Nope

kas notiek...

19.9.14 22:11 - [info]noisiite

Šodien biju ellē zemes virsū.
Es to savu zobu biju kādu brīsniņu novārtā atstājusi, izkritušo plombi nevarēju saņemties un aiziet ielikt atpakaļ. Jā, tikai un vienīgi tādēļ, ka man ir panika no tiem zobārstiem. Šodien (ar šo konkrēto zobu) gāju jau otro reizi pie zobārstes, biju tik ļoti saņēmusies, ka no sākuma nemaz neraudāju un braši turējos. Bet nu tad sākās trakumi, ka nācās špricēt vēl pāris reizes, jo sāpēja tik dikti, ka tik traki laikam raudāju, kad vēl nebiju sasniegusi skolas vecumu, vēl arī nedaudz piebļāvu visu zobārstniecību. Bet daktere bija brīnišķīga, ātri, ātri visu, mierināja, bet nu ar to nervu un kanāla tīrīšanu nekādi citādi nesanāca.
Nākamajā reizē tik plombe un viss, zobs būs kārtībā, bet nu būs tik grūti saņemties iet.
Pēc visām mocībām es nespēju uzreiz ar auto braukt, nācās kādu brīsniņu nogaidīt.

19.9.14 19:09 - [info]neraate

šodien redzēju vecu onkulīti ļoti jocīgā formastērpā un ar dažiem medāļiem. tā arī nevarēju saprast - leģionārs vai okupants
bija pārāk vecs, lai būtu kas cits. nu tur, saģērbies karnevālam vai kā

19.9.14 17:30 - [info]superdudinja

Glaudu pašapziņu. RIT bija konkurss, kurā skatītaji balsoja par savu mīļāko improvizatoru. Pārliecinoši vadībā ir Valdis, bet mans vārds tikpat kā Raimis pieminēts. hehe.
pai pai pašapziņai.

19.9.14 16:31 - [info]superdudinja

cik interesanti, ka gada laikā viss atkal ir tik ļoti mainījies.

19.9.14 15:37 - [info]insane rakstīja iekš [info]vajag

Ja kādam ir nevajadzīgs Android telefons, labprāt paņemtu par mazām naudiņām. Der sadauzīts ekrāns, pavecs modelis. Kāds vecāks Samsung vai kāds cits brends.

19.9.14 12:30 - [info]neraate - ātrā aptauja

tātad - piemērotākā "pateicība" - konfektes? šokolāde? augļi?

19.9.14 11:51 - [info]neraate

es par politiku cenšos neinteresēties, citādāk zemais asinsspiediens saskrien debesīs un galva no niknuma sāk griezties. katrs jau var vēlēt par ko grib, vai ne, bet doma, ka būs gana daudz muļķīšu, kas ņems un ievēlēs Repši, un ka tas vēl grib tikt par veselības ministru man liek niknumā gārgt. neesmu lasījusi viņu programmu (gan jau pirms 4. saņemšos, tomēr jābūt apzinīgai pilsonei, vai ne) un tomēr viņu reklāmas avīzē bija skaidri un gaiši teikts, ka vajag noņemt pacientu līdzmaksājumus. protams, ka pensionāriem patiks. ja tā padomā, lētticīgākiem vēlētājiem būs grūti izlemt par ko balsot, tik daudz skaistu ideju te visi piesola. bet doma, ka vajag atcelt līdzmaksājumus, nevis speciālistiem apmaksāt vairāk stundu lai rindas īsākas, mani vnk sūta kosmosā. bet var jau būt ka es esmu tā muļķīgi iedomājusies, ka būtu ok uz speciālistu vai izmeklējumu gaidīt rindā nedēļas divas nevis pusotru mēnesi (labi ja) un ka tagad, ja reiz na haļavu (nu, t.i. par valsts samaksu) visi nu metīsies ar vajadzību vai bez skriet pie dakteriem

protams, pieļauju, ka ir arī lieli līdzmaksājumi (operācijām etc), bet standarta asinsanalīzēm tas ir apmēram eiro, poliklīnikā ar nosūtījumu kādi četri, nu, nav mirstamā vaina. jā, zāles dārgas, jā, viss kopā salasās, bet varbūt sabiedrībai kopumā būtu izdevīgāk, ja daudzas hroniskas kaites atklātu laicīgāk, kad vēl var kaut ko darīt un darba spējīgus (un gribīgus) cilvēkus nevis nobendēt rindās, bet atveseļot lai rada to iekšzemes kopproduktu

19.9.14 11:40 - [info]neraate

iesāku lasīt piecdesmit nokrāsas. šai nedaudz kaitinošs tulkojums (atšķirībā no "Bellas", komplimenti tulkotājām), tā skuķe šķiet nedaudz pastulba, viņš gan vēl nav ticis līdz pieskārieniem "tur lejā". varbūt pie vainas skolasbiedrenes analīze ("es nesaprotu - tā beibe tiešām ir tik stulba lai trīs grāmatu garumā tā arī nevarētu saprast - patīk viņai tāds sado-mazo sekss vai nepatīk, katru reizi tik! forši un nākamās reizes sākumā atkal laužas ka 'nē, nevajag'"), bet pagaidām nešķiet, ka izlasīšu, iedvesmošos un nu tik sākšu klapēt dzīvesbiedru

19.9.14 09:18 - [info]neraate

urbj ne gluži tā, kā vistu zaglim, bet pietiekoši lai deviņos pieceltos lai arī miedziņš nāks un tagad atkal neurbj. gadrīz veltīgi esmu piecēlusies

18.9.14 22:28 - [info]dienasgramata

18.9.14 22:15 - [info]dienasgramata

no garāmbraucot noklausītas sarunas mājas pagalmā: "И он обявльяет, якобы я говорил "Я вашу мать ебал!". А я ничего такого не говорил. Да, помню, я орал: "Блядь, суки вы ёбаные!", но это и всё!"

18.9.14 19:21 - [info]noisiite

Vilhelmīnei ļoti patīk bērni. Tiklīdz apkārt ir bērni, viņa uzreiz uzplaukst. Ar tādu sajūsmu spēlējas, pļāpājas un koķetē. Būs man tagad jādomā kā viņai to kompāniju sastādīt, būs kaimiņu bērni ciemos jāaicina. Ar viena pusgadnieka mammu iepazināmies jau, arī jauna kaimiņiene mums, jau sarunājām, ka kādu dienu kopā pastaigā iesim, citādāk gandrīz katru dienu saskrienamies kāpņu telpā.
Un jā, jāatceras, ka jāsāk gatavot saldumus, kaut kad jau tas helovīns (kas īsti ir? oktobra beigās?), citādāk pagājušajā gadā nāca un nāca tie bērneļi pēc saldumiem.

18.9.14 17:28 - [info]neraate

man jums nedaudz jāatzīstas. pagājušajā nedēļā es atklāju, ka rimčikā ir maizes zupa ar putukrējumu. man vismaz bija attaisnojums - es biju pelnījusi un nebiju lāga brokastojusi. bet šodien es gāju garām "Cadets de Gaskogne" un kritu kārdinājumā ar krēmbrulē un siera kruasānu un šokolatīni. un tad es vēl nebiju īsti pelnījusi. tagad gan esmu, uzskatīsim to par avansu

un vēl man tur bija deidrīmnigs par Emīla Gustava karstās šokolādes dzērienu vai "Ligitas gardumu" šokolādes-ķiršu kūku. un nelieli sirdsapziņas pārmetumi par naudas šķiešanu un izšķērdību un tad es izlēmu, ka uzaicināšu mīļo uz randiņu, vismaz varēsim grēkā dalīties

18.9.14 12:25 - [info]ezss - Lieciet nost Kosmo, mums ir bioloģijas grāmatas!

Pasaulē izplatītākais parazīts ir baktērija no Wolbachia ģints. Šī baktērija dzīvo posmkāju (kukaiņu, zirnekļu, vēžu) un dažu tārpu dzimumorgānos. Lai baktēriju civilizācija nebeigtos ar skudras nāvi, šīs baktērijas var ieperināties skudru ražoto dzimumšūnu citoplazmā un dzīvoties arī bērnos, kas rodas no šīm dzimumšūnām. Ir tikai viena nelaime, spermatozoīdiem ir pārlieku maz citoplazmas, lai baktērija tajā spētu izdzīvot, tātad, tēviņi baktērijai nav interesanti. Ar šo problēmu saskaras daudzi reproduktīvo orgānu parazīti un ir atrasti vairāki risinājumi.

a) "Diversificējam riskus" Vienšūnis, kas dzīvo odu dzimumorgānos. Odu tēviņos dzīvojošie vienšūņi veido nelielas sporas, kuras pēc tēviņa nāves, cerams, nonāk ūdenstilpē, kur tās apēd mazi vēzīši. Mazajos vēzīšos vienšūnis turpina vairoties un no vēzīšiem nākošās vienšūnu sporas apēd odu kāpuri. Odu kāpuri ir tie "komati", kas mēdz iemesties stāvošos ūdeņos. Odu kāpuri barojas filtrējot ūdeni, tādā veidā norijot vienšūņu sporas. Tad, kad vienšūnis ir nonācis odā, ja tā ir mātīte, viņš var ievākties olnīcās un inficēt visas olas, tādā veidā izplatoties, vai, ja tas ir tēviņš, atkal gatavoties kļūt par vēžu barību.

b)"Šovinistiskā" pieeja. Ja tēviņi nav derīgi, nobeidzam tos uzreiz. Daudzi parazīti nogalina tēviņus jau to embriju stadijā, lai nemaisās pa kājām. Lai gan pašam parazītam šāda stratēģija nav izdevīga, jo tas mirst kopā ar tēviņu, atbrīvojot pasauli no parazītu sugai nederīgajiem tēviņiem, tiek atbrīvoti resursi mātītēm, kas izplata parazītus ar savām olšūnām. Ir "humānāki" parazīti, kas tēviņus pārprogrammē, un tie sāk ražot sievišķās dzimumšūnas, jeb kļūst par mātītēm.

Te uzmanīgs lasītājs teiks, bet kā, bez tēviņiem nebūs arī nākamo mātīšu. Šeit parazītiem ir vairākas stratēģijas - inficēt tikai daļu no dzimumšūnām. Vai arī paziņot, piekāšam tēviņus!
Kukaiņiem samērā bieži ir sastopama partenoģenēze - spēja dēt neapaugļotas olas, no kurām izšķiļas mātītes. Izrādās, ja šādiem kukaiņiem iebaro antibiotikas, tad partenoģenēze pazūd un no olām šķiļas arī tēviņi. Ir zinātnieki, kas domā, ka visa kukaiņu pasaulē vērojamā partenoģenēze radusies pateicoties šādiem parazītiem. Tomēr, ne vienmēr jaunizceptie tēviņi zina ko darīt vai arī kukaiņu reproduktīvā sistēma nespēj strādāt bez parazīta, tādā veidā parazīts ir kļuvis par obligātu nosacījumu sugas pastāvēšanai.

Bieži vien ilgā dzīve kopā ar parazītu ir ļoti mainījusi ne tikai sugas anatomiju un fizioloģiju, bet arī uzvedību. Kādi Āfrikas tauriņu suga ir tik ļoti lielā mērā inficēti ar tēviņus iznīcinošiem parazītiem, ka tēviņu skaits populācijā ir ļoti sarucis. Tauriņu kāpuri bieži vien barojas ar kādu noteiktu augu, nātru raibeņu kāpuri ēd nātres, ozolu mūķenes kāpuri - ozolus. Lai nodrošinātu to, ka kāpuram būs ko ēst, mātītes dēj olas tieši uz šiem augiem. Bieži vien tēviņi pulcējas ap šiem barības augiem un gaida, kad atlidos mātīte, lai būtu iespēja ar to sapāroties. Tauriņu sugai, kurai ir ļoti maz tēviņu, ir mainījusies uzvedība, un barus, kas sēž un gaida, veido mātītes.

mācību grāmatas nodaļa, kur es šo sauli sasmēlos

18.9.14 12:27 - [info]neraate

stulbā bāba. palasīju internetu un tagad sastresojos, ka nesagriezīsies pareizi (par kaut ko taču ir jāstreso.lol)

18.9.14 10:55 - [info]neraate

un vispār - no domas, ka man atkal jāiet uz to baiso iestādi man šausmās nosvīda plaukstas un neatsvīst atpakaļ

18.9.14 10:06 - [info]hekate rakstīja iekš [info]darbs - Sales agent - Latvia, Lithuania

Meklējam enerģiskus un motivētus izplatītājus (sales agent) apakšveļai, pidžamām un peldkostīmiem, kas būtu ar mieru strādāt par komisijas maksu - brīvā darba grafikā. Konkrētie cipari būs runājami klātienē, bet ja cilvēks ir puslīdz aktīvs un apņēmīgs, iespējas nospelnīt tiešām nebūs peļamas. Meklējam arī Latvijā, bet galvenokārt LIETUVĀ.
Vai kāds var ieteikt, kur internetā varētu ātri ātri palaist šo piedāvājumu lietuviešu tīklos?
Darbs nav jāsāk nekavējoties, bet vajadzētu tikties klātienē jau nākamnedēļ.

----
We are a Spanish company called Aznar Innova working in Fashion Industry. We design and manufacture Homewear, Underwear and Swimwear.

In order to expand our business we are looking for a SALES AGENT to work by commission in Lithuania in order to promote and distribute our collection and brands to wholesalers and retailers in Baltic Countries. Essential have customer base.

If you are a self-motivated and competitive person who is looking for new challenges and would like to represent and join our company Aznar Innova please send us your CV.

The candidates must know English and Lithuanian/Latvian (valuable Russian and Spanish).

You can send us your CV to gunta.letonia@aznarinnova.com and the interview process will be held 23th – 25th September 2014 in Lithuania and Latvia.
Powered by Sviesta Ciba