- par apkaimes stiprajām pusēm: "Skanste atrodas riteņbraukšanas attālumā līdz pilsētas centram", kas "..atspoguļo teritorijas attīstības nozīmi un atbilstību pilsētas stratēģiskajam mērķim veidot kompaktu, ilgtspējīgu, racionāli apsaimniekojamu pilsētu, atsaucoties pilsētas sarukšanas izaicinājumam" [note to self: turpmāk, skatoties uz Nilu, domāt "kompakts, racionāls, atsaucas uz sarukšanas izaicinājumu"].
- Turpat pie stiprajām pusēm ir arī: "Pašvaldības zemes/īpašumi/objekti - pašvaldības īpašumu esamība nozīmē vienkāršāku projekta virzības shēmu, administrēšanu" [piezīme: Rekur Nauda], "Skanstē atrodas vairāku lielu attīstītāju īpašumi, tiek plānota un veikta reāla būvniecība (plānotais investīciju blīvums ir vislielākais pilsētā)" [piez.: Re, Vēl Vairāk Naudas!]; "Attīstības projektus neapgrūtina fiziski un morāli novecojusi infrastruktūra – visu iespējams izveidot no jauna" [piez. izplūdusi aizkustinājuma asarās, ss.lv forever].
- Trešo Vīzijas rindkopu citēšu pilnībā: "Plašu un kvalitatīvu apstādījumu un publiskās ārtelpas struktūra (kuras starpā būs starptautiskās urbānistu kopienas īpaši slavēts objekts „Mazdārziņu muzejdarbnīca”) sniegs dabas sajūtas arī apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem. Caurstaigājami parki, pilsētas kanāls-2 un tā apstādījumi." Parkiem atvēlētā platība, ja kas, sasniegs vismaz 4.3ha, neskaitot dīķus.
- Paredzēts, ka šajā vidē, dabiski, (vai bez komatiem) veidosies jaunā Rīgas elite ar jūtami spēcīgāku frīlanseru pārstāvniecību: "Vienlaikus ar teritorijas veidošanu notikušais kopienas veidošanas process radījis cilvēku, organizāciju un uzņēmumu kopumu, kas dzīvo un strādā šajā teritorijā un ir par to atbildīgi. Pilsētas ganībās 2030. gadā dzīvos radoša, multikultuŗāla cilvēku kopa (uznēmēji, sportisti, mākslinieki, banķieri, pārdevēji, medmāsas, skeiteri, nanotehnologs, nanopsihologi, nanomasieri, ārsti-fizioterapeiti, etnopsihologs un ētikas konsultants, garīgās veselības konsultanti, sociālo tīklu traumu rehabilitologs, virtuālais pedagogs, sociālo pakalpojumu dizaineri, pilsētas gidi, ielu režisori, mājražošanas speciālisti, ģimenes pavārs, pilsētas ekoloģiskās saimniecības pārvaldnieks, digitālā mārketinga speciālisti, datormākslinieki, 3D printeru operators un programmatūras veidotāji, hokejisti, ģeogrāfi, arhitekti, pilsētplānotāji, urbānisti, dokeri, kapteiņi un studenti)."
Pēdējais uzskaitījums ir pārāk jaudīgs, lai turpinātu. Tas ne tikai sekmīgi sašķobījis virkni pieņēmumu, tostarp par paša karjeras ceļa saprātīgumu, bet arī atstājis virkni jautājumu par zinātni (nanonākotne!), cilvēkstāstiem (vai sociālo tīklu traumu rehabilitologs un citi rajončika arodvientuļnieki iegūs profesijbiedrus vēl pirms 2040.gada?) un mūžīgi aktuālo vērrrtību tematiku (kāpēc atbilstoši Rīgas atbalstītajām sajūtām pirms "ģimenes pavārs" nav "tradicionālās" vai vismaz "tradicionāls"? ko nozīmē tie aizdomīgie "un" starp profesijām?)
Paldies "Grupa 93" un "Nams"par pāris eksistenciāliem pārdomu tematiem iemiegot, ļoti gaidīšu 2.redakciju.