tacet's Friends

Friday, February 27, 2015

mindbound

12:15AM

Just had my first kernel panic in at least 10 years. Caused by godsdamned Skype, no less.

Current mood: headachey
Current music: Kammarheit - The Starwheel: Klockstapeln
(comment on this)

Thursday, February 26, 2015

nomirusi

11:24PM

Tu drīksti justies tā, kā tu jūties. Jā, neatkarīgi no tā, kā tieši tu jūties. Tu drīksti justies tā, kā tu jūties.

(4 comments | comment on this)
watt

8:54AM

vakar aizgāju gulēt pirms 23, šorīt pamodos ap 7:20. Mazā pamodās ap 7:30... jūtos vienu reizi izgulējies!

Sieva ziņo ka mazā naktī daudz klepoja, grūti gulējusi. Varbūt tāpēc šorīt ilgāk nogulēja, parasti ir augšā jau pirms septiņiem (un mūs glābj tikai pulkstenītis kas 7:00 iedegas zaļš, jo tad viņa gaida un dzīvojas guļamistabā līdz tam laikam). Es neko nedzirdēju, nekādu klepu.

Pats klepus tāds vienkāršs, viegls, ar krēpām. Ja neies dziļumā, gan pati izveseļosies. Es dodu Silvanols ražoto Bronhosil - garšo pēc mežrozīšu sīrupa. Kas interesanti, garšīgs un neko "nesit atpakaļ". Gada laikā apmēram 6 pudelītes (250ml) izlietojas.

Tie citi klepus sīrupi satur kautkādas sastāvdaļas kas sit atpakaļ, iedzerot gribas novaidēties "fui cik riebīgi". Bet Brohnosil mazā dzer ar prieku. Pat ja tas tikai placebo līmenī palīdz - arī labi.

(4 comments | comment on this)

Wednesday, February 25, 2015

nomirusi

11:04AM - Cute agression

Man liekas, ka es jau kādu linku biju iemetusi, bet nu neko, vēlreiz.
Par to kā mīlīgās lietas izraisa agresiju.
http://www.dailystrength.org/health_blogs/cyndi/article/so-cute-i-cant-stand-it-is-cuteness-aggression-a-real-phenomenon
http://www.psychologicalscience.org/index.php/news/releases/tears-of-joy-may-help-us-maintain-emotional-balance.html

(3 comments | comment on this)
nomirusi

12:54AM - Paātrinājums

Ir sajūta, ka viss paliek ātrāk un straujāk. Un es ceru, ka tā arī ir. Bet tagad tik nezaudēt vilni. Bet. Šī nenormālā steigas sajūta. Nav laika pasēdēt un atiet. (Es iespējams pārspīlēju.) Tie klusie miera un nesteidzības momenti, kuru varai ļauties. Bet varbūt tā ir apgūstamā mācība - iegūt mieru tempā, kad viss saplānots. Atslābt procesā nevis bezdarbībā. Atslābt sarunās/cilvēku klātbūtnē. Laiskošanās vienatnē laika neatliek. Nezinu. Šobrīd es daudz vēl nesaprotu. Bet vienmēr var (un man vajag) labāk. Bieži tas nozīmē vajadzību pēc dziļāka miera. Mjā, miers procesā, darbībā un intensitātē. Must have, will have.

(comment on this)

Tuesday, February 24, 2015

mindbound

11:10AM

Šīsdienas WTF kolekcijā - Vsevolods Ivanovs. Sinerģiski ar [info]chimera atrasto slāvisko vingrošanu un netveramo enerģisko saikņu skalošanu.

Current mood: awake
Current music: Inade - Antimimon Pneumatos: Canon Of Proportion
(19 comments | comment on this)

Monday, February 23, 2015

mindbound

12:14PM

Vakar nospriedām, ka no mūsu ārpusdarba darba sanāktu ievads vismaz vienai Fringe sērijai. Oh well, katrā jokā ir daļa joka.

Current mood: working
Current music: Rome - Die Æsthetik Der Herrschaftsfreiheit: Automation
(comment on this)
nomirusi

9:07AM - Ierobežotu resursu ieguldījums

Es un mana uzmanība, komunikācija, draudzība ir ierobežots resurss. Labi, ka es to trīspadsmitajā gadā sapratu. Ir tik labi zināt sevi un nerauties uz to, uz ko neesmu spējīga. Es prioritizēju cilvēkus, ar kuriem komunicēju, kaut kad atpakaļ jau rakstīju. Kopš tā laika komunikācijas ir kļuvis daudz, daudz vairāk, bet arī ar skaidrākām prioritātēm, patīkamāka un efektīvāka.

Kādā sarunā cilvēks, kurš arī ne pārāk savos 28 saprot kā draudzēties, paklāstīja savu atziņu, ka draudzība kā ieguldījums nevis kā atbildība izsaka un nozīmē daudz vairāk. Un jā, man šī doma patīk un ir perfekti piemērojama jau esošajai struktūrai. Ir prioritātes un attiecīgi tajās arī jāiegulda. Un kāpēc un kuros cilvēkos ieguldīt kaut mazliet sevis. Un kurus vienkārši sociāli izmantot, ja gadās pa ceļam. Oh, tas skan tik nežēlīgi un riebīgi, jā, bet padomājiet loģiski - tas ir tikai un vienīgi saprātīgi. Tiesa, tā sociālā izmantošana nav jau arī tik kretīniska īstenībā. Ja cilvēks nāk komunicēt - atbildu, bet pati neko nopietnu ne domāšu, ne atbildēšu, ne jautāšu. Un tas vienmēr ir īstermiņa, just for fun (visbiežāk abpusēja).

Un jo vairāk metu ārā cilvēkus no savas dzīves ārā, jo vairāk sarodas un atrodas no jauna tie foršie cilvēki. Nesen mammu izmetu. Visticamāk tik uz kādu noteiktu laiku. Bet ja tas ir bijis labi draugiem, tad gan jau nāks par labu arī šīm attiecībām. Redzēs. Man patīk eksperimenti.

(comment on this)

Saturday, February 21, 2015

nomirusi

8:58PM - Par tiem jautājumiem

Poll #20333 Kas tevi dara laimīgu?
Open to: All, results viewable to: All

Vai tu esi apdomājis jautājumu "Kas tevi dara laimīgu?"

View Answers

Jā, un es zinu atbildi
11 (73.3%)

Jā, bet es nezinu atbildi
2 (13.3%)

Nē, un es nezinu atbildi
1 (6.7%)

Nē, bet es zinu atbildi
1 (6.7%)

(15 comments | comment on this)

Friday, February 20, 2015

nomirusi

3:36PM

Man te pāris dienas mokās un maisās viena doma pa galvu. Par tām mīlestībām. Vai tiešām mīlēt visu ir tik vienkārši? Jā, tiešām bija kaut kur tā doma, ka mīlēt visu pasauli ir vienkārši, bet vienu konkrētu cilvēku grūti. (Kas atrod precīzāku citātu/avotu, padalās lūdzu) Un... lai arī es neesmu ieinteresēta mīlēt konkrētus cilvēkus, man galīgi nešķiet, ka mīlēt visu ir tik viegli. Mīlēt skaisto, patīkamo un labo vienmēr ir viegli. Bet nezinu kā jums, es pasaulē redzu daudz, daudz neglītā, sāpīgā un ļaunā. Un man mīlēt visu nozīmē mīlēt arī neglīto, sāpīgo un ļauno. Bomzīšus, sagrautas cilvēku dzīves, cilvēkus, kuri tīšām dara pāri, konfliktus, karus, muļķību un to vājprātīgo stulbumu... Un... nē, tas nav viegli. Bet nav jau tā, ka es te nācu izvēlēties vieglāko ceļu. Un nav jau tā, ka es kādā brīdī sasniegšu pilnību. Tas ir bezgalīgs, nebeidzams process.

(12 comments | comment on this)

Thursday, February 19, 2015

mindbound

11:50PM

Started learning CUDA. First impressions - in most cases, CUBLAS and CUSPARSE will have better linear algebra kernels than whatever I could write.

Update:

Julia set, drawn using CUDA and Julia language. I had to.

P.S. Sources for the interested (to run it, one would need Julia 0.4/nightly, CUDA SDK and Python (for matplotlib/pyplot, because I've been lazy and Julia/Python interop works really well for cases where raw performance is not that important)).

Current mood: awake
Current music: Autumn - Summer's End: Gallery Of Reality
(comment on this)
unpy

8:21PM - Vēstures un ne tikai vērotāja piezīmes.

Šodien [info]hedera iepublicēja visos veidos vērtīgu ierakstu "Par arheoloģiju un mantračiem". [info]hedera ir arheologs un, protams, zin, par ko raksta. Atšķirībā no manis, kurš nav speciālists nekur(nu, labi, nebūšu pārpieticīgs, savulaik biju tiešām labs elektroiekrāvēja vadītājs) un vēsturē, iespējams, pat mazāk, nekā kaut kur citur. Taču man arvien šķiet, ka tai arheoloģijai, ko iespējams izveikt Latvijas apstākļos, ir visnotaļ neliela nozīme kaut kādā vispārējā vietējās teritorijas vēstures izpratnē. Nedaudz parunājām par to, [info]hedera tā nešķiet gan, kas ir tikai loģiski. Viņa veras no zinātniskā viedokļa, kamēr es no elektroiekrāvēja vadītāja viedokļa, proti, kāds tad ir tas vietējās arheoloģijas pienesums vēsturē. Manā izpratnē, ja tā nedaudz distancējas, tad, jā, kaut kādus bijušos procesus ir vērtīgi analizēt, lai uz to bāzes varētu zīmēt līknes par cilvēces un ne tikai attīstību, uz šādas bāzes būvētu kaut kādas prognozes un vēl visu ko. Gūt zinības, kā iegūt dzelzi pēc atomkara, galu galā. Proti, arheoloģijas nozīmi "vienkārši interesanti" neizskatu, vienkārši interesantas ir bārdainās dāmas, Vonnegūta romāni un pieci desmiti muļķīgu nokrāsu, tam visam zemi rakt nevajag.

Bet. Arheoloģija nesniedz nekādus priekšstatus par procesiem(pat tad, ja tiek atrasti kādi nebūt tīstokļi, ja kas), sniedz tikai faktus un, uzdrošināšos piezīmēt, visai mazsvarīgus faktus. Jau kurā tur gadsimtā šeit ganījušies kaut kādi cilvēki, jo atrasts apstrādāts kauls, par kura vecumu, starp citu, var būt pamatoti strīdi? Un kas no tā? Ir atrasta Āraišu ezerpils, kas liecina par to, ka jau 10.gs. cilvēki prata būvēt ēkas no koka? Ai, kāds pārsteigums. Viņiem bija koka un māla bļodas? Ak, vai, tiešām ne plastmasas? Ir atrasti simtiem apbedījumu, kuri izveikti tūkstots gadu laikā, jauki. Liecina par ko? Par to, ka apbedīja tikai tos, no kuriem baidījās, jo pārējos veda ragutiņās uz mežu, lai vilki viņus apēd, vēl ko citu? Tā pati Āraišu ezerpils, ko mēs zinām par tās iemītniekiem? Kas tie iemītnieki bija, kālab, kādi bija tur valdošie tikumi un loma tuvējā apkārtnē? Nezinām par to pilnīgi neko. Manā izpratnē, ne arheologu. Kuri, visu cieņu, allaž ir apveltīti ar sevišķi spilgtu iztēli un nopietnu pieņēmumu bāzi, kas radusies citu, tikpat apdāvinātu arheologu galvās.

Ar šo visu gribēju teikt tikai to, ka, jā, no tīrās arheoloģijas zinātnes viedokļa būtu labāk, ja visādi olšķindņi(tulkojums no krievu vārda мудозвон) nerakātos, kur pagadās, taču nekāds liels ļaunums no tā arī neradīsies.

(47 comments | comment on this)
unpy

4:33PM - Noderīgo saišu vērotāja piezīmes.

Jau kaut kad še biju licis saiti, ar kuras palīdzību var izsekot jūsu paša vai, ja būsim precīzi, jūsu ierīču kustībai laikā un telpā. Resurss adme.ru apkopojis vairākas saites, kurās var apskatīties, kas par jums zināms lielajiem brāļiem. Nekā daudz par mani gūglei zināms nav, taču ar zināmu interesi papētīju savu profilu, nu, to, pēc kura gūgle izdomā, ar kādām reklāmām uzmākties un ar kādām labāk ne.

Sadaļā "Reklāmas Google tīklā" ierakstīts, ka manas intereses nav zināmas, kas ir pilnīga taisnība, jo pats neko nezinu par savām interesēm, taču līdzvērtīgā sadaļa "Google reklāmas tīmeklī" tomēr, manuprāt, nerada gluži pareizu prekšstatu, jo kā intereses uzrādītas "Aktivitātes brīvā dabā un vēl 33", kas ir pilnīgas muļķības, tiešām ar izbrīnu starp tām "vēl 33" atradu "apdrošināšana", "kosmētika", "iOS lietotnes", "Valentīna diena" un "Lomu spēles", lai gan, protams, iespējams, ka Google zin par mani kaut ko tādu, ko nezinu pats.

Šis un vēl kaut kas adme.ru sarakstā.

(10 comments | comment on this)
intenormal

4:32PM - z & b

zajebaļi
vai arī es pats sev zajebal
vairs īsti nesaprotu

Current music: Belle And Sebastian - I'm A Cuckoo
(4 comments | comment on this)

Wednesday, February 18, 2015

nomirusi

9:10PM

Gribu pasūdzēties, bet šķiet, ka viss, ko rakstīšu, būs meli, jo:
a) citādi man pa dzīvi iet fan-tas-tis-ki, burrrrvīgi un vispār whoa;
b) mea culpa, mea maxima culpa.

Šķiet, ka jebkas, ko es pasūdzētos, būtu solis atpakaļ. Un loģiski padomājot - Tā Ir. Un vēl (mwuhahaha!), vēl nav galīgi dimbā.

Tie visi mani iekšējie dēmonēni. Ak, viņi mīlumiņi!

(comment on this)
mindbound

10:10AM - Future days

Pirmajā martā, Nākotnes dienā, no plkst. 18:00 (ierasties var, sākot ar 17:00) līdz 22:00 svinēsim un apspriedīsim mūsu kopīgi veidoto nākotni omulīgā atmosfērā "Apsaras" tējas namiņā Vērmanes dārzā, ar tējas un cepumu patērēšanu, diskusijām un dalīšanos pieredzē. Būs arī grāmatu kaudzīte, kurai pēc patikas pievienot savas un/vai no kuras ņemt savai lietošanai. Aicināti visi interesenti.

Poll #20330 Nākotnes dienas svinības
Open to: All, results viewable to: All

Vai ieradīsies?

View Answers


1 (10.0%)


3 (30.0%)

Vēl nezinu
6 (60.0%)

Current mood: awake
Current music: Android Lust - The Dividing: Another Void
(comment on this)

Tuesday, February 17, 2015

nomirusi

10:19PM - Visas šīs pēdējās dienas.

TiK, tIk milzīga sajūsma par to, kas bija, kas ir un (ah...) par to, kas vēl būs. Man šajā ķermenī par maz vietas tik lielai sajūsmai. Es, es, es... nezinu kur likties! :D Brīžiem vnk atslēdzos un atceros, un domājos, un vēl fantazējos... Galīgi grūti iezemēties un nolaisties uz zemes. ^_^ Ah...

Un viena no burvīgākajām lietām - es varu būt Es. Un mani pieņem un novērtē par to, kas es esmu. Par to, kāda es esmu. Ir tik milzīga atšķirība starp cilvēkiem, kuri runā jauki un kuri IR jauki. Oh, mans lēmums izvairīties no cilvēkiem, nedraudzēties to pusotru gadu... pilnīgi ir bijis tā vērts. Īstenībā, tagad saprotu, ka tas ir bijis manas dzīves viens no vis, vislabākajiem lēmumiem.

Pēdējos mēnešos dzīve uzņēmusi apgriezienus. Paātrinājumā. Ir sasniegts arī jauns līmenis, ne tikai es to pamanu. Un ir TIK labi!

(comment on this)
unpy

4:45PM - Cilvēki, ko es teju vai ienīstu.

Saraksts tiks papildināts.

1.[info]rasbainieks. Jo. Ar zināmu regularitāti man grauj pašapziņu, rakstot "kristaps bij krietni iesprindzis un sagādājis okru, kuru latvijā tā ikdienā dabūt nevar, un pagatavojis proper gambo". Skaidrs, ka man jūk visas šitās okras ar okeru, par gambo pat nerunājot, pēc katra trešā [info]rasbainieks ieraksta man nākas histēriski gūglēt, lai saprastu, ka esmu sagūglējis ko tādu, pēc kā jāpārkrustās atkal.

2.[info]sirdna. Jo. Šis daudz par mani vecākais sakārnis mēdz izlikties par mani asprātīgāks un kaut kādi cilvēki uz šo arī pavelkas. Naivie lūzeri pamatā, protams.

3.[info]kautskis. Jo. Labi pārzin jomas, kurās necik neorientējos un meitenēm patīk.

(33 comments | comment on this)
unpy

3:44PM - Finanšu lietas.

Mēģinot izklaidei kaut nedaudz saprast globālo finanšu sistēmu, nu, piemēram, kāds segums un fiška ir spekulācijai ar dažādiem derivatīviem(melotu, ja teiktu, ka ļoti sapratu, patiešām ceru, ka kāddien [info]kautskis par šo uzrakstīs), nonācu pie secinājuma, ka, jo vairāk iedziļinos, jo mazāk saprotu, kas arī ir tikai normāli. Taču saistībā ar šo visu radās pusotrs jautājums:
1. Mantinieki manto arī visus mantojuma atstājēja parādus?
1,5. Ja mantinieks atsakās no mantojuma, viņš arī var uzspļaut visiem sava ellīgi tuvā radinieka parādiem?

(29 comments | comment on this)
nomirusi

11:26AM - Cilvēki

Brīnišķīgie, brīnišķīgie cilvēki. Eh. :)

(comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)