Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2014. gada TOPS |

Draugi


sirdna
19. Dec 2014 14:20 Katru koku būs pazīt pēc tā mēneša pirmajiem ierakstiem cibā.

Labrīt vai labvakar,kā nu kuram.
Murkšķa diena ir apmākusies -> agrs pavasaris -> gut.
Sirdna bija parasts lodveida planktons, kad pilnīgi negaidot te pēkšņi!
Augstu Andu kalnos, stāvas kraujas malā aug melnais žultskoks.
Brīvdienas pagāja.
Ik pa brīdim mēģinu uztaisīt kaut ko apēdamu.
Tāda pelēka diena. Taisni prasās pēc viena.
Zinājāt, ka PIV = rape?
Veltīju trīs minūtes pētījumiem un izskatās, ka Rīgas skolnieki kaut kur pazuduši.
3
Pirmais novembris ir iestājies.
hme.

Tags:

1 raksta - ir doma


kautskis
19. Dec 2014 14:15 If you could hie to Kolob

Labi, parunāsim par lietām, kas ir pārāk obskūras, lai kādu interesētu.

Parunāsim par tiem jampampiem, kas skraida pa Rīgas ielām sliktos uzvalkos, muļķīgu smaidu sejā un lauzītā latviešu valodā mēģina savervēt jaunus sekotājus savai sektai. Atzīšos godīgi: man šī sekta šķiet bezgala fascinējoša. Ne tādā nozīmē, ka es nevaru vien nobrīnīties, cik lieliski ļaudis viņi ir un cik augsta ir viņu morālā stāja — tā nav vai vismaz tas nav neizbēgami, — bet gan tāpēc, ka viņi kopā ar saentoloģiju pārliecinoši dala pirmo vietu aizraujošajā konkursā "Jēziņ saldais, iedomājieties tikai, kādiem brīnumiem cilvēki tic!" Ja es jelkad sagribēšu pievērsties reliģijai, mormonisms būs manā šortlistē. Jo kāpēc ticēt vienkārši dīvainām lietām, ja var ticēt bezjēgā dīvainām lietām!

Bet šai reliģijai ir kāda īpatnība. Viņi paši sevi uzdod par pavisam normālu vidusmēra kristīgo baznīcu, kas, aizsteidzoties notikumiem priekšā, viņi arī ir. Tas, ka viņas biedri tic tam, ka dievs dzīvo uz planētas vārdā Koloba ar daudzām jo daudzām sievām un mēs visi esam dieva bērni pavisam burtiskā nozīmē, īpaši neietekmē viņu uzvedību. Piemēram, viņi neskraida apkārt ar folijas cepurītēm, lai labāk uztvertu signālus no dievišķās planētas. Ir tiešām atzīstami, cik prasmīgi viņu smadzenēs iekārtots stūrītis "Pilnīgs sikspārņsūdu ārprāts" — salīdzinoši niecīgam procentam šīs kustības biedru tas ārprāts izplatās arī uz citiem smadzeņu stūŗiem (lai gan, kad izplatās, rezultāti ir spektakulāri).

Nu lūk, un kāds asprātīgs jaunietis Soltleiksitijā (kas mormoņiem ir apmēram tas, kas Putinam, kā izrādās, Krima) uztaisījis ļoti piemīlīgu skulptūru, kas, man ir lielas aizdomas, tā mazliet velk uz zoba savdabīgos mormoņu uzskatus — lidojošo šķīvīti, kuŗā lido pārītis šo te augstāki minēto jampampu, viens no tiem daiļi zilā krāsā, spicām ausīm un antenām uz galvas.

Un tad, kad vietējais iedzīvotājs vārdā Zogs ņēmās iebilst pret šo mākslas darbu, ak, es no sajūsmas novēlos no krēsla. Kad viņš stāstīja, "šis mākslas darbs aizskar gan mormoņus", es pilnībā sagaidīju, ka tūliņ sekos "gan mūsu citplanētu brāļus". Diemžēl nē, bet visviens burvīgi.

17 raksta - ir doma


sirdna
19. Dec 2014 12:29

McDonalds 20 gadu laikā ir uzsaukuši 4 bērniem biļetes uz futeni. Jauki.

1 raksta - ir doma


kautskis
19. Dec 2014 09:36 Lai iet!

Spridzīgs MAS, ko? Om Namah Narayana. Das Wort des Tages. Now's your chance! Miers! Darbs! Maijs! Nav jau tik traki. Iemesls iedzert. Pabudo liaudis ir darbo diena prasidėjo. Don't try this at home. Vismaz kaut kas. Kas tālāk? Ķipa atvaļinājums.

2 raksta - ir doma


sirdna
18. Dec 2014 16:01

Savā ziņā man ir paveicies ar neveselīgajām tieksmēm. Piemēram, rijība. No vienas puses, nāves grēks (oder cita tipa grēks, man slinkums meklēt precīzu reliģiozo definīciju, tur to grēku daudz un dažādi, bet nu grēks tas ir, jā), no otras - liela muiža. Par rijību cietumā liek? Neliek. Administratīvo aktu par atrašanos sabiedriskā vietā aptaukotā stāvoklī sastāda? Nesastāda. Drīkst ēst desmit metru attālumā no ieejas valsts un pašvaldību iestādēs? Da kaut piecu metru attālumā, ēd, dārgais. Neviena pensionēta grūtniece man neuzbruks ar ķērcieniem aizvākt manu speķmaizi, drīzāk pati paprasīs nokosties. Protams, ka nedabūs, tomēr šķirsimies bez naida.

Man dzīvē veicas.

4 raksta - ir doma


sirdna
18. Dec 2014 12:33

Also, klimats šobrīd ir izcili, ideāli, kolosāli, bŗīnišķīgi perfekts. Paldies, Vēja māt, vai nu kurš tur šobrīd pie kloķiem.

3 raksta - ir doma


sirdna
18. Dec 2014 12:25

Technoloģija 0 Bioloģija 1.

Parasti es katru rītu mostos minūtes desmit pirms modinātāja, valstos pa gultu, prātodams ēzeļa I-ā domas (Kādēļ?...Kālabad?...Nē, nopietni, nahren, a??!!) tad nokviecas mobilais, es ceļos augšā un, tā sacīt, uzgavilēju jaunai dienai un visai pasaulei kopumā.

Un tas ir labi, jo šorīt es jau aizdomājos līdz "Nafig?!", bet mobilais klusē kā klusais klusētājs. Jo izlādējies līdz pēdējai bezsamaņai. Piecēlos, paslavēju sevi par to, ka esmu nogulējis tikai 18 minūtes pāri noliktajam laikam un, tā sacīt, uzgavilēju.

Refleksi ir laba lieta. Nez, kā organisms skaita laiku? Sirdspuksti, elpa?

5 raksta - ir doma


kautskis
18. Dec 2014 09:54 Mākslinieciskās komisijas sēde

Turpinām rubriku "Ko ziņās tev nestāsta".

Kinostudija Sony Pictures paziņojusi, ka nelaidīs klajā filmu Intervija, kur Sets Rogens — lai nu kuŗš, vai ne — tēlo žurnālistu, kam uzdots nogalināt Kimu Čen-Unu. Kā noteikti zināt, nesen visādi ļauni lauzēji uzlauza Sony Pictures datorus un piedraudēja ar vardarbību tiem kinoteātŗiem, kas to filmu izrādīs. Rezultātā lielas Amurikas kinoteātŗu ķēdes noraustījās un paziņoja, ka filmu nerādīs. Un Sony Pictures visam atmeta ar roku, ja nav kazai piena, tad nav.

Nu ko, +100, Kim Čen-Un, pimpja dzīsla nelaimīgais, cerēsim, ka tava stunda vairs nav aiz kalniem. Kad Padsavienībā cenzori aizliedza filmas, viņi aizliedza tās tikai savā valstī. Kims Čen-Uns pamanījies aizliegt filmu ne tikai savā strādnieku paradīzē (kur nerāda neko, kas neapdzied Kimu vareno viedumu), bet arī visā pasaulē.

Portāls "We are not amused." nepacentās sazināties ar Latvijas kinoteātŗiem, lai uzzinātu, vai viņi rādīs šo filmu, bet mēs neieteiktu sacerēties.

In other news, nav slikti, Obama, it nebūt nav slikti (lai gan neteiksim, ka lieliski, ir vieta izaugsmei). Putina fanuklubs stāsta, o, Putins spēlē šahu, kamēr visi pārējie ripina stikla bumbiņas. Nu, lai nu būtu, bet izskatās, ka sankcijas tik tiešām kņazam Vladimiram bijušas diezgan sāpīgas — jo, protams, rubļa lēkāšana nav skaidrojama tikai ar naftu. Apskatieties citu naftas eksportētājvalstu valūtas, tās nebūt tik traki nesvaidās, lai gan, protams, palikušas lētākas (starp citu, tagad nav slikts laiks plānot ceļojumu uz Norvēģiju). Un tieši tagad paziņot, ka ASV atjauno diplomātiskās attiecības ar Kubu — nu, tas ir vēl mīlīgāk par neseno Makdonalda atvēršanu Vjetnamā (čau, [info]lavametender!) Tā sakot, neaizmirsti, Krievija, kas uzvarēja Aukstajā kaŗā.

While we're on the subject, šo vareno pasākumu, kā izrādās, palīdzējis izbīdīt neviens cits kā pāvests Francisks. Te nu gan jāteic, vareni, vareni. Tiešām patīkami, ka katoļu baznīca piepeši pievērsusies tādām pārsteidzošām lietām kā rūpes par nabagiem, sociālā taisnīguma vairošana, iecietības veicināšana un sapratnes veidošana. It īpaši tādēļ, ka šajos platuma grādos baznīcu galvenie uzdevumi, šķiet, ir gānīt visus, kas domā citādi, un stāstīt, kā visiem jākļūst par tādiem iedomīgiem ķēmiem kā viņi paši.

Tāpat — smieklīgi, ne — izskatās, ka mūsu komentāru prognozes par to, kā Krievija atpumpēs rubli atpakaļ Putina preses konferencei par godu, tik tiešām kaut kādā mērā ir piepildījušās. Vēl viens skaidrojums, protams, varētu būt tas, ka Krievijas runasvīri piesolīja, ka nekādu ierobežojumu valūtas maiņai nebūšot, tas ir, nemetieties pirkt tos dolārus, paspēsit — un ļaudis mazāk streso. Lai gan tai pat laikā Kaspars Dimiters sajūsmināti šēro šādus uzsaukumus. Njā.

UPD: Vēl par kino un preses konferenci. Putina preses konferencei ir treileris. Šāds. Labi, ka viņi spējuši atturēties no diktora teksta: "Laikā, kad pasaule ir uz kaŗa sliekšņa, valstu ekonomikas sagrūst, provokācijas nerimstas... Viens varonis stājas pretī tumsai. Putina preses konference. Coming soon." Bet es sagaidu, ka Putins uz konferenci ieradīsies vismaz Betmena kostīmā vai noleks no helikoptera.

44 raksta - ir doma


kautskis
17. Dec 2014 08:52 Rīta jaunumu apskats

Labrīt!

Šodien sadaļā "Kas tāds lielisks noticis, par ko neziņo Latvijas ziņu portāli" ir megajaunums: varenais NASA robots Curiousity, kas diezgan noteikti ir viens no labākajiem veidiem, kā iztērēt divarpus miljardus Amurikas naudiņu, uz Marsa pamanījis pēkšņus metāna gāzes uzplaiksnījumus. Tas ir, tā viņš to fonā pamana visu laiku, bet laiku pa laikam dažās vietās no Marsa dzīlēm, pavei, izšaujoties tāds tīri brangs metāna mākonītis. Kāpēc tas ir aizraujoši? Tāpēc, nu, kā lai to pasaka smalkjūtīgāk... Vārdu sakot, arī no ļaudīm laikpalaikam izšaujas mazliet metāna mākonīši. Un no govīm. Un visādas baktērijas ar laikpalaikam metānu saražo, tā dabū biogāzi. Protams, protams, nevajag aizturēt elpu un domāt, uhhh, nu tik mēs esam atraduši Vienīgo Patieso Pierādījumu, tam ir iespējami arī citi skaidrojumi, un tomēr, tomēr — viena no iespējamām atbildēm ir dzīvība uz Marsa (baktērijas, nevis govis). Un, piekritīsit, dzīvība uz Marsa būtu neticami varens atklājums. Nezinu, kā jums, bet man apnicis, ka mēs visā visumā esam vieni paši. Noteikti tak kaut kur citur iet vaļā ballīte, mēs te tikai stāvam vieni paši kaktiņā ar savu rumkolas glāzi rokā un gaidām, kad mūs kāds uzrunās.

In other news: jūs jau noteikti zinājāt par to Sidnejas ķīlnieku krīzi, vai ne? Traki, protams, un, tā kā es esmu ateists, es varu jo augstprātīgi norādīt, redziet, redziet, pie kā tā jūsu reliģija noved (jo, protams, islāms nav nekas unikāls, arī Bībelē ir sarakstīts, kā vajag iznīcināt citādi ticīgos.) Bet es tā neteikšu, jo tam pasākumam bija viena īpatnība, ko Latvijas ziņās es tā arī nepamanīju. Mēs tur priecīgi saucām, redziet, redziet, pie kā iecietība pret visādiem dvieļgalvām noved — un piemirsām, ka nemusulmaniskie austrālieši bij uzsākuši akciju "I'll ride with you". Tas ir, pamatoti baidoties, ka daži ļaudis nolems atriebties ikvienam musulmanim, kas patrāpās viņiem ceļā, cilvēki paziņoja, ka brauks uz darbu kopā ar saviem musulmaņu paziņām. Lai šādiem atriebīgiem brašuļiem būtu jāstājas pretī diviem, nevis vienam.

Ziniet, aizkustināja. Savā ziņa pat kaut kā ar Ziemassvētku garu līmējas kopā, kristīgo piedošanu un tādām lietām. Saprotiet pareizi, es reliģiju uzskatu par prāta vīrusu, kas labākajā gadījumā īpaši netraucē dzīvot (un sliktākajā gadījumā liek nogalināt citādi ticīgos). Esmu pilnīgi pārliecināts, ka sabiedrība tikai un vienīgi iegūtu, ja tā no šī vīrusa atbrīvotos. Tomēr, kamēr tas nav noticis, mums kaut kā jāmēģina sadzīvot ar inficētajiem sabiedrības locekļiem. Kazi, kaut vai tāpēc, lai rādītu labu piemēru, ka bez reliģijas dzīve ir labāka. Jo, piekritīsit, patīkamāk tomēr piederēt tai ļaužu grupai, kas rūpējas par savu kaimiņu drošību, nevis tai, kas nogalina citādi domājošos.

52 raksta - ir doma


sirdna
16. Dec 2014 15:43

Re, Street Burgers noklājies ar vara bļodu, tā vietā nāks KFC (http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/riga-plano-atvert-kentucky-fried-chicken-un-pizza-hut-estuves.d?id=45346138).

Jauki. Varbūt beidzot izdosies iedzīvoties kārtīgā spainī ar čikenfragmentiem, divlitrīgā kokakolas glāzītē un kārtīgi pagrimt.

13 raksta - ir doma


kautskis
16. Dec 2014 11:26 Klusā daba ar polārlapsu

http://finance.yahoo.com/echarts?s=USDRUB%3DX+Interactive#

Skat! Vienos naktī Krievijas Centrālā banka sasauc sanāksmi, paceļ rubļa bāzes procentu likmi līdz 17%, rublis, kā jau šādos gadījumos pierasts, pieņemas spēkā. Bet no rīta atveŗas valūtas maiņas punkti, ļaudis saprot, ka nu ir pizģec, cītīgi sāk pirkt dolārus un, rau, pāris stundu laikā rublis ir nokritis atpakaļ tur, kur bija — un vēl mazliet.

17%, dārgie draugi. 17%. Šādas procentu likmes piestāv īstermiņa aizdevējiem, nevis centrālajai bankai. Ar šādām procentu likmēm nekāda ekonomikas izaugsme nav iespējama, un banka to saprot, bet viņa vēlas apturēt spekulantus (Putins tak piesolīja apkaŗot spekulantus!)

Vārdu sakot, šitā izskatās kirdik. Atcerieties astoņdesmito beigas un deviņdesmito sākumu? Ja neatceraties, skatieties uz Krieviju, tur sāk izskatīties stipri līdzīgi.

38 raksta - ir doma


sirdna
15. Dec 2014 11:57 Meh.

Līdz īsteni elītai kultūrībai man tomēr ilgs ceļš kāpjams. Re, pasniedza Eiropas kino akadēmijas balvas.

Pirmkārt, es pirmo reizi padzirdēju, ka eksistē kaut kāda Eiropas kino akadēmija. Man bija neērti skatīties televīzijas ļaužu acīs, viņi ekrānā lēkāja un spiedza, un ar savu pāri visām malām šķīstošo sajūsmu izskatījās pēc mūsmāju suņa, kurš apsveic manu atgriešanos no tualetes. Es sapratu, ka ir noticis kaut kas fantastiski absolūti brīnišķīgs un man bija kauns par savu nespēju sajūsmināties līdzi. Cilvēki TV stāstīja, kā pie šī notikuma strādājuši divus gadus un es apkaunējos vēl vairāk.

Otrkārt, es neatpazinu praktiski nevienu no epohāli grandiozajām slavenībām. Līvas Ulmanes vārdu biju dzirdējis, bet dzīvoju pārliecībā, ka tā ir kāda beibe, kura 1996.gadā aizbēgusi no Rēzeknes, nofilmējusies zviedru kaķu barības reklāmā un tagad ir ļoti pieprasīta modele. Izrādījās, ka tie visi ir maldi un Līva ir kāda cienījama kundze, kura, izrādās ir episki megaslavena. Ar kaut ko. Vienīgais no dzīvo klasiķu plejādes, kuru es atminējos redzējis, bija angļu aktieris, kurš Harijā Poterā tēloja Tārpasti. Un tad vēl filmā, kur Džonijs Deps bija slepkavīgs bārddzinis, tas aktieris tēloja vienu sīku mūdzi. Kā viņu sauca, es neatceros, bet izskatījās dikti lādzīgs un jauks.

Treškārt, ik pa brīdim rādīja kadrus no nominētajām filmām. Cik sapratu no komentāriem, galvenās fīčas ir divas:
a)gaisma. Ah, kāda gaisma te, uh, kāda gaisma šite. Un tur vispār, tādi eksperimenti ar gaismu, ka vispār. Un šitā čehu kundzīte jau piecdesmitajos gados ar gaismu darīja tādas štelles, ka pēc viņas vispār vairs neviens neko un viss sekojošais kino ir vārgs atdarinājums;
b)blenšana. Eiropas kino sastāv no kolosāli apgaismota aktiera, kurš blenž. Klusē un blenž. Blenž, blenž, blenž. Pakasās. Turpina blenzt. Blenž uz jūru, puķpodu, kafijas tasi un akmeni. Tad nolamājas un turpina blenzt.

Ceturtkārt, viņi to vakara vadītāju nopietni? Aizgrābjošie joki par šņabi, narkotikām un vīru, kurš viņu gaida mājās, apnika dažās minūtēs, bet vairāk šim nebija, ko teikt.

Nujā. Es kino tomērt patērēju kā izklaidi, nevis mākslu, attiecīgi neko nesaprotu no vizuālā tēla, man, ziniet, tekstus padodiet. Varbūt pie vainas ir bērnība bez televizora un kino, bet ar grāmatām. Attiecīgi, bildes neuzveru. Viendien bija mums mājās viena sižetiņa uzņemšana, tad tas operators lielāko daļu laika skraidīja pa ielu ar kameru, sajūsmā sēkdams par kolosālo gaismu. Es nekā kolosāla tai gaismā neuztvēru, aiz kam laikam esmu daudz dzīvē zaudējis.

Also, uzgūglēju, ka šogad Eiropai bija divas kultūras galvaspilsētas. Mūsu lepnā metropole un kaut kāds aizpurva miests Zviedrijā. Hme.

12 raksta - ir doma


kautskis
13. Dec 2014 20:30 Preses apskats

Stāvēju pastā rindā un lasīju žurnālu vākus. Un, ko domā, šarlatānu lapa Ko ārsti tev nestāsta lieliem burtiem ziņo, ka žurnālā ir MELI PAR VĒŽA ĀRSTĒŠANU! Nē, nu vispār man ļoti patīk godīgi cilvēki. Droši vien viņi godīgi uzrakstījuši: tā, mēs jums te pastāstīsim dažus melus par vēža ārstēšanu, piemēram, to, ka vēzi var izārstēt ar gaišām domām, vīnogu kauliņiem un kafijas klizmām.

Jo, zinkā, citādi tak šī žurnāla izdevēji nevarētu naktīs pagulēt, grauztu doma, ka uz viņu sirdsapziņas ir cilvēku sabojātā veselība. Bet tā viņi pasaka, te ir meli -- un visiem skaidrs!

4 raksta - ir doma


sirdna
13. Dec 2014 08:33

Rīgā vēja ātrums 10 m/s, brāzmās līdz 21 m/s. Orkāns! Orkāns!

10 raksta - ir doma


sirdna
12. Dec 2014 22:34


А каким год будет для вас?

2 raksta - ir doma


sirdna
12. Dec 2014 22:05

Pagalmā orkāna plosītie koki stāv pilnīgi nekustīgi. Jūs taču zināt, kas ir orkāns. Briesmīga katastrofa. Arī tad, ja orkāna nav.

10 raksta - ir doma


sirdna
12. Dec 2014 14:17

orkāns, šmorkāns...

Parasti tie orkāni nekādu dižo skādi nenodarīja, bet šoreiz, man liekas, Dabas māte ir man kaut ko pietaupījusi, vecā beka. Bet vajadzēs ar suni iet laukā. Vējā ausis dikti labi izskatīsies.

5 raksta - ir doma


sirdna
12. Dec 2014 09:31

Ar lamuvārdiem jābūt uzmanīgam. Brālītis bērnībā mani mēdza dēvēt par sūdabrāli, kas bija nebeidzamas jautrības avots.

11 raksta - ir doma


kautskis
11. Dec 2014 15:59 Mūzikālais noformējums

Manā pie-darba pusdienu ēstuvē visu laiku skan īpaši bezjēdzīga fona mūzika: kaut kādu populāru kompozīciju nepopulāri kaveri. Kaut kāds īblis ģitāras pavadījumā dzied Gangnam Style, kāds cits jefiņš pēc iespējas cītīgāk cenšas atdarināt Harisona Here Comes the Sun, tādā garā. Es uz to iestādi mēdzu iet pusdienās, bet vispār tā mūzika mani tracina (nu, protams, ne tik ļoti, lai es tur neietu, kas acīmredzot nozīmē, ka šī problēma nav jārisina). Ir tāda sajūta, ka man cenšas iesmērēt kaut kādus lētākus otršķirīgus aizstājējus. Jo, ja jau viņi mūziku aizstāj ar lētāku atdarinājumu, kāda man garantija, ka viņi pārtiku neaizstāj ar kaut kādiem brīnumiem?!

Kā man laipni paskaidroja mana lāga paziņa [info]gc, tas tādēļ, ka tā nav jāmaksā Rīkļurāvēju un Izsitēju Kantorim Akka/Lā. Šīs mūzikas tirgoņi jau parūpējušies par autortiesībām: nopērc mūziku, atskaņo, cik tev ādā lien, un Akka/Lā nelīdīs pie tevis kašķēties, tu te nelicenzētu mūziku klausies. It kā jau foršiņi, es ļoti atbalstu visādus veidus, kā ieriebt Akka/Lā, tomēr kaut kas nav tā. Ir tāds jēdziens Uncanny valley, ko lieto par robotiem, kas it kā izskatās pēc cilvēkiem, tomēr ne gluži, un tad tev iestājas tāds does not compute. Šitā pat ar to mūziku, it kā skan atpazīstami, tomēr nav tas, un tad tev negribot kaut kā šķērmi metas. Un pusdienu ēstuve galīgi nav tā vieta, kur vajadzētu mesties šķērmi.

Tamdēļ man ir priekšlikums. Es saprotu, ka klusums nav opcija, vai ne? Lai būtu. Kāds asprātis varētu uztaisīt mūzikas atskaņotāju, kas pats savā nodabā sacer un izpilda visādus tīkamus treļļus, nu, apmēram šādi. Un tad tik atliktu darba dienas sākumā palaist šo te trallinātāju, kuŗš pats automātiski piepildītu telpu ar jauku, viegli klausāmu un no autortiesībām brīvu mūziku.

Mums būtu dižpārdoklis, manuprāt.

19 raksta - ir doma


sirdna
11. Dec 2014 12:38 Hramatika

Q.Nominatīvs - kas? A.Viskijs.
Q.Ģenitīvs - kā? A.Viskijs, es teicu.
Q.Datīvs - kam? A.Tev! Ausis iztīri! Viskijs!
Q.Akuzatīvs - ko? A.Viskijs!!!
Q.Instrumentālis - ar ko? A.Ne ar ko, atšujies...
Q.Lokatīvs - kur? A.!@#$, VISKIJS!! VIS-KIJS!
Q.Vokatīvs - bez jautājuma. A.Viss, es piekusu.

1 raksta - ir doma

Back a Page