tacet's Friends

Sunday, September 21, 2014

unpy

12:34PM - Vieta paldiesam.

Liels paldies visiem vakardienas pasākuma dalībniekiem. Nevienu nesaucu vārdā un sīkāk par pasākumu neko neteikšu, jo, ja tā apdomā, līdz galam legāls šis nebija tomēr, taču tik tiešām ļoti labi atpūtos. Žēl, protams, ka tas viss pāragri beidzās, ap diviem naktī, kad tikai sāku iešūpoties, taču, no citas puses skatoties, ej nu sazin, kā tas viss būtu beidzies, ja iežšūpojies būtu pa riktīgam.

(1 comment | comment on this)
mindbound

12:40AM

Tviteris šonakt priecē.

I'm 24. I have enough experience to say life is basically over when you're 30. You should be liquefied and fed into the pods of the Relevant

/@SwiftOnSecurity/

Current mood: awake
Current music: Headscan - Shaper And Mechanist: Magnetic Immunity
(comment on this)

Saturday, September 20, 2014

augsne

5:33PM

Biju teju izveseļojusies, bet vakar pavisam vēlu vakarā, jau gulētejot, kaklā iesēdās ezis. Esmu viņu samazgājusi ar vairākiem litriem tējas, bet viņš tur joprojām grozās un nevar saprast, vai taisās prom iet, vai liels augt. Es ar viņu ļoti nopietni runājos, mēģinu vienoties. Jūtu, ka viņš klausās, bet kādu lēmumu pieņemt tomēr vilcinās. Tagad iešu virsū ar 700 ml jogas tējas (kaut kāda, kur ingvers iekšā) ar daudz medus un daudz upeņu ievārījuma. Nez, kā tas garšos. Žēl, ka nav piena, ko sasildīt ar medu, ir sajūta, ka nemaz nebūtu slikti tajās trubās kaut ko mīkstinošu arī ieliet.

Dzīve ar ezi kaklā, eksistenciālas mokas. (Es tagad laikam jo īpaši labi saprotu pelnufejas dzejoli, kurā ir tā dzīvā radībiņa ar saplīsušu kristāla trauku vēderā.)

(8 comments | comment on this)

Friday, September 19, 2014

mindbound

4:55PM

Also, I'm not sure how to say this, but I'd prefer if immune systems were rule-based instead of a vague kind-of-but-not-really-probabilistic mess.

Current mood: blank
Current music: The Azoic - Forward: Not Justified
(4 comments | comment on this)
mindbound

4:51PM

No matter how much of [a doughy loser] with nasty pallid skin and too many scars you are, the machines will always love you.

/@lepht_anonym/

Current mood: blank
Current music: The Azoic - Forward: Carve Into You
(comment on this)

Thursday, September 18, 2014

mindbound

5:28PM

Evolution didn't "design" the human brain to try to maximize reproductive likelihood. Evolution didn't "design" the human brain at all. Evolution threw proteins at a dartboard from two thousand miles away, and some of them stuck in a shape that looked kind of a little like increasing reproductive fitness a little.

It would take work to build an AI with a mind design as crazy and self-contradictory and hacked-together as humans. 'Hey, take this dopamine circuit which was originally implemented in sponges to represent how much food was around, simulate [a weak approximation of] Bayesian statistics on it in the most convoluted possible way, and then use the sensation coming from the genitals as an input since it's kind of a proxy of whether you're replicating your DNA.'

/S. S. Alexander/

Current mood: working
(5 comments | comment on this)
unpy

2:36PM - Vēlēšanu vērotāja piezīmes.

Tā ir sagadījies, ka esmu pilnīgi imūns pret hokejiem, teātriem, cirkiem un tamlīdzīgām izpriecām, vēlēšanas, savukārt, mani nudien izklaidē. Ja ir tāda iespēja, labprāt pavēroju to gaitu. Vakar tāda iespēja bija, pavēroju priekšvēlēšanu diskusiju iekš LTV1. Tālāk - mani iespaidi.
Proti, nekā interesanta )

(11 comments | comment on this)

Wednesday, September 17, 2014

mindbound

7:08PM

Daydrinking FTW. Paid and sponsored daydrinking, even more FTW.

Current music: Headscan - Pattern Recognition: Lolife
(comment on this)
augsne

4:44PM

Tik ļoti žēl, ka šogad atkal nav spēka Dzejas dienām.

(comment on this)
augsne

2:09PM

Sēžam ar kaķi pie galda; smuki, katrs uz sava krēsla, runājamies. Tad kaķis nozog man konfekti.

(2 comments | comment on this)
unpy

12:17PM - Černobiļa, ģenētiski modificētās vistas un citplanētiešu iebrukums.

Tas tagad tā normāli, ja 10 olu iepakojumā no izmantotām sešām olām četras ir ar diviem dzeltenumiem?

(56 comments | comment on this)

Tuesday, September 16, 2014

affair

11:11PM

Šodien feisītī izpildīju testu. Uzzināju, ka man teju vai esot depresija, jo vēlu eju gulēt, bet agri ceļos. Tātad, depresija ir tad, kad ilgi skaties seriālus un agri celies no modinātāja. Respektīvi - modinātājs ir depresija. Jāsit tos mēslus, kamēr maziņi.

(1 comment | comment on this)
unpy

4:03PM - Piefiksēju, lai nepazūd.

Diezgan interesanti par naftas ieguvi Krievijā, jo īpaši interesanti, ja šo saliek kopā ar pēdējo sankciju paketi.

http://mirvn.livejournal.com/15427.html

(5 comments | comment on this)
mindbound

3:39PM

This is a reminder that 0 and 1 are not probabilities, in (precisely) the same way that -∞ and +∞ are not real numbers.

Current mood: awake
Current music: Android Lust - Crater Volume 1: Vereor
(4 comments | comment on this)
watt

1:59PM

Galvenais miega likums ir: "*Nekad* nemodini guļošu bērniņu."
Miedziņš ir neintuitīvs.

Ja bērns no rīta ilgi pārāk ilgi guļ, tad intuitīvi liekas - davai es viņu pamodināšu, tad vakarā būs ātrāk noguris, vieglāk aizies gulēt, un arī miegs būs dziļāks.
Nē, nē un nē.
Vakarā būs vairāk noguris? Bet no tā miegs neuzlabojas. Būs noguris, saražosies stresa hormoni, un bērns nespēs iemigt. Vislabāk bērns iemieg, ja viņu ieliek gultā kamēr viņš vēl NAV noguris. Tas ir, kad viņam vēl ir spēks dziedāt līdzi šūpuļdziesmām, piemēram.
Vieglāk aizies gulēt? Ja pārvelk, tad bērns bļauj, spirinās, pretojas. Kāpēc? Tāpēc ka ja neaizmieg, tad saražojas stresa hormoni un miegainums pāriet. Un pēc tam bērns sāk trakot kā uzvilkts.
Miegs būs dziļāks? Nē - labs miegs rada labāku miegu. Un otrādi, ja bērns nav izgulējies, jo sliktāk viņš gulēs.

Kā izdarīt lai bērns no rīta ilgāk gulētu? Ļoti viegli: vajag paredzēt ka no rīta kautkur agri jābūt. Piemēram - pie ārsta, vai uz skoliņu. Tad bērns gulēs šņākdams! :)

(comment on this)
mindbound

1:46PM

One of the mornings where one has to have the same amount of espresso as ordinary coffee on other ocassions. The flesh is weak etc.

Current mood: sort-of-awake
Current music: Funker Vogt - Maschine Zeit: Maschine Zeit
(comment on this)

Monday, September 15, 2014

nenormaaliigaa

10:42PM - Laulības sekas

Labdien!

Ņemot vērā, ka man joprojām maz sakāmā, bet atskaitīties jau tomēr vajag manas desmitgades Cibā vārdā - atskaitos:
lai mēs varētu būt pilnvērtīgi draudzes vadītāji (es pieņemu, ka tāds ir viens no galvenajiem iemesliem), Dievs izlēma, ka arī mums jākļūst par vecākiem, lai zinātu, kā tas ir - audzināt cilvēku no nulles. Ņemot vērā, ka ar to saskaras absolūtais vairums pasaules iedzīvotāju, būtu dīvaini dot padomus par bērnu audzināšanu, ja pašiem tādu nebūtu. Pirms četriem mēnešiem tepat, uz šīs zemes, kur stāvu (nu labi, es sēžu dīvānā, bet tepat blakus) piedzima mūsu meita. Nebija taču ilūziju, ka es varētu gribēt dzemdēt mazāk kā absolūti natūri. :) Es tik ļoti gribēju, lai dzemdības notiek mājās, mierā, ka "visa pasaule sadevās rokās, lai...", NĒ! DIEVS teica: "lai notiek pēc Tavas vēlmes, mana meita!" un sponsorēja man šo prieku. Varbūt tas bija arī meitiņas dēļ, jo pastāv iespēja, ka citur kāds būtu viņai traucējis ienākt pasaulē dabiskā ceļā.
Pirmos pāris mēnešus nodarbojāmies ar Dievam tīkama ceļa meklēšanu bērna audzināšanā, jo, protams, zvanīja visas sieviešu kārtas radinieces, lai izteiktu viedokli, balstītu pieredzē. Zinām, kā paši esam audzināti un to nevēlējāmies kopēt, tādēļ ļoti intensīvi nācās izmeklēt reakciju uz "ko darīt, ja bērns raud" jeb "kā neizaudzināt bērnu par nīkuli nedz par agresoru". Tagad, kad pagājuši jau četri mēneši, jūtamies diezgan komfortabli attiecībā uz zīdaiņu uzvedības hendlingu. Cik ļoti mums izdosies pasargāt savu bērnu no ļaunuma ievazāšanās viņas sirdī, tas būs atkarīgs no mums un Dieva žēlastības, par to varēšu atskaitīties nākamajā desmitgadē. :) Izolēt no šīs pasaules mēs viņu nevaram - lai viņa spētu pasaulei kalpot, diemžēl, arī viņai būs jāiepazīst Sātana darbu sekas, bet cik tālu viņu laist, par to vēl domājam (es runāju par opcijām publiskā skola/privātskola/mājskološana).

Pagaidām galvenā atziņa ir tāda - mēs raugāmies uz viņu un sajūsmināmies kā par kaķiem uz FB sienas - vai, cik viņa mīlīga, kādas skaistas actiņas, cik viņa centīgi veļas uz vēderiņa, kāda gudriniece utt. Dievs mums devis bērnus, lai mēs saprastu Viņa skatījumu uz mums. Arī Viņš ar SAJŪSMU skatās uz katru no mums pat tad, kad esam iekrituši dubļos. Viņš katru no mums individuāli izstrādāja, radīja un pārodmāja un šo savu veikumu Viņš arī redz un bauda. Protams, ja bērns apzināti dara nepareizi, ir smaga sirds, bet vecāka ieguldījums un mīlestība tādēļ nebeidzas. Dieva mīlestība uz mums un ilgas pēc komunikācijas nepārtrūkst tikai tādēļ, ka ignorējam saucienus mūža garumā. Dievam smaga sirds ir par katru bērnu, kurš apkritis, sasities un raud. Viņš ilgojas, kaut mēs ieklausītos Viņa balsī, ka sasitums sadzīs un pāries, ka būs labāka diena. Bet mēs tikai brēcam un lādamies, neļaujot Viņa vārdiem un siltajai plaukstai mūs veldzēt. Jā, cilvēki ir zīdaiņi, ierāpušies sūdu čupā, neredz ne gala, ne malas, brēc, spārdās, vaino viens otru un ignorē Tēva siegto plaukstu. Tēvs viņus ceļ ārā, bet viņi brēc, spārdās un krīt atpakaļ iekšā. Stulbie cilvēki. Lepnie un iedomīgie cilvēki. Kaut jūs saprastu,ka tā sūdu čupa jums par lielu un smagu, lai tiktu ārā saviem spēkiem!

(comment on this)
watt

9:41AM

man dažreiz (arvien biežāk) gribas mainīt darbu un meklēt jaunos kolēģus - tādus, kur neviens neiečekos kodu ar TAB simboliem un trailing whitespace.
tas ir, varētu jau sākt esošos kolēģus arī terorizēt, bet tad vienalga jauns darbs būs drīz jāmeklē, ir aizdomas. un tad jau labāk uzreiz meklēt tādus, apgaismotus (izlaižot terora fāzi).

ja cilvēks nespēj/negrib/neinteresē ielikt [x] Always indent with space un izveikt [x] Replace tabs with spaces un [x] Remove trailing whitespace, un vispār, "Show trailing whitespace" un "Show leading tabs" - tad tāds cilvēks arī citās lietās ir neuzmanīgs.

(3 comments | comment on this)

Sunday, September 14, 2014

watt

7:37PM

"Man bij viena balta kaza,
tā man deva pulka piena:
pienu ēdu, pienu dzēru,
pienā muti nomazgāju."

Nez kas tas par "pulka" pienu. Kautkāds militārs/armijas termins?

(16 comments | comment on this)
augsne

8:04PM

Šajā nedēļas nogalē pirmo reizi redzēju un dzirdēju, kā mans brālis publikas priekšā spēlē ģitāru un dzied. Riktīgi kruti. Sapratu, ka nekad nemaz nebiju dzirdējusi, kā viņš normāli dzied, jo mājās jau pārsvarā notiek visādi balss treniņi izdziedāt kaut ko galīgi augstu vai galīgi zemu. Mums bija tāds ģimenes pasākums ar mūziku un dzeju (es un māte ar dzejām, māte un brālis ar mūziku), un es tieši padomāju, cik forši ir būt tieši tādā ģimenē, cik forši, ka tajā ir tieši šie cilvēki. Man ir tas reti sastopamais veiksmīgais gadījums, kad cilvēki ģimenē patīk un interesē arī kā personības.
Pasākums vispār bija ļoti neparasts. Tā kā laukos sanesa kilogramus ar puķēm, sirds lūza, ka nevaru tās puķes atvest uz Rīgu. Likās, ka lielākā daļa apmeklētāju patiešām klausās, nākuši ar interesi. Satiku divas savas bijušās, vismīļākās literatūras skolotājas. Pavisam neparasti tieši tā arī sajusties - ka esi tāds pazudušais dēls, kurš pēc n gadiem atgriezies un, izrādās, tevi gaida un par tavu klātbūtni ļoti priecājas. Man likās, ka vēl esmu par jaunu tādai sagaidīšanai.

(comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)