evergreen

10. Maijs 2020

16:45

Kas man 12 gadus atpakaļ lika rakstīt par sievieti ratiņkrēslā. Kāpēc es par viņu rakstīju? Varbūt vienkārši tāpēc, ka viņa ir, viņa bija, ir un iespējams arī būs. Bet citi, tajā skaitā arī es izplēnēs, izgaisīs kā pelni, neizskanējuši un neizdziedāti. Kā būt, lai būtu? No, kurienes tāda nepārvarama vēlme būt, darīt, izteikties, vērtēt, noteikt? Kad tu nespēj darīt neko citu, tu vari rakstīt. Rakstīšana kļūst par instrumentu un pašterapiju. Bet pats saturs, kā tad ir ar saturu. Kāpēc sieviete ratiņkrēslā neielej saturā sāpēs, bezcerību un vientulību? Vai tā nelaužas cauri uzrakstītajam? vai tā paliek starp rindiņām iekodēta izlējusies rakstīšanas procesā. Izlaušanās. Izlaušanās. Izlauzties katram no sava lauzēja. Identificēt lauzēju izlejot burbuļojošo emociju, ielejot to lielajā katlā, lielajā visiem kopīgajā literatūras bļodā. Izlauzties pasaulē, caur citu acīm, caur citu rokām, caur citu pārdzīvojumiem, ielauzties citu pieredzē, iztēloties un vienmēr iekšēji alkt pēc savējā, īstā, piedzīvotā. Kavēties atmiņās pie vienīgā, īstā neizdarītā, vai iemesties atkal tajā neērtajā esošajā un meklēt attaisnojumus katram nē, lai nebūtu jāatzīstas, ka negribas, jo tik ļoti ir pierasts pie vajag. Ka vajag ir pārvērties par jēgu. Visā atrast jēgu un pamatojumu, vienkārši gribas un patīk nav pietiekams, ar to ir par maz šajā mašinizētajā digitalizētajā laikmetā. Ar to ir par maz pašai priekš sevis par maz. Visu laiku par maz. nepiesātināmais tukšums meklē atkal jaunu un jaunu veidu, kā atrast vietu, kurā būt, labāk ērtāk redzamāk, atzīstamāk, pašpietiekamāk. Vai kādreiz es varēšu pateikt - pietiek, ir gana, ir pietiekami labi, ir labi kā ir.. Un vai tas ir labi vai slikti, ka šāds spēks ir, kas dzen, nav gan zināms uz priekšu vai valkājas šurpu turpu mierinot, ka ir uz priekšu...Izlauztis citā tev nepiederošajā. ielauzties. Un vienmēr visur būt par svešo, ne savējo, nepiederīgo, iekšķīgi citādo, kaut kā citādāk, trauslāk strukturēto.

(ir doma)

4. Maijs 2020

02:07

Tiešām maņas sāk ieslēgties arvien biežāk. Gadu intervāls kļuvis mazāks 19/20.
Vakar sajūtu vēju, ieraudzīju koku galotnes kā bērnībā. Un sajutu, vienmēr tik netīkamās narcises smaržu. Gribējās to smaržot vēl un vēl!
Aizvakar.
Pateicoties "lielajai pauzei" izdodas darīt to, kas sen nav darīts. Ir labi, patīkami jauki un izaicinoši...

(ir doma)

29. Jul 2019

09:47

Šodien uzskatu tīrība ir avangards

(ir doma)

23. Jul 2019

09:18

Ar mani kaut kas ir noticis - it kā kāds atkal būtu ieslēdzis maņas un es atkal esmu spējīga just, sajusties un būt. Un tā nav tikai vienas dienas parādība, bet process - esības un sevis apzināšanās. It kā būtu savienojusies ar 10 gadus vecu pagātni, it kā man būtu iespēja atgriezties pie sevis toreiz un turpināt iesākto sevis apzināšanos un saprašanu, šoreiz gan bez meliem, pa īstam un citādāk.

(ir doma)

22. Jul 2019

15:50

Ir pienācis laiks, kad rakstu šeit nevis tāpēc, ka ir slikti, garlaicīgi vai mokoši, bet tāpēc, ka vienkārši ir. Ir labi, ja līst, ir labi ja nelīst, ir labi ar sauli un labi bez. Ir labi ar draugiem un labi bez. Ir labi ar darbu un labi bez. Vēl es gribētu, lai ir labi ar naudu un labi bez. Tas laikam ir briedums vai viedums būt tas, kas esi un tur, kur esi

(2 raksta | ir doma)

21. Jul 2019

08:56

Sodos uz darbu.. Saule atmirdz rasas pielietajā zālē un es jūtos labi, laimīga, priecīga, iedvesmota, lai gan ne līdz galam gatava darba dienai. Patīk man strādāt kad citi nestrādā, klusums un miers rīta pielietā pilsētā - neviens nekur nesteidzas, tādus rītus izbaudu..

(ir doma)

19. Jul 2019

11:25

Vakar devos mājās metot riņķi nevis pa labi, kā ierasts, bet pa kreisi. Stabu iela 8 aizslīdēja garām skatienam, gribējās ielūkoties dziļāk iekšpagalmā, mēģināju atcerēties vai esmu kaut ko dzirdējusi par to, kas notiek šajā namā.. Jutos neticami labi savos garajos melnajos svārkos un melnajā žaketē, lai gan sagurusi, tomēr mierā ar padarīto. Ar acīm sāku meklēt interesanto savā izvēlētajā ceļā. Pārliecība pieauga soli pa solim. Viena no retajām reizēm, kad izdevies sajusties, vienkārši būt. Viss ko redzu un jūtu likās svarīgs. Nespēju atraut skatienam cilvēku pilno terasi ielas labajā pusē, ja es varētu - sēdētu un vērotu alkainus, badainus, apkārt klīstošus it kā neko neredzešus skatienus. Piespiežu sevi novērsties un dodos tālāk, garām savādā abgļu valodā runājošiem jauniešiem, Donatam un vecajai darba vietai. Nolemju iet garām Muzejam, ja nevaru ieiet iekšā, iešu garām! Izslienu muguru un eju taisni cauri parkam kavējoties pārdomās, - muzejs izskatās pēc riekstkoža un kāpēc es vēl neesmu bijusi tur iekšā? Citreiz, ne tagad, vēl nē, varbūt svētdien vai sestdien varbūt kopā ar bērniem, kaut kad, ne tagad, ne vasarā, ziemā. Būtu labi, ja varētu palikt kaut kur centrā. Apsolos sev noskaidrot cik maksā hotelis pretī darbam. Vēl nav pusnakts, dodod mājās..

(2 raksta | ir doma)

11. Mar 2016

19:30

Izdomāju ierakstīt. Až sirds sāk straujāk pukstēt.

Garastāvoklis:: confused
(3 raksta | ir doma)

3. Okt 2014

12:25 - laimigs gadijums

sagribeejaas iepuksteet, beidzot atkal ir normaals dators.. gandriz normaals, bez garumziimeem pagaidaam.

(1 raksta | ir doma)

1. Aug 2013

22:58 - atkal sex

vāja kļuvusi griba

(ir doma)

1. Apr 2013

22:39 - lai es neaizmirstu

ja man veel kaadreiz ienaaks praataa doma ieseesties tavaa mashiinaa es meegjinaashu atsaukt atminjaa bljaavienu un nerimstoshaas raudas!

(ir doma)

8. Jan 2013

06:57 - cīnos ar sevi..

vakar, strādāju ofisā, tādēļ varēju paklausīties LKR arī dienas vidū.. un nezinu uz ko īsti trāpījos, katoļu katedrāles piedāvājums laikam "saderināto un iemīlējušos rekolekcijas", smaidīju dažas stundas,nu labi 15 min. noteikti
kartoļu baznīcas pielāgošanās sekulārajam?

(ir doma)

13. Dec 2012

06:38 - uzmācīga doma

pēc vakardienas sarunas ar optimistisko korporetīvo pasākumu menedžeri arvien spēcīgāka kļūst doma par Latvijas "ēģipti" , latvieti vienmēr kāds var nopirkt, vēl vairāk viņš pats atrod uz kuru valsti sevi izdevīgāk pārdot, kā lauzt verga domāšanu un vergu ekonomiku????

(ir doma)

18. Nov 2012

21:54 - vīrieši vai lupatas?

Neesi lupata! Dievam ir vajadzīgi vīrieši. Sievietēm ir vajadzīgi vīrieši. Pasaulei ir vajadzīgi vīrieši. (..) šodien tik daudz problēmu ir ar vīriešiem lupatām tādēļ, ka daudzi vīrieši ir savu vīrišķību pakļāvuši kompromisiem...

Edvīns Luiss Kols "Drosme" lpp 43

(4 raksta | ir doma)

14. Nov 2012

07:00 - vakarvakars

aizgaaju uzasinaat instrumentus,man paluudza atnaakt peec 40 min (wou!!!) blakus darbniicai vienaa pusee intelektuaalaa graamata, otraa pusee ekoveikalinjsh, var tikai mineet kur pavadiiju vairaak laika, knapi paspeeju pirms aizsleegshanas panjemt tos instrumentus :) ljoti patika vakarvakars...

(ir doma)

7. Nov 2012

07:02 - atjaunot

iedomājos, ka varētu šeit biežāk ieklabināt.. redzēs vai sanāks, esmu jau aizmirsusi, kas te jāraksta.. pēdējā laikā sirds sāp mazāk vai nesāp vispār, tādēļ būs grūtāk izdomāt tēmu.

Tags:
Garastāvoklis:: awake
Mūzika: saldētavas rūkoņa
(ir doma)

2. Nov 2012

23:49 - nevar saprast

mekleeju Guntaru, Guntar atsaucies..

(ir doma)

14. Mar 2011

12:05 - izvēle

šokolādes vai medus masāža?

(ir doma)

8. Mar 2011

14:00 - sajūta

vienmēr kad šiet ienāku, iekšā tā ķņudina, citreiz tāda sajūta, ka te es sastopos ar tevi, tu mana vienīgā vecā dzīve, cilvēkos un aprakstos..

Garastāvoklis:: relax
Mūzika: datora sīkoņa
(ir doma)

18. Feb 2011

12:13 - mana mīļākā rakstu vieta

Es zinu banku, kurā ieguldot 1Ls tu atgūsi 100Ls! Ieguldot 100Ls tu atgūsti 1000Ls! Netici?! šoreiz tas nav reklāmas triks. Īzākam Dievs norādīja vietu, zemi, kur sēt un Īzāks saņēma simtkārtīgu ražu un kļuva stāvus bagāts. Tātad, ja šodien tu nolem kādu lietu darīt pēc Dieva norādījumiem, tad vari būt pārliecināts - šajā lietā tu saņemsi 100% augļus! Tas neattiecas tikai uz finansēm, tas attiecas pilnīgi uz visām tavas būtības un dzīves sfērām. Sākot no šodienas, pirms kaut ko dari, paskaties Dieva Vārdā vai tas ir Dievam patīkami un ,kā to darīt pēc Dieva prāta. Tad dari to uz 100% un Dievs būs ar tevi šajā lietā. Viņš svētīs un dos simtkārtīgu ražu! Kļūsti visbagātākais cilvēks pasaulē visās lietās!
1Moz.26:12 Un Īzāks sēja tanī zemē un saņēma simtkārtīgu ražu, jo Tas Kungs viņu bija svētījis.
13 Tā šis vīrs kļuva bagāts un augdams auga bagātībā, līdz kamēr kļuva ļoti bagāts.

(ir doma)

Navigate: (Previous 20 Entries)