tacet's Friends

Friday, October 24, 2014

mindbound

4:37PM

Five steps, one stumble, one anterior cruciate ligament injury. Luckily a partial tear but still, what the metaphorical fuck.

Current mood: awake
Current music: :Wumpscut: - Wreath Of Barbs: Christfuck
(6 comments | comment on this)
watt

10:22AM

Pie jautājuma, ka varētu strādāt (neiet pensijā) līdz pat nāvei.

"I have a hard time recognizing that I’m 84, almost 85. I’m in complete denial, which I think is extremely useful. Of course from time to time I allow myself to be aware of it, but it’s not something that I dwell on. I like working. I work very intensely."
"my friends are either dead or are still working."

+papildus

"scientists [...] looked at more than 4,000 subjects over two decades and found that men who were bald when they joined the study were more likely to develop prostate cancer than men who kept their hair. The researchers couldn’t be sure what explained the link, though they suspected that androgens (male hormones including testosterone) could be affecting both scalp and prostate. Langer had another theory: “Baldness is a cue for old age,” she says. “Therefore, men who go bald early in life may perceive themselves as older and may consequently be expected to age more quickly.” And those expectations may actually lead them to experience the effects of aging."

(11 comments | comment on this)

Thursday, October 23, 2014

unpy

1:37PM - Iepirkumu vēstis.

Viss tāds ziemassvētku noskaņās, beidzot atradu, ko dāvināt šajos kristīgajos svētkos jaunākiem radiniekiem un viņu vecākiem. Tiešām svētīga lieta.

(9 comments | comment on this)
unpy

1:30PM - Lūgums valodniekiem

vai citiem jaunvārdu darinātājiem. Būšu ļoti pateicīgs tam, kurš izdomās trāpīgu apzīmējumu visiem tiem ļaudīm, kuri uzskata, ka jebkurš rakstu darbs tikai tad ir ievērības cienīgs, ja tajā proporcionāli ir sastopams CAPS LOCKS, bolds, itālika un underlains, kas mēreni atšķaidīts ar šī visa KOMBINĀCIJĀM


 Šim jaunvārdam būtu jābūt tādai izteiktai nepatikas un viegla riebuma piegaršai.

(18 comments | comment on this)

Wednesday, October 22, 2014

mindbound

8:52PM

Anything can be measured. If a thing can be observed in any way at all, it lends itself to some type of measurement method. No matter how "fuzzy" the measurement is, it's still a measurement if it tells you more than you knew before. And those very things most likely to be seen as immeasurable are, virtually always, solved by relatively simple measurement methods.

Duglasa V. Habarda How to Measure Anything: Finding the Value of Intangibles in Business ir negaidīti laba daļēji tehniska grāmata par informācijas teorijas un teorētiskās ekonomikas krustpunktā atrodamajiem jautājumiem. Pagaidām esmu ticis cauri tikai ievadam un pirmajai nodaļai ("Yes, I Mean Anything"), bet šobrīd šķiet, ka tās būs vērtīgi ieguldītas stundas.

Turpinot literatūras tēmu - The Martian by A. Weir is one of the best works of fiction I've read in a long, long time.

Current mood: awake
Current music: VNV Nation - Praise The Fallen: PTF2012
(6 comments | comment on this)
unpy

3:47AM - Lielie brāļi, mazie brāļi un visi citi huligāni.

Ar visai lielu interesi izlasīju rakstu par to, cik ļoti tieku izspiegots. Tāds visai norūpējies, ar bažām, ka tūdaļ izkārsies uzraksts "pirms piecām stundām iegādājās 2kg kartupeļu veikalā "Lats"", atvēru šo lapu un atvieglots secināju, ka Viņiem nekā par mani nav. Par jums ir?

(30 comments | comment on this)

Tuesday, October 21, 2014

mindbound

11:58PM

Koheleth: We are Homo Sapiens Sapiens, thinking people! What happens to us when we are no longer the thinkers? Who becomes a moral subject – the monkey playing on his PlayStation, or the machine discovering new theorems, breaking new ground? It troubles me deeply, Bokonon.

/The Dialogues Between Bokonon and Koheleth, 2014-08-22/

Current mood: awake
Current music: VNV Nation - Praise The Fallen: Procession
(17 comments | comment on this)
mindbound

11:21PM

Voyager abu ierīču nestā "Zelta ieraksta" pilns saturs, ejiet un klausieties!

Current mood: awake
Current music: Sturmast - Ibis Redibis Nunquam In Bello Peribis: The Regiment Is Departing
(comment on this)
mindbound

11:15PM

Heh, 1337 WUs in Folding@home.

Current mood: awake
Current music: Headscan - Shaper And Mechanist: Silent Running
(comment on this)
mindbound

9:34PM

Koheleth: I still buy books, and I love having them. But one day I will set them all afire, with everything I own. I will walk away with the clothes on my back and a computer in my pocket. And on that computer will be wisdom and knowledge, art and culture, music, pictures, money and a map of the Earth.

And I won't be alone.

/The Dialogues Between Bokonon and Koheleth, 2014-09-18/

Current mood: thoughtful
Current music: Die Sektor - To Be Fed Upon: Revelation None
(16 comments | comment on this)
unpy

6:39PM - Nedaudz par diskrimināciju.

Tikko biju liecinieks vienai no baisākajām diskriminācijām, kāda mūsdienās sastopama. Diskriminācija vecuma dēļ. Biju veikalā iepirkt pankūkas un šnabipārtiku, pirms manis stāvēja divi puiškāni pirmspusaudžu vecumā. Iepirka visādas pirmspusaudžu lietiņas, kaut ko ne ļoti ēdamu un dzeramu manā izpratnē. Tad, kad šiem vajadzēja izdot atlikumu(kādus 50+ eirosantīmus), pārdevēja šiem visu izdeva melnajās monētās. Puiss, kurš bija šo spiests saņemt, lūdza, lai iedod kādas prātīgākas monētas, taču pārdevēja viņam lepni attrauca "tā arī ir nauda". Patiesi ceru, ka uz šo veikalu kāddien ieradīsies šī pati kompānija, iepirks savas gardumfigņas tā pa riktīgo un norēķināsies tikai melnajās monētās, jo "tā taču arī ir nauda".

(7 comments | comment on this)
mindbound

10:44AM

Well, colour me surprised. Zero headache this morning.

Current mood: working
Current music: Inade - The Crackling Of The Anonymous: Titan In Shivering Sand
(comment on this)

Sunday, October 19, 2014

watt

9:13AM - par veļas mašīnām

Man ir aizdomas, ka milzīgais daudzums ar dažnedažādiem modeļiem kas katru gadu tiek atjaunoti un saputroti, ir ražotāju sazvērestība lai pircēji būtu neinformēti par to, ko pērk: lai pircējam varētu iesmērēt sūdu.

No ekonomikas skatu punkta, ja ražotājs piedāvātu 3-4 modeļus, un tos tikai uzlabotu, tirgū drīz būtu perfektas veļas mašīnas, kas kalpo 20 gadus un ilgāk. Bet tad arī ražotāju būtu kādi 2, varbūt 3. Tāpēc ka no tiem dažiem modeļiem kas pieejami, būtu viegli izvēlēties labāko, un pircēji ņemtu tikai vislabāko modeli. Uzvarētājs paņem visu. Labākais modelis pelnītu milzu naudu, bet tie kuriem modeļi nav tik izdevušies, lasītu grašus.

Savukārt situācijā, ka ir 100 ražotāji, un katrs piedāvā 50 modeļus, ir neiespējami novērtēt, kura mašīna ir kalpos uzticami, un kura ir defektīva grabaža, kas ik pēc gada jālabo dēļ nožēlojamiem konstrukcijas trūkumiem. Pirkums pārvēršas par loteriju, un pircēji tā arī uzvedas, vienkārši pērk kautko uz labu laimi, un pēc tam nevajadzīgi cieš.

Ja ražotājam būtu 3-4 modeļi, ko ražot un katru gadu uzlabot, visi potenciālie gļuki būtu novērsti, un mašīnas būtu nesalaužami zvēri. Bet no ekonomikas viedokļa, tas atkal īsti nesaskan ar ražotāja motīviem: ko ražotājam darīt, ja viņš šogad uzražo mašīnu un pārdod, bet pēc tam nākamais pirkums būs pēc 30 gadiem? (Tas ir, kad ģimenei varbūt savajadzēsies jaunu mašīnu.)

Tātad, ir 2 iespējas: A) 2-3 ražotāji kas konkurē, katrs piedāvā 3-4 modeļus. Pircējs izvēlas vis-vis-labāko. Vai B) 100 ražotāji, tirgus pārpludināts ar mēsliem ar neskaidru specifikāciju, defektiem un kalpošanas ilgumu (garantija 2 gadi un pēc tam kaut vai plūdi), pircējs pērk uz aklo. Kā no (B) tikt uz (A) ?

***

Veļas mašīnas ir interesants piemērs, jo tās a) vajag katrā mājā, b) tiek ekspluatētas ļoti intensīvi, c) dod milzīgu labumu (ja salīdzina ar iespēju mazgāt drēbes rokām) d) ir salīdzinoši vienkāršs darbības princips - jebkuriem ražotāja konstrukcijas defektiem iemesls ir tikai nolaidība un slinkums. Nav nekādas kosmiskās tehnoloģijas.

(19 comments | comment on this)
watt

8:54AM - par elektroauto

daudzi par elektroauto nesaprot "kur varēs uzlādēt"? īstā atbilde ir - jebkur. noparkojot, ielas malā būs stabiņi ar rozetēm, kur vnk dakšiņu iespraust.

pie lielveikaliem, noliekot stāvvietā, varēs arī pieslēgties pie lādētāja. Raugi, Berlīnē daži lielveikali jau šādu papildus iespēju dod: un jo vairāk elektro-auto parādīsies, jo lielāks būs pēc tā pieprasījums. Es prognozēju ka galu galā tā būs standarta lieta - ejot veikalā, noliec auto lādēties, atnāc pēc 30min-1h atpakaļ = auto ir pilnībā uzlādējies.

Un pats galvenais: elektrisko lādētāju (kā stabiņš ar rozeti) var uzlikt pilnīgi visur - visos "europark" laukumos, dzīvojamo namu pagalmos, utt. Nav jābūt kautkāda attālumā no dzīvojamām ēkām/utt, kā gadījumā ar degvielu.

(15 comments | comment on this)
mindbound

12:54AM

And I looked, and behold a mathematical abstraction of a horse: and sitting on it was not defined, and it went out optimising and to optimise.

Current mood: awake
Current music: Rome - Confessions D'Un Voleur D'Ames: This Twisted Crown
(comment on this)

Saturday, October 18, 2014

unpy

5:07PM - Laika vērotāja piezīmes.

Mierinu sevi ar domu, ka jau pēc astoņiem mēnešiem būs siltāks.

(4 comments | comment on this)

Friday, October 17, 2014

unpy

6:00PM - Lepns mans tēva novadiņš.

Man pat še daudz nav, ko komentēt. Vienīgais, patiesi ceru, ka tieši šis teikums jau sācis cirkulēt dažādās svešzemju ziņu aģentūrās, jo ziņa tiešām ir tāda pamatīga - "Pie Sabiles lietavas izkustinājušas nelielu kalnu un tur noticis zemes noslīdējums".

(5 comments | comment on this)

Wednesday, October 15, 2014

unpy

3:11PM

Padomāju pie tā, vai reliģijas jāpin skolas apmācību programmā, palika interesanti, cik ļoti cibiņi, kas ir mūsu laiktelpas prāts un sirdsapziņa, ja ne gods, orientējas kādās diezgan elementārās lietās. Esat godīgas, dāmas, jo kungi jau ir godīgi pēc definīcijas. Tātad?

Poll #20184 reliģija, reliģija, tu man gauži nodarīji
Open to: All, results viewable to: All

zinu,

View Answers

kā atšķiras bauslība katoļiem, luterāņiem un pareizticīgajiem
9 (30.0%)

kāda saistība aškenaziem ar hasīdismu
7 (23.3%)

kāds kašķis hinajānai ar mahajānu
5 (16.7%)

cik ļoti krišnaīti draudzējas ar vaišnavistiem un šaivistiem
3 (10.0%)

kas jādala šiītiem un sunnītiem
15 (50.0%)

pfe, zinu pat, ar kādiem automobīļiem mazdaisti braukalē!
9 (30.0%)

zinu, bet neteikšu, ka Vanags ir mans pravietis.
10 (33.3%)

(48 comments | comment on this)
mindbound

1:23PM

Japāna aizsāk desmit gadu ilgu smadzeņu kartēšanas projektu ar fokusu uz smadzeņu saslimšanu un darbības traucējumu izpēti, pievienojoties ES veiktajam Human Brain Project un BRAIN iniciatīvai ASV.

Current mood: awake
Current music: Flesh Field - Strain: Beneath Contempt
(3 comments | comment on this)
watt

11:41AM - bērnkopības grāmatas

Ļoti iesaku šīs grāmatas:

Dr. Marc Weissbluth - Healthy Sleep Habits, Happy Child - A step-by-step programme for a good night's sleep

Ja nepietiek, tad šeit ir vēl papildus knifi, piemēram ja kāpj no gultas ārā = var likt gulēt guļammaisā. Vai arī uz gultas virsū uzbūvē "telti", tā lai izlīst nevar, u.c.

Richard Ferber - Solve Your Child's Sleep Problems: Revised Edition: New, Revised, and Expanded Edition

Par audzināšanu:
Adele Faber, Elaine Mazlish - How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk

Robert J. Mackenzie - Setting Limits with Your Strong-Willed Child, Revised and Expanded 2nd Edition: Eliminating Conflict by Establishing CLEAR, Firm, and Respectful Boundaries

"How to talk" izstāsta par empātiju. Ka bērnam bieži vien nevajag lai viņu mierina, bet gan vajag lai uzklausa, un apstiprina sajūtas. Tas ir, pateikt "tu raudi, jo tu sasiti kāju un tev sāp", nevis "ai nekas, tūlīt jau pāries". Bērns jūtas labāk, ja pieaugušais apstiprina, ka viņa sajūtas ir pareizas. Bērns pats ieklausās, ka sāpīte pāriet, un drīz turpina spēlēties.

"Setting limits" ir ļoti interesants (bet es vēl neesmu ne pusē). Ir tādi bērni, kas vārdiem nesaprot. Viņi gaida, lai notiktu darbība, un respektē tikai darbību. Tas ir, piemēram "Lūdzu nogriez televizoru klusāk. Kāpēc tu nenogriezi televizoru klusāk. Tu dzirdi ko es saku? Es taču tev lūdzu!". Ir bērni, kas to uztver viekārši kā savadabīgu "deju". Viņiem daudz labāk patīk "Lūdzu nogriez televizoru klusāk tūlīt pat, citādi es atnākšu un izslēgšu". *Izslēgts* "Es taču teicu ka tā būs.". Bērns respektē skaidri novilktas robežas.

Man ir jāmin, ka mūsu meitai arī šādas iezīmes piemīt (lai gan viņa īstenībā ir ļoti cenšas izpatikt). Piemēram, "es skaitu līdz trīs!" metode labi darbojas. Ja kautkas jāuzģērbj, vai jāmazgā zobi, bet viņa skraida un nedodas rokā. Tad es saku: "skaitu līdz trīs", un viņa zina, ka tad pie "trīs" vairs nebūs labi. Un pie divi atnāk pati. Nevis garas pierunāšanas. (Tas viss protams ļaujot izvēlēties ko ģērbs, utt utt. Tas ir zināma lieta.)

(7 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)