Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2016. gada TOPS |

Draugi


sirdna
30. Jul 2016 08:47

Pasaule aizgāja bojā, skaidrs. Un kas ir te? Šķīstītava?

8 raksta - ir doma


kautskis
29. Jul 2016 12:01 Mini manu mīkliņu

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-07-28/deutsche-bank-said-to-end-latvian-lenders-dollar-market-access

Pats par sevi, protams, tas nav Nekas Tāds un Negaidīts. Turklāt Deutsche Bank it nebūt nav pirmie, kas negrib ar Latvijas bankām vairs draudzēties. Bet priecē runāšana mīklās.

Deutsche Bank has warned some of its local banking clients that direct access to dollar-clearing facilities will be cut off [..] The move won’t affect Citadele Banka AS, Rietumu Banka AS and Baltic International Bank AS, or the Nordic lenders that operate in the Baltic nation

Lūk, cik eleganti var pateikt "Deutsche Bank grasās nogriezt dolāru maksājumus otrai lielākajai Latvijas komercbankai (pēc aktīvu apjoma)."

6 raksta - ir doma


dis
28. Jul 2016 22:34

rīt braucam uz kāzām
izskuvu paduses un noskuvu kājas
nepatīk

ir doma


sirdna
28. Jul 2016 09:32

Citās ziņās - karsti ne tikai zem dūnu segas, bet vispār, sevišķi pa naktīm.

Chroniska neizgulēšanās patiesībā ir tīri ok, pie visa pierodam. Bet, kad es pāris naktis nopampstu až pa septiņām stundām, organisms kļūst bezkaunīgs un iedomājas, ka tā tagad arī būs turpmāk. Tāpēc, pēc godīgi nošņāktām četrām stundām es jūtos kā žirafes izkārnīta krizdole (papildus visam ir nācis klāt kritiens no otrā stāva). Ceļā miegu ciet un šorīt uztvēru savu pirmo velorastu. Tas gan nebija no negulēšanas, vienkārši es tā godīgi ripinos laukā no vārtrūmes, kura kopā ar miskastu valnīti aizsedz pasaulei manu vāģīti un tad pēkšņi ir riepu spiegšana un pret bamperi nograb kāds patīkams kungs, viss tāds ķiverē un zaļā kamzolītī. Bet nu laikam es viņu nepietiekami sakropļoju, viņš mani vēlīgi palaida braukt tālāk. Bamperi neapskatīju, miega badā par šo incidentu pilnībā aizmirsu un atcerējos tikai tagad.

Vai arī Alcheimers izsauc atmiņas caurumus, laiks tā kā būtu.

Also, vakar glīti padzērāmies patīkamā kompānijā, es ēdu kartupeļu pankūkas ar acu izņemamo karoti un tas bija pat diezgan ērti. Tāpēc piesaku savu patentu pankūku ēšanai ar karotēm, kurš tā darīs bez manas atļaujas, dabūs spaidu darbus - klausīties karaoki astoņas stundas dienā.

9 raksta - ir doma


sirdna
27. Jul 2016 14:55

Jūtu sevī briestam pensionāru.

Uz vienu manu vēstuli Rīgas domes pašvaldības ieņēmumu pārvalde neatbild vispār nemaz un nekādi, Rīgas ūdens man atbild tādā līmenī, ka atsūta ēpastu, tikai tā saturs ir par dajebko, izņemot uzdoto jautājumu. Nu, nu.

2 raksta - ir doma


sirdna
27. Jul 2016 14:03

Krāmēju krāmus, atradu kadiķa pildspalvas korpusu, kuru kaut kad astoņdesmitajos nopirku Sāmsalā un pārvedu mammai kā suvenīru. Māmuļa, būdama īsta sieviete, to nekavējoties izmantoja, lai apvainotos uz tēvu, kurš nebija atvedis suvenīra.

Korpusam kā pīrāgam, abi gali apdeguši. Liekas, kādā brīdī kadiķa sprungulis ir tapis izmantots nelabo garu izdzīšanai, cerams, ka ar panākumiem.

7 raksta - ir doma


sirdna
27. Jul 2016 12:39

Reiz apņēmos piesūkties ar pasaules kultūru un izskatīt Marvel komiksus. Sāku no senām dienām un kādā mirklī man apnika, bet vienu lietu visā tai kaudzē tā arī neatradu.

Teikumu, kurš beigtos ar punktu.

1 raksta - ir doma


darbs
[ bljanna ]
27. Jul 2016 11:05 Programmētāj, tas tu?

Dārgie cibotāji!

Biedrība Eurofortis meklē programmētāju - jā, ar visai specifiskām prasībām, bet ko padarīs :) - divu jau esošu mājas lapu uzlabošanai un uzturēšanai. Darbs ideāli piemērots kā papildus ienākumu avots.

Ko mēs sagaidām?
• Tu esi Wordpress un nopCommerce platformu Valdnieks,
• elastīgs darba grafikā,
• atsaucīgs, komunikabls un pretimnākošs,
• pacietīgs, atbildot uz mūsu zvaniem, e-pastiem un jautājumiem “kāpēc man nesanāk?”, “kā šo izdarīt?” vai “te kaut kas nestrādā, vari tagad palīdzēt?” u.c.,
• māki izskaidrot lietas vienkāršā valodā,
• esi gatavs intensīvākam darbam augustā – septembrī – oktobrī un periodiskam atbalstam pēc nepieciešamības arī turpmāk.
Sūti savu CV uz anna.zabicka@eurofortis.lv līdz 10.08.2016. ar norādi “PROGRAMMĒTĀJS”.


Mopēdu droši var padot arī tālāk.

Tags:

ir doma


sirdna
27. Jul 2016 09:01

ok, laikā no 6:20 līdz 9:02 šī bija lieliska diena.

4 raksta - ir doma


sirdna
25. Jul 2016 09:15

Morgen, "visi pārējie", kuriem nav nekādu problēmu, un, ja tādas parādās, tās atrisināt efektīvi, eleganti, bez piepūles, ar rimtu smaidu pirms un iekšķīgu bagātināšanos pēc.

Teh pirmdiena ir nākusi pār mums, cerams, ka rīta lūgsnas noskaitījāt.

17 raksta - ir doma


kautskis
21. Jul 2016 11:36 Kāds vārds par latviešu valodas daudzveidību

Vienmēr iejūsmina, ka arī pie mums atpūš kādas pasaules vēsmas, pat tad, ja man pašam šīs vēsmas galīgi neinteresē. Tāpēc es brangi nopriecājos, ka arī mums parādījusies birtheru kustība. Vēl nav īpaši plaša, bet ar kaut ko taču jāsāk.

Kā zināms, birtheru kustība (no angļu val. birth -- dzimšana) ir ļaužu kopa, kas uzskata, ka prezidents piedzimis ne tur vai ne tā un tādēļ noteikti nevar būt prezidents. Protams, "viņš ne tā ir piedzimis" ir reāli truls kritērijs, pēc kuŗa vērtēt kāda piemērotību kādam valsts amatam. Bet es šoreiz ne par to.

Tātad Latvijas birtheru kustība uzskata, ka prezis Vējonis runājot ar krievu akcentu, kas norādot uz viņa krievvalodīgo bērnību, un nekavējas par to sašust. Tas ir saprotami: tviteŗa apcirkņos jo bieži ir sastopami ļaudis, kuŗu vēlme paust sašutumu ir daudz lielāka par viņu zināšanām. Tomēr birtheru kustība uzbrūk ne tikai preža Vējoņa izcelsmei, bet arī lauztajai intonācijai, un tas jau ir nopietns apvainojums.

Bet vispirms parunāsim par fōnētiku. Ir pavisam skaidrs veids, kā atpazīt kādas valodas akcentu, un tas nav "man tā izklausās". Akcents rodas tad, ja runātājs svešvalodas skaņas izrunā tāpat kā savā dzimtajā valodā.

Krievu valodā nav gaŗo patskaņu, tādēļ tajās valodās, kur tie ir, krievu akcents uzreiz ir atpazīstams pēc šīs pazīmes. Kā varbūt zināt, latviešu valodā starpība starp īsajiem un gaŗajiem patskaņiem ir, un turklāt visnotaļ nozīmīga. Apskatieties uz Nilu Ušakovu. Viņš cenšas, viņš ļoti cenšas, bet viņš visviens jo bieži stāsta par to, kā Rыgas dome strada vыsu rыdzыneku laba.

Te parādās vēl viena īpatnība: krievu valodā šķiŗ "и" un "ы", turklāt pirmais mīkstina līdzskaņus. Tādēļ arī latviešu valodā krievu akcents bieži izpaužas kā mēģinājums mīkstināt līdzskaņus (piemēram, Ģiģis, nevis Didzis). Tiesa, sašutušie Didži ļoti bieži aizrāda, ka viņi nav nekādi Ģiģi, tādēļ, lai nemīkstinātu "d", Didzis mēdz pārtapt par Dыdzыs.

Un tagad apskatieties uz Raimondu Vējoni. Vai viņš kādreiz ir sveicis latvыšu tavtu svetkos? Nē, preža Vējoņa runā ir divas īpatnības: (a) viņš lieto lauzto intonāciju un (b) lieto plato un šauro e un ē citādi, nekā pieņemts standarta latviešu valodā. Varu pačukstēt priekšā: malēniešu izloksnes galvenās īpatnības ir tieši šīs, nevis tas, ka malēniski nevar parunāt par neko citu kā vien govīm, cūkām un rudziem. Tas nekādi nav krievu akcents. Pat ne uz to pusi. Tie, kam ir krievu akcents, ir pārāk aizņemti ar pārdomām par to, vai tur vajag gaŗumzīmi, un nepievērš uzmanību tam, ar kādu intonāciju viņi runā.

Tūtiņdreijeru un tirliņu tērgāšana par preža Vējoņa it kā nepareizo latviešu valodu nav nekas vairāk kā nīkulīgas ņergu nievas. Jo, kā visiem labi zināms, vienota latviešu nācija ar vienu mēli, vienu dvēs'li un vienu zemi ļoti lielā mērā ir 19. gadsimta veidojums. (Piebildīsim, ne mēs vieni tādi -- gana daudzas Eiropas valstis un nācijas ir apmēram tā laikmeta darinājums.) 18. gadsimta Jumurdas muižas zemnieks par Liepājas esamību droši vien zināja, bet tikpat labi tāda Liepāja varēja atrasties kaut kur pie Atlantijas okeāna -- viņš piedzima, uzauga un savu mūžu nodzīvoja stipri ierobežotā zemes pleķītī. Viņš sevi saistīja pirmām un galvenām kārtām ar šo zemes pleķīti un arī runāja tā, kā runāja viņam apkārt. Un -- atkal pačukstēšu priekšā -- noslēgtās sabiedrībās mēdz izveidoties pašiem savas valodas īpatnības, turklāt jo ātri tās ieviešas tieši fōnētikā.

1918. gadā Latvija drīzāk bija dažādu vairāk vai mazāk līdzīgu ļaužu grupu savienība, nevis vienas vienīgās latviešu nācijas tūkstošiem gadu lolotā etniskā dzimtene. Pēc tam gan bija samērā veiksmīgi mēģinājumi tādu vienīgo latviešu nāciju uztaisīt, un viens no tiem ir "pareizas" latviešu valodas ieviešana.

Uzreiz piebildīsim, ka pati par sevi latviešu nācijas ideja nav nekas nosodāms. Vienotībā spēks, kopā mēs esam stipri, tādā garā -- tas viss ir pilnībā atbalstāms. Tāpat nav nosodāms arī viens valodas standarts -- kaut kā taču visiem latviešiem savā starpā jāsazinās un, ja valcēnieši mēģinātu ar ludzāniešiem runāt katrs savā izloksnē, būtu gan ko noņemties. Tikai -- un šis ir ļoti svarīgi -- nevajag sadomāties, ka ir tikai viens veids, kā būt latvietim un runāt latviski. Tāda tikai viena veida nekad nav bijis un, ja Laima lems, nekad arī nebūs.

Novadu dažādība ir Latvijas krāšņums, daile un spēka avots, bet izlokšņu daudzveidība -- latviešu valodas prieks, lepnums un greznība. Ne velti dižo latvju tautas dēlu Mīlenbaha un Endzelīna vārdnīcā aprakstīta latviešu valoda visā tās krāšņumā, daudzveidībā un dažādībā, ar visdažādākajiem apvidvārdiem, no kuŗiem lielāko daļu mūsdienu standartizētās latviešu valodas runātājs ij neatpazīst. Lai vai kā es vērtētu preža Vējoņa polītisko darbību, tomēr ļoti cienu to, ka viņš arī Rīgā runā tāpat, kā Madonā.

Tādēļ visiem tvāpuļiem, kas visus latviešus grib mērīt pēc vienas olekts, lepni cirtīsim pretī -- Ru-oakas nost no mūsu lauztās intonācijas!

11 raksta - ir doma


sirdna
20. Jul 2016 14:05

OK, līdz pirmdienai. Uzvedieties.

3 raksta - ir doma


sirdna
19. Jul 2016 10:17

Izgulējos (až sešas stundas!) un no negaidītā enerģijas pārpalikuma mani pavilka uz daiļajām mākslām. Braucu mašīnā un aranžēju PSRS un Vācijas himnas svilpošanas tehnikā. Pie viena aptvēru, ka PSRS himnu vēl kaut kā atceros, bet LPSR himnas (bija tak himna, ne?) melodija un vārdi man pilnīgi pagaisuši no atmiņas.

Update. Jap, himna mums bija. Intereses pēc izveicu visu pārējo brālīgo republiku himnu analīzi. Nonācu pie secinājuma, ka pašas neatkarīgākās republikas tolaik bija Igaunija un Gruzija, jo to himnās nav pieminēts, ka bez krieviem tās štelles galīgi neietu. Pārējās himnās skan vairāk vai mazāk nevīstoša pateicība kaimiņu nācijai.

6 raksta - ir doma


kautskis
19. Jul 2016 10:00 Pokemoni pret Mildu

Uzņēmuma Nintendo tirgus vērtība kopš pokemonu spēles izlaišanas izaugusi lielāka par Latvijas iekšzemes kopproduktu. Protams, tie nav gluži salīdzināmi rādītāji un mēra dažādas lietas, bet tomēr. Atcerieties, savulaik sensenos laikos pokemons cibā bija apzīmējums noteikta paveida pusaugu meitenēm. Un tad viņas pieauga, vai ne.

9 raksta - ir doma


kautskis
18. Jul 2016 10:54 An arm and a leg

Labrīt, zaķīši. Studijā aizraujošā rubrika "Ko ziņās tev nestāsta".

Šodien tev ziņās nestāsta par to, ka japāņu telekoma megakorporācija SoftBank (lai nemulsina nosaukums, viņi nav baņķieŗi waņķieŗi) pērk britu industrijas prieku un lepnumu ARM.

Iespējams, jūs nekā nebūsat dzirdējuši par ARM, bet ir ļoti, ļoti liela varbūtība, ka jūs katru dienu lietojat viņu produktus. ARM projektē mikroprocesorus mobilajām ierīcēm, turklāt dara to ļoti labi -- visādi elektronikas ražotāji labprāt būvē procesorus pēc viņu plāniem. Gluži kā Apple uz saviem aifoniem raksta "Designed by Apple in California", tāpat arī ARM var lepni teikt -- "Designed by ARM in Cambridge". ARM ir izcils piemērs tam globālajam mūsdienu uzņēmumam, intelektuālā īpašuma vairotājam, darba dalīšanai un kam vēl ne. Sak, labi, mūsdienās visu ražo Ķīnā, un mēs nemēģināsim atņemt ķīniešiem ražošanu (starp citu, Ķīnas galvenā priekšrocība jau sen nav tas, ka lēti -- Ķīnai ir lieliska ražošanas infrastruktūra, piegādātāju ķēdes un tādas lietas. Tas ir, ja grib kaut ko ražot ārpus Ķīnas, jārēķinās, ka lielā mērā tāpat būs vajadzīgas izejvielas, sastāvdaļas un materiāli, kas jāved no Ķīnas.) Tā vietā mēs izdomāsim, ko ražot, jo tieši tā var sapelnīt Lielo, Lielo Naudu.

Saprotiet pareizi, es atbalstu starptautisku kapitāla kustību (lai gan zināmas bažas rada pārmērīga kapitāla koncentrācija). "Starptautiska kapitāla kustība" tulkojumā uz latviešu valodu nozīmē "ārzemnieki uzpērk vietējos uzņēmumus". Tāpat viena daļa breksita kampaņas stāstīja, kā nu tik UK būs visai pasaulei atvērta, un ARM pārdošana japāņiem tik tiešām apliecina šo atvērtību. Un, protams, nav gluži tā, ka SoftBank pēkšņi apskatījās -- ooo, mārciņa tāda reāli nevērtīga un jēna -- vērtīga, uz priekšu, pērkam kādu britu uzņēmumu!!! Tas noteikti ir ilgākā laikā pieņemts lēmums, un mārciņas brašais kritums, it īpaši pret jēnu, drīzāk bija pamudinājums rīkoties -- sak, nu ir īstais laiks.

Un vēl -- šis nebūt nav pirmais britu uzņēmums, kuŗu pēc breksita pērk kādi ārzemnieki. Ir aizdomas, ka arī ne pēdējais. Tā iepirkšanās pa_leeto, nenoliedzami, ceļ FTSE 100, un negodīgāki polītiķi noteikti izmantos to kā argumentu -- skat, skat, jūs te teicāt, ka pēc breksita viss būs trubā. Ne vella, apskatieties, cik Futsijs dzīvespriecīgs palicies! Nu jā, bet "mūsu nācionālā valūta ir lēta, tādēļ ārzemnieki masveidā uzpērk mūsu vērtīgākos uzņēmumus" laikam tomēr nav gluži tas labākais iemesls, kāpēc kāpt akciju indeksiem.

Tur, protams, ir jāskatās, par kādiem uzņēmumiem ir runa, bet vispār -- UK uzņēmumu akcijas patlaban nav slikts pirkums, it nebūt nē. Bankas ir slikts pirkums, tās neviens negrib. Londonas nekustamo īpašumu tirgus? Lai miers viņa pīšļiem. Good riddance, piebildīsim. Es pat nezinu, kādēļ man tik ļoti nepatīk nekustamo īpašumu spekulanti. Varbūt tāpēc, ka viņi Latviju iegrūda smagā un postošā krīzē, saķēzīja veselu kaudzi vēsturiskā mantojuma un brangam strēķim cilvēku (ne man) lika sajusties kā idiņiem, kad viņu mājokļa vērtība, kas šķita safe as houses, pēkšņi nokrita ar lielu blīkšķi, pa ceļam sasitot to sili, pie kuŗas viņi pēc tam attapās. Bet visādi citādi -- man pret viņiem nekā nav. Pavisam parasts Schadenfreude. Man vienkārši bezjēgā riebjas tas, kas ir uztaisīts no Sitijas.

Savukārt ražošana, it īpaši tāda globāla, it īpaši augstās tehnoloģijas -- uh, tas ir gards kumosiņš, un nebūt nav pārsteigums, ka ARM aizgāja uz urrā (farmācijas uzņēmumi arī aizies). Tā ka, ko zin, varbūt tiešām īstenosies tas skaistais plāns par īsteni globālo UK, kas draudzējas ne tikai ar Eiropu, bet ar visu pasauli. Draudzējas tāpēc, ka viņi ir nopirkti, bet hei, mēs tāpat zinām, ka visi pasaules pilsoņi tādi ir tikai tāpēc, ka viņi ir nopirkti.

Kas vēl? SpaceX atkal veiksmīgi piezemējis raķeti? Arī notikums, par kuŗu ziņās nestāsta. Bet vismaz es pagaidīšu, kamēr viņi veic vairākus atkārtotus lidojumus ar iepriekš piezemētu raķeti, pirms saukšu "Īlon, aizved mani uz Marsu".

5 raksta - ir doma