« previous entry | next entry »
18.. Sep. 2013 | 12:50 am
Skan: Fugazi - Instrument

Pats galvenais mūsdienu civilizācijā ir instrumentu nepieejamība. Vienmēr ir nepieciešams tikai un vienīgi gala produkts, kas pilda savu nožēlojamo funkciju, nožēlojamu salīdzinot ar instrumentu, kas to rada.

Parasti ir pieejami tādi smieklīgi instrumenti kā dators, varbūt automašīna un ļoti reti pilda savam potenciālam pilnvērtīgas funkcijas, traki ir tas, ka tie pat tiek radīti tādi, lai neko citu kā izklaidi tie nedotu. Esmu tiešām vīlies mūsdienu sabiedrībā. Nevaru iedomāties, kas notiktu, ja katra iksboks un ifōn vietā bērniem tiktu uzdāvināti instrumenti. Varbūt šī civilizācija nebūtu tik degradēta.

Ļaudis nemāk riepai kameru nomainīt, nemāk ledusskapja eņģes pieregulēt, spuldzīti auto nomainīt, alus pudeli atkorķēt, mūzikas INSTRUMENTUS spēlēt, bet mums ir tik daudz specialisti un eksperti.

Mirsim daudz ātrāk nekā domājam. y0l0



Man atkal viss riebjas, laikam klāt rudens.

Varbūt jākļūst par kārtīgu radikāli un pamatīgi hāhārvestē jaunības maksimālisms - tā ir vērtība. Vai arī pamatīgi jāpiešaujas pie sava pasaules(sabiedrības) gala izdzīvošanas plāna.

caļvedis | aplēst | Add to Memories


Comments {8}

ēvele

(bez virsraksta)

from: [info]skazhy
date: 18.. Sep. 2013 - 01:12 am
caļvedis

ne jau instrumentu trūkums*, bet masu ražošana, kas lietas rada pāris gadiem un ar mazu iespēju izjaukt/labot. Jeb citējot vienu no alma matera pasniedzējiem "Nokia 5110 un IBM ražotie ThinkPadi bija pēdējās patērētāju elektronikas preces, kuras paredzētas 20 gadiem, ne diviem".

Bet par mašīnām un velosipēdiem citādi, ja sencis ir sociālo mediju eksperts, ko var gribēt no bērniem, kas domā, ka piens nāk no retvītiem un sociālām kampaņām ar spēles elementiem.

___
*side note - ārkārtīgi patiktu, ja būtu grupas "Instrumenti" trūkums radio.

Atbildēt


(bez virsraksta)

from: [info]ziema
date: 18.. Sep. 2013 - 01:19 am
caļvedis

Ne tikai instrumentu, bet arī laika trūkums. Lai iemācītos regulēt ledusskapja eņģes, spēlēt klavieres vai noēvelēt dēli, nepieciešams laiks – citai lietai vairāk citai mazāk, bet būtību tas nemaina. Tikmēr attīstītajā pasaulē cilvēki jau arī bez tā visa dzīvo sociālajā džetlagā, jo, mēģinot paspēt darbu, ģimeni, informācijas apgūšanu, kādu nebūt sociālo dzīvi, praktisko minimumu (māja pati neiztīrīsies), un varbūt pat tādu luksusu kā hobiju (kas ne vienmēr iekļauj klavieres vai ēveli), nepietiek laika pat miegam, kur nu vēl instrumentiem. Dzīve tam vienkārši kļuvusi par strauju.

Atbildēt | Diskusija


Krišjānis

(bez virsraksta)

from: [info]konstruktors
date: 18.. Sep. 2013 - 01:36 am
caļvedis

Un tad cilveki iriemācījušies tikai un vienīgi vienu lietu, viņi māk, piemēram, sastādīt tāmes. Viņi strādās 2-3 stundas stādot tāmes, lai samaksātu par darbu, ko jebkurš var izdarīt 30 minūsu laikā; neviens nevalas apgūt jaunus instrumentus un spējas. Manuprāt laikam te nav nekāda sakara, cilvēku slinkumam ir - neviens negrib apgūt ko jaunu. Un ļaudis neapjauš, ka cilvēks, kas spēj izdarīt ko vairāk, nekā tikai un vienīgi sastadīt tāmes, arī nopelna vairāk.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


(bez virsraksta)

from: [info]ziema
date: 18.. Sep. 2013 - 01:55 am
caļvedis

Visu iemācīties jau nav iespējams tik un tā. Par pelnīšanu nepiekrītu. Mans brālis nespēj pat skrūvi ieskrūvēt, bet pelna daudz, jo savu lietu prot labi. Es tai pat laikā esmu apguvusi daudz plašāku lietu diapazonu, bet visu mūžu būšu bomzis, jo nevienam tas nafig nav vajadzīgs.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Krišjānis

(bez virsraksta)

from: [info]konstruktors
date: 18.. Sep. 2013 - 02:06 am
caļvedis

Darot to, kas ir nepieciešams, mācoties, apgūstot dažādas lietas, Tu vienkārši iegūsti to, kas Tev ir vajadzīgs tieši. Stradājot vienu specializētu lietu, tu iegūsti naudu par ko sūdīgā maiņas kursā vari iegūt visu, ko neesi spējīgs izdarīt - tas protams ir degradējošāk, bet pie rezultāta tiek nudien.

Visu iemācīties nav iespējams, bet tas, ka cilvekam ir bail iziet ārpus savas kompetences, nekādā veidā viņu neattīsta. Es nemāku visu, bet katrā gadījumā es mēģinu, ja ir iespēja un nepieciešamība.

Rokas man ir netīras katru dienu, bet nebags nejūtos. Un hej, darot lietas tieši ir arī daudz, daudz vairāk brīva laika. Gada laikā esmu strādājis 3.5 mēnešus.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


(bez virsraksta)

from: [info]ziema
date: 18.. Sep. 2013 - 11:01 am
caļvedis

Liela daļa no tā, ko es protu, arī man nafig nav vajadzīga :) piemēram, prasme gatavot ēst, vākt meža ogas un sēnes vai atpazīt dažādus augus. Tās spējas nenoder jau gadiem, un diez vai pienāks tāds laiks, kad noderēs.
Par to, ka jāiziet ārpus savas kompetences, lai attīstītos – tas gan tā ir, jā. Un tomēr, manuprāt, katrai attīstībai jābūt vērtīgai, t.i., jāspēj attaisnot sevī ieguldītais laiks un līdzekļi. Ja cilvēks ar riteni izbrauc desmitreiz gadā, mācīties to labot pašam lielas jēgas nav.

Atbildēt | Iepriekšējais


(bez virsraksta)

from: [info]junjala
date: 18.. Sep. 2013 - 10:24 am
caļvedis

Tā tas ir

Atbildēt | Iepriekšējais


(bez virsraksta)

from: [info]junjala
date: 18.. Sep. 2013 - 10:42 am
caļvedis

Ko Tu peries?

Kāpēc vajag uzkrāt žulti un tad to izgāzt?

Kāpēc ir jāsūktās par pasauli?

Nu nebūs visi vienādi, nu nebūs viss tā kā mums liekas un gribas.

Ir tie, kas prot daudz un ir tie, kas neko neprot, bet tas, ka tie neprašas, to nevajag pārmest, viņi iespējams dod citu labumu vispārējam labumam.

Katrs velk savu domu un vēlmju sedziņu uz savu pusi. Ak ak..

Atbildēt