lmr

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

1. Aprīlis 2023

klusais_okeans @ 12:40: domāju, kāpēc uz dažām izstādītēm nu ļoti negribas iet un skatīties, lai gan tematiski un profesionāli interesanti uzstādījumi un izpildījumi, un saprotu, ka pārlieku ārišķības sevis pašreprezentācijā man automātiski rada neuzticēšanos, tādā instinktīvā līmenī, kuram neko nevaru padarīt. Kas nav baigi labi, jo tie ir tikai aizspriedumi un arī pozerīši var darīt labas un dziļas lietas (protams, mākslai nav jābūt dziļai, man pašai trešs vienmēr būs mīļāks, bet aktīvs selfpromoušens virspusējību kaut kā reljefāk izceļ, vai ne).

lennay, posting in pajautaa @ 09:27: Kiberdrošība
Draugam piesities kibervajātājs, kurš vajā arī ikvienu, kurš draugam cenšas palīdzēt, jo kā citādi lai izolē un zamočī sorķīrā. Vajag aizdrīvēt visus caurumus, pa kuriem vajātājs tiek iekšā (datorā, telefonā, kur sabotē visas aktivitātes: darba, darba meklējumu, sociālās (kuras nomazina līdz nullei), interešu utt.

Jautājums:
Kā nodrošināties pret vajātāju (no kiberdrošības viedokļa)? Ja draugs mainītu paroles visiem kontiem, vajātājs gan jau tās kaut kā noskatītos - viņš visu redz (psihdakterus nepiedāvāt, draugs vēl domā stratēģiju). Piemēram, factory resets telefonam nepalīdzēja. Datoram arī nepalīdzēs? Ir jēga izdzēst visus failus, spēles, visus darba failus, visu visu? Ir jēga taisīt visu jaunu - e-pasta adreses utt? Ja draugs to visu izdarīs, bet netīšām atstās vai uztaisīs kādu vienu caurumu, visas pūles vējā. Kas būtu šie potenciāli bīstamie caurumi?

Paldies par ieteikumiem!

31. Marts 2023

aborigens @ 00:27: Iesākumā bija vārds, bet pirms tam? Instinktīvi gribas atbildēt klusums, bet šī atbilde neiztur kritiku. Lai būtu klusums, pirms tam būtu jābūt izskanējušai runai un tikai tad varēja parādīties klusums. Līdzīgi kā mēmais kino uzrādīja savu klusumu tikai pēc skaņu filmu parādīšanās, pirms tam neviens to tā nesauca.
https://photogenie.be/the-silence-before-god-on-ingmar-bergmans-winter-light/

"No šodienas Rēzeknē var uztvert Latvijas Radio programmu Klasika. Es pazīstu cilvēkus, kuriem draugi zvana uz Rēzekni un apsveic kā svētkos, jo viņiem tas ir ļoti svarīgi, tas būtiski maina viņu dzīvi. Man, par to domājot, sākotnējie sentimenti ātri pāriet bailēs un rodas kārtējā nevēlēšanās darīt jebko tādu, kas varētu izrādīties kādam nozīmīgs, — tas ir, bail ir par to, ka publiskums padara jebkuru pilnīgi personisku rīcību bīstamu. Ka paplašinātās atbildības līmenis nesakrīt ar to, par ko es iedomājos uzņemamies atbildību. Piemēram, mans tēvs bija matemātikas skolotājs un viņam bija zilas acis. Kāda skolniece, kurai labi padevās matemātika, bija viņā iemīlējusies. Reiz viņa, kontroldarbā rēķinādama priekšā citiem klasesbiedriem, pati kļūdījās un dabūja trijnieku. Skolotājs ņēmās viņu izprašņāt, kā tad labajai skolniecei šoreiz tā gadījies. Jūtīgā meitene, pārdzīvodama neveiksmi un dievinātā skolotāja pārmetumus, sāka raudāt, bet kad skolotājs pajautāja, kāpēc viņa raud, kaunējās atzīties un atbildēja, ka sāp vēders. Noraizējies skolotājs uzdeva diviem zēniem pavadīt meiteni pie ārsta, kur viņu ievietoja slimnīcā un, neuzklausot nekādas atrunas, izgrieza aklo zarnu. Morāle ir ļoti atbilstoša žurnālu izdošanas praksei: nestaigāt apkārt ar zilām acīm, nemācīt matemātiku un neraizēties par skolnieku veselību, jo tas var novest pie aklās zarnas izgriešanas pilnīgi veselam cilvēkam."

/Inese Zandere, 2001. gads

Mūzika: Simon And Garfunkel - The Sound of Silence

30. Marts 2023

virginia_rabbit @ 19:23: nopirku Feminist Killjoy Handbook, plānoju labi pavadīt vakaru

Tags: ,
de_profundis @ 12:57: vairāk mums šādu kristīgu domātāju, lūdzu
https://www.delfi.lv/news/versijas/aidis-tomsons-ticibas-nedziedinama-trauma.d?id=55379152

28. Marts 2023

teja @ 11:51: Māju Zviedrijā?
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/houses-abroad-latvia/bfdhi.html

lmr @ 11:30:

nebiju gaidījis, ka koncerts manī pamodinās kaut kādas sen nepieredzētas šausmas. sen arī nebiju bijis vienā telpā ar tik daudziem cilvēkiem.


tiku pirmajā rindā. prātā visu laiku cīnījos ar “tu šeit drīksti būt, izbaudi” un “tu visiem traucē, ej aizmugurē”, un to visu papildināja arī sigitas teiktā atkārtojums galvā, ka viļņas koncerta biļetē bijis rakstīts “women in the front”. tieši pie skatuves bija dažu centimetru paaugstinājums, līdz ar to jutos kā 210 cm augsta melna siena, kas priekšā īsākiem cilvēkiem man aiz muguras. pa kreisi stāvēja vīrietis ar mazu meitiņu, bet pa labi džeks, kurš laikam bija kaut ko paņēmis, jo dejoja jau pie pirmās iesildītāja sniegtās skaņas. es centos it nevienam nepieskarties (vai arī - lai neviens nepieskartos man), izgāzu vēderu un ieliecu muguru, lai samazinātu savu augstumu, mainīju balsta kājas, lai nesāpētu mugura, izpildīju kaut kādus vārgus akrobāta trikus, lai tikai es aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas un būtu pēc iespējas mazāk neērts citiem, un arī uz aizmuguri iet vairs nespēju saņemties, jo tur izveidojusies cieši saaugusi cilvēku jūra, kurai būtu jātraucē viļņoties. jutos vainīgs, jo nedejoju, kamēr apkārt cilvēki kustējās, nebaidoties viens otram pieskarties. es jutos kā dambis, kas sašķeļ pirmo rindu dejotājos no manis pa labi un stāvētājos no manis pa kreisi. arī skatienus tulkoju asi - dāma pa labi manā virzienā raidīja bombastic side eye, un pat karinas skatiena tulkojumā spēju ierakstīt nosodījumu - stāv te kaut kāds sālsstabs visiem priekšā, stāv un nebauda tik pilnmiesīgi kā visi tie aiz viņa. vienā brīdī karina publikā svieda rozes, un šķita, ka mērķējot viņa roku šūpo manā virzienā, un es, protams, nevarēju tam noticēt, jo nejutos rozi pelnījis, un pamanīju, ka aiz manis roku stiepj userinfoneetiski, tādēļ pagriezos tā, lai viņai būtu ērtāk rozi noķert - lai tiek tiem, kuri prot priecāties un baudīt.


pie skatuves arī bija slikta skaņa. kliedzoša un plakana. šķita, ka skaņai ir tikai divi dziļuma slāņi - instrumenti izšķīda skaļā putrā, un tiem pa virsu karinas balss. tuvu koncerta beigām, īsi pēc tam, kad no kāda dejotāja aiz manis saņēmu nejaušu kulaka sitienu sev pa muguru, saņēmos un izbridu caur cilvēku augumu jūru uz aizmuguri, kur bija mazliet vairāk brīvas vietas un drusku labāka skaņa, bet nevarēja redzēt neko no tā, kas notika uz skatuves - tikai izplūdušus siluetus dūmakā.


es neesmu pelnījis labvēlību tikai tādēļ, ka es tā pats domāju. es nevaru baudīt tikai tādēļ, ka sev to neļauju. 


come on.27. Marts 2023

virginia_rabbit @ 20:12: taksists ieslēdza dziesmu "Уведу тебя увезу тебя украду"

Tags:
vanga, posting in pajautaa @ 18:57: Frizētava "Grieze"
Dārgie zinātāji, vai "Griezē" ir kāds griezējs, ko jūs noteikti ieteiktu vai noteikti neieteiktu?

Paldies!

Tags:
ebeh @ 10:03: Iesakiet, lūdzu, lūdzu, kādu labu psihiatru, vēlams, kas specializējas bezmiegā!

26. Marts 2023

klusais_okeans @ 13:35: uz brīdi uznāca kārdinājums atkancelēt JRT, jo Toms Stopards un Arkādija, bet Hermanis feisbukos atkal aizrakstījies līdz tam, ka 25. martā deportācijas veica progresīvie jaunieši, kas tikai gribējuši labu, tāpēc nēēē, vienkārši ieslēgšu Rozenkrancu un Gildenšternu vakarā sev un kaķīšiem. Vispār daudz tā Stoparda, Malkovičs mums arī iestudēšot, bet gan jau atkal par Austrumu kaimiņa naudiņām, tāpēc nēēē.

25. Marts 2023

217 @ 20:27: The Cockfields
Skatos The Cockfields (BBC iPlayer), kur darbība notiek Isle of Wight, un forši redzēt pazīstamās vietas. Par pašu seriālu vēl nav viedokļa, bet autoriem ir ļoti labi izdevies radīt kaitinošus tēlus.


Tags: ,
zimbardo, posting in pajautaa @ 20:48: Padalieties,lūdzu, ar sinonīmiem vārdam urla. Interesē tieši visādi dīvainie lokālismi. Manā galā urlas sauca par kalbasiem.

Mūzika: Bass

24. Marts 2023

ebeh @ 15:15: Vai man iet uz coworking board game night kaut arī man "besī" visi tie yuppy cilvēki, kuru bērni iet international schools un kuri nodarbojas ar vismodernākajām digitālajām tehnoloģijām?

Poll #21592 Board game night
Open to: All, results viewable to: All

Vai man iet uz coworking board game night?

View Answers

Jā piedzīvojumiem
3 (75.0%)

Tas nav nekāds piedzīvojums, tas ir murgs
1 (25.0%)

Cits - komentāros
0 (0.0%)ebeh @ 12:55: bez cepures
Es tagad iemācījos vienu jaunu acu ēnu paņēmienu, ātri sakrāsoju, iepūtu matu apjoma līdzekli, sataisīju pavedinošas bildītes, nomainīju depresīvo, nonēsāto ziemas mēteli pret gaisīgāku, izgāju ārā bez cepures, pārmaiņas pēc kvalitatīvās austiņās klausos Placebo "Meds" un Mujuice "Downshifting", nopirku franču kafejnīcā lielo apelsīnu sulu par tikai 3eur un jūtos debišķīgi, pie tam es pat neplānoju šovakar darīt neko neprātīgu, tikai sēdēt mājās, gludināt blūzes un lāpīt segu, un varbūt saldi pamīlēties.

teja @ 10:10: man bija jānodzīvo līdz šim vecumam, lai uzzinātu, ka tulpes vāzē ne tikai atveras, bet arī stipri aug garumā un pieņemas zaļajā masā, tipa, viņām nav aizgājis, ka viņas ir zaudējušas iezemējumu, vai arī viņas ir kā putni, mēģina lidot, vai arī kā cilvēks, kurš izrāvies no vardarbīgas vides vai mazas valsts iedomājas, ka viņš ir ticis vaļā no visām savām problēmām un ir tāds vieglums un spēks, haha

23. Marts 2023

virginia_rabbit @ 22:35: Japānas filmu festivāls online: https://jff.jpf.go.jp/watch/independent-cinema/

Tags:
ebeh @ 19:15: Gribas dzeju par seksu

virginia_rabbit @ 17:21: taisāsmies iet laukā uz pasākumu
Simo: "pagaidi, es tikko sapratu, ka nezinu, kas ir pāsākums"

Tags: ,
virginia_rabbit @ 14:30: "ir tāds gadalaiks, kad vairs nav sniega un vēl nav lapu. tas ir tik īss, ka tam nav vārda"

Tags: ,
Powered by Sviesta Ciba