There's life - August 7th, 2007 [entries|archive|friends|userinfo]
re:

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

August 7th, 2007

Putni! Hičkoks! [Aug. 7th, 2007|09:37 am]
[Tags|]

Ceļā uz Anglikāņu baznīcu 20:45 piefiksēju virs Brīvības-Merķeļa ielu krustojuma ātri lidojošu lielu putnu baru (liels bija bars, ne putni). Ejot gar VFF tas pats bars bija debesīs virs un ap Brīvības pieminekli (asociatīvi paķēra 'Hobita' pirmizdevuma latviešu valodā (nu to, lielo, cietos vākos, ar tizlām bildēm), Piecu Armiju kaujas attēlu, kur debesis ir satumsušas no gobliniem līdz atlidojušiem sikspārņiem, kas zin, ka varēs nosūkties līķu asiņu). Daži cilvēki bailēs no bālganajiem veltījumiem meklēja pajumti veikalu un banku durvīs, tā aizmukdami no iespējas tikt pie papildus devas laimes/naudas (kā nu kurē Latvijas pusē tic). Es devos tālāk.
Pie Kanāla margām pirmoreiz pamanīju Sievieti Ar Ksilofonu, kas, pa to dauzīdama, dažādās toņkārtās kauca (jo tā nebija dziedāšana, tā nebija dūkšana, tā varbūt bija smilkstēšana) "Ā-āā-āaĀ".
Tā es piecu minūšu laikā saņēmu līksmi apokaliptiska noskaņojuma devu.
Ā, un tie putneļi vēl pusnaktī ārdījās (lasīt, čivināja) Brīvības ielas pirmā kvartāla liepās (apvaldīju vēlmi ielaist akmeni lapotnē masu izlidojuma novērošanai, bet sapratu, ka tad būšu jau nu bezmērā laimīgs/bagāts, un arī nekā sviežama tuvumā nebija).
Novērtēšu putnuziņu norādes par sīko lidoņu iespējamo sugas piederību. Man viņi ir strazdi.
linkh

[Aug. 7th, 2007|11:51 am]
[Tags|]

Apvainoju un esmu ap(aiz)vainojies uz "Baltijas Pērli" tās pārāk labās programmas dēļ.
Un vispār, kā sāku plānot šo pasākumu, tā rudenīgums lien smadzenēs.
linkh

Arnicāns, Osvalds. Kaujas inženiernodrošinājums, Rīga: Junda, 2001, 13.lpp [Aug. 7th, 2007|01:04 pm]
[Tags|, , ]

atbilstoši prtg izvēlei:

[Teikums sākas 12. lappusē]  "Komandieris uzdevumu škēršļus mezgla izveidošanai parasti saņem no augstāk stāvoša komandiera rekognoscēšanas gaitā, ja tas jau iepriekš nav bijis] paredzēts kaujas plānā. Tiek precizēti šķēršļu veidi, vietas un skaits, to ierīkošanai vajadzīgie spēki, līdzekļi un laiks, atsevišķu mīnu vietas uz maģistrālēm un apbraucamiem ceļiem, fugasu un pārsteigumu mīnu vietas, mežu sagāžu vietas un citi lauka tipa šķēršļi, atsevišķu objektu mīnēšanas un spridzināšanas kārtība, atsevišķu škēršļu mezglu gatavības secība un laiks, visas šķēršļu sistēmas uzturēšanas režīms un pāreja uz pirmo gatavības pakāpi.
Uz šķēršļu maskēšanu attiecināms viss tas pats, par ko būs runa turpmākajās nodaļās par kaujas inženierbūvju maskēšanu vispār. Jebkuru šķeršļu iedarbība būs jo efektīvāka, ja tā būs pretiniekam negaidītāka. Daudzu šķēršļu sekmīgas darbības pamatā ir to uzstādīšanas slepenība. Tā veidojami mīnu sprāgstošie šķēršļi, zemie dzeloņstiepļu žogi, lamatas - "vilku bedres" - un daudzi citi.
Tomēr jāatceras, ka labi nomaskētus šķēršļus būs arī grūtāk uzraudzīt. Piemēram, dzeloņstiepļu žogu lieliski var noslēpt paretā krūmājā. Bet, ja pretinieks šādu žogu savlaicīgi atklāj, iespējams, ka tam izdodas nemanāmi sagatavot tajā ejas. Šķēršļi ir pastāvīgi jānovēro un jāpiesedz ar uguni.
Šķēršlu pārvarēšana ir to traucējošās un iznīcinošās iedarbības novēršana vai samazināšana līdz minimumam. Šajā nolūkā veicamie pasākumi parasti ir specifiski un atkarīgi no šķēršļa veida un uzstādīšanas vietas, tāpēc tie tiks aplūkoti attiecīgajās nodaļās.
Ir tomēr daži vispārēji principi, kas karaspēkam jāievēro, atrodoties gājienā vai organizējot uzbrukumu. Nepieciešams nodrošināt pretinieka ierīkoto škēršļu savlaicīgu atklāšanu, veicot nepārtrauktu inženierizlūkošanu. Nekavējoties jāpieņem lēmums par šķēršļu pārvarēšanu, vadoties no izlūkošanas datiem, apakšvienības (vienības) darbības veida un tās rīcībā esošajiem līdzekļiem, ņemot vērā arī pretinieka darbību, apvidus īpatnības, diennakts apgaismojuma īpatnības un meteroloģiskos apstākļus.
Atkarībā no situācijas škēršļi var tikt apieti, novākti, iznīcināti vai pārvarēti ar sapierdarbu un inženiertehnikas palīdzību.

                                                1. MĪNAS UN MĪNU LAUKI

Mīnas un mīnu lauki ir sprāgstošie inženieršķēršļi. Tos izvieto apvidū, lai aizturētu pretinieku pārvietošanos, kavētu viņu manevru, nodarītu zaudējumus un piespiestu doties virzienā, kur to būtu iespējams iznīcināt ar kājnieku, artilērijas vai citu ieroču uguni. Uzbrukumā un sastapšanās kaujā mīnas lieto [teikums turpinās 14. lpp, esmu iegājis nelielā azartā] uzbrūkošo vienību izejas rajonu un flangu piesegšanai, pretuzbrukumu atsišanai, ieņemto pozīciju nostiprināšanai, aizsardzībā - piesedzot atbalsta punktus, aizsardzības rajonus un to atstarpes, artilērijas pozīcijas, vadības punktus un citus svarīgus objektus vai virzienus".

Fūuu, esmu paguris :). Grāmatas sākumā ir tikai un vienīgi teksti, biju pārāk paļāvies uz tālāku lappušu izvēli, kur vairāk attēlu... Hope ya enjoyed

linkh

[Aug. 7th, 2007|11:26 pm]
Šāgada Baltās naktis solās būt labas. Jāņem tik velo un jātrenkājas apkārt, pie viena atrodot pāris draugus, kas pasargātu/palietotu braucamos tramvajapskašu laikā.
linkh

navigation
[ viewing | August 7th, 2007 ]
[ go | Previous Day|Next Day ]