Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2016. gada TOPS |

Draugi


kautskis
23. Maijs 2017 17:01 Kāds vārds par mākslas vēsturi

Poll #21008 Aizraujoši par mākslas vēsturi
Open to: All, results viewable to: All

Nemeklē internetos: vai zini, kas ir gleznas "Meitene ar pērļu auskaru" autors?

View Answers


44 (80.0%)


11 (20.0%)

Un tagad pameklē internetos: vai tavs pieņēmums bija pareizs?

View Answers


46 (86.8%)


7 (13.2%)

8 raksta - ir doma


sirdna
22. Maijs 2017 12:54

Laiks ir stipri sabojājies.

3 raksta - ir doma


kautskis
22. Maijs 2017 10:27 Kāds vārds par dzīvi

Nav ne vainas, es teikšu, nav ne vainas.

5 raksta - ir doma


kautskis
19. Maijs 2017 10:02 Turpinot tēmu

IR ALUS

Bet es viņu nedzeŗu.

11 raksta - ir doma


kautskis
18. Maijs 2017 14:30 Kapteinis Acīmredzamais

Alkohols tomēr ir briesmīga inde.

8 raksta - ir doma


kautskis
18. Maijs 2017 09:30 Spekulanti, sarosās!

Es agrāk ļoti priecājos, cik gudrs es jūtos tāpēc, ka savulaik pa_leeto sapirkos dolārus. Tagad es gudrs jūtos tādēļ, ka laicīgi no viņiem gandrīz visiem atbrīvojos. Es, protams, vēl neteikšu hop, bet izskatās diezgan oficiāli: dolārs pārliecinoši paliek vājāks.

Tas, starp citu, pats par sevi nav nekas slikts. Ja esat cītīgs benzīna cenu vērotājs, varbūt būsit pamanījuši dolāra cenas ietekmi uz benzīna cenu. Tāpat stipri šaubos, vai tuvākajā laikā dolārs būtu spējīgs nokrist līdz tam līmenim, kāds bija tad, kad sapirkos pa_leeto (nopirku tad, kad par eiro deva 1,45 USD un pārdevu tad, kad deva 1,08. Bija ļoti patīkami, neliegšos. Jā, mēs varam sarunāt individuālas konsultācijas.)

Es vēl neteiktu, ka Trump Bump ir cauri uz neatgriešanos (lai gan dolārs nu ir ikurāt turpat, kur bija pirms vēlēšanām), tomēr ļoti izskatās, ka te ir darīšana ar tendenci, nevis vienkārši svārstībām. Neliegšos, mani tas priecē: es jau sen esmu gribējis nopirkt kāda Amurikas uzņēmuma akcijas (iedomājieties, man viņu vēl nav), bet līdz šim mani ir atturējusi sajūta, ka kaut kad taču būtu jāgāžas. Fingers crossed.

Ko lai te vēl vispār piebilst, varbūt vienīgi to, ka raustīgāko spekulantu vidū jau labu laiku klejo tādas bažas, ka Amurikas nākamā krīze ir šepat ap stūri, un šoreiz tā būs mazumtirdzniecības krīze. JCPenney jau labu laiku ir mazumtirdzniecības krīzes plakāta bērns, un manis paša pavisam nesistemātiskie novērojumi mudina domāt, ka viņi nav vienīgie (ha, man tagad kājās ir bikses, kuŗas pa ļoti lētu naudu nopirku Mineapoles Macy's slēgšanas izpārdošanā). Starp citu, iespējams, ka es biju mazliet pārsteidzies ar savu sajūsmu par Latvijas biznesa vidi, un arī Prizma galvenokārt kritusi par upuri sistēmiskām mazumtirdzniecības grūtībām.

Šitas te jau kaut kad un kaut kur ir redzēts. Uzrodas Amurikai prezis, kas piesola – uh, nu tik mēs sadarīsim Lietas, sliktie dabūs pa seju, pasaule kļūs par labāku vietu, visi mūs mīlēs un cienīs, tāpat naudas mums būs papilnam, jo, skat, kāda mums izcila nodokļu polītika, kā tas var nestrādāt, viss būs tik lieliski. Un aši vien savāra tādu šļuru, ka mēs līdz šai baltai dienai tā īsti neesam to izstrēbuši.

Paliksim pie tā, ka vēsturiskais ienesīgums nevar tikt uzskatīts par uzticamu nākotnes rezultātu prognozi, turklāt šis pārspriedums nekādā gadījumā nav uztverams kā investīciju padoms. Bet, tā kā putnu vērošana ir viens no maniem iemīļotākajiem vaļaspriekiem, es tomēr cītīgi pavērošu tos maitu liju barus, kas pamazām sāk skatīties uz ASV akciju tirgus pusi.

9 raksta - ir doma


sirdna
17. Maijs 2017 13:45

Kāds varētu būt latviskais apzīmējums angļu valodas "nonevent"?

Piemēram, tā jezga ar lezbiešu pāri.

15 raksta - ir doma


kautskis
17. Maijs 2017 13:26 Maini un mainies pats uz augšu

Ziniet, ja es nebūtu viens no viņiem, man reāli būtu bail no gudrajiem, skaistajiem un veiksmīgajiem (GSV).

Viņiem nepietiek ar to, ka viņiem ir vairāk naudas, baltāki zobi un labāks sekss; viņiem gribas arī visādi citādi būt pārākiem. Tieši tas izskaidro viņu pievēršanos sārtvaidzībai. Aizejiet uz kādu sporta klubu, un ko jūs tur ieraudzīsit? Ne jau apkalpojošās sfairas darbiniekus (postindustriālajā ekonomikā tieši viņi ir proletāriāts); tur būs pilns ar jauniešiem uzvalkos, kas pēc darba atnāk pacilāt stieni. Tie pastāsti par turīgā un tuklā vīra sievu, kas salaiž ar savu seksīgo zirgu puisi, ir pagātne; mūsdienās ienākumu līmenis ar fizisko formu korelē tieši, nevis apgriezti. Ir, protams, izņēmumi; Rīgas Domes struktūrvienības uzreiz nāk prātā. Bet tas ir drusciņ cits gadījums, ja tu barojies no siles, tad kaut kad arī nobarojies.

Tomēr man šķiet, ka GSV plāns ir vēl niknāks. Īsteni sārtvaidži sārtvaidzībai pievēršas ne tāpēc, ka tas ir viegli, patīkami, uzmundrinoši un iedvesmojoši; īstenie sārtvaidži dara lietas tādēļ, ka tas ir grūti. Viņi priecīgi pliķē sev pa plecu, ja izdodas nodzīties līdz sviedriem un sāpošām visām maliņām. Man pat šķiet, ka viņi pie sevis sprauslā par tiem, kas šēro feisbukos bildes ar to, kā praidā noskrējuši sešus kilometrus 45 minūtēs, lai gan, protams, viņi ir pārāk pieklājīgi, lai to teiktu skaļi. Ha, viņi noteikti domā, lai viņiem tiek ātrais apmierinājums, ilgtermiņā mēs viņus saliksim vienos vārtos.

Vai tā ir nejaušība, ka mūsdienās arvien lielāks selling point ir ērtības? Nedomāju vis; tieši GSV ir tie, kas saliek selling pointus, un viņi saprot, ko viņi dara. Visiem citiem viņi piedāvā ērtus, vienkāršotus un vieglus risinājumus, kas uzreiz sniedz apmierinājumu; sev viņi patur maratonus un krosfitu, vai kas nu tur viņiem tagad cieņā. Noteikti spējat paši izsecināt, pie kā tas novedīs: proletāriāts degradēsies un būs spējīgs uztvert tikai GSV jau iepriekš atvieglinātās lietas, savukārt GSV sēdēs un iekasēs naudu.

Veselīgs dzīvesveids, jūs domājat? Ja tik vien tās bēdas tur būtu. Es gan ieteiktu proletāriātam arī sākt cilāt stieni, bet es saprotu, viņiem daudz darba, maz laika, dāčā tāpat sanāk nocilāties, ko tad maksās naudu par to, lai smagumus cilātu. Tāpēc es drīzāk ieteikšu izbaudīt dzīvi, kamēr vēl var. Kad GSV sāks sevi uzlabot ar augsto tehnoloģiju palīdzību, neuzlabotais proletāriāts izskatīsies kā īpaši tizli kropļi salīdzinājumā ar Olimpa dieviem.

Nesakiet, ka nebrīdināju.

34 raksta - ir doma


kautskis
17. Maijs 2017 11:19 Steampunk

Mums darbā kafijas automātam ir arī tvaika ģenerators, un tad, kad viņu palaiž, viņš pukšķ kā maza, bet apņēmīga tvaika lokomotīvīte, čuk, čuk, čuk, čuk, čuk, čuk (lasīt ātri). Tik mīlīgi.

4 raksta - ir doma


sirdna
14. Maijs 2017 14:22

Interesanti, ar to pieredzi darbā. Kad mani dati tika sūtīti kārtējam projektam, mans attiecīgajā jomā pavadītais laiks tika apzīmēts ar 10+ gadiem. Reālo skaitu man ieteica nerakstīt, klienti varot pārbīties.

7 raksta - ir doma


kautskis
13. Maijs 2017 12:49 Kā tie gadi skrien

Daudz laimes Homēram Simpsonam 61. dzimšanas dienā!

ir doma


kautskis
12. Maijs 2017 16:34 Nedēļas nogales plāni

Ā, un apsveicu visus jau laicīgi gaidāmajā sārtvaidžu praidā! Protams, īstie entuziasti sezonu atklājuši jau sen un šogad noskrējuši jau vismaz trīs maratonus (ja cīņubiedre gurķu_burka nebūtu izdzēsusies, še vietā būtu šautauts), bet tas nekas, labāk vēlāk, nekā nekad.

Un, protams, es nepiedalīšos, jo pārāk meinstrīms. Bet veiksmi, veiksmi.

12 raksta - ir doma


kautskis
12. Maijs 2017 12:12 Kāds vārds par profesionālismu

Vēl man brīžam nomāc tas, ka labi padarītu darbu pārlieku bieži spēj novērtēt tikai tas, kas puslīdz pārzina attiecīgo jomu. Vēl vairāk: ja neiedziļinās, pavirši padarīts darbs varbūt pat šķiet pārliecinošāks.

Lūk, piemērs. Sensenos laikos, kad manas zināšanas par tulkošanu bija pavisam niecīgas, es lasīju vienu grāmatu, kas tulkota no angļu valodas, un man šķita – ooo, cik lieliski, šitādus teikumus es gan nemācētu izdomāt, tas taču galīgi nav tā, kā cilvēki runā. Tad es drusciņ izglītojos, palasīju labus tulkojumus un nejauši atkal uzdūros attiecīgajai grāmatai. Cik lieliski, es padomāju, palasīšu vēlreiz.

Un, ziniet, es nespēju. Man gribējās viņu sviest pa gaisu un brēkt: kas tas par sūdu, tā taču latviešu valodā neviens nerunā, tas ir tiešs pārcēlums no angļu valodas, bet nekādi ne tulkojums latviski. Tas ir, tieši tās neveiklās teikumu konstrukcijas, kas agrāk piesaistīja, tagad atbaidīja.

Vai, teiksim, agrīnās pubertātes laikos kādas latviešu vidējā un vecākā skolas vecuma bērnu rakstnieces daiļrade man likās makten veikli savērpta, es gan šitā nemācētu. Un atkal, tagad nespēju atbrīvoties no sajūtas, ka man te iesmērēta haltūra, autore kaut kādus tēlus vienkārši atkārtojusi, atkārtojusi un atkārtojusi, savukārt sižeta caurumus dāsni aizlāpījusi ar deus ex machina. Bet vispār savulaik tas bija dižpārdoklis.

Man te noteikti var pārmest augstprātību, bet tas nekas: līdzināšanās uz zemāko iespējamo, lai tik kādu neapvainotu, labākajā gadījumā ir neauglīga. Bet nu visviens šad tad nomāc.

9 raksta - ir doma


kautskis
12. Maijs 2017 10:08 Dabas draugu stūrītis

Dārgie draugi,

ja mielojaties ar lakšiem, iepriekš painteresējieties, no kurienes viņi. Raugi, laksis brīvā dabā aug vecos mežos, un cik ta' nu pie mums vecu mežu palicis, es pa mežiem vazājos bieži, bet lakšus sastopu reti (lai gan sastopu, bet es jums neteikšu, kur). No otras puses, viņus mierīgi var audzēt dārziņā, un tad gan, protams, var sukāt iekšā, cik ādā lien.

Paldies!

42 raksta - ir doma


sirdna
12. Maijs 2017 09:27

Gribētos iemācīties spļaut. Īstiem meistariem sanāk tāds kompakts siekalobjekts, kurš slaidā lokā lido vairākus metrus un trāpa, piemēram, vāveres acī. Ja es spļaudos, tad sanāk kaut kāds šļakatu mākonis, puse sakrīt pašam uz zoda, galīgi nekāda šika.

20 raksta - ir doma


kautskis
11. Maijs 2017 15:59 Kāds vārds par sazvērniekiem

Turpinot par aktuāliem notikumiem – lūnijus skatīties vakar neaizgāju, bet tiešraidi paskatījos. Un nebija neviena paša plakanās zemes piekritēja, kas, jāatzīst, ļoti iepriecināja.

Sazvērestību teorijas vispār vienlaikus pieprasa gan ļoti skeptisku, gan pavisam nekritisku attieksmi pret lietām. Vajadzīga milzu skepse, lai pieņemtu, ka kaut kādas vispārpieņemtas lietas ir apzināti meli – bet tie alternātīvie skaidrojumi ir tik idiotiski, ka tur savukārt nepieciešams ļoti spēcīgs suspension of disbelief.

Pats par sevi tas nav nekas neparasts, cilvēka divējādā daba ir bieži novērojama parādība. Visi cilvēki (izņemot varbūt tos, kam ir kādi īpaši smadzeņu bojājumi) kritiskāk attiecas pret vienām lietām un nekritiskāk pret otrām. Uzskatīt to par neiedomājamu atklājumu, ko vērts norādīt un izcelt, ir apmēram tas pats, kā uz visiem jautājumiem ar milzu sajūsmu atbildēt ar "Jā, bet tu kakā, hahahaha, lol". Bērnudārza grupiņa zvanīja un prasīja savus argumentus atpakaļ.

Nē, problēma, kā vispār ar daudzām lietām, nav vis ko, bet cik lielā mērā. Turklāt nav skaidras robežas, šitik tālu viss ir kārtībā, bet pēc tam vairs nav. Taču plakanās zemes gadījumā gan viss ir pilnīgi skaidrs: šeit viss ir sabīdīts līdz maksimumam, kaut ko vēl absurdāku iedomāties nav iespējams. Tas ir absurda Dienvidpols, un tik tālu, rādās, aizklīst retais.

Ja diskusija būtu par vakcinācijām vai ķīmtrasēm, noteikti būtu atnācis kāds īstenticīgais. Bet plakanās zemes piekritēji, cik noprotu, Latvijā saskaitāmi uz gatera strādnieka vienas rokas pirkstiem. It kā taču internets katram pamuļķim iedod milzu tauri, kuŗā viņš var pūst no visa spēka, tā radot iespaidu, ka pamuļķu ir ļoti daudz un/vai pamuļķība masveidā sasniedz prātam neaptveŗamas robežas. Bet acīmredzot ne tik ļoti. Un tas, atkārtošos, priecē.

2 raksta - ir doma


sirdna
11. Maijs 2017 11:17

Jaunu lietu mēģināšana ir tāda viltīga padarīšana. Piemēram, rīt pamēģināšu lietu, kuru no bērna kājas esmu uzskatījis par absolūti muļķīgu laika nosišanu, neskatoties uz to, ka liela daļa no apkārtējās sabiedrības par to čurā bīstami augstas temperatūras tēju.

Bet mani piespieda, ar parastajām manipulācijas metodēm. "Kā tad tā, es tā centos, lai būtu kolosāli, a tu - tu man tagad šitā, ja?" - vainas sajūta. Un brīdinājums izstumt no bara - "to darīs visi. Visi. Tie, kuri nedarīs...nu, ar tiem būs cita saruna, citos apstākļos un durvis sarunas laikā būs ciet".

Redzēsim, redzēsim. Varbūt man sarauj šablonus un es pēkšņi saprotu bīstami augstās temperatūras čurātājus?

4 raksta - ir doma


kautskis
11. Maijs 2017 09:43 Kāds vārds par aktuāliem notikumiem

Pizģec, biedri, viss ir zudis, mēs visu esam padirsuši Liberastu Vispasaules Sazvērestībai, nākotnē rādās vieni vienīgi negaisa mākoņi, caur kuŗiem nekad neizlauzīsies saules stars. Un, kas trakākais, mēs paši visu esam salaiduši tūtā, mēs paši, tas laikam tāpēc, ka mēs esam tik vienkārši ļaudis un tik viegls mērķis.

Tiešām, tas ir kauns un negods, ka Liberastu Vispasaules Sazvērestība tagad pie Saeimas protestē pret zvēru izmantošanu cirkū, bet Vanaga Kapātāji nevar un nevar saņemties, lai aizvilktos aizbilst kādu labu vārdu par iemīļoto dzērienu. Jā, tā pati LVS, kuŗas vieni pārstāvji protestē pret zvēriem, šodien arī galīgi izskatīs plānu aizliegt dvuļas, bamšļus, vāles, divīšus, maziņos, ciskas, ampulas, torpēdas un plēves. Jeb, citiem vārdiem sakot, gardo, atspirdzinošo dzērienu divu litru traukā, kas karstā vasaras dienā tik labi remdē slāpes un skumjas par savu dzīvi, sadirsto un velto.

Padomājiet par to. Liberasti var saņemties šitādai šarādei: protestēt par to, ko paši tāpat taisās pieņemt. Bet daudzcietusī darba tauta nevar un nevar piecelties no ceļiem, lai uzstātu uz savām tiesībām. Ar sūdu dakšām vajadzēja. Bet nē.

Lai gan, no otras puses, droši vien jau nav grūti visādi apspiest ļaudis, kam viss pajāt, jo viņi kapā Vanagu. Eh.

UPD: Pieņēma, sumpurņi. No 2020. gada septembŗa vairs nevarēs tirgot divlitrenes. Acīmredzot cer, ka tad, ja visu nodarīs lēnām un pa kluso, tauta nebuntosies. Acīmredzot pamatoti cer.

45 raksta - ir doma


kautskis
11. Maijs 2017 07:56 Es no rītiem skatos Rīta Panorāmu

Aleluja, Gaidis Bērziņš beidzot ir atsācis skūt galvu un atkal izskatās pēc Fantomasa, nevis izplūkāta cāļa. Malacītis. Varbūt uz vārda dienas ballīti bija uzcirties un vēl palicis (es vienmēr atceros, kad tieši Gaižiem ir vārda diena, thhhh), varbūt grib izskatīties draudīgāk pārrunās par nodokļu reformu, nezinu. Bet, lai vai kā, viņš atkal izskatās pēc cilvēka, kas savus argumentus vajadzības gadījumā var pastiprināt ar kājas lūzumu. Tēla pilnveidošanai varbūt vajadzētu nēsāt kādu uzkrītoši blingainu rotaslietu, nākt uz intervijām ar mazu, trīcelīgu čivauvu, ko laiku pa laikam paglaudīt, un runāt lēnāk. Bet vispār ir labi.

6 raksta - ir doma


sirdna
10. Maijs 2017 19:43

Aplūkojis sasisto mašīnas lukturi viņš pēkšņi saprata, ka nav drošs par to, ka dzīves pēdējos 44 gados ir izdarījis labākās iespējamās izvēles.

3 raksta - ir doma

Back a Page