Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2016. gada TOPS |

Draugi


sirdna
25. Maijs 2016 21:38

Ek, kā viens cilvēks var no sevis nogurt.

Tags:

3 raksta - ir doma


kautskis
25. Maijs 2016 10:36 Tautas medicīna

Nekādi nesaprotu: kādēļ tiek tirgoti visādi līdzekļi pret aizcietējumiem, ja ir tik vienkāršs, pašsaprotams un viegli pieejams līdzeklis kā kafija?

11 raksta - ir doma


sirdna
24. Maijs 2016 15:34

Ach, mācību gada beigas, vasara, un kas tik ne vēl.

Būdams puisis, kuram, skolu beidzot, iedeva medāli, es ļoti labi apzinos vidējās un dajbkuras citas izglītības vērtību.

Kvadrātsakne no -1 desmit ballu sistēmā.

ir doma


sirdna
24. Maijs 2016 09:09

Nopirku kaķeni, iešu mežā medīt.

20 raksta - ir doma


sirdna
23. Maijs 2016 09:08

Sen nebija redzēts aptītā dzīvokļa sapnis. Kad mājās atrodas nelietotas durvis, aiz kurām ir istabu virtene, kuras aplenc reāli esošās telpas, ar logiem uz tām.

Manās telpās ir daudz piebāztu skapju un guļvietu, kad es eju cauri istabām, es vienmēr domāju, kur tajās varēs gulēt. Šoreiz tur pat kāds bija, ietinies segā gulēja uz dīvāna un skatījās televizoru.

6 raksta - ir doma


kautskis
20. Maijs 2016 13:22 Bet kā ar dēmokrātiju!!!

Eku šodienas must read: This is how fascism comes to America.

Ņemiet vērā, tas ir viedokļu raksts, tādēļ neizbēgami tur ir sarakstīts, ēēē, apstrīdams viedoklis. Bet viena lieta tur ir pateikta ļoti labi.

Ir cilvēki, kam ļoti patīk uzsvērt, ka dēmokrātija, tā nav visatļautība. Nav gan. Un tā nav visatļautība arī tad, ja vairākums cilvēku nobalso par visatļautību.

Ja no 100 cilvēkiem 51 nobalso, ka atlikušos 49 vajadzētu nomētāt ar akmeņiem, kaut kā neceļas roka to saukt par dēmokrātisku lēmumu pieņemšanas procesu. Jo valstī dzīvo ne tikai tie, kas balso par, bet arī tie, kas balso pret. Ja valsts rūpējas tikai tiem, kas balso "par", tā dēmokrātija iznāk kā Korejas Tautas Dēmokrātiskajā Republikā.

Lūk, un šitā ir mūsdienu dēmokrātijas lielumlielā bēda. Aplam daudz savairojies visādu Gaismas Bruņinieku, kas uzskata, ka viņiem ir absolūta patiesība, savukārt tie, kas viņiem iebilst, ir ļaunuma iemiesojums. Un Miers un Laime iestāsies tikai tad, kad Gaismas Bruņinieki būs sakāvuši ļaunos. Smieklīgi tas, ka, spriežot pēc vēlēšanu rezultātiem, vienu un otru uzskatu pārstāvji ir diezgan līdzsvarā -- tātad nepietiks ar to, ka jāizkauj kādi desmit-piecpadsmit procenti nepareizi domājošo. Mūsdienu Gaismas Bruņiniekam pēc uzvaras vajadzēs pie vietas nolikt vismaz pusi.

Tas ir redzams abās polītiskā spektra pusēs, turklāt tik spēcīgi, ka brīžam pat īsti nav skaidrs, vai te tiešām ir runa par dažādiem polītiskajiem uzskatiem vai vienkārši viena un tā paša uzskata spoguļattēlu. Piemēram, gan liberāļi, gan konservātīvie runā par "elitēm", kas dzīvo uz "parastās tautas" sviedru un asiņu rēķina un metas par tās "parastās tautas" glābējiem un atbrīvotājiem (jo parastā tauta, viņi taču ir pārāk parasti, viņi paši sevi atbrīvot nespēs). Gan vieni, gan otri stāsta par Briesmīgiem Plāniem, kā ļaunie neatgriezeniski grib izmainīt pasauli. Gan vieniem, gan otriem patīk mālēties par daudzcietušiem upuŗiem. Tik vien tās starpības, ka abi ir pārliecināti, ka viņiem gauži nodara tie otri.

Un to pat nevar norakstīt uz Latvijas īpatnībām, tā notiek visur. Mēs te pie sevis gudrojam, nez, kā latvju tauta par sevi domātu, ja nebūtu pastāsta par 700 verdzības gadiem. Ha, nedomātu par 700 verdzības gadiem, domātu par 50 padomju verdzības gadiem. Vai, ja nebūtu 50 padomju verdzības gadu, vaidētu par 12 eiroverdzības gadiem. Par savu vaimanāšanu apspiedēju jūgā vaimanā pat Lielbritānija, kam nu tiešām nenāktos vaimanāt par kaut kādiem 700 verdzības gadiem. Mēs neesam ūnikāli; latvieši ir tāda vidusmēra Eiropas tautiņa, ne īpaši liela un ne īpaši maza, mūsu kompleksi ir arī viņu kompleksi.

Ir tāds apziņas tests -- parāda testējamajam spoguli un skatās, vai viņš atpazīs, ka spogulī ir viņš pats. Žagatas to testu noliek. Cilvēcei, rādās, kaut kā nesanāk.

Žēl, protams, šis nav tas laiks, kad viss ir superduper un tagad varētu padirsties savā starpā, lai nepaliek gaŗlaicīgi. Pietiek īstu problēmu, nav jāsagudro jaunas.

Bet, no otras puses, laikam jau nav jāuztraucas par to, ka no zemes virsas pazudīs saprātīgas dzīvības formas. Žagatām taču izmiršana nedraud.

PS Iztiksim bez komentāriņiem [ja gribat, varat šņukstēt piedurknītē par nedēmokrātisku piegājienu]. Tāpat varat pieturēt pārspriedumus "Lai nu kuŗš būtu runājis". Apzināties kaut kādas savas nepilnības un censties viņas labot -- tā nekādā ziņā nav peļama rakstura īpašība, it nekādi ne.

Vispār cibā regulāri mazliet pretīgi paliek, kā tad, kad tu sēdi krogā jautrā draudziņu lokā, pārrunājat lietas, -- un tad atpeld kaut kāds jēgu pārdzēris visgudrinieks, kas nosauc jūs visus par lohiem un beigās vēl izvemjas uz galda. Un nekomentējiet pie citiem ierakstiņiem, esiet tik laipni.

Viss, paldies.


sirdna
20. Maijs 2016 12:23

Ja salūzīs aparāts, kļūšu par pirātu.

Līnijkuģi nodzert nespēšu, bet kādu kuterīti varētu mēģināt.

5 raksta - ir doma


darbs
[ svilpeens ]
19. Maijs 2016 16:51 Haltuure

Mekleju haltuuri. Sodien riit izdarit kadam ko labu. Piesakos. Steidzami nepieciesami lidzekli, ne parak lielos apmeros. Pardoties nevaru, kas mani pirks bet kadam palidzet ar darba rokam varètu. Varbuut kadam cibinam ieinteresè un vajag ko uzrakt, saskaldit vai noplaut. Darba mainisanas rezultata esmu dikti palicis nabagos forsi butu nopelnit cigaretem un kabatas naudu jaunajä darbä stäjoties. Mana miesa ir bríva lidz svetdienai. Nemiet mani verdzibä. Nav jau ko slepties isti tad lai nu iet mans numbers uzreiz 20523253. Tä kaitigo ieradumu dotaja bridi nav bet cigaretem labprat nopelnitu...

ir doma


sirdna
19. Maijs 2016 15:35

Informācija universam.

Dārgais univers. Ja tu vēlies, lai es kaut ko uztaisu ēst, lūdzu, nepiegādā man receptes, kurās kaut vienu reizi ir lietots vārds "krepte". Vai "krefte". Nekad. Aizmirsti. Izslēgts. Taisi pats.

17 raksta - ir doma


sirdna
19. Maijs 2016 07:27

Šorīt piecēlos.

Diena sākusies ar panākumu!

15 raksta - ir doma


kautskis
17. Maijs 2016 14:24 I started a joke which started the whole world crying

Man te darbā visu laiku iet fōnā ziņas, jo in my line of work ziņas tik tiešām var izmantot un tās sniedz kaut kādu labumu, nevis tikai vairo rūgtumu par to, kā pasaulē viss notiek šķērsām un kā es nabadziņš nekā nevaru padarīt. Tā nu, piemēram, es ar vienu ausi gana cītīgi sekoju līdzi Breksita debatēm (kam ir ļoti skaidrs iespaids uz mārciņas svārstībām).

Šajā pasākumā mani ļoti priecē Deivids Kamerons. Viņš tik burvīgi iemieso visu britu augstlabdzimušo augstprātību, ka viņu pēc polītiskās karjēras beigām (kas, iespējams, nemaz nav tik tālu) vajadzētu ievietot vakuumā un nolikt blakus tiem metāla stieņiem, kas ir tieši jardu gaŗi, un svaru bumbām, kas sveŗ akurāt vienu mārciņu. Jo, raugi, patlaban Deivids ļoti cītīgi stāsta, kādas drausmas sekas būšot tam, ja UK izstāšoties no ES, cik tas esot bīstami un kā tas ietekmēs ļaudis vēl gadu desmitiem. Ir jau viņam taisnība, bet grūti neuzdot vienu pašsaprotamu jautājumu -- ja jau tas ir tik bīstami, tad, Deivid, kamdēļ, nu kamdēļ tu pats ņēmi un ierosināji to referendumu?!

Es saprotu, Deividam gribas būt dēmokrātiskam. Guess what, Deivid: "dēmokrātiski pieņemts lēmums" nozīmē tikai un vienīgi to, ka lielākā daļa no tiem, kas par to balsojuši, pateikuši "Yay". Dēmokrātisks lēmumu pieņemšanas process pats par sevi it nekādi negarantē, ka tas būs lielisks, rūpīgi pārdomāts un vispār labākais iespējamais lēmums, par kuŗu visi būs sajūsmā. Vēl vairāk, sociālo tīklu, realitātes šovu un piecu sekunžu ilga attention span laikmetā ir diezgan pamatotas aizdomas par cilvēku spēju pieņemt pārdomātus un izsvērtus ilgtermiņa lēmumus.

Pēc paša Deivida iebildumiem sanāk, ka viņš ir ierosinājis uzrīkot referendumu apmēram par tēmu "mums te dzīvokļa biedrs ne tādas tapetes izlīmējis, kā būtu, ja mēs nodedzinātu māju, that'll show them!" Protama lieta, kādos deviņdesmit deviņos gadījumos šādi priekšlikumi aprobežojas ar kopīgu piedzeršanos, un otrā rītā atliek nokopt dzīŗu pēdas, nevis krāsmatas. Bet simtajā gadījumā savācas vēlētāju, es nebīstos šī vārda, kvorums, kas jūtu uzplūdā sagrābj mietus un nobalso par parādīšanu viņiem. Un šādos brīžos tam, kas ierosināja "Vai jūs gribat parādīt viņiem?", neklājas pārbiedētam skraidīt apkārt un brēkt -- "Jūs ko, es taču gaidīju, ka jūs teiksit nē!"

12 raksta - ir doma


darbs
[ hmmm ]
17. Maijs 2016 10:49 kur meklēt sētnieku vienai mājai Rīgā?

Kur būtu visefektīvāk meklēt mauriņa pļāvēju / sniega šķūrētāju / trotuāra tīrītāju darbam Rīgā, Pārdaugavā, Imantas/Iļģuciema apkārtne? Darbs nav uz veselu kvartālu, bet tikai pie 1 privātmājas un ne katru dienu - vidēji 1x nedēļā, varbūt ziemā ja baigais sniegs, varētu būt biežāk.
ss.lv? drukāti sludinājumi rajonā? kaimiņi? ārpakalpojums? Kāda pieredze?

2 raksta - ir doma


sirdna
16. Maijs 2016 09:50

Sestdien sākās vasara. Lapu kļuva vairāk nekā zaru un Liepājas ielā pie Stradiņiem, kur ielas abās pusēs aug koki, izveidojās tā zaļā krēsla, kura iezīmē vasaras vakarus un atgriešanos mājās pēc gara ceļa.

Laiks arī, paldies Ķērpītim, uzlabojās.

Medicīna turpina ietiepīgi apgalvot, ka esmu vesels kā mārrutks, ne man cukuri, ne holesterīni, ne krabji. Vispār, nācija atveseļojusies, pie ģimenes ārstes praktiski neviena cilvēka.

2 raksta - ir doma


dis
15. Maijs 2016 22:33

UN TĀ PAGĀJA VĒL VIENS GADS..

ir doma


darbs
[ putnelis ]
13. Maijs 2016 13:31 vienas dienas darbs

Vajadzīgs cilveks, kas man palīdzētu vienu dienu, rīt (sestdiena) mazgāt griestus, logus, t.b. palīdzēt vasaras māju padarīt atpūtai piemērotu.
Atvedu, aizvedu, maksāju.

3 raksta - ir doma


darbs
[ annu ]
13. Maijs 2016 11:21 Vajadzīgs/a apkopējs/a

Birojs gandrīz centrā (Brīvības 195, pie VEF tilta) meklē apkopēju, kas reizi nedēļā varētu atnākt un visu satīrīt. 170m2.
Ja kādam noderētu tāda haltūra, dodiet ziņu uz elga-b[at]inbox[dot]lv

P.S. Jā, ss.lv arī skatos (;

ir doma


sirdna
13. Maijs 2016 10:59

Runājot par mākslu un/vai kultūru, man nedaudz traucē apstāklis, ka tualetes pods darbojas kā rezonators. Visklusāko pasta balodīti pārvērš gaudojošā virsskaņas iznīcinātājā, tā sacīt.

Ja kāds (japāņi, es skatos uz jums!) izgudrotu skaņas slāpējošu tulates poda materiālu, tas kļūtu stāvus bagāts un visu iemīļots.

10 raksta - ir doma


kautskis
12. Maijs 2016 10:13 Ikdienišķais naids

Vārdos (vismaz pieklājīgos) nevar izteikt, kā mani tracina, ja latviešu valodā vārdu "pieredze" lieto nozīmē "viens atsevišķs pārdzīvojums, piedzīvojums". Kas tik tagad nav "jaunas" un "uzlabotas" pieredzes -- iepirkšanās, protams. Pakalpojuma saņemšanas. Mājaslapas lietošanas. Lai kā es nīstu Rīgas Satiksmi, tomēr jānovērtē tas, ka viņu sauklis ir "Vairāk patīkamu braucienu!", nevis "Patīkamāku braukšanas pieredzi!" Lūk, šī ir neparasta iespēja kaut ko mācīties no Rīgas Satiksmes -- nav jāsaka "iepirkšanās pieredze", pilnībā pietiek ar "iepirkšanās". Neviens jūs nepārpratīs.

Latviešu valodā pieredzi uzkrāj ilgākā laikā. Tas nav viens notikums -- tie ir daudzi un dažādi notikumi, kas tev nosēžas atmiņā un, cerams, kaut kā veido tavu pasaules uzskatu (ja, protams, tev tāds ir). "Alus dzeršanas pieredze" ir viss alus, ko tu esi izdzēris mūža gaitā (lai gan kāpēc tu par to runātu?), nevis šitas te neparasti vieglais un glāsmainais alus, kas pa tavu barības vadu noslīd dziedādams. "Uzlabota braukšanas pieredze" ir anglosakšu mērkaķinga specu izgudrojums, turklāt arī angļu valodā šis izgudrojums izskatās diezgan ķēmīgi un jebko uzreiz pataisa par reklāmas tekstu.

Atstāsim pieredzi tur, kur tai jābūt: pārspriedumos par to, kas tik ar mums nav noticis, un amurikāņu reklāmas tekstos. Bet, dievu dēļ, vismaz šitādu kroplību savā valodā neievazāsim.

31 raksta - ir doma