Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2014. gada TOPS |

Draugi


sirdna
30. Sep 2014 16:16

4

2 raksta - ir doma


kautskis
30. Sep 2014 10:43 Polītiskais skaistumkonkurss

Man šorīt pastkastītē iesviesta kaut kādu aktīvistu skrejlapa, kur viņi stāsta, kā Kremļa aģenti tīko sagrābt varu Latvijā. Protams, ka viņi to tīko, tas pat kurlam ezim ir skaidrs. Bet pierādījumi, ko viņi lika priekšā, bija tiešām truli: re, Sudrabas partijas logo karogs pārsviests pāri ķipa apmēram tāpat kā Pūķina Jeģinās Rosijas logo. Nu, tizlas, tizlas, jums tās sazvērestību teorijas, jūs taču varat labāk.

Tomēr šis pārspriedums mani mudināja uztaisīt pašam savu pētījumu par partiju logotipiem. Un, ko domā, izrādās, starp viņiem ir vesela kaudze ripofu.

Sāksim no paša sākuma.

1. Latvijas Attīstībai logo mudina domāt, ka Latvijā varu tīko sagrābt kompānijas Adobe aģenti. Un kāpēc gan nē, ja Adobe savulaik varēja nopirkt Macromedia, kādēļ gan nepievienot savam produktu portfelim Latviju. Tiesa, tikpat ticams ir skaidrojums, ka logo autors vienkārši ne pa jokam nohaltūrēja — atvēra ilustrātoru, padomāja, hmmm, nu ko varētu uztaisīt... O, aizņemšos Adobes logo, tāpat neviens nepamanīs!

2. Suverenitāte. Jūs, protams, par šo partiju nekā neesat dzirdējuši, bet viņi ir diezgan brangs klaunu bariņš. Un viņu logo (redzams lapas augšā) lieliski raksturo viņu attieksmi, dzīvespriecīgi atgādinot vidējo pirkstu. Es cienu godīgumu, tāpēc Suverenitāte man šķiet arvien simpātiskāks polītiskais spēks. Turklāt, atcerieties, viņi nedos bērnus Eiropas pederastiem.

3. Diemžēl izskatās, ka manai mīļotajai partijai "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" nav logo. Toties viņiem ir Vikipēdijas lapa vāciski, bet nav latviski. Arī kaut kas.

4. Arī Vienotība ir godīga savā grafiskajā dizainā: viņu partijas logo ir ķeksītis. Jūs par mums ķeksīša pēc nobalsojiet, mēs ķeksīša pēc pastrādāsim. Tā airBaltic zaļā krāsa gan mazliet griež acīs, bet nenoliedzami piesaista uzmanību, kas droši vien ir jāpanāk.

5. Politiskā partija Izaugsme ir viena no tām, kas nolēma netērēties kaut kādam grafiskajam dizainerim. Eku paši ņemsim uztaisīsim Paintā, par iedvesmu ņemot LPSR vieglās rūpniecības ražoto produktu iepakojumu paraugus! Vintidžs tagad skaitās stilīgi, bet šitas tomēr drīzāk ir vecmāmiņu un televizora sedziņu vintidžs, nevis hipsteŗu vintidžs.

6. Savukārt Vienoti Latvijai savu logo ir paguvuši nomainīt, taču gan pirmo, gan otro acīmredzami taisījis kāds bērnu krāsojamo grāmatu autors. Pirmajā versijā bija tikai "savieno punktiņus ar līnijām, mazo draudziņ". Otrajā uzdevums jau ir sarežģītāks: "savieno punktiņus ar līnijām un izkrāso aplīšus!" Vispār pareiza doma, tikai mazliet sarūgtina, ka viņi šo bērnišķīgo tēmu nav attīstījuši tālāk. Es gribētu arī, lai Kalvītis mauktu galvā noļukušas zaķa ausis, bet Šlesers pielīmētu sarkano klauna degunu.

7. Nacionālās apvienības logo ir gana vienkāršs mēģinājums uzsvērt, cik viņi abi ir vienlīdzīgi un vienoti. Rezultāts izskatās pēc Austroungārijas mēģinājuma sašūt kopā abus karogus: ne šis, ne tas. Es ieteiktu radikālu dizaina maiņu: vai nu ar visām trim zvaigznēm, grifiem un saulēm, vai — mans favorīts — nomainīt partijas logo pret Ŗ. Es noteikti par viņiem balsotu (izsvītrojot Iesalnieku un Dombravu), ja viņu logo būtu Ŗ.

8. Reģionu apvienība nolēmusi būt lielāka Vienotība par pašu Vienotību un atķeksēt nevis vienu, bet veselus trīs ķeksīšus, turklāt karoga sarkanus. Vai varbūt tas ataino reģionus: mazas partijas nodaļiņas kā jumts reģioniem, lielā partija kā jumts mazajām nodaļiņām. Lai vai kā, mulsina zilās un baltās krāsas izvēle logotipā. Balti zili sarkanas krāsas latviešu vēlētājiem izsauc alerģiju, ar tām nevajag spēlēties.

9. Arī Jaunā konservatīvā partija ir godīga: viņu logo godīgi nosperts no Swedbank, lai gan, protams, muļķīgi būtu apgalvot, ka šī partija cīnās, lai Latvijā varu sagrābtu zviedru banku aģenti. Viņi vienkārši konstatē faktu. Varēja jau spert ar visām vāverēm un toksiskajiem ezīšiem, būtu jautrāk, bet tāpat šis ir viens no maniem favorītiem.

10. Savukārt Latvijas Krievu partija pavisam apzināti spēlējas ar balti zili sarkanajām krāsiņām, jo viņi ļoti cenšas uzsvērt savu krieviskumu. Nahuj cilvēktiesības, v pizdu vienoto Latviju, mēs esam krievi, un šeit jābūt Krievijai. Starp citu, esmu gatavs saderēt, ka uz mata šitādu logo lieto kaut kāds piena konservu ražotājs, bet neatceros, tieši kuŗš.

11. Saskaņas logo pārliecinoši ir tizlākais visā šajā parādē. Viņš vispār nav nekāds, tāds vārgs cilvēciņš ar izstieptām roķelēm un raustītu līniju apkārt. Sak, nāksim mēs pie varas, jums visiem nebūs ko ēst, izkāmēsit un atliks jums tikai noplātīt roķeles, bet laukā jūs netiksit, jo ap jums jau savelkas cilpa. Nav tā labākā vēsts, galīgi nav.

12. Un arī No sirds Latvijai nomainījusi logo, turklāt veselus trīs. Viens izskatījās pēc, būsim žēlsirdīgi, tizlas margrietiņas, otrs pēc divām strīpām ta ne karoga, ta ne sirds formā, savukārt pašreizējais, kā zināms, ražots Latvijā no ievestām izejvielām. Tas otrais bija smuks, partijai varbūt par biedējošu, taču Sudraba varētu viņu ziedot otrreizējai pārstrādei un izmantot par kādas pretinfarkta kampaņas logo. Jo gan sirds un asinsvadu slimību profilakse, gan otrreizējā pārstrāde ir atbalstāmas lietas.

5 raksta - ir doma


sirdna
29. Sep 2014 16:27

5

4 raksta - ir doma


kautskis
29. Sep 2014 16:14 Kūdra un briežutis

Iet pretī zelta rudenim Siguldā ir so 1991, es nodomāju, un nedēļas nogalē devos brist pretī rudenim pa Sedas purvu. Un, aizsteidzoties notikumiem priekšā, bija lieliski.

Pati Seda, protams, ir skumja vieta, kuŗas nosaukums atvasināts no angļu valodas vārda "sad". Viņa gauži izskatās pēc piecdesmito gadu padomju paraugpilsētas, kādas būvēja pie kaut kādām jaunām izrakteņu atradnēm — laikam tāpēc, ka viņa tieši tas arī ir. Tāds mazs Donbasiņš, un tagad, kad lielais Donbass cīņā par mieru nolīdzināts līdz ar zemi, Sedai ir visas iespējas kļūt par padomju nuostaļģijas māktu Ruinenwert teorijas piekritēju svētceļojuma mērķi. Bet vispār Sedas pilsēta ir tikai un vienīgi piedēklis purvam — un, ja viņu tā uztveŗ, visas lietas nostājas savā vietā.

Sedas purvam ir kāda burvīga iezīme. Jūs domājāt, ka Gulbenes-Alūksnes bānītis ir vienīgais šaursliežu dzelzceļš Latvijā, pa kuŗu kaut kur var arī aizbraukt? Nekā nebija, Sedas purvā arī ir, lai gan tur nevar tā vienkārši pieiet pie kases un nopirkt biļeti. Un tas ir labi, jo tas dzelzceļš izskatās diezgan šaubīgs — sliedes nav īpaši taisnas, gulšņi vietām šķībi, vietām pavisam satrupējuši, un dzelzceļa tilti izskatās pēc Ziemeļkorejā būvētiem. Man šovasar bija tas prieks ar viņu braukt un, lai gan pasākums bija tiešām lielisks, brauciena laikā brīžam sanāca atcerēties, kādēļ pirms kāpšanas vagonā mums lūdza parakstīties, ka mēs paši atbildam par savu dzīvību un veselību.

Toties dzelzceļš nodrošina tīri ērtu taciņu, pa kuŗu aizložņāt līdz visādiem purva nostūŗiem. Protams, tajos nostūŗos, kur joprojām rok kūdru, darba laikā pa sliedēm nevajadzētu staigāt, pakļūt zem šaursliežu dzelzceļa lokomotīves būtu tiešām muļķīga nāve, turklāt bērēs pakaļpalicējiem nenāktos viegli izrunāt, kā tieši nelaiķis aizgāja. Bet uz populārākajiem apskates objektiem (še iesmejamies, jo kādi nu kūdras purvā var būt populārie objekti) var aiziet arī pa dabas taku, kam malā saliktas plāksnītes ar uzrakstiem. Un — šis noteikti patiks tizliem ceļiniekiem — tur diezgan veiksmīgi var pabraukāties arī ar mašīnu.

Tātad: kas tad tur ir? Sedas purvs, dieviem žēl, ir jo brangi izkašņāts. Gar ceļu un dzelzceļu izrakti meliorācijas grāvji, kas nozīmē, ka pabrist dziļāk mežā var tikai retās vietās, bet citviet uzbērumu no pārējā meža atdala paplata, applūdusi bedre, kuŗai pārbrist nevar (ticiet man, es mēģināju). Tajās vietās, kur var pārbrist, paveŗas viena no divām ainām. Tajā pusē, kas ir izkašņāta, ir plašs, sekls un aizaudzis dīķis ar neparasti taisnu krasta līniju. Stāsta, ka tur tīri labi ķeŗoties zivis, bet plaši sazēlušās niedres ir brīnumjauki piemērots mājoklis visādiem ūdensputniem. Rudeņos tur ir īstā vieta, kur skatīties gāju putnus, lai gan nu jau viss ir cauri. Bet otrā pusē nekas īsti izkašņāts nav, vienkārši vietējā ekosistēma pabojāta, un tur ir daudz plašāka ainavu daudzveidība. Vietumis tas ir pavisam parasts mežs, ar melleņu un brūkleņu mētrām (nolasītas pa tīro, jo Sedā ir daudz trūcīgu pensionāru) un vēl visādiem biotopiem, kuŗus es sitams nespētu nosaukt vārdā. Vietumis tur tādas tā kā pļaviņas. Un vietumis tur ir elpu aizgrābjošas Marsa ainavas ar rudu zāli, spocīgām, sīkām priedītēm un skaidru apziņu, ka še tu stāvi kā uz svešas un pavisam reti apmeklētas planētas.

Ejot pa oficiālo dabas taku (tas ir, ne pa šaursliežu dzelzceļu), ērti var aiziet līdz vienam populārākajam apskates objektam: pirms dažiem gadiem uzbūvētam skatu tornim. Tornis varbūt nav neparasti augsts, toties uzbūvēts veiksmīgā vietā, un no viņa tik tiešām gana tālu var redzēt kūdras laukus, kūdras kalnus, kūdru, kas žāvējas, un kūdru, kas rūgst, pārklāta ar plastmasas plēvi, kūdru, ko tūdaļ kraus šaursliežu dzelzceļa vagonos, un kūdru, kas nobirusi gar dzelzceļa sliedēm — vārdu sakot, Sedas purvā ir daudz kūdras. Daudz. Ļoti. Viņas jau gana daudz ir izrakts, un it kā nekas šausmīgi daudz vairs nav atlicies, bet droši vien arī tagad Sedā kūdras ir gana, lai katram Latvijas iedzīvotājam sanāktu pa brangam maišelim.

Sedas purvā ir arī otrs skatu tornis, ar skatu uz slīkšņu, nevis kūdru, tomēr tas ir nevis no Sedas, bet Jērcēnu puses (še piebildīsim, ka paši Jērcēni ir daudz piemīlīgāka vieta par Sedu). Teorētiski līdz viņam var aizbrist no Sedas puses. Praktiski sanāks brangi nobristies, ja vispār tiksit.

Vēl Sedas purvā ir daudz briežušu (vsk nom briežuts). Šis kukainis pārliecinoši ir asinssūkšanai vislabāk pielāgotais parazīts, kāds Latvijā sastopams, un mums atliek vien būt bezgala pateicīgiem, ka briežutis nav tikpat izplatītas kā odi. Viņas lido, viņas sūc asinis un viņas nevar nosist ar vieglu rokas mājienu. Viņas nevar aizgaiņāt, viņas nevar notraust, un viņas pieķeŗas visur, kur var pieķerties, lai pēc tam uzbruktu. Briesmīgs radījums, būtībā mēs te dzīvojam tikai tāpēc, ka briežutis mums to vēlīgi atļauj.

Starp citu, ņemot vērā, ka Seda ir nekurienes vidū, jāpiebilst, ka šis nekurienes vidus ir neparasti labi savienots ar pārējo pasauli. No Rīgas uz Sedu (un otrādi) trīsreiz dienā iet vilciens un laikam tikpat bieži arī autobuss. Bet no Valmieras uz Sedu autobusi vispār braukā ik pārstundas. Laikam gan būtu taisnīgi piebilst, ka viņi visi brauc uz/no Valku, bet summa jau nemainās no saskaitāmo kārtības.

Un tā nu es ar vienu no šiem vilcieniem aizbraucu atpakaļ uz visa pagrimuma iemiesojumu vārdā Rīgu, kas pēc šādām nedēļas nogalēm vienmēr izskatās vēl jo pagrimušāka, bet ko nu par to, tas jau visiem tāpat zināms.

12 raksta - ir doma


dis
28. Sep 2014 12:21

tratatatatatatatatatta
piegriezies stress un visas negacijas, sliktas emocijas un bedas
turos pretim

https://www.youtube.com/watch?v=NJBu8LxymeI

ir doma


sirdna
27. Sep 2014 22:18

6

1 raksta - ir doma


dis
26. Sep 2014 18:44

jutos it ka butu 17. gadsimta, meitene, kurai jaiet pie vira, bet tur pat tuvuma ir vel kads, kurs sirdi ieliksmo prieka un vins nav lauts, nemaz, nemaz

ir doma


sirdna
26. Sep 2014 17:34

7

2 raksta - ir doma


kautskis
26. Sep 2014 17:11 Kāds vārds par ticību

Cik labi, ka ir piektdienas pēcpusdiena! Piektdienas pēcpusdienās var brīvi izteikt savu viedokli cibā un it nebūt neuztraukties, ka tas izvērtīsies par Svēto Kauju. Man, protams, nav nekādu iebildumu pret Svētajām Kaujām, es pat beidzamajos ierakstos ļoti cītīgi prasījos uz kašķi, bet šoreiz prasīties uz kašķi negribas, tikai paust savu viedokli.

Gribēju kādu vārdu bilst par ticību. Vispirms piebildīsim, ka ticība no zināšanām atšķiŗas ar to, ka tā balstās uz (labākajā gadījumā) ļoti nepilnīgiem un dažādi skaidrojamiem pamatojumiem un (visbiežāk) uz pilnīgi nekādiem pamatojumiem, tikai vēlmi, lai tā būtu. Tātad par pierādījumiem kaut kādām lietām, kam jūs ticat, pēc definīcijas nevar būt ne runas: tādu vai nu nav, vai tos var skaidrot dažādi.

Es, piemēram, ticu, ka manas dzīves laikā Krievija kļūs par mums draudzīgu, dēmokrātisku valsti, kas ievēros savu pilsoņu tiesības un uz Putina laika izdarībām skatīsies kā uz tumšām vēstures lappusēm. Manai ticībai ir ļoti nepilnīgs pamatojums, un tos retos faktus, kas runā tai par labu (Krievijas pilsoņu protestus, piemēram) tikpat labi var skaidrot citādi. Tomēr galvenokārt es tam ticu tāpēc, ka man patīk tam ticēt.

Un tas arī ir viss. Es ticu tāpēc, ka man tā patīk. Tai pat laikā mana ticība netraucē man atzīt, ka Krievija patlaban ne tuvu nav tāda valsts. Mana ticība neliek man nosodīt tos, kas domā citādi: es apzinos, ka tos faktus, kas man tā liek domāt, tikpat labi var skaidrot citādi un nonākt pie citādiem slēdzieniem. Es īpaši neapvainojos, ja mani šīs ticības dēļ saukā par naivu Kremļa aģentu — es taču labāk zinu, kā es domāju. Un, lai gan man sirds lūzīs gabalos, ja arī 2060. gadā (kuŗu es ceru piedzīvot) Krievijā valdīs totālitārs režīms, es spēšu atzīt, ka mana ticība izrādījusies nepamatota.

Nu lūk, un tieši tāpēc, ka es pats ticu, es pilnībā atbalstu ļaužu tiesības ticēt visdažādākajām lietām. Vairāk pamatotām, mazāk pamatotām, pavisam nepamatotām, tādām, kam ir kaut kāda saikne ar realitāti, un tādām, kas peld kaut kur pilnīgā kosmosā. Bet, esiet tik laipni, atzīstiet, lūdzami, ka jūs TICAT, nevis zināt.

Ja jums šķiet, ka arī man tam vajadzētu ticēt — nu ko, pastāstiet, kāpēc, es paklausīšos. Bet nestāstiet man, ka man tā vienkārši ir jādara, jo jums nav ne mazāko tiesību man to uzspiest. Neuzdodiet savu ticību par faktiem un nesakiet "Augstāki spēki saka tā un tā!" Augstāki spēki pa tiešo tā nesaka, jūs sakāt, ka augstāki spēki saka tā un tā. Nebļaujiet "Nu kā tu ignorē tik acīmredzamas lietas, še tev tas, tas un tas pierādījums!" Jūsu pierādījumus var skaidrot dažādi, un man ticamāks šķiet kāds cits skaidrojums, nevis tas, kas izriet no jūsu ticības.

Un, ja nu sanāk, pacentieties atzīt, ka tas, ka es nonāku pie citiem slēdzieniem, nekā neliecina par manu morālo stāju. No tā neizriet, ka es apzināti izvēlos ļaunumu, un tas pilnīgi noteikti nenozīmē, ka es neizbēgami un neapstrīdami esmu pavisam pagrimis cilvēks. Tas nozīmē tikai to, ka es skatos uz jūsu pierādījumiem, bet man tie nešķiet tik pārliecinoši, lai nonāktu pie tās ticības, kas jums. Varbūt es arī esmu morālais kroplis — bet ne jau tāpēc, ka mana ticība atšķiŗas no jūsējās.

Ja mēs visi (mani ieskaitot, protams) šīs lietderīgās vadlīnijas paturēsim prātā, esmu pārliecināts, ka mūsu turpmākā saskarsme, līdzpastāvēšana un kopā dzīvošana būs daudz patīkamāka. Viss, paldies!

PS Ja būs note, nākamreiz varam izvērst, kā jums ir tiesības saukt mani par morālu kropli, ja es ticu morālā kropļa cienīgām lietām. Piemēram, ka citi ļaudis nedrīkst baudīt to pašu brīvību, kāda ir man. Bet pagaidām paliksim šeit.

15 raksta - ir doma


kautskis
26. Sep 2014 12:01 Es centos, tiešām

Skatos es uz to savu aifona apspriešanas postu, skatos un domāju — so close, yet so far. Izrādās, ka ciba īsti vairs nav aprietuve un ķengu lapa, tur cilvēki nevis villojas (un, ja villojas, tad tā pamaz), bet dzeŗ zaļo tēju ar jasmīnu, apspriež literātūru un plāno, kā padarīt pasauli labāku.

No vienas puses, mazliet žēl, no otras — malacīši, šādi sociālie tīkli pasaulei ir vajadzīgi.

5 raksta - ir doma


kautskis
25. Sep 2014 15:27 Ja Stīvs būtu dzīvs, šitā nenotiktu

Mēs pareizi sapratām, Latvijā ļaudīm par 16 GB aifonu būs jānoliek štuka eiro?! Veiksmi, biedri, veiksmi.

Vispār mums jaunie aifoni nepatīk, ko liegties, mums vispār tie milzīgie ekrāni tā ne visai. Bet tomēr mēs esam mazliet neizpratnē par šito beidzamo ņemšanos — iedomājieties, lielais aifons mēdz salocīties!

Ziniet, draugi, ir tāda lieta kā fizika. Jūs varbūt viņai neticat, bet tas nekas, fizika nav Jēzus, kas apvainojas, ja jūs viņam neticat. Viņa darbojas tā kā tā. Lūk, un fizika paģēr, ka lielu un plānu alumīnija gabalu var diezgan viegli salocīt, ja viņam pieķeŗas pie katra gala (varbūt atceraties no vidusskolas fizikas to sadaļu par svirām). Lielais aifons ir liels un plāns alumīnija gabals. Atvainojiet, bet pieprasīt, lai Apple atceltu fiziku, ir pārlieku daudz.

91 raksta - ir doma


kautskis
25. Sep 2014 12:56 Balso kopā ar Kautski

Taures, bungas un salūts!!! Lūk, iepriekš mēs jūs samulsinājām, pastāstot, kādi lohi ir visi vēlēšanu kandidāti. Nu mēs šo mulsumu kliedēsim, pastāstot, par ko mēs domājam balsot vēlēšanās. (Ņemiet vērā, "domājam balsot" nenozīmē "nobalsosim", mēs vispār esam tāds impulsīvs jaunietis, kas plānus maina piecreiz dienā, bet tas tā.)

Vārdu sakot! Mēs domājam balsot par Virsmātes partiju "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām." Trešo sarakstu.

Kādēļ? Ak, ļaujiet mums uzskaitīt iemeslus.

Pirmkārt un galvenokārt, ir pilnīgi skaidrs, ka Virsmātes partija Saeimā neiekļūs. Tādā veidā mēs sev aiztaupīsim to nepatīkamo apziņu "akdies, akdies, es par šiem klauniem balsoju."

Otrkārt, ja partiju dibinājusi kundze, kas sevi dēvē par Virsmāti, tas jau pa gabalu brēc "mēs esam klauni". Tātad mums nav jāuztraucas, ka šitie jaunieši, par kuŗiem mēs balsojām, izrādīsies pēdīgie klauni. Viņi jau pilnīgi noteikti ir!!! Kāpēc balsot par mazāko ļaunumu.

Treškārt, Virsmātes partija, kā jau Virsmātes partijai pienākas, iestājas par matriarhātu. Un, kā mēs zinām, sensenajos Latvijas zelta laikos, nu tad, kad ezeri pa debesīm lidinājās, mums bija tāds matriarhāts, ka tik nu! Nēnu labi, oficiāli viņi to nesaka, bet paskatieties viņu sarakstā, no 18 kandidātiem 15 ir sievietes. Mēs pat ieteiktu arī kandidātēm piesavināties mātišķas iesaukas, gluži kā Virsmātei. Par enerģētiku varētu atbildēt Vēja Māte, par veselības aprūpi Zemes Māte, tādā garā. Un visām pāri Virsmāte! Viņa pati gan nekandidē, bet tas nekas, partijām ir stilīgi pielūgt Augstākus Spēkus no Ventspils, kas paši nekandidē.

Ceturtkārt, viņu partijas programmā nav nemaz tik daudz muļķību, kā varētu šķist. "Rūpes par pārtikas kvalitāti." Jūs gribat iebilst pret kvalitātīvu pārtiku?! "Jāveido dažādu novirzienu skolas. Profesionālās skolas, skolas īpaši apdāvinātiem bērniem reģionos." Pilnībā piekrītam, piemēram, kādām trim ceturtdaļām Kultūras akadēmijas studentu daudz labāk būtu bijis iemācīties metināt. Pēc tās savas metināšanas arodenes viņi varētu iet uz Kultaku, bet pēc Kultaka viņi vismaz spēs atrast darbu kuģubūvē, nevis Narvesenā. "Ilgtermiņā valsts un pašvaldība nenodarbojas ar komercdarbību, izņemot valsts stratēģiskās intereses." Cik patīkami redzēt sīkpartiju, kas to atzīst!

Ir gan arī muļķības, piemēram, "Jādomā par jaunu cukurfabriku." Nu, domāsim, domāsim, tas jau nenozīmē, ka uzbūvēsim. Vai "Skaidri definēta atbildība par interneta medijos pausto saturu." Jēziņ, tad jau mums laicīgi jādzēšas laukā no Cibas. Vai "Jādzīvo pēc iespējas laukos. Mājražošana." Jā, uz priekšu, uz naturālo saimniecību! Bet tas nekas, viņiem tāpat nav ne mazākās nojausmas, kā to visu īstenot, jo, lūk, intervijā partijas kandidāts (starp citu, kāpēc kandidāts, ne kandidāte! Kāda nolaidība!) bieži saka: "Tāds precīzs cipars nav atšifrēts", "Neesam labi uzrakstījuši, ja nevar saprast", "Šobrīd varbūt jau arī ir tas moments, ka nav līdz galam skaidrs". Nu nav gan, jā.

Vārdu sakot, Virsmātes partija sniedz iespēju balsot, piedalīties vēlēšanās, parūpēties, lai visādiem Kuzminiem un Filejiem (kas tas vispār par uzvārdu!) būtu grūtāk pārrāpties 5% barjerai — un pēc tam četrus gadus gausties, lūk, būtu Zemes Māti ievēlējuši, veselības nozarē būtu kārtība! Mēs visu izdarījām pareizi, bet ko var darīt, ja mums apkārt tādi mūjāboli kā jūs!

Varens plāns, ko?

16 raksta - ir doma


sirdna
25. Sep 2014 12:12 Šī diena vēsturē.

1918.g.25.septembrī Brazīlija piesaka karu Austrijai.

Formālais iemesls esot bijusi austriešu knēveļu neciešamā bļaustīšanās kādā Riodežaneiro restorānā.

2 raksta - ir doma


kautskis
25. Sep 2014 10:42 Mēs varam labāk

Klau, Ciba, kas ar tevi, kas ar tevi?! Kur palikuši tie laiki, kad "cepiens" nozīmēja "kolapsēti komentāri"?! Lūk, tagad panesies kārtējais cepiens par vienu no Svētajām Tēmām — un ko mēs redzam?! Necik daudz vairāk par 60 komentāriem. Dāmas un kungi, tas taču nav cepiens, mēs varam labāk. Varbūt ir vērts ieviest kādu jaunu Svēto Tēmu?

76 raksta - ir doma


kautskis
24. Sep 2014 16:21 Augsto tehnoloģiju ziņas

Kamēr mēs te gudrojam, par ko balsot, tikmēr Indija veiksmīgi aizsūtījusi mākslīgo pavadoni uz Marsu. Turklāt Indija ir pirmā valsts, kas to veiksmīgi izdarījusi ar pirmo piegājienu. Tā viņš tur sešus mēnešus mākslīgi pavadīs Marsu. Un vēl Indija to ir izdarījusi lēti: par 74 miljoniem Amurikas naudiņu. Kā Indijas premjerministrs lepni norādīja, Holivuda vairāk samaksājusi par filmu, kur Sandra Buloka lido kosmosā.

Man tūliņ darbadiena cauri, un negribas dikti daudz rakstīt, bet saprotiet pareizi, dārgie draugi: šis ir bezjēgā nozīmīgs notikums. Aizlidot uz Marsu — tā ir tāda ieejas biļete Ļoti Nopietno Valstu Klubiņā. Un tas ir labi, tas ir ļoti, ļoti labi. Indija, tev jau sen bija laiks.

4 raksta - ir doma


kautskis
24. Sep 2014 14:56 Dēmokrātija darbībā

Mums, protams, patīk domāt, ka visi balstiesīgie Latvijas pilsoņi ir tādi gudri, domājoši jaunieši, kas lasa Vēlēšanu ceļvedi ar Kautski un pieņem pārdomātus, atbildīgus lēmumus par savas valsts nākotni. Bet, skaidra lieta, tā nav, starp viņiem ir visādi Vanaga kapātāji, kas aiziet nobalsot par to, kam glītāka sasuka.

Tāpēc mums jau labu laiku ir tāds jauks priekšlikums: pirkt šādu vēlētāju balsis. Tas ir, nevis tā, ka samaksājam viņiem, lai balso par to un to, tas nav ne likumīgi, ne morāli atbalstāmi. Maksāsim viņiem par to, ka viņi nebalso. Nu, mēs paši maksāsim, mēs, gudrie un domājošie. Uzskatiet to par pilsoniskās iniciatīvas projektu. Ikviens, kas pēc vēlēšanām spēj uzrādīt pasi bez zīmoga par piedalīšanos vēlēšanās, varētu no apzinīgiem pilsoņiem saņemt kaut kādu naudiņu vai kādus citus materiālos labumus.

Naudai nav jābūt lielai. Pirmkārt, mēs esam skopi, otrkārt, mēs gribam no balsošanas atturēt vislielākos deģenerātus, kas savu balsi ir spējīgi pārdot par — jā, par cik? Piecīti? Divām pudelēm Vanaga un paciņu cigarillu Partner? Mūsuprāt, EUR 10 ir šī piedāvājuma augstākā robeža.

Tas taču nav pretrunā pastāvošajai likumdošanai?

31 raksta - ir doma


kautskis
23. Sep 2014 21:43 Television's second most exciting season is just 200 exciting seconds away!

Jūs zinājāt, ko sāk rādīt 5. oktobrī? Bob's Burgers piekto sezonu, lūk, ko! Un Lielajā Videonomā droši vien parādīsies tieši sestajā oktobrī, ak, Fox, paldies, tā tik tiešām ir burvīga dzimšanas dienas dāvana.

1 raksta - ir doma


sirdna
23. Sep 2014 17:32 Par hronoritmiem, mhm.

Poll #20166 Pūce, cīrulis vai cīce?
Open to: All, results viewable to: All

Kas zīmējas uz gulēšanas ritmiem un manu iecienīto darba laiku, es esmu...

View Answers

Pūce (labprāt ilgi pamptu, pēcpusdienā atgūstu kaut kādu sajēgu un tad pa vakaru un nakti rukāju kā aptracis ezis)
29 (38.2%)

Cīrulis (ceļos agri jo agri, visus darbiņus žigli žigli, pēcpusdienā zaudēju samaņu)
6 (7.9%)

Cīce (kaut kas pa druskai no abiem, ne īsti viens, ne otrs)
41 (53.9%)

19 raksta - ir doma


sirdna
23. Sep 2014 12:59

Tādās vējainās dienās man ir drusku žēl, ka to Vampītera centru tomēr uzcēla līdz galam. Tukšais ēkas karkass mēdza dikti smuki gaudot šitādās vētrās.

1 raksta - ir doma


kautskis
23. Sep 2014 12:54 Vēlēšanu ceļvedis kopā ar Kautski

Nē, nu kas to būtu domājis! Ar visu šito čemodānu krāmēšanu un gudrošanu, kad tad nu jātinas prom, tak gandrīz biju palaidis gaŗām, ka mūsu valstij atkal tuvojas Ceļojošais Cirks jeb Saeimas vēlēšanas. Protams, šī nu reiz (atkal) ir tā reize, kad jāiet balsot, jo, ja nebalsosim, salīdīs visādi sumpurņi, kas mūsu krāšņajā dēmokrātijas ēkā piečurās visus kaktus, izdauzīs logus un uz sienām uzrakstīs "Zģes bil Nil". Un kam tad tas vajadzīgs, vai ne?

Tā nu es viss tāds pilsoniski apzinīgs atvēru Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapu un apskatījos, ko tad man piedāvā. Un teikšu, kā ir: diez kas nav.

Pirmkārt, protams, ir tie, pret kuŗiem jāiet balsot, jo, ja tos ievēlēs! Lūk, piemēram, Latvijas Krievu savienība jau nosaukumā paziņo, kādas tautības vēlētājus viņi sagaida un kam nav vērts censties. Ļoti parocīgi. Savukārt Saskaņa nolēmusi paplašināt savu potenciālo vēlētāju loku, nodēvējot sevi par sociāldēmokrātisko partiju. Jo, kā mums visiem zināms, sociāldēmokrātiskas partijas vienmēr mēdz cieši sadarboties ar totālitāriem meļu, laupītāju un slepkavu režīmiem. Un vēl sociāldēmokrātisku partiju īpaša iezīme ir korupcija, pilsētas zemju izpārdošana un populisms. Tā sanācis, ka es šīs parādības neuzskatu par īpaši atbalstāmām, tādēļ acīmredzot neesmu sociāldēmokrāts.

Tad, kā jau pienākas jebkuŗās Saeimas vēlēšanās, ir Princis Baltā Zirgā jeb šajā gadījumā Princese Sudraba Ponijā. Viņa kārtējo reizi ir vienīgā godīgā, kas nemelo un beidzot — beidzot! — visas lietas Sakārtos. Šādiem saulvežiem ir stabila un gana liela mērķauditorija, kuŗu it nebūt nemulsina tas, ka prinči ir atjājuši un aizjājuši, bet lietas kā bija Nesakārtotas, tā ir. Viņu izpratnē Saeimas vēlēšanas ir tāda liela bezmaksas loterija, kuŗā viņi cer izvilkt laimīgo lozi. Bet ja nu paveicas?! Nauda tak nav jāmaksā.

Tad ir daži iepriekšējie balto zirgu prinči, kas piesola šoreiz goč pendel izdarīt to, ko pirmajā reizē neizdevās. Kā ierasts, šo Latvijas atkalaplaimotāju bara priekšgalā stalti stāv Šlesers, kuŗš gan cits, kas uz piedalīšanos savā kārtējā mēģinājumā iekulties Saeimā pielauzis kādu strēķīti pavecu, dzīves nogurdinātu vīriešu ar lieko svaru. Acīmredzot šī ne īpaši graciozā performance uzrunājusi arī Einaru Repši, kas uztaisījis partiju ar burvīgu nosaukumu "Latvijas attīstībai". Beidzot, beidzot ir kāds, kas uztaisījis partiju attīstībai, kamēr visi pārējie piesola tikai pagrimumu, postu un iznīcību! Vispār laikam jau neatlaidība ir slavējama rakstura īpašība, taču brīžam gribas gan apjautāties, kas tieši ir šo kungu problēma un kādēļ viņi nespēj padzīvot ārpus polītikas.

Protams, ir arī pašreizējās varas partijas. Droši vien ir spridzīgi būt tādai Vienotībai — gandrīz visas pārējās partijas sevi raksturo tikai kā "ļaujiet mums pastāstīt, kā mēs atšķiŗamies no Vienotības", savukārt Vienotībai sevi ar nevienu salīdzināt nevajag. Un tas ir labi, jo Vienotībai nenāktos viegli pastāstīt, kā tieši viņa atšķiŗas no Tautas partijas. Zaļo un zemnieku savienība kopš sākta gala vienmēr bijusi vietas aizpildītājs, tāda kā apkaltusi baltmaize, ko piemalt klāt kotletēm, vai kompozīcija Run for Your Life albumā Rubber Soul. Vietu aizpilda, īpaši pamanīt viņu nevar, un arī tas ir labi, jo tā baltmaize ir mazliet iepelējusi, bet Run for Your Life vispār ir kaut kādas šausmas. Savukārt Nācionālā apvienība par savu kampaņas saukli acīmredzot izvēlējusies "Mēs pilnīgi noteikti neesam nacisti. Ja vien jūs negribat balsot par nacistiem. Tādā gadījumā ļaujiet jūs iepazīstināt ar Jāni Iesalnieku." Jo koalīcijas partijām neklājas jūsmot par fašismu.

Taču šādu ierobežojumu nav sīkpartijām, kas dalās divās grupās: tās, kas izliekas, ka tiks Saeimā, un tās, kas neizliekas. Pirmie kaut ko stāsta par attīstību, taisnu valodu un lietu saukšanu īstajos vārdos. Otrie pavisam dzīvespriecīgi lamā tumšādainos un šķībacainos, piesola nedot bērnus Eiropas pederastiem un aicina sakārtot Latviju enerģētiskajā līmenī.

Tā, lūk. Un no šitādiem te mums ir jāizvēlas. Ņemiet vērā, tas ir lieliski, ka mums ir jāizvēlas. Piemēram, Krievijas iedzīvotājiem šādas izvēles mokas atkrīt, kā Vadonis pateiks, tā būs. Tā ka ejiet, balsojiet, kazi, varbūt tiešām ar savu izvēli novērsīsat to, ka arī mums kādu dienu nekādas izvēles nebūs.

39 raksta - ir doma

Back a Page