tacet's Friends

Wednesday, November 26, 2014

mindbound

2:40PM

Cīpsla atkopjas ātrāk, nekā biju paredzējis, ļoti labi.

Current mood: awake
Current music: Rome - A Passage To Rhodesia: The Fever Tree
(4 comments | comment on this)
mindbound

1:34PM

Will run 3 experiments (L5 RSad PNs, L4 BCs, & a reduced NC slice model) using Strahler's analysis per http://l.md/f82 tonight. In other news, this blog is definitely not turning into a clone of my Twitter account, not at all.

Current mood: awake
Current music: Headscan - Pattern Recognition: Zero Sun
(comment on this)

Monday, November 24, 2014

mindbound

4:28PM

90. diena jaunajā darba vietā: tiku pie personīgā papīrgroza. Uzkrājušamies kultūrslāņa sarukuma apjoms: episks.

Current mood: awake
Current music: Rome - Flowers From Exile: Swords To Rust - Hearts To Dust
(comment on this)

Sunday, November 23, 2014

unpy

6:55PM - Šī tomēr ir sieviešu pasaule.

(1 comment | comment on this)
watt

11:41AM - (3g3m)

meitiņa sākusi pareizi izrunāt "aktimel" - vairs nav "afikan". un vispār ļoti labi uztver kad dzird kaut ko jaunu, uzreiz māk atkārtot. māk apsaukāties (to jau kādu laiku), piemēram "tētis makarons".
vairākas nedēļas jau staigā pilnīgi bez pamperiem. principā īsti neko pat nemācījām/nespiedām - viņai iepatikās apakšbikses, un viņa pieprasīja ka tagad nēsās apakšbikses.
guļ ar pamperu, principā gan jau gulēs, kamēr iemācīsies pamperā pa nakti nečurāt.
kautkad pagājušonedēļ pati nolika podiņā pa īstam kaku. pirms nolikt kluci, staigāja un žēlojās ka "dibens sāp". nevarēju saprast, kas tur tāds sāp. izrādās - kaku turēja. (vispār, joprojām viņai labāk patīk kakāt pamperā, tas ir no rīta kamēr pampers nav novilkts.)
ja forumos paskatās, podiņā kakāšana ir diezgan dramatisks attīstības solis, ļoti daudziem ir ar to lielas problēmas. mums, par laimi, samērā viegli.

***

diezgan droši šķiet, ka mazā ir no stūrgalvīgajiem/robežas testējošiem bērniem, kas vārdus ignorē ("nesaprot"), bet atbild tikai uz piedraudēšanu ar reālu rīcību. piemērs: mazā slēpjas istabas stūrī ietinusies segā, bet mums viņa ir jānoliek uz podiņa, pirms uzvilkt pamperu un likt gultiņā. es saku: "nāc uz podiņa", "lūdzu nāc uz podiņa". "tev jānāk uz podiņa", "nāc tūlīt pat". nulle reakcijas. "ja tu nenāksi, es atņemšu segu". uzreiz iztinas ārā, un nāk sēdēt uz podiņa.

viņai patīk kad ir skaidri zināmas, saprotamas un viennozīmīgas sekas. pierunāšanu lielā mērā ignorē. dažreiz nākas arī izpildīt draudus, lai zina, ka ja neklausīs, tad pēc tam būs par vēlu, un viss beigsies ar raudāšanu. tādi spēles noteikumi.

(comment on this)

Saturday, November 22, 2014

unpy

3:29PM - Nedaudz par dzīvnieku tiesībām un starpsugu attiecībām.

"Dzīvnieku tiesības", protams, ir viens no dīvainākajiem terminiem, ko cilvēcē pēdējā laikā savā nekonsekvencē ir izgudrojusi, taču šoreiz ne par to.

Kādā savā apziņas stūrī atceros manījis šūmēšanos par cirka dzīvniekiem, tā ļoti neiedziļinājos, taču gan jau, ka kaut kas par sūru mazo brāļu ekspluatāciju bez pienācīgas sociālās apdrošināšanas, medicīniskās aprūpes un garantētām vecumdienām Spānijas kūrortos. Ja visu pareizi saprotu, tad vietējā bārdainā dāma vai kas nu tur vada to mūsu cirku, tika izsaukta uz nopietnām pārrunām megaraidījumā "100 grami stupora" un riktīgi nokaunināta. Izlasīju arī atklāto vēstuli, kurā tiek aicināts "izvērtēt, vai dzīvnieki Cirkā vispār ir vajadzīgi", proti, rosināts nomušīt tur esošos dzīvniekus, jo, būsim reāli, nez vai kādam zilonim vai jūraslauvam tik vienkārši izdosies atrast jaunas mājas pat ar ļoti intensīvu laikošanu feisbūkos.

Štrunts ar cirku, dresēti cilvēki uz teātru skatuvēm gan jau, ka tiek sliktāk uzturēti, bet jebkurā gadījumā ir labāks skats par šimpanzi klauna tērpā, taču patiesi interesē, kad biedrība "Dzīvnieku brīvība" ķersies klāt tam mežonīgajam kvantumam staļļu, kas bezkaunīgi pūžņo uz mūsdienu civilizācijas miesas, ekspluatējot zirgus šaubīgas un muļķīgas izklaides vārdā, šitos neģēļus arī vienreiz vajadzētu pakārt pie lielā zvana, tomēr man ir tādas pamatotas aizdomas, ka tas nenotiks nekad. Viesturs Rudzītis, protams, šo varētu apstāstīt labāk, taču šķiet, ka ķeršanās klāt staļļiem apdraudētu ja ne pašas dzīvnieku brīvības, tad biedrības ar šādu nosaukumu pastāvēšanas pamatus gan, jo gan jau, ka lielais vairums šīs atbalstītāju tajos pašos staļļos vien meklējami.

(29 comments | comment on this)

Friday, November 21, 2014

unpy

1:39PM - Žēl.

Žēl, ka nepieredzēšu neatkarīgo Latviju pēc gadiem 700. Tas būtu jauki tomēr, iziet no mājas tālajā 2714. gada 21. novembrī, ieelpot pilnas plaušas radioaktīvo putekļu un pavirši ievērtēt pie mājas ikdienišķi izkārto karogu ar krāšņu melno lenšu pušķi zolitūdes maksimas sagrūšanai, ātrvilciena Ropaži - Berne avārijai, kādiem ebreju pārinodarījumiem, vienai otrai zemestrīcei un pāris mēra epidēmijām par godu.

(8 comments | comment on this)
unpy

10:45AM - Pa nedaudzam no visa.

1.Savu sniegu varat sev iebāzt paši ziniet, kur.

2.Ar interesi vakar risināju(nu, labi, ar interesi tikai dažus) pērnā gada olimpiādes uzdevumus matemātikā. Bez īpašas piepūles atrisināju visus, iespējams, tamdēļ, ka šie trešajai klasei domāti. Patiesi iepriecināja visa veida teksta uzdevumu literārā sadaļa. Gana labs jau bija "Sniegavīrs Olafs vēlējās pārspēt ziemeļbriedi Svenu ābolu tālmešanas sacensībās", interesanti bija vērot, kā ievietota ne ļoti slēptā reklāma(no 35 uzdevumiem divos bija stāsts par Sony telefoniem - vienā, ka Sony telefoniem, edz, gaidīšanas režīms esot 880 stundas, aber otrā, ka Mārtiņš ar vecāku uzdāvināto Sony Xperia ūdens drošo telefonu baseinā peldēja tieši 30 minūtes, jo tieši tik ilgi tas telefons nebojājas, ūdenī esot), taču pikantāki mīlīgākais šķita uzdevums "Baranciņai ir viens caurums, bet klinģerītim - 2 reizes vairāk".

Teksta uzdevumu sastādīšana trešajai klasei varētu būt mana sapņu nodarbe.

(20 comments | comment on this)

Thursday, November 20, 2014

intenormal

3:41PM - !

manas otrās mājas - Ļeņingrada

Current music: Dead Kennedys
(comment on this)

Tuesday, November 18, 2014

unpy

9:28PM - Nedaudz budisma.

Diezgan plaši esmu izreklamējis seno austrumāzijas parunu "kamēr vjetnamieši stāda rīsus, khmeri skatās kā viņi to dara, bet laosieši klausās, kā rīss aug". Lūk, pats esmu sasniedzis pakāpi, kurā sapratu, ka salūtu skatīties nevajag pie loga iet, pilnīgi pietiek to dzirdēt.

(4 comments | comment on this)
unpy

6:46PM - Iz pretējā.

Lasu un nedaudz brīnos par nosacīto sašutumu, kas radies tik dēļ tā, ka "Kaķīša dzirnaviņas" iekļuvušas kaut kādā tur īpatnējā nominācijā. Neko tādu dīvainu tur nesaskatu, kaut vai tamdēļ, ka par "Kaķīša dzirnaviņām", kā izskatās, ko teikt ir jebkuram, proti, riktīgi atpazīstams gabals. Ir ļoti mazticams, ka tikpat daudz ļaužu būtu gatavi izteikties par, piemēram, Latvijas gada putnu 2013. - kākauli.

Taču tas viss štrunts. Ja tev vajadzētu nosaukt visu laiku labāko grāmatu, kas iznākusi latviešu valodā un nav tikko mirušās õmes krājgrāmatiņa, kas tā būtu?

Labojums - "Kaķīša dzirnavas", nevis dzirnaviņas.

(96 comments | comment on this)
watt

9:13AM

šodien bija dārziņā jābūt 8:15, un, protams, mazā saldi guļ, nevis darbojas modinātājpulksteņa režīmā un ceļas ap 7:00 kā parasti.
tāds ir nepielūdzamais dabas likums!

pamodāmies 7:40 labi izgulējušies, bet nācās pasteigties.

(2 comments | comment on this)

Monday, November 17, 2014

unpy

5:32PM - Svētku noskaņa.

Svētkus izdomāju pavadīt, sākot sakatīties Futuramu. Izrādās, ne velti, ir tomēr manī patriotisma dzirksts iekšā. Tā secināju, kad jau kādā 10. 11. vai 12. sekundē pamanīju lidaparātu Latvijas karoga krāsās.

(1 comment | comment on this)
watt

8:07AM

Elektriskās izklaides jomā: beidzot tā kārtīgi pieķēros Wasteland 2. Uz Linux Nvidia 331.38 draiveri*, no Steam jaunais Patch 3 (59820), un nu ir spēlējams. Ļoti labs. Grafika tiešām ieturēta tādā Fallout stilistikā, un turn based šaudīšanās atkal tiešām nostrādā.

______________
* nvidia draivers, jo ar open source draiveri agresīvā "fog of war" problēma joprojām uzrādās.

(comment on this)

Friday, November 14, 2014

intenormal

5:27PM - !

alu bļaģ!

ā nesanāks, jāiet dzert vīnu.

Current music: Dead Kennedys
(1 comment | comment on this)
unpy

11:45AM - Spama vērotāja piezīmes.

Biju spiests ielīst spama folderī, lai atrastu man it kā nosūtītu ziņu. Ziņu neatradu, bet atradu ļoti aizkustinošu vēstuli, lasīju un priecājos, priecājos un lasīju vēlreiz. Tātad:

Nice to meet you
Kā jums mīļoto? Es ceru, ka viss ir labi ar jums, Mans vārds ir garām Monique sieviete es apmeklēju savu Facebook profilu šodien, kas piesaistīja manu uzmanību patiesi, tāpēc es paņēmu savu e-pasta adresi, lai sazinātos ar jums pa e-pastu es esmu patiešām ļoti priecīgs rakstot šo ziņu jums un bez šaubām, es esmu ļoti ticēt, lai jūs būtuthe veida persona, kas aptver jaunus draugus izveido jēgpilnu attiecības ar jums, izmantojot šo līdzekli būtua sapņa līdz man Dieva vēlas, es arī ceru, ka jums nav prātā manu krāsu , rases, vecuma vai attālums, jo tiem nav īpašības, kas nosaka labs draugs, lūdzu, lūdzu, pieņemiet manu draudzības uzaicinājumu un saņemt atpakaļ uz mani, cik ātri vien iespējams, lai es varētu lepni turpināt atklāt savas fotogrāfijas un vairāk informāciju, lai jums un turklāt es arī ir ļoti svarīgs jautājums, lai dalītos ar jums paldies un Dievs jūs svētī, kā jūs atbildētu uz mani. jūsējais
Ar cieņu, garām Monique.

(13 comments | comment on this)