Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2015. gada TOPS |

Draugi


sirdna
9. Okt 2015 17:03

Un vai jums ko izsaka kultūrmeme: "Aļīsāā!! Mielafōōōn!!"

Šito grāmatās neizlasīt, ha.

Also, esmu gaužām pateicīgs par šī rīta mierīgo pamošanos. Vēl esmu pateicīgs par to, ka autobusa pieturu apspīdēja saule un sildīja pakausi, jo par silto cepurīti esmu iecerējis būt pateicīgs mazliet vēlāk. Un vēl esmu pateicīgs par kanotora milzīgajām palodzēm, uz kurām ir ērti dzert kafiju, un par žāvāšanos vakardien es esmu briesmīgi pateicīgs.

17 raksta - ir doma


sirdna
9. Okt 2015 00:06

Devītais oktobris ir pienācis un man ir pamests mīlīgs glābšanas riņķis. Ja tas pārvilks mani pāri 29.oktobrim - ne gluži dzīve, bet daži pēdējie mēneši nebūs veltīgi nodzīvoti.

9 raksta - ir doma


sirdna
8. Okt 2015 17:26

Šīsdienas īpašā pateicība lai tiek Merkura retrogrāda beigām. Man beidzot atsūtīja failus un datus, no kuriem ir jēga, ar kuriem es varu saprasties un kuri runā ar mani.

Pateicības parastās:
a)jaukajai frizierei, kura nošķina manas krēpes, uzpūta kaut ko smaržīgu un piezīmēja, ka man mājās laikam ir kaķītis;
b)vokāli instrumentālajam ansamblim Status Quo par ziņģi "Marguerita Time", kura akurāt tagad skan austiņās.

Pateicība preventīvā - tam īblim, kurš šorīt iedzina mani melnā izmisumā un sabradāja visu manu atlikušo dzīvi.

9 raksta - ir doma


sirdna
8. Okt 2015 12:56

Tāds rakstošs noskaņojums šodien.

Došu elektroniskās etiķetes padomu. Sacīsim, jums raksta kāds pilsonis un saka, ziniet, man vajadzētu tādu un šitādu informāciju. Jums tieši tai brīdī ir darba līdz kaklam, un veltīt pilsoņa informācijas vākšanai pusstundu/stundu/dienu jums nesanāk. Visādas skaistas vadlīnijas saka, ka vajag atbildēt, mol, saņēmu jūsu vēsti un ņēmu pie sirds, atbildēšu tiklīdz varēšu, kaut kā tā.

Tad lūk, bērni - neatbildiet pilsonim nekad. Jo, ja pilsoni ignorē, viņam nav īstu iemeslu sāk lekties uz līdzenas vietas. Toties, ja jūs savā neapdomībā liksiet pilsonim saprast, ka ir arī svarīgākas lietas par viņu, pilsonis to ļoti ņems pie sirds. Neklausiet vadlīnijām, bērni.

6 raksta - ir doma


sirdna
8. Okt 2015 11:01

Kentucky Fried Chicken ir pagaršots, tagad kārta Pizza Hut, kuru viņi, vismaz kādreiz, solīja atvērt turpat blakus.

Pizza Hut tīkls ir ievērojams ar to, ka neeksistē. Divas reizes esmu mēģinājis atrast viņu ēstuvi un man tas nav izdevies, neskatoties uz to, ka tā teorētiski atrodas piecu metru attālumā. Tas izskatās tā, ka ir dota ēka, uz kuras saskrūvēti Pizza Hut logo un pat kaut kādas bultas un norādes. Esmu sekojis Pizza Hut bultām, norādēm un reklāmām uz zemes, debesīs, zem ūdens, Stokholmā un Helsinkos. Varu droši apgalvot, ka Pizza Hut reklāmas tiek izvietotas pie hermētiski noslēgtām ēkām, kurās ieeju vienkārši nav, un, ja ir, tad tās ved uz kaut kādiem advokātu kantoriem vai Superneto analogām bodēm, bet ne uz Pizza Hut, jo, es pieņemu, tādas ēstuves vispār nav.

update. Komentāros man apgalvo, ka Pizza Hut eksistē. Tā kā tas nesakrīt ar novērojamās realitātes faktiem, man atliek secināt, ka:

a)esmu masveidīgas krāpšanas upuris. Varbūt tiek filmēts kaut kas Trūmena šovam līdzīgs un jūs visi esat aktieri, kuri mēģina man iestāstīt par izdomātas iestādes eksistenci?

vai

b)neeksistē vispār nekas. Varbūt es sapņoju?

22 raksta - ir doma


sirdna
8. Okt 2015 10:44

Hme. Saņēmu apsolījumu, ka, ja strādāšu 20 stundas diennaktī mēnesi no vietas un paveikšu virkni brīnumu, man, varbūt, būs iespēja paskatīties uz konfekti, un uzzināt, ka tā ir ļoti garda. Life's good.

5 raksta - ir doma


kautskis
8. Okt 2015 10:10 Parunāsim vēl par emigrāciju

Tātad vairāk nekā puse iepriekšējā pollā atzina, ka viņus Latvijā tur citi apsvērumi, nevis tas apšaubāmais pieņēmums, ka Latvija ir Normāla Valsts. Tad nu jautāsim tālāk: kas no visiem daudzajiem iemesliem, kas varētu pamudināt nedzīvot Latvijā, būtu tas, kas Jūs visdrīzāk varētu pārliecināt (vai jau ir pārliecinājis) še nedzīvot?

Poll #20516 Kas te nav tā?
Open to: All, results viewable to: All

Kas būtu galvenais iemesls, kas Jūs pamudinātu (vai ir pamudinājis) nedzīvot Latvijā?

View Answers

Klimats netīk
10 (14.3%)

Citur par tādu pašu darbu man maksās vairāk
8 (11.4%)

Citur ir labāka sociālās drošības sistēma un lielāki pabalsti
4 (5.7%)

Citur man ir plašākas profesionālās izaugsmes iespējas
8 (11.4%)

Citur ir mazāk krievu
2 (2.9%)

Citur ir mazāk latviešu
0 (0.0%)

Es vienkārši jūtos piederīgs citai valstij, nekā personīga
2 (2.9%)

Citur valdība nav tik stulba
6 (8.6%)

Citur cilvēki laipnāki, iecietīgāki un gaiss brīvāks
18 (25.7%)

Citur Krievija tālāk, drošāk un tā
8 (11.4%)

Citur ir skaistāka daba
3 (4.3%)

Latvija nav Normāla Valsts, bet citur tāda ir. Kā vispār var negribēt dzīvot Normālā Valstī, pizģec?!
1 (1.4%)PS Ja tā apdomā, aukstā rītā nevajadzēja kā pirmo likt opciju "Klimats netīk", bet ko nu tur vairs!

39 raksta - ir doma


sirdna
7. Okt 2015 14:59

Esmu ekstrā pateicīgs par skaipam šorīt nosprāgušo skaņu.
Un vēl par laipniem atbalsta vārdiem, paldies.
Kā arī Lido vistas kotlete ar sieru un grauzdēto maizīti visriņķī, arī par to esmu visnotaļ pateicīgs.

6 raksta - ir doma


kautskis
7. Okt 2015 12:19 Zeme, kas nedzied

Kā mums paskaidroja biedrs Brigmanis, Latvija ir auksta, drūma zeme, kur neviens negrib dzīvot. Kāds ir tavs attaisnojums tam, ka tu te esi?

Poll #20514 Best enjoyed by getting the hell out of here
Open to: All, results viewable to: All

Kāpēc tu dzīvo Latvijā?

View Answers

Es esmu lohs
5 (5.0%)

Man patīk ciest
12 (11.9%)

Trūkst uzņēmības aizbraukt kur citur
15 (14.9%)

Šeit ir Vanags, man ar to pietiek
8 (7.9%)

Tā ir sūdu bedre, bet tā ir mana sūdu bedre
8 (7.9%)

Latvija nemaz nav tāda sūdu bedre, kā stāsta
44 (43.6%)

Hahāāā, es nedzīvoju Latvijā, jūs lohi un mazohisti!!!
9 (8.9%)

22 raksta - ir doma


kautskis
7. Okt 2015 09:22 Latvijas tēla veidošana

Ziniet, ir tiešām milzīgs prieks, kad es te tā, sēžot un rakstot muļķības cibā, laikpalaikam trāpu mērķī. Te darbojas tikai un vienīgi jaukais princips "If you throw enough shit at wall, something's gonna stick" — man nav nekādu īpašu pareģošanas spēju, vienkārši šad tad trāpās. Bet šis teiciens un tā latviskais ekvivalents "pat aklai vistai gadās miežu grauds" vispār ir viens no maniem dzīves likumiem.

Tā nu šorīt patrāpījās vēl viens miežu grauds. Es te agrāk stāstīju, kā bēgļus vajag biedēt ar to, cik Latvijā ir skarbi. Ieslēdzu šodien televizoru un ko es redzu?! Komjaunietis Augusts Brigmanis stāsta, kā bēgļus vajag biedēt ar to, cik Latvijā ir skarbi!!! Lūk, bēgļiem jāapzinoties, ka viņi brauc uz zemi, kur ir auksts, drūms, 70% cilvēku viņus nīst, darba nav, pabalsti niecīgi, tinieties prom.

Jā, biedr Brigmani, jā, jā un vēlreiz jā! Šāda retorika Latvijai ir vajadzīga! Atmetīsim tās muļķības par "Best enjoyed slowly", nestāstīsim pekstiņus par daiļo Vecrīgu, brīnumgardo Laimas šokolādi, miglā tīto Ķemeru tīreli un ko nu tur vēl mēs visādiem jampampiem cenšamies iesmērēt kā Īsteno Latviju. Nē, neko neizskaistināsim, teiksim, kā ir: Latvija ir tumša, drūma zeme, kur ielās siro naidīgu orku ordas un sociālās drošības sistēma drīzāk ir ļauns joks — ja tev ir darbs, valsts tevi uztvers kā slaucamu govi (un saki paldies, ka ne kā šķiras ienaidnieku, lai gan Dr. Belēviča argumentācijā šādi toņi jau ieskanas). Ja nav, tad tiš prom uz Maksimu.

Es pat domāju, ka to varētu pasludināt par dzīvesziņu, kas, cik var spriest no soctīklu un portālu komentāriem, nesniedzas daudz tālāk par "dzeŗam alu, ēdam cūkas, bučojamies tikai ar pretējā dzimuma pārstāvjiem un nīstam visus, kas kaut mazliet atšķiŗas". Un, kas ir pats jaukākais, tas tik tiešām strādā! Ļaudis tik tiešām arvien biežāk notic, ka Latvija ir paredzēta tikai un vienīgi drūmiem ļaudīm, kam visas prāta intereses var izteikt divos jautājumos: kā tikt pie Vanaga un kas pie visa vainīgs. Un tie ļaudis, kas Latvijā ir piedzimuši un nez kāpēc tā negrib — nu tad laimīgi, tinieties prom un citus tādus paņemiet.

Jo, ja paklausās, kā Latviju raksturo komjaunietis Brigmanis, kļūst skaidrs: Latvijā ir sūdi, dziļi, dziļi sūdi. Ja tu te dzīvo, tad tikai un vienīgi tāpēc, ka tev patīk sūdi. Nē nu ko, arī nācionālā identitāte, vai ne.

29 raksta - ir doma


sirdna
7. Okt 2015 08:30

Poll #20513
Open to: All, results viewable to: All

vai jums rodas kādas asociācijas ar vārdiem "Annuškas izlietā eļļa""

View Answers

jā, es pat zinu, ar ko
67 (79.8%)

jā, dzirdēts vārdu salikums, bet par ko ir runa, nezinu
0 (0.0%)

nope
17 (20.2%)

38 raksta - ir doma


sirdna
6. Okt 2015 23:07

Senās dienās man bija paradums katrā oktobrī pārlasīt A Night in the Lonesome October, no Roger Zelazny. Bet tur vajag drusku vairāk atmosfēras, lietu un vējus.

Esmu pateicīgs par dažiem mirkļiem dejās un sarunās šovakar.
Esmu pateicīgs par rumu, kuru es tūdaļ pagaršošu.

Vairāk kaut kā nepateicas. Esmu noguris un not in a good way, manas kājeles smeldz un galva ir nogurusi, bet ne tādēļ, ka būtu darīts kas svētīgs un labs.

1 raksta - ir doma


kautskis
6. Okt 2015 10:19 Какие люди

Šī diena vēsturē izceļas ar to, ka viņā dzimuši visādi nozīmīgi ļaudis (nu, vispār visās dienās ir dzimuši visādi nozīmīgi ļaudis, bet nu!!) Tātad sveicam (dzimšanas kārtībā):

šveiciešu arhitektu Šarlu Eduāru Žanerē Grī, plašāk pazīstams kā Lekorbizjē, devis pasaulei dzīvokļus ar zemiem griestiem un apjēgu, ka cilvēkam pienākas minimālā dzīvojamā platība;

latvju grafiķi un gleznotāju Niklāvu Strunki, savulaik viens no tiem bezjēgā stilīgajiem latvju māksliniekiem, kam visi gribēja līdzināties (aizbrauciet uz Igaunijas mākslas mūzeju un apskatieties viņu divdesmito stūrīti, ietekme ir tik aizkustinoši acīmredzama);

norvēģu piedzīvojumu meklētāju Tūru Heijerdālu, kas izvirzīja visādas apšaubāmas hipotēzes un pēc tam devās neaprakstāmi lieliskās ekspedīcijās — it kā lai pierādītu savas apšaubāmās hipotēzes, bet vispār jau šķiet, ka vienkārši tāpēc, ka viņš tā varēja. Starp citu, man savulaik ir bijis tas neaprakstāmais gods šim kungam paspiest roku;

sīriešu diktātoru Hafezu al-Asadu, Bašara papucīti, kas savulaik vairāku valsts apvērsumu rezultātā kļuva par Sīrijas vadoni un sāka vest Sīriju pretī tai gaišajai un saulainajai rītdienai, kas nu ir pienākusi;

daču narkobaronu Klāsu Brēnsmā, kas sāka kā mazs narkodīlerītis, bet visnotaļ drīz jau izauga līdz overlordam, kas tirgoja Pakistānas hašišu daudzos Eiropas tirgos. Padomājiet, ja tolaik Nīderlandē būtu tikpat vaļīga attieksme pret hašišu, droši vien nebūtu pat sācis!;

un, visbeidzot, amurikāņu kinoaktrisi Elizabeti Šū, kas vienīgā no šī saraksta vēl ir ar mums un guva plašu slavu astoņdesmitajos, kad visādās filmās spēlēja galvenā varoņa love interest.

Protams, ja jums ir vēlme, varat papildināt šo sarakstu ar citiem nozīmīgiem ļaudīm, kas arī dzimuši šajā dienā :)

18 raksta - ir doma


sirdna
5. Okt 2015 23:53

Sveiki.

Es esmu pateicīgs par kurpju pucējamo iekārtu darbā, kurai par godu mani apavi bez liekas piepūles mirdz un laistās.
Es esmu pateicīgs, ka ir cilvēki, ar kuriem var parakt zemi. padzert viskiju un parunāt tiešsaistes režīmā.
Es esmu pateicīgs, ka šodien pāris...dažas?...stundas spēju savākties un darīt to, kas jādara, nevis sapņot un baidīties no visa.
Un par to, ka paguvu uz veikalu tieši pirms slēgšanas.

Paldies.

6 raksta - ir doma


sirdna
5. Okt 2015 15:28

Hm. Kad intensīvi sūkāju dzērveņu+melleņu Lockets tableti un paralēli ošņāju karstu melno kafiju (jā, labdien, mani sauc Sirdna un es ošņāju lietas) rezultātā pasākums smaržo pēc cepta bekona.

Ļoti interesanti!

24 raksta - ir doma


sirdna
5. Okt 2015 13:13

OK, Windows 10 bija sen un nav patiesība, tomēr dažas lietas turpina kaitināt.

a)video pleijeris. OK, katram sunim sava aste jāceļ. Uzinstalējot Windows 10 tas rupucis pārlika visu multimēdiju failu atvēršanu uz savām defaultajām programmelēm. Es visu saprotu, visi esam cilvēki, mums visiem jāizliekas, ka no mums ir kaut kāda jēga. Man bija slinkums visu atlikt atpakaļ uz Media Player Classic, tāpēc lāpīju slinkumu (uz ko tie rupuči arī cerēja) un skatījos filmas ar jauno pleijeri. Pēc daždesmit minūtēm slinkums man pārgāja un es žigli vien pārliku failu asociācijas tālāk prom no grēka. Es visu varu piedot, bet ne to, ka es noregulēju skaņas līmeni uz šitik te un ne vairāk un ne mazāk!, bet, kad atveru vai no pauzes palaižu filmu, pirmo sekundi vai divas tā sātana tecīla kauc pilnā rīklē un tikai tad attopas, ka ir noregulēta uz divreiz klusāku brēkāšanu. Fui.

b)Parental Controls ir, maigi sakot, FUBAR.

12 raksta - ir doma


kautskis
5. Okt 2015 10:31 I liked it before it was cool

Ziemeļvidzemes neoficiālais tūrisma veicināšanas birojs ar prieku ziņo par savu kārtējo sasniegumu: sestdienā tika sarīkots un veiksmīgi pat aizvadīts kolektīvais pārgājiens uz — nekad neuzminēsit — Sedas purvu.

Kā rādās, beidzot tiešām piepildījusies tā vaimanāšana par "pēdējo silto nedēļas nogali", jo laiks sestdien bija taisni pārdabiski jauks: gana vēss, lai nepārkarstu, bet arī gana silts, lai nenosaltu, debesis skaidras, tieši ar tik mākonīšiem, lai izskatītos glīti, bet bez jebkādiem negaisa mākoņiem un uztraukumiem par to, vai nelīs.

Sākām gana laicīgi, ap deviņiem, turklāt mēs ar Lāga Paziņu ieradāmies vēlāk par visiem. Mums ir attaisnojums: Valmiera nenoliedzami ir daudz tālāk no Sedas nekā Rīga, un mums vēl vajadzēja aiziet brokastīs ar pankūkām un kruasāniem. Tā nu aši knaši savācāmies un bridām vien iekšā.

Te uzreiz ir vietā viena ļoti svarīga piebilde par Sedas purvu. Sedas purvs gan ir nosaukts par purvu, un tur ir kaut kas ar nosaukumu "dabas taka", tomēr ne purvs, ne dabas taka nebūs šīs lietas šo vārdu vispārpieņemtajā izpratnē. Sedas purvs kopš 1954. gada ir jo cītīgi kašņāts, rokot laukā kūdru. Tas nozīmē, ka puslīdz neskarta augstā purva Sedā gandrīz vairs nav (lai gan noteikti jāpiebilst, ka dažos nomaļos un diezgan pagrūti sasniedzamos pleķos tik tiešām ir un noteikti arī būs!) Tā vietā Sedas purvs sastāv no daudziem taisnstūrainiem, sekliem un niedrēm aizaugušiem dīķiem, kam pa vidu ir vai nu ceļi, vai šaursliežu dzelzceļa uzbērumi, dažreiz ar sliedēm, dažreiz bez.

Tomēr šeit nav vietā sūroties par piesmieto Māti Zemi. Māte Zeme ir tik ļoti milzīga, ka vistrakākās mūsu izdarības viņai nav nekas daudz vairāk par nelāgiem izsitumiem (pavisam cits tēmats ir tas, vai mēs uz šīs izsitumiem klātās Mātes Zemes spējam padzīvot), un ir taisni pārsteidzoši tas, cik ātri viss atkal atkopjas. Tā nu aizaugušie dīķi izrādās izcila vieta ūdensputnu ligzdošanai, ko ūdensputni labprāt arī izmanto.

Tāpat arī dabas taka Sedā nav gluži tāda kā Ķemeŗos, kur pa laipām četrus kilometrus var iziet svilpodams. Dabas taka sastāv no jau esošajiem kūdras izvešanas ceļiem, šaursliežu dzelzceļa izbēruma un vienas samērā īsas takas, kas ir izpļauta. Nekur nav nekādu koka laipu, lai gan var iedomāties, ka šaursliežu dzelzceļa tilti ir koka laipas. Un Sedā ir jāiet. Mūsu pārgājiens gan bija nieka 20 kilometrus gaŗš, tomēr tur bez īpašām problēmām var noiet divreiz vairāk. Katrā ziņā daudz mazāk par 10 kilometriem diez vai sanāks.

Un jo bieži tā iešana ir vienkārši pa gaŗiem un samērā vienveidīgiem ceļiem. Te nebūtu jāsecina, ka Sedā nav ainavu — ir, un kā vēl. Tomēr tas nozīmē, ka starp tām ainavām ir daudz vienmuļa un arī diezgan nogurdinoša ceļa. Teiksim tā: jo lielāks ir prieks par sasniegumu, kad pēc tam nonāc līdz kādai ievērības cienīgai ainavai!

Tātad: paturot to visu prātā, pastāstīsim par burvīgo pārgājienu uz Sedu!

Sedas purvā ērti ieiet pa ceļu, uz kuŗa ir norāde "Dabas taka" — tur pa ceļam būs viens neliels apskates objektiņš, tas ir, apakšstacijas drupas, un tad pēc nelielas brišanas pa dubļiem būs pirmais nozīmīgais apskates objekts — putnu vērošanas platforma. Tā ir uzbūvēta viena visnotaļ liela dīķa krastā, un, ja paveicas, tur var redzēt kaudzēm putnu, pat neejot tālāk. Tomēr šī nebija tā diena, kad paveicās, tāpēc pēc izjūsmošanās par skatu un ieskvērošanās devāmies tālāk.

Tālāk var iet pa kūdras vešanas ceļu, kas ir plats un dubļains, bet var arī pa šaursliežu dzelzceļu. Atminoties mūsu Kunga un Pestītāja vārdus par plato ceļu, kas aiziet pazušanā, mēs aizgājām pa šaursliežu dzelzceļu. Tad tur ir jāskatās, kur nogriezties, kas gan nav īpaši grūti — jāgriežas pirmajā vietā, kur tik tiešām kaut kur var nogriezties (ja iet tālāk, tad pēc diezgan brangas iešanas beigu beigās nonāk lielā un samērā neskartā purva gabalā). Tā nu jo drīzi mēs bijām pie kūdras vērošanas torņa, kas ļoti optimistiski iecerēts kā putnu vērošanas tornis. Putnus no turienes vērot ir diezgan pagrūti, jo tornis uzbūvēts vienīgajā vietā, kur joprojām rok kūdru. Un putniem pārsvarā tomēr patīk ligzdot mierā un laimē aizaugušajos dīķos — vēl jo vairāk tāpēc, ka to Sedā netrūkst, — nevis uz kūdras kalniem vai traktoru kāpurķēdēm. Tomēr no turienes paveŗas plašs skats uz apkārtni, un vismaz man pārgājienos tā ir iecienītākā pusdienu vieta. Ceļabiedri gan to nopēla kā pārāk vējainu un sasēdās uz sliedēm pie torņa. Nu neko, arī tā var.

Pēc jautras iestiprināšanās ar jaunu sparu devāmies tālāk uz nākamo apskates objektu — tehnikas novietni, kam blakus ir tāda paliela sarga būda, kas vienlaikus ir kas aptuveni līdzīgs vadības centram (turpat netālu ir sūkņu stacija, ko arī vajag pieskatīt). Tehnikas novietnē mētājas traktori, kūdras ecētāji un vēl visāda roida, kas tomēr, kā rādās, laika gaitā gājusi mazumā, agrāk bija vairāk (neievēroju, vai tur vairs bija vagoniņi uz kāpurķēdēm vai nē). Tāpat tur ir degvielas uzpildes stacija tieši purva vidū un sargsuns, kas mūs pārlieku ātri aiztrieca prom.

Ejot tālāk, var iziet otrā pusē vienīgajam aktīvajam kūdras rakšanas laukam, kur atkal sākas sliežu loks. Tur ir tuvāk Jērcēniem, nekā Sedai, bet nevajadzētu neko sadomāties: tuvāk tur ir tikai ziemā, kad var staigāt pa aizsalušajiem dīķiem. Ja jāiet pa sauszemi, sanāk mest tādus lokus, ka vienkāršāk būs aiziet atpakaļ uz Sedu.

Par laimi, atpakaļceļš it nebūt nav bez tīkamiem pārsteigumiem. Ja nenogriežas uz dabas takas izpļauto gabalu un turpina iet pa sliedēm, drīz nonāk pie savulaik no sliedēm noskrējušiem kūdras vagoniem, kas turpat arī mētājas (brīnišķīga iespēja fotografēšanai!) Un tieši pretī ir gana ērta pieeja pie jo plaša dīķa (tādu gan Sedā ir diezgan daudz, jāpiebilst), kur tad arī mēs sastapām veselu strēķi putnu.

Putniem, gluži kā cilvēkiem, pirms izlidošanas tīk mazliet pariņķot apkārt, sasaukties un iečekoties lidojumam, un to tad viņi arī tur darīja. Un putnu starptautiskās lidostas nebūt nav mazāk iespaidīgas par cilvēku versijām: katrā ziņā patrāpīties tur tad, kad satiksme ir tiešām dzīva, ir neaizmirstams skats. Putnu bari riņķo, sasaucas, stājas kāšos un, kad viens kāsis sastādīts, virzās uz izlidošanu — skaties un brīnies par tādām pūļa organizācijas prasmēm, līdz kuŗām cilvēkiem ar viņu sastrēgumiem un rindām vēl augt un augt.

Lielā mērā tas bija pasākuma augstākais punkts, jo ir gan grūti iedomāties daudzas lietas, kas oktobŗa sākumā var notikt purva vidū un pārspēt šo skatu. Tomēr atpakaļceļā sanāca pārvarēt nelielu šķēršļu joslu (nekā tāda, lai tas jūs nebaida) un pat apskatīt mazu gabaliņu purva. Nevis seklu dīķu, bet purva, ar visām sūnām, ķērpjiem un tievajām priedītēm.

Pielauzt ļaudis aizbraukt līdz Jērcēnu puses tornim vairs nesanāca, par ko drusciņ žēl, jo Jērcēnu puses tornis nenoliedzami ir ar skaistāku skatu. Toties Kaņepu di(d)žozols visiem patika, un ir jau arī brangs skats: vismaz 450 gadus vecs, tiešām dižs un, lai gan savulaik zibens sperts (un tādēļ ar lielu dobumu vidū, kuŗā var ērti ielīst vairāki cilvēki), tomēr zaļo visnotaļ pārliecinoši un nebūt netaisās nokalst.

Vārdu sakot — Zelta rudens Siguldā ir pārvērtēts. Aizbrauciet tālāk līdz Valmierai, Strenčiem un Sedai, būs ne mazāk skaisti, lai gan citādi. Tagad ir īstais laiks, kamēr putni lido prom. Diemžēl tur nav pieejamas īpaši detalizētas kartes, pat Google Maps laikmetā nē. Tomēr Here karte ir jūtami labāka un pat ļauj puslīdz orientēties. Un, ja drusciņ pameklēsities Gūglē, noteikti spēsit atrast pietiekami daudz, lai tiktu Sedas purvā iekšā un arī ārā.

11 raksta - ir doma


sirdna
4. Okt 2015 19:25

OK, it's the pateicību time.

Esmu pateicīgs par to, ka šodien bija Skolotāju diena un bija iemesls/iespēja sazināties ar maniem daudzajiem skolotājiem.
Esmu pateicīgs par to, ka až līdz kādiem pieciem vakarā nodzīvoju mierīgi, bez stindzinošām šausmām.
Esmu pateicīgs par šodienas sauli un silto vēju.
Esmu pateicīgs par youtube servisā sadzītajiem TV šoviem.

11 raksta - ir doma


sirdna
3. Okt 2015 21:48

un vēl labā ziņa ir tāda, ka man ir nedēļa lai uzceptu mazu stāstiņu. Atliek tikai izdomāt, par ko.

7 raksta - ir doma


sirdna
3. Okt 2015 20:42

OK, es pajokoju par tām pateicībām, bet nu papateikšos vēl, grāmatās saka, ka tas ir svētīgi. Uz dančiem vasarā bija tas amerikāņu pasniedzējs, daudz un ātri klaigāja un beigās arī šito izmeta, ziniet, cik humble viņš jūtoties un grateful, ka viņam ir iespēja vizināties pa pasauli un aizrādīt cilvēkiem, ka viņi neprot dejot.

Bet tas kļūst sarežģīti, atrast svaigas tēmas pateicībai. Kas nekaitēja kara laikā. Nedabūji šrapneli zarnās - diena ir izdevusies. Laikam tāpēc tos karus rīko, aprūkstas pateicības materiāla.

Anyway.

Esmu pateicīgs kaķītim, kurš mani neuzbļāva augšā kā parasti, sešos no rīta, bet ļāva izgulēties až līdz pusdeviņiem.
Esmu pateicīgs tam vīram, kurš man pārdeva mobilā telefona akumulatoru un ar šo vienkāršo un cildeno rīcību mani ļoti nomierināja un iepriecināja.
Esmu pateicīgs par (te ir pauze uz minūtēm 20, jo viena ideja man ir, bet to es nerakstīšu, jo tā nav nogatavojusies un es arī ne) to, ka ir sestdiena un rīt ir vēl vesela brīvdiena priekšā.

6 raksta - ir doma

Back a Page