tacet's Friends

Friday, February 5, 2016

watt

1:20PM - empātija un sajūtu apstiprināšana

mazā no rītiem šad un tad saka "es negribu iet uz dārziņu!" - tas ir lasām tā, ka viņa negrib "iet uz", tas ir, nepatīk pats celšanās, ģērbšanas, iešanas ārā, aukstumā, process - nevis dārziņš kā galamērķis. dārziņā viņai patīk tīri labi.

(nu, dažreiz viņa saka arī "es gribu palikt mājās", tas gan - ar tēti un mammu patīk vēl labāk. bet tas tikai 2 dienas nedēļā, un parasti vnk izvēršas multfilmu un ipad spēlīšu maratons, jo mēs esam drausmīgi sēnes. tajā ziņā dārziņš ir vnk vienīgais bērna attīstības glābiņš.)

no manas puses, pietiek ar to, ka es sajūtas apstiprinu. "jā, es saprotu, man arī no rītiem dažreiz negribas nekur iet", "jā, es arī gribētu palikt visu dienu kopā ar tevi". nevis sākt lečīt par kautkādiem pienākumiem, vai ka tā nedrīkst domāt/runāt/darīt - bet gan par to, ka šīs sajūtas ir dabiskas un saprotamas. ka obligāti jāiet, un nedrīkst neiet, bla bla bla.

un bērnam neko daudz vairāk arī nevajag.

īstenībā ja mazā 7os pieceļas, un jāiziet ap 8:40, tad līdz tam laikam paspēj pat uz dārziņi iet pati sagribēt.

***

jau kā 6 mēneši būs apkārt kopš sāka gulēt bez pampera. atšķirība starp 4gadīgu bērniņu un 4½gadīgu ir liela - viņa ir daudz patstāvīgāka, lielāka, prātīgāka nekā tas bērniņš savā 4. dzimšanas dienā.

jā, var jau saskatīt 5gadieka vaibstus - gribēs arvien vairāk darīt, ņemties, pētīt.

tagad jau kādu nedēļu viņa arī guļ savā personīgajā gultā (tas ir, pārcēlām no matrača uz gultu). tad gan viņai biški nojauca galvu, tagad ir pāris reizes gadījies ka naktī pamostas, sēd gultā un raud - nemāk izlekt no gultas ārā un "aiziet" uz tualeti - no matrača piecelties bija viegli un bez problēmām. gulta: atkal kaut kas jauns.

(2 comments | comment on this)
intenormal

2:09PM - ārsti

tāks. un tagad sonogrāfija. asinsanalīzes rādot, ka kaut kas, iespējams, nav gluži kārtībā ar vairogdziedzeri.

tiešām zajebala jau visas šīs pārbaudes.

Current music: Jumprava - Tālu Aizgāja
(3 comments | comment on this)
nomirusi

12:54PM

Pēdējā laikā lasu telefonā, labs atklājums, kad kindle nojaukusies. Bet esmu sākusi arī lasīt Īstas grāmatas, un tikko piedzīvoju pusotras sekundes apmulsumu, kad iebakstot labajā pusē,lapaspuse nepāršķiras!

(1 comment | comment on this)

Thursday, February 4, 2016

unpy

6:22PM - Kāds skaistums tādā nostūrī.

Katrām kaunuma lūpām ir savs veids, kā tās izlokās, skatīdamās tavā sejā.

(41 comments | comment on this)
mindbound

2:08PM

Pilnībā norobežojos no prof. Kalviņa teiktā (ja pārstāstīts korekti) un kā zinātnieks zinātniekam prasu pierādījumus, kas ņemtu vērā pašreizējos datus.

Current mood: working
Current music: Ugasanie - Eye Of Tunguska: Attempt To Contact
(27 comments | comment on this)
mindbound

7:01AM

Clearing senescent cells from the organism yields 35% lifespan increase, significantly delayed organ failure and reduced cancer and cataract risk in murine in vivo models.

Paper (full text), press coverage.

Current mood: working
Current music: Public Service Broadcasting - The Race For Space: E.V.A.
(2 comments | comment on this)

Wednesday, February 3, 2016

watt

7:05PM - (4g5m)

augums - 110 cm

(comment on this)
mindbound

5:32PM

Žēl, ka mums nav lieka pusmiljona.

Current mood: working
Current music: Die Braut - Psychotherapy: The New Man
(6 comments | comment on this)

Tuesday, February 2, 2016

unpy

9:55PM - Labs nāk ar gaidīšanu.

Kādreiz, sen atpakaļ, lasot ceļotāju aprakstus par kādām sevišķi atpalikušām ciltīm kaut kur džungļos, domāju, ka būtu ļoti interesanti padzīvot tādā ciltī un apskatīties, kā viņi tur ņemas, grabinādami senču kaulus, lai noņemtu ļauno aci vai metas jestrās dejās lai izsauktu lietu un aitas būtu auglīgas. Nepagāja ne puse gadsimta, kā izrādījās, ka nekur nav jābrauc, cilts ir atbraukusi pie manis un varu klātienē novērot, kā cilvēki bīda torsionu laukus, pucē čakras un šķīdina margrietiņu uzlējumu pasaules okeānā, lai izārstētos no vēža. Ir diezgan interesanti, tomēr uz vecumu vajadzētu atgriezties pie civilizācijas, vistomēr pašam ne ļoti kārojas, lai, kad piemetīsies kāda nopietnāka kaite, šo ķertos ārstēt ar tamburīna grabināšanu un melna kaķa astes spalvu svilināšanu pilnmēnesī.

(5 comments | comment on this)
intenormal

2:29PM - .

nav alus

Current music: Crazy Dolls - Par Aliem
(1 comment | comment on this)
watt

12:42PM

Varu apstiprināt, ka Vācijā homeopātiskos līdzekļus lieto plaši. Un pie tam nav tā sajukuma kā Latvijā, kad par homeopātiju var saukt gan to atšķaidīto hz ko, gan zālītes un tējiņas (t.i., augu valsts bāzētos līdzekļus). Vācijā homeopātija ir tie Dx šķīdumi, nepārprotami.

Un cilvēki diezgan aktīvi lieto un apgalvo ka tas strādā. Tas it kā homeopātijas trumpis ir - cilvēki redz (jūt? domā?), ka tas strādā. Ja galīgi nestrādātu, tad jau neviens nelietotu? Otra lieta - placebo efekts kļūstot arvien stiprāks (tikai ASV?).

Aflubin gadījumā, gan jau aktīvā viela ir tas spirts vien. Iešaut pāris piles spirta varētu būt pret saaukstēšanos normāla profilakse...

(11 comments | comment on this)
intenormal

10:46AM - aizliegts

Это хорошо — быть запрещённым. Гораздо хуже, когда тебя разрешают, но ты нахуй никому не нужен.

(c) Сергей Шнуров

Current music: Рубль - Я хуярю на гитаре
(4 comments | comment on this)

Monday, February 1, 2016

mindbound

10:34PM

Lietas, kuras briti, atšķirībā no jeņķiem, izdara pareizi: [1], [2], [3].

Current mood: awake
Current music: Neurotech - Evasive: Uplift
(26 comments | comment on this)
unpy

2:06PM - Īsi par ātro un garo.

Laiks tiešām skrien ātri, ciba tādā ziņā ir loti ērta, atšķir atpakaļ, apskaties - izrādās, nu jau arī četrus gadus seni notikumi ir kas tāds, kas noticis pavisam nesen. Līdz ar to, ir cerības, ka tuvākais mēnesis paskries gana ātri, pēc tam jau būs drusku vieglāk. It kā jau tagad arī nav īpaši grūti, tikai visu laiku nāk miegs. Nu tā, ka gribās gulēt piecreiz dienā, bet celties vienu reizi dienā, ja ļoti vajadzība spiež.

Cita starpā - lietuviešiem, edz, vasaris iestājies, ar to tad viņus arī apsveicu. Šogad ir gads ar garo vasari, 29 dienām, paldies budam.

(2 comments | comment on this)
nomirusi

12:58PM - Koka cilvēciņš

Man ar cilvēkiem kā kopumu ir maniakāli depresīvas attiecības. Te es gribu draudzēties un draudzēties ar visiem, entuziasms, aizrautība un kas ne. Un tad (tagad) ir absolūta nevēlēšanās, nogurums, besis un gribas visus sūtīt nafig. Pilnīgs meh šobrīd. Gan lielākā nozīmē (nezinu kam jānotiek, lai es atkal gribētu rīkot ballītes dzīvoklī), gan īsākā (šonedēļ sarunāju vienu sanākšanu, bet pilnīgi neceļās roka novest līdz galam, iepriekšējā tikšanās reizē gan biju gatava kalnus gāzt).

Bet tā jau jāatzīst, ka vairāk man ir nosliece uz piesardzīgo/vienaldzīgo. Tas gan noved pie vietulības. Bet iespējams šis skatu punkts var ieviest kādas pārmaiņas. Iespējams man nevis jāiemācās tas, ko nemāku un citi māk, bet gan jāiemācās sadzīvot ar sevi. Eh, I won't be a real boy anyway. Gribētu un centos būt, bet laikam jau laiks pieaugt.

(3 comments | comment on this)
intenormal

1:04PM - $$$

vispār nav garlaicīgi dzīvot ar algu citā valūtā. samainot naudiņu šodien, nevis vakar, sanāca plus gandrīz 30 ēriki.

Current music: Against Me! - Money Changes Everything
(2 comments | comment on this)

Sunday, January 31, 2016

watt

2:26PM - nāve popkultūrā

"The 60s saw an explosion in British music and the start of many much-loved TV formats. Those involved are now all 70+. I predict heartbreaking celebrity deaths will get increasingly common."
"There were musicians and movie/TV stars in the 50s, but from the 60s onward those industries really exploded in popularity. Think of all the pop culture figures from the 60s and 70s who are now 70-80 years old. The next decade is going to be filled with celebrities passing away. People like Sean Connery, John Cleese, James Earl Jones and Morgan Freeman could pass away at any time and it would just be considered normal. Hell, even Harrison Ford is looking his age."

(comment on this)

Friday, January 29, 2016

intenormal

5:53PM - dzīve

maukas turpina maukoties, žūpas turpina žūpot, burlaki turpina laupīt. un politiķi... jā, ko politiķi?

Current music: Dead Kennedys - Where Do Ya Draw The Line?
(1 comment | comment on this)
watt

2:40PM

Japānas banka piemēro negatīvu procentu likmi: -0.1%. Tagad gan būs interesanta dzīvošana.

(2 comments | comment on this)
intenormal

2:45PM - socioloģiskais pētījums

Poll #20612 war ist gutt
Open to: All, results viewable to: All

Karš mūsu reģionā

View Answers

būs tuvāko gadu laikā
2 (11.1%)

būs jau šogad
0 (0.0%)

nebūs pārskatāmā nākotnē
16 (88.9%)

Current music: Refused - New Noise
(2 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)