tagad draugi arhīvs info LJ
profile
klaide
User: [info]klaide
Name: klaide
Website: LJ
links
calendar
Back Jūnijs 2017
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Draugi
morraa
[info]morraa
Kad biju Honkongā, aptiekā nopirku iesnu zāles, galvenokārt jau interesantā "Budas ūdens" nosaukuma dēļ.

Kad uznāca iesnas, atvēru paciņu, iešņaucu kā bija rakstīts uz paciņas. Uzreiz sareiba galva, redze aptumšojās un mērenas iesnas pārtapa apstādināmā straumē. Reakcija bija tik briesmīga, ka otru nāsi nemaz negribēju traucēt. Mazliet pabrīnījos par efektu un aizmirsu par to incidentu atceroties, ka Budas ūdens labs nav.

Pirms laika arī Megumi izdarīja to pašu, bet dabūja nepārtrauktu šķaidīšanu vairāku minūšu garumā.

Efekts bija tik graujošs un nepartīkams, ka nolēmām papētīt kas īsti tur ir sastāvā. Sastāvs diezgan vienkāršs, ūdens, mentola eļļa un hieroglifs kuru nevarējām izburtot. Uzzīmējot IPA padā, kurš to atpazina, izfigūrējām, ka tā ir melno krupju ādas inde, kuru itkā pielieto Ķīnas medicīnā. Un jā, papētot efektus, nevienu pozitīvu neredzēju - tikai stipru kairinājumu, alerģiskas reakcijas un ko vēl ne.
Skaidrs bija tas, ka efekts ir no krupja indes, bet kāpēc tur tā inde vispāri ir iekšā?

Papildus izmeklēšana deva negaidītus rezultātus. Izrādās, ka tā ir tāda ķīniešu homeopātija - izraisīt simptomus, no kuriem grib tikt vaļā. Apmēram kā ja sāp galva, tad piesper ar āmuru klāt un cer, ka sāpēs mazāk.

Šodien šuplādē atradu sen aizmirstu Budas ūdens paciņu. Izmetu miskastē.
panacea
[info]aptauja
[info]panacea
Prehensile feet
Poll #21272
Open to: All, results viewable to: All

Vai tu izmanto savus kāju pirkstus, lai no grīdas paceltu sīkus priekšmetus (zīmuļus, apenes), attaistītu atvilknes u.c. rocīgām darbībām?

View Answers


18 (60.0%)


12 (40.0%)

morraa
[info]morraa
Atbrauca vecs draugs no Izraēlas. Bodē pie fugu bļodas stāstīju viņam piedzīvojumus par lidojumu no Telavivas uz Parīzi. Lidmašīnai pirms apsēšanās apstājās viens dzinējs. Varēja just, ka stjuartiem nav miers. Viņi nonstopā nēsāja vīnu uz vietām pie rezerves izejām un ilgi tur runāja, kaut ko skaidrojot. Nekādu paziņojumu nebija, bet salonā valdīja spriedze.
Draugs, šo klausoties, tikai sasmējās: "Vai tu vispāri saproti visu situāciju? Tā ir lidmašīna pilna ar izraēliešiem! Un katram ir savs viedoklis par aviāciju. Tu saproti kas tur sāktos, ja viņi paziņotu par problēmām?".
morraa
[info]morraa
Uz salas Sakaue apkaimē ir veca saldējuma bode. Vieta ir iecienīta tūristu vidū, jo pasakainā saldējuma aprakstus var atrast katrā tūristu grāmatā.
Bet arī vietējiem bode patīk. Tiesa, cita iemesla dēļ.

Kādu pēcpusdienu iebraucu bodē, saimniece, nu jau stripri gados, visai nelaipni jautā: "no, ko atnāci?". Saliniekiem un vispāri Japānas dienvidniekiem tas ir tāds kā kultūras elements -- sarunu ar nepazīstamiem cilvēkiem sākt ar uzbraucienu. Atbildu, ka gribu saldējumu. Vecmāmiņa tad nu jautā kādu tieši saldējumu es gribu - vaniļas ar saldajām pupiņām vai latvāņu (ašitabas) saldējumu. Saku, ka lai dod vaniļas. Saņemu atbildi ka ir tikai latvāņu. Nē nu, tad nebija jājautā.

Pa to laiku, ēdot saldējumu, aprunājos ar īpašnieci. Viņa savos cieņpilnos gados ģērbjas rozā mežģīnēs un vienmēr krāsainās, glaunās kurpēs. Pastāstīja savu dzīves stāstu, ka esot piedzimusi uz salas, bet aizbrauca uz Tokiju mācīties. Nomācoties saprata ka lielpilsēta īsti nepatīk, apprecējās un atgriezās uz salu. Salā ar laiku pārņēma viņas tēva vadīto saldējuma bodi, kurš, būtībā, nedara neko citu kā iepērk standartīgo saldējumu no Tokijas ražotāja un pārdod jau uz salas. Dažreiz piejaucot latvāņu pulveri. Pasakains saldējums.
lavendera
[info]aptauja
[info]lavendera
Sveiks, cibiņ!
Tā kā pagaidām neesmu tikusi pie tāda Moleskine plānotāja, kāds man būtu pa prātam, ziņkārojos:

Poll #21270
Open to: All, results viewable to: All

Kur tu pieraksti darāmos darbus un tikšanās?

View Answers

papīra plānotājā
7 (20.0%)

telefona kalendārā
9 (25.7%)

es visu atceros, Ričard!
8 (22.9%)

man mamma pasaka, kas man jādara
2 (5.7%)

cits variants
9 (25.7%)Un kāpēc tāda izvēle?