Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Dienu saraksts | Meteolapa - galvenās prognozes un diskusijas | Mans meteo youtube | 2014. gada TOPS |

Draugi


sirdna
27. Aug 2014 17:34

Nav daudz lietu, kuras būtu vieglākas, plūstošākas un graciozākas par kompi ar svaigi pārinstalētu operētājsistēmu, uz kura vēl nav pat antivīrusa.

7 raksta - ir doma


kautskis
27. Aug 2014 16:01 Jautājumi nebeidzas

Klau, un vēl divi jautājumi.

Kur Rīgā varētu dabūt pāris duču mazu, tukšu brūna stikla pudelīšu ar skrūvējamu korķi?

Un, lai pārliecinošāk varētu argumentēt svētajā kaŗā aifoni vs androīdi: cik ātri uz aifona 4S iet ai ou es 7? Lēni takš, vai ne?

7 raksta - ir doma


kautskis
27. Aug 2014 12:16 Pajautā Cibai

Čau, draudziņi, man te pāris jautājumi ienākuši galvā.

Pirmkārt, viena no skaistākajām bērnības atmiņām man ir mežrozīšu sīrups. Es te gudroju, ka viņu būtu lietderīgi šogad uzmeistarot, jo mežrozītes ir brangi paaugušās un zeļ visos stūŗos, bet edz. Viņš ir dikti ilgi jāvāra, un vai tad nav tā, ka no ilgās vārīšanas viss cē vitamīns izkūp gaisā?

Un otrkārt, ko var pasākt ar kilogramu bekona? Prizmā parādījusies tāda kilogramīga paka ar bekonu, maksā nieka astoņus eiro un izskatās pēc visu sapņu iemiesojuma. Pagalam gribas tādu, bet ko ar viņu pēc tam darīt? Nesēdēšu tak es un negrauzīšu bekonu kā popkornu.

18 raksta - ir doma


kautskis
27. Aug 2014 10:03 Izmēram ir nozīme

Kad ipadiņš dapadiņš pirmoreiz parādījās, visādi asprāši zīmēja bildes, kur Džobss tur aifonu un pēc tam aipadu un pareģoja, ka drīz viņš turēs arvien lielākus un lielākus ekrānus. Diemžēl Džobsa vairs nav ar mums, bet tiem asprāšiem, kā rādās, bij taisnība, jo Apple tagad plāno taisīt īpaši lielu aipadu. Un to, ka viņi taisīs lielākus aifonus, to jau tagad zina katrs ezis. Nu ko, Tim, salauza tevi, puisīt, salauza tevi tā pati dzīvīte. Varēja jau tēlot kādu brītiņu tehnoloģiju pasaules Dalailamu, kas stāv pāri tādām sīkām pasaulīgām lietām kā "kam lielāks ekrāns", bet, kā izrādās, vecie triki — uztaisām visu lielāku — strādā arī Apple.

Bet turpinot par mobilajām tehnoloģijām: Instagrama jaunā aplikācija Hyperlapse solās būt kas pretdabiski lielisks. Es gan viņu nevaru dabūt, jo mēs, androīdu lietotāji, jau esam otrās šķiras pilsoņi, bet nu labi, brīvība tomēr svarīgāka.

11 raksta - ir doma


kautskis
26. Aug 2014 15:53 Pūšana savā taurē

Vārdos nevar izteikt, cik ļoti mūs tracina tie fotogrāfi, kas uz savām bildēm uzraksta "Tāds un tāds Photography". It īpaši daiļi izskatās savienojumā ar kādu acīmredzami ne-anglisku vārdu, teiksim, "Vaironis Ziedins Photography", un tādiem milzu burtiem, lai uzreiz redz.

Mēs redzam, ka tās ir fotogrāfijas, mēs neesam akli. Jūs esat kādreiz redzējuši bildes ar uzrakstu "Ansel Adams Photography"? Nē, jo msjē Adams mācēja taisīt tādas bildes, uz kuŗām atliek apskatīties, lai pateiktu — jāā, šitā ir māksla. Mazi bērni, kad nupat iemācījušies rakstīt, uzskata par nepieciešamu savās bildēs visam pierakstīt klāt "Es", "Mamma" un "Saulīte", acīmredzot tāpēc, ka nojauš — tāpat vien grūti pateikt, ka tā ir mamma. Drošvien ar šitiem Photography rakstītājiem ir tāpat.

Ja jums tik ļoti gribas paziņot, ka šitā ir jūsu bilde, lai citi viņu nenospertu — uzrakstiet stūrītī maziem, gaišiem burtiņiem (c) Vaironis Ziedins, lai tak jums tiek. Bet tāds milzu uzraksts nekādi nemudina uzzināt ko vairāk par jūsu daiļradi un pilnīgi noteikti ne maksāt par to, lai jūs ko mums nofotografētu. Galu galā, jūs jau droši vien arī uz manām bildēm uzrakstīsit "Šitā ir aukstā māgzla, kuŗu uztaisījis Tāds un tāds". Nē, paldies.

14 raksta - ir doma


sirdna
26. Aug 2014 12:11

Rīt būs mana dzimšanas diena. Man būs apaļš 501 gads.

13 raksta - ir doma


kautskis
26. Aug 2014 10:04 How to get ahead in advertising

Es tā saprotu, Francijas valdības krišana neskaitās latvju mēdijos īpaši apspriežama tēma? Nē nu varbūt jau arī nav, galu galā, mums jau arī savulaik valdības krita viena pakaļ otrai, nekā tāda. Labi, lai būtu.

Tātad tā vietā aktuālā tēma ir Rīgas sirsniņa? Skat, kā Ušakovs izrunājas, kāds tas ir varens mārketinga gājiens, jo — omg!!! — PAR MUMS RAKSTA!!! ĀRZEMJU PRESĒ!!!

Es to jau esmu teicis, bet varu pateikt vēlreiz. Mārketinga mērķis nav panākt, lai par mums raksta. Mārketinga mērķis ir panākt, lai ļaudis nopērk to, ko mēs mēģinām viņiem pārdot. Un "par mums raksta" nebūt nenozīmē "viņi visi to pērk". Apprasieties tūristiem Rīgas ielās, kāpēc viņi še ir atbraukuši. Stipri šaubos, ka viņi teiks: "Mēs te ĀRZEMJU PRESĒ!!! izlasījām, ka jums pie iebraukšanas pilsētā ir tāds uzraksts ar tizlu sirsniņu, mums ļoti gribējās apskatīties pašiem."

Bet, ja tā tomēr ir, vajag iet uz priekšu un šo vareno mārketinga triku izmantot līdz nelabumam. Piemēram, varētu Rīgu pārdēvēt par Weloveputin (jeb tiem, kas uzstāj uz gaŗumzīmēm, Vīlavpūķina). Varu apsolīt, ka par to rakstīs daudz vairāk, nekā par tādu sirsniņu. Un cik glauni sauksies Latvijas produktu veikali Maskavā — Weloveputin dvorik! Vai ģerbonī tās tur lauvas aizstāt ar dogēm un par Vīlavpūķinas saukli pasludināt "Very labklājība. Much saskaņa." Un tā visu laiku kaut ko jaunu izdomāt, lai ļaudis mūs neaizmirst — un no publicitātes, tūristu pūļiem un viņu iztērētās naudas kalniem ij atkauties nevarēs!

1 raksta - ir doma


kautskis
25. Aug 2014 09:18 Uz priekšu, uz priekšu, uz priekšu, mūsu ceļā pieturu nav

Vai, ku' brangi pavadīju nedēļas nogali! Sestdien izbraukājos ar šaursliežu dzelzceļu pa puŗva ŗāvu (varens valodas vingrinājums, vai nav tiesa), bet svētdien izdomāju turpināt dzelzceļniecisko ievirzi un aiziet ar kājām pa dzelzceļa uzbērumu no Limbažiem līdz Skultei.

Kā jūs visi, protams, zināt, savulaik tas dzelzceļš, kas tagad beidzas Skultē, gāja līdz pat Ipiķiem (jā, tā ir īsta vieta, nevis tikai kaut kāda dziļa nostūŗa apzīmējums) un pēc tam caur Pērnavu uz Tallinu. Bet vilcienu slēgšana deviņdesmitajos bija jaunais melnais, jo, kā zināms, uzņēmums "Latvijas dzelzceļš" un viņa tizlais, mazais brālītis "Pasažieru vilciens" nu reiz ir tās vistaupīgākās un efektīvākās iestādes visā Latvijā, kas rūpīgi skatās, lai ne santīma neizšķērdētu.

Bet nu labi, ko tur. Tātad parunāsim par pārgājienu!
Gaŗš apraksts )

8 raksta - ir doma


kautskis
22. Aug 2014 11:22 My heart is beating like a jungle drum

Šito prieku! Islandē, kā stāsta, tuvākā laikā varētu izvirst vēl viens vulkāns. Pats par sevi, protams, tas nav nekas tāds baigi priecīgs (lai gan, ja noveiksies, nelidos lidmašīnas un nesmidzinās ķīmiskās astes), bet šito, atšķirībā no Ejafallajekula, var izrunāt. Bardarbunga Baurdarbunga!!! Jēziņ, cik izcils nosaukums, Baurdarbunga! Gribas taisni dibināt kaut kādu folkmetāla kolektīvu vai vikingu kospleja pulciņu, jo nosaukums jau ir rokā.

12 raksta - ir doma


sirdna
21. Aug 2014 14:51

Pirms pāris mēnešiem es papētīju, cik tad esmu sakrājis pensijai. Šodien papētīju vēlreiz, cik tad man tās bagātības būs klāt pieripojis. Un tad pilnīgi negaidot!

Izrādījās, ka mana pensija ir sarāvusies sīkāka. Daudz ne, pāris eiro, bet tomēr. Es šausmās norasoju un sāku meklēt, kur tad aizplūduši mani kapitāli. Izrādījās, ka visa posta sakne ir pieaugušais dzīves līmenis, ka viņu rāvis.

Formula ir šāda: pensijas apmērs = (sākuma kapitāls + pensijas kapitāls) /G /12

G - plānotais laika posms gados, par kuru no pensijas piešķiršanas gada tiek plānota vecuma pensijas izmaksa personām, kuras sasniegušas 65 gadu vecumu

Jūnijā mans paredzamais eksistences ilgums pēc 65 gadu iestāšanās bija 16.23 gadi.
Augustā Latvijas tautas veselība, kā par nelaimi, uzlabojās, un man piesprieda 16.45 gadus.

Nu, un ja tu, cilvēk, dzīvo par 0.22 gadiem (80 dienas, ja nekļūdos) ilgāk, tad, diemžēl, arī pensija tev ir mazāka. Tādi ir aritmētikas likumi.

11 raksta - ir doma


kautskis
21. Aug 2014 09:56 Coexist

Purvciems ir tāda dziļi garīga vieta: viņā pašā vai viņam apkārt ir uz vienas rokas pirkstiem nesaskaitāms daudzums dažādu sektu baznīcu, pielūgsmes vietu, saiešanas namu un draudzes māju. Īsti pat nevar pateikt, cik tieši, jo laikpalaikam ar neslēptu izbrīnu sanāk atklāt, ka kaut kas, ko tu uzskatīji par kārtējo "Parkets. Linolejs. Juridiskie pakalpojumi" patiesībā ir "Baltu-slāvu evaņģēliski kristīgo baptistu draudze". Lēšu, ka vismaz septiņas, bet noteikti ir vēl.

Tomēr apsveicamā kārtā šie sektanti lielā mērā pieturas pie "mājās un zem deķa" principa, ko viņi paši tik labprāt iesaka piekopt jo plašam ļaužu lokam. Burvīgi, ir tiešām atzīstami, ka ļaudis paši dara to, ko iesaka citiem. Līdz šim vienīgie mēģinājumi nest savas izdarības ielās bija divu lietišķā svārkā tērptu Jehovas liecinieču stends "Ko patiesībā māca Bībele?" Tāds viegli pārvietojams, uz piepūšamiem ritenīšiem (cik jauki, ka ne uz plastmasas, vai ne!), ar bukletiņiem un grāmatiņām. Stāvēja viņas tur, nevienam nekā neteica, neviens arī viņām nekā neteica, un pēc pusstundas pazuda.

Tā nu mēs tur dzīvojam mierā un laimē, un reliģiskā iecietībā, un visa progresīvā cilvēce ar sajūsmu skatās uz Purvciemu un biksta viens otru, re, re, kā ir iespējama sadzīvošana, iecietība un miers. Viņi man nesaka, ko domā par mani, un es nesaku, ko domāju par viņiem. Pēc iespējas mazāka apmaiņa ar viedokļiem vispār ir sine qua non jebkādai iecietībai. Ja ir tikai tāda vārga nojausma, ko kāds cilvēks domā vai kam viņš tic, parasti nav grūti pieņemt, ka viņš ir tīri jauks un patīkams cilvēks. Bet tad laikpalaikam viņš pasaka kaut ko tādu kā "fašistiskie žīdu pederasti grib savervēt mūsu bērnus par nēģeŗu mīlētājiem, zāles pīpētājiem un dieva zākātājiem", un tad tu nesaproti, kas nupat notikās, kamdēļ tas tīri jaukais cilvēks piepeši šitā. Nav piepeši, viņš visu laiku tā domāja, vienkārši neteica.

Lūk, bet vakar mūsu burvīgajā reliģiskās iecietības saliņā pirmo reizi pamanīju divas trieciennieces, kas pie rimčika bija noķērušas kādu jaunieti, blenza viņam virsū ar savām tukšajām, stindzinošajām acīm un skaidroja, kā viņam pienākas mirt, jo viņš ir apgrēkojies pret viņu dievību. Man gribējās viņām apjautāties, sakiet lūdzu, kas ir jūsu problēma, vai jūs bērnībā sita un tāpēc jums tagad ļoti gribas skarbo iedomu papucīti? Varbūt kristietības vietā pamēģiniet sadomazohismu, ir gana daudz ļaužu, kas labprāt uzklausīs jūsu gaudas par to, cik sliktas jūs esat bijušas, un viņi, atšķirībā no jūsu iedomu papucīša, ir īsti. Bet kas zina, varbūt tad vairs nevarētu apstāties, mēs to vien darītu, kā apmainītos viedokļiem, un mūsu burvīgā sadzīvošana pagaistu kā nebijusi.

Tamdēļ es paklusēju un uzskatīju, ka tā vienkārši ir tāda nelāga provokācija. Varbūt tie bija kaut kādi jaunpienācēji, kas nezināja, kā mēs Purvciemā darām lietas. Varbūt tie bija kaut kādi ļaunīši, kam mūsu miermīlīgā sadzīvošana un reliģiskā iecietība ir kā dadzis acī, un viņi negrib, lai Purvciema miera vēsts izplatītos tālāk. Lai vai kā, mums nav jānolaižas līdz viņu līmenim.

Lai gan, protams, ja viņi man stāstīs, kā es esmu pelnījis nāvi — ahhh, tad nu gan man būs, ko viņiem pateikt. Uz priekšu, reliģiski neiecietīgie, uztaisiet manu dienu.

9 raksta - ir doma


sirdna
20. Aug 2014 10:57 Šī diena vēsturē.

1741.gadā talantīgais krievu dzimtcilvēks Ivans Ivanovičs Berings, kuru buržuāziskā viltusvēsture neveiksmīgi mēģina mums iemānīt kā dāņu virsnieku Vitusu Jonassenu Beringu (smiekli nāk!) atklāja Aļasku, no kā jebkuram, izņemot absolūtus fašistus, ir skaidrs, ka Aļaskai no Dieva un cara ir lemts mūžīgi mūžos krievu zemei būt.

Āmen, biedri!

3 raksta - ir doma


sirdna
19. Aug 2014 09:07 Uzmanību svarīgam paziņojumam

Šodien Rīgā ir labs laiks!

Un arī vakar bija pa pirmo!

Retvītojiet.

7 raksta - ir doma


sirdna
18. Aug 2014 16:57

Labs vārds - komentariāts.

Sabiedrības daļa, kura ir izteikusi savu viedokli par tēmu.

ir doma


kautskis
15. Aug 2014 12:18 Par idejām

Kad man bija kādi seši vai septiņi gadi, man ienāca prātā doma, ka varētu uztaisīt uzvelkamo radio. Man bija tāda uzvelkama vardīte, kuŗai varēja iebāzt vēderā atslēgu un uzvilkt atsperi, un tad viņa lēkāja. Un vēl es biju redzējis, ka divriteņiem ir tādas dinamomašīnas, kuŗas griežas un ražo elektrību. Un man diezgan pašsaprotami ienāca prātā doma, ka šīs abas lietas var salikt kopā un dabūt uzvelkamu dinamomašīnu, kas griežas, ražo elektrību un baŗo ar to elektrību kaut ko noderīgu, piemēram, radio.

Ienāca prātā man tā doma, iespējams, es pat viņai kaut kādas skices uzzīmēju, cik nu sešgadīgs jaunietis ir spējīgs skices zīmēt, bet neko es ar viņu nedarīju. Tā nu es mierīgi dzīvoju savu dzīvi, līdz kaut kur deviņdesmitajos gados pa televizoru sāka rēgoties viens sirms kungs, kas stāstīja, kā viņš izgudrojis -- uzvelkamo radio!

Atzīšos godīgi, es biju mazliet nikns. Kā tā, es domāju, tā taču bija mana doma, turklāt man viņa ienāca prātā astoņdesmitajos, nevis deviņdesmitajos, un sešu gadu vecumā, nevis kā viņam, pusmūžā. Bet nekādi nevarēja teikt, ka viņš manu ideju ir nozadzis, un nebija jau arī gluži tā, ka man kāds būtu liedzis to ideju īstenot. Mums abiem ienāca prātā viena ideja, bet atšķirība starp mums ir tāda, ka viņš to īstenoja un es nē. Viņš dabūja britu impērijas ordeni un viņu rādīja pa televizoru, bet es pat uzvelkamo vardīti pazaudēju.

Bet, ziniet, pēc kāda laika man pārgāja. Kad es par šo kungu uzzināju mazliet vairāk, atklājās, ka bija ļoti labs iemesls, kādēļ viņš to ideju īstenoja un es nē. Viņam, izrādās, bija vesela darbnīca, kur viņš būvēja visādas burvīgas lietas, un pieredze šādu lietu būvēšanā. Man sešu gadu vecumā daudz interesantāk šķita lauzt, nevis būvēt.

Daudziem cilvēkiem mēdz ienākt prātā vienas un tās pašas idejas. Ja mēs dzīvojam pasaulē, kur ir uzvelkamas vardītes un dinamomašīnas, pietiekami daudziem cilvēkiem ienāks prātā ideja, ka tās lietas var apvienot. Bet ideja pati par sevi nav pilnīgi nekādā vērtē. Par kaut ko tā ideja paliek tikai un vienīgi tad, ja viņai pieliek darbu. Tādēļ man neskauž, ka sirmais kungs par to pašu ideju dabūja OBE -- jo ne jau par ideju viņš to OBE dabūja, bet gan par savu darbu. Viņš mācēja uzbūvēt visādas burvīgas lietas, viņš gana ilgi to jau bija darījis, un tad, kad viņam ienāca prātā šāda ideja, viņš to arī varēja īstenot. Protams, visburvīgākā pasaule būtu tāda, kur būtu uzvelkami radio un man būtu OBE, bet arī tāda, kur ir uzvelkami radio un man nav OBE, ir burvīgāka par tādu, kur uzvelkamu radio nav un OBE man arī nav.

Un, starp citu, nesen sirmais kungs sūrojās, ka neko daudz vairāk par OBE viņam uzvelkamais radio neesot nesis. Tad nu jau galīgi nav, ko skaust, vai ne, jo piekritīsit, OBE šādās fantāzijās galvenokārt vajadzīgs tāpēc, lai viņu varētu piespraust pie kokaīna spaiņa, lai nepazūd, kamēr pats plunčājies savā privātajā Havaju pludmalē.

5 raksta - ir doma


sirdna
15. Aug 2014 12:17 Trakas lietas

No tirdzniecības atsauc nedrošu stumjamo vāveri.

2 raksta - ir doma


kautskis
15. Aug 2014 10:04 Biznesa idejas

Nekad nesapratīšu tos, kas tā ļoti cītīgi sargā savas "biznesa idejas", nevienam nestāstot, jo, pavei, kāds varbūt nozags. Ideju nevar nozagt: ja es paņemu tavu ideju, tad tev taču viņa arī paliek un tu viņu arī vari lietot (atšķirībā, piemēram, no mobilā telefona -- ja es paņemu tavu mobilo telefonu, pacan, tu viņu lietot nevari). Turklāt ideja bez pielikta darba nav nekas.

Tamdēļ lūk, padalīšos ar divām biznesa idejām. Nu, idejām divām mobilajām aplikācijām, bet, kā mēs zinām, mobilās aplikācijas ir bezjēgā plaukstošs bizness. Tātad: es gribu vienu aplikāciju, kas ziņo, ka sācies kaŗš. Nu tā, ka telefons sāk zvanīt, trīcēt un drebēt, mirguļot un, kad tu apskaties, kas tad noticis, uz ekrāna lieliem burtiem rakstīts: "KAŖŠ!!!" No tā var uztaisīt servisu: aizej uz attiecīgās aplikācijas mājas lapu, atķeksē notikumus, kas tev šķiet svarīgi un par kuŗiem tu gribi saņemt šādus ziņojumus, un kad/ja tas notiek, tev uzreiz to ziņo. Citādi, zin kā, apnicis katru rītu uzreiz pēc pamošanās ziņas lasīt. Ne jau tāpēc, ka baigi raustītos, bet vienkārši tāpēc, ka gribas zināt.

Un vēl kāds varētu uztaisīt aplikāciju pārīšiem, ar kuŗu var nosūtīt tikai un vienīgi vienu ziņu: :* Ķipa kā Yo, tikai ar vēl vairāk ierobežojumiem (jo "ar to ne sūda nevar izdarīt" ir jaunais melnais, vismaz mobilajās aplikācijās) -- ja Yo var saņemt Yo saucienus no daudziem lietotājiem, tad šitajā tikai no viena (mūsu sabiedrība vēl nav gatava poliamorām attiecībām). Un uztaisiet to mega elementāri, lai stāv uz ekrāna vidžets, kuŗu atliek nospiest un skat, tavs sirdsmīļotais saņems uzsaukumu :* Var to uztaisīt arī tā, ka šitāda programma aizsūta īsziņu, un tavs sirdsmīļotais nemaz nenojauš, cik veiksmīgi tu ietaupi laiku.

25 raksta - ir doma


sirdna
15. Aug 2014 09:12

Šī diena vēsturē.

Galilejas ceļu satiksmes drošības departaments ziņoja par nelaimes gadījumu, kad aizdegušies rati uzskrēja virsū vientuļai pensionārei M. Ratos atradās vairāki pustukši eļļas podi, kuri eksplodēja un aculiecinieki šausmās novēroja, kā ugunīga lode parauj kundzes ķermeni debesīs. Viņas pēdējie, jau gaisā izbļautie, vārdi bija: "Nu, pagaidi, sīkais, kad es tev tikšu klāt, nedēļu uz vēdera gulēsi, nekāds tētis tev nepalīdzēs!"

ir doma


sirdna
14. Aug 2014 17:04

Tās Krievijas sankcijas pašiem krieviem neko dižu neskādēs. Arī PSRS laikos veikalos ne velna nebija, i nekas, kamēr naftas cenas nenokrita, varēja dzīvot.

7 raksta - ir doma


sirdna
14. Aug 2014 10:49

Sunnic Fēbe uzrāda labas audzināšanas pazīmes:

a)brēkdama gāžas istabas durvīs tieši tad, kad man jāceļas, nevis trijos naktī;
b)nelien pie manis dušā, bet stāv pie dušas un kunkst.

6 raksta - ir doma

Back a Page