Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2015. gada TOPS |

Draugi


sirdna
23. Jan 2015 16:25

Par medicīnu runājot.

Biju dzirdējis, ka šokolāde suņiem ir indīga, attiecīgi, ja mājās parādījās šokolāde, es, klukstēdams kā slima vista, skraidīju pa māju, sludinādams, ka suņam šokolādi nedot. Jutos bezgala muļķīgi, bet esmu pie tādas sajūtas pieradis.

Protams, ka pienāca brīdis, kad tas sivēns pieklupa pie šokolādes un aprija kādus gramus 100. Izdarīju dažus pētījumus un atradu tīklos kalkulatoru, kurš apgalvoja, ka 11 kg smags sunis, apēdot 100 gramu piena šokolādes, ir saģiftējies tā pavisam drusku, un, ticamākais, būs dzīvotājs.

Tā arī notika. Sunīts pēc dažām stundām sāka intensīvi dzert un intensīvi čurāt, maķenīt pavēma un tad pa nakti, viss trīcēdams un sirsniņu dauzīdams, ielīda pie mums gultā un par godu ārkārtas situācijai netika izmests ārā.

Akurāt, kā pēc kalkulatora.

Laba lieta, internets.

17 raksta - ir doma


kautskis
23. Jan 2015 12:47 Bez cīņas nav uzvaras

Vispār man ļoti patīk tā vērtīgā iniciātīva cīņā pret abortiem: saukt vēl nedzemdējušas sievietes par mātēm. Man arī pati cīņa ļoti patīk, jo es augstu vērtēju bezmērķīgas cīņas. Šī cīņa gan bezmērķīga nav vis tādēļ, ka to nav iespējams uzvarēt, bet tādēļ, ka abortu skaits samazinās arī bez viņas, turklāt strauji. Bet cīņā no svara ir spars, nevis jēga!

Tomēr šī cīņa neiet pienācīgi tālu savā sparā. Ja nedzemdējušas sievietes var saukt par mātēm, tad ir tikai pašsaprotami, ka jaunēkļus pēc pubertātes vecuma sasniegšanas jāsauc par tēviem. Un tā pret viņiem arī jāizturas! Ja jaunietim, kas vecāks par 18 gadiem, nav neviena bērna, vietā jautājums: kādēļ? Kādēļ viņš nerūpējas par saviem nedzimušajiem bērniem? Varbūt viņš izmanto kontracepciju, tā neļaudams saviem bērniem piedzimt? Vai varbūt — lai dievi mums žēlīgi — viņš pulē gurķi, tā ikreizi iznīdēdams miljoniem potenciālo Latvijas pilsoņu?!

Tādēļ es ierosinātu likumu papildināt. Uzreiz pēc pubertātes iestāšanās jaunajiem tēviem būtu pienākums ar saviem vecākiem iet pie ārsta un noklausīties izvērstu lekciju par to, kāpēc viņam nevajag masturbēt. Cik gan spēcīgu pamatu tālākajai dzīvei tas ieliktu! Lūk, sēdēs tāds samulsis pubertātes mākts jaunietis savu vecāku klātbūtnē, un nācionāli apvienots ārsts viņam bargi prasīs — tu taču nemasturbē, jaunais tēvs? Ko? Pēc šādām pārrunām viņš neuzdrošināsies.

Latvijas nākotne ir mūsu rokās.

20 raksta - ir doma


sirdna
23. Jan 2015 11:07

Nu, ko. Pēc ilgas un grūtas slimības Sauda Arābijas karalis atliecās, bet [info]sirdna izķepurojās, lai gan labāk laikam būtu bijis otrādi. Bet fakts paliek fakts. Karalis ir miris, lai dzīvo, kas pāri palicis. Gandrīz visu janvāri novāļājos pa mājām, ziema gandrīz pagājusi. Rentgenā atzina, ka esmu bez redzamām patoloģijām. Šausmas. Neredzamās patoloģijas ir daudz bīstamākas, un arī tablešu pret tām nav.

Izlīst ārā no mājas ir labi, izrādās, ka pasaulē ir vēl kādi cilvēki. Pie ārsta rindā trako pūlis. Es ar lepnumu viņus apskatu un pie sevis plātos, ka biju slims jau tad, kad tas vēl nebija stilīgi. Pirmo reizi aizejot pie ārsta, tur gandrīz neviena nebija.

8 raksta - ir doma


kautskis
22. Jan 2015 11:12 Diez kas nav, ko?

Aizgāju paklausīties kārtējo Aktuālo diskusiju burvīgajā kontrkultūras portālā lkr.lv. Vispār lieliska aktuālā diskusija, tur ir viens kristīgās jōgas piekopējs (kuŗš jōgu sauc par juogu), kuŗu ēd nost bez sāls (ir tik aizkustinoši, kad Tālis prasa: "Jūs ticat tādam murgam?" Es turpmāk nekautrēšos un šādu jautājumu uzdošu tiem kristiešiem, kas man sludinās.) Bet edz, tur ir vēl norāde uz vienu dedzīgi kristīgo jauniešu salidojumu, starp citu, man Purvciemā tieši kaimiņos. Salidojums saucas Oxygen, jo — and I quote — "Viena no svarīgākajām lietām visā pasaulē ir skābeklis. Bez tā nav iedomājama dzīvība."

Edz, šitā gadās, ja tu pasludini bioloģiju par sātana mācību — nevilšus sarunā tādas lietas, ka pat anaerobai baktērijai jāsmejas.

UPD: "Jūs izskatāties gudrs cilvēks, bet es apbrīnoju, ka jūs varat sekot un ticēt tādām muļķībām." Fuck yeah, kāpēc man jābūt pieklājīgam un iecietīgam pret cilvēkiem, kas paši šādi runā.

16 raksta - ir doma


kautskis
21. Jan 2015 17:17 Status Update

Par to QE šeit: http://www.bloomberg.com/news/2015-01-21/ecb-said-to-propose-qe-of-50-billion-euros-a-month-through-2016.html

Nav laika, eju prom. Bet ja interesē, izlasiet.

4 raksta - ir doma


kautskis
21. Jan 2015 11:17 Kā es iemācījos neuztraukties un iemīlēju deflāciju

Uuuun atkal studijā Kautskis. Lūk, ko ziņās tev nestāsta šodien.

Kā zināms, rītdien eirai liela diena. Mario Drāgī, pazīstamais burvju mākslinieks, Eiropas Centrālās bankas prezidents un visu laiku sliktākais stand-up komiķis, uzstāsies ar vienu no dižākajām performancēm nez cik mēnešu laikā. Ikviens, kas brauc ar privāto transportu, ir pārliecinājies, ka eirozonā pilnā sparā plosās deflācija jeb cenu samazināšanās (pasakiet kāds to Rīgas Satiksmei, viņiem tas nav pielecis). Kā zināms, deflācija ir Ļaunums, jo cilvēki gaida, kad cenas kritīsies vēl zemāk, netērē naudu, ekonomika stagnē (ko viņa, starp citu, dara) un tādā garā. Tāpēc ļaudis spriež, ka Mario ir Plāns.

Ja cilvēki negrib tērēt to naudu, kas viņiem jau ir, viņiem var iegrūzt rokās vēl kādu brangu kušķi, še, ņem, ņem, mums ir vēl — un cerēt, ka cilvēki viņu beidzot tērēs. Un ļaudis purpina, ka Mario tieši to plāno darīt: piedrukāt naudiņu un iedot to katram losim, kas to prasa. Svešvalodā to sauc par quantitative easing jeb QE. Melš, ka aš 500 miljardus piedrukāšot. Un ar "katram losim" jāsaprot "katram losim, kas var paprasīt naudiņu pa tiešo Eiropas Centrālajai bankai." Ja jūs esat, teiksim, banka, ECB jau tagad jums labprāt dod kaudzēm naudas. Bet, to sāpi, bankas diez kā negrib to ņemt. Tāpēc nākamais solis būtu naudiņas došana visādām eirozonas valstīm jeb viņu parādzīmju uzpirkšana. Jā, tas attiecas arī uz mums (hei, es taču teicu, katram losim). Un tad nu valstis savu lēto naudiņu tērē vienā laidā, visvisādus lietderīgus infrastruktūras objektus sabūvē, rūpējas par saviem ļaudīm, ceļ savu konkurētspēju, cenas puslīdz ceļas, ekonomika arī, visiem labi, visiem labi.

Pret šo plānu ļoti iebilst Vācija, kas pie sevis dungā Bück dich un stāsta, ka šitā te nu nevarēšot gan, tad jau Grieķija, Itālija un citi eirozonas grūtgalvīši negribēšot laboties, ja vairs kaktā uz zirņiem nebūs jāsēž. Bet nesen Mario paziņoja, ka viņš pārstāvot ne tikai Vācijas intereses, un kaut kāda Eiropas tiesa pielēma, ka vispār viņš tā var izdarīties. Tātad: naudas plūdiem ceļš ir vaļā, un ikviens un viņa brālis sagaida, ka rīt Mario tieši to paziņos.

Teorētiski tad, kad šādas lietas notiek, valūtas vērtība samazinās — naudas ir vairāk, viņa ir mazāk vērīga. Lūk, mana lāga paziņa [info]gc stāstīja, ka vakar trolejbusā kāda kundze pa tālruni devusi 500% varbūtību, ka nedēļas beigās eiro būs 1,1 dolāru vērts. Par ko cilvēki mūsdienās trolejbusos runā, vai ne. Es gan nebūtu tik drošs, ir scenāriji, pēc kuŗiem eiro pilnīgi mierīgi var mazliet pakāpties, bet nu jūs sapratāt domu.

Protams, ja Mario izspēlē savu kārtējo nesmieklīgo joku un nekādu naudu drukāt nesāk, tad (vismaz eiro kurss) ir dirsā ar visu dziesmu grāmatu. Bet — pavei! — tam ir savas gaišās puses. Lūk, mēs te par deflāciju stresojam, bet deflācijas galvenais iemesls ir zemās naftas cenas. Naftu pārdod par dolāriem. Tātad, ja eiro kurss ir ļoti vārgulīgs, tas piebremzē naftas cenu kritumu un arī visu deflāciju!

Vārdu sakot, es nepiekrītu tiem jauniešiem, kas brēc, ka Mario dabūs pa galvu tad, ja jās pa kreisi, un zaudēs zirgu, ja jās pa labi. Manuprāt, lai kur Mario tālāk nejātu, visur ir ja ne gluži leknas un deflācijas neskartas pļavas, tad vismaz puslīdz līdzens ceļš gan. Ja viņš piedrukā naudu — woohoo, free money, varbūt mēs, nez, pie vilcieniem beidzot varam tikt (nesacerieties, protams). Ja viņš nedrukā — ar nekas, pie mums brauks tūristi no Eiropas (jo citur braukt viņi nevarēs atļauties) un Amurikas (jo še viņi dabūs daudz vairāk benga par savu baku), mūsu preces pirks gan Eiropā (atkal, citas pārāk dārgas), gan Amurikā. Krievijā gan ne, ja vien mēs pēkšņi nesāksim būvēt kaŗakuģus. Bet to mēs varam pieciest.

Tiesa, ja man būtu lieli uzkrājumi eiro, tad gan es tagad kristu pānikā par to, ka viņiem kritīsies vērtība. Bet arī to var labot, es varu ieteikt dažus spekulātīvus ieguldījumus, kas var ar uzviju atsvērt uzkrājumu vērtības kritumu (nu, un neveiksmes gadījumā viņus padarīt vēl nevērtīgākus, protams, bet tas tā.)

37 raksta - ir doma


kautskis
21. Jan 2015 10:18 No sirds un no rajona

Purvciems ir tāds Purvciems brīžam. Nesen vietējā alkobodē (kādu 200 metru rādiusā ap manu māju ir vismaz 3 puslīdz legāli veikali, kas specializējas alkohola tirdzniecībā — build it and they will come) dzirdēju ļoti trulu pick-up line. Es neesmu jaunkundze un uz geju bāriem arī vairs neeju, tādēļ īpaši bieži pick-up lines vis nedzirdu. Un arī šī nebija adresēta man: kāds čalis tirgū pirktā vējjakā un neglītās brillēs pirka vācu alu un centās cirst kanti pārdevējai. Vācu alus, he. — Mhm. — Viņiem ir akas ar ļoti labu ūdeni, tas alum ir svarīgi. — Mhm. — Viņi paši jau ļoti lepojas ar savu alu. — Mhm. — Viņi stāsta, ka tas esot labākais Eiropā. Viņiem ir ļoti labs ūdens. No viņu akām. — Mhm. — Viņiem vēl tas festivāls Minhenē bija, alus festivāls. — Mhm. — Man jau arī šķiet, ka tas ir labs alus, jo tur tās akas tādas ir.

Pēkšņi Purvciems šķita vēl skumjāks nekā parasti.

18 raksta - ir doma


sirdna
19. Jan 2015 18:53

Ваша жизнь словами из песен "Агаты Кристи"

Твое имя
О тебе:Да, я сытая свинья!
Дело твоей жизни:Чтобы солнышку светить, нужно пить, и пить, и пить...
Девиз:Слева заросли диалектики - это солнце сгорело вчера, справа поросли экзистенции и луна, и луна, и луна...
Как ты отдыхаешь:Зеленые глюки сползают по стенам, медленно-медленно, плавно-плавно...
И каково по утрам?Во сне, но из другого сна, во сне у сумасшедшей сказки
Твоя эпитафия:Глубоко тебя зарыли - до свиданья, милый, милый. Бывай.

ir doma


kautskis
19. Jan 2015 09:54 Okupanti zaudējuši jebkādu kaunu

Starp citu, turpinot par okupāciju. Kāds varbūt zina, cik ilgi būs derīgi pirms 1. februāŗa par veco cenu nopirktie ētaloni? Ja vien, protams, Ušakovs arī šoreiz nenoraustīsies un beidzamajā brīdī neatcels savu neglīto plānu.

8 raksta - ir doma


kautskis
19. Jan 2015 09:25 Keep calm and trudge along

Labrīt, studijā Kautskis un rubrika "Ko ziņās tev nestāsta."

Kā ziņo žurnāls Foreign Policy, Lietuva plāno izplatīt saviem pilsoņiem brošūriņu ar padomiem, ko darīt, ja Lietuvā iebrūk Krievija. Tur ir tādi tiešām vērtīgi padomi kā "nekrīti pānikā, tas, ka aiz loga šauj, nenozīmē pasaules galu" un — mans iecienītākais — "padari krieviem dzīvi grūtāku un dari savu darbu nevīžīgāk."

Lieliska doma. Protams, Latvijai arī vajag izdot šādu brošūriņu — bōnuspunkti par to, ja arī krieviski. Vēl vairāk, katram apzinīgam Latvijas pilsonim vajadzētu gan saprast, ka Rīga būtībā jau tagad ir krievu okupēta teritorija. Tātad arī katram rīdziniekam jāseko šim padomam — padari krieviem dzīvi grūtāku. Ja tu smēķē, met izsmēķus uz ielas — lai Ušakovs savāc. Brauc sabiedriskajā transportā bez biļetes un, ja tevi pieķeŗ, atsakies maksāt sodu, saukājot kontrolieŗus par kolaboracionistiem un Kremļa pūdeļa blusām. Ja strādā kādā pašvaldības iestādē, dari savu darbu pēc iespējas neapzinīgāk — lai gan, cik noprotu, pašvaldības iestāžu darbiniekus uz to mudināt nevajag.

Kopā mēs uzvarēsim.

18 raksta - ir doma


sirdna
17. Jan 2015 10:59

Lietas, kuru lietotāji izvēlas drīzāk nosprāgt, nekā paskaidrot, kas tas ir:

a)fufciks;
b)marža.

19 raksta - ir doma


kautskis
16. Jan 2015 10:57 Heilvetica

Un tagad ķersimies pie rubrikas "Ko ziņās tev nestāsta", kur, protams, galvenā ziņa ir Šveices franks.

Tas ir ļoti, ļoti svarīgs jaunums, un man nav ne mazākās jausmas, kāpēc Latvijas ziņās to neatspoguļo plašāk. Īsumā lietas izskatās šādi: kopš 2011. gada Šveices Nācionālā banka (ērtības labad sauksim to par SNB) cītīgi sargājusi minimālo EUR/CHF kursu — 1,20 franku par vienu eiro. Visu šo laiku kurss arī apmēram ap šo atzīmi ir dzīvojies, un SNB ir dievojusies, bet protams, mēs šito kursu sargāsim ilgi, ilgi un tuvākajā laikā nedomājam atcelt. Un ļaudis viņiem ticēja.

Tāpat Šveices frankam ir "drošā patvēruma" reputācija. Franks skaitās droša, stabila valūta, kas nekādus briesmīgus satricinājumus nepiedzīvo (šīs reputācijas sargāšana bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc to minimālo kursu ieviesa.) Cilvēki Šveices frankos labprāt veido uzkrājumus un ņem kredītus — piemēram, Polijā vienbrīd 70% visu hipotekāro kredītu bija frankos. Tagad tas ir 41% un, piebildīsim, poļu ziņās šis jaunums aprakstīts daudz plašāk.

Nu lūk, un vakar SNB paziņoja, ka vairs nesargās minimālo kursu, kas būs, tas būs. Eiro beidzamajā laikā it nekādi neskaitās droša un stabila valūta, tādēļ ļaudis krita mazliet pānikā — kas notiek, kāpēc, vai tiešām Šveice bēg no grimstoša kuģa. Uzreiz pēc paziņojuma eiro pret franku nokrita par 40%. Atkārtošu vēlreiz. Četrdesmit procenti. Pēc tam gan atguvās, ja par atgūšanos var saukt 16% kritumu vienā dienā.

Saprotiet pareizi, tas nav kā Krievijā, kur rublis krīt pret visu, pret ko vien var pakrist. Tas ir, eiro arī krīt, bet ne tik strauji. Tomēr šāds jaunums stipri uztrauc jau tā nervozos ļaudis, kas savu naudiņu tur eiro (janvāŗa beigās eiro gaidāmas grūtas dienas). Tāpat ne īpaši jauki jūtas ļaudis, kas Šveicē ražo visādas lietas, jo, protams, to visu sūtīt uz Eiropu tagad kļuvis daudz dārgāk. Šveices tūrisma industrija arī nav sajūsmā. Un, protams, pilnīgi noteikti sajūsmā nav tie poļi, kam frankos ir hipotekārie kredīti.

Arī forex tirgus nav sajūsmā, bet tas ir cits pastāsts.

Bet es tik vēl piebildīšu, nu baigais drošais patvērums, kas vienas dienas laikā var nosvārstīties par 40%. Jei.

17 raksta - ir doma


kautskis
16. Jan 2015 10:12 Whoa

Labrīt, biedri,

Kustība ir pārsteigta par šādu interesi un īsti nezina, kā ar to tikt galā. Katrā ziņā liels paldies par burvīgi pavadīto vakaru (domāju, visi varam piekrist, ka bija burvīgi). Kamēr mēs izdomājam, kā formālizēt šo plašo interesi, kā (ja vispār) rīkot oficiālo interestu uzņemšanu Kustības rindās un ko tas nozīmē Kustības nākotnei, jūs katrā ziņā varat sekot līdzi jaunumiem šeit. Janvārī vairs nekā droši vien nebūs, bet februārī Kustība plāno braucienu uz Zosēniem. Pēc ziemas. Tāpat tālākā nākotnē vīzējas Jurija Gagarina varonīgā lidojuma atceres vakars un Viņa Gaišības Oficiālās dzimšanas dienas svinības.

Priekā.

11 raksta - ir doma


kautskis
15. Jan 2015 15:24 Dzeršanas koordinēšana

Tātad. Šodien no pusseptiņiem Cib.-Pļēg. kust. pļēguro Čomskī. Visi laipni aicināti pievienoties. Ja nepazīstat mūs vaigā, mūs varēs atpazīt pēc štoļļa aka vācu ziemassvētku kēksa, kas greznos mūsu galdu.

Santē.

20 raksta - ir doma


kautskis
15. Jan 2015 12:49 Mēs tagad esam prezidentūra

Tas nu gan būtu smalks humors, ja Latvijas prezidentūras laikā atceltu sankcijas pret Krieviju.

Paldies, Eiropa, par kārtējo atgādinājumu, ka mēs tev esam pie kājas.

12 raksta - ir doma


sirdna
14. Jan 2015 20:22

Lūk, ja pie ārsta aiziet pirmdienā, dabū jau daudz labākas diagnozes un, attiecīgi, stiprākas zalbes. Vienīgi apnicis katru nakti murgot par klepu. Tie bija LEGO kluči, kuri pie katras ieelpas krājās kaudzē, līdz sabruka krampjos un ķērcienos, vidēji pēc 4,5 ieelpām. Tad tās bija sīkas lodītes, kuras ripoja pa 1000x1000 rūtiņu lielu, upē iegremdētu rāmi, es klepoju un tad meklēju, kur visas palikušas, tad klepus darbināja ierīci, kura teica tikai patiesību un spļāva ārā burtu virknes, kurās varēja izlasīt gan to, kurš nogalināja misis Hadsoni, gan atbildi uz Visuma svarīgāko jautājumu (ne 42), burti satinās segā un es atkal klepoju un klepoju, ievīstījies sasvīdušos, nesakarīgos burtos, un mēģināju izlīst no tā visa ārā, lai konstatētu, ka ir 1:38 un nakts vēl ir tikai sākusies.

10 raksta - ir doma


kautskis
14. Jan 2015 17:10 Eiropas regulas mūsu dzīvē

Ko es šodien uzzināju.

Paprasiet Gūglei ko pastāstīt par Laimu, Dēklu un Kārtu. Un, ko domā, ko viņa tev pateiks? Saskaņā ar Eiropas datu aizsardzības likumu var būt noņemta daļa rezultātu.

Lūk, izrādās, Eiropas datu aizsardzības likums attiecas arī uz latviešu dievībām. Cik mīļi, vai ne?

Vispār diezgan loģiski, ja tā padomā. Es pat nebrīnītos, ja Eiropas Savienība savulaik tika radīta tāpēc, lai ierobežotu dievu patvaļu. Vajadzēja Zevam tā izdarīties, sasodīts.

3 raksta - ir doma


dis
15. Jan 2015 11:11

uh, esam francijas pavasarī!
nakts parīzē bez miega
no rīta iesēdāmies vilcienā, dabūjām 150 eiro soda kvīti (kas kārtējo reiz netiks maksāta)
divas stundas gulētas ceļā parīze - liona
tagad jau mīļā belevila
skips un saule
drīzu brauksim pie saimnieka
un rīt jau uz lauka
darbiņš mazs

lai arī ir nogurums, anormāli liels, esmu priecīga
ļoti ļoti

ir doma


kautskis
14. Jan 2015 10:24 Well done, Ciba

Nēnu kas to būtu domājis, ka vienkāršs paziņojums par pļēgurošanu beigsies ar kolapsētiem komentāriem! Pēdējoreiz šajā žurnālī komentāri kolapsējās 2014. gada februārī, kad tika apspriesti dzimumu stereotipi. Bet šitā te, bez onanīmiem komentētājiem, bez troļļošanās un naida, toties par pļēgurošanu — tas gan ir pirmoreiz.

Burvīgi, paldies, ļoti iepriecinājāt.

3 raksta - ir doma


kautskis
13. Jan 2015 14:24 No uzvaras uz uzvaru

To whom it may concern.

Cib.-Pļēg. kust. uzsāk 2015. gada pļēgurošanas sezonu šoceturtdien Čomskī, tā ap pusseptiņiem. Ar vācisku ziemassvētku kēksu un aizraujošām pārrunām par lietu dabu.

Ieeja brīva.

128 raksta - ir doma

Back a Page