Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2014. gada TOPS |

Draugi


sirdna
21. Nov 2014 10:42

snieks snāk snikt.

šādās reizēs gribas dzīvot laukos, kur sniegs ir sniegs, nevis Rīgā, kur sniegs ir neērtība.

updāte. Interesanti būs pavērot, ko par pirmo sniegu saka sunnic, kurš no vienas puses ir totālais medību sunis, ziniet, trīs dienas dzīs pēdas lācim pa purviem, kalniem un biezokņiem, no otras puses, ir dīvāna caca.

7 raksta - ir doma


kautskis
21. Nov 2014 10:13 Ar skatu uz rītdienu

Mēs domājam, mums visiem šo dienu vajadzētu pasludināt par Meteorologu darba novērtēšanas dienu vai ko tamlīdzīgu. Edz, teica, būs sniegs — un ir! Paldies, Vēja māt, paldies!

Protams, Mēs domājam jo sliktu par visiem, kas šādā dienā uzdrošinās kaut ko pīkstēt par balto sūdu. Tas taču ir pirmais sniegs, sniegs, kas pat tik monstrozu pilsētu kā Rīgu uz brītiņu spēj vērst mazliet daiļāku! Līksmojamies, jūkstamies un nevaram vien sagaidīt nedēļas nogali ar spriņģošanu pa Plašajām Dzimtenes Ārēm, kuŗu sniegs būs pārvērtis par īstu ziemas brīnumzemi.

Starp citu, lietotāja [info]rasbainieks vērsa Mūsu uzmanību uz to, ka Plašās Dzimtenes Āres, tas ir, Sedas purvs, iekļuvis ērBoldrika ērBoltika bortžurnālī. Nekā daudz jau tur, protams, nav, turklāt Sedas purvs nodēvēts par marsh, nevis par bog (klau, [info]antuanete, Seda taču ir bog, nevis marsh, vai ne?) Tomēr ir jo atzīstami, ka Sedas purvs nokļuvis tur, kur lielākā daļa Sedas iedzīvotāju nemūžam nenonāks, tas ir, uz ērBoltika borta un internetos. Ka Mēs jums sakām, Sedas pilsētas nākotne izskatās jo tumša, savukārt Sedas purva nākotne arvienu gaišāka. Ir jau arī pēdējais laiks, Sedas pilsēta vispār ir augonis uz Ziemeļvidzemes miesas. Ja jūs zinātu, kā sedinieki to purvu pieķērnājuši, runāt negribas.

Un, ja mēs te par pagātnē iestrēgušām lietām — vakar bijām aizgājuši uz VEF mūzeja pasākumu par telefoniem VEF Kultūras pilī. Mēs jums teiksim, visu VEF Kultūras pili vajadzētu pasludināt par VEF Kultūras pils mūzeju! Nekāda eiroremonta, pat ne smakas, turklāt tur joprojām darbojas tāda tālruņu centrāle, kādas savulaik bērnībā atskatījāmies, kad braukājām līdzi tēvam viņa telefonu montieŗa gaitās. Bet nu labi, par to varbūt citreiz.

4 raksta - ir doma


sirdna
19. Nov 2014 12:26

Par šokolādi.

Staro Rīgas ietvaros ieklīdām Laimas veikalā Šķūņu ielā un pasūtinājām pa glāzei šokolādes. Izrādās, ka viņi tur pasniedz nevis karstā ūdenī atšķaidītu pulveri ar aromātu, identisku dabiskajam, bet konkrētu kausētu šokolādi. Jūtīgākie no ģimenes to nespēja pieveikt, tāpēc es principā izdzēru divas glāzes. Domāju, ka vairāk tā nekad nedarīšu. Kausēta šokolāde, tas ir spēks, ziniet.

Kas zīmējas uz starorīgas obdžektiem, viss bija ļoti jauki, izņemot to, ko radīja "ekstravagantā un drosmīgā Francijas māksliniece ORLAN". Man ir aizspriedumi pret nebeidzamu murmulēšanu franču valodā, jo tā man liek justies kā idejotam, bet es to ļoti labi varu izdarīt mājās, siltumā.

8 raksta - ir doma


sirdna
18. Nov 2014 09:53

Par praktisko latvieti un viņa zārku bēniņos.

Zārks aizņem traki daudz vietas un tikai putekļus krāj, bet glītai urnai gan vienmēr atradīsies vieta un pielietojums. Kamēr dzīvs, tajā var likt ziedus, jaukt saldējuma kokteiļus, bērt iekšā vīnogas un dzijas kamolus. Un, kad, tā sacīt, mūs Pērkons parauj, to var izmazgāt, piebērt ar mūsu atliekām un iegravēt Aveņu zapte 2016 Jānis Bērziņš.

19 raksta - ir doma


kautskis
17. Nov 2014 12:10 All I want for Christmas

Dārgo Ziemassvētku vecīti, es vēlos uz Ziemassvētkiem saņemt Osamas bin Ladena lelli, kas izkrāsota dēmoniskās krāsās.

1 raksta - ir doma


kautskis
14. Nov 2014 11:30 Sitiet bungas, pūtiet taures

To prieku, TO PRIEKU!!! Jūs pamanījāt?! Protams, ka nepamanījāt, bet mēs pamanījām.

Francijas IKP 3. ceturksnī auga par 0.3%!!! Prognozēts bija tikai 0.1%, tas ir, mazliet labāk nekā nekas (kas bija Francijas rezultāts pēdējos divus ceturkšņus). Protams, pieaugums nav milzīgs, nekur nav teikts, ka tas turpināsies un tā tālāk. To mēs zinām, bet mūs, valūtas spekulantus, neinteresē tālākā nākotne.

Pievienojiet tam to, ka Vācijas IKP auga tā, kā plānots, un Itālijas IKP krita tā, kā plānots, un pavei, še jums ir izskaidrojums, kāpēc par vienu eiro nu dod 59 rubļus (no rīta vēl deva 58, vakar no rīta 57, bet aizvakar — look, ma, no hands — 56). Savukārt jēnas nu dzīvojas uzmundrinoši tuvu 145 jēnu par eiro līmenim. Pēdējo reiz šādā līmenī viņas dzīvojās 2008. gadā, lai gan tad, protams, ļoti ātri nogāzās.

Kāpēc mēs te šitā līksmojam? Pavisam savtīgu iemeslu dēļ. Pirmkārt, mēs gribam pasūtīt dažas dizaina lietas no Tatjaniča tīmekļa veikala, kas pieņem apmaksu rubļos. Pūķina izdarību dēļ Tatjaniča veikalā cenas nu ir jūtami zemākas nekā vēl pavisam nesen. Un, otrkārt, jēnas var notērēt Japānā. Ja viņas sapērk lētāk, tad arī uz Japānu var aizbraukt lētāk.

Nu, un vēl, protams, ir tas, ka Eiropas ekonomikai, maigi izsakoties, tagad neiet viegli, un ir tiešām patīkami atrast kādas valūtas, kas pret eiro ir labā cenā. Daudz tādu nav: piemēram, pret dolāru eiro ir pakrities (kā, atļausimies aizrādīt, pirms kāda laika pareģoja Jūspadevīgais, har har!), pret paundu arī, par Šveices franku vispār nerunāsim, tur iet tik skarbi, ka Šveices banka noteikusi zemāko līmeni, līdz kuŗam eiro var krist (un spekulanti nebeidz baumot, ka Šveices banka varētu atmest ar roku un, akkk, tad nu gan eiro gāzīsies bezdibenī). Protams, te vietā piebilst, ka tās labās cenas galvenokārt ir tāpēc, ka šīm ekonomikām pašām īpaši glauni neiet, un viņas var palikt vēl labākas. Bet tad atkal, arī Eiropai neiet.

Vārdu sakot, šis nebūt nav slikts laiks, kad plānot ceļojumu uz Japānu. Nu, uz Krieviju varbūt arī, bet ko jūs tur darīsit.

16 raksta - ir doma


sirdna
13. Nov 2014 14:56

Ar sāpēm un cildenas asaras notecināšanu man jāatzīst, cik daudz visapkārt ir šaurpierainu homofobu, kuri, jādomā, pārvietojas, velkot augškāju pirkstus pa zemi, sazinās ar rēcieniem un neprot pareizi ēst picu.

Kā liecina starptautiskas aģentūras pētījums, sabiedrībā mīt arhaisku troglodītu trulie aizspriedumi pret Joniem Pluntiem, pelēkās civilizācijas augļotājiem. Fuj.

4 raksta - ir doma


kautskis
13. Nov 2014 12:11 Esi īsts vīrs

Starp citu, kungi, kāda nolaidība! Es tik tagad pamanīju, ka pēc idejas laukā plosās movembris. It kā tak ap šo laiku visi gudrie un skaistie no ielām pazūd, un viņu vietā uzrodas šo jauniešu ūsainie Austrumeiropas tēvoči. Bet šogad nekā!

Vismaz es ņemšu un nodzīšu bārdu, atstājot tikai ūsas. Kādam taču tas ir jādara!

4 raksta - ir doma


sirdna
13. Nov 2014 11:10

Šonakt mani nošāva, lode pierē. Bet sāpīgi nebija un es nomiru ļoti apmierināts.

3 raksta - ir doma


sirdna
12. Nov 2014 14:05

Par maz godinām nacionālos varoņus, es teikšu.

Tas pats Lāčplēsis. Mums akurāt tuvojas totālais bezsvētks, kā janvārī pie virpas, tā knapi aprīlī vai martā var atrauties.
Kaut kad pa vidu, es teikšu, ka februārī, vajadzētu iemānīt, piemēram, Lāčplēša Daugavā Iemešanas dienu un pēc tam uzreiz Ārā Izlīšanas dienu. Valsts svētkus. Pieņemsim, ka februārī Daugava var būt aizsalusi, bet tas ir mazbūtiski. Varētu atzīmēt ar "roņu" peldēm, zemledus makšķerēšanas olimpiādi un tamlīdzīgām zemledus aktivitātēm. Vai arī sviest ūdenstilpnēs mazus, melnus bruņinieķeļus.

Toties būtu jauki svētki, kas iezīmētu ziemas beigu tuvošanos (vot, jāapvieno ar Murkšķa dienu!) un stiprinātu nacionālo garu tautudēlos un zeltenēs.

2 raksta - ir doma


sirdna
12. Nov 2014 13:13

Poll #20214 Drinking traditions in the Forgotten Realm
Open to: All, results viewable to: All

Vai tu iedzertu kopā ar...

View Answers

muitnieku
26 (54.2%)

augļotāju
21 (43.8%)

prostitūtu
37 (77.1%)

spoguli
25 (52.1%)

veģetārieti
33 (68.8%)

veli
31 (64.6%)

pelēkās civilizācijas spiegu
21 (43.8%)

ķīnieti
30 (62.5%)

filatēlistu
27 (56.2%)

patologanatomu
36 (75.0%)

kaktusu
23 (47.9%)

Jonu Pluntu
21 (43.8%)

kaķi
29 (60.4%)

cilvēku, kura seksuālā orientācija tev nav zināma
37 (77.1%)

cilvēku, kura seksuālā orientācija tev ir zināma
37 (77.1%)

24 raksta - ir doma


sirdna
12. Nov 2014 12:32

Patriotu testā es izrādījos nabagmājas komendante.

7 raksta - ir doma


sirdna
11. Nov 2014 16:04

Šī diena vēsturē.

1918.gada 11.novembrī Francijā, dzelzceļa vagonā Kompjenas mežā kaut kādi ārzemnieki parakstīja vienošanās protokolu, ka pirmais pasaules karš klātesošos ir stipri nogurdinājis, no rīta vēl drusku var pašaudīties, bet nu ap vienpadsmitiem vajadzētu mest mieru un iet mājās.

Slepenajā pielikumā kungi atzīmēja, ka vienkārši vajag palaist zaldātus mājās dūšīgi nokniebties, lai uz nākamo pasaules karu pēc 20 gadiem būtu gatava jauna dižgabalu gaļa. Visi paspieda viens otram rociņas un devās mājup vislabākajā garastāvoklī.

1 raksta - ir doma


kautskis
11. Nov 2014 15:54 Romantika pa lēto

Lai iet, parunāsim par ķīniešu kāzām.

Pirms kāda laika satikām vienu savu paziņu, kuŗš fotografē kāzas. Mēs lidojām kopā, tamdēļ sanāca pavadīt ilgāku laiku par parastajiem "Nu, kā ta iet un ko dari, ahā, labi, tad jau citreiz." Uzzinājām daudz ko jaunu un interesantu, tai skaitā par to, kā ķīnieši svin kāzas.

Še vietā ir neliela līriska atkāpe (aka cinisks rants). Mūsuprāt (un ar "mūsuprāt" jāsaprot "tā ir, bet mēs savā pazemībā sakām manuprāt"), pāŗošanās labākajā gadījumā ir nepieciešams ļaunums. Turklāt šis labākais gadījums tiek sasniegts gaužām reti, parasti tur ir vienkārši "gribas kniebties, tamdēļ mēs sapāŗojāmies ar vienu no tiem retajiem cilvēkiem, kam ir tik zemi standarti, lai kniebtos ar mums skaidrā". Šķērmi sametas no tā, cik bezjēgā daudz neglītu pāŗu staigā apkārt, it kā sapāŗošanās būtu attaisnojums apvelties un sākt nēsāt leoparda apdrukas apakšveļu. Un kad viņi vēl sadodas roķelēs, gribas brēkt viņiem sejā, kur ir jūsu problēma, kāpēc jūs savas greizās attiecības nevarat paturēt mājās un zem deķa, kāpēc jums jābāžas virsū tādiem skaistiem, gudriem un veiksmīgiem cilvēkiem kā mēs!!! Mēs tā, protams, nesakām, mēs vispār vispār esmam ļoti pieklājīgs, lai arī mazliet iedomīgs jaunietis. Bet nu tikai mazliet, tieši tik iedomīgs, cik iedomīgi mēdz būt pieklājīgi ļaudis, kas tik tiešām ir pārāki par lielu daļu savu līdzpilsoņu.

Bet nu vārdu sakot. Ļaudīm, kas sapāŗojas, patīk domāt, ka viņi jau gan nav viens no tiem neglītajiem pāŗiem. Un kāzas ir veids, kā to apliecināt — redziet, mēs te tādi smuki uzcirtušies, nu, glīti takš mēs izskatāmies, vai ne. Turklāt, protams, precēšanās nozīmē (tīri teorētiski, hahā, bet tomēr), ka līdz mūža beigām — un tas droši vien nozīmē vismaz kādus 50 gadus — tu kniebsies tikai ar vienu cilvēku. Tādēļ glaunas kāzas ir arī veids, kā apliecināt — oh, šitas cilvēks totāli ir tā vērts, apskatieties, cik mums romantiski. Varbūt mēs neapmānīsim jūs, bet paši sevi taču varam pacensties.

Tamdēļ kāzas jātaisa šiki. Un ķīnieši grib, lai būtu šiki. Bet viņi arī grib saņemt visvairāk blieziena par savu renminbi (kā varat pārliecināties Aliexpress lapā). Kas ir visromantiskākā pilsēta zem šīs saules? Valmiera, protams, bet viņai nav tāda mārketinga, tamdēļ ļaudis par romantiskāko pilsētu uzskata Parīzi. Tātad šikas kāzas jātaisa Parīzē.

Bet Parīze ir dārga. Tāpēc apsviedīgie ķīnieši taisa kāzu tūres uz Parīzi. Salādējam pilnu lidmašīnu ar jaunlaulātiem ķīniešiem, aizvedam uz Parīzi un nofotografējam viņus visās obligātajās vietās. Katrā obligātajā vietā ir pa fotogrāfam, kas viņus sabildē, kāzu kleitās un glaunos uzvalkos. Pēc tam viņus romantiski pārved uz nākamo vietu, kur atkal stāv fotogrāfs, kas atkal viņus nobildē. Un tā kādas sešas konveijera stacijas. Tad kāzu tūres kompānija apkopo bildes albūmiņā un skat! Jaunais pāris bez īpašas piepūles un par samērīgu naudu ticis pie (a) romantiska kāzu ceļojuma uz Parīzi, (b) pics or it didn't happen un (c) statusa simbola, ko bāzt citiem sejā. Lai gan, cik noprotam, Ķīnā vispār apprecēties ir tīri tā neko statusa simbols, ņemot vērā, kā dažās vecuma grupās čaļu ir jūtami vairāk nekā ģefku.

Protams, tie, kam naudiņas mazāk, var aizbraukt uz lēto ķīniešu pakaļdarinājumu.

13 raksta - ir doma


kautskis
11. Nov 2014 13:34 Šī diena vēsturē

Ūūūūn, kā ierasts, arī šogad apsveicam visus Vieņu Dienā!

Kā jau ziņojām iepriekš, Vieņu Diena jeb Singles Day ir apsviedīgo ķīniešu sagudrots mērkaķinga triks. Pirms gada mēs vēl tik cītīgi neturējām pirkstu uz pasaules biznesa pulsa, tamdēļ nezinājām, ka šie apsviedīgie ķīnieši ir megauzņēmums Alibāba, kas ir Ķīnas atbilde uz jautājumu, ko neviens neuzdrošinās uzdot. Izņemot mūs. Jo jautājums ir: bet Ķīna tak tikai ražo visādus krāmus, viņi tak nemāk mums tos pārdot, vai ne, un mūsu garīgi bagātajiem jauniešiem vienmēr atradīsies silta vietiņa mērkaķingā un reklāmā, vai ne, to tak ķīnieši mums neatņems? Uz ko mēs līdz ar Ķīnu atbildam, Alibaba, biedri, Alibaba.

Vieņu Dienu pieklājas atzīmēt ar brangu iepirkšanos šitajā pat Alibabā, tamdēļ aicinām visus doties uz Aliexpress, kur iet vaļā visādas Vieņu Dienas promocijas. Nē, viņi mums nekā nemaksā, mums pat nav viņu akciju. Vēl. Mēs vienkārši rūpējamies, lai jums netrūktu dažādu krāmu.

Ja saņemsimies, vēlāk atstāstīsim pastāstus par to, kā ķīnieši svin kāzas. Bet tagad, atvainojiet, mēs dodamies iepirkties.

10 raksta - ir doma


kautskis
11. Nov 2014 09:36 Es te sēžu kā sieviete, nevis kā termometrs

Latvijas Radio Kondrāte uzsvēra, ka rakstītais neesot vērtējams kā diskriminācija, jo tas esot viņas kā pilsones un sievietes emocionāls viedoklis.

LSM

15 raksta - ir doma


sirdna
10. Nov 2014 13:30

Mēs te, ziniet, tūlītās būsim Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Tas, protams, nozīmē, ka mūsu īpašumā būs miļards cilvēku, treknākās pasaules ekonomikas, kodolieroči, aviācijas bāzes kuģi, reptiloīdu kontaktpersonas, kemtreilu formulas un patiesība par Kenedija slepkavību. Hoho, tad gan mēs padzīvosim zaļi!

Bet pirmais uzdevums, protams, būs nomainīt ES himnu.

Novecojušā teksta

Prieks, tu gaisma dievišķīgā,
Paradīzes lolojums!
Ugunīgi noreibuši,
Templī tavā ienākam.

vietā liksim daudz aktuālāko:

Augsta dziesma, skani, skani,
Zilā zvaigžņu haosā!
Nemirstīgu dari mani
Tautas vīru eposā!
Apkamp visu firmamentu,
Univerzums nu ir tavs,
Tērp ar violetu lentu
Visus mūs, kad Pikols raus!

11 raksta - ir doma


kautskis
10. Nov 2014 09:59 Cīņā par gaišāku rītdienu

Lai izrāptos no sava smuko un gudro cilvēku (un Unpija) burbuļa, nesen piesekoju feisbukā vecāku kustības Dzimta (jāatzīst, mazliet mulsina, cik ļoti līdzīgi tas izklausās kaut kādām dzimtes studijām, bet vecāku apvienībai klibo latviešu valoda, viņi to vēl nav pamanījuši). Un lūk, nu viņi nošērojuši pirmo prieku. Izrādās, ļaunajiem Gejropas ķirzakcilvēkiem nav gana ar to, ka viņi ukraiņus apšauj. Nu viņi viņus nīdē — tadāāāā!!! — ar vakcīnām! Jo vakcīnas, kā zināms, ir masu iznīcināšanas ierocis! Nu gaidu, ko kustība Dzimta no savas ārprāta vācelītes izķeksēs nākamo. Varbūt norvēģi grasās barot ukraiņus ar lašiem?

Ziniet, ir ļoti jauki palasīt šitādas lapas. Tas parāda, ka Puķina pakaļskrējēji/geju apkaŗotāji/pasaules gala gaidītāji gandrīz visur — izņemot valstis, kur tā ir oficiālā polītika — pārliecinoši stāv pašā sabiedrības maliņā, tur, kur dzīvojas foliju cepurīšu valkātāji, ķīmtrašu vērotāji un citi dīvainīši. Viņi mēdz būt skaļi, un viņu skaļās rīkles var radīt maldīgu priekšstatu, ka viņu ir vairāk, nekā izskatās. Bet kaut vai tas, cik vāji folijcepurīšu locītājiem veicas ar parakstu vākšanu pret homoseksuālisma reklāmu, mudina domāt, ka mazo dīvainīšu ir maz, gauži maz. Tiesa, jo mazāk viņu paliek, jo dīvaināki viņi kļūst — arvien mazāk jāuztraucas, vai viņu idejas ļaudīm neizklausās pēc slikta skābes tripa (jo ir skaidrs, ka izklausās). Bet tas nekas, lai jau ņemas, ja viņiem tas sagādā prieku.

ir doma