23:37
Sabiedrība ir sistēma."Tu" esi sabiedrības daļa.
"Teikt" - nodod informāciju sabiedrībai - ir sistēmas ietekmēšana (iekļauta arī neietekmēšana).
"Labas" ietekmēšanas rezultātā tiek iedarbināti sabiedrības izmaiņu veicinošie procesi, kuri noved sabiedrību subjektīvi vēlamā stāvoklī.
Šis subjektīvais stāvoklis tiek modelēts pēc kādas sabiedrības apakškopas veidotiem kritērijiem ("tu" ir veidots no dažādas apkārtesošas informācijas, ietekmēšanas).
"Tu" noteiktā laikā ir kādas apakškopas aģents,
Subjektīvi "tu" emocionāli izjūt šīs apakškopas konfliktu ar valdošo sabiedrības apakškopu (vai kādu citu apakškopu).
Šim apakškopas aģentam "tu" ir iespēja mēģināt neietekmēt valdošo sabiedrības apakškopu (vai kādu citu apakškopu), kas var novest pie tālākas šo apakškopu mērķu, viedokļu, vērtībkritēriju šķelšanās.
Vai arī aktīvi ietekmēt, kas, iespējams, ir daudz produktīvāks veids, jo tad sabiedrība var izdzīvot vairāk kritēriju definēšanas dzīves ciklus, apmainoties ar informāciju un veicot korekcijas, lai izveidotu sabalancētākus un mazāk destruktīvus procesus starp dažādām sistēmas apakškopām (ar nosacījumu, ka tāda sinhronizācija ir iespējama).
Sabiedrības apakškopas viena otru nepārtraukti ietekmē. Dinamiskas sistēmas. Līdz ar to neviena sistēma nav absolūtā miera stāvokī.
Kas apgrūtina spēju izmērīt ietekmi kādu "tu" atstāj uz sistēmu vai sistēmas apakškopām, jo
1) Lai spētu paredzēt izmaiņas, ko izraisa "tu" ietekme, ir nepieciešams, lai sistēma, kuru grib ietekmēt, atrastos miera stāvoklī.
2) Ir nepieciešams būt sinhronizētam (tas ietver arī šīs sistēmas informācijas, par to kāpēc ir vajadzīgi tādi kritēriji, mērķi, uzvedības kodekss, utt, aktīvu apzināšanos) ar to sistēmu, kuru grib ietekmēt, lai varētu paredzēt kā sistēma reaģēs uz ietekmi.
Abi šie punkti nav iespējami reālajā dzīvē ( 1) sistēmu nevar izpētīt to neietekmējot 2) divu konfliktējošu sistēmu esamības pamatojumi vienlaicīgi nevar būt patiesi).
No otras puses - ietekmēšanas rezultāts var būt vienkārši, kādas funkcionalā rīka izmaiņa vai jauna rīka ieviešana dzīvē. Un "labs" ir subjektīvā pārliecība par iespējamību tādu "tu" vēlama rīka ieviešanu. Jo lielāka iespējamība, jo "labāks". Jebkuru rīku, kas nav loģiskā pretrunā, var ieviest dzīvē ar vairāk vai mazāk intensīvu ietekmēšanu.
Tātad viss, ko "tu" vari "teikt" ir "labs" vai ir loģiska kļūda.