Tikai informācijai. Vēl viens darba humanoīdu stārtaps piesaistījis 675M no Jeff Bezos, Nvidia, Microsoft, OpenAI.
https://www.cnbc.com/2024/02/29/robot-startup-figure-valued-at-2point6-billion-by-bezos-amazon-nvidia.htmlRakstā arī par citiem darba humanoīdu projektiem, t.sk. Agility Robotics, kas būvē fabriku, lai ražotu 10k gab. gadā. Pašā apakšā ir filmiņa, kurā Masks saka, ka humanoīdu robotu izveidošana ir svarīgāka par jaunām mašīnām. Plānotās cenas visu laiku krīt un varētu būt 30k-150k par būtni.
Demo filmiņa
https://www.youtube.com/watch?v=Q5MKo7IdsokLai gan pirksti viņam ir lieli, viņš tiek galā ar mazo trauciņu.
Un pati pēdējā filmiņa
https://www.youtube.com/watch?v=gEjXcEU3Bbw kurā viņš paņem un aiznes kasti.
Radošais darbs ir framework attīstīšana un, protams, mehānika. Bet no lietotāja puses tā ir PbD - programming by demonstration - parādi, kas jādara un viņš to apgūst. Vēl laba pieeja ir noteikt uzdevumu, mērki un tālāk viņš pats izkustina sevi, apgūst savas iespējas un atklāj trajektoriju. Ļoti laba pieeja ir arī kustību primitīvu/gramatikas un kompozicionalitāte - apgūst kustības, kuras var lietot atkāroti. Ir arī spēju (skills) bibliotēkas.
Un vēl. Tas OpenAI jaunais (surr)reālistisko video ğenerēšanas modelis, kā saka cilvēki, necenšas ğenerēt 2d notverto filmu, bet gan būvē 3d modeļus un to animāciju (ar visu multifiziku). Tas nozīmē, ka ğeneratīvo video modeļu attīstība, kas it kā kalpo izklaidei un mākslai, lieti noder arī darba humanoīdu kustību un spēju bibliotekām.