tacet's Friends

Thursday, August 28, 2014

augsne

11:48PM

Šeit kara nebūs.

(comment on this)
unpy

10:16PM - Šitāds pants, tāds pants un vēl trīs, lai sanāktu pieci.

Pavisam īsi par visām tām politikām, ko nekādi nevar iespaidot. Lasu visa veida aktuālās ziņas, kā tur visi visur apspriedušies un visu ko domājuši un izdomājuši. Nekā jauna - pirms pamatīga laika par līdzīgu situāciju Bidstrups jau izzīmējās. Arī ar mums būs tas pats.

(3 comments | comment on this)
unpy

1:19PM - Interesanti.

Nu jau kuro dienu visa veida soctīklos novēroju, kā cilvēki savā nebeidzamajā alkatībā stiepj mājās maisus ar baravikām. Ko jūs ar to milzīgo lērumu baraviku iesāksiet, ja vien jums pašiem nav savs sēņu restorāns, protams?

(27 comments | comment on this)

Tuesday, August 26, 2014

augsne

10:37PM

Šovakar man piezvanīja no LU - es esot vēstulē jautājusi, kad notiks sociālo prasmju treniņi. Lai arī man tā informācija bija diezgan būtiska jau sen un tagad man tā jau ir e-pastā, tomēr likās forši, ka piezvana un paziņo, ka fakultātē jābūt rīt. Patīkama sajūta, ka tur neviens neatmet ar roku, ka gan jau tagad manā e-pastā tā informācija ir.
Ir drusku tāds "cik aizraujoši, wow", bet tajā pašā laikā studiju sakarā nepieredzēts miers. Es grasos laikus un mierīgi aiziet gulēt, lai varētu piecelties kādu pusotru stundu pirms došanās ārā no mājām. Gribas visu lēnām un priecīgi. Būs labi.

(2 comments | comment on this)
unpy

6:12PM - Nedaudz par etimoloģiski - semantisko.

Arī par sudzismu pie reizes, sudzisms - tas ir aktuāli. Mums un ne tikai mums ir vēsturiski raksturīgi cilvēkus vai to grupas raksturot, apsaucot tos vai tās dažādu dzīvnieku nosaukumos. Visiem ir diezgan skaidrs, kas ir domāts, ja kādu nosauc par cūku, zosi vai ēzeli. Lūk, ja par visu citu kaut kādas versijas ir, par "ēzeli" ir zināmas neskaidrības. Pilnīgi noteikti klātesošajiem ir zināmas teorijas vai versijas, no kurienes un kādā veidā šis apzīmējums latviešu valodā ienācies. Pastāstiet, lūdzu.

(9 comments | comment on this)
unpy

4:27PM - Laika vērotāja un citas piezīmes.

Augusts. Jau teju vai nedēļu jūtos omulīgi tad, ja esmu telpās un džemperī. Cilvēki līksmo, baravikodami, šitik daudz baraviku neesot bijis pat labākajos pēcčernobiļas gados.

Iz citām ziņām - pēdējā laikā cītīgi skatos "Criminal Minds" un mēģinu izprast, esmu sociopāts vai tomēr prasts psihopāts, visai labi iekļaujos lielajā vairumā to viņu šēmu, tikai tās amerikāniskās ievainojamības un trausluma tā pamazāk, taču tas viss štrunts. Vairāk aizdomājos par to, cik mūsdienu kino un citās radošajās industrijās viegli īstenot slaveno deus ex machina principu. Pie tam, ja visa veida eiripīdi šo izmantoja kā negaidītu risinājumu, tad pēdējos gadu desmitos mākslas filmās un seriālos scenāriju herakli ap šo būvē visu sižeta līniju, jo, patiesi, nav nekā vienkāršāka, kā piesēdināt pie datora kādu briļļainu vai mazāk briļļainu būtni, kas, intensīvi klabinot kaut kādu sviestu komandrindā, veic brīnumu pēc brīnuma. No vienas puses jauki, ja cilvēks pie datora tiek pielīdzināts Harijam Poteram ar viņa brīnumzizli un vaimandieniņ burvju vārdiem, no citas - manuprāt, tas ir tikai viens solis līdz tam, lai iedzīvotāji sāktu uz sārtiem dedzināt datoradministratorus vai pielūgt veļasmašīnas.

(8 comments | comment on this)
augsne

12:07PM

Vau, Viesturs Rudzītis dabūjis pa mizu. Man patīk komentāros jautājums Vai Jūs tiešām uzskatiet, ka tverat pasauli tieši tāpat, kā vīrietis?, jo, nu, varbūt es viena tāda īpaša, īpaša, bet es ne starp sievietēm, ne vīriešiem neesmu atradusi kādu, kurš tvertu pasauli tāpat kā es.
Nezināju, ka A. J. Stabingis par šo visu jau iepriekš izrakstījies, bet aizraušanās ar "Skeptikafe" (īpaša uzmanība tiek pievērsta kritiskai, zinātniskai domāšanai un zinātnes popularizēšanai sabiedrībā) komplektā ar tādiem izteikumiem kā - Viestura rakstos un citur paustās idejas par vīriešu-sieviešu lomām un attiecībām saskan ar senām cilvēces patiesībām (likumiem), kas ir aprakstītas Ājurvēdā un citās līdzīgās mācībās. Šīs patiesības dzīvo ikvienā no mums, tomēr ne katra saprašanai tās ir pieejamas. -, izklausās kolorīti.
Mani jau tāpat aizkaitina, ka tik bieži nākas sastapties ar viedokli, ka psihoterapija ir tukša parunāšana, kur tevi pamācīs, kā dzīt (bija domāts "dzīvot", bet derēs arī dzīt kā sadzīt pušumam vai dzīt, piem., muļķi), bet Rudzīša fenomens tādu priekšstatu tikai kultivē. Ļoti dusmojos.
Bet varbūt vienkārši nevaru pārdzīvot, ka reiz pēc viņa lekcijas, kas beidzās ar vīra un dēla pavēršanos pret "postītāju sievieti" izvarošanas aktā, tās dienas laikā apraudājos vairākas reizes no tā vien, ka kāds man kādas stundas garumā borējis iekšā, cik sliktas, ļaunas un briesmīgas ir sievietes.

(15 comments | comment on this)
augsne

12:43AM

Gaidīju tramvaju un vēroju rosīgo žurku, ko citi, garāmejošie, likās nemanām. Vai tā būtu tā pati žurka, ko pirms četriem gadiem tomēr redzēja arī slimnīcas personāls?

(comment on this)

Saturday, August 23, 2014

augsne

11:05PM

12 kilometri, piecas ar pusi stundas (ar pasēdēšanām).
Vecrīgas gliemeži.
Bezpajumtnieks, kurš saka, ka šņabi viegli dabūt, to regulāri piedāvājot, bet, ko ēst, neesot, vai varot palūgt naudiņu maizei; atdodu pēdējos 11 centus, atvainojos, bet man tiešām vairāk nav.
Ceļa vidū ievainots balodis, sākumā mēģina kaut kā tikt uz ceļa malu, bet kāda mašīna vēl aizķer aiz spārna. Putns saraujas kamolītī, groza galvu; mašīnas triecas garām.
Hospitāļu un Ieroču ielas stūris.
Kapi. Tur aizslīd garām trīs jaunieši, kas paši izskatās kā no kapa izkāpuši - klusi, sejas bez izteiksmes. Koku stumbri un zari maigā, tumšpelēkā tonī.
Mirdza Ķempe un Eriks Ādamsons ielā, kas atgādina Stokholmu.
Vīrietis autobusu pieturā ar hiēnas skatienu.
Imanta Kalniņa 4. simfonija Liepājas simfoniskā orķestra izpildījumā.
Tramvajā zeltzobainais vecis un vēl viens vīrietis, kurš smaida ar lūpu kaktiņiem uz leju, ko ievēroju tajā pašā reizē; mazliet ceļoju laikā. Kāds cits iereibis vīrietis izber no kurpes akmeni un pamāca meiteni, kuras sarunu ar draudzeni noklausījies, ka nav pareizi uzskatīt, ka viņa pati pie visa ir vainīga, gan jau, ka viņas mīļotais nav nemaz tāds zelta gabals.

(6 comments | comment on this)
augsne

7:35PM

Nupat gāju un pārdomāju, ka kādreiz, kad man gandrīz nebija pašai savas naudas, pa laikam atradu to uz ielas, bieži atradu arī iesāktas vai pat neatvērtas cigarešu paciņas, ko tolaik turēju zelta vērtē. Padomāju, ka tuvākajā laikā man arī droši vien noderētu kāda materiālā palīdzība 'no augšas', un tieši tajā brīdī ieraudzīju 10 santīmu monētu sev pie kājām. Dievs par mani ierēc.

(2 comments | comment on this)
intenormal

6:39PM - kas es esmu?

ārstējos ar stipru melno tēju.

Current music: Kent - Var Är Vi Nu
(7 comments | comment on this)
augsne

2:37PM

Esmu mazliet kļuvusi par cilvēku, kurš ilgojas, lai par visu paziņo laikus, lai nav haosa, steigas un trauksmes. Domāju, ka tas šobrīd radīs visvairāk grūtību studiju procesā. Mani jau tagad nogurdina, ka studijas sāksies tūlīt, bet vēl ir dažādas lietas, par ko nav pietiekamas informācijas. Tāpat nesakārtotība - aktīvie jaunieši, kuri mācīsies psiholoģiju, nemaz nevar tikt uz informatīvo pasākumu 28. augustā, jo tad ir tie sociālo prasmju treniņi. Lai arī es esmu pēdējais cilvēks, kuru varētu interesēt ņemšanās visādās studentu aktivitātēs, es tāpat aizkaitinos, ka nav nekādas kārtības. Katrs dara pa savam, vispār neko nesaskaņojot. Tas ir tik neierasti, ka mani nomāc šīs lietas, jo agrāk tā nekad nebija, bet tas laikam tāpēc, ka es nekad nemaz negatavojos uz tādu kārtīgu studēšanu; arī pati negrasījos kaut ko plānot un daudz maz organizēti mācīties vai vispār dzīvot. Tagad man arī pašai daudz vairāk gribas piedalīties kārtošanā.

(14 comments | comment on this)
mindbound

6:39AM

Choose your own adventure.

Patiesībā determinisms un kauzalitāte neizskatās šādi, bet kā labdabīgu humoru par tēmu un pret metafiziskas brīvās gribas ideju es joprojām to varu novērtēt.

Current mood: awake
Current music: Empusae - Error 404: Metaphorical Loss: Ekro-Alakin
(7 comments | comment on this)

Friday, August 22, 2014

mindbound

6:08PM

Cilvēkam nenaidīgā multiversā visi Evereta zari būtu tādi, kur Cibas platforma nav salipināta no samirkuša kartona un maisu auduma.

Current mood: blank
Current music: Trent Reznor - Quake OST: Focus
(2 comments | comment on this)
intenormal

5:21PM - !

alu bļaģ

Current music: Dead Kennedys
(6 comments | comment on this)
augsne

11:40AM

Plikbildes jeb kas lācītim vēderā. )

2012. un 2014. )

(18 comments | comment on this)
intenormal

11:30AM - zzz

bļa kā viss zajebala

Current music: Rubļ - Pizģec
(6 comments | comment on this)

Thursday, August 21, 2014

augsne

8:19PM

[info]orissa manī neklausās, jo lasa manu cibu, lai uzzinātu, kā man iet. Izdomāju, ka man arī jāpalasa - nez, kā man iet.

(comment on this)
intenormal

4:13PM - arrrrgh

nu kas i ko? kas jauns?

es esmu jauns.

jau vairākas dienas cenšos piecelties 6-7.

skuju.

Current music: Morrissey - Sing Your Life
(3 comments | comment on this)
mindbound

10:15AM

Don't just build things, build people.

Current mood: awake
Current music: Diary Of Dreams - Nekrolog 43: Malice
(comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)