tacet's Friends

Saturday, February 17, 2018

unpy

5:47PM - Technoloģiju vērotāja piezīmes.

Labi, ka uzzināju par joda režģi.

(12 comments | comment on this)

Friday, February 16, 2018

unpy

8:36AM - Vēstures vērotāja piezīmes.Attēlā - Lietuvas, kurai 100, teritorija 15. gadsimtā.

(14 comments | comment on this)

Thursday, February 15, 2018

unpy

1:54PM - Ēnu dienas vērotāja piezīmes.

Valsts pārvaldes pārstāvju izpratni par darbu un profesijām lieliski ilustrē tas, ka ēnu dienas tiek organizētas februāra vidū.

(1 comment | comment on this)
unpy

10:32AM - ***

Dzīve bez skeletona.

(comment on this)
mindbound

3:11AM

Ir iznācis pirmais 800 lpp. sējums [1] “Longevity Industry Landscape Overview 2017” [2] apskatā. Laika trūkuma un apjoma (un vismaz daļējas aprioras tēmas pazīstamības) dēļ droši vien šobrīd to tikai pāršķirstu kopā ar kopsavilkumu [3] un detalizētu analīzi atstāšu vēlākam laikam, bet kopaina ir skaidra: pirmo reizi zinātne un medicīna pret novecošanas procesu kā tādu (pretstatā atsevišķām to pavadošām vai no tā izrietošām patoloģijām) sāk attiekties kā pret novēršamu un ārstējamu parādību, un nepilnas desmitgades laikā šīs pūles no mazām konferencēm un vēstulēm ziņu grupās ir izaugušas par masīvu multidisciplināru R&D metaprojektu, kur gadā tiek ieguldīti miljardiem dolāru un miljoniem cilvēkstundu gan privātās iniciatīvās, gan valstu institūtos un laboratorijās visā pasaulē.

Pagaidām zināmā mērā pietrūkst koordinācijas un komunikācijas dažādo projektu un institūtu starpā, taču, ņemot vērā pasākuma apjomu un tā neilgo vēsturi un velkot paralēles ar attīstības gaitu citās jomās, prognozēju, ka tā ir pārejoša parādība.

[1] http://lir.website/pdfdata/pdf4.pdf
[2] http://longevity.international/longevity-industry-landscape-overview-2017
[3] https://singularityhub.com/2018/02/14/we-read-this-800-page-report-on-longevity-research-so-you-dont-have-to/

Current mood: working
Current music: Randal Collier-Ford - Remnants: Horns Of Eden
(comment on this)

Wednesday, February 14, 2018

unpy

3:55PM - Patērētāju tiesību aizsardzības vērotāja piezīmes.

(4 comments | comment on this)
unpy

12:37PM - Svētku vērotāja piezīmes.

Poll #21158 Valentaindiena
Open to: All, results viewable to: All

Atzīmēsi Valentīndienu?

View Answers


7 (18.4%)


21 (55.3%)

kā kārtis gulsies
5 (13.2%)

kāda vēl Valentīndiena? Masļeņica šodien!
5 (13.2%)

(3 comments | comment on this)

Monday, February 12, 2018

mindbound

9:18PM

Gadījumā, ja nu kādam no mums vēl bija šaubas par to, ka kiberpanka žanrs no fikcijas ir kļuvis par status quo.

[1] https://techcrunch.com/2017/08/09/malicious-code-written-into-dna-infects-the-computer-that-reads-it/
[2] http://dnasec.cs.washington.edu/dnasec.pdf

Current mood: working
Current music: ProtoU - The Edge Of Architecture: Glass Fractals
(2 comments | comment on this)
unpy

8:36PM - Biznesa ideju vērotāja piezīmes.

(5 comments | comment on this)
freakart

7:58PM - Pastaiga ar rakstnieku - Dzintars Tilaks

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=yvhXObHcAXw

Kopā ar rakstnieku Dzintaru Tilaku apmeklējām vairākas interesantas vietas Pārdaugavā - Kleistu muižu, Bumbu kalniņa skatu torni, Bolderājas pareizticīgo baznīcu, Krēmeru ielas bāku un Spilves lidostu.

Ja video tev patika ieliec īkšķīti uz augšu un abonē šo youtube kanālu!

cover1

(comment on this)

Sunday, February 11, 2018

watt

2:39PM

Par Arizonas (ASV) bērnu atņemšanas kultūru. 7 miljoni iedzīvotāju.

"Over the past decade, only tiny Wyoming and West Virginia may have removed children at a higher rate than Arizona. "

"Buried under huge caseloads, many workers defaulted to removing a child if they had the slightest doubt."
[...] )
Nu, tas tā kā parasti. Viss kā pie cilvēkiem. Bet kur te ir sistēma?

"Two weeks before Devani's second birthday, she was taken away from her parents in Tucson by a state child-welfare caseworker.

"The little curly-haired girl seemed to be well-fed and cared for, but the caseworker cited drugs in the home and alleged domestic violence in deciding that Devani would be safer, at least temporarily, in foster care.

"Instead, over the next four years — as her mother fought to get her back — Devani suffered an odyssey of mistreatment in a succession of foster homes."

"She was physically abused. She was placed with David Frodsham, a man subsequently convicted of child molestation, who investigators suspect repeatedly sexually assaulted her and other foster children while he ran a pedophilia ring."
[...] )
"In December 2016, Frodsham was sentenced to 17 years in prison after pleading guilty to charges of child sexual abuse and pornography. John Doe was identified as one of the victims in the federal case."

“David Frodsham utilized the State of Arizona and the foster care system to funnel innocent, vulnerable children into his home, so he could run a pedophile ring,” the claim said.

"The neglect and abuse was documented by DCS, but still continued, the claim said.

"“The foster and other children ... were forced to eat hot sauce as punishment, handcuffed to the bed all night, locked outside the home and locked in closets,” the claim said. “John Doe and the other boys were beaten with fists, brooms, belts and other objects to the extent that medical care was frequently required.”

In an internal DCS document obtained by the Star, one caseworker noted in March 2007 that the Frodshams admitted to handcuffing John Doe one night, after he had gotten out of his room.

“The Frodshams did not hide the fact that they used the handcuffs and notified the agency immediately,” the progress report said, adding that the only “corrective action” to be taken against the Frodshams would be a review of policies and a “stern warning that this is inappropriate behavior and against policy.”
[...] )

"[...] on the evening of last Dec. 29, for reasons that aren’t clear, Devani’s adoptive mother put — and kept — the girl in a bath so scalding that it gave the 5-year-old third-degree burns over 80 percent of her body and clotted the blood in her veins, according to police reports."

"Investigators noted scratch marks on the woman's forearms, and other signs that she might have held Devani down, possibly using a towel to avoid burning her own hands."

[...] )
***

Sistēma tāda: CPS/DCS darbinieki piesedz to kas audžu ģimenēs darās. Kamēr no bioloģiskās ģimenes var izņemt par aizdomām, uz sūdzības pamata, vai vispār bez pamatojuma - kad bērns ir audžuģimenē, tad sistēma savējos "sargā". (Bet gan jau arī bija kāds(i) DCS darbinieks pedofīlu maizē, lai visus ziņojumus nolaistu uz bremzēm.)

(2 comments | comment on this)
unpy

4:57PM - Vecuma vērotāja piezīmes.

Manam vecumam ir cukura garša, jau kādu otro mēnesi diezgan bieži gribās kaut ko saldu.

(22 comments | comment on this)

Saturday, February 10, 2018

watt

8:33PM

Kārtējais punktiņš par to, kādos veidos bāriņtiesas ir vērstas pret ģimeni. Vai kāds savā pašā prātā būdams izvēlētos atvērt tādu bankas produktu kā "pilngadības krājkonts"?

"Pamatīgas problēmas šāda konta atvēršana radījusi kādai ģimenei, kas bērnam bija atvērusi kontu «Latvijas Krājbankā». Banka piedzīvoja krahu [...] Pēc nemitīgām tikšanās reizēm un pat tiesu darbiem pusgada garumā bāriņtiesa bērna vecākiem atļāva no «Krājbankas» konta pārskaitīt nauda uz citas bankas krājkontu. [izcēlumi mani - w]"

Te var redzēt, ka piesedzoties ar retoriku "tikai bērns var rīkoties ar uzkrājumu", bāriņtiesa uzskata ka ar uzkrājumu rīkoties drīkst tikai viņi paši. Un ja bāriņtiesa tā pateiks: būs uzkrājumam kopā ar bankrotējušo banku pazust! (Labi, noguldījumu garantiju fondu nepieminam: kaut gan - ja kontā būtu virs 100k €, tad laicīgi nepārskaitot, naudiņa būtu izkūpējusi: bāriņtiesa būtu lepni parādījusi savu patieso varu).

"Nu jau vairākus gadus Bāriņtiesa [...] aplaimo ar noteikumiem, pienākumiem un pieprasījumiem pēc atskaitēm."

"Gada norēķins iesniedzams bāriņtiesai rakstiski katra gada sākumā ne vēlāk par februāri; tajā jābūt mantas sastāva apzīmējumam un sīkam sarakstam, pieliekot pēc iespējas kvītis tiklab par visiem gada laikā bijušajiem izdevumiem nepilngadīgā labā, kā arī par saņemtajiem ienākumiem un tāpat par ienākumu summām, kas palikušas nesaņemtas."

"Vecāki jūtas pazemoti [...] Ja ik gadu nesniegs Bāriņtiesai vajadzīgos datus, var pat piemērot naudas sodu."

"Šādā situācijā nonākuši simtiem Latvijas bērnu vecāku [...]".

Tātad, kāpēc bāriņtiesa uzskata ka var šādi pazemot, apgrūtināt simtiem ģimenes, kas īstenībā neko sliktu nav nodarījušas, un es pat teiktu - ir daudz, daudz virs vidusmēra ar savām rūpēm par bērna labklājību. Kāpēc? Tāpēc ka bāriņtiesas uzskata, ka ir pajāt par to kā vecāki jūtas, jeb par to kāda ir psiholoģiskā labsajūta ģimenē, viņiem uz to ir uzdirst no visaugstākā zvanu torņa.

Bāriņtiesas par sevi saka: "bērna labākajās interesēs" - pēc noklusējuma, tātad, bērnu neinteresē kā jūtas tēvs un mamma kad viņiem ar sankcijām draud organizācija kas bērnu pat par nepakļaušanos var atņemt, un bērnu varētu interesēt tikai tas, lai kad viņam būs 18, viņam pienākas nauda (pohuj ka paši muļķa vecāki /s to naudu ir pelnījuši un atlikuši malā, atraujot sev kādas īstermiņa intereses) un bāriņtiesai par visām varītēm ir noteikti jāzina līdz pēdējai kapeikai: cik.

Ir izvēle: bāriņtiesas varētu darboties ģimenes pusē: palīdzēt vecākiem tikt galā ar neuzticamām bankām, cīnīties ar banku neuzticamiem produktiem, komisijas naudām, krāpniecisku praksi. Vai otrādi - banku pusē, lai nedrīkst naudu aiztikt, lai nauda stāv, vai sadeg, vai to apēd inflācija, vai banka izšķērdē ieguldot apšaubāmos projektos kas noved līdz bankrotam (kā Krājbanku, kā Parex (tagad Citadele), kā ...). Bērna "interesēs" un punkts. Bet nekādi tas nav bērna interesēs!

Ar likumu esot noteikts ka Bāriņtiesai ir tāda vara, bet skaidrs ka ar likumu nav noteikts ka Bāriņtiesai būtu jābūt kompetentai finanšu pārvaldībā. Pēc mana viedokļa: bāriņtiesā strādā tādi cilvēki, kuri vispār par finansēm neko nesajēdz. Kuriem vispār ir ierobežotas spējas spriest, jo viņi uzskata ka ir tiesīgi lemt pār likteņiem: kas pēc definīcijas jau paskaidro ka viņi nespēj apjēgt cik nekompetenti un kādi nejēgas paši ir.

Tāpēc ka skaidri domājošs cilvēks nekad tādu nastu neuzņemsies.

***

Mans piedāvājums kā ir jāregulē. Bāriņtiesai būtu jāaizstāv ģimenes intereses. Un tā ir vienotība, vecāki - tēvs, māte, bērns (bērni) - viens kopums. Un nedrīkst skatīt "bērna labākās intereses" ne mazākā veidā atrauti no visas ģimenes, visu ģimenes locekļu interesēm. Ir jādomā par to, kā būs labāk visiem. Un tieši tad, tas būs vislabāk arī pašam bērnam.

Jautājumā ar krājkontu: bāriņtiesām būtu jāievēro banku noslēpums, un ģimenes privātums, un jāatsakās bāzt savu degunu šādās (naudas) lietās. Ģimenes budžets ir vienots, un ārpus trešās puses acu kompetences: vienīgais ko bāriņtiesa varētu domāt ir kā budžetu palielināt, nevis kā to sašķelt un sadalīt - tipa ka lai "bērniem" tiek, bet vecāki var kaut vai sprāgt nost, par tiem pajāt /s.

Jā, tas nav viegli. Dažreiz vecāki ir tīri draņķi. Dažreiz alkoholiķi, dažreiz bipolārie traucējumi, dažreiz psihiskas, garīgas saslimšanas. Dažreiz neizturama nabadzība, kamēr sabiedrības mandāts ir tikai "glābiet bērnus". Tipa vecāku slīcēju glābšana tikai pašu rokās /s. - ir jābūt tā, ka ja ir problēmas ģimenei, tad tās ir jāārstē kompleksi. Tās rāda ka pati sabiedrība ir slima, un tāpēc sabiedrība būtu jāārstē. Diemžēl, protams, reti kur sabiedrība kaut ko tādu par sevi spēs atzīt. Nē nē, davai tik izņem bērnus, atdod tos audžuģimenēm (un vēl tā sālīti piemaksā tām), glābiet bērnus, bet vecāki lai nogrimst: tāds mandāts /s.

Diezgan dīvanas, perversas ekonomiskās sistēmas pat veidojas dēļ tā (tāda savdabīga bērnu tirdzniecība, naudas aprite - tieši bāriņtiesu, audžuģimeņu/bērnunamu sistēmas nodokļu naudas apgūšanai, nevis kaut kādi tumši pedofīlu loki).

Es piedāvāju tādu kā hibrīdmodeli - audžuģimene kopā ar bioloģisko ģimeni, tā lai bērnam ir atbalsts abās. Lai sociālais darbinieks nodrošina apvienošanu un atveseļošanu, nevis domā tādos terminos kā atraut, sašķelt, atņemt.

***

Ak jā, un pati ideja ka varētu naudu uzticēt kaut kādai organizācijai turēt 10-15-18 gadus, un tā ka pašam tev nav nekādas kontroles pār to? Manuprāt: neprāts.

(1 comment | comment on this)
watt

1:45PM

Altered Carbon pēdējā sērija (ok, divas pēdējās) pilnīgi sašķīst sviestā. Vispār, no pēdējā laikā redzētā action tikai viens ir bijis attaisnojams un pārsteidzošs: kautiņš par pakārto Shadow, iekš American Gods.

Priekš manis visi pārējie ekšeni ir tikai ekrāna laika skaitītāja uzskrūvēšana: kā apēst vairāk laiku, tam nav nekāda character growth, nekāda sižeta advancement. Tikai bezprāta laika zemē nosviešana popkorna grauzējiem.

(2 comments | comment on this)

Friday, February 9, 2018

watt

9:08PM - Par vērtējuma subjektivitāte

Izlasīju visām iespējamām Hugo, Nebula, BSFA, Clarke un Lucus award ordeņoto Ancillary Justice (Ann Leckie) - bet manās acīs 3*. Tas ir - pēc vairāku, nekādām balvām neizgreznoto Culture grāmatu izlasīšanas (Ian M Banks), kurām visām es liku 5*.

Ko darīt? Subjektīva gaume. Un vēl pēc Banks man prasās lai ir rakstniekam ir tāda bišķi pretencioza, grezna valoda. Piemēram kā China Miéville grēko.
... tālāk ... )

(comment on this)

Thursday, February 8, 2018

mindbound

4:13PM

Nedēļa vēl ir tikai pusē un man jau ir bijusi darba intervija vienā no lielākajiem IT uzņēmumiem Latvijā, kā arī divi apdomāšanas vērti darba piedāvājumi no kompānijām Nīderlandē un Somijā (par, attiecīgi, modernajām finanšu tehnoloģijām un machine learning); acīmredzot, es tiešām esmu “so good, they can’t ignore me” (© [info]artis), go figure. Ja nopietni/-āk, tad uz manas pēdējā laika finansiālās situācijas fona šis ir pat ļoti vēlams notikumu pavērsiens.

Current mood: exhausted
Current music: Perturbator - The Uncanny Valley: Diabolus Ex Machina
(4 comments | comment on this)

Wednesday, February 7, 2018

nomirusi

11:51AM - Bloķēt visus!

Ir interesanti, ka protams, gribas ērtības un reizēm noteikti vajag, bet mūsdienu pasaules vēlme bloķēt visus, kas vienkārši nepatīk ir... īpatnēja. Protams, atgādina arī vienu (reto, kuru es esmu redzējusi) Black Mirror sēriju, bet es pat mazāk par to. Man vairāk cepī, kur pazudusi līnija starp trollis, kaitnieks, reāli traucē, kurus tiešām ir vērts bloķēt, un "a man nepatīk". Un tā dīvainā sajūta, kad saproti, ka kāds tevi FemForumā arī ir nobloķējis, jo acīmredzot nepatīku. Mēdzu būt... skarba, bet man tomēr šķiet līdz reālai kaitniecībai vēl tālu. Kaut gan vells viņu zin, mani tikko IRL ir apvainojuši par "pattern of abuse", jo es mēdzu pacelt balsi, kad es iekarstu argumentos.

Man gan šķiet, ka es vairāk kā vienu reizi esmu norādījusi, ka man ir nepieciešams lai cilvēki "call out on my bullshit" un konkrētajā gadījumā arī, lai man vienkārši to pasaka, jo es nepamanu, man tā ir norma, ja pamanu es uzreiz cenšos laboties. Much abuser wow. Tiesa gan, tad kad mani sāpina un tad mēģina no manis dabūt laukā jušanos vainīgai un 100% savas vainas atzīšanu, tad gan es automātiski pāreju aizsardzības pozīcijās. Man nepatīk, man nepatīk, ka es esmu tik viegli sāpināma. Bet es arī nespēju tīru sirdsapziņu pateikt, ka es gribu savus pilnīgi dabiskos aizsardzības mehānismus nograut. Es gribētu tos labāk menedžēt.

Un lai cik ļoti man liktos, ka pasaulē skarbuma un vardarbības ir par daudz, man šķiet, ka visu pataisīt tik ērtu un drošu un patīkamu ir ceļš ar labiem nodomiem uz elli bruģēts. Man ir vēl jāparunā ar dažiem cilvēkiem, uz kuriem attiektos SJW* lietas. Un kādu sakarīgu psihologu/psihoterapeitu. Jo man ir aizdomas, ka nevar un nevajag visu nepatīkamo bloķēt nost. Daudz ko vajag, piekrītu, bet reizēm ir cepšanās par sīkumiem un nē, visas lietas nav vienādi nozīmīgas. Es pati dzīvoju samērā foršā burbulī, bet cik šādi burbuļi ir vajadzīgi un cik jau tas paliek par daudz?

*terminu lietoju ar neitrālu nozīmi, manuprāt samērā laba lieta, ko darīt, ja nepārspīlē.

(7 comments | comment on this)

Tuesday, February 6, 2018

jebalaitung

12:47PM - nutad

kādu laiku bija interesanti. kādu laiku bija jautri. bija arī šādi tādi piedzīvojumi cibas sakarā, piemēram, uzaicinājums uz dp parunāties bez tējas.

pagaidām pietiks.

tie, kam vajag, mani atradīs citos tīklos.

p.s. nav alus - ir morfīns.

(14 comments | comment on this)