brain and makes animals smarter and more adaptable. In higher animals, it fosters empathy and makes possible complex social groups. For us, play lies at the core of creativity and innovation.

(..)

Nearly every one of us starts out playing quite naturally. As children, we don’t need instruction in how to play. We just find what we enjoy and do it. (..) At some point as we get older, however, we are made to feel guilty for playing. We are told that it is unproductive, a waste of time, even sinful. The play that remains is, like league sports, mostly very organized, rigid, and competitive. We strive to always be productive, and if an activity doesn’t teach us a skill, make us money, or get on the boss’s good side, then we feel we should not be doing it. Sometimes the sheer demands of daily living seem to rob us of the ability to play.

The skeptics among the audiences I talk to will say, “Well, duh. Of course you will be happy if you play all the time. But for those of us who aren’t rich, or retired, or both, there’s simply is no time for play.” Or they might say that if they truly gave in to the desire to experience the joy of free play, they would never get anything done.

This is not the case. We don’t need to play all the time to be fulfilled. The truth is that in most cases, play is a catalyst. The beneficial effects of getting just a little true play can spread through our lives, actually making us more productive and happier in everything we do.

//Stuart Brown, Christopher Vaughan, Play: How it Shapes the Brain, Opens the Imagination, and Invigorates the Soul
Link1 comment|Leave a comment

la fin du travail un nabadzīgā angļu valdība [Sep. 13th, 2017|07:57 pm]

217
Tā kā vajadzētu bijis jau sen sākt domāt par darbiem kkādiem no oktobra līdz februārim, bet pagājšnedēļ bija Francija un nesanāca, šonedēļ darbs, nākamnedēļ tad laikam būs jāmēģina kko domāt, bet ir sajūta, ka gribās sagaidīt oktobri, atvilkt elpu uz kādām 2 nedēļām un tad domāt...

Esmu skatījusies visādus sludinājumus, bet tur lielākoties vajag vismaz uz gadu, droši vien nāksies vazāties pa aģentūrām, droši vien ielikšu kkādus sludinājumus arī par franču, angļu un krievu privātstundām, bet man kkāda skausta sajūta saka, ka nez vai tas nostrādās.

P.S. pagaidām vismaz jau noskaidroju cik vien daudz varēju par pašnodarbinātā statusu, ja izdosies ar privātstundām
P.P.S. tā kā no 3-4 gadu vecumam ir par velti tikai 15h bērnudārzs nedēļā, un pirms tam ne pārāk, un tāpat nāksies līdz skolai sēdēt mājās, var arī nokārtot droši vien DBS check un vāķīt bērnus pie sevis, jo nav vērts strādāt, neredzēt sīko un atdot visu nopelnīto naudu par bērnudārzu vai aukli tāpat

biš ironiski, ka LV, kas ir daudz nabadzīgāka, par bērnudārziem nekāš tik daudz naudas kā šeit...
Link13 comments|Leave a comment

accidentally winning [Sep. 13th, 2017|12:18 pm]

saccharomyces
priecīgi dzeru ugunspuķes tēju un rāmi asiņoju, izdomāju iegūglēt - internets saka, ka asv indiāņi to lietojot arīdzan, lai mazinātu visādas "sieviešu problēmas", sākot no pārāk smagas menstruālās asiņošanas un krampjiem, līdz pat yeast infections un urīnceļu iekaisumiem. hahā!
Link6 comments|Leave a comment

pirkstu nospiedumu lasītāji un apple pay [Sep. 12th, 2017|10:18 pm]

217
es esmu pārgājusi uz the Dark Side, mans mīļais androīds mirīja nost, tāpēc R. uzdāvināja man dzimenē aifonu.
bet es ne par to - šamējam ir pirkstu nospiedumu lasītājs, tāpēc uzliku savas bankas kartes uz viņa, un šodien beidzot noderēja - mājās izvilku maku no somas, lai piereģistrētos un samaksātu ar karti par gender scan, un aizmirsu ielikt atpakaļ somā.

tagad atbraucu vakarā uz Londonu uz darbu - un skatos - a maka ta naff. un tā veiksmīgi izmantoju iespēju maksāt ar telefonu :)
Link9 comments|Leave a comment

zinātne ir skaista [Sep. 12th, 2017|02:47 pm]

saccharomyces
hoho, gandrīz vai iemesls valkāt rotaslietas (bet slinkums un īstenībā jau negribas. bet liekas fifīgi)
Link8 comments|Leave a comment

word [Sep. 12th, 2017|01:59 pm]

saccharomyces
if you can't say no to what you don't want, you will never have time for what you do want
Link2 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]