friends [entries|archive|friends|userinfo]
Nyamo

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Mar. 30th, 2017|07:56 pm]

tapetes_puksts
Kopš decembra sākuma mana ikdienas ēdiena papildinājums ir 7 tabletes (antidepresanti+miegazāles). Reizi nedēļā apmeklēju psihoterapeiti, reizi mēnesī psihiatru ar kuru konsultējos par zāļu ietekmi. Jūtami ir uzlabojusies mana spēja sevi mobilizēt, savākties, nokoncentrēties uz jebkuru lietu, kuru ieplānoju realizēt. Tāpat arī priecē, ka pamostoties, pirmā doma, kas neplosa nav vairs vēlme nomirt. Tiesa joprojām nespēju savaldīt dusmu lēkmes un sociālo fobiju. Tāpēc spēja neaizmirst sakāmo un kaut ko norunāt izstādes atklāšanā bija man priekš sevis liels sasniegums, sevis pārvarēšana. Tāpat arī aizbraukšana uz Atēnām un piedalīšanas fotogrāfijas meistarklasē, kur katru dienu cīnījos ar sevi un nesaudzīgi bradāju komforta zonas robežas. Bet lielu lomu spēlēja arī pats pasniedzējs, kurš ir izgājis cauri ellei,bet spējis saglabāt apbrīnojamu domāšanu, skaidru uztveri un spēju visiem redzēt cauri un uztausīt īstās stīgas, lai no cilvēka izvilktu laukā spēcīgāko, kas viņā mīt, bet dažādu iemeslu dēļ slēpts, jo bail vai nav pārliecības.

Neliek mieru Dāvida Keiša pašnāvība. Vairākus gadus viņš mocījies ar bipolārajiem traucējumiem. Tik viegli iztēloties to tumsu, šausmas, izmisumu, kas viņu plosīja tajā brīdī pirms izlēma pakārties.
Tas ir dubult dīvaini, jo manā atmiņā viņš ir saglabājies kā vienmēr smaidošs, pozitīvs, gaišs cilvēks...
Dāvida ģimene aicināja nepirkt ziedus atvadu ceremonijai, bet ziedot RĪGAS PSIHIATRIJAS UN NARKOLOĢIJAS CENTRA ATTĪSTĪBAS FONDAM, jo ir nepieciešams izveidot mūsdienīgas un cilvēkcienīgas ārstēšanās iespējas pacientiem ar garīgiem traucējumiem.

Par šīm lietām būtu jārunā vairāk. kad tiek lauzta kāja, visi saprot problēmu, ir normāli iet pie ārsta, ir normāli gulēt mājās un neko nedarīt, neviens tev neliek skriet maratonu, bet psiholoģiskās slimības neviens ārēji neredz, tāpēc tās neeksistē.
Link3 comments|Leave a comment

[Mar. 30th, 2017|08:48 am]

saccharomyces
sauklis "dar' ko var, dar' ko var, dzīvniekiem ir jāuzvar!" man gan nepatīk, jo pozicionē to tā, it kā mums ar viņiem te par kaut ko būtu jāsacenšas
Link5 comments|Leave a comment

. [Mar. 29th, 2017|09:01 pm]

juriic
Ar seriāliem ir tā pat kā ar garīgu apgaismību. :D
LinkLeave a comment

EU [Mar. 29th, 2017|07:06 am]

217
Ja ir viena diena gadā, kad drīkst no sirds vēlēties, lai Farāžs, UKIP, Meja, Džonsons un Co degtu ellē, tā ir šodiena ap 12:30.

Pateicoties ES, es
a) pavadīju ļoti foršas 2 nedēļas Polijā
b) nodzīvoju 3 fantastiskus mēnešus Somijā
c) redzēju ziemeļblāzmas. 2x.
d) varēju 7 mēnešus strādāt Francijā un iemācīties labāk valodu, kādēļ vēlāk 2 vasaras varēju strādāt Šveicē un ar nopelnīto naudu izceļoties pa Indiju
e) man ir foršs darbs un kur dzīvot
f) es satiku R., ar ko es šobrīd esmu kopā un zinu vēl cilvēkus, kas dzīvojoties apkārt pa ES valstīm satikušies
g) man ir draugi dažādās valstīs, ko var apciemot un ko vienmēr prieks satikt. no viņiem esmu iemācījusies novērtēt citas kultūras un valodas, un arī savējo.

Varbūt tāpēc, ka daudz laba ir noticies man dzīvē ES dēļ, kad es dzirdu, kad cilvēki ņaud un sauc ES par komunistiem un apspiedējiem, vai fašistiem un totalitāristiem, vai, kad noveļ visu vainu par sevis pašu neizdarībām uz ES, tad man paliek žēl, vēl jo vairāk, kad tam piejaukta rasisma vai idiotisma deva.

Es nezinu, kā būtu bijis, ja būtu bijis citādāk, un varu atbildēt tikai par savu pieredzi, bet šodiena ir skumīga.
Link38 comments|Leave a comment

ceļojums uz piramīdām [Mar. 28th, 2017|10:33 pm]

saccharomyces
ak dievs, cik es esmu dusmīga!!! viena no manām ansambļa biedrenēm nesen nonāca kaut kādā piramīdas shēmā. nav joks, tas patiešām notiek, nezinu, protams, ne kā to iestādi sauc, ne ko, jo viņi jau nesaka, kamēr smadzenes nav izskalotas un tā, bet zinu, ka "tirgo" ceļojumus. nu, lūk, un viņa ne tikai ir ievilkusi tajā vēl vienu no mūsu biedriem (jauku čali tikko pēc vidusskolas beigšanas (!)), bet tagad tā stulbā shēma viņu ir tik nenormāli pārņēmusi, ka viņa grasās pamest savu pamatdarbu Latvijas Gāzē (kas ir drošs un normāli apmaksāts), lai pilnā mērā nodotos šim vājprāta murgam. un, protams, iet arī prom no ansambļa, jo šis darbs ir prioritāte. man gribas iet tiem shēmotājiem izsist zobus un izskrāpēt acis, jo viņa ir tik jauka, mīlīga, naiva meitene, un man jau tagad sirds sāp par to, cik sāpīgi viņai būs ar šo aplauzties. un man riebjas, riebjas, riebjas, kad ar cilvēkiem manipulē un viņus izmanto. un es esmu dusmīga par izglītības sistēmu, kas neiedod jauniešiem pietiekamas kritiskās domāšanas prasmes, lai saprastu, kas ir šīs shēmas un kā tās vienmēr iegāž. pizģec. kur lai tagad liek to savu niknumu.

vienīgā cerība vēl - ka viņa attapsies un paspēs laikā izstāties, pirms tā shēma sabrūk.
Link9 comments|Leave a comment

. [Mar. 28th, 2017|06:42 pm]

juriic
Beigās ir tā, ka visu to, ko es sev vazāju līdzi es ļoti atbildīgi atvedu arī atpakaļ, lai izmestu.
LinkLeave a comment

[Mar. 28th, 2017|05:59 pm]

saccharomyces
šodien ir tā lielo debesu sajūta, kas parasti mani piemeklē tikai laukos un galvenokārt vasarā. tāda saasināta plašuma uztvere, kad redzesloks, šķiet, pēkšņi ir zaudējis daļu robežu, un, pat nepagriežot galvu, ar pakausi var just, ka debesis nevis vienkārši ir, bet stiepjas pāri ar kaut kādu tādu mūžīgās izplešanās kvalitāti. ka tālums ir teju ar roku tverams, bezgalība ir tepat, es esmu daļa no tā visa un reizē arī es pats, mazs punktiņš uz ielas, kas ar seju pret debesīm smejas.

pēc skolas atbraucu mājās, paēdu, nokomentēju pāris skolēnu esejas, palasīju grāmatu un ielīdu nosnausties. sapnī briesmas un bailes transformējās mierā un priekā: biju iekritusi bedrē, kur bija liels suns, no kura centos bēgt, jo tam it kā bija sargsuņa funkcija, tāpēc baidījos, ka tas man uzbruks, bet suns auga lielāks un lielāks, sasniedzot gandrīz zirga izmēru, un spēja mani aizsniegt un pārķert, kamēr rāpos augšā pa salauztām trepēm, kas veda no bedres ārā. un tad izrādījās, ka tas ir draudzīgs un mīļš pret mani, es bužināju viņa spalvu, un tas laizīja man ausi. pēc tam es tomēr no bedres izrāpos. pamodos pirms pulksten trijiem un kādu brīdi vienkārši skatījos griestos, tad piecēlos, pagatavoju kakao ar šķipsniņu kafijas (mundrumam. tieši tik nedaudz, lai nevar īpaši just garšu), ko vēlāk izgāzu pa dīvānu, un pagatavojos rītdienas intervijai. tad internetā nopirku grāmatu, veltīju daudz laika, lai izvēlētos, ko vilkšu mugurā, pārģērbos divas reizes un sabildēju selfijus ar izvēlēto ietērpu - tā, lai man pašai būtu sajūta, ka izskatos jauki. un tagad es braucu uz mēģinājumu, un pa ceļam ieiešu dabas stacijā pēc garšīgā čedara smēriņa un citiem produktiem. es ticu, ka mēģinājums​ būs ļoti foršs, un es jau domāju, kā vakarā ēdīšu "siermaizīti". es gribētu, lai šī diena beidzas tikpat mierīgi un priecīgi, kā jūtos tagad. bet vēl vairāk es gribētu tā justies arī rīt.
Link3 comments|Leave a comment

overflowing [Mar. 28th, 2017|04:23 pm]

saccharomyces
pēdējā laikā bieži izgāžu dzērienus uz grīdas, dīvānā, gultā, man somā attaisās pudeles vai mandeļu piena pakas un līst ārā, vienu nakti gāju padzerties un tikai no rīta atklāju, ka, izrādās, nebiju aizgriezusi krānu

sagadīšanās, kā tad. dambis visu laiku brūk, ka tik nebūs tūliņ jau pavisam nobrucis
LinkLeave a comment

[Mar. 27th, 2017|05:55 pm]

tapetes_puksts
bet tagad tas ir beidzies.
liekas, ja es atkal kaut ko neizdarīšu, es nosmakšu
pēc idejas vajadzētu meklēt normālu darbu, bet paredzamība un plāni man ir kā nāve. uzreiz saslimstu.
LinkLeave a comment

[Mar. 27th, 2017|05:52 pm]

tapetes_puksts
Antoine d'Agata ir unikālākais cilvēks pasaulē.
tikšanās un sarunas ar viņu bija kā mūžību meklēts ūdens malks izslāpušam ceļiniekam tuksnesī.
LinkLeave a comment

[Mar. 27th, 2017|05:49 pm]

tapetes_puksts
bet varbūt tas ir labi.
citādi es pavilktos pa straumi un viegli dzīvotu rutīnā, bet tā es visu laiku izaicinu sevi un eju iekšā citādajā/nezināmajā, meklējot arvien jaunas sajūtas un iedvesmas impulsus.
Link1 comment|Leave a comment

[Mar. 27th, 2017|05:46 pm]

tapetes_puksts
stulbi,ka nevaru dzīvot bez emocijām un kaislībām
Link1 comment|Leave a comment

[Mar. 27th, 2017|10:58 pm]

saccharomyces
lietas, kas mani šodien iepriecināja

* baseins
* saule
* putnu dziesmas
* vējš
* sniegpulkstenīšu laksti bez ziediem, kas izskatījās kā mazi, zaļi ezīši
LinkLeave a comment

selerija [Mar. 26th, 2017|10:17 pm]

saccharomyces
kopš kāda laika esmu kļuvusi sajūsmā par selerijas sakni, tas ir izcils paēdiens! ļoti lēti (tāda milzīga bumba bēbja galvas izmērā maksā mazāk par eiro) un supergaršīgi - esmu taisījusi krāsnī kā "cepeti" ar garšaugiem, esmu likusi zupā, esmu apcepusi uz pannas gabaliņos ar sāli, pēdējais variants man patīk laikam vislabāk. ņamņamņamm.
Link3 comments|Leave a comment

Bad timing [Mar. 26th, 2017|03:58 pm]

217
[Skaņas |Creeper - Suzanne]

Šonedēļ sākām klausīties Creeper no Southemptonas.
Un par vēlu iečekojām, ka viņiem būs koncis nākamceturtdien Londonā, visas biļetes izpārdotas, bet piektdien Southemptonā nesanāk tikt un pēc tam viņi uz Eiropu prom.
LinkLeave a comment

. [Mar. 26th, 2017|02:43 pm]

juriic
Vēl es Piektdien Teikas Maksimā nospēru prezervatīvus.
Link1 comment|Leave a comment

. [Mar. 26th, 2017|02:42 pm]

juriic
Man jau tika atgādināts, lai nopērku trauku mazgājamo līdzekli, bet vai es nopirku? Protams, ka nē un tagad mazgāju traukus ar kaut kādu pārpalikušu, lētu ābolu šampūnu. :D
LinkLeave a comment

[Mar. 26th, 2017|01:51 pm]
evia
grūti sabalansēt 5as valodas savā ikdienā. arābu valodas studēšana, angļu un latviešu mācīšana krievvalodīgajiem, norvēģu valodas atkārtojums, lai no aprīļa beigām varētu sākt pasniegt pamatus grupiņai iļģuciemā.
LinkLeave a comment

[Mar. 25th, 2017|05:17 pm]
evia
darbi, maģistrs, pavasaris, modafinils. full power.
LinkLeave a comment

balts sniedziņš snieg uz skujiņām [Mar. 25th, 2017|09:42 am]

saccharomyces
pavasaris šogad ir kā tas džeks no keitijas perijas dziesmas - you're hot then you're cold, you're yes then you're no, you're in then you're out...
Link7 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]