- 12.8.06 17:53
- Tā kā uznāca grafomāniskas tieksmes, tad uzrakstīšu par braucienu uz Gotlandi.
Brauciens iesākās sūdīgi, bet tas nekas. Maršruts Rīga - Paldiski (~300 km), tad ar prāmi līdz Kappelšērai, tālāk ar auto no Kappelšēras līdz Nīnešamnai (~150 km) un tad ar prāmi no Nīnešamnas līdz Visbijai. Ierodoties tik agri no rīta (vēl bija tumšs), braucām uz Forosundu, kurā ir pārceltuve uz Foro salu. Devāmies uz Langhammaru, kas salas pašos ziemeļos. Krasts akmeņains, daudz raukaru un tur aizsākās akmeņu humors. Vēl redzējām saullēktu (nu patiesībā saule bija jau uzlēkusi, bet skats bija skaits), nedaudz paēdām un devāmies uz Grēni, kur bija paredzēta palikšana. Iebraucot mūs sagaidīja Maija, kas bija mūsu skolotāja un viņas mājā arī palikām. Braucot ar auto uz Grēni, pirmā doma bija tikt pagulēt, taču atbraucot turp šī doma ātri vien pazuda, jo tika atvērta Bacardi Black pudele, kas ātri vien beidzās :) Vakarā notika ievadnodarbība un aptuvens darba grafiks. Aptuveni tas bija šāds - no rīta brokastis, tad mācības ~3 h, pēc tam lenčs/pusdienas. Pēc tam seko izbrauciens - katru reizi uz citu vietu - vai nu tā ir kāda pilsēta, vai kāds tūrisma objekts, vai pludmale, vai arī ciemos pie kāda. Atbraucot bija vakariņas un tad sekoja brīvais laiks, kas tika pavadīts vai nu pildot kaut ko no uzdotā vai tīri vienkārši izklaidējoties dažādos veidos. No Gotlandes tika redzēts ļoti daudz, jo tika apbraukāta principā visa sala krustām, šķērsām. Visbijā bijām trīs reizes un beigās vecpilsēta bija tik labi zināma, ka pārvietoties varēja brīvi bez kartes. Pilsēta neliela, 22 000 iedzīvotāju, bet vasaras sezonā ir daudz tūristu - it īpaši uz viduslaiku nedēļu (aptuveni tas laiks, kad mēs bijām). Visā salā kopumā ir 57 000 iedzīvotāju. Visbija ir viena no vislabāk saglabājušām viduslaiku pilsētām, kas arī to padara tik skaistu. Par to, cik skaista pilsēta laikam izstāstīt neizdosies - ir vienkārši jāredz.
Pārējā sala ir lieliska. Visur apkārt valda tāds miers, klusums. Peldvietas gan man nepatika - pludmales ir akmeņainas, krasti ir pilni ar aļģēm un vietām pamatīgi smird (dabīgie pūšanas procesi). Ūdens aukstāks, bet tas saprotams, jo tā ir Baltijas jūra, nav vairs līcis.
Nu jā, Gotlandi ir vērts apmeklēt, jo tur pavisam noteikti var atpūsties. Noteikti gribētu tur atgriezties.
Laiks tur palidoja vienkārši nepārspējami ātri un drīz vien bija jādodas prom. Brauciens atpakaļ bija jautrs. Uz prāmja Visbija - Nīnešamne nogulēju principā visu laiku (nu tāpat kā citi), tad braucām uz Soderteļu, kurā atrodas Toma Tita Eksperimentu muzejs. Tur iebraucām 5 no rīta un tā kā muzejs verās tikai 11 no rīta, bija daudz brīva laika. Apstājoties ceļa malā sākās jociņi ar auto gaismām - aptuveni rādi ko vari - izmanto visas gaismas, kas pieejamas - pagriezieni, tuvie/tālie, miglinieki, avārijas gaismas utt. - jebkurā gadījumā jautri.
Toma Tita eksperimentu muzejs bija varen jautrs un vairākas stundas bija nodarbošanās. Iesaku aizbraukt, ja esat Stokholmas tuvumā (nu kādi 50 km uz ziemeļiem no Stokholmas). Stokholmā bija diezgan maz brīvā laika - pastaigāju nedaudz pa pilsētas centru, paskatījos, papriecājos. Dikti patika. Iegāju vienā veikalā, kas likās kaut kas superīgs - mūzikas veikals, kurā tirgo tikai roku un ko smagāku. Diskus, plakātus utt. - redzēju ļoti daudz no Metallicas - daudz singlu, EP, dzīvo koncertu ieraksti, kas notikuši Zviedrijā un albūmi. Nožēloju, ka neko nenopirku. Pie tam cenas nebija milzīgas. Dārgākais bija S&M albums (2 CD), kas maksāja 119 kronas (nepilni 9 lati). Nez, vai Rīgā ir kāda līdzīga bodīte?
Kopumā brauciens bija lielisks, pat neskatoties uz to, kā tas sākās. Atkārtošos, bet noteikti gribētu atgriezties Gotlandē. - 2 jau izteikušiesir ko teikt?
- 12.8.06 21:23
-
Soderteļa ir latviskots Södertelje variants? :)
- Atbildēt
- 12.8.06 22:43
-
Latviskots zviedru Södertälje. Vienkārši tas viss gāja cauri translita konvertoram, tāpēc Sodertelja pārkonvertējās par to Soderteļu.
- Atbildēt