Sustainability

« previous entry | next entry »
2.. Feb. 2012 | 06:01 pm
Skan: Pearl Jam - Garden


Tikko bija brīnišķa lekcija par visu pasaules saglabāšanu. Visiem tālaikam šķita nežēlīgi garlaicīga, bet man tas bija tika aizraujoši, jo beidzot kāds ar 4 augstākās izglītības grādiem man pastāstīja, to, ko biju aplēsis jau diezgan ilgu laiku pats savā nomodā. Vajadzīgi ir vairāk mirstoši bērni, mazāks patēriņš pēc visa, mazāk patērētas fosīlās degvielas utt. Atkal man prātā atgriežās mana pārliecības par cilvēces galu, pārādās mazliet ticība atlantīdai un citām konspirācijām. Tas ir tiešām lieliski, biju jau par to mazliet piemirsis.

Grafiki arī mani nebeidz pārsteigt. Šis jau mazliet novecojis, bet patiess gan. Naftas kalngals jau tika sasniegts 2006. gadā. Tagad tik jāsagaida atlikušais fosfora (lieliem pārtikas audzēšanas kvantumiem vitāls, notiks ap 2033.) un industriālais. Visskaistājais jau laikam ir populācijas kalngals aplēsts pie 9 miljardiem, tas, protams, tiks sasniegts mūsu dzīvju laikā - Vai dieniņ, kā cilvēki mirs badā. Viss dabā notiek svārstoties  dažādās amplitūdās un nestāstiet man, ka tā ar cilvēkiem nenotiks.

p.s. punkts dzīves darāmo lietu sarakstā - nopirkt gana daudz zemi saulainā, auglīgā kalnā.

caļvedis | aplēst | Add to Memories


Comments {4}

Krišjānis

(bez virsraksta)

from: [info]konstruktors
date: 2.. Feb. 2012 - 11:20 pm
caļvedis

Tas, ka naftu izmantojam vairāk kā nekad, ir fakts, jo rodoties vairāk cilvēkiem arvien vairāk tā tiek patērēta, un nafta jau arī ir dabas resurss, problēma tāda, ka tā ir gadsimtiem ilgi krājusies saules enerģija, ko tagad mēs nepārspējamos tempos palaižam atmosfērā, lai tik radītu vairāk ko pārdot, lietot. Par globālo sasilšanu es te neiesprigstu. Krājumi vēl, protams, ir, bet jau 70tajos jeņķi apzinājās, ka kaut kas īsti nebūs labi. Problēma ir tā, ka ar mūsdienu un nākotnes tehnoloģijām cilvēks vairs nebūs spējīgs pabarot visu cilvēci pēc gadiem 30-40. Cilvēki atrod veidus, kā medicīniski izglābt cilvēku dzīvības, bet par barošanu gan vēl tik ļoti nepiedomā.

Ja visiem būs tik tiešām labi, ko tie 9 miljardi ēdīs? It īpaši, ja nebūs naftas industrija ar kuras palīdzību jau tagad tiek audzēta mūsu pārtika.

p.s. Es īpaši neuzticētos amerikāņu inforācijas resursiem. Ja nafta mums ir daudz, tad kādēļ tās cena tik ļoti aug?

Atbildēt | Iepriekšējais