friends [entries|archive|friends|userinfo]
Nyamo

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 18th, 2018|04:33 pm]

tapetes_puksts
Mācoties mākslas maģistros, īpaši studējot mūsdienu mākslas teorijas, sapratu, ka esmu ļoti vecmodīga un nevaru kļūt par mākslinieci, jo nedomāju konceptuāli.
Ir ļoti vecmodīgi sākumā sekot savai sajūtai, kuru pēc tam neesi spējīga verbalizēt. Normāli būtu izdomāt baigo ideju/koncepciju un tad izvēlēties piemērotāko mediju un metodoloģiski, soli pa solim realizēt savu ideju. Konceptuālismā pati mākslas darba definīcija var kļūt par objektu un ideja kļūst svarīgāka par tās materiālo realizāciju.
Konceptuālisms vispār ir interesants tīri informatīvi. Man ir interesanti lasīt par tā vēsturi un apjaust, ka mūsdienās tas joprojām ir baigi trendīgais, jo cik nav nācies novērot, ka nekādi nevar saprast darbu, kāmēr nav izlasīts tā apraksts, bet tas tāpat vēsturiski ir gaužām sens modelis, sākot jau no Dišāna "Strūklakas".
Akūtāk konceptuālisms izpaudās 60. gados, piemēram, Lorenss Veiners no 1969. gada savus darbus pavada ar "Nodomo paziņojumu", respektīvi, pietiek darbu izdomāt, bet nav nepieciešams to uzbūvēt. Džozefs Košuts sērijā "Nosaukts" radīja tādus darbus, kur vienīgais, kas tur eksistēja bija uzrakstīta definīcija uz audekla. Radikālāki meklējumi mākslas darba "dematerializācijas" virzienā raksturo Īanu Vilsonu, kurš kopš 1968. gada savus darbus veidoja kā brīvas sarunas par tematu "laiks". Sarunas netika ierakstītas. Vienīgais "ieraksts", ko varēja iegūt muzeji un kolekcionāri, bija mākslinieka izdots sertifikāts par norises vietu un laiku. utt.utt.
Žēl, bet es nekādi nespēju šādi funkcionēt. Esmu kaut kāds romantisks piktoriālists.
LinkLeave a comment

aizkautais NHS [Jan. 18th, 2018|10:47 am]

217
Runājot par vietējo mīļoto NHS, man, protams, arī ir Viedoklis, ko NHS vajadzētu sākt mainīt, lai viss neaizietu pa pieskari:
(un es pat neminēšu to, ka laikā, kad ļoti trūkst medmāsu un ārstu, lai par tādu izmācītos, jāmaksā barga nauda, kas vien jau ir idiotisms)

Man šķiet, ka viņiem reāli vajag
1) centralizēt un novienādot (ieviest vienādus papīrus/veidlapas, utt.) NHS trastu sistēmu. Piemērs iz dzīves: es sākumā biju pieteikta dzemdībām Portsmutas QA slimnīcā, bet tagad, jo pārcēlāmies, pieteicos uz Royal Surrey, kas atrodas cita NHS trasta paspārnē. Tā vietā, lai visi mani dati kkur uzglabātos vienotā sistēmā, pieejami visā valstī, katrā trastā/pat slimnīcā, tās maternity notes atšķiras pēc formāta, turklāt ir uz papīra.
Iepazīšanos ar jauno slimnīcu es sāku nododot vēlreiz tieši visas tās pašas analīzes, ko Portsmutā (ieskaitot, lai noskaidrotu manu asisngrupu, kgan viņa bija skaidri gaiši uzrakstīta manās Portsmutas piezīmēs), un 1h30 man vecmāte jautāja tieši visus tos pašus jautājumus par slimību/ģimenes vēsturi, ko jau sākumā man jautāja Portsmutā, un ar roku(!!!!!) pārrakstīja visu to pašu info par jaunu jaunajās piezīmēs. Tas ir 1h30, ko varēja veltīt, lai jēdzīgi izmeklētu kādu citu pacienti, bet nē, bija dubulti jākopē info no viena papīra uz otru, un divreiz nodoklū maksātāju nauda tika izšķiesta par tam pašām, identiskām analīzēm.

2) vnk tur ir kkāda stulba praktiska nesakārtotība - piemēram, kabinetā teceja ūdens no krāna, R. teica, eu, a jums krāns saplīsis, tek, vecmāte vnk atmeta ar roku, un teica, nu jā, tā viņš i, tā mums viņi te tek un netiek salaboti...

3) likt cilvēkiem maksāt naudu, kaut vai £10, ja šie neatnāk uz vizīti pie ģimenes ārsta. Es pie šī pati esmu vienreiz bijusi vainīga - novembra beigās man vajadzēja iet pie GP uz 25nedēļas apskati, bet mēs tieši tobrīd pārcēlāmies un man grūtniecības totāla aizmāršība galvā vislaik, un es vnk atcerējos pēcpusdienā, ka man no rīta bija bijis jābūt pie GP. Es arī par to labprāt uzņemtos atbildību, un samaksātu, jo man šķiet, tas tikai pasliktina situāciju. Ja tu piesakies pie ārsta un neaizej, un tad jāpiesakās uz citu laiku, kādam citam ir grūtāk pieteikties pie ārsta, veidojas rindas, laicīgi nevar tikt pie ārsta, un beigās visi vēl piedevām pat nemēģina tikt vairs pie GP, bet gāž apkārt ātro palīdzību ar aizlauztiem nagiem un galvassāpēm.

Vakar bijam Grimsbijā (kas joprojām ir ļoti Grim'n'Rough - vienīgais no visas pilsētas, kas neuzdzen depresiju pat saulainā dienā, bija šis grafitti purniņš). Atkal braucām 5h tur, 5h atpakaļ, aizvedām daļu no R. mammas mantām uz izgāztuvi, savācām ledusskapi un plīti pārdošanai vai ziedošanai, ja neviens nepirks, vēl palicis tikai aizvest ļoti daudz maisus ar mantām uz vietējiem labdarības veikaliem nākamreiz, pašas bēres trešdien, un tad vēl viņai ir garāža, kurā pat neesam bijuši, kas jāizvāc, man aizdomas, ka tur būs elle kārtējā ar visādiem krāmiem un miljons kastēm un maisiem. Bet par to mēs domāsim citudien.

"SKANDINĀVU MINIMĀLISMS!" ir labs preventīvs līdzeklis ļoti daudzu dzīves problēmu novēršanai, btw
LinkLeave a comment

[Jan. 17th, 2018|08:56 pm]

217
Gribētos to Nameja gredzenu noskatīties, bet līdz UK diez vai jau atnāks...
Link2 comments|Leave a comment

[Jan. 17th, 2018|04:58 pm]

saccharomyces
old news: man joprojām ir problēmas ar robežām
Link2 comments|Leave a comment

[Jan. 16th, 2018|11:10 pm]

saccharomyces
I am a feminist, but I was born and raised behind enemy lines. My underlying chromosomal makeup can’t compete with 32 years of hardcore, unrelenting conditioning that has taught me that my chromosomal makeup and its physical expression is at best second-class, inconsequential, and strange, and at worst a weapon, a weakness, a tawdry distraction to these good men just trying to do the Lord's work over here. (..) I live every minute of every day with a fat-mouth, fat-head, bag-a-dicks fox in my hen house, and he never stops telling me that I’m not good enough, and I’ve spent most of my life agreeing with him because he is the loudest voice in that room.
(..)
If The Fox had a central thesis, it would look something like this:

It is important for you to understand that no matter what you do or how hard you work, you can never take pride in your accomplishments or feel valuable or competent. I will take every opportunity to remind you that your work doesn't matter; that your mistakes are proof that you will never be a worthwhile person; that your thoughts, opinions, and feelings are less important than mine and based in silly irrational nonsense; that you do not deserve to have time, space, or a voice; and that your only value lies in the pleasant feelings you can give me by being nice and pretty, and the work you can do to support me.

//Katie Anthony, 2017, "Feminist Werewolf"
LinkLeave a comment

Harry Potter and the Portrait of What Looked Like a Large Pile of Ash [Jan. 16th, 2018|09:40 pm]

saccharomyces
šo "harija potera" nodaļu es vēl nekad nebiju lasījusi
Link1 comment|Leave a comment

[Jan. 16th, 2018|02:22 pm]

tapetes_puksts
vidējais formāts ir izcils. četru stundu laikā lēnām, izbaudot, rūpīgi plānojot izbildēju 12 kadrus un par visiem esmu sajūsmā + vēl tas intriģējošais neparedzamības moments, kas sniedz papildus baudu.
salīdzinot ar digitālo kameru-stundas laikā izbildēju kādus 50+ kadrus un visi riebjas.
Link4 comments|Leave a comment

sir shit-a-lot [Jan. 16th, 2018|08:41 am]

saccharomyces
es ļoti ceru, ka esmu vnk saindējusies ar maksimas vegāniskajiem plāceņiem (vai humusu, kas visu dienu nodzīvojis uz galda), nevis tomēr saķērusi vēdera vīrusu
Link7 comments|Leave a comment

[Jan. 14th, 2018|06:13 pm]

tapetes_puksts
nevaru ciest bildēt pasākumus. pēc tam paliek kaudze bezjēdzīgu bilžu ar smaidīgiem ļautiņiem, kuras tikai aizņem vietu cietajā diskā.
es sapratu, ka ar fotogrāfiju es varu būt saistīta tikai un vienīgi personiski, kad nav nekāda uzdevuma no ārpasaules un tikai ar analogo kameru. citādā formātā nav vairs nekādas intereses.

bet man ir kaut kādas problēmas ar savu robežu novilkšanu. es nemāku cilvēkiem pateikt- "pietiek. es to vairs nevēlos darīt".
eksistē virkne notikumu, lekciju, semināru, izstāžu u.c. uz kuriem esmu gribējusi iet, bet tiklīdz par to paziņoju, man lūdz fotografēt un tā vietā, lai es pateiktu, ka es to negribu darīt, jo tad es arī nevarēšu normāli izbaudīt pasākumu, es pēdējā brīdī pasaku, ka netieku :(
Link5 comments|Leave a comment

Bongo/Frīda [Jan. 10th, 2018|05:06 pm]

217
[Skaņas |Creeper - Suzanne]

R. ir šurpceļā no Anglijas vidienes ar Bongo/Frīdu. (Oriģināli šitie busiņi esot bijuši Mazda Bongo, bet tad amīši esot izdomājuši, ka labāk viņu pārdēvēt par Ford Freda, tāpēc tagad var nopirkt busiņus gan ar Bongo, gan Freda nosaukumu, kgan pats busiņš neatšķiras.) Pat 20 gadus vecam modelim ir gan tāds jumts, kas automātiski paceļas slīpi gaisā un tur augšā var gulēt divi cilvēki, gan gaisa kondicionieris, gan automātiskā kārba (kas šeit UK ir retums, nezinu kāpēc, bet lielākajai daļai mašīnu šeit ir manuāli slēdzamie ātrumi. Bet ko var gribēt no cilvēkiem, kas brauc pa ceļa kreiso pusi un lieto tos idiotiskos atsevišķos krānus izlietnē :D)

Man kā praktiskam un finansiāli paranoiskam cilvēkam moš varbūt gribētos, lai R. vispirms nomaksā savus bankas parādus, un tad tikai kko jaunu pērk, bet šobrīd šis busiņš un viņa konvertēšana par treileri varētu ļoti labi novērst viņa domas no mammas nāves. Kamēr iebūvēs izlietni, gultu, ledusskapi, plīti un ko vēl tur, paies pāris meneši, un moš būs vieglāk.
Un turklāt, viņa šībrīža mašīna ir tik maziņa, ka sīkās ratus, pat salocītus, var ielikt tikai tad, ja sākumā nolaiž aizmugures sēdekļus, kas ilgtermiņā varētu būt ļoti besīgi, un nebūtu iespējams nekur aizbraukt, ja viņa dēls būtu pie mums uz nedēļas nogali, un vajadzētu mašīnā satilpināt mani, R., sīko, ratus, un viņa dēlu. Tāpēc šoreiz visām piecām rokām atbalstu viņa nedaudz spontāni-ne īsti nepieciešamo pirkumu. Turklāt, viņš domā, ka šis busiņš ir mazāks nekā citi tirgū pieejamie busiņi, attiecīgi vieglāk noparkoties, un ja pēc kāda mēneša vai diviem nekas nebūs noplīsis, tad moš varēs vnk mašīnu pārdot un izmantot tikai busiņu. Divi viņa draugi, kam ir gan tikai celtniek/būvniek/industriāl-tipa busiņi bez logiem, jo viņiem tos vajadzēja saviem uzņēmumiem, kā sāka braukt ar busiņiem, tā pārdeva savas mašīnas, un saka, ka turpmāk lietos tikai un vienīgi busiņus, jo daudz foršāk. Redzēs...

P.S. Tikko atcerējos, ka arī Pirms Tam, pirms 1. janvāra, kad iesākās viss šis murgainais laiks, man bija plāns ne tikai mierīgi gatavoties dzemdībām, bet arī samācīties un nolikt braukšanas teorijas eksāmenu februārī. Tagad nu diezin vai. Mums joprojām viss lejasstāvs aizkrauts ar viņa mammas lietām, un mēs pat neesam atveduši vēl visu šurp no Grimsbijas.

Bet vispār, mērķis nav pazudis, es joprojām gribu šogad nolikt tiesības.
Link5 comments|Leave a comment

arī šodien [Jan. 9th, 2018|03:03 pm]

saccharomyces
es izmisīgi gribu mājās
LinkLeave a comment

cabinet reshuffle [Jan. 8th, 2018|10:29 pm]

217
nu varēja tak klaunus džonsonu un deivisu izmest vai aizbīdīt kkur viņu intelektam atbilstošākos ūdeņos :/
Link2 comments|Leave a comment

Mazda Bongo/Ford Freda piedzīvojumi [Jan. 8th, 2018|07:08 pm]

217
Šobrīd esam kkur starp Līdsu, Šefīldu un Donkāsteru, R. skatās kārtējo Bongo/Fredu. Aizvakar skatījāmies tātad Ziemeļvelsā, vakar netālu no Slough, šodien tikāmies ar bēru vadītāju Grimsbijā, un tagad šeit nekurienes vidū skatamies busiņu, izskatās, ka ar trešo piegājienu būs īstais.
Viņam pagaidām ir tikai sēdekļi, citiem bija jau iebūvētas gan gultas, gan izlietnes, plītis, bet šis ir vislabākajā tehniskajā stāvoklī, tā šķiet, un tad varēs no nulles iebūvēt visu tieši tādu, kā gribas mums nākotnes slapstīšanās piedzīvojumiem. Arī R. varēs brīvajā laikā ķimerēties un aizņemt domas.

Kkad pirms laiciņa runājām par nākotni. Viņš gribētu savest finanses kārtībā, uztaisīt kkādu side biznesu un tad pēc pāris gadiem daudzmēnešu roadtripu pa ASV/Kanādu. Man ASV nu tā, jo guns and social/health insecurity, bet par Kanādu, jā, kāpēc ne, iebāz sīko busiņā un čau :). Bet tas tā, future future plans.

Bet pēc gada vai diviem Norvēģija vai Francijas dienvidi ne uz nenormāli ilgu laiku ar šito Bongo varētu būt forši :)
LinkLeave a comment

it kā nekas īpašs, bet [Jan. 8th, 2018|03:29 pm]

saccharomyces
es šodien skaitu minūtes, līdz varēšu iet mājās. tad es ielīdīšu zem segas un laimīgi nopūtīšos.
Link2 comments|Leave a comment

perf [Jan. 7th, 2018|11:49 pm]

saccharomyces
šī bija burvīga diena(ilgi gulēju, tad ēdām karstmaizes, tad atnāca kr un mēs izspēlējām eldritch horror, un tas bija lieliski, tad iečekojām vairākas dažādas jackbox party game pack spēles, tad aizgāju uz veikalu, tad pagatavoju spageti un ~boloņas mērci un paēdām vakariņas, tad nokomentēju M. mazā brāļa ZPD plānotās intervijas jautājumus, tad izlasīju [info]honeybee eseju, bet sapratu, ka gribu iet gulēt un nokomentēt no rīta - un tā arī darīju)
LinkLeave a comment

Atpakaļceļā no Velsas [Jan. 6th, 2018|06:15 pm]

217
Es viņam nemeloju un nesaku, viņai ir tagad labāk, viņa noraugās uz mums no debesīm, kādreiz tu viņu atkal pēc nāves satiksi, vai kautkādu tamlīdzīgu wishful thinking sūdu. Es saku, viņa ir tavos gēnos/dns un mūsu meitas, un tādejādi kopā ar mums bioloģiski. Un tavās atmiņās par viņu, par kopā piedzīvoto.
Un to, ka mēs tiksim šim laikam cauri, tiksim galā ar šo vienu dienu, un tad nākamo un tad nākamo.

Cenšos atrast lietas, ko mums darīt, kko kas aizņemtu viņa domas (kgan visa bēru un viņa mammas mantu izvākšanas padarīšana tāpat sagādā daudz ko darīt). Citādāk viņš stāv pie loga un skatās laukā. Citreiz viņš pats domā kko, ar ko sevi nodarbināt. Šodien bijām Ziemeļvelsā uz Llandudno skatīties Mazda Bongo busiņu, nenopirkām, jo tam bija problēmas ar eļļu. 5h brauciens vienā virzienā par velti, bet ļoti labi, jo aizņēma laiku un novērsa viņam domas
Link2 comments|Leave a comment

[Jan. 5th, 2018|11:55 pm]

tapetes_puksts
Never mind what's been selling,
It's what you're buying
and receiving undefiled.
Link1 comment|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]