Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2016. gada TOPS |

Draugi


kautskis
30. Aug 2016 12:28 Ierobežojiet mūs

Vispār šitā Eiropas Savienība, kas spiež tehnoloģiju uzņēmumus ievērot visādas muļķības (reāli tracina tā prasība visu laiku ziņot "še tev cepumiņš"), varētu pārmaiņas pēc izdarīt kaut ko lietderīgu: piespiest tālruņu ražotājus lietot vienotu baterijas standartu.

Ņemiet vērā, mums savulaik bija standarta baterijas. Bija tāds skaists laiks, kad pilnīgi visa pārnēsājamā elektronika gāja uz AA baterijām. Un tas, kas negāja uz AA, gāja uz AAA vai -- īpaši nopietnos gadījumos -- uz D baterijām. Un vienots baterijas standarts nebūt netraucēja, piemēram, Sony taisīt visāda dizaina volkmenus. Tas, ka radioaparātu pirka uz desmit gadiem, nenoveda pie ekonomikas sabrukuma. Pat viedo mobilo ierīču pašos pirmsākumos -- kad viņas gāja uz Palm OS, nebija tīklā un saucās PDA -- viņas gāja uz AAA baterijām, un tiešām žēl, ka vienubrīd šī slavējamā tendence panīka. Jēdziens "nenomaināma baterija" šķita kaut kas vispār neiedomājams, un es tīri labi atceros, cik sašutuši daži tālredzīgi cilvēki bij, kad tādas parādījās (protams, par to mums jāpateicas Apple, taču ne aifoniem, bet aipodiem).

Tam vienotajam baterijas standartam ir viena lieliska īpatnība. Pat ne tā, ka viegli nomainīt bateriju -- daudziem tālruņiem mūsdienās bateriju nomainīt nav īpaši grūti. Nu, jāatskrūvē dažas skrūves, varbūt jāatkabina daži klipši, ja ražotājs ir īpaši nelietīgs, šis tas ar fēnu jāpasilda. Bet pārsvarā uzņēmumi nav tādi mirlas kā HTC un tālruņus taisa tā, lai vajadzības un vēlmes gadījumā viņus puslīdz nesāpīgi varētu izjaukt un pēc tam salikt. Nē, standarta burvīgākā īpašība ir tā, ka vari būt drošs -- arī pēc desmit, divdesmit un, ja paveiksies, varbūt pat trīsdesmit gadiem tās baterijas būs viegli pieejamas.

Lūk, AA baterijas joprojām pie kases var nopirkt jebkuŗā veikalā, lai gan vidusmēra cilvēkam vairs nav īpaši daudz ierīču, kas ar viņām strādā. Man, piemēram, ir tikai kabatas lukturītis, radioaparāts un televizora pults. Taču, ja es pēkšņi no vecu krāmu kaudzes izvelku volkmenu, man nebūs grūti viņam salūkāt bateriju. Ja es šajā pašā krāmu kaudzē atrodu vecu aipodu -- ha, vēlu veiksmes.

Turklāt baterijas ir mūsdienu elektronikas ierīču visvājākais punkts. Viņu enerģijas blīvums ir vienkārši nožēlojams, un viņu ilgmūžība ir zem jebkādas kritikas. Ja ar enerģijas blīvumu diemžēl nākas sadzīvot, tad ilgmūžības problēmu vienots standarts vismaz kaut kā mazinātu.

Tas gan vairs nebūs AA vai AAA standarts, lai gan es ļoti gribētu tālruni, kas iet uz AAA baterijām. Tāpat droši vien nederēs viens izmērs visiem tālruņiem. Bet ieviesiet, teiksim, trīs standarta izmērus Li-ion baterijām, kaut vai tādām, kuŗas lietotājs ķipa nevar nomainīt (jo lietotājiem jau nav tādas megatehnoloģijas kā skrūvgriezis). Būs lieliska atbilde uz jautājumu -- ha, ko gan ES mums labu darījusi?!

18 raksta - ir doma


sirdna
29. Aug 2016 17:13

Atcerējos, ka ir Spotify un tur ir salasīta liste ar mūziku. Tāda jauka atgriešanās. Sagruvušai atmiņai ir savas priekšrocības, visādi patīkami pārsteigumi

ir doma


kautskis
29. Aug 2016 15:39 Trešā elpa

Jūs tas, protams, neinteresē, bet man pašam par to ir milzīgs prieks un lepnums. Es tak savu tālruni tik tiešām piedabūju pie dzīvības. Un vēl mazliet: ne tikai piedabūju, bet esmu uzlicis viņam arī Android 6.0 (es zinu, es zinu, nupat 7.0 iznāca, bet paies vismaz pusgads, līdz viņš kļūs kaut cik izplatīts. Nē, es neuzskatu, ka tā ir būtiska ābolu priekšrocība, fragmentācija šmagmentācija). Oficiāli pienācās 5.1 un ne vairāk, tādēļ prieks ir jo īpaši liels. Ne tikai tagad viņš atkal strādā kā jauns, nē, viņš strādā labāk nekā jauns, un vecumu pilnīgi nekādi nejūt.

Domas par aifona pirkšanu tagad šķiet tik tālas un nenozīmīgas. Kaut kā ļoti, ļoti patīkami salabot savas lietas pašam savām rociņām. Cik noprotu, vismaz operētājsistēmu atjaunošanas sadaļā aifoni to vis nepiedāvā: kas ir, to ņem, Džonijs Aivs labāk zina, ko un kā tev vajag.

Tiešām prieks. Sakiet, ko gribat, bet trīs gadi -- tas nu nekādi nav vērā ņemams mūžs lietām. Tas vien, ka mēs esam puslīdz ar to samierinājušies, nenozīmē, ka tā vajag. Tagad ceru, ka izvilks līdz tai skaistajai dienai, kad Gūgles Ara būs ne tikai daudzsološs prototips, bet arī lietojams un pavisam pieejams tālrunis.

5 raksta - ir doma


sirdna
29. Aug 2016 13:17

Moš man arī galvā kaut kas aug? Šorīt dodos uz darbu, viss tāds apzinīgs un laikus. Pa ceļam konstatēju, ka mājās palikusi vārtu atslēga. Nu, palika un palika, ko tur daudz. Pienākot pie ofisa vārtiem, atceros, ka darba dators arī ir mājās un tas ir nedaudz kritiskāks elements sekmīgai projektu virzībai. Tipu tapu mājās. OK, dators ir, varētu pie viena tās atslēgas paņemt. Tikai to nav nevienā no piecām parastajām vietām. Pārmeklēju neparastās, tad drošās, tad pavisam drošās vietas, arī tur nekā. Saprotu, ka vīri melnā tās man ir nospēruši. Iekāpju mašīnā un zemapziņa par mani apžēlojas, atgādinot pat to, kur es tas atslēgas piektdien iebāzu. OK, atslēgas mums ir, cik jauki.

Tad es iedomājos, ka man ir lieki daždesmit eiro, kurus vajadzētu iebāzt bankomātā, jo bankomāts neko neaizmirst, atšķirībā no manis. OK, iebāžu eiras makā un atkal dodos ofisa virzienā. Pusdienlaikā domāju realizēt bankomāta projektu, atveru maku, abet tur nenieka nav, un daždesmit eiro arī ne. Es nedaudz apraudos par šādu liktens triecienu un ēdu pusdienu picas šķēlīti, pārdomādams, kur tagad mani graši klīst.

Vēlāk izrādās, ka grašus kaut kādā apziņas aptumsumā esmu iebāzis nevis makā, bet somā. Karoč, širmis brauc ar pieaugošu paātrinājumu un drīzumā Āgenskalnu rotās tukls kungs bez drēbēm, kurš mēģinās noskriet piekto trolejbusu, jo tā kādreiz esot mamuti medīti.

9 raksta - ir doma


sirdna
28. Aug 2016 11:41

Skaistas debesis šodien. Zilas. Mierīgs laiks.

ir doma


dis
27. Aug 2016 19:41

Image and video hosting by TinyPic
rudentiņš bagātsvīrs jebšu, astoņi kustoņi pēc 2 - 3 nedēļām būtu gana patstāvīgi, lai dotos uz laimīgām lauku mājām
do ziņu, ja nu ir vēlme/vajadzība pēc liela auguma sunča (vācu aitu, laikas, dvorterjera mix)

ir doma


sirdna
26. Aug 2016 09:06

Tehnoloģiju ceļi ir neizdibināmi. Nomira kaut kas sakarā ar aizdedzi, tā bija interesanta informācijas ķēde pati par sevi.

Meitene pie galda: Jums tur nomira krāms X, mums jāpasūta no kaut kurienes, būs jāpagaida.
Es: OK

Vēlāk sarunā ar autobūves ekspertu es mēģinu mētāties ar terminiem, kuru nozīmi, kā man liekas, es nojaušu. Ievelku pierē diezgan komplicētu rievu, kurai vajadzētu paust vēsti, ka esmu-šo-to-pieredzējis-dzīvē-un-guvis-pieredzi-un-zināšanas-un-liktens-triecieni-mani-tikai-viegli-uzjautrina, un tā nevērīgi piezīmēju, ka man, ziniet, ir palidojis krāms X. Nu, lai izliktos, ka man ir normāla mašīna, kurai viss lūzt un brūk, un tāpēc es to lamatu pazīstu caur un cauri, hehe, vēl vienu viskiju.

Autobūves eksperts man dara zināmu, ka krāms X dabā neeksistē.

Lai gan man šķiet, ka eksperta prasmes pārsvarā plaukst auto uzbūves slāviskajā versijā (perģikalka, ujobina un fiņķifļuška kā detaļu apzīmējumi), tomēr izvēlos atkāpties parastajās pozīcijās, kurās esmu iegaumējis, no kuras puses mašīnā lej degvielu un viss.

Lai nu kā, auto man tiek atdots, un tas pārvietojas bez rīstīšanās un noslēpumainām indikatoru paneļa gaismām. Bet tagad tas ieguvis citu nelāgu niķi. Senās dienās, ieliekot lietas atpakaļgaitā, atpakaļskata spogulī iemirdzējās bilde no autiņa aizmugurē novietotas kameras, aplam praktiska padarīšana, un man vēl tagad skan ausīs divu daiļu dāmu sajūsmas spiedzieni, kad viņas pamanīja šo mazo tehnoloģiju brīnumu. Lūk, un mans beibju magnēts tagad principā darbojas, tikai ar dažu sekunžu aizturi, kas stipri bojā efektu un viegli kaitina.

Kāds sakars aizdedzei ar kameru? Kas zina. Tā ir kā susliks stepē - tu viņu neredzi, bet viņš tur ir.

7 raksta - ir doma


sirdna
25. Aug 2016 13:58

Šodien braucu ar taksi. Liekas, pirmo reizi mūžā. Ļoti satraucoši.

8 raksta - ir doma


sirdna
24. Aug 2016 15:38

Vai tikai man liekas, ka ciba pēdējās nedēļas laikā ir cepusies vairāk nekā citreiz gada laikā?

11 raksta - ir doma


kautskis
24. Aug 2016 14:15 Joyeux anniversaire

Pizģec, es vispār nesaprotu, kas ar tiem tālruņiem ir. Mans pašreizējais tālrunis vakar nosvinēja 3 gadu jubileju kopš nākšanas tautiņās. Un kā nosvinēja? Protams, noklājoties. Piebildīsim, arī iepriekšējais ļoti cītīgi sāka mirt tieši ap trim gadiem.

Ar zināmu piespiešanos izdevās palaist tik ļoti, lai varētu uztaisīt factory reset, un -- ļoti piesardzīgi skatoties -- šķiet, būs dzīvotājs. Bet laikam ir klāt Tas Brīdis, kad jāliek virsū Saianodženmods vai kas tāds, tādā veidā no viņa vēl kādu gadiņu vai divus sanāks izspiest.

Sakiet, kā aifoniem ir ar ilgmūžību? Peer pressure dēļ (jo man darbā visiem ir aifoni, un man ļoti patīk iekļauties kolektīvā) pat mazmazmazliet apsveŗu iespēju atteikties no brīvības un ļauties, lai mani ieslēdz iežogotajā ābeļdārzā. Bet vai viņš trīs gadus turēs? Un vai es gribēšu viņu pēc tam vēl lietot?

UPD: Būs, būs dzīvotājs. Factory reset ir brīnumlīdzeklis pret pilnīgi visām kaitēm. Aifona pirkšana uz kādu laiciņu tiek atlikta.

32 raksta - ir doma


sirdna
24. Aug 2016 11:22

Runājot par cilvēku pievilcību, tā ir ļoti mainīga.

Sacīsim, spēlējot kārtis, ja man uz rokām ir divi pāri, bet oponentam trīs divnieki, tad oponents strauji zaudē pievilcīguma punktus un kļūst neglīts kā miskastes aizmugure. No otras puses, tirgus pārdevēja, kura man no pieciem eiro mēģināja izdot 15 eiro atlikumā, jo bija izkūkojusi prātu, kļuva simpātiska, tīri platoniskā nozīmē, bet tomēr.

3 raksta - ir doma


sirdna
23. Aug 2016 16:01

Eu, man vajag epitāfiju.

Pagaidām varianti:

"Nu, vai tev jau arī tā kā nebūtu laiks?"
"Es jūs no zemes apakšas dabūšu rokā!"

Būs jāpastaigā pa kapiņiem, jāpasmeļas iedvesma.

18 raksta - ir doma


sirdna
23. Aug 2016 15:45

Reiz pieķeksējos kaut kādā taro saitē, un tagad šie pāris reizes nedēļā sūta vēstis, ka manā dzīvē tuvojas Lūzuma Punkts, viss tāds ar lieliem burtiem un zvārguļiem. Nevis tāds parastais, bet kaut kas epohāls, kvantu lēciens ar trīskāršo salto, pa nopietno, tātad. Bet nu uz to ir riktīgi jāsataisās, savādāk no pārslodzes var aizbraukt jumts vai, vēl trakāk, lielā iespēja paliks neizmantota un vilciens aizbrauks, sliedes novāks un klauni pametīs pilsētu. Neatceros, laikam atlaižu sezonā par 39.99 dolāriem varēja pakonsultēties un sagatavoties zelta siekiem, kuri birs man virsū pa vidu starp romantiku un panākumiem.

Forši, ka tik bieži notiek tādas fantastiskas iespējas. Tas vieš manī optimismu un dzīvesprieku.

ir doma


sirdna
23. Aug 2016 10:50

Gauži slavenajam Godvina likumam (jo garāka ir diskusija tīklā, jo lielāka iespēja, ka tiks piesaukts Hitlers un nacisms) vajadzētu lokālo variāciju, piemērotu Latvijas unikālajam kultūrvēsturiskajam mantojumam un dzīvesziņai. Kas mums tāds Hitlers, sīka ute.

Putins un Krievija liekas piemēroti kandidāti - jo ilgāk runājam, jo lielāka iespēja, ka oponentam taps piedēvēta VVP dibena laizīšana un kalpošana Krievijas interesēm.

7 raksta - ir doma


sirdna
21. Aug 2016 22:59

Laiciņš šodien jauks, tāds mīlīgs un silts vasaras vakars, Vecrīga, dzeltena laternu gaisma, gadsimtiem vecie mūri, mūzika un ļaužu sarunas daudzās valodās. Jauki.

12 raksta - ir doma


sirdna
21. Aug 2016 14:07

Par lietām prātojot, ir samērā vienkārši bēgt, ja tavā virzienā ripo tanku divīzija, ik pa brīdim no gaisa met bumbas un visādi blēņdari uz ielām griež cilvēkiem nost galvas. Kāpēc gan neaizbēgt no šādas ikdienas? Var jau būt, ka manī pamostos orks un es nīdētu okupantus tā, ka man pēc tam medaļas ar ķerru no pakaļas vadātu līdzi, visas man nesatilptu uz varonīgās krūts. Bet nu diez vai, diez vai. Tāpēc jau viss ir tik vienkārši, kad iet pavisam traki.

Bet, ja pie Rīgas nostādītu virkni dižgabalu un tad teiktu - labie, dārgie, zelta, vienīgie! Mēs visi esam patīkami un saprātīgi cilvēki, mums visiem patīk pasēdēt pie galda, papļāpāt par mākslu un politiku, un vēl šādi tādi sīki dzīves prieki. Kāpēc jums tā satraukties par dižgabaliem? Jūs gājāt uz darbu? Nu, tad tā arī turpiniet! Vakaros iesūcāt pa aliņam? Labucīši, re, atlaide sešpakām! Jums patīk domāt, ka esat seni un unikāli? Protams, esat! Līgo, līgo! Vai tad mēs jums traucējam? It nemaz! Lai tie dižgabali te pastāv, un, ja jūs rātni uzvedīsieties, tie nekad neizšaus, vai tas nav jauki, ko?

Lūk, šādā te apgaismotā okupācijā, vai plakāta ļaudis tā uzreiz ņemtu un bēgtu? No kā? Vai nikni cīnītos pretī? Kā tad, muša pret aisbergu.

Re, pie šādas okupācijas bēgšana kļūst sarežģītāka.

6 raksta - ir doma


sirdna
19. Aug 2016 11:32

Mēnestiņš, čigāniņš, caur eglēm sāk vērties...fuj.

Mēnestiņš romiņš.

1 raksta - ir doma