tacet's Friends

Monday, February 27, 2017

unpy

3:43PM - Šobrīd lasu.

"Laura atklāj, ka attiecību laikā tik ļoti rūpējusies par Mārtiņu, ka visu veselīgo pārtiku atdevusi viņam, kas rezultējies ar 25 kilogramiem liekā svara."

(10 comments | comment on this)
nomirusi

1:23PM

Continuing to think how to deal with the situation I have. Maybe some therapy/consulting. Ah... sure, money a bit too, but more - time. If this huge anxiety feeling will not go down in next two weeks, then psychiatrist. Only again - I don't know if I will be able to match my scarce free time with her available hours. But! I just did search where she is now... and... it is really next to (one of) my workplace! I could manage times! Omg! Some good news! Ok, I hope that I won't need to go to her with my inability to deal with stress, but at least the options are real. And something skype consulting is a real thing now too. So... there are options. That feels assuring.

(comment on this)
intenormal

11:21AM - iz svensonijas šīsdienas citātiem

patriots - humanoīds, kurš kvēli mīl savu dzimto zemi un aizmuguriski to apmelo

(3 comments | comment on this)
intenormal

11:12AM - alt-fakti par mani

interesanti - vai userinfohedai pietiks dūšas atzīt kļūdu un atsaukt savus melīgos apvainojumus manā virzienā?

(comment on this)
intenormal

10:44AM - non-refoulement

Tiesības uz starptautisko aizsardzību Latvijas Republikā. Misija ir iespējama

Autors: Edgars Oļševskis, Mg. iur., jurists, lektors, domātājs
Datums: 28.02.2017
Izdevums: Jurista Vārds
Rubrika: Skaidrojumi. Viedokļi

Sprediķis ar juridiskām niansēm

Neizraidīšanas princips (non-refoulement) atzīstams par cilvēktiesību, kas attiecināma uz personu neatkarīgi no patvēruma pieprasījuma vai galalēmuma patvēruma procedūrā. Izraidot personu uz valsti, kurā tās dzīvība vai veselība ir apdraudēta, par pārkāpējvalsti tiks atzīta ne vien mērķvalsts, bet arī tā valsts, kas izraida. Šis princips ir noteikts ne vien 1951. gada Ženēvas konvencijas 33. pantā, bet arī Konvencijas pret spīdzināšanu un citiem nežēlīgas, necilvēcīgas vai pazemojošas izturēšanās vai sodīšanas veidiem trešajā pantā. Autors rakstā plaši apskatījis neizraidīšanas principa teorētisko attīstību, kā arī tā piemērošanas problemātiku Latvijā.

“Bēgļu kustība vērsās plašumā. Cara valdība praktiski atzina savu nespēju atrisināt šo sarežģīto problēmu. Vidzemes muižniecības landmaršals Ā. Pilārs-Pilhaus pauda satraukumu, ka var pienākt brīdis, kad “izmisumā novestie izbadējušies miljoni valstij nozīmēs lielākas briesmas nekā ārējais ienaidnieks”1 (..) Bēdīgākais bija tas, ka simtiem tūkstošu kurzemnieku atstāja dzimteni un daļa no šiem cilvēkiem nekad vairs Latvijā neatgriezās (..) Karš dezorganizēja Latvijas izglītības iestāžu darbu un mācību skolās. Simtiem skolotāju iesauca armijā. Tuvojoties frontei, daudzas mācību iestādes evakuēja, skolēni līdz ar vecākiem devās bēgļu gaitās.”2

“Vienīgais, kas nepieciešams, lai ļaunums triumfētu, ir labu cilvēku bezdarbība.”3

– Edmunds Bērks (Edmund Burke)

Neviens negrib ilgstoši palikt ārpus mājām. Tu – nē, un es arī – nē. Viss pārējais ir aizspriedumi. Izglābti mēs ātri mēdzam aizmirst to izmisuma sajūtu, kas bija mūs pārņēmusi pagātnē kādas nepārvaramas problēmas priekšā. Tā ir kaut kāda dziļa emocionāla krīze – šī spēja aizmirst to, kas tevi glābj, kas tevi maina, kas tevi veido.

Raksta mērķis nav sniegt ievadu patvēruma procedūru regulējošajos tiesību avotos,4 sniegt statistiskos datus un to izvērstu analīzi šajā jomā5 vai izdabāt visiem, slēpjoties aiz tādiem jēdzieniem kā “tiesībpolitisks lēmums”6 vai “citi laiki”.7 Šī raksta mērķis ir atgādināt par cilvēcīgumu un humāniem apsvērumiem. Naivi, bet pārliecinoši. Tam pakārtots, izvirzāms ir arī mērķis pamatoti norādīt uz tiesību piemērošanas nepilnībām Latvijas Republikā patvēruma un izraidīšanas procedūrā un novērst tās.8 Tādējādi autors pieprasa iestādes un tiesas kvalitatīvākus nolēmumus patvēruma jomā, kā arī neizraidīšanas principa ievērošanu neatkarīgi no atteikuma piešķirt starptautisko aizsardzību, ja ir objektīvs pamats uzskatīt, ka personas dzīvība vai veselība pakļauta riskam. Ne vairāk, bet arī ne mazāk.

tālāk daudz burtu un juridisku pārdomu )

(comment on this)
intenormal

10:38AM - aleluja!

starp citu, ar kaķiem viss beidzās veiksmīgi. nu, vēl gan viņiem priekšā migrēšana uz svensoniju pēc pāris nedēļām. bet par to domāsim vēlāk...

(comment on this)
intenormal

10:35AM - murgi murginski

vai kāds varētu mani apgaismot, par ko īsti migrantus nīstošā migrante [info]heda šeit raksta? man nekad nav bijušas nekādas citas cibas identitātes. tikvien kā dažas reizes esmu mainījis nikneimu, bet saglabājot savu žurci.


karoč jāsecina, ka alt-faktu (melu) aktīvas izplatīšanas rezultātā humanoīdam rodas vēlme arī pašam kādu alt-faktiņu (meliņu) uzradīt.

(9 comments | comment on this)

Sunday, February 26, 2017

intenormal

3:02PM - koškin dom

gandrīz jau sāku nožēlot, ka man ir kaķi. jo viens no viņiem kategoriski (un histēriski) atsakās līst būrī, lai dotos pie vetārsta potēties un čipoties.

kas to būtu domājis, ka māsa un brālis var būt tik dažādi...

Current music: Kent - Dom Andra
(comment on this)
mindbound

3:18AM

Kohs et al. no Allena institūta peļu smadzenēs atklājuši trīs claustrum apgabalā sakņojošamies neironus, kuru arbors aptver lielāko daļu smadzeņu garozas, iesniedzoties “lielākajā daļā vai visos tajos smadzeņu apgabalos, kas saņem informāciju no maņām un vada kustības”, tulkojums mans.

Pagaidām nav zināma šo neironu funkcija (vēl nav nopublicēta pat pilna morfoloģija un gēnu ekspresija), bet, ņemot vērā to, ka claustrum ir empīriski saistīts ar apzinātiem smadzeņu stāvokļiem, ir iespējams, ka šādi “visaptveroši” neironi varētu kalpot par globālās darba telpas sinhronizācijas līdzekļiem, ar starpneironu trūkumu panākot īpaši ātru signāla pārraidi starp savstarpēji attāliem garozas apgabaliem.

Nākamais solis: noskaidrot, vai cilvēku smadzenēs ir atrodams kas līdzīgs.

Current mood: awake
Current music: Alphaxone & protoU - Stardust: Returned
(comment on this)

Saturday, February 25, 2017

intenormal

5:06PM - ņipoņal

bļaģ kur ir alus? a?

(comment on this)
intenormal

3:38PM - idiotu nācijas tipiskais žurnaļuga

lūk, kā izskatās teksts, ko raksta nevis žurnālists, bet mazizglītots un aprobežots pērtiķis.


sāksim jau ar virsrakstu. like wtf, nahui ir jāpārspīlē, kad runa ir par sensitīvu situāciju (diplomātiska līmeņa konfliktu)? izģērbšana? novilkt kādu apģērba gabalu, lai kas tas būtu, vēl nav izģērbšana. lidostās nevienu neizģērbj.

tālāk apgalvojums, ka lidostas drošības darbinieki nav respektējuši vēstnieces diplomātisko imunitāti. lol. kāds šai situācijai sakars ar diplomātisko imunitāti? vēstnieci tiesā, bāž cietumā, administratīvi soda? autors sevi izgaismo kā diplomātijas lietas nepārzinošu pašpuiku, kamēr viņš pats raksta, ka drošībnieki "acīmredzot nesaprot diplomātijas trauslumu". būtu interesanti uzzināt, kā viņš šo acīmredzamo faktu ir noskaidrojis, jo rakstā tas netiek izskaidrots.

tālāk bez jebkādas norādes uz info avotiem tiek apgalvots, ka vēstniecei pieprasīts novilkt musulmaņu tradicionālo apģērbu un hidžābu. ehm. tās tā kā būtu divas atsevišķas lietas? turklāt mediju ziņas, kas sekoja pēc tam, noliedz šo versiju, atsaucoties uz rīgas lidostu. un te atkal jāvaicā - uz ko atsaucas atkarīgās avīzes pērtiķis? pareizi - ne uz ko.

kopumā viss raksts uzrakstīts prastā, strupā stilā - kas nu nepavisam nav diplomātisks. rezultātā tā nesaprašanās, kas patiešām bija, tiek pacelta krietni augstākās toņkārtās nekā nepieciešams. 

bet nu konkrētais autors šādu stilu un attieksmi piekopj konsekventi. arī paraksts zem bildes pie šī raksta ir nevis informējošs, bet autora viedokļa caurstrāvots.

tādi nu mums tie diplomātijas aizstāvji...

(2 comments | comment on this)
unpy

3:43PM - Modes blogera piezīmes.

It kā nekas tāds, bet tomēr dienas prieks.

(9 comments | comment on this)
intenormal

3:04PM - feikņūz

labs fake news piemērs - fox news izmanto ekspertu, kurš realitātē neeksistē.

Current music: Ļeņingrad - Siski
(10 comments | comment on this)
intenormal

11:55AM - emigrazione

drīz manis šeit vairs nebūs.

Current music: Sex Pistols - Anarchy in the UK
(8 comments | comment on this)

Friday, February 24, 2017

mindbound

10:40PM

Brains, on average, have worse bugs than computers and are currently much harder to patch. This seems to be a reasonable heuristic when thinking about automation, jobs, etc., incidentally also about WBE as a desideratum.

Current mood: awake
Current music: Alphaxone & protoU - Stardust: Sub Signal
(comment on this)
nomirusi

10:31PM

I don't know what is happening. Probably I'm no good for prolonged stress. Just because I met with one person to have a deal there was no reason for (looks at clock) two and a half anxious feeling afterwards. Even after I kinda got rid of first stupid ideas that she didn't like me and that one stupid mistake I made. Oh, please. Give me a break! Brain! Wtf?

(3 comments | comment on this)
mindbound

5:21PM

Lasāmvielas kombo: Mecingera “Being No One: The Self-Model Theory of Subjectivity” un Vatsa “Blindsight”.

... tālāk ... )

Current mood: working
Current music: Alphaxone & protoU - Stardust: Consumed
(comment on this)

Thursday, February 23, 2017

nomirusi

1:28PM

I want to do something self-destructive. It kinda helps when you are stuck in anxiety mode and can't push yourself to do something. I really, really need to go to lectures after an hour. But I'm afraid that I won't be able to. Sure, I'm not prepared. But even counting that in those lectures are more important. And I'm uncomfortably aware of the fact that I won't do anything useful anyway if I don't go. And work load will only increase if I don't go, say hello to anxiety. But I can't... And there is not even one good justification to feel this way. Oh... Maybe PMS adds it's share too. Ok... ok... Something self-destructive, but quick. And then moving, ok?

nomirusi

11:54AM

I didn't fully believe it myself. The idea that I'm alone in that. Well... there was contradictory information too. So I asked. And I am. I am alone in that.

That's ironic how people sometimes doesn't understand why I'm so cautious about trusting others emotionally. But when I need support/help/something, in the moments when I was struggling with something the most... I'm alone. I'm not reproaching. I'm stating a fact. Maybe the sad truth.

But it is always better to get a stable base, to know the reality and work from there. So yes. You are alone. So what will you do about it?

(comment on this)

Wednesday, February 22, 2017

nomirusi

11:40PM

You are alone in this. I want to burn those words in me so I can finally grasp it. He won't help. Any other setting won't help. Inspiration or motivation won't help. There is no people who could help. Probably even I myself will not help. But still... I need to do this. I need to learn to do this. Yes, I'm alone in this. Suck it up. And do it.

(1 comment | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)