... [entries|archive|friends|userinfo]
...

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Latest Lapas karte Update ]

[18. Okt 2014|22:15]
Vakar Vilhelmīne tā pielika autiņu, ka pats autiņš pilns līdz malai un vēl viss bodijs gandrīz līdz kaklam nošmulēts. Saucu V. palīgā, jo tiešām nezināju no kura gala ķerties klāt tam bērnam. Ieliku mazgāties ar visu bodiju un pamazām likvidēju šmuci. Žults ziepes vispār ir kaut kas lielisks, jau otrais bodijs, divu dienu laikā, tika izglābts no izmešanas, traipi skaisti izmazgājās.
Šodien ciemiņu diena bija, pat pa vairākiem lāgiem sanāca, nevarēja būt visi reizē. Un bērnam tāāādi prieki, visiem pa rokām dzīvojās, smaidīja, spēlējās. Helme tiešām ir ļoti sabiedriska. Rīt vēl otra babuļka ciemos brauc.
Un tad vēl vakarnakt viņa visu nakti nokarājās pie pupa, pilnīgi šausmas, labi, ka šodien nekas nebija jādara daudz, ciemiņi paši pratās. (un mamma vēl traukus nomazgāja)
Pilnie autiņi pa vairākām reizēm dienā, karāšanās pupā- ceru, ka šoreiz tiešām tie zobi arī iznāks. Citādāk būs kā iepriekš. Nāca, nāca un pagāja garām.
Link3 raksta|ir doma

[17. Okt 2014|08:30]
Tagad Helme pie katras izdevības taisa šūpiņ` šūpiņ. Vakar jau spēja līdz piecām minūtēm četrāpus nostāvēt. Beidzot pa ilgiem laikiem redzēju kā bērns arī nogurumā noliek galvu pie zemes.
Šķēršļi arī tagad patīk, slaidos lokos rāpjas visam pāri. Būs jāizdomā vēl kas interesants.
Guļ man viņa ļoti maz, pati aizmigt nevar joprojām. Ar miegu mums tiešām ir pamatīgas problēmas, bet nu laikam jāpieiet šai lietai nopietnāk klāt. Toties ergosomā aizmieg pāris minūšu laikā.
Tā īsti arī vēl viņu nepiebaroju, tikai dodu visu ko pagaršot. Sagaidīšu, kad sēdēs, tad iesim tālāk ar šo visu. Svara pieaugums viņai arī ir lielisks, tā kā nav pamata satraukties un kaut kur skriet. Un pašai viņai arī nav pārāk liela interese uz ēšanu, pagaidām vēl tikai pēta un skatās visu vairāk.
Žiperis jau viņa man pamatīgs, šodien tomēr nedaudz norobežoju vietu pie ārdurvīm, nav ko bērnam aizrauties ar tēva zābaku zelēšanu, jāskatās kā labāk būtu, varbūt kādu sētiņu sadomāt tur priekšā nolikt, drīz tāpat būs slapdraņķa laiks.
Kādi jums ir tie 'nākamie' autokrēsliņi? Tos arī sāku palēnām pētīt, drīz būs aktuāli. Ar virsdrēbēm tomēr sākuma krēsliņš drīz kļūs par šauru.
Link20 raksta|ir doma

[16. Okt 2014|08:27]
Šonedēļ tikšu galā ar to radinieku ciemošanos, Helmes vārda diena ballīti, nākamnedēļ pieķeršos jaunu barjeru veidošanai. Žēl, ka nesalasīju vairāk kastaņus, šobrīd lielā cieņā ir lina auduma maišelis, kura tagad tiek kā barjera izmantota un Helme pāri rāpjas. Spilvens, sarullēta sega, tas nav tas, tam viņa mazāk uzmanības pievērš vai arī vienkārši ar roku pastumj malā.
Linkir doma

[15. Okt 2014|10:56]
[Tags|]

Pieci mēneši 25 dienas.
Svars 7500g
Garums: 67,5 cm

Vispār diezgan labi svarā pieņēmusies ir kopš iepriekšējās reizes.
Link9 raksta|ir doma

[14. Okt 2014|19:05]
Helmei ļoti patīk, ka taisu tādu pfff skaņu, nu tā riktīgi skaļi. Šodien viņa iemācījās to atkārtot. Rezultātā siekalas šķīda mums uz visām pusēm. Devu pa dienu viņai banānu, bet tas riktīgi izspļaudījās pa visu apkārtni (jā, jā, ar to pašu viņas pfff skaņu :D)
Šodien viņa vēl aktīvāk celīšos šūpojas.
Vilhelmīnei ļoti patīk spogulēties, rotaļlaukuma vienā malā ir atstutēts spoguļveidīgais, tad nu viņa tur ķēmojas.
Gulēt ejot, tagad viņai ir jādzied obligāti dziesmiņas, tad viņa ātrāk kļūst mierīga un vieglāk aizmieg. Ja kādu iemeslu pēc midzininu viņu ergosomā un šūpojoties uz bumbas, tad abas ritmiski dziedam āāā, āāā, āā, a, līdz Helme aizmieg.
Rīt brauksim nosvērties un nomērīties, kā nekā pēc neilga laika jau pusgads bērnam.
Un vajadzētu tikt skaidrībā arī ar barošanas krēsliņu, jāapskatās klātienē tie koka krēsliņi.
Linkir doma

[13. Okt 2014|22:20]
Tā Vilhelmīnes šūpāšanās ir tiiik mīlīga. Šodien visu dienu to tik vien darīja kā šūpojās. Un tik ilgāk un ilgāk jau ar katru reizi. Interesanti, kas būs nākamais- sāks rāpot vai apsēdīsies. Bet nu tiešām neticas, ka mazais pekausis tik ātri visu ir sācis darīt, kaut gan pati jau nu es arī nekāda lēnā nebiju.
Link10 raksta|ir doma

[13. Okt 2014|09:11]
[Tags|, ]

Tas bērns vispār visu no tēva mācās. Šis pirms laika līda pa grīdu bērnam pa priekšu un viņa jau kādu laiku tādā pat manierē pārvietojas pa māju, vakar no rīta ierādīja, ka var šūpoties celīšos taisnām rokām un nu viņa visu laiku tagad tā dara. Bet nu skats amizants bija, kā V. šūpājas istabas vidū un Vilhelmīne lielām acēm to pēta.
Tagad man virtuves zonā vēl jāatbrīvo skapītis Helmei. Vakar gatavoju pusdienas un viņa spēlējās ar kārums siera trauku vāciņiem turpat uz grīdas. (oi, tā siltā grīda mani priecē, nav jāsatraucas, ka bērns dzīvojas pa aukstu flīžu grīdu)
Vakar bērnam iedevu banānu, ar kāru muti ēda.
Linkir doma

[11. Okt 2014|23:10]
Man vajag palīdzību no zāles.
Sestdien ciemosies ap padsmit radiniekiem, jāizdomā, ar ko es šos cienāt varēšu. Laiks gatavošanai ir diezgan ierobežots. Var sanākt kaut kas vairāk, var arī nesanākt.
Kā viens no variantiem ir sacepti marinēti vistu spārniņi, tie ir gardi gan silti, gan arī atdzisuši. Ko vēl varētu tā ātri pagatavot?
Link11 raksta|ir doma

[11. Okt 2014|22:42]
Šorīt iedevu rokās bērnu un pati nodevos mājas tīrīšanai, pagāja krietnas divas stundas un rezultātā- vīrs nogura tā, ka gājām gulēt visi trīs. :>
Smējos, ko tad šis tā nogura, ka es katru dienu, paralēli Helmes ucināšanai šo visu daru. V. mirkli padomāja un noteica, ka es esot pieradusi. Toties pusdienas gan ēdām ārpus mājas, jo nosnaudāmies tā skaisti un pamatīgi.
Bet nu jā, bērns jau vairs nav maziņš, neguļ vienā vietā. Un es tomēr tos Helmes niķus un stiķus labāk zinu. Bet tā jau tētuks ļoti labi galā tiek ar meitēnu.
Link2 raksta|ir doma

[11. Okt 2014|11:42]
Cālis ne cālis, bet nu mums tās aprīlēnu meitenes tādas dikti feinas nolasījušās un regulārie bēbīštusiņi ir patiešām feini. Un Vilhelmīnei arī ļoti patīk citi bērniņi, kā tāda maza ūdenszāle dzīvojas. Vakardien tā arī nobraukājāmies, izciemojāmies, izklačojāmies.
Fonā gan visu laiku bija tv ieslēgts, skanēja kaut kāda pleiliste. Bērnam jau acis vispār lielas, kā kāds ekrāns blakus, tā tik jāskatās. Protams, neļauju jau viņai neko tādu, mājās mums tv nav, datorā viņa neko neredz, ja skatos kaut ko, tad dators ir tā, lai bērns neko neredzētu. Nu jā, ciemojoties jau nesanāk tā nokontrolēt, sevišķi, ja man bērns pārvietojās pa telpām, rezultātā šonakt viņa pa miegam raudāja. Un tā daudzas reizes šonakt. Pietika pačubināt, sabučot, iedot rociņu un bērns gulēja tālāk. Ap četriem jau ņēmu pavisam sev blakus, gulējām cieši apskāvušās, citādāk jau kļuva par sarežgītu ripināt visu laiku turpu šurpu starp abām gultām un mierināt viņu.
Link2 raksta|ir doma

[9. Okt 2014|22:30]
Šovakar dikti gribas sēdēt virtuves zonā uz grīdas.:D Šorīt bija pirmais rīts, kad vēlējos, lai ir pieslēgta apkure, bija tikai 21 grāds. Un re, vakarā arī ir. Jau laicīgi uzgriezu silto grīdu uz trijnieku, lai uzreiz pamanītu, kad apkure ieslēgta. Helme arī varēs priecāties un dipsi sildīt.
Visi tā slavē to Bulku Liepājas ielā, kaut kā nebiju iegājusi. Blakus tā padrausmīgā Maxima visu iespaidu bojāja (reizēm (nu īstenībā- ļoti reti) tur sanāk ieskriet pēc kaut kāda sīkuma, kad braucu mājās no tirgus un negribas uz Spici braukt). Principā, cenas atbilstošas kvalitātei, bija ļoti gardas brokastis man šorīt, noteikti vēl iebraukšu.
Link2 raksta|ir doma

[8. Okt 2014|22:46]
Pēdējā laikā sanāk biežāk ergosomu izmantot, tagad uz vēsāko periodu ir ideāla mans grūtniecības laika mētelis, ļoti labi apņem bērnu ergosomā. Nu ok, varbūt par knipuci varēja arī augstāk apņemt to somu un bērnu, bet ir diezgan labi. Patīk arī pašam bērnam somā, šādi šad tad izejam nelielā pastaigā arī pavērot dabu un grēkojam dienās, kad nesanāk mums raiti gulēt ieiet.
Vilhelmīne tagad pasākusi mēģināt sēdēt. Ja autosēdeklītī vēl nav piesprādzēta, tad ar rokām pieķeras pie tā stiprinājuma, kas staklē un pievelk sevi sēdus pozīcijā (labi, ka piesprādzējoties viņa to vairs nevar izdarīt). Kad spēlējamies, mīļojamies un viņai ātri izdodas tā feini manī ieķerties, tad arī hops un augšā ir. Esmu jau iemanījusies uzreiz novērst uzmanību, kad manu, kas viņai prātā. Lai iemācās pareizi apsēsties, nevis šitādus pigorus taisīt.
Link2 raksta|ir doma

[8. Okt 2014|16:28]
Protams, ka šodien no temperatūras ne miņas.
Linkir doma

[7. Okt 2014|09:34]
Vīram vilnas zeķes uzadīju.
Bērnam vakar sašuvu lina maišeli ar rāvējslēdzēju (tādu viņai tagad būs grūtāk atvērt), kurā kastaņus glabāt. Kastaņu maišelis pašlaik noder par šķērsli rotaļlaukumā, arī motorikai labi, bērns ar sajūsmu tausta un pēta, kas tur tāds ir. Vēl ķiršu kauliņu spilvens jāsašuj, arī no tā paša lina auduma.
Vakar iesāku Helmei arī bikses šūt, šodien būs jāpabeidz, ja vien neiesākšu viņai tās mīkstās bumbiņas šūt.
Link2 raksta|ir doma

[6. Okt 2014|22:20]
Vilhelmīne joņo pa visu dzīvokli. Pilnīgi neticas, ka vēl pirms nedēļas varēja viņu novaktēt, pārvietojās viņa relatīvi lēni. Šodien jau pietiek ar vienu mirkli, kad viņa jau ir pavisam citā istabas galā un vēl vienu mazu mirkli, kad viņa jau ir citā istabā. Tās viņas acis pilnīgi iezibas, kad ierauga objektu līdz kuram viņa vēlas nokļūt.
Virtuves zonas flīžu grīda gan ir pavēsa, nu laikam mēs arī gribam, lai apkuri pieslēdz (tur siltā grīda, kura darbojas tikai tad, kad apkure pieslēgta), citādāk bērns aukstām kājām un rokām dzīvojas.
Link3 raksta|ir doma

[4. Okt 2014|08:44]
Ar katru dienu bērns lien ātrāk un ātrāk. Šorīt tik ātri aizlīda līdz tētim, ka man vienkārši mute vaļā palika.
Link3 raksta|ir doma

[3. Okt 2014|21:12]
Es tik ļoti baidījos šodien iet pie zobārsta, ka šausmas. Šoreiz pat līdz krēslam nevajadzēja tikt, sāku jau no bailēm raudāt. Teicu zobārstei, ka vajag kaut kā tik tās domas novērst, tad būs labi.
Un tad nu sākās jautrība, sabojājās pēkšņi krēsls un sāka tecēt ūdens bez mitas, nu, pie tās uzpariktes, kur muti jāskalo. Tek un tek un nerimstas. Ieslēdz, izslēdz aparātu un tāpat nekas nemainās. Pēc maza jandāliņa gājām uz blakus kabinetu. Es biju noķiķinājusies un vairāk neraudāju. Tagad kādu laiku miers būs.
Dakteriene gan pamatīgi atvainojās par tehniskajām ķibelēm.
Link1 raksta|ir doma

[3. Okt 2014|12:53]
Šodien jābrauc pie zobārsta, beidzamo reizi ar šo zobu. Pēc iepriekšējās vizītes, šoreiz pat acis nekrāsošu. :D Noteikti atkal būs vecais joks, ka sasveicināšanās vietā sākšu raudāt.
Linkir doma

[2. Okt 2014|08:54]
Nu kur lai gūst to pacietību bērna iemidzināšanai vakaros? Helme parasti guļ gultiņā, grozās, zelē miega lupatiņu un laiku pa laikam paraud (kad ir gandrīz, gandrīz aizmigusi, raud spēcīgāk, bet nu ne pārāk traki)Gadās, ka viņa aizmieg pusstundas laikā, citreiz nedaudz ilgāk. Un visu to laiku, ik pa piecām/desmit minūtēm (ja ir pavisam klusums, tad tuvumā nenāku) eju viņai sakārtot sedziņu un pašu ieriktēt vairāk uz gultas kājgali, jo visu laiku brauc uz augšu. Nu ilgāk par stundu gan man tā kā trūkst pacietības šo visu darīt. Protams, ja mazā saraudas tiešām tā pamatīgāk, tad nu guļos blakus, dodu pupu. Bet nu vakar arī, pēc tās stundas ņēmu ārā no gultas un iemidzināju viņu ergosomā, uzreiz piecās minūtēs Helmei ciešais miegs bija. (beidzot tiku atpakaļ pie savas ergosomas un slingu atdevu, šim vecumam tomēr soma ērtāka, ātri un ērti var ielikt/izņemt)
Link4 raksta|ir doma

[1. Okt 2014|23:22]
Bijām šodien pie Hēlas uz nodarbību "kā spēlēties ar mazuli mājās". Principā visu mēs daram pareizi, sanāks vien pāris sīkumus piekoriģēt. Mazais līdējs kārtīgi izspēlējās, izlodājās. Mums tur četri bērni bija (nu, savējie tur, tā jau bija arī citas mammas ar bērniem), dzimuši vienā nedēļā, njā, Helme kaut kur pamatīgi skrien, es jau esmu aizmirsusi kā tas ir, kad bērns tikai pavirpuļo ap savu asi.
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]