tacet's Friends

Saturday, December 20, 2014

unpy

5:37AM - Draudzīgs ierosinājums.

Degsim ellē.

(5 comments | comment on this)

Friday, December 19, 2014

mindbound

7:56PM

Another end of year, another backup of my library. One 100 Gb BDXL Blu-ray disc more than the previous year, lots of new hi-res scans.

Current mood: awake
Current music: Rome - A Passage To Rhodesia: The River Eternal
(7 comments | comment on this)
mindbound

3:07PM

Pamanīju, ka pēdējos trīs gadus neesmu mainījis ekrāna fonu. Sapratu, ka tuvākajā laikā nemainīšu.

Current mood: awake
Current music: Neon Shudder - Vestigial Data: Damage Patterns
(11 comments | comment on this)
watt

9:06AM

vakar mazā rekord-ilgi nogulēja, līdz pat 8. bet es arī gulēju kā nosists, pamostoties likās ka kāds stundu-divas nozadzis.
šorīt ap 7 piecēlās, bet pampers bija piedirsts līdz malām, un pa staru ārā tecēja. vainīgi vakardienas apelsīni - trieciendeva ar šķiedrvielām.

(1 comment | comment on this)
unpy

9:44AM - Skumjais Ziemassvētku laiks.

Ievērtēju spamu, kas uz svētkiem sanācis, nu, jā. Viss pareizi. Man tiek piedāvāts iegādāties dzirdes pastiprinātāju, jo "Dzirdes pastiprinātāji pastiprina apkārtējās skaņas un labi palīdz vājdzirdzirdības gadījumos kad cilvēks dzird apkārtējās skaņas, uztver vārdus, bet ir pastāvīgi jākoncentrē uzmanība lai uztvertu runas jēgu kopumā."

Mājienu sapratu. Tiesa, varēja jau godīgi to man nepieciešamo lietu nosaukt par saprāta pastiprinātāju.

(3 comments | comment on this)
mindbound

3:57AM

Today, started to use adaptive screen temperature software (f.lux on the workstation, Twilight on tablet & phone). Already less eye strain.

Current mood: working
Current music: Death In June - But, What Ends When The Symbols Shatter?: The Giddy Edge Of Light
(comment on this)

Thursday, December 18, 2014

unpy

4:27PM - Izdzer alu, sasit kannu, jeb - vai viegli būt džentelmenim?

Viena no pēdējā laika pozitīvajām un daudz tiražētajām ziņām ir par Lancmaņa kungu un kannu. Ziņa tiešām pozitīva, Lancmaņa kungam vispār gods un slava(un ne jau par kannu vien), taču aizdomājos par ko citu. Šī Lancmaņa kunga rīcība tiek pasniegta(beidzot) kā īsta džentelmeņa cienīga. Ja nu pats nokļūtu līdzīgā situācijā? Ne jau tik līdzīgā, lai tas būtu kaut kā saistīts ar mākslu, kultūru, vēsturi vai vispār kaut ko šādu, tas ta skaidrs, ka tādā nenokļūšu nekad, bet tādā, kur sanācis kaut ko kļūdaini iegādāties ne par savu naudu, tādā tomēr teju ikkatrs var nokļūt. Ja es šādā nokļūtu, man, visdrīzākais, nebūtu kabatā tādu 12000EUR, ar kuru palīdzību varētu sadabūt īsta džentelmeņa stautusu. No šādas situācijas, nez, vispār ir vēl kāda izeja(nošaušanos izlaižam), ko apkārtējie novērtētu kā pietiekoši cienījamu?

(5 comments | comment on this)
mindbound

1:09PM

Iespēja palaist eksperimentu, pieslēdzoties darbstacijai no planšetes un neizlienot no gultas = FTW. Splitting headache = not FTW.

Current mood: awake
Current music: Fields Of The Nephilim - The Nephilim: Love Under Will
(comment on this)
mindbound

3:19AM

New lemma. Dozen lines of code that precisely carry out the intent. Minor gain of status or influence within some group. Refusal of a tempting but potentially damaging offer. Time is the one thing I have, and my utility function permits delay but not deviation.

Current mood: awake
Current music: Headscan - Pattern Recognition: Lolife
(comment on this)

Wednesday, December 17, 2014

unpy

6:06PM - Starptautiskās ekonomikas īsziņas.

Kaimiņzemēs tikmēr ir radīts jauns, manuprāt, lielisks meditācijas portāls - http://zengrecha.ru/

(7 comments | comment on this)
unpy

4:25PM - Ārprāts. Trūkst vārdu. Esmu šokā.

Finanšu policijas pārstāvji pauda pārsteigumu par to, "cik brutālā veidā tika apkrāpts katrs pircējs", jo klients, saņemot čeku, bija pārliecināts, ka norādītā pievienotā vērtības summa aizies valstij, taču "tā nonāca noziedznieku kabatās".

delfi.lv

(4 comments | comment on this)

Tuesday, December 16, 2014

unpy

5:14PM - Kulinārijas ziņas.

No pozitīvā - Ganbejs strādā, it kā nekas sevišķs uzņēmumā nebūtu noticis. Arvien kvītis.

(5 comments | comment on this)
unpy

1:03PM - Kā jau pirms kara ar aprinķa priekšnieku.

Tiek uzskatīts, ka pirmdiena rubļa straujais kritiens un šodienas turpinājums par spīti rubļa bāzes procentu likmes pacelšanai līdz 17% un 2,38 miljardu dolāru iepludināšanai no valsts kases, ir saistīts ar ļoti īpatnējo "Rosņefķ" finansēšanas, būtībā, slēptas kreditēšanas darījumu, kura rezultātā, visdrīzākais, šādā vai savādākā veidā dolāros tiks pārvērsti 700miljardi rubļu(pat šobrīd tas ir vairāk par 10miljardiem dolāru), kuru izcelsme ir meklējama nevis ekonomikā, bet gan naudas drukājamā mašīnā. Lai labāk varētu saprast, kas tā ir par naudu, tas ir vairāk par Latvijas valsts gada budžetu.

Tak es ne par to, vairāk par to, ka Krievija tik brīvi svaidās ar naudu šobrīd, ja viņiem ļoti būtu vajadzīgi tieši mēs, pietiktu katram deputātam iešķiebt pa 1 miljonam dolāru, lai parlaments būtu viņējais(neloloju šajā ziņā nekādas ilūzijas). Uz pārējo nu jau ikdienas tēriņu fonu, šitās izmaksas būtu tīrā špicka.

(13 comments | comment on this)

Monday, December 15, 2014

unpy

4:29PM - Svešu maku vērotāja piezīmes.

Interesanti tajā Krievijā. Tikai pirms gada eiro maksāja 45 rubļus, tagad jau 75. Cilvēki sāk palikt nīgri, kas ir saprotams. Būtībā, visiem tiem, kam gada laikā nav celtas algas, tas ir ienākumu kritums par 40%, tas tik tiešām nav maz. Protams, uz vietas dzīvojot, to tik lineāri neizjūt, taču īdēšana paliek ar katru dienu skaļāka, būs interesanti redzēt, kā un vai tas ietekmēs mūsu tūrisma nozari.

UPD. «Главное сейчас, чтобы никто не потерял зарплату. Если будут сокращения, начнется настоящий кризис. В новом году рост цен продолжится. Но я ничего не предпринимаю, чтобы подготовиться к кризису. Поздно уже готовиться», — сказала «Газете.Ru» первый заместитель председателя комитета Госдумы по бюджету и налогам Оксана Дмитриева.

UPD2. Jauka un ērta saite - http://zenrus.ru/

(18 comments | comment on this)
unpy

1:54PM - Ienāca prātā.

Vērojot, kā kaķi pārņem pasauli, radās jautājums - vai tu atteiktos pagaršot kaķi? Kamdēļ?

(34 comments | comment on this)

Sunday, December 14, 2014

unpy

4:40PM - Tiešais mārketings.

Pienāca viens pat par mani stipri noplukušāks kungs ar rumāņiem raksturīgiem sejas pantiem un lauzītā krievu valodā pajautāja, kā tikt uz lidostu, bet viņam vajagot, lai es izskaidroju, kā var aizbraukt ar automobīli, kas stāvot tepat netālu(mājiens ar roku Pleskavas virzienā), nevis autobusu(22. autobusa pieturu varētu saskatīt pat piedzēries kurmis). Nebija žēl un sarežģīti, izskaidroju, tikpat izteiksmīgi pamādams ar roku Kolkas virzienā. Kungs izplūda plašā pateicības runā, kuras ietvaros pieminēja, ka viņiem, bulgāriem jau tā ļoti patīkot mēs, latvieši, bet es visu citu mūsu, latviešu starpā esot tik izcili laipns eksemplārs, ka viņš mani gribot apdāvināt. Pie šiem vārdiem, ar veiklu rokas kustību no kaut kurienes izvilka kaut kādu pelēku kārbu, uz kuras esošie uzraksti liecināja par to, ka kārbā atrodas smaržūdens vai kas tāds. Laipni paskaidroju, ka šitādus dzērienus nedzeru, taču viņš nelikās mierā, teikdams "pšik, pšik"un sacīto atbalstīdams ar attiecīgu žestikulāciju, skaidroja, ka tas neesot dzēriens, bet uz diezgan nošmulētas virsjakas apkakles špricējams līdzeklis. Pateicu, ka blusu man arī nav, tad gan viņš atstājās un devās projām, diezgan īgni kaut ko burkšķot savā specifiskajā bulgāru valodā.

Interesanti, ko viņš būtu pasācis, ja es to viņa dāvanu būtu pieņēmis?

(19 comments | comment on this)
watt

10:44AM - sala sociāldarvinisms

No "Ceausescu’s children" materiāla, izrādās, man apziņā iespiedās kas cits: Rumānija un Bulgārija ir samērā siltas zemes, un ziemu ir iespējams pārdzīvot basām kājām, būdā ar zemes grīdu. Tas ir raksturīgi visām siltajām zemēm, ka viegli izdzīvo visādi baskāji un garīgi slimi cilvēki.

Ziemeļu valstīs, turpretim, daba dara savu skarbo darbu, nogalinot visus neuzmanīgos un vieglprātīgos. Varbūt šo principu varētu ielikt veselības aprūpes likumā: ja cilvēks uz ielas atrodas alkohola reibumā, par savu dzīvību atbild viņš pats: dzērājus neglābt. Institucionalizēt dabas nežēlību. (Un tas ka veselības nauda tiek tērēta taisot datortomogrāfiju alkānam kas tā piedzēries ka kājās neturas, taču ir absurds. Kāpēc nevarētu pieņemt par likumu principu, ka ja ir piedzēries tā, ka krīt no kājām, tad lai sprāgst pats kaut vai nost.)

Man liekas, īstā ziemeļvalstu labklājība (un dienvidu valstu salīdzinoša nabadzība, korupcijas līmenis, bomzīgums), ir tieši saistīti ar gadu tūkstošiem, kad ziema bija tā lielā sabiedrības tīrīšana. Ziemeļos vārguļi un draņķi, kas darbas bargumu nerespektē, nosala kupenā.

Dienvidos - izdzīvo, kā tādi meža kaitēkļi kokam zem mizas, ja ziemas temperatūra nesasniedz -30 kādu veselu nedēļu. Un pēc tam tik turpina grauzt un degradēt sabiedrības labklājību.

(19 comments | comment on this)

Saturday, December 13, 2014

kaitnieks

1:50AM

Bet Kristofers Valkens taču ir superīgs. Klausījos viņa monologu filmā un gandrīz apraudājos. Kaut viņš runātu manās bērēs.

Labi, ka vēl ir ciba, kur var izmest morbīdas idejas.

(3 comments | comment on this)

Friday, December 12, 2014

unpy

10:27PM - Kinoblogera piezīmes.

Biju uz "Hobits, cik tur armiju ietvaros". Ļoti cienījams gabals, neesmu redzējis treileri, bet treileris, atšķirībā no pašas filmas, varētu būt īsākais pasaulē. Pūķis/rūķis/pamatīga klope, viss. Visu cieņu radošajai brigādei, šīs trīs epizodes viņi ir izstiepuši tā, lai ikkatrs skatītājs sajūt mūžības pieskārienu. Kopumā ņemot, Talsu kultūras nama tautas teātris nez vai būtu saorganizējis ko labāku pie tāda paša budžeta. Ja vien ļoti necenstos.

(17 comments | comment on this)
unpy

3:36PM - Mīlestība ir kā ābeļzieds.

Teikšu, kā ir, lasīju rakstu par to, ka Latvijas skolēni paliks tomēr bez mācību priekšmeta «Dzīvesziņa» un ķiķināju balsī, kas ar mani bieži negadās. Nudien, ne ļauni, vienkārši ļoti spilgti iztēlojos fondu „Ābeļzieds” un visus tos ābeļziedēnus, kuri mēģināja izstrādāt kaut ko. Ja kādam ir iespēja, lūdzu sagādāt un uzdāvināt kādos no tuvējiem svētkiem viņu iesniegtos materiālus, man ir tāda tīri intuitīva sajūta, ka tas varētu būt kas pakāpi jautrāks par Džeroma daiļradi.

(2 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)