Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2015. gada TOPS |

Draugi


sirdna
4. Maijs 2015 07:21

Varētu aiziet uz ķini, bet tur ne velna nav. Tas Ex Machina reklāmas plakāts maz uzdzen šermuļus, bet varbūt nav tik ļauni? Plīz, sakiet, ka kādā momentā meitene nesāks taujāt "what is this love" un tad galvenais varonis jamai neparādīs septiņpadsmit dažādos veidos, plīz, sakiet, ka tā nebūs!

1 raksta - ir doma


sirdna
1. Maijs 2015 16:23

Piecas minūtes intensīvi gūglēju, bet tā arī neatradu, kas ir noslēpumainie "Latvijas alpīnisti", kuri bija iesprūduši Nepālā. Man ir ciniskas aizdomas, tomēr jautājums, varbūt kaut kur var uzzināt, kas tie tādi ir?

2 raksta - ir doma


sirdna
29. Apr 2015 15:59

Moš aizkāpt uz to "Āgenskalns - mūsu mājas" sanākšanu? Vismaz pieredzes pēc, kā kaut kas tik aizdomīgs norisinās tuvplānā.

12 raksta - ir doma


kautskis
29. Apr 2015 09:34 They both went down to Berlin, joined the Ice Capades

Mums kabatā ir biļete piektdien līdz Varšavai (un pēc burvīga piektdienas vakara Varšavā uz Berlīni), VDR ražots filmu fotoaparāts, kas taisa kvadrātainas bildes (filmu aparāts, kas taisa instagrāfijas, how about that?!) un priekšā vesela brīva nedēļa.

Pasaule ir mūsu austere, biedri.

8 raksta - ir doma


sirdna
27. Apr 2015 13:22

Heh, ja apklust un ieklausās, var dzirdēt svilpšanu, ar kādu es laižos lejā...8)

4 raksta - ir doma


kautskis
27. Apr 2015 10:27 There is no denying that it's hip to be square

Eu, tad Kaņepe tagad ir bezalkoholiska iestāde? Nu jauki, ko! Varbūt nu viņu bezalkoholisko dzērienu klāsts kļūs plašāks par nedzeŗami cukurainajām limonādēm (varētu, piemēram, kādu dzeŗami cukurainu limonādi) un vienu vienīgu kvasu. Mēs savai (ap)skaidrībai šodien svinam trīs nedēļu jubileju un varam vien atkārtot to, ko agrāk teicām: tas ir apmēram tikpat grūti kā atteikties no šokolādes, siera, cepumiem vai būlciņām — nu, izvēlieties kaut ko, kas jums tīri labi garšo, un iedomājieties, kā būtu no tā atteikties. Apmēram tā.

Uzreiz ievietosim īpašu disklaimeri triecienniekiem, kuŗu nesauksim vārdā: jā, mēs, protams, zinām, ka skaidrība — tā ir dzīves norma, un tādi apzīmējumi kā "atturība" tikai mudina domāt, ka tu kaut ko ļoti vērtīgu laid gaŗām. Tāpat mēs saprotam, ka bezjēdzīgi ir stāstīt, ar ko aizstāt alkoholiskus dzērienus — jo, pavei, vai ta' jūs prātojat, ar ko aizstāt dzīvsudrabu savā pārtikā, ne ar ko, vai ne, tā takš ir inde. Tomēr mums ir tāda īpatnība: mūs daudz vairāk interesē, kā kaut ko izdarīt mūsu nepilnīgajā dzīvē, nevis tas, kā lietām vajadzētu izskatīties kādā pārpasaulīgā līmenī, kur spriņģo varavīksnes vemjoši vienradži un cilvēkiem nav nekādu trūkumu, īpatnību un sabiedriskās dzīves.

Tātad. Jūs neticēsit, bet tā tas tiešām ir — vislabākais alkohola aizvietotājs saviesīgos pasākumos ir minerālūdens, tāds ar burbulīšiem un gana izteiktu garšu (jo pudelēs sapildīts krāna ūdens ir apgrēcība pret cilvēci un visu labo, skaisto un tikumīgo.) Ierodies uz ballīti ar Boržomi pudeli, malko un it nebūt nejūties atstāts novārtā. Skābpiena produkti vispār ir viens no izcilākajiem cilvēces izgudrojumiem. Savukārt mīkstajiem dzērieniem mēdz būt tāda nelāga īpašība: viņus dzeŗot, tu skaidri jūti, kā tev birst laukā zobi, turklāt viņi, kā zināms, ir kalorijām bagāti. Bet par kalorijām nav īpaši jāpārdzīvo, jo arī alkohols ir kalorijām bagāts. Kā visiem (tas ir, ļoti retiem entuziastiem) zināms, kilokalorija ir tāds enerģijas daudzums, kas nepieciešams, lai uzsildītu litru ūdens par vienu grādu. Ja kādreiz esat sildījuši ūdeni uz spirta plītiņas, noteikti būsit pamanījuši, ka spirts ar šo uzdevumu ļoti labi tiek galā. Lūk, kalorijas.

Un kāds no tā labums? Nu, ja tā ļoti uzmanīgi ieklausās, aknas ja ne gluži dzied līksmu dziesmiņu, tad noteikti ir ļoti apmierinātas ar savu vietu dzīvē. Piesolītais kognitīvo spēju saasinājums, šķiet, tik tiešām ir tepat, tepat aiz stūŗa un tūdaļ būs klāt. Ja kādu rītu sāp galva, tad ir skaidrs, ka tas ir vienkārši tāpat, nevis no skarbās pieliešanās — un ātri pāriet, nav jāpavada sestdienas mājās, baidoties pakustēties. Un, ja ļoti nemaldāmies, pat humora izjūta īsti nav zudusi, lai gan noteikti kļuvusi riebīgāka.

Un tas mūs noved pie galvenā ieguvuma: nedzeršana būtiski mazina iecietību. Kā zināms, iecietība mūsdienu Latvijā ir izteikti nevēlama un apkaŗojama parādība, daudz nevēlamāka par tādiem sīkumiem kā korupcija vai stulbums. Tradīcionālajā Latvijas vērtību sistēmā nekādas iecietības nekad nav bijis; to deviņdesmitajos ievazāja visādi sorosīti. Iecietība mēdz rasties no tāda maldīga pieņēmuma, ka tu neesi cilvēces attīstības augstākā iespējamā virsotne un arī citiem viedokļiem ir tiesības pastāvēt — kazi, varbūt viņi uzķēruši ko tādu, kas tev paslīdējis gaŗām. Savukārt tad, ja tu nedzer, tu citu ļaužu viedokli uzreiz vari atmest kā nederīgu — ko jūs, žūpas, spējat pateikt, dzēruma murgus, neko citu.

Turklāt nedzeršana tradīcionālajā Latvijas vērtību sistēmā tiek vērtēta ļoti augstu. Vispār mūs sarūgtina, ka Latvijā tikumību beidzamā laikā saista gandrīz tikai ar seksuālo uzvedību, bet par to citreiz. Katrā ziņā nedzeršana (un jau labu laiku piekoptā nepīpēšana) mūs padara par augsti tikumīgiem. Ja mēs atturētos arī no pēclaulību dzimumsakariem, nebūtu gan īpaši daudz cilvēku, par kuŗiem mēs nejustos pārāki.

Tas ir tik vienkārši! Atliek vien nedzert — un viss, tu esi pārāks par ikvienu, kas dzeŗ. Viņi izčurā savas smadzenes un pakļaujas sorosītu pakaļskrējējiem, bet ne mēs! Tavi sasniegumi dzīvē var aprobežoties ar to, ka tu raksti nīgrus komentārus cibā — bet tas nekas, tu uzreiz esi pārāks par tiem, kam ir veiksmīga karjera, burvīga ģimene un plašs draugu loks, jo, hei!!! Tu nedzer!!!

Un cilvēki cenšas taisnoties!!! Viņi stāsta, nujā, es arī jau kādas trīs dienas neesmu dzēris. Trīs dienas, phe.

Vārdu sakot: nedzeršana ir ļoti labs veids, kā Latvijā vairot neiecietību. Un tad, kad Latvijā būs vairāk neiecietības — tad mūsu valsts un tauta uzplauks neredzēti krāšņiem ziediem.

34 raksta - ir doma


kautskis
23. Apr 2015 13:22 Any sufficiently advanced troll is indistinguishable from a genuine kook

Tad šodien to par tikumību skatīs vai atkal nekā?

Nujā, skatoties, cik daudzi mani līdzpilsoņi un līdznepilsoņi metas māžoties pakaļ Putinam, brīžam uznāk nelāgas pārdomas par, ēēē, cilvēka (latviskās) identitātes krīzi 21. gadsimta sākumā. Bet man šeit patīk (tas gan nenozīmē, ka citur nepatiktu), un vēl vismaz tuvākajā nākotnē (teiksim, tuvāko sešu mēnešu laikā) es nekur prom braukt negribu.

Tāpēc es apsveŗu iespēju uztaisīties par lielāku trolli nekā viss šitas Putina fanklubs kopā ņemts un pareizināts ar trīs. Mani iedvesmo Igaunijas Rojālistu partija. Pašos neatkarības pirmsākumos Igaunijā bija Rojālistu partija, kas nodarbojās ar visādām lietderīgām muļķībām un, ļoti iespējams, tādā veidā deva būtisku ieguldījumu liberālās dēmokrātijas principu nostiprināšanā. Lūk, piemēram, reiz kāda deputātu grupa ierosināja Rīgikogu sanāksmes sākt ar lūgšanu. Rojālistu partija par šādu priekšlikumu bij stāvā sajūsmā un uzrīkoja šamaņu rituālu ar tamburīnu un dejām, lai rādītu piemēru. Priekšlikums netika pieņemts.

Iesākumam es ieteiktu aizliegt higiēniskās paketes. Ja pieredzējāt 90. gadu sākumu, noteikti atceraties, ka vienbrīd pa televizoru gandrīz neko citu nereklamēja. Jūs varbūt sakāt, dāāā, jauna produktu kategorija, jāiepazīstina ar to patērētāji. Ne sūda, es atbildu, tas ir liberastu pirksts!

Teikšu, kā ir: mums ir pārlieku ierobežota izpratne par tradīcionālo tikumību. Mēs savu kristīgo pārliecību pārāk esam iemaitājuši ar visādu pasaulīgu piekāpšanos. Kur pazudis mūžsenais princips, kas vērojams visdažādākajās kultūrās — sieviete mēnešreižu laikā ir nešķīsta? Kāpēc mēs ne tikai nenošķiŗam šādas sievietes no sabiedrības, bet pat palīdzam viņām dzīvot sabiedriski aktīvu dzīvi?! Bībelē taču ir skaidri ierakstīts — šitā nevar.

Un tas nav tāpat vien sagudrots ierobežojums, ak nē! Mēnešreizes ir dabas un dieva nolikts atgādinājums, ka sieviete kārtējo reizi nav palikusi stāvoklī. Tradicionālās sabiedrībās sievietes mūža laikā dzemdēja desmit bērnus, un viņām nebija laika mēnešreizēm. Nav nejaušība, it nebūt nav nejaušība, ka šāda attieksme noved pie dēmogrāfiskās krīzes, tautas izmiršanas un tādām lietām.

Un pēc šī likumprojekta pieņemšanas es rosināšu izmaiņas bērnu aizsardzības likumā, kas beidzot atjaunos vecāku tradīcionālās tiesības nomētāt ar akmeņiem savus nepaklausīgos bērnus.

Vienīgais, kas mani attur, ir nepatīkamas aizdomas, ka šiem priekšlikumiem uzradīsies pietiekami daudz dedzīgu atbalstītāju. Ja šo pārspriedumu pārpublicēs Infoaģentūra — tā būs zīme.

54 raksta - ir doma


sirdna
22. Apr 2015 11:25

Gandrīz šī diena vēsturē.

1999.gada 4.aprīlī ēterā (kura nemaz nav) iznāca Futurāmas pirmās sezonas otrā sērija, kurā visu bērnu draugs netiklis Benders apņēmās būvēt izklaides parku ar blekdžeku un šļuhām (un varbūt bez parka). Šodien bez tā neiztiek neviens normāls projekts ar budžetu virs 10 000 eiro.

ir doma


kautskis
22. Apr 2015 10:07 Man with a Plan

Kā māca latviešu tautas paruna: Cibā izteiktas vēlēšanās piepildās.

Vārdu sakot, milzu paldies lietotājam [info]turbund, manās liderīgajās roķelēs tagad ir lielformāta kamera. Filmas man vēl nav, toties Valmierā stāv vesela kaudze fotopapīra, un iesākumam gana labi noderēs tas. Nu ir jāizgudro, kā to fotopapīru piedabūt pie kameras, jāsameklē, kur es esmu nogrūdis sarkano lukturi, un jāsadabū statīvs, kuŗš viņu ir spējīgs noturēt. Bet arī tās visas ir risināmas problēmas.

Bet nu lielformāta kamera, tā ir manta, es jums teikšu. Visi šitie skew un tilt, ko jūs pēc tam fotošopā taisāt? Lielformāta kamera to visu var izdarīt, vēl pirms bilde vispār ir uztaisīta. Vai šitas te live preview, kur kameras ekrāns rāda tieši to, kas nonāk uz sensora? Lielformāta kamerām jau vairāk nekā gadsimtu ir tāds live preview. Viņai pat ir tāds mazs skatu meklētājiņš augšā, kas man liekas ļoti optimistiska fīča. It kā ar šādu aparātu varētu pafotogrāfēt no rokas.

Nu, un tad ar laiku es nonākšu līdz sava netīrā plāna visbrīnišķākajai daļai, kuŗas dēļ es vispār gribēju lielformāta kameru. Alternātīvie procesi, dārgie draugi, alternātīvie procesi. It's gonna be amazing.

Vī, zaķīši, vī.

21 raksta - ir doma


dis
20. Apr 2015 16:53

morālā poha savienojumā ar brīvu laiku un sliktiem laikapstākļiem
auksts ūdens, birste un lupata
istabas sienas noberztas un nomazgātas
prieks, ka tas kaļķis ir prom un atklājās jauni raksti
tagad var domāt par piešpaktelēšanu un krāsošanu
pašsajūta laba
tik deguns salst
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic

Mūzika: mona de bo, piektdienas ieraksts

ir doma


sirdna
20. Apr 2015 14:58 Sporta jaunumi

Tā kā pēdējā laikā esmu koncentrējies uz Bretaņas hercogistes nosargāšanu pret visādiem mūdžiem (tak nenosargāju, pēdējais de Renē mantinieks, bīskaps, tļa, līda kauties un letāli atrāvās, nepamanīju, mea culpa, tagad Valuā mūs paņems un tutū dinastija), vārdu sakot, strādāju garīgumentālu darbu, mana otrā daļa aizvilka mani uz fitnesa klubu, kā personu, kuru reizi mēnesī var vest tāpat vien patusēt. Pirmo pusstundu es jutos ļoti varonīgs, bet tad viņas sāka pievērsties presei un muguras muskuļiem, abet man šai jomā nav nekā tāda īpaša. Bet vismaz izvēdināju organismu un tagad jūtos aplam sportisks. Štrunts ar Bretaņu, iestāšos par kādu īru hercogu un tad jau kaut kā.

Also, Coherence (2013) izrādījās tīri jauka filma. Mani aplam kaitina tā mode filmēt ar kameru drebošā roķelē, bet ar laiku filma kļuva gana interesanta, lai šī stulbā izdarība man pārstātu krist uz atlikušā nerva. Nu, vārdsakot, atlidojusi ellīga komēta, a pa to laiku mājā savācas draugu (bugege! zinām tādus draugus!) kompānija, nu, un nodziest gaisma. Gaisma parādās, toties ļoti mīlīgi un patīkamā tempā attīstās elle zemes virsū, un arī nākamais saulainais rīts neatnes laimi, un tas viss, imho, bez neviena specefekta, izņemot to brīnumsveci debesīs.

2 raksta - ir doma


kautskis
20. Apr 2015 12:27 Šī diena vēsturē

Mazliet žēl, ka Saeima to likumprojektu par tikumību neskata šodien. Kāda glauna dāvana Hitlera dzimšanas dienā būtu!

6 raksta - ir doma