Nope

kas notiek...

7.12.16 12:24 - [info]piene_ne rakstīja iekš [info]vajag - plates

Lūgums ziedot vinila plates vienam projektam, var būt jebkāda satura un izmēra (vēlams biezās).
Ziedojot virs 30 platēm var vietā saņemt Jura Simanoviča plati "Kā samierināties ar savu nenozīmību"

6.12.16 23:44 - [info]grells rakstīja iekš [info]es_shobrid_lasu - Christophe Ono-dit-Biot, Plonger

Par to, ka vāciņš bij' ieplēsts, vēl saņēmu 10% atlaidi. Raiti lasās, bet nekāds šedevrs nav...

6.12.16 23:35 - [info]burka rakstīja iekš [info]vajag - Šaha pamati

Labvakar! Ļoti meklēju grāmatas (latviešu val.) šaha pamatu apgūšanai. Grāmatnīcās baigi sālīti un izvēle arī nekāda.

Gaidīšu piedāvājumus te vai dainitta@inbox.lv

6.12.16 13:02 - [info]tiga rakstīja iekš [info]vajag

vajag ieteikumus, kur/kurš var nomainīt auto priekšējo stiklu 98. gada seatam. vēlams no personīgās pieredzes. paldies! :)

5.12.16 22:58 - [info]konstruktors - ***

38. Izskaidrot sava prāta arhitektūru.

5.12.16 22:10 - [info]ezss - Ko es šodien atkaluzzināju

Nesen runāju ar dāmu no IZM, viņa stāstīja, kā tiek tulkota latviešu valodas olimpiāde neredzīgo skolās. Bet citu priekšmetu olimpiādes esot grūti pārceļamas, jo bildes netulkojot. Kas mani pārsteidza, jo šķita, ka reljefi attēli taču būtu viegli uztaisāmi. Šodienas sarunā kundze, kas ir neredzīgo grāmatu korektore, arī teica, ka attēli tajās grāmatās neesot.
Kādu brīdi padomājusi, es sapratu, ka telpisko informāciju neredzīgs cilvēks tiešām varētu uztvert pavisam citādi, kā mēs to esam paraduši. Mēs no mazām dienām mācamies vizuālo informāciju pārnest simbolos. Tāpat arī taktīlā izšķirtspēja ir atšķirīga no vizuālās izšķirtspējas. Tāpēc vienkārša reljefa bilde neredzīgam cilvēkam būs haotisks līniju un tekstūru jūklis.

5.12.16 20:01 - [info]neraate

ceturtdien patiesības mirklis: nāks dzīvokļa saimniece, redzēs, ko teiks, jo mūsu ēm skaita pieaugums viņai bija pārsteigums. esot sūdzējušies arī apsaimniekotājam (wtf?) un pēcāk par viņu galveno čiekuru bezdarbības dēļ. skaidrs, jau ka tam kkad bija jānotiek, visiem ilgtermiņā šeit būtu par šauru. psiholoģiski es šo uztveru diezgan mierīgi. fizioloģiskā ziņā gan man ir stress. asinsspiediens uzreiz kļuva normāls

droši vien par mani daudz ko liecina fakts, ka stresa situācijās (tādās kā šī, piemēram) es uzreiz domās pārbīdu mēbeles tēva mājas lielajā istabā lai ir kur nobāzēties un domās ar sevi apspriežu b/d rindas un mazpilsētā praktizējošos pediatrus

5.12.16 17:13 - [info]neraate

vispār sāku domāt: moš jādabū mopēdz vai motorolleris lai varu laukos pa fikso aizšaut uz pilsētu

5.12.16 11:50 - [info]neraate

nakts bija interesanta. pagaidaam laipniibas pietiek

5.12.16 11:12 - [info]neraate

tu taču vari rakstīt grāmatu, es mātei teicu. izskatījās ka viņa to domu arī apsver. diez kā ir ar izdošanu, ja raksta nevis memuārus vai daiļliteratūru, bet, nezinu, nozaru literatūru: arī jāsakrāj un jāizdod pašam?

4.12.16 20:10 - [info]konstruktors - ***

Pirms lieto darbības vārdu blakus vārdam "mēs", iemācies to lietot blakus vārdam "es".

4.12.16 19:52 - [info]konstruktors - ***

Varu pacelt visu, noturēt neko, ciest no svara, kas mani spiež.

4.12.16 19:36 - [info]ezss - uzticīgs kā bebrs

Dabā pastāv ļoti maz dzīvnieku, kuri dzīvo gan sociāli, gan ģenētiski monogāmos pāros. Monogāmija (pāra un pēcnācēju veidošana tikai ar vienu partneri) parasti novērojama sugām, kurām par pēcnācējiem jārūpējas abiem vecākiem, Parasti tās ir sugas, kuras dzīvo ļoti ierobežotu resursu apstākļos, piemēram imperatorpingvīni, vai rūpes par mazuļiem ir ļoti resursietilpīgas (lielākā daļa zvirbuļveidīgo ir monogāmi).

Bebri ir dzīvnieki, kas tiek uzskatīti par vieniem no retajiem monogāmajiem grauzējiem. Visas pazīmes uz to norāda - mātītēm ir īss meklēšanās periods (12 -24 h), abi dzimumi izskatās līdzīgi (nav izteiktas astes, ragi vai citi lieliskuma atribūti), tēviņi piedalās mazuļu kopšanā (bebris liels lops, bet ēd mizu un zāli - kalorijām samērā nabadzīgu pārtiku, kā arī daudz resursu iegulda dambju būvēšanā), mazuļi vēlu kļūst seksuāli aktīvi un piedalās nākamā metiena mazuļu audzināšanā. Uz ģenētisko monogāmiju norāda arī tas, ka bebram, salīdzinoši ar citiem grauzējiem, ir mazi sēklinieki un liela spermatozoīdu daudzveidība - tātad spermas konkurence šai sugai nav aktuāla. (atsauce)

Tomēr Amerikas bebriem ir novērots, ka var būt bebru mītnes, kurās mīt viens tēviņš un vairākas mātītes, lai gan šāda parādība nav bieža - ap 10 % no pētīto bebru mītnēm. Eirāzijas bebrs kādu brīdi bija uz iznīcības robežas, bet vairāki reintrodukcijas projekti ir palīdzējuši tam atgriezties Eiropā. Vairāku zinātnisko grupu veiktie mērījumi Krievijā, Norvēģijā un citās Eirāzijas valstīs norāda uz to, ka Eirāzijas bebrs ir strikti monogāms un pat cenšas izvairītes no citiem bebriem - bebra "ģimenes" teritorija ar citu bebru ģimeņu teritoriju pārklājas tikai par 2 %. Retie kontakti ar citiem bebriem samazina parazītu un slimību nodošanas risku. Krievijas zinātnieki ir mēģinājuši veidot bebru "ģimenes", kas sastāv no viena tēviņa un divām mātītēm, bet visi viņu mēģinājumi ir izgāzušies, tāpat kā hibridizēt Amerikas un Eirāzijas bebru (šīm sugām ir atšķirīgs hromosomu skaits, 40 un 48).

Lai gan nav skaidrs, vai Eirāzijas bebrs ir puritāniskāks, jo tam pašlaik ir pieejama plaša teritorija un tas nav spiests cieši sadzīvot ar kaimiņiem, vai arī tā ir sugas iezīme - bebris uzskatāms par tikumības simbolu. Atšķirībā no gulbja, kurš, lai gan ligzdo monogāmos pāros, 10% gadījumu putnēni nav no pāra tēviņa un 30% gadījumu ligzdā ir ģenētiski atšķirīgs gulbēns. ( atsauce)

4.12.16 13:12 - [info]goddes rakstīja iekš [info]es_shobrid_lasu

a

4.12.16 00:38 - [info]panacea - Nākotnes paredzēšana

Oh, atradu vienu ierakstu no 2010. gada, kas arī nodarbojās ar pasaules nākotnes paredzēšanu. Kā rādās jau tad sāka parādīties tendences par nacionālisma uzplaukšanu Eiropā -- Francija aizliedza burkas, Zviedrijā parlamentā iekļuva radikālie nacionālisti.

Plus kāda saujiņa cibiņu var apskatīties paši savas prognozes par nākotni.

Šķiet, ka manas prognozes par to, ka cilvēki sūdīgās Eiropas situācijas dēļ izceļos uz ASV tagad ar Trampu diez ko nepiepildīsies.

http://klab.lv/users/panacea/2010/10/17/

3.12.16 23:27 - [info]neraate

esmu ļoti nogurusi (visvairāk - morāli, jo mēs te pastiprināti cietām no dažāda veida huiņām) un tagad es gribu lielu un kolektīvu urrā, jo es reāli esmu malacis: mēneša laikā meitenes pieņēmušās līdz 4,1kg. kopējais pieaugums 2,7 (1,5+1,2kg). vēlviena bērna svarā. jā, tikai ar krūti. prikiņ!

3.12.16 22:11 - [info]ezss

Gulēju vannā un skatījos, ko man iesaka amazons, jo visas grāmatas bija izlasītas. Amazons teica palasīt Stone animals by Kelly Link.
Visnotaļ laba sestdienas literatūra, baisa, dīvaina un smuka. Tagad tikai nezinu vai tie truši man nenāks naktī piedzīt meslus par to, ka lasu par viņu privāto dzīvi.

Rediis, man liekas tev arī tā grāmatiņa patiktu.
Powered by Sviesta Ciba