Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2016. gada TOPS |

Draugi


sirdna
13. Dec 2017 16:24

Še tev nu bija. Izrādījās, ka sniegpārslas ne joda nav unikālas. Tas ir, molekulārā līmenī jā, bet, ja labi ieskatās, un ir cilvēki, kuri var izsist piķi ieskatīšanās apmaksai, tad jamie saskaitīja, ka ir 35 dažādi sniegpārslu veidi.

https://www.huffingtonpost.com/2015/01/03/snowflakes-35-different-shapes-infographic_n_6401274.html

2 raksta - ir doma


sirdna
12. Dec 2017 16:12

Klusi priecājos, ka ir vēl tēmas, kuras var ģenerēt 150 un vairāk komentārus, tas ir jauki.

15 raksta - ir doma


kautskis
12. Dec 2017 11:34 Life goals

Nupat atjēdzos, ka joprojām neesmu redzējis Zvaigžņu kaŗu Rogue One – un, ziniet, galīgi nenožēloju. Cerams, ka saņemšos arī šī gada Zvaigžņu kaŗus neskatīties. Vienkārši drausmīgi smacē tā visaptveŗošā nuostaļģija un naftalīna smaka, gribas kaut ko jaunu.

12 raksta - ir doma


kautskis
11. Dec 2017 10:55 Lars and the real girl

Pizģec, kā mani tracina lietas, kas imitē to, ko tās aizstāj.

Ejiet taču jūs dirst. Pieauguši cilvēki, bet kā kaut kādi mazi bērni izliekas, ka dzeŗ tēju no tukšām tasītēm vai cepj smilšu kūkas.

Digitālie fotoaparāti, piemēram. Kāda sūda pēc, kāda dirsā sūda pēc pilnīgi visi puslīdz normālie digitālie fotoaparāti izskatās pēc filmu aparātiem? Nē, nopietni? Es saprotu, saulainajos deviņdesmitajos bija tikai filmu aparāti, tāpēc digitālos sāka taisīt tā, ka paņem filmas spoguļkameru un ieliek sensoru. Bet pēc tam pilnīgi visi sāka apzināti taisīt pilnībā digitālus aparātus, kas tomēr kopēja filmu aparātu izskatu. Nu kāda sūda pēc?!

Vai šitie idiņi, kas liek viltus filmas graudu vai viltus švīkas uz digitālā attēla. Nu pizģec, paaudzieties un pieņemieties prātā. Atklāšu jums meganoslēpumu: prosumer līmeņa digitālās kameras jau sen pārspēj (vismaz 35mm) filmu kvalitātē. Atvainojiet, bet tas ir fakts. Izšķirtspēja augstāka, troksnis/grauds mazāks, pat dinamiskais diapazons, kas ilgu laiku bija filmas lielākā priekšrocība, nu jau ir salīdzināms vai pat lielāks. Pat cena vairs nav nekāda īpašā priekšrocība.

Redziet, cilvēki, kas joprojām fotogrāfē ar filmu, dara to tādēļ, ka viņiem tas patīk. Viņiem patīk visa tā ņemšanās ar filmām, attīstīšanu un bilžu kopēšanu. Tas ir pasākuma selling point; bez tā paliek pāri tikai zemākas tehniskās kvalitātes fotogrāfija, par kuŗu jāmaksā vairāk.

Bet acīmredzot pietiekami daudziem pipeļgalvām šķiet, ka piemaksāt par sliktāku kvalitāti ir izcila doma. Kā citādi izskaidrot to, ka, lūk, šāds megaprojekts ir aizgājis uz urrā?! Tas ir sūdīgs digitālais ziepjutrauks – tiešām sūdīgs, – kuŗā liek iekšā "digitālo filmu". Kas, jūs teiksit, ir digitālā filma?! "Digitālā filma" ir kārtējā mērkaķinga uzvara pār veselo saprātu; kaut kādi instagrama filtri, kas acīmredzot uzrakstīti uz čipa un tas čips iemontēts kaut kur, kas aptuveni izskatās pēc APS filmas kasetes (smieklīgi, ka APS savukārt bija mēģinājums imitēt digitālo fotogrāfiju; deviņdesmitajos inovātīvi produkti skatījās nākotnē, mūsdienās inovātīvi produkti ir kārtējo reizi pārpakota nuostaļģija.) To "kaseti" iemet fotoaparātā, atveŗot aizmuguri tā, it kā ieliktu filmu, "pārtin" filmu un tad fotogrāfē. Ķipa, katrai kasetei ir savas īpatnības: "melnbaltā filma", "graudaina ISO 1600 filma", "parastā ISO 200 krāsu filma" (uzreiz nodod produkta digitālo izcelsmi; parastais ISO filmas izpratnē ir 100), un tad nu tavas bildītes vairāk vai mazāk sekmīgi imitēs filmu.

Aizgājis uz urrā, lai gan visiem pasaules fotogrāfijas entuziastiem uz šādu piedāvājumu vajadzēja skaļi atbildēt: "Iebāziet savu lohu aparātu atpakaļ sev dirsā, no kurienes viņu arī izvilkāt." Nē, pieauguši cilvēki izdomā, ka grib izlikties, ka "pārtin" neesošu filmu un maina filmas kasetēs sapakotus instagrama filtrus.

Kāda tev starpība, jūs teiksit? Starpības varbūt nekādas, un, protams, mūsdienās par kaut ko uztraukties ir lielākais iespējamais grēks, tad tu esi "trigerējies" un "uzrāvies uz troļļiem". Lai būtu, es labāk trigerējos, nevis dzīvoju visu mūžu nebeidzamā nihilismā. Un šis produkts lieliski iemieso mūsdienu sabiedrības narcisismu, infantilitāti, absolūto nevēlēšanos piespiesties un pēdējā stadijā nonākušo nuostaļģiju. Iedomājieties, vienkārši iedomājieties. Mēs dzīvojam vienā pasaulē ar cilvēkiem, kas tik tiešām būs spējīgi šitā ākstīties. Pieauguši cilvēki spēlēsies ar savu spēļu aparātiņu, pārtīs savu iedomu filmiņu, pirks savas Bārbijas filmiņu kasetes un priecāsies par savu iedomu filmas graudu.

Piekritīsit taču, tas diezgan daudz ko stāsta par to, kādā pasaulē mēs dzīvojam. Un tas stāsts nav necik priecīgs.

17 raksta - ir doma


sirdna
8. Dec 2017 15:12

Mūsu piektdiena kalendārā! Svētīts lai top tavs vārds un tavs prāts lai notiek kā debesīs, tā arī virs zemes. Nāc un atpestī mūs no visa ļaunā, un ieved drusku kārdināšanā, pavisam mazliet, daudz nevajag. Mūsu dienišķo alu dod mums šodien, un atliec savus darbus uz pirmdienu, kā arī mēs atliekam savējos. Jo tev pieder šis vakars, sestdiena un svētdiena, āmen.

30 raksta - ir doma


dis
7. Dec 2017 19:55

Kaķis skapī
Peles griestos
Viens suns uz mūrīša
Otrs augšpēdus dīvānā

ir doma


sirdna
7. Dec 2017 10:02

"Šis ir apzeltīta nefrīta ceļš, kurš ved pāri vienīgajam mistiskās Ro planētas kontinentam," pārmetoši teica ķirzaka, "vismaz dubļus būtu nomazgājis no sava sarūsējušā vāģa!" /Troļļa Nātana atmiņas/

ir doma


kautskis
4. Dec 2017 14:24 Depresīvais ieraksts bez komentēšanas iespējām

Palasīju kopienu dziivo_te. Sagribējās pakārties.


dis
3. Dec 2017 13:14

vakarnakt ap 23:20 redzējām kā no krievijas puses gaisā uzšāvās kaut kas līdzīgs raķetei, ko tas nozīmē?

vēl mums ar māsu bij divu stundu cientieni tikt iekšā mājās, jo atslēga bija atstāta iekšā un nebija sakarīgu skrūvgriežņu,lai atskrūvētu slēdzenes turētāju. bija smieklīgi, besīgi un mēs darījām visu ko, un mēģinājām ar dažādām pieejām
beigu, beigās stutējām smagas trepes uz bēniņu logu. Gribēju jau smuki noņemt līstītes un izņemt rūti, nočakarējos, beigās iemetu ar pagali pa logu un ielīdu mājās, lai dabūtu atslēgu. pilnmēnes trakumi..

ir doma


sirdna
1. Dec 2017 10:54

Hm, laikam es zinu, no kurienes tā sērga ar Ziemassvētku trakošanu jau no novembra. Leiši Paņevēžā šausmīgi izsamist, jo pilsētas galvenā egle vēl nav saslieta, jesusmarija, advents bez egles, negerai! Pilsēta ir šokā, ēdnīcas aizvērtas, pa ielām skraida traki suņi.

http://www.delfi.lv/news/arzemes/pirmssvetku-tracis-lietuva-panevezas-iedzivotajus-satrauc-egles-uzstadisana.d?id=49502913

1 raksta - ir doma


kautskis
30. Nov 2017 16:06 Trickle down economics

Nepatīk likt cibā citātus, bet no šī nespēju atturēties. Tas ir domāts kā joks, bet ir sanākusi labākā trickle down economics kritika, kādu esmu redzējis.

When you give rich people more money, their instinct is not to find ways to give it to somebody else, their instinct is to redo the kitchen on their second yacht.

No šejienes.

13 raksta - ir doma


sirdna
30. Nov 2017 11:31

Visas ciešanas rodas no salīdzināšanas. Ieeju Spirits un Vainā, tur mērķa produktam ir atlaide. Prieks, kur rodies, es iekšēji gavilēju, nopērku mērķa produktu un laimīgs dodos pasaulē, iztēlē jau pielējis seju līdz stadijai "ar rozā banti pārsiets sivēns". Bet tad es ieeju blakus lielveikalā un arī tur mērķa produktam ir atlaide, un gala cena ir par Vienu Eiro zemāka, nekā Spiritā. Viss, mana diena, nedēļa un pusgads ir sagandēti, posts un izmisums ir mani otrie vārdi, neveiksmes mani vajā un harpijas ķērc ausīs, un nav man laimes ne šajā, ne nākamā, ne aiznākamā dzīvē.

29 raksta - ir doma