tacet's Friends

Sunday, October 19, 2014

watt

9:13AM - par veļas mašīnām

Man ir aizdomas, ka milzīgais daudzums ar dažnedažādiem modeļiem kas katru gadu tiek atjaunoti un saputroti, ir ražotāju sazvērestība lai pircēji būtu neinformēti par to, ko pērk: lai pircējam varētu iesmērēt sūdu.

No ekonomikas skatu punkta, ja ražotājs piedāvātu 3-4 modeļus, un tos tikai uzlabotu, tirgū drīz būtu perfektas veļas mašīnas, kas kalpo 20 gadus un ilgāk. Bet tad arī ražotāju būtu kādi 2, varbūt 3. Tāpēc ka no tiem dažiem modeļiem kas pieejami, būtu viegli izvēlēties labāko, un pircēji ņemtu tikai vislabāko modeli. Uzvarētājs paņem visu. Labākais modelis pelnītu milzu naudu, bet tie kuriem modeļi nav tik izdevušies, lasītu grašus.

Savukārt situācijā, ka ir 100 ražotāji, un katrs piedāvā 50 modeļus, ir neiespējami novērtēt, kura mašīna ir kalpos uzticami, un kura ir defektīva grabaža, kas ik pēc gada jālabo dēļ nožēlojamiem konstrukcijas trūkumiem. Pirkums pārvēršas par loteriju, un pircēji tā arī uzvedas, vienkārši pērk kautko uz labu laimi, un pēc tam nevajadzīgi cieš.

Ja ražotājam būtu 3-4 modeļi, ko ražot un katru gadu uzlabot, visi potenciālie gļuki būtu novērsti, un mašīnas būtu nesalaužami zvēri. Bet no ekonomikas viedokļa, tas atkal īsti nesaskan ar ražotāja motīviem: ko ražotājam darīt, ja viņš šogad uzražo mašīnu un pārdod, bet pēc tam nākamais pirkums būs pēc 30 gadiem? (Tas ir, kad ģimenei varbūt savajadzēsies jaunu mašīnu.)

Tātad, ir 2 iespējas: A) 2-3 ražotāji kas konkurē, katrs piedāvā 3-4 modeļus. Pircējs izvēlas vis-vis-labāko. Vai B) 100 ražotāji, tirgus pārpludināts ar mēsliem ar neskaidru specifikāciju, defektiem un kalpošanas ilgumu (garantija 2 gadi un pēc tam kaut vai plūdi), pircējs pērk uz aklo. Kā no (B) tikt uz (A) ?

***

Veļas mašīnas ir interesants piemērs, jo tās a) vajag katrā mājā, b) tiek ekspluatētas ļoti intensīvi, c) dod milzīgu labumu (ja salīdzina ar iespēju mazgāt drēbes rokām) d) ir salīdzinoši vienkāršs darbības princips - jebkuriem ražotāja konstrukcijas defektiem iemesls ir tikai nolaidība un slinkums. Nav nekādas kosmiskās tehnoloģijas.

(16 comments | comment on this)
watt

8:54AM - par elektroauto

daudzi par elektroauto nesaprot "kur varēs uzlādēt"? īstā atbilde ir - jebkur. noparkojot, ielas malā būs stabiņi ar rozetēm, kur vnk dakšiņu iespraust.

pie lielveikaliem, noliekot stāvvietā, varēs arī pieslēgties pie lādētāja. Raugi, Berlīnē daži lielveikali jau šādu papildus iespēju dod: un jo vairāk elektro-auto parādīsies, jo lielāks būs pēc tā pieprasījums. Es prognozēju ka galu galā tā būs standarta lieta - ejot veikalā, noliec auto lādēties, atnāc pēc 30min-1h atpakaļ = auto ir pilnībā uzlādējies.

Un pats galvenais: elektrisko lādētāju (kā stabiņš ar rozeti) var uzlikt pilnīgi visur - visos "europark" laukumos, dzīvojamo namu pagalmos, utt. Nav jābūt kautkāda attālumā no dzīvojamām ēkām/utt, kā gadījumā ar degvielu.

(15 comments | comment on this)
mindbound

12:54AM

And I looked, and behold a mathematical abstraction of a horse: and sitting on it was not defined, and it went out optimising and to optimise.

Current mood: awake
Current music: Rome - Confessions D'Un Voleur D'Ames: This Twisted Crown
(comment on this)

Saturday, October 18, 2014

unpy

5:07PM - Laika vērotāja piezīmes.

Mierinu sevi ar domu, ka jau pēc astoņiem mēnešiem būs siltāks.

(2 comments | comment on this)

Friday, October 17, 2014

augsne

6:18PM

Ir tādas dziesmas, par kurām neviens nezina, kas tās izpilda, neatceras, kad pirmo reizi tās dzirdējis, nekad neatcerētos, ka tādas bija, ja tās vairs nekad, nekur netiktu atskaņotas, lai arī visi tās ir dzirdējuši simtiem reižu un zina gandrīz no galvas. Es dažkārt domāju, kas to mūziku klausās pēc savas iniciatīvas, ne tik vien, ka tā skan radio. Nu, piemēram, INXS - New Sensation. Viena no visgarlaicīgākajām dziesmām, kas visu manu dzīvi skan neskaitāmās radio stacijās, bet tādu ir bezgalīgi daudz.

(comment on this)
unpy

6:00PM - Lepns mans tēva novadiņš.

Man pat še daudz nav, ko komentēt. Vienīgais, patiesi ceru, ka tieši šis teikums jau sācis cirkulēt dažādās svešzemju ziņu aģentūrās, jo ziņa tiešām ir tāda pamatīga - "Pie Sabiles lietavas izkustinājušas nelielu kalnu un tur noticis zemes noslīdējums".

(5 comments | comment on this)

Wednesday, October 15, 2014

unpy

3:11PM

Padomāju pie tā, vai reliģijas jāpin skolas apmācību programmā, palika interesanti, cik ļoti cibiņi, kas ir mūsu laiktelpas prāts un sirdsapziņa, ja ne gods, orientējas kādās diezgan elementārās lietās. Esat godīgas, dāmas, jo kungi jau ir godīgi pēc definīcijas. Tātad?

Poll #20184 reliģija, reliģija, tu man gauži nodarīji
Open to: All, results viewable to: All

zinu,

View Answers

kā atšķiras bauslība katoļiem, luterāņiem un pareizticīgajiem
9 (30.0%)

kāda saistība aškenaziem ar hasīdismu
7 (23.3%)

kāds kašķis hinajānai ar mahajānu
5 (16.7%)

cik ļoti krišnaīti draudzējas ar vaišnavistiem un šaivistiem
3 (10.0%)

kas jādala šiītiem un sunnītiem
15 (50.0%)

pfe, zinu pat, ar kādiem automobīļiem mazdaisti braukalē!
9 (30.0%)

zinu, bet neteikšu, ka Vanags ir mans pravietis.
10 (33.3%)

(48 comments | comment on this)
mindbound

1:23PM

Japāna aizsāk desmit gadu ilgu smadzeņu kartēšanas projektu ar fokusu uz smadzeņu saslimšanu un darbības traucējumu izpēti, pievienojoties ES veiktajam Human Brain Project un BRAIN iniciatīvai ASV.

Current mood: awake
Current music: Flesh Field - Strain: Beneath Contempt
(3 comments | comment on this)
watt

11:41AM - bērnkopības grāmatas

Ļoti iesaku šīs grāmatas:

Dr. Marc Weissbluth - Healthy Sleep Habits, Happy Child - A step-by-step programme for a good night's sleep

Ja nepietiek, tad šeit ir vēl papildus knifi, piemēram ja kāpj no gultas ārā = var likt gulēt guļammaisā. Vai arī uz gultas virsū uzbūvē "telti", tā lai izlīst nevar, u.c.

Richard Ferber - Solve Your Child's Sleep Problems: Revised Edition: New, Revised, and Expanded Edition

Par audzināšanu:
Adele Faber, Elaine Mazlish - How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk

Robert J. Mackenzie - Setting Limits with Your Strong-Willed Child, Revised and Expanded 2nd Edition: Eliminating Conflict by Establishing CLEAR, Firm, and Respectful Boundaries

"How to talk" izstāsta par empātiju. Ka bērnam bieži vien nevajag lai viņu mierina, bet gan vajag lai uzklausa, un apstiprina sajūtas. Tas ir, pateikt "tu raudi, jo tu sasiti kāju un tev sāp", nevis "ai nekas, tūlīt jau pāries". Bērns jūtas labāk, ja pieaugušais apstiprina, ka viņa sajūtas ir pareizas. Bērns pats ieklausās, ka sāpīte pāriet, un drīz turpina spēlēties.

"Setting limits" ir ļoti interesants (bet es vēl neesmu ne pusē). Ir tādi bērni, kas vārdiem nesaprot. Viņi gaida, lai notiktu darbība, un respektē tikai darbību. Tas ir, piemēram "Lūdzu nogriez televizoru klusāk. Kāpēc tu nenogriezi televizoru klusāk. Tu dzirdi ko es saku? Es taču tev lūdzu!". Ir bērni, kas to uztver viekārši kā savadabīgu "deju". Viņiem daudz labāk patīk "Lūdzu nogriez televizoru klusāk tūlīt pat, citādi es atnākšu un izslēgšu". *Izslēgts* "Es taču teicu ka tā būs.". Bērns respektē skaidri novilktas robežas.

Man ir jāmin, ka mūsu meitai arī šādas iezīmes piemīt (lai gan viņa īstenībā ir ļoti cenšas izpatikt). Piemēram, "es skaitu līdz trīs!" metode labi darbojas. Ja kautkas jāuzģērbj, vai jāmazgā zobi, bet viņa skraida un nedodas rokā. Tad es saku: "skaitu līdz trīs", un viņa zina, ka tad pie "trīs" vairs nebūs labi. Un pie divi atnāk pati. Nevis garas pierunāšanas. (Tas viss protams ļaujot izvēlēties ko ģērbs, utt utt. Tas ir zināma lieta.)

(7 comments | comment on this)
mindbound

11:24AM

Buy stock in Ebola, the IPO is going to be huge.

Current mood: awake
Current music: Rome - Masse Mensch Material: Wir Götter Der Stadt
(comment on this)

Tuesday, October 14, 2014

mindbound

5:39PM

Hate is pure. Love involves shared mutable state. I know Bash scripting better than I usually think I do, and I hate it more than I usually think I do. Rewriting yesterday's work in Python.

Current mood: awake
Current music: Flesh Field - Belief Control: Inferior
(comment on this)
intenormal

4:08PM - radošais spars

sen neesmu rakstījis dzeju. laikam vajag atkal uzburt kādas rīmes jaunām dziesmām. teiksim, kādu sulīgu veltījumu āboltiņai.

Current music: Kent - Idioter
(4 comments | comment on this)
mindbound

2:06AM

Not even the combination of overclocked coffee, cognitive enhancers, and 85% chocolate can keep me awake after all this. Signing off.

Current mood: blank
Current music: Inade - Antimimon Pneumatos: Conquer Time
(comment on this)
mindbound

1:49AM

Latvijas Transhumānistu asociācija ir pieminēta VISC metodisko līdzekļu atsaucēs (7. tēma "Dabīgs un mākslīgs").

Current mood: awake
Current music: Inade - Antimimon Pneumatos: A Lefthanded Sun
(comment on this)

Monday, October 13, 2014

augsne

8:19PM

Derīgi padomi no lapiņu kalendāra -

6. oktobris
"Neuzskatiet, ka darbs ir jūsu mājas, kur visi jūs mīl un ciena."

(comment on this)
mindbound

4:32PM

We have always defined ourselves by the ability to overcome the impossible. And we count these moments, these moments when we dare to aim higher, to break barriers, to reach for the stars, to make the unknown known. We count these moments as our proudest achievements. But we lost all that. Or, perhaps, we've just forgotten that we are still pioneers and we've barely begun. And that our greatest accomplishments cannot be behind us, and that our destiny lies above us.

Interstellar, būs jāskatās.

Current mood: awake
Current music: Blood Axis - Born Again: The Vortex
(comment on this)
unpy

1:01PM - Neliela aptauja speciālajai dienai par godu.

Šodien jau kuro gadu arī pie mums tiek popularizēts, ka 13. oktobris - diena bez krūštura.

Poll #20179 Bezkrūštūru diena
Open to: All, results viewable to: All

Šodien krūšturi uzvilki?

View Answers

Jā, uzvilku, taču tikai tālab, ka nezināju, ka šodien varu nevilkt.
9 (12.5%)

Jā, uzvilku, vienmēr velku, bez krūštura nav smuki.
6 (8.3%)

Jā, uzvilku, tā jau nevilktu, bet ļoti ērta padarīšana.
10 (13.9%)

Nē, neuzvilku, tas labi, ka ir šitāda diena.
1 (1.4%)

Nē, neuzvilku, nelietoju šo uzparikti arī citās dienās.
10 (13.9%)

Attopies, ir pirmdiena, knapi sevi uzvilku, nav ne jausmas, kur man krūšturis, kur man kas!
13 (18.1%)

Esmu vīrietis, bet ļoti interesē tā lieta.
23 (31.9%)

(14 comments | comment on this)
intenormal

11:29AM - tv

tv vispār skatos dikti maz, principā tikai datorā vai planšetē. un tie ir atsevišķu raidījumu ieraksti.

bet vismaz no tā, ko esmu redzējis, man tomēr rodas jautājums - kas un pēc kādiem principiem izvēlas tos indivīdus, kurus laiž kadrā? jo par dažiem tiešām nav saprotams, kā viņi tur nonākuši. ja humanoīds ar visu savu vizuālo tēlu (ne jau tikai izskatu, protams) man rada vēlmi izslēgt to kasti, tad kaut kas nav kārtībā. piemēram, odita krenberga. kā žurnālistei, protams, viņai nav ne vainas. bet tā seja un balss tembrs - nu tik skumīgi, tik ievainoti/aizvainoti... otra dīvainā seja ir inga šņore. runā reāli bremzēti, rodas iespaids, ka viņai ir kaut kādi attīstības traucējumi. es tiešām nezinu, vai viņa tādā manierē runā arī ikdienā. bet nu tv kadrā izskatās dikti, dikti jocīgi.

tad vēl tie jaunie, kas tv kadrā stostās un runā nevis normālā intonācijā, bet lasa no lapas ar tādu kardiogrammas līkni, totāli iemidzinoši.

tāpēc jau arī pie mums tādi raidījumi kā "sastrēgumstunda" vienkārši nesanāk, jo tur taču vajag tempu un verbālo boksu, īstus punchlines...

Current music: Rubļ - Pizģec
(comment on this)

Sunday, October 12, 2014

mindbound

4:27PM

Sets, seno ēģiptiešu kopu teorijas dievs. /[info]ctulhu/

Current mood: awake
Current music: Inade - The Axxiarm Plains: Movement And Construction
(comment on this)

Saturday, October 11, 2014

watt

9:21AM

"The premise of the headline is a very common invalid argument that goes like this:
1) Declare (usually implicitly) with no basis whatsoever that term X has this One True Meaning.
2) Demonstrate that a common instance of things generally subsumed under term X does not have the properties implied by the arbitrary and baseless One True Meaning (implicitly) declared in step one.
3) "Conclude" that therefore the common instance of X is not "really" X.
The key that this is nonsense is the use of the metaphysically loaded weasel-word "really". OK, if we aren't "really" conscious are we still just-plain-old conscious? How about conscious-enough-for-going-on-with?
The argument depends on a Platonic view of concepts, which is false (if it was true it would never be possible to create a new concept, which people in Plato's time almost never did, but we do all the time.)
"Consciousness" does not identify some Platonic form or Aristotelian essence, but [...]"

(2 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)