Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2014. gada TOPS |

Draugi


sirdna
28. Nov 2014 16:09

Volts Disnejs piedāvās Zvaigžņu karu septīto sēriju "Forcis Apvākojās".

Vēl tikai štrunta gads palicis.

Nez, kurš izpildīs muzikālos numurus?

ir doma


kautskis
28. Nov 2014 16:12 Njet, Lavroff

Nezinu, vai 30. novembrī būšu internetos (nedēļas nogalēs es parasti viņos nerādos), tāpēc vērsīšu Jūsu uzmanību jau tagad: 30. novembrī paies 75 gadi kopš Ziemas kaŗa sākuma. Ja būtu vairāk laika un entuziasma (un ja visa ciba nebūtu kaut kāda pusizmirusi), varētu pavilkt paralēles ar Krievijas atdzimušo vēlmi nodrošināties uz savu kaimiņvalstu rēķina un cik veiksmīgi vai nē viņiem tas iznāk, bet tikmēr aprobežosimies ar mūzikālu sveicienu (šeit ar angļu tulkojumu un mīlīgu krievu atdzejojumu, bet bez burvīgas bildītes, kur Molotovs jauc kokteili Staļinam).

UPD: Savukārt krievu dziesmiņa par šo pašu notikumu stāsta, kā krievi pie Suomi-daiļavas iet uz randiņu ar durkļiem un tankiem. Čill, mazā, atslābinies, tā totāli nav vardarbība! Njā, tik vien tās bēdas, ka šī mazā spēra pretī.

1 raksta - ir doma


kautskis
28. Nov 2014 12:31 And I am disgusted by the poor

Sveiciens Cibas Britānijas kopienai! Lūk, jūs atkal arvien vairāk tiekat apspriesta kā visa ļaunuma sakne.

Kā noteikti zināt, pavisam nesen Naidžela Feridža ceļojošais cirks UKIP (pienākuši tiešām skumji laiki, es teikšu, kad neatkarība tiek pieprasīta nevis no Apvienotās Karalistes, bet Apvienotajai Karalistei) kāda pusotra mēneša laikā vienu pakaļ otram iebīdīja Vestminsterā veselus divus savas trupas biedrus. Deivids Kamerons nav amuzēti, tāpēc viņš ir izdomājis apcirst problēmu pašā saknē, tas ir, pierādīt — nēnē, jūs tikai nepadomājiet, mēs, Konservātīvie, nīstam imigrantus tikpat ļoti kā UKIP un vēl vairāk.

Tā nu viņš tagad plosās pa televīziju un stāsta, kā viņš piegriezīs migrāciju. Vai nu pusgada laikā atrodi darbu, vai tinies, pirmo četru gadu laikā ij neceri dabūt mūsu dāsnos in-work benefits (kas vispār ir šausmīgi aizraujoša sistēma, ķipa valsts piemaksā cilvēkiem, kam ir darbs, lai trūcīgajiem UK uzņēmējiem nevajadzētu maksāt vairāk), turklāt, ja tu esi no Eiropas Savienības, tev jābūt darba piedāvājumam, lai tu vispār te ierastos. To visu viņš stāsta ar sarauktu pieri, bļaustoties kā "This has to stop!" un tādā garā.

Tiesa, Msjē Kamerons — tīri gaŗāmejot un drīzāk politkorektuma vārdā — piebilst, ka vispār jau imigranti UK nāk par labu. Bet lai tad viņi te strādā melnos darbus par kapeikām, nevis iedomājas, ka viņi drīkst būt pilnvērtīgi UK iedzīvotāji!

Smieklīgi, jo vispār citas Eiropas valstis pārdzīvo par to, ka viņām trūkst darbaspēka. Un — protams, iespējams, ka es maldos, palabojiet, ja varat — UK jau tā imigrantus negaida atplestām rokām, nu, kaut vai dzīvokli Londonā dabūt ir stipri pagrūti. Tāpat nekādi nevar teikt, ka imigranti ir sagrāvuši UK ekonomiku — ja tas ir sagruvums, tad ļoti daudzas valstis tagad gribētu šitādu sabrukumu.

Bet nu labi, tā jau ir, populisms jāapkaŗo ar populismu.

Mūzika: http://youtu.be/0YBumQHPAeU

8 raksta - ir doma


kautskis
27. Nov 2014 13:05 Ху(д)еем вместе

Jūs taču vienmēr esat uzdevuši sev jautājumu — vai Dievs mani var padarīt tievu? Izrādās, var. Tiesa, neatbaidošas frizūras gan Dievs nemāk taisīt, bet matu sakārtojumi vispār Dievam ir sāpīgs tēmats, paskatieties jebkuŗu Jehovas liecinieku bukletu.

5 raksta - ir doma


kautskis
27. Nov 2014 12:07 Kā tas laiks skrien

Ak nē, nupat tik pamanīju, ka pirmdien taču sākas decembris. Šitā te nemanot piezagties, zini, ziema, to es no tevis negaidīju. Mēs tak parasti pa draugam, un pēkšņi tu šitā.

2 raksta - ir doma


kautskis
27. Nov 2014 11:01 Rausties, ja?

Kā jūs noteikti zināt, bencīns beidzamā laikā maksā pārsteidzoši maz. Tāpat jūs noteikti zināt, ka tas tāpēc, ka nafta maz maksā. Ne pa jokam maz: trīs mēnešu laikā nokritusi par ceturto daļu un nu maksā 76 dolārus barelā. Diezgan vērtīgus dolārus, ņemiet vērā, bet tomēr.

Kad naftas cenas krītas, naftas eksportētājkartelis drudžaini vācas kopā un gudro, kā nu viņas noturēt gana augstas. Tā arī šoreiz, šodien trauc nu viņi uz Vīni, kur viņiem ir hedkvōrteri (plaši pazīstamā naftas eksportētājvalsts Austrija, vai ne) un gudro, ka vajadzētu piegriezt ražošanu, lai noturētu cenas. Bet! Krievija (kas nemaz nav eksportētājkarteļa locekle) paziņo, nekā nebūs, es neko negriezīšu.

What the fuck, Krievija, brēc naftas eksportētājkartelis, tu ko, galīgi saspiedusies?! Padomā tak ar galvu, lai nu kam, kam, bet tev jau nu vajadzētu apjēgt, cik svarīgi noturēt augstas naftas cenas. Mēs jau nekā nesakām, bet, ja visu ekonomiku būvē uz naftas, tad viņas cenu svārstības tomēr ir diezgan no svara.

Zināt, ar ko Krievija pamato savu domu? Mēs savas atradnes esam jau sabūvējuši, mums po barabanu zemas cenas, mazāka cena vienkārši atsijās tos, kas savas atradnes būvē vai ir sabūvējuši, pamatojoties uz augstām cenām. Praksē tas nozīmē Amuriku un viņas vareno hidrauliskās laušanas (angliski pazīstama kā fracking) bumu. Vēl Krievijai zināmā mērā palīdz tas, ka par vienu naftas dolāru tagad var dabūt veselu kaudzi ar rubļiem, tātad Krievija par lētāko naftu dabū pretī vairāk vietējo naudiņu un, rupji rēķinot, viens otru atsveŗ. Krievu pensionāri joprojām var saņemt tādu pašu rubļu kaudzīti. Tik vien tās bēdas, protams, ka par to kaudzīti tagad var nopirkt mazāk visādu mantu. Bet tādi aprēķini paredzēti mīkstajiem! Eku tev tieši tāda pat kaudzīte ar rubļiem, naļetaj, krievu pensionār, kamēr ir. Un pērc Krievijas preces, ja imports pēkšņi par dārgu.

Vārdu sakot, Krievija Ameriku mēģina paņemt uz izbīli. Kā tie ādas jakās tērptie jaunieši piecdesmito gadu filmās, kas trauc viens otram pretī ar mašīnām, gaidot, kuŗš pirmais noraustīsies. Šādā gājienā jūtama pat zināma vēlme atriebties, kā savulaik Ādolfam, kas īpaši uzmeklēja to pašu vagoniņu, kur Francijai parakstīt padošanos. Zemas naftas cenas savulaik bija tas vagoniņš (vai vismaz viens no tiem), kur savu padošanos parakstīja PSRS. Nu arī pie Pūķina namdurvīm pieripojis šis pats vagoniņš, un viņš cer, ka šoreiz viņā varēs iestumt Amuriku.

Kā amurikāņi teiktu, that's a really long shot. Bet, protams, tas Pūķinu vairs neattur.

18 raksta - ir doma


sirdna
27. Nov 2014 09:16

Poll #20224
Open to: All, results viewable to: All

Dārgais Sirdna!

View Answers

Audz liels un smuks!
29 (42.0%)

Daudz laimes dzimšanas dienā!
33 (47.8%)

Lai laba veselība, pārējo nopirksi!
35 (50.7%)

Lai naudas ir pavairāk, lai var veselību uzturēt!
29 (42.0%)

Suminājumi un gratulācijas!
32 (46.4%)

Apkamp visu firmamentu, univerzums nu ir tavs!
35 (50.7%)

Buča, resnais!
22 (31.9%)

Un tā tālāk.
32 (46.4%)

32 raksta - ir doma


sirdna
26. Nov 2014 16:19

Tas celebritāšu lukalaiku ģenerators ir krāms.

The system could not find any faces in this picture.

Da ej ratā, glupā lamata.

5 raksta - ir doma


kautskis
26. Nov 2014 13:16 Uzzinu pēdējais?

Klau, es taču nebūšu palaidis to gaŗām, Latvijā tik tiešām neviens neizmanto balss pastu?! Vai varbūt es šausmīgi maldos, visa civilizētā Latvija jau sen izmanto balss pastu, bet es vienīgais kā tāds cirvis palaižu gaŗām visvisādus kosmosa ziņojumus, kas citādi būtu sabiruši manā balss pastkastītē?

31 raksta - ir doma


sirdna
26. Nov 2014 09:57

Labas ziņas.

Nācijas veselība turpina neatlaidīgi uzlaboties, attiecīgi, pensijām ir jāsaraujas.
Jūnijā pēc 65 gadu sasniegšanas mums bija lemts bradāt pa šo zemi 16.23 gadus.
Augustā lietas uzlabojās, un mums piesprieda 16.45 gadus.
Progress turpinās, un mūsu paredzamā eksistence ir pastiepusies līdz 16,66 gadiem.

1 raksta - ir doma


sirdna
25. Nov 2014 15:10

Kādas ir jūsu attiecības ar saviem sargeņģeļiem?

updāte.

Kādas ir jūsu attiecības ar saviem sparģeļiem?

updāte divi, uzvēdīta no Gone Girl filmas.

Vai jūs bez gūgles zināt, kāda ir jūsu signifikantā otrā (significant other) asins grupa?

18 raksta - ir doma


kautskis
25. Nov 2014 12:08 Multikultūrālisma maldi

Vispār brīžam drusciņ pietrūkst anonīmiķu (tiesa, ne tik ļoti, lai viņiem atkal ļautu izteikties). Piemēram, mani sen neviens nav nosaucis par liberastu. Tas droši vien ir domāts kā apvainojums, bet vispār liberasts ir viens no tiem smieklīgajiem salikteņiem, kam viena puse paņemta no latīņu un otra no grieķu valodas un nozīmē (mazliet apīsinot, jo citādi sanāktu libererasts) tik vien kā brīvības mīļotājs. Nu jā, es tik tiešām esmu brīvības mīļotājs. Izstiepies vai saraujies, bet man ir tāda mazliet iracionāla mīla pret brīvību. Nav pat svarīgi, vai es grasos izmantot tās brīvības, kādas man ir — mani priecē pati doma, ka es to varu darīt. Piemēram, es diez vai jebkad gribētu kļūt par Jehovas liecinieku, bet es būtu tiešām sarūgtināts, ja kāds man aizliegtu to darīt. Tas ir kā ar prezervātīviem — labāk lai ir, pat ja nevajag, nevis tā, ka nav, kad vajag.

Un, kā īstens liberasts, es gribu, lai arī citi ļaudis brīvi var rīkoties tā, kā viņiem tīk. Ar vienu būtisku piebildi: tad, ja viņi neierobežo citu ļaužu brīvību. Un šī būtiskā piebilde ne pa jokam sarežģī visas lietas, jo dažbrīd ļaudis ļoti uzstāj, ka viņu brīvība ietveŗ citu ļaužu brīvības ierobežošanu. Tad sanāk vilties un bārstīties ar apvainojumiem, sak, jūs, liberasti, esat tādi liekuļi, jūs sludināt iecietību, bet paši esat neiecietīgi pret tiem, kas jums nepiekrīt.

Daži liberasti tik tiešām uzķeŗas uz šāda apgalvojuma un mēģina taisnoties. Iecienīts aizbildinājums, ar ko taisnoties, ir "multikultūrālisms". Kā jau daudzi jēdzieni, kuŗus bieži lieto polītikā un emocionālās uzrunās, arī šis ir tieši tik izplūdis, lai zem viņa varētu pabāzt daudzas lietas. Multikultūrālisms var būt tik vien kā fakta atzīšana, mūsu sabiedrībā dzīvo dažādu kopienu un kultūru ļaudis, kas, protams, ir kaut kas no Kapteiņa Acīmredzamā domu graudu apcirkņiem. Multikultūrālisms var būt apgalvojums, ka šīs dažādās kopienas un kultūras ir brīnišķīga lieta, mums tās vajadzētu kopt un lolot, jo tās padara mūsu sabiedrību krāšņu, daiļu un daudzveidīgu. Ņemot vērā, ka paši latvieši pieder tādai diezgan nelielai kopienai un kultūrai, mums gan vajadzētu ļoti cītīgi iestāties par šādu multikultūrālismu, nevis brēkt, ka visus vajag cirpt pēc vienas pareizās grebenes. Citādi, kazi, saklausīs mūsu lielā brāļu tauta austrumos mūsu kliedzienus un paziņos, ka nu ņemsies mūs visus cirpt pēc savas pareizās grebenes. We're gonna have a bad time.

Un tad ir tāds absolūtais multikultūrālisma paveids, kas paziņo, ka nav nekādu vispārcilvēcisko vērtību, viss ir relatīvs, turklāt visi attiecīgās kopienas/kultūras biedri domā vienādi un ar lielāko prieku pakļaujas visām kopienas prasībām. Lūk, spriež šādi liberālie multikultūrālisti, mēs šajos platuma grādos cienām cilvēku tiesības, uzskatām sievietes par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem un ļaujam katram pielūgt to, ko viņš grib. Bet, edz, tur tālāk dzīvo ļaudis, kuŗu kultūrā sievietes pieņemts uzskatīt par sīklopiem, gejus nīdēt kā sabiedrības parazītus, bet neticīgajiem tradīcionāli mēdz nogriezt galvas. Ak, nu, tradīcija tāda, ļaudis paši vēlas šādi dzīvot, no mūsu puses tas būtu neaprakstāms imperiālisms — uzspiest šiem ļaudīm savu rietumniecisko kultūru.

Ne sūda, dārgie draugi. Sargājama un lolojama kultūras iezīme ir, piemēram, "Pie mums kāzas svinēt pieņemts trīs dienas un trīs naktis no vietas". "Pie mums neprecētie ir sabiedrības pabiras, kas nav nekādā vērtē" ir neglīts aizspriedums, nevis sargājama kultūras īpatnība. Kā īstens liberasts, es neuzskatu cilvēkus par kaut kādu viendabīgu masu, kas visi domā vienādi. Visās grupās ir tie, kas nepiekrīt: Krievijā dzīvo geji un lesbietes, un islāma valstīs dzīvo ateisti. Ja, aizbildinoties ar šādu absolūto multikultūrālismu, mēs pieveŗam acis uz šo cilvēku brīvības ierobežošanu, tad nekādi lielie brīvības mīļotāji mēs neesam.

Tā doma, ka visi cilvēki piedzimst ar vienādām tiesībām, mani nepadara par kultūrimperiālistu un neiecietīgu liberastu. Gluži otrādi — man tik ļoti patīk daudzveidība, ka es vēlos, lai tā saglabātos, plauktu un zeltu. Un tieši tāpēc man riebjas mēģinājumi uzdot citādo vajāšanu par kaut kādu īpaši lolojamu kultūras īpatnību.

13 raksta - ir doma


sirdna
24. Nov 2014 12:23

Poll #20222 Nasredins efendi
Open to: All, results viewable to: All

Vai tu zini daudz stāstu par Hodžu Nasredinu?

View Answers

Desmit...nē...divdesmit...emm...jā, daudz!
7 (13.0%)

Zinu kādu pārīti.
23 (42.6%)

Nasredins....it kā kaut kur dzirdēts.
13 (24.1%)

E?
11 (20.4%)

5 raksta - ir doma


kautskis
24. Nov 2014 12:12 Kas tad to varēja iedomāties, ka pie tādas lepnības tikšu?

Man tagad ir žigulis. VAZ 2101, gluži kā Mirtai Saknītei. Tiesa, ne Jāņu nakts, bet bērnu caurejas krāsā, bet tas jau nekas (ja viņu gribas uztaisīt tā pa smuko, tāpat būs jāpārkrāso). Iet kā bitīte (nu labi, kā mazliet apaukstējusies kamene, bet arī tas nekas), mazliet smaržo pēc benzīna (kāpēc krievu mašīnās vienmēr mazliet smaržo pēc benzīna?) un nav sarūsējusi. Ir aizdomas, ka tas ir sākums skaistai, ilgai draudzībai ar žiguļu forumiem un citādiem dīvaiņu saietiem.

Citās ziņās: Sedas purvs stāv, kur stāvējis, tikai mazliet piesalis, kas ļoti uzmundrina. Cerams, ka drīz būs tik sasalis, lai varētu pa ledu pārbrist visādām slīkšņām. Savukārt pašā Sedā, kā izrādās, ir draudze "Dzīvības vārds", kur šosvētdien sludināja kāds kungs, kas dzīvo Amurikā un sevi sauc par Papa Džoeli. Neliegšos, bija zināma interese par to, kas gan ir šis kungs un kāpēc viņš no Amurikas triecas uz Sedu, bet ne tik liela, lai uz to pasākumu aizietu.

UPD: Ā, starp citu! Mans žigulis ir vienos gados ar mani, nu labi, varbūt dažus mēnešus vecāks. Tātad jauns un sprauns, un viss labākais priekšā!

28 raksta - ir doma


sirdna
24. Nov 2014 09:56

Kas zīmējas uz trauku mazgāšanu, tad likums ir tāds, ka zem ūdens strūklas noteikti nonāks nevis kāda no desmit dakšiņām, bet gan vienīgā karote un notašķīs tevi no galvas līdz kājām. Sevišķi, kad tu mazgā traukus savās labākajās drēbēs (jā, reizēm tā ir jādara) tieši pirms svinīgas pieņemšanas pie kādas valsts prezidenta (ne jau Latvijas, bet tādas gruntīgas valsts, par kuru ir dzirdējusi arī tante Tokijā).

Vārdu sakot, karote izlietnē ir uz dušu.

4 raksta - ir doma


sirdna
21. Nov 2014 10:42

snieks snāk snikt.

šādās reizēs gribas dzīvot laukos, kur sniegs ir sniegs, nevis Rīgā, kur sniegs ir neērtība.

updāte. Interesanti būs pavērot, ko par pirmo sniegu saka sunnic, kurš no vienas puses ir totālais medību sunis, ziniet, trīs dienas dzīs pēdas lācim pa purviem, kalniem un biezokņiem, no otras puses, ir dīvāna caca.

7 raksta - ir doma


kautskis
21. Nov 2014 10:13 Ar skatu uz rītdienu

Mēs domājam, mums visiem šo dienu vajadzētu pasludināt par Meteorologu darba novērtēšanas dienu vai ko tamlīdzīgu. Edz, teica, būs sniegs — un ir! Paldies, Vēja māt, paldies!

Protams, Mēs domājam jo sliktu par visiem, kas šādā dienā uzdrošinās kaut ko pīkstēt par balto sūdu. Tas taču ir pirmais sniegs, sniegs, kas pat tik monstrozu pilsētu kā Rīgu uz brītiņu spēj vērst mazliet daiļāku! Līksmojamies, jūkstamies un nevaram vien sagaidīt nedēļas nogali ar spriņģošanu pa Plašajām Dzimtenes Ārēm, kuŗu sniegs būs pārvērtis par īstu ziemas brīnumzemi.

Starp citu, lietotāja [info]rasbainieks vērsa Mūsu uzmanību uz to, ka Plašās Dzimtenes Āres, tas ir, Sedas purvs, iekļuvis ērBoldrika ērBoltika bortžurnālī. Nekā daudz jau tur, protams, nav, turklāt Sedas purvs nodēvēts par marsh, nevis par bog (klau, [info]antuanete, Seda taču ir bog, nevis marsh, vai ne?) Tomēr ir jo atzīstami, ka Sedas purvs nokļuvis tur, kur lielākā daļa Sedas iedzīvotāju nemūžam nenonāks, tas ir, uz ērBoltika borta un internetos. Ka Mēs jums sakām, Sedas pilsētas nākotne izskatās jo tumša, savukārt Sedas purva nākotne arvienu gaišāka. Ir jau arī pēdējais laiks, Sedas pilsēta vispār ir augonis uz Ziemeļvidzemes miesas. Ja jūs zinātu, kā sedinieki to purvu pieķērnājuši, runāt negribas.

Un, ja mēs te par pagātnē iestrēgušām lietām — vakar bijām aizgājuši uz VEF mūzeja pasākumu par telefoniem VEF Kultūras pilī. Mēs jums teiksim, visu VEF Kultūras pili vajadzētu pasludināt par VEF Kultūras pils mūzeju! Nekāda eiroremonta, pat ne smakas, turklāt tur joprojām darbojas tāda tālruņu centrāle, kādas savulaik bērnībā atskatījāmies, kad braukājām līdzi tēvam viņa telefonu montieŗa gaitās. Bet nu labi, par to varbūt citreiz.

5 raksta - ir doma


sirdna
19. Nov 2014 12:26

Par šokolādi.

Staro Rīgas ietvaros ieklīdām Laimas veikalā Šķūņu ielā un pasūtinājām pa glāzei šokolādes. Izrādās, ka viņi tur pasniedz nevis karstā ūdenī atšķaidītu pulveri ar aromātu, identisku dabiskajam, bet konkrētu kausētu šokolādi. Jūtīgākie no ģimenes to nespēja pieveikt, tāpēc es principā izdzēru divas glāzes. Domāju, ka vairāk tā nekad nedarīšu. Kausēta šokolāde, tas ir spēks, ziniet.

Kas zīmējas uz starorīgas obdžektiem, viss bija ļoti jauki, izņemot to, ko radīja "ekstravagantā un drosmīgā Francijas māksliniece ORLAN". Man ir aizspriedumi pret nebeidzamu murmulēšanu franču valodā, jo tā man liek justies kā idejotam, bet es to ļoti labi varu izdarīt mājās, siltumā.

8 raksta - ir doma


sirdna
18. Nov 2014 09:53

Par praktisko latvieti un viņa zārku bēniņos.

Zārks aizņem traki daudz vietas un tikai putekļus krāj, bet glītai urnai gan vienmēr atradīsies vieta un pielietojums. Kamēr dzīvs, tajā var likt ziedus, jaukt saldējuma kokteiļus, bērt iekšā vīnogas un dzijas kamolus. Un, kad, tā sacīt, mūs Pērkons parauj, to var izmazgāt, piebērt ar mūsu atliekām un iegravēt Aveņu zapte 2016 Jānis Bērziņš.

19 raksta - ir doma


kautskis
17. Nov 2014 12:10 All I want for Christmas

Dārgo Ziemassvētku vecīti, es vēlos uz Ziemassvētkiem saņemt Osamas bin Ladena lelli, kas izkrāsota dēmoniskās krāsās.

1 raksta - ir doma

Back a Page