|
[Jan. 27th, 2009|03:30 pm] |
Ar "tikai krievi ēd uz ielas/ publiskās vietās" mans vīrs ir labi pazīstams, un arī ar visu pārējo "tikai krievi ..... ," kas kārtīgam latviešam asociējas ar neaudzinātību un/vai sliktu gaumi.
Pirms kādas nedēļas sēdējām pie daktera uzgaidāmajā telpā, un vīra kungs činkst, ka grib ēst. Vņš aiziešot uz food court un nopirkšot kādu burgeri, un ar visu burgeri nākšot atpakaļ. Uz ko vīra kunga kundze pavēsta, ka "tikai krievi ēd publiskās vietās". Seko gara un plaša koķetēšana, flirtēšana, jokošanās un dauzīšanās par tēmu "tikai krievi ....", ieskaitot abu procesā iesaistīto PATIESĀS etniskās identitātes un sakņu šķetināšanu, bet beigu galā, atšķirībā pārējiem gandrīz visiem uzgaidāmajā gaitenī sēdošajiem našķu un to iepakojuma skrabinātājiem, burgeri mans cienītais "(vēl briesmīgāk kā?) krievs", jo "krievi tak ir aziāti", tomēr nenopirka ibo smuki nopirka vēlāk un godīgi aiznesa mājās notiesāšanai.
Un vēl pirms braukšanas uz Latviju vīra kungs iepirka dažas trenūzenes mājās valkāšanai, jo Latvijā, kā stāsta, esot dikti auksts un ar dienišķajiem šortiem nebušot lāgā. Trenūzenes, kā jau kārtīgām trenūzenēm pieklājas, izrādījās ar strīpām sānos. Svaigi iegādātās trenūzenes nopētījusi, vīra kunga kundze paziņo: "Šitās ar vienu strīpu tu vari ņemt līdzi, bet šitās ar trim gan ne - tādas valkā tikai krievi - labāk lieki netraumēt manu mammu."
Taču, lai lieki nemaldinātu jūs un neiztēlotu manu māmuķīti par baigo rasisti, tik piebildīšu vienu aizkustinošu momentu. Kad apciemojām Latviju un mana ģimene skatīja vīra kungu vaigā pirmoreiz, māmuķītis bija nesen atgriezies no ceļojuma pa Dienvidameriku. Veltes arī bija atvedusi, tostarp vīra kungs tika pie koši zilas lamas vilnas šalles (smuka, silta un kodīga pēc vella!), lai pie aukstuma neradušais siltzemju princis neapsaldē kaklu (to gan vīra kunga kundze kungam vienmēr atņēma, jo tā šalle dikti piestāv kundzes zilajai vējjakai, to visu maskējot aiz piedāvājuma "apmainīties kaklautiem - tu man zilo šalli, es tev - oranžsarkandzelteno (un ļoti meitenīgo) lakatu, un, kad apmaiņa veikta, tēlojot izbrīnu un neapmierinātību par vīra kunga nevēlēšanos siet ap kaklu meiteņu lakatu) un pie "Antonio Banderas" odierīša - tādus, kā viņa sacīja, viņa atveda trīs vienības - katram dēlam pa vienam (divi jau viņai vispār tie dēli gan skaitā). |
|
|