... [entries|archive|friends|userinfo]
...

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Latest Lapas karte Update ]

[26. Jan 2015|14:18]
O, kamēr vēl meita nav izaugusi, jāizmēģina tas māmiņu kino. :D
Nopirku jau biļeti, tā kā trešdien vien būs jāliek modinātājs.
Iešu uz šo: http://multikino.lv/lv/multibabykino/multibabykino-lapsu-medibas

UPD. [info]salty Negribi pievienoties?
Link2 raksta|ir doma

[23. Jan 2015|21:29]
Slims bērniņš aizmiga man uz vēdera. Guļu un nekustos, labi, ka telefons paķērās līdzi. Gulēs šonakt viņa mums pa vidu, negribas kā pagājušo nakti, kad ik pa divām stundām gāju viņu apčamdīt, lai temperatūru nočekotu.
Linkir doma

[22. Jan 2015|13:13]
Jānogriež bērnam matus, lai ataug skaisti un vienmērīgi. Citādāk tagad viņai tur dažādu garumu pūkas uz galvas, ne šis, ne tas.
Linkir doma

[21. Jan 2015|22:44]
Jau kādas trīs naktis bērns ir trimdā otrā istabā, i neko, guļ ļoti labi, šonakt gan biežāk modās (man pašai arī kaut kāds kosmiskais bezmiegs uznāca, lasīju grāmatu līdz nakts vidum (vēlreiz varu sajūsmināties par kindli, lasu un V. netraucēju, jo nav nepieciešamas nekādas gaismas slēgt iekšā un nav jāiet uz citu istabu)), bet nu iepriekš nakti bērns vispār tikai vienu reizi pamodās.
Bet nu vispār viņai vienmēr ir bijis vienalga, kur gulēt, nekad nav prasījusies gulēt pa vidu, vienmēr gulējusi vai nu gultiņā savā (līdz sešiem mēnešiem ar astīti) vai blakus uz sava matrača. Laikam arī vieglāk viņai, ka piens nesmaržo blakus.
Pirmo nakti man pašai bija ļoooti dīvaini, bet nu neko, tagad jau pieradu.
Un aizvakar viņa arī pirmo reizi aizmiga pati pa dienu (mūsu gultā) nolika galvu uz mana vēdera un vienkārši aizmiga.
Link5 raksta|ir doma

[21. Jan 2015|21:33]
V. gan tās plastmasas bumbas riebjas, bijām iepriekš par to runājuši, bet iekš jysk Helme tādu sajūsmu par tām daudzajām mazbumbām izrādīja, ka pirku vien nost. Mājās riktīgs prieks bērnam.
Un tika pie lelles- bēbja ar mīksto vēderu. Neko nopietnu no lellēm neceļas roka vēl pirkt, kur nu vēl ar matiem, pārāk sīks tas bērns. Ar jauno lelli gandrīz stundu nospēlējās, vispār brīnos, kur var tik ilgi vienai lietai koncentrēt uzmanību bērns. (nu uz īsiem brīžiem pievērsās kam citam arī, bet nu galvenais spēļu objekts bija lelle)
Link1 raksta|ir doma

[21. Jan 2015|10:59]
Grūtniecības laikā saauga riktīgs matu ērkulis, pēc Helmes piedzimšanas iestājās milzonīgs lapkritis, gandrīz bez matiem paliku, nu tāda vismaz sajūta radās. Toties tagad ir saauguši mazie mati, nu jau ~5cm garumā un to ir ļoti daudz. Ja nenoglauž ar kādu līdzekli, tad izskatos smieklīgi.
Matus neesmu krāsojusi kopš jūlija, ir labi, man patīk, tikai brīžiem rodas ķecerīga doma tos nokrāsot, bet nu cenšos valdīties.
Link4 raksta|ir doma

[21. Jan 2015|10:32]
[Tags|]

Iepriekšejā mēnesī nepierakstījās:
Svars: 8380g
Augums: 69,5cm (17.dec)

Šodien (9mēn 1d)
Svars: 8800g
Augums: 69,5cm

Viņa man tik platumā aug. :D
Link2 raksta|ir doma

[20. Jan 2015|22:09]
Helmei dikti patīk rāpties klēpī un mīļoties, mēģina dot bučas un grib nokost degunu. Gultā nostājās kājās un nostāv aptuveni sekundi. Ceru, ka šo triku vēl nemēģinās uz grīdas, kaut gan viņa man tāda prātīga, lieki neampelējas uz grīdas un gultā arī smuki krīt.
Nevaru viņu vairs tajā autokrēsliņā nosēdināt, nepatīk viņai tā bēbīšpoza, šķiet, ka man miera nebūs, kamēr netikšu pie jaunā krēsla. Ja tagad kaut kur jābrauc, cenšos pielāgoties viņas gulēšanas ritmiem, lai mazāk skandālu būtu. Ja nesanāk, tad viņas krēsliņš ir priekšā un V. viņu izklaidē brauciena laikā. (kad es braucu viena, tad gan vienmēr priekšā lieku)
Linkir doma

[19. Jan 2015|18:23]
Šobrīd topā ir dažādu izmēru kastes ar dažādi attaisāmiem vākiem. Svarīgi, lai iekšā būtu arī kāds pārsteigums (mantiņa/mantiņu grupa). Tuneli šobrīd noņēmu uz kādu mazu laiciņu, mājiņu atstāju, viņa bieži tajā ierāpjas un spēlējas. Visas mantas ir sagrupētas, koka pie koka, grāmatas pie grāmatām, mašīnas pie mašīnām utt. Atvēlēti viņai vairāki plaukti, kur tas viss ir akurāti salikts un istabas vidū ir lēzena kaste, kurā arī saliktas mantas grozos. Bieži viņa vienkārši ņem kādu no groziem ārā un spēlējas. (grozos arī mantas sagrupētas).
Un tad vēl tās stiepļu spēles, kurās klucīšus var bīdīt, lielākas un mazākas+ attīstības koka lielais kubs.
Mūzikas instrumenti ir cieņā....
Linkir doma

[19. Jan 2015|17:01]
Pff, un tā tās dienas pazūd. Kamēr bērns pats paēd putru (tagad mēģina arī ar karoti ēst, bet galvenokārt ēd ar rokām), pēc tam visa mazgāšanās procedūra. Pusdienās gatavoju kāpostu tīteņus, arī ķēpīga padarīšana. Paspēlējāmies ar Helmi ar miltiem pa virtuvi. Pēcāk jau devu ēst pusdienas. Ja kāpņu telpā ir dzirdami teksti, kas man te iekšā notiek, tad skan diezgan drausmīgi: "Helme, tev pusdienas ir uz grīdas, ēd" :D
Toties vanna gan joprojām bardakā, piekrauta ar sašmulētām drēbēm un mīklas pikām. :D (vienkārši tur visu sametu)
Link2 raksta|ir doma

[18. Jan 2015|20:25]
Helme ir riktīgs jautrulis. Ļoti patīk sabiedrība un būt uzmanības centrā.
Vakar aizvedām V. uz futbola treniņu, tikmēr mēs ar Helmi nedaudz pa āru pastaigājām, pēcāk ienācām iekšā. Bērnam bija labs garastāvoklis un viņa nu ņēmās izklaidēties pēc pilnas programmas, koķetēja ar visiem, ja neviens neskatījās uz viņu, tad skaļi iebļāvās, pievērsa uzmanību un turpināja koķetēt.
Šodien mēģina celties kājās no līdzenas vietas, pagaidām vēl tā pagrūti, nesanāk.
Linkir doma

[18. Jan 2015|19:07]
Aizgāju šodien līdz Āgenskalna tirgum ar kājām, sapirkos un tā īsti vairs nebija iekāriena iet atpakaļ. Paveicās un brauca autobuss ar zemo grīdu un Helme šodien pirmo reizi izbrauca ar autobusu. Aces lielas kā pogas un dikti priecājās. Bet nu nē, nē, vairāk uz šādām atrakcijām neparakstīšos.
Divus vakarus lieku Helmi gulēt viņas gultiņā, meh, kādēļ es vispār uz ko tādu parakstījos? Divas stundas sēžu bez rezultāta, beigās tāpat viņa pamatīgi sabļaustās un iemieg pāris minūtēs pie pupa. Vismaz man nervi netur klausīties TO bļaušanu ilgāk par pusminūti. (kaimiņi arī tad var atnākt un pateikt visu, ko domā)

Njā, ar visu citu mums viss ir ideāli, tikai tā gulētiešana.
Link1 raksta|ir doma

[17. Jan 2015|18:13]
grr, vakar vakarā tieši uzjautāju vai abi autokrēsliņi ir uz vietas. teica ka ir, bet nekā. bija tikai tas axkid duofix. likās, ka man ir normāla lieluma mašīna, bet tam axkidam vietas tomēr par mazu (aiz mana sēdekļa). gaidīsim pāris nedēļas un ņemsim to klippan triofixu.
bet vispār kaitina man tāda komunikācija, meh. labi ka vēl speciāli nebraucu pie viņiem.
Link3 raksta|ir doma

[17. Jan 2015|10:54]
Saliku Helmes gultai matraci atpakaļ un pieliku redeli, šonakt viņa gulēja savā gultā. Meh, aizmigt tāpat aizmiga pie pupa (pārāk sabļauties es viņai arī neļauju, nav ko tik traki raudāt) Un tagad man sāp mugura.
Uz rīta pusi viņa pāris reizes tur ampelējās, mugura paijāšana nelīdzēja, tāpat vajadzēja apsūkāt pupu, lai varētu tālāk gulēt. Un te nu atcerējos, kādēļ noņēmu Helmes gultai redeli nost.
Šodienas plānos beidzot arī nākamo autokrēsliņu nopētīt ir.
Linkir doma

[16. Jan 2015|19:00]
[Tags|]

Bērns pieturas pie augstā krēsla un staigā pa māju. (slidina krēslu, izmanto kā staiguli)
Linkir doma

[16. Jan 2015|16:07]
Ar gulētiešanu mums joprojām ir problēmas, bērns pats neprot iemigt, aizmieg pie pupa. Esmu pa slinku, lai ņemtos katru vakaru divas stundas, tādēļ mēs visi ejam kopā gulēt, reizēm Helme tuč tuč ātrāk iemieg un es vēl grāmatu palasu. Nav ne jausmas kā visu šo labot, gulētu viņa vēl savā gultā, būtu citādāk (mums matrači vienkārši kopā sabīdīti). Nu nekas, gan kādreiz.
Ienākot no āra iekšā tā arī turpinam mazgāt rokas un muti, vismaz ar šo vēlāk nebūs problēmu.
Link4 raksta|ir doma

[15. Jan 2015|14:41]
[Tags|]

Bērns ratos locījās kā diegs uz abām sānu pusēm, ilgi nedomāju un pārliku rokturi uz otru pusi. Bērns uzreiz priecīgs, rāmi sēdēja un vēroja apkārtni.
Visu laiku šķita, ka tā diena vēl ir tik tāāālu. Bet nekā, ātri aug susuriņš.
Link3 raksta|ir doma

[14. Jan 2015|22:08]
Vakar Helmei bija bēbīštusiņš, šodien bijām ciemos pie viņas līgavaiņa. Riktīgi piepildītas dienas. Šodien arī abi bērni tā žipčikoja, ka prieks skatīties, tas nekas, ka puika vecāks par pusgadu. Saskatījās kā puika staigā, Helme šodien gultā eksperimentēja, piecēlās kājās (stutējoties pie manis) un laida rokas vaļā un skatījās, kas notiek un tā daudzas reizes. Gar mēbelēm arī aktīvāk sākusi staigāt, kājās ceļās visur, kur var atbalstīties.
Patīk piecelties kājās, atbalstīties pret mani un dejot, ja kaut ko dziedu vai skan mūzika.
Linkir doma

[12. Jan 2015|11:30]
Šonakt Helmei pupu iedevu ~stundu pēc viņas aizmigšanas (nu mēs paši tur rosījāmies, beigās netīšām viņu pamodinājām), viņa paēda un gulēja tālāk. Tad modās sešos, lai čāpstinātos, paijāšana, mīļošana nelīdzēja, tāpēc ieliku somā un tā iemidzināju, nākamo reizi pupu dabūja tikai deviņos. Kādu laiciņu šādi būs arī jāpadara, nav vairs deviņus mēnešus vecam bērnam pups pa nakti jāzelē.
Parasti ūdeni viņa man dzer no glāzes, bet tā kā pagrūti visu laiku viņai piedāvāt padzerties, nopirku to avent krūzi, kurai piespiežamā virsiņa, lai pati var tikt klāt un padzerties. Paaugsies, būs jāpāriet uz to slīpo krūzīti.
Link16 raksta|ir doma

[11. Jan 2015|12:29]
H. ļoti patīk sēdēt viesistabas dīvānā, ierāpties vēl nesanāk (pārāk augsts), bet nu ar nelielu palīdzību sanāk, mācāmies arī pareizi izkāpt. Šobrīd zem dīvāna ir matracis no saliekamās gultas, ja nu kas samisas bērnam.
Diezgan aktīvi staigā turoties pie mēbelēm. Prot pārslēgties no viena objekta, kur pieturēties, pie otra.
Un mājās nav iespējams pabučoties ar vīru, tiklīdz sākam, tā uzreiz H. klāt un sāk raudāt. :D Bet tā kopumā, mammu daudz nevajag, diezgan dauzās apkārt, nav tā, ka vaktēktu katru darbību. Iepriekš bija viens posms, kad ne soli neatgāja, tad tagad gan tā nav.
Ļoti sabiedriska, arī sveši cilvēki(nu, kas nav mamma un tētis), var paņemt viņu rokās, neraudās. Mūzikas nodarbībās to tik dara kā joņo apkārt, koķetē un draudzējas ar visiem. Reizēm kautrulis ieslēdzas, bet tas ir uz pavisam īsu brīdi. (iepriekš bija periods, kad vairak kautrējās)
Mājās prot arī daudz pati spēlēties, protams, ik pa nelielam brīdim man tas spēļu laukums jāsaved kārtībā, jāpaampelējas ar viņu, bet tā kopumā- pagūstu gan pusdienas uztaisīt, gan māju pievākt (un arī sevi savest kārtībā un vīru apčubināt).
Naktis gan mums pēdējā laikā ir tādas nekādas, bet nu... gan būs labi. Biju domājusi šonakt nedot pupu, bet nu ātri padevos, jo bija ēšanas bļāviens un mazā riktīgi uzēda, rīta pusē gan bija pups vajadzīgs tikai kā knupis. (visu rīta cēlienu diezgan pamatīgi knosījās, negulēja rāmi)
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]