Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2016. gada TOPS |

Draugi


sirdna
22. Okt 2016 10:06

Kreisās rokas pirksti notirpuši jau stundas četras. Tējkanna nomira. Viss iet uz galu.

10 raksta - ir doma


kautskis
19. Okt 2016 10:40 And it's no coincidence I've come

Bet vispār lūk, ko es gribēju pateikt par tām vēlēšanām.

Ziniet, es skatos uz ASV prezidenta vēlēšanām un jūtu kaut ko diezgan līdzīgu nācionālam lepnumam. Nē, tiešām.

Jūs drīkstat man neticēt, bet vispār es sevi uzskatu par visnotaļ nācionālu jaunieti (es tak pat ar ŗ rakstu). Protams, pirmām kārtām es esmu Vidzemes lokālpatriots, bet es tik tiešām sevi saistu (arī) ar savu tautību. Turklāt it nebūt netraucē tas, ka tā lielā mērā ir 19. gadsimta konstrukcija. Tiesa, man nācionālisms gan izpaužas tā, ka es vēlu labu latviešiem, nevis sliktu citiem. Vēl vairāk, esmu pārliecināts, ka tās labās lietas var dabūt tāpat, nevis uz citu rēķina, ka latviešiem labi var iet arī tad, ja citiem iet labi -- nevis tikai tad, kad beidzot būs nošauts pēdējais [ielieciet šeit īpaši nevēlamas grupas pārstāvi]. Varbūt tas mani nepadara par īstu latviešu nācionālistu, pieņemsim.

Tomēr, skatoties uz ASV prezidenta vēlēšanām, manī mostas tas schadenfreudiges nācionālais lepnums, kur kopā iet gan nomācošs prieks par to, ka mēs jau agrāk šito izgudrojām, gan jestrs īgnums par to, ka beidzot arī viņiem tiek.

Paskaidrosim sīkāk. Kad saulainajos deviņdesmitajos mēs naski metāmies vēlēt par visādiem jampampiem, kas piesola piena upes ķīsēļa krastos, mums visādi gudri cilvēki gudri pamācīja: tas tāpēc, ka jums vēl jauna dēmokrātija, nestabilas tradīcijas, neizveidojusies pilsoniskā sabiedrība. Tā kā saulainajos deviņdesmitajos es biju pusaudzis, bet pusaudži mūžam ir pret visu, man šiem asprāšiem gribējās ieteikt iet pa gaisu ar savām pilsoniskajām sabiedrībām, atradušies viszinīši. Tomēr šie asprāši bija turīgi, ar mobilajiem tālruņiem, Šveices pulksteņiem un tūka svārkiem, tamdēļ kaut kur prāta stūrītī tiešām zibēja doma -- varbūt viņiem taisnība, varbūt viņi ir piedzimuši piemērotāki tai pārtikušajai liberālajai dēmokrātijai, varbūt viņiem tiešām ir kas tāds, kā mums nav.

Ar laiku es pats apgādājos gan ar tūka svārkiem, gan ar Šveices pulksteni, un šādas domas vairs prātā īpaši bieži nenāca. Un, ja mazliet piemiedz acis, var pat noticēt, ka Latvijas vēlētāji arvien mazāk balso par acīmredzamiem jampampiem. Gluži uz banāna vairs paķert nevar, vai ne. Cerams.

Un tagad, kad Amerikā, šitajā pilsoniskās sabiedrības citadelē, šitajā vecajā dēmokrātijā ar stabilajām tradīcijām -- kad TUR cilvēki metas balsot par piena upju jampampiem -- lūk, tagad aplis ir noslēdzies. Nea, amurikāņu zaķīši, ne sūda jūs nebijāt nekādi īpašie. Un neesat. Izrādās, arī jūs pavelkaties tieši uz tām lietām, par kuŗām mums tēvišķi stāstījāt -- nu jā, jūs vēl maziņi un nesaprotat.

Bet nevajag izsamist! Ar pieredzējušāku un gudrāku padomdevēju palīdzību, esmu pārliecināts, arī ASV spēs nostāties uz tā dēmokrātijas ceļa, kas aizvedīs līdz pilsoniskajai sabiedrībai, pārticībai, ilgtspējīgai attīstībai un tādām lietām. Vismaz es tā uz 2024. gadu plānoju pieteikties darbā domnīcā "Latvijas pieredze Amerikas attīstībai". Tāda tak būs noteikti, vai ne?

11 raksta - ir doma


sirdna
18. Okt 2016 17:14

Visi uz Ošo festivālu.

http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/seminari/visi/oso-festivals-osho-festival-mainita-norises-vieta-un-laiks-199247/

12 raksta - ir doma


kautskis
18. Okt 2016 12:33 Es ar par vēlēšanām

Pie Martkores ir polls par vēlēšanām. Es ar uztaisīju vienu, papildinot ar trešo partiju kandidātiem. Uzskatiet to par MAS, ja jums tā tīk.

Poll #20854 Preža vēlēšanas
Open to: All, results viewable to: All

Par ko jūs balsotu ASV prezidenta vēlēšanās, ja to varētu?

View Answers

Par Hilariju Klintoni
23 (46.0%)

Par Donaldu Trampu
5 (10.0%)

Par Geriju Džonsonu
3 (6.0%)

Par Džilu Steinu
1 (2.0%)

Kādu citu kandidātu/nebalsotu
18 (36.0%)

Kas, jūsuprāt, uzvarēs?

View Answers

Hilarija Klintone
38 (76.0%)

Donalds Tramps
12 (24.0%)

Gerijs Džonsons
0 (0.0%)

Džila Steina
0 (0.0%)

Kāds cits kandidāts
0 (0.0%)

48 raksta - ir doma


sirdna
18. Okt 2016 07:45

Kāpēc tu pārstāji būt par vegānu/veģetārieti?

32 raksta - ir doma


sirdna
17. Okt 2016 13:11

Atkal pie virpas. Esmu vesels kā rutkis, izņemot momentus, kad mani ķer mežonīga klepus lēkmes, kuru laikā es ķērkdams un vemdams vārtos pa grīdu, bet tas neskaitās, jo, ticamākais, ir zāļu blakusefekts, nekādi nesaistīts ar infekcijas procesiem manā orgānismā.

2 raksta - ir doma


kautskis
17. Okt 2016 10:21 Televīzijas darba īpatnības

No saulainām tālēm esmu atpakaļ dzimtenē (un darbā), un vispār te nav tik auksts, kā biju noskaņojies. Bet visviens!!! Dārgie laika ziņu lasītāji, nesakiet, nu, nesakiet "gaiss iesils līdz +6 grādiem". Vienkārši nesakiet.

Gaiss līdz plus seši neiesilst. "Iesilst" nozīmē "paliek puslīdz silts". Plus seši nav puslīdz silts.

Es saprotu, kāds to savulaik palaida kā brangu joku. Uzrakstām "Gaiss iesils līdz mīnus 20 grādiem", skatāmies teleprompterī un apburoši smaidām, haha, super, visi čīzā, visi gar grīdu, "haha, viņa tiešām pateica "iesils", lol". Tā aina Anchorman, kur Rons Burgundijs nolasa pilnīgi visu, kas uzrakstīts uz teleprompteŗa, nav joks, tieši tā arī notiek, tieši tā. Ziņu lasītāji nolasa pilnīgi visu, kas viņiem priekšā uzrakstīts, nedomājot par to, kā tas izklausās. Tas tāpēc, ka viņi ir aizņemti ar smaidīšanu un izskatīšanos labi, viņiem nav laika pievērst uzmanību tekstam. Pirmās reizes, kad tā notiek, tas šķiet smieklīgi. Bet pēc kādas trešās-ceturtās reizes apnīk.

Tādēļ arī šo vareno humoru nevajag tik bieži atkārtot. Varbūt tagad vēl, kamēr ziema nav sākusies, drusciņ var paākstīties, ja tā vajag. Bet, godvārds, ja ziemas salā [neba nu tāds būs, bet tomēr – red. piez.] kāds teiks "gaiss iesils" – nu, ziniet, tas labi nebeigsies. Kaut kad tak cilvēkiem apnīk, ja par viņiem ņirgājas.

1 raksta - ir doma


dis
15. Okt 2016 17:18

atlaidos uz vēdera gultā un mince kā justdama uzgūlās uz sāpošās muguras
turpinu ar vistu kūts siltināšanu, labi, ka ir prasmes būvniecībā
gribas ātrāk pabeigt, lai steigtu citus atliktos darbus, kamēr sals vēl nav klāt

Mūzika: klusums, krāsnī sprakšķ malka

ir doma


sirdna
12. Okt 2016 21:09

Būšana neveselam ir visai veselīga. Organismam ir interesantākas nodarbes par ēšanu, apetīte pazūd un es vadu savas dienas kā labākajos detoksikācijas kūrortos.

7 raksta - ir doma


sirdna
11. Okt 2016 08:54

11.oktobris - starptautiskā meiteņu diena. Es nezinu...iedzeriet kaut ko?

Starptautiskās zēnu dienas nav. Ibo vienlīdzība.

10 raksta - ir doma


kautskis
9. Okt 2016 18:07 Shoegaze

Izbraucienā pa siltām zemēm biežāk sanāk pabraukāties sabiedriskā transportā, un ko tad darīsi sab trans, ne jau visu laiku lūrēsi citiem cilvēkiem sejā. Tāpēc esmu pievērsies jaukai izklaidei: skatīties, kā cilvēki sašņorējuši savas kurpes.

Ir divi izplatīti veidi, kā sasiet kurpju šņores. Viens ir tas, ko mans tēvs, kad bērnībā mācīja man siet kurpes, nievājoši sauca par "cūku mezglu" -- tas ir, abas reizes mezgls tiek sasiets vienā virzienā un rezultātā šņoŗu cilpas griežas vertikāli. Izskatās neglīti un ātri sienas vaļā. Otrs ir mazliet counterintuitive: vispirms sasien vienā virzienā, bet otru -- otrā. Tā abi mezgli viens otru līdzsvaro, cilpas stāv daiļi horizontāli, mezgls ir daudz ciešāks.

Es nevarētu teikt, ka es tā šķiroju cilvēkus, tomēr ir interesanti skatīties -- lūk, šim alternātīvā paskata jaunietim vecāki bērnībā piespieda iemācīties pareizi, toties šis zviedru tūrists, skat, jau krietni pusmūžā, bet kurpes tā arī nemāk sašņorēt. Un -- paturot prātā, ka es nevienu nešķiroju -- kā ir ar jums? Vienkārši interesanti.

Poll #20848 Iemaņas
Open to: All, results viewable to: All

Kā sasietas tavas kurpju šņores?

View Answers

Cilpas stāv horizontāli
51 (85.0%)

Cilpas stāv vertikāli
4 (6.7%)

Staigāju neaizsietām šņorēm
0 (0.0%)

Nenēsāju kurpes ar šņorēm
5 (8.3%)UPD: Lūk, piemērs (attēlam ir ilustrātīva nozīme)

27 raksta - ir doma