tacet's Friends

Thursday, April 24, 2014

mindbound

9:16PM

Pēc nedaudz vairāk, kā piecu gadu ilgas dažādu nootropo preparātu lietošanas, šķiet, esmu nonācis pie lēmuma veidot pašam savu, individuāli pielāgotu lai kā arī šajā kontekstā nebūtu jātulko vārds "stack" super-mega-ūber savstarpēji papildinošo kombināciju. Neesmu drošs, vai šeit būtu pareizi publicēt sastāvdaļu un daudzumu sarakstu (ne tādēļ, ka kāds no komponentiem būtu ar šaubīgu legalitāti, bet tādēļ, ka neiroķīmija dažādiem cilvēkiem ir pietiekami atšķirīga and your mileage may vary a lot), bet neiebildīšu pret privāti uzdotiem jautājumiem.

Plānotie/prognozētie bonusi - aptuveni 18 .. 20 stundu ilgs "produktivitātes pīķa" posms bez tam sekojoša "atgājiena", paaugstināta reakcija un koncentrēšanās, uzlabota ilgtermiņa atmiņas konsolidācija (= atvieglota mācīšanās, iegaumēšana un atcerēšanās), samazināta latentā inhibīcija (viens no tiem punktiem, kas var būt izteikts pluss vai tikpat izteikts mīnuss atkarībā no dzīvesveida, mentalitātes, uztveres gaumes, nodarbošanās utt.), samazināts sajustais ikdienas nogurums. Kāpums no nulles līdz piesātinājuma līmenim - aptuveni 2 .. 5 dienas, lietojot ik dienu (t.i., tiem, kas pirms tam nav lietojuši nevienu no sastāvdaļām).

Šis ir dažādās ziņās nopietnāks mēģinājums, nekā visi mani iepriekšējie better living through chemistry pasākumi, tādēļ iepirkumi, droši vien, uzreiz nesekos.

Current mood: curious
Current music: Rose Rovine E Amanti - Demian: From Desperation To Victory
(comment on this)
unpy

5:48PM - Gadsimta darījums.

Interesentus informēju, ka ir pieejams gadsimta darījums. Sēžu tagad un domāju, a mož toč?

UPD. Izrādās, pēc Jāņiem stāšoties spēkā jaunie alkohola aprites likuma grozījumi, kuros būšot aizliegts tirgot alkoholu tik mazās telpās. Eeeeh. Tas ir pamatīgs sitiens pakrūtē visiem tiem veikalbāriem, kuros nestundā varēja iegriezties pēc lāsītes uzmundrinājuma ;(

(26 comments | comment on this)

Wednesday, April 23, 2014

augsne

9:04PM

Darba pastaigās apgūstu Ķengaragu. Kas to būtu domājis, cik interesants un daudzveidīgs tas ir - starp standarta piecstāvenēm slejas veco laiku trīsstāvu nami, dažviet ne no kurienes iznirst milzīgas, bezgaumīgas muižas tipa privātmājas. Tās apjoztas augstiem, tumšiem žogiem, aprīkotas ar visādiem pīkstuļiem un kamerām, garām tām valkājas drūmākie purni ar plastmasas divlitrīgajām alenēm. Pusbūvēta vai drīzāk pamesta pusremontēta skolas ēka ar šausmu filmu cienīgu rotaļu laukumu, kura smilškastē mētājas izlietotas šļirces. Vakar pie viena no daudzajiem pakšos noslēptajiem bērnu dārziem noskatījos, kā pašapzinīgi vīri sieviešu kolektīvu apmāca rīkoties ar ugunsdzēšamajiem aparātiem. Iemaldījos fantastiskā pagalmā ar tādam pagalmam pienākošos klaču tantuku soliņu, tur taciņas izvītas starp kokiem, ir plašums un vieta gaismai. Galīgi apjuku, kad aizstūrēju tālāk, jo blakus esošajā identiskajā, fantastiskajā pagalmā tieši tāds pats klaču tantuku soliņš ar tieši tādiem pašiem tantukiem. Iespējams, tiem pašiem, es padomāju, es vienkārši pastaigājos pa kādu Deivida Linča filmu. Ir arī "Pārtikas veikals" pēc vecā parauga - gaiša ēka ar nolupušu sienu krāsu un aprūsējušu izkārtni. Pie tā dauzās savvaļas bērni, bet tajā iekšā iet un no tā ārā nāk tikai drūmi, nīgri, uzvilkušies, neuzticama paskata tipi. Viens šodien, iznācis ārā, uzreiz atrāva vaļā iegādāto alus skārdeni un, pirms sāka dzert, kā par sevi pārliecināts profs filigrāni nošļāca liekās alus putas. Atstāja iespaidu; domāju, visiem visas lietas vajadzētu darīt ar tādu vērienu. Tad ir viens būcenis, kurā gan frizētava, gan karaoke; iztēlojos frizieres, kas griež, veido un dzied, ar vienu aci skatīdamās, ko dara, bet ar otru sekodamas līdzi tekstam mazā, blakus spogulim novietotā televizoriņā, bet klients kautrīgi, baidoties aizrauties un ritmā sākt intensīvi kustināt galvu, velk līdzi meldiņam.
Kaut kur apmēram pretī tirdzniecības centram "Zoom", otrajā Maskavas ielas pusē kādā no vecajām trīsstāvenēm es gribētu dzīvot. Tur ir plaši, ēnaini pagalmi, ļoti vienkārši zālāji bez nekādām puķēm, formas tīrība, cilvēki izkāruši veļu tajās padomju laiku tam paredzētajās konstrukcijās (nez, kāds tām oficiālais nosaukums?), ļoti maz cilvēku, bet tie, kuri ir, visi tādi aizsapņojušies un mierīgi. Turpat netālu arī mans mīļais uzkalniņš ar to pašu celmu, kas met ēnu.
Šodien apstājos nofotografēt tauriņu pļavā. Kad jau biju ielikusi telefonu atpakaļ somā, mani pārņēma šausmas, ka somas kabatā taču tauriņa spārni samurcīsies, pavisam sabojāsies, tas vairs nevarēs palidot; ko gan esmu izdarījusi? "Tā taču tikai bilde, turklāt virtuāla," es prātā nopūtos, un turpināju pastaigu, domādama, no kurienes gan rodas tādi sajūtu pārpratumi.

(9 comments | comment on this)
unpy

8:41PM - Ko nu tur vairs.

Apnika man ciba, trūkst te radošā gara, jāpārceļas uz citu vietu, kur izpausties.

(62 comments | comment on this)
unpy

4:36PM - Masoni kopā ar Šaolina virsmūku nervozi pīpē stūrī.

Dūlu apmācība sastāv no trim mācību kursiem, kas katrs ilgst vienu gadu:
- Psiholoģija grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpē,
- Grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību perioda fizioloģija,
- Dūlu prasmes.

(44 comments | comment on this)
unpy

12:08PM - Un vispār.

Un vispār, ja es tiktu pie varas, realizētu trīs būtiskas reformas:

1.Atceltu obligāto pamatizglītību.
2.Nodrošinātu bezmaksas augstāko izglītību ar ļoti striktiem iestājeksāmeniem.
3.Aizliegtu tviteri.

10 gadu laikā Latvijā iestātos vispārēja līksme un pārticība.

(46 comments | comment on this)
unpy

1:27AM - Labāk.

Labāk viens pats tomēr.

(11 comments | comment on this)

Tuesday, April 22, 2014

unpy

12:01PM - Kulināra piezīmes.

/nogurušā balsī/
Pesto, mafins, braunijs, čatnijs. Simts punktu, ka šis ir ļoti īss pēdējo izlaidības pārpilno gadu kulināro jaunumu uzskaitījums. Būšu pateicīgs, ja papildināsiet.

Tajā brīdī, kad lasu receptē "nepieciešami 3 zvaigžņu anīsi", man tomēr rodas priekšstats, ka mēs esam pārsituši Romas impēriju tās treknajos gados ar visiem garmatainajiem puišeļiem, kas apkalpo pie galda un ir garmataini tikai tālab, lai viņu matos būtu ērti taukainās rokas slaucīt. Vismaz ceru, ka tie zvaigžņu anīsi jāņem no vienas, nevis trim dažādām zvaigznēm.

(118 comments | comment on this)

Monday, April 21, 2014

unpy

10:29PM - Olas. Un vistas.

It kā vienkāršais, no bērnības zināmais jautājums par vistu un olu, kuram vajadzētu simbolizēt pilnīgas izziņas neiespējamību, ir ļoti principiāls, jo cieši skar ticības lietas. Kreacionistiem pilnīgi skaidrs, ka pirmā bija vista, kamēr evolūcijas teorijas piekritējiem nedrīkstētu būt šaubu, ka ola tomēr.

Bēdīgākā ir gaiļa loma šajā visā. Totālā feminisma un matriarhāta pārņemtajā pasaulē par gaili jautājumu nav.

(9 comments | comment on this)
unpy

7:58PM - Aiaiaikjū.

Ik pa brīdim cilvēki ķeras klāt un pelna punktus, meklējot atšķirības kroplīgos kvadrātos un prātojot par to, kādas kopīgas iezīmes ir celofāna maisiņam un tantei no trīsdesmitā dzīvokļa. Tie ir tie slavenie IQ testi, kas ar pilnīgu precizitāti nomēra to, cik tad jums saprāta iedalīts. Zini, kā bērnībā lamāja apsavienoto valstu septiņpadsmito prezidentu - punkts klāt. Nevari atšķirt rozā kvadrātu no iezaļganā - tālāk testu vari nepildīt, jo visiem skaidrs, ka daltonisms ir izlaidīga dzīvesveida, galēja slinkuma un pilnīga truluma kopīgs rezultāts, nekā vairāk. Piektajā Reihā daltoniķiem nav vietas.

Taču es ne par to. Neviļus ienāca prātā, ka ne tikai daltoniķiem nav jēgas izniekot laiku, mērot punktos to, kā nav. Ir vesela jūra citu cilvēku, kas to droši var nedarīt. Ir iespējams šos cilvēkus atpazīt, būtu jauki, ja mēs kopīgi sastādītu pazīmju sarakstu. Piemēram:

1. Cilvēks, kurš citus cilvēkus mēdz dēvēt par "cilvēciņiem".
2. Cilvēki, kuri rindā pie kases stumjas jums virsū no aizmugures, grūž grozu kājās un baksta ar ratiem, cerībā, ka tāpēc tiks apkalpoti ātrāk.
3. Cilvēki, kuri apgalvo, ka "dzīve pēc 40 tikai sākas". Acīmredzot līdz 40 nav bijis ne dzīves, ne saprāta. Un saprāts diez vai radīsies arī pēc 40.
4. Tiem, kas vietā un nevietā lieto pārlieku daudz deminutīvus, vispār nav nekāds aikjū. Aaargh, slēptie šiziķi un maniaki!

(12 comments | comment on this)
augsne

7:00PM

Prātā uznirst citāti, kas reiz bijuši svarīgi.
Piemēram, mēs spējam metabolizēt neiedomājami lielas nelaimīguma devas.
Vai rindas -

es gaidu

aukstām plēksnēm lūp koku lēveri
               mežā joprojām zili strazdi svilpo

dziesmu
kas cilvēku saprot
nevienu neievaino
.

Vai arī - ja tu mīli līdz sāpēm, tad nevar sāpēt vairāk, var tikai vairāk mīlēt.
Tā uznirst, it kā būtu svarīgi tagad.

(7 comments | comment on this)
unpy

4:39PM - Laika un ne tikai vērotāja piezīmes.

Pirmā reize sezonā āra kafejnīcā un auksts nebija nemaz. Pirms tam - fiziskas aktivitātes pludmalē, proti, pludmales volejbola vērošana. Vienbrīd pat puskailam bija riktīgi karsts.

(3 comments | comment on this)

Sunday, April 20, 2014

unpy

10:38PM - Biju.

"Biju" ir tāds smuks vārds. Frāze "vienmēr biju bijis" riktīgi atver čakras. Vai aizver. Vai pofig.

(8 comments | comment on this)
unpy

1:54PM - Lieldienas svinam, ja?

 

Ādolfs Hiltlers 
dzimis 1889. gada 20. aprīlī

(14 comments | comment on this)
unpy

12:25AM - Bildīte iepatikās.

sabiedriskais transports )

(1 comment | comment on this)

Saturday, April 19, 2014

mindbound

10:16PM

Rationalist put-downs: "I have great faith in your abilities, where faith is distinguished from evidence-based belief."

Current mood: awake
(2 comments | comment on this)
unpy

9:44PM - Šodien ir tā diena,

kad arī man nu jau sāk likties, ka ziema beigusies. Galu galā, vienubrīd až puskails pat biju izmeties, tēlojot daiļo dārznieku.

(5 comments | comment on this)

Friday, April 18, 2014

unpy

11:58AM - Sarežģīta izvēle.

Katru gadu Lielajā piektdienā latviešiem jāveic sarežģīta izvēle, jo:

1.Ja lielās piektdienas rītu priekš saules lēkta speķi ēd, tad tai gadā neredz čūskas.
2.Cik čūsku Lielā piektdienā nosit, tik grēku Dievs piedod.

Vissmagāk, droši vien, klājas visiem tiem, kuri neēd pēc 18:00, gan jau, ka šito var izturēt tikai un vienīgi katru rītu pirms saullēkta gabalu speķa notiesājot. Un tad jau fig čūskas redzēt, kur nu vēl nosist un dabūt tās pašas grēku atlaides par speķa rīšanu no rītiem.

Informatīvais atbalsts no http://valoda.ailab.lv/folklora/ticejumi/lielap.htm

(6 comments | comment on this)

Thursday, April 17, 2014

unpy

10:39PM - Īsi par īpatnējo.

Kaut kas nedaudz īpatnējs ir apstāklī, ka suņu barība veikalā maksā ap 6EUR/kg, aber cūkgaļa - ap 3EUR/kg.

(10 comments | comment on this)
unpy

6:28PM - Īsi par nacionālismu.

Nav mums nacionālistu, nu, vai gandrīz nav. Lielais vairums to, kuri sevi dēvē par nacionālistiem, ir prasti rusofobi, kuru saprātā visas brīvās vietas aizņēmusi baža "atnāks krievi un visu atņems". Pofig, ka lielākajai daļai nav īsti ko atņemt un, ka post factum atnākuši un visu atņēmuši ir pašu bāleliņi un zviedru banķieri, tāpat lielais vairums tūdaliņu "nacionālistu" ir gatavi mesties kaklā katram, kurš nerunā krieviski, jo skaidrs, ka, ja atnāks zviedrs vai vācietis, tas gan visu neatņems, gluži otrādi - visu uzcels, lai kāds arī nēģeris būtu.

(27 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)