Kurš · izvairās · no · spēles, · to · arī · zaudē


Prozac un Klacid jeb "tradicionālā" medicīna var visu! I daļa

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Arī es, protams, nenoturējos un iesaistos diskusijā par homeopātiju un t.s. "tradicionālo" medicīnu. Uzreiz varu jau pabrīdināt, ka manā nelielajā pasāžā par homeopātiju vs "tradicionālā" medicīna noteikti būs argumentācijas kļūdas, bet nu, man kā topošajam teologam visādi var gadīties.
Runājot par homeopātiju, nereti dzird piesaucam placebo efektu, kas patiesībā ir dziedinātājs, resp., cilvēka psihe ir pati spējīga izdziedināt organismā esošās disfunkcijas, šeit runājot gan par internām saslimšanām, kur anamnēzē jau sākotnēji konstatētas kādas pataloģijas, gan arī infekciozām un autoimūnām saslimšanām, kas pats par sevi liecina, ka cilvēka organisms ir spējīgs uzveikt lielāko daļu kā pataloģiski - disfunkcionālo tā arī infekciozo saslimšanu. Tomēr pie lietas.

Prozac un Klacid jeb "tradicionālā" medicīna var visu!

Šeit apzināti izvēlēti pietiekami atšķirīgi medikamenti, kuru faramakokinētiskās īpašības būtiski atšķiras. Prozac (klīniski - Fluoxetine) primāri darbojas uz serotinīna saistīšanu smadzeņu apvalkos, galvenokārt tiek lietots kā pamatlīdzeklis depresijas ārstēšanai. Kladic (klīniski - Clarithomycine) makrolīdu grupas antibiotika, ko lieto augšējo un apakšējo elpeceļu infekciju, kā arī ādas un mīksto audu un diseminētu vai lokalizētu dažāda tipa Mycobacterium ārstēšanai. Tas viss, lai jūs saprastu par ko ir stāsts, jo lielākā daļa par šiem medikamentiem nekad nav dzirdējuši. Visi šie medikamenti ir plaši izplatīti un lietoti Latvijas ārstu ikdienas praksē.
Sāksim ar man tuvāko - antibiotikām.
Klacid (KLC)
KLC klīniskajos testos, ko Šanhajas Universitātē pierādīja apmēram to pašu, ko vienmēr, jau kopš penicilīna testēšanas pierāda antibiotiku klīniskie testi. Resp., 42 pacientiem ar akūtu bakteriālu saslimšanu tika ordinēts KLC, sadalot šos pacientus divās grupās - atvērtajā un kontroles grupā.  Tikai kontrolētajā grupā pozitīvi izveseļošanās gadījumi pārsniedza 74%, turpretī atvērtajā grupā rezultāti bija pavisam citi - tikai 45%. (jeb (P>0,5). Veicot šo testu tika izdarīta īpaša piebilde - "Rezistences risks pārsniedz normu." Pie šī vēl atgriezīsimies, tagad par DBPCCT jebšu par dubultaklo pētījumu. Turpat (Šanhajā) tika veikts tests sadalot 56 cilvēkus randomizeti divās grupās ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, jeb t.s. ARS, nosakot 500mg x 4 KLC intravenozu ievadi vieniem 28, otriem tika nozīmēta
Aqua sterilis. Rezultāti šokēja pat pieredzējušus profesionāļus, tikai 5 no 28 Aqua's lietotājiem stāvoklis pasliktinājās, pārējiem tas sāka uzlaboties pēc 3 dienas, kas klīniski ir arī antibiotiku "lielās uzvaras" sākuma moments. Tiem, kas lietoja KLC stāvoklis uzlabojās 26, taču kartē tika veiktas atzīmes, ka 8 konstatēta rezistentu gram-pozitīvu un gram-negatīvu baktēriju klātbūtne, 10 konstatēta pārejoša aknu un nieru nepietiekamība un izmainīts asinssastāvs, kas atgriezās normā 45 dienas pēc medikamenta lietošanas. Tiem diviem, kam KLC "nelīdzēja" bija nepieciešama turpmāka trīs antibiotiku grupu vienlaicīga ordinēšana devās, kas 6 reizes pārsniedz normālo. Stāvokļa uzlabošanās bija vērojama pēc 20 dienām, norādot, ka turpmāk šiem pacientiem pastāv lielāks risks saslimt ar rezistentām Staphylloccocus un Streptoccocus Aureus izraisītām infekcijām.

Prozaks (PZ)
Šeit būšu daudz īsāks klīniskie pētījumi no Džona Hopkinsa Universitātes Medicīnas skolas, liecina par vairākām ar Prozaku saistītām problēmām, nemaz nerunājot, ka DBPCCT tests vispār aktualizē jautājumu par depresijas duālo dabu, kas vairāk (ja tā ir reaktīvā forma) saistās ar internām saslimšanām, vienlaikus ar mentālām. Galvenie secinājumi, ko izdarīja Dž.Hopk. Univeristātes pētnieki bija šādi - Prozaks atstāj negatīvu ietekmi uz smadzeņu mediabazālajām struktūrām nodarot neatgriezeniskus bojājumus atmiņu un emociju centriem. Otrais, Prozaks izraisīja atkarību, jo pacientiem, ka ilgstoši tika nozīmēts Prozaks serotonīns vairs netika piesaistīts pietiekamā apmērā un to uzspīlētās emocijas, ko izraisa pastiprināts serotonīna pieplūdums ar laiku sāka strauji mazināties, kādēļ tiem bija nepieciešams regulāri palielināt ikdienas Prozak devu. Trešais - Prozak izraisa distoniju ~85% gadījumu (distonija - patvaļīga muskuļu saraušanās - triviāls skaidrojums, protams), 75% gadījumu tas ietekmēja seksuālo funkciju, kas nozīmē, ka vīriešiem primāri bija problēmas ejakulāciju, kā arī ar erekciju, savukārt, sievietēm orgasma sasniegšana kļuva neiespējama.
DBPCCT pierādīja, ka cukura tablešu lietošana tikpat labi veicina serotonīna absorbciju smadzeņu apvalkos kā Prozac lietošana (P>0.1). Pēc 3 nedēļām no 37 cukura tablešu lietotājiem stāvoklis uzlabojās 31, pārējiem sešiem stāvoklis uzlabojās kombinējot psihologa konsultācijas ar viltus Prozaku (cukuru) pēc 6 nedēļām. Turpretī Prozac lietotājiem negāja tik spīdoši, pēc 6 nedēļām stāvoklis bija uzlabojies 12, taču viņiem tika konstatēta paaugstināta sensitivitāte un uzbudināmība, pārējiem 25 Prozac tika nozīmēts uz laiku ilgāku par 12 nedēļām.

Hm, jautri ne? Par propolisa izraisītu alerģiju ārstējot angīnu ir dzirdēts, par akūtu diareju no vērmeļu tējas arī, par apdegumiem pārdozējot arnikas smēres arī, bet par impotenci un orgasma neiespējamību nu nekad. Uz ko es jau atkal varu norūkt izvēle ir mūsu priekšā. Rītdien turpinājums par analgētiķiem vs kārklu mizām.

Izvēlies, ko vēlies norauj poržu ko izvēlējies! ;)


* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
[User Picture]
On April 23rd, 2010, 01:06 pm, [info]hercogs commented:
resp., dziļā doma ir tāda, ka no homeopātijas preperātiem nav iespējamas tādas blaknes kādas ir iespējamas no ķīmiskiem preperātiem. turklāt atšķirībā no ķīmiskās farmācijas homeopātiskie preperāti darbojas ar pavisam citu farmakoloģisko uzsvaru, t.i., paaugstina šūnu metabolismu, uzlabo osmotisko spiedienu, utt. Kā arī šis ir kā pierādījums tam, ka nebūt tikai homeopātiskie preperāti darbojas kā placebo, arī ķīmiskajai farmācijai piemīt šis netikums un reizēm pat lielāks kā homeopātijai. :)
On April 24th, 2010, 12:36 am, [info]simbel replied:
Ēm, bet tu homeopātiskos vispār nepiemini, bet runā par propolisu, arniku u.tml., kas ir dabas medicīna un ko es nebūt neapšaubu. Homeopātija VAI ķīmija ir klasiska viltus dilemma (false dilemma), t.i., nav tā, ka jāizvēlas tikai viens no abiem.

Tu taču saproti, ka homeopātu "preparātos" (starp citu, manuprāt, placebo nav gluži netikums, drīzāk ļoti interesanta cilvēka uzbūves/uztveres īpatnība, kuru mums vajadzētu veiksmīgāk iemācīties izmantot savā labā) ir tikai kārtīgi sakratīts ūdens? :)

* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry