friends [entries|archive|friends|userinfo]
Nyamo

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Björk Digital [Aug. 30th, 2016|07:26 am]

217
No 1.septembra līdz 23.oktobrim Somerseta namā būs Björk Digital izstāde, gribās aiziet :)
Neesmu nekad tā īpaši aizrāvusies ar viņas mūziku, bet šķiet, ka varētu būt interesants pasākums ar VR un mūziku :)
https://www.somersethouse.org.uk/visual-arts/bjork-digital

LinkLeave a comment

. [Aug. 29th, 2016|09:38 pm]

juriic
[Skaņas |Christian McBride - I Guess I`ll have to Forg]

Upe, kura nepielieto spēku, nav virzāma.
Dabas parādība, kura nekontrolē, nav kontrolējama.
***
Spēks nepaļauties.
LinkLeave a comment

[Aug. 28th, 2016|09:12 pm]

saccharomyces
trolejbusā izmisīgi ņaud kaķis, kaut kāda sieviete pēc iekāpšanas kliedza uz citu sievieti, kura runāja krieviski, lai iemācās latviešu valodu, lai kāpj ārā, sauca viņu par netīru krieveni, pēdējās 10min pirms veikala slēgšanas nopirku kaut kādus debilus izpārdošanas apģērba gabalus, lai varētu šonakt nebraukt mājās un tādējādi ietaupīt vismaz pusotru, divas stundas ceļā kopumā, varbūt tomēr izgulēties, biju darbā no desmitiem rītā līdz pēc astoņiem vakarā ar vienu mazu pauzi veikalam, jo biju badā

man gribas kādam iesist
man gribas raudāt
man gribas gulēt

viss kārtībā, kaķis beidza ņaudēt, uzreiz kļuva gandrīz mierīgi
Link2 comments|Leave a comment

UTMB Chamonix [Aug. 28th, 2016|12:36 pm]

217
Vakar, kad pēc kāpalēšanas pa kalniem Šamonī apsēdāmies iedzert kko aukstu, pilnīgi neplānoti trāpījām uz UTMB finišu. Redzējām, gan pirmo skrējēju, gan, kā lietuvietis Gediminas Grinius ar Lietuvas karogu apsedzies finišēja otrais.

Bet tie trakie cilvēki. Pirmais finišēja kkur 15:50 un otrais kkādas 20min vēlāk. Bet viņi bija izskrējuši iepriekšējā vakarā turpat no Šamonī, un mazāk nekā 24h noskrējuši apkārt Monblānam lejā augšā pa kalniem visus 170 cik tur kilometrus. Tādā +30 karstumā! Trakie! :)
Pirms tam augšā pastaigājām pa kalniem, paskatījāmies Monblānu.

Redzējām arī, nezinu, kā viņus latviski, parapentes fr, paragliders eng. Iepriekš bija bail, jo bijušais kolēģis sastāstīja, kā viņš ieskrējies un lecis nost no klints, bet tagad tieši redzējām, kā šie palēkā uz vietas un paceļas gaisā, izskatījās tik nesāpīgi, ka man tagad arī gribas pamēģināt kādu dienu :) moš nākamvasar :)
Link6 comments|Leave a comment

[Aug. 28th, 2016|11:12 am]

saccharomyces
man gribas ēst seitana steiku, kas stāv manā ledusskapī, bet arī negribas strādāt no mājām, tāpēc mēģinu birojā rūcošo vēderu piepildīt ar smilšainiem persikiem un cerēt uz labu

upd: bāc, cerības nelīdz, gribas ēst arvien vairāk, persiki jau beigušies
Link2 comments|Leave a comment

do you see what you did there, czech person? [Aug. 28th, 2016|10:59 am]

saccharomyces
Poll #20806 valoda
Open to: All, results viewable to: All

"A hamster appears, coming to visit before each step and discussing the current issue and what should be done with the children…"

View Answers

kāmītis diskutē par problēmu un par to, ko darīt ar bērniem
11 (100.0%)

kāmītis diskutē ar bērniem par problēmu un par to, ko darīt lietas labā
0 (0.0%)

Link4 comments|Leave a comment

[Aug. 28th, 2016|12:29 am]

saccharomyces
braucot sabiedriskajā transportā man bieži uznāk bailes, ka tad, kad es būšu veca, es smirdēšu un pati to nepamanīšu
Link5 comments|Leave a comment

šorīt [Aug. 26th, 2016|11:49 pm]

juriic
studijā atradu mirušu naktstauriņu.
tādu milzīgu un sakļāvušos.
pie tiem lielajiem starpsienu stikliem.
kur nav ko elpot.
LinkLeave a comment

kustīgs ir dzīvs [Aug. 26th, 2016|11:09 pm]

saccharomyces
taču ar visu nogurumu - es tagad braucu dejot un jūtos sajūsmināta
LinkLeave a comment

[Aug. 26th, 2016|08:59 pm]

saccharomyces
bet vispār es esmu tomēr šausmīgi nogurusi, ar visu to, ka man galvenokārt konceptuāli viss patīk
Link3 comments|Leave a comment

Ja Monblānam mākoņu cepure, būs lietus [Aug. 26th, 2016|03:37 pm]

217

Es vienmēr līdz šim izvairījos lietot Pinterest, jo man šķita, ka tur tikai kkādas dumas kosmētikas un matu bildes, un, vispār, priekš kam sevi apgrūtināt ar vēlvienu bildīšprogrammu.
Tad vakar naktī līdz 3iem lasīju vienā fb šūšanas grupā ierakstus, tad sāku skatīties internetos visādas idejas šūšanai, piereģistrējos pinterestā un līdz 5:30 vnk nespēju izslēgt, jo vajadzēja vēl un vēl bildītes.
Link2 comments|Leave a comment

[Aug. 26th, 2016|11:29 am]

saccharomyces
[Tags|]

šonakt sapņoju, ka biju tādā smalkā internāta veida mācību iestādē kā cūkkārpa, tikai bez maģijas. pēdējā laikā iestādē bija notikušas sērijveida slepkavības, un tika meklēts vainīgais. bija kaut kāds brīvdabas koncerts vai kas, kurš tika rīkots par spīti potenciāli bīstamajiem apstākļiem, uz kuru devos kopā ar nelielu draugu grupiņu, viens no kuriem bija darba kolēģis D, kuru es turēju aizdomās par šo slepkavību izdarīšanu, jo viņš darīja kādas aizdomīgas lietas un man bija zināms, ka viņš atradies vismaz vienā nozieguma izdarīšanas vietā. brīvdabas koncertā kāds uzsēdās vai uzkāpa manam tālrunim, un tas tika pilnībā salauzts, līdz ar to es paliku bez iespējas sazināties. bija jau vakars un pamazām kļuva tumšs, un bija jāatgriežas mācību iestādē, kurā turpinājās koncerta afterparty, kur es ierāpos kaut kādā tādā pusstāva istabiņā, kur satiku savu mīļoto vīrieti, un viņš man lepni izklāstīja, ka visas slepkavības ir veicis tieši viņš, un tūliņ būs arī mana kārta tikt nogalinātai. es sajutos ļoti vainīga, ka esmu nepamatoti turējusi aizdomās savu kolēģi, un kaut kādu iemeslu pēc es varēju no tās istabiņas doties vēl uz afterparty, kur atradu kolēģi un mēģināju viņam izstāstīt par notiekošo un atvainoties, ka esmu turējusi viņu aizdomās. tas bija sarežģīti, jo mīļotais vīrietis visu laiku bija tuvumā, un tomēr beigās man izdevās kaut kādas dejas laikā iečukstēt kolēģim ausī, ka turēju viņu aizdomās, bet tagad zinu, ka tā nav, jo slepkava pats man atzinās un grasās mani nogalināt. man šķiet, ka mēģināju sarunāt arī kaut kādu aizsardzību, jo sapnī kolēģis bija tāds kā vietējais harijs poters, visi viņu ļoti mīlēja un cienīja, kas arī bija bijis viens no iemesliem, kāpēc turēju viņu aizdomās, jo likās nereāli, ka varētu nebūt neviena, kam ar viņu ir kāda problēma - kas būtu iespējams, ja viņš vienkārši visus, kuriem tā ir, nogalinātu.

diemžēl pamodos un bija jāiet uz darbu, pirms uzzināju, kā situācija atrisināsies. atceros vēl, ka no salauztā telefona varēju dabūt ārā tikai atmiņas karti, kurā nez kāpēc bija saglabājami tikai 5mb informācijas, un es domāju - nez, kas tajā būs palicis iekšā, vai būs kaut viena bilde ar vietējo dabu (skolas apkārtne bija ļoti, ļoti skaista).
LinkLeave a comment

being a grown-up is lovely [Aug. 25th, 2016|12:19 am]

saccharomyces
šovakars bija tik dīvaina pieredze, ka man pat grūti pieķerties aprakstīt. sajutos mazliet kā atgriezusies skolas laikos, kad ar klasesbiedriem un draugiem klīdām gar sliedēm un pa visādām jocīgām vietām, daudz fotografējām sevi un viens otru.

šovakar attapos tumsā kapos divu draugu un svešu pieaugušu cilvēku kompānijā, kas aktīvi bildējās pie kapu pieminekļa un pēc tam sūkstījās, ka nav līdzi paņēmuši alkoholiskus dzērienus, un rosināja doties uz Lucavsalu peldēties televīzijas torņa pakājē. un tomēr es skaidri zināju, ka neesmu vairs skolniece. jo ceļabiedriem bija līdzi siers un persiki, un humuss, un maize (nevis čipši un rolltons, un alus), un man vairāk gribējās iekost un doties mājās gulēt, lai rīt varētu mierīgi pirms darba izņemt savu dpd paku ar 2,5kg vegānu siera un citiem labumiem, un tad braukt strādāt, nekā turpināt visādas ampelēšanās. tagad mājās pirms gulētiešanas zem pūkainas segas ēdu aukstus vārītus pelēkos zirņus ar sojas majonēzi un aso mērci, un jūtos apmierināta ar dzīvi un tuvākā laika plāniem. esmu mierīga. tas mani iepriecina.
Link3 comments|Leave a comment

Un deux trois [Aug. 24th, 2016|05:44 pm]

217
Tomēr reāli forši zināt franču val. Tagad tikko izprasīju Ženēvas lidostā visu par to, no kurienes izbrauc mans buss uz Senžervē, un tā darbiniece pat nepārgāja uz angleni, kā dažreiz šeit notiek. Viii. :)
Nevaru sagaidīt, kad būšu kalnos, vēl biš!
Link2 comments|Leave a comment

[Aug. 23rd, 2016|01:47 pm]

saccharomyces
redzu tos cepienus, un man gribas tikai atkārtot to, ko ne pārāk sen jau rakstīju pie [info]french_mime - man liekas, pats svarīgākais šajā ir apzināties, ka pasaulē ir tik daudz problēmu un netaisnību, pret kurām cīnīties, ka nevienam cilvēkam, pat tad, ja viņš tam ziedo visu savu mūžu, nav iespējams aptvert tās visas, un vienmēr ir kaut kas jāizvēlas. mēs katrs izvēlamies, kuras cīņas uzņemties, un kuras - nē. tāpēc varbūt labāk tā vietā, lai tērētu savu enerģiju, mēģinot pārliecināt citus, ka viņu cīņa ir bezjēdzīga un stulba vai ka mana cīņa ir labāka, vai ka vislabāk ir necīnīties par neko, varētu biežāk vienkārši pieņemt savas un citu izvēles un darīt labāko, kas paša spēkos, lai strādātu sava izvēlētā mērķa labad. vajadzības gadījumā citiem īsi paskaidrojot, kāpēc esi izvēlējies tieši šo problēmu (bet bez nepieciešamības šo skaidrojumu nostādīt universālas patiesības, kas der un jāpieņem visiem, lomā), apzinoties, ka par spīti visiem pamatojumiem, izšķirošais faktors tomēr ir personiskā izvēle.

es daudz domāju par to, cik izplatīta ir vēlēšanās problēmas kaut kā salikt hierarhijā, pierādīt, ka ir kaut kāda viennozīmīga, objektīva secība, kādā tās vajadzētu prioretizēt. nezinu, kāda ir atbilde uz šo, bet man šķiet, ka tādu algoritmu ir grūti nodrošināt, jo neviena no šīm problēmām neeksistē vakuumā, bet gan mainīgā sociopolitiskajā un vēsturiskajā kontekstā.

tomēr reizēm ir vieglāk identificēt problēmu, kas kādā brīdī kļūst aktuālāka - kaut vai vienkārši tāpēc, ka noticis kaut kas kontekstā, kas to smagi pasliktina vai padara redzamāku, vai arī ir izdevies veiksmīgi samazināt kādu citu problēmu ietekmi uz cilvēku dzīvi. protams, arī šī aktualitāte var būt ļoti relatīva, piemēram, gadījumos, kad konteksts ierobežo cilvēka redzesloku, rīcībspēju un citus apsvērumus. teiksim - jā, bēgļu krīze visdrīzāk nav aktuālākā problēma dienvidamerikas kalnu iedzīvotāju kopienu vidū. bet mūsu priviliģētajā pozīcijā - atrodoties ES, dzīvojot samērā brīvā un plašā informācijas telpā, lielā mērā drošos apstākļos - lielākoties, izmatojot tādus dažādus kritērijus kā skarto cilvēku skaits, viņu pašu rīcībspēja vai tās ierobežojumi problēmas risināšanai, sistēmiska palīdzības potenciāla esamība vai tā trūkums, problēmas ilgtspējība (t.i. - vai tā ir problēma, kura ar laiku var saasināties tiktāl, ka risināšana būs nesamērīgi sarežģītāka, nekā iejaucoties tūlītēji; šeit man uzreiz prātā nāk salīdzinājumi ar slimībām, kuru ārstēšana kļūst neiespējama, kad tās progresējušas līdz konkrētam stāvoklim, kuru būtu bijis iespējams novērst, laicīgi sākot ārstēšanu) un citi aspekti, kuri uzreiz tagad neienāk prātā, var nonākt pie ne objektīvas ranžēšanas sistēmas, bet visai pamatota un vērā ņemama "problēmas aktualitātes pastiprinātāja" efekta. kas, protams, automātiski nenozīmē, ka obligāti visiem jāizvēlās uzreiz cīnīties šīs problēmas novēršanas labā, jo katram ir savi apsvērumi un situācija, kas var nepieļaut aktīvu iesaistīšanos, bet domāju, ka varētu būt izmantojams kā skaidrojums biežākai cilvēku izvēlei konkrētajai problēmai pievērsties un varbūt arī pietiekams pamatojums vismaz netraucēt tiem, kas izvēlējušies tā darīt.

protams, viens nav cīnītājs un katram gribas piepulcēt sev sekotājus atbalstam, bet man ir aizdomas, ka vislabāk to izdarīt caur personisko piemēru, jo, kā rāda liela daļa diskusiju, tās bieži vien tik un tā nav pārāk produktīvas sapratnes veidošanā.

māja
Link18 comments|Leave a comment

Karma [Aug. 23rd, 2016|12:38 pm]

217
[Sajūtas |There goes the summer]
[Skaņas |Avatar - Fiddler's Farewell]

Kad es lv strādāju bagāto mājsaimnieču kursos par naudas ievācēju, es dažreiz klusībā smīkņāju par to, kā viņas tērē naudu, lai mācītos gleznot vai šūt, vai veidot rotaslietas.

Lūk, vakarnakt pati pieteicos tepat, kamēr vēl neesmu pārcēlusies prom no Londonas, Franču Institūtā par nenopirkto cigarešu naudu fr kursos reizi nedēļā līdz decembrim. Jo ar savu "pati mājās sēdēšu un mācīšos" nekur neesmu tikusi, runāju tikai tad, kad aizbraucu uz Šveici vai Franciju ciemos.

Būtībā jau smieklīgi - maksāt kādam par to, lai tevi disciplinētu. Forgot my safe word. Varētu jau vainot skolu un visus citus uzspiestās ārējās motivācijas gadu izveidotos paradumus. Bet patiesībā jau vnk tā ērtāk. Jo iekšējā motivācija mācīties fr jau man ir. Ļoti liela. Tikai viņa mūžam paliek sapņošanas līmenī, un nekad nenonāk līdz realizācijai. Tāpēc iešu pie Bargās Kundzes struktūras meklēti. Galu galā šajā pusē 30 gadiem vismaz šķiet labāk godīgi atzīt savu vājumu un to izmantot nevis visu atstāt ilūzijām un kkādai nenoteiktai nākotnei.

Ēnīvej, rīt uz Franciju pie K. un kalniem :) vidējo pirkstu iesnām
LinkLeave a comment

Trūkst virziena sajūtas [Aug. 22nd, 2016|10:23 pm]

217
Pēc lv ir iestājusies kkāda identitātes krīze - 10.5 dienas tur kkā pilnīgi izsita no līdzsvara - nevaru savākties atpakaļ.
Nesmēķēju jau 5 dienu kopš atgriešanās UK. (Maksāt 9.15 par paciņu, kas lv maksā 2.80 neceļas roka, arī saslimu).

Sēžu mājās zeķēs, šallēs un jakās, iesnojos, slēpjos grāmatās. Man nav ne jausmas, kas es esmu un kurp dodos. Un ko es gribu. Pagaidām ignorēju to sajūtu. Bet viņa kkur ir tur apakšā. Nu - planēt laiviņā pa okeānu bez motora un airiem... pūtīs, aizpūtīs. Nav labi.
Link4 comments|Leave a comment

. [Aug. 22nd, 2016|10:33 pm]

juriic
[Skaņas |Poldoore - A Beautiful Eve]

Ir tikai likumsakarīgi, ka cilvēks pieķeras sāpēm. Tas ko es ar to domāju gan ir tāds izķidājums par tēmu - kāpēc? Tāpēc, ka sāpes psiholoģiski pieķēdē pie tā, ar ko tās saistās, jo ir viegli aizbildināties un atrast tajās nozīmi; padarīt to iemeslu par svarīgāku par citām lietām, kuras sāpes nav izraisījušas. Sāpes mēs apzinamies visizteiktāk, jo tie ir mūsu izdzīvošanas instinkti. Jautājums ir par sevis attīstību virs šī pamatasociatīvā, viendimensionālā instinktu līmeņa. Jautājums ir par nozīmes piešķiršanu. Bailēm un sāpēm pār cilvēku ir vara tikai tad ja tas tām piešķir nozīmi. Kaleidoskopa hierarhija.
Es tik tā. Man sen nav sāpējis un es savā laimes iedomībā esmu iedomājies, ka varbūt esmu pārtapis sāpes.
Kā arī likumsakarīgi ir tas, ka sirds ir kreisajā pusē.
LinkLeave a comment

. [Aug. 22nd, 2016|12:45 pm]

juriic
[Sajūtas | accomplished]
[Skaņas |some kinda jaazzzz]

Bet var jau būt tikai labāk.
LinkLeave a comment

[Aug. 22nd, 2016|12:02 pm]

saccharomyces
gandrīz vai gribu atkal mācīties bērnudārzā - es arī labprāt apgūtu "prasmi sēt gurķu sēklas olu čaumalā"
LinkLeave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]