tacet's Friends

Friday, April 18, 2014

unpy

11:58AM - Sarežģīta izvēle.

Katru gadu Lielajā piektdienā latviešiem jāveic sarežģīta izvēle, jo:

1.Ja lielās piektdienas rītu priekš saules lēkta speķi ēd, tad tai gadā neredz čūskas.
2.Cik čūsku Lielā piektdienā nosit, tik grēku Dievs piedod.

Vissmagāk, droši vien, klājas visiem tiem, kuri neēd pēc 18:00, gan jau, ka šito var izturēt tikai un vienīgi katru rītu pirms saullēkta gabalu speķa notiesājot. Un tad jau fig čūskas redzēt, kur nu vēl nosist un dabūt tās pašas grēku atlaides par speķa rīšanu no rītiem.

Informatīvais atbalsts no http://valoda.ailab.lv/folklora/ticejumi/lielap.htm

(6 comments | comment on this)

Thursday, April 17, 2014

unpy

10:39PM - Īsi par īpatnējo.

Kaut kas nedaudz īpatnējs ir apstāklī, ka suņu barība veikalā maksā ap 6EUR/kg, aber cūkgaļa - ap 3EUR/kg.

(10 comments | comment on this)
unpy

6:28PM - Īsi par nacionālismu.

Nav mums nacionālistu, nu, vai gandrīz nav. Lielais vairums to, kuri sevi dēvē par nacionālistiem, ir prasti rusofobi, kuru saprātā visas brīvās vietas aizņēmusi baža "atnāks krievi un visu atņems". Pofig, ka lielākajai daļai nav īsti ko atņemt un, ka post factum atnākuši un visu atņēmuši ir pašu bāleliņi un zviedru banķieri, tāpat lielais vairums tūdaliņu "nacionālistu" ir gatavi mesties kaklā katram, kurš nerunā krieviski, jo skaidrs, ka, ja atnāks zviedrs vai vācietis, tas gan visu neatņems, gluži otrādi - visu uzcels, lai kāds arī nēģeris būtu.

(27 comments | comment on this)
unpy

3:57PM - Par ēšanu.

Jāapēd kāds cukurgrauds tomēr.

(5 comments | comment on this)

Wednesday, April 16, 2014

unpy

4:31PM - ***

Ciršļu cirslis, ciršļu ķēniņš, pat varētu teikt.

(17 comments | comment on this)
augsne

4:04PM

Vienmēr esmu apskaudusi tos, kuri nosapņo dzejoļus. Tagad, kad man tā gadījās, modinātājs visu tekstu aizslaucīja no atmiņas, izņemot pēdējos vārdus, par ko jau sapnī padomāju, ka būtu jāpārstrādā: "Gaisā ož augstākais mērs." Tiesa, sapnī tas bija Salēja dzejolis, varbūt tāpēc man nomodā nepienākas to pierakstīt un uzdot par savu.

(6 comments | comment on this)

Tuesday, April 15, 2014

unpy

1:23PM - Nedaudz par smalku uzvedību.

Pavisam nesen noskatījos populārinātniski audzinošo filmu "Sisidra" un atmiņā atsvaidzinājās viens no labas uzvedības stūrakmeņiem, kura jēga man nebija izprotama nedz maziņam esot, kad konkrētais pārkāpums tika nikni apkarots no visa veida radinieku un citu audzinātāju puses, nedz tagad, kad nu jau bezmaz vai esmu gatavs sākt audzināt citus. Kur fiška, kālab pie pusdienu galda bērns nedrīkst šūpot kājas?

(43 comments | comment on this)

Monday, April 14, 2014

mindbound

3:56PM

Būtu labi, ja tas, ka manu migrēnas lēkmju (t.i., to, kuras neizdodas laicīgi novērst ar zālēm) vidējais ilgums pēdējā pusgada laikā ir pieaudzis par aptuveni 25 procentiem, būtu tikai pārejoša parādība un nevis tendence (šodien - nepilnas sešas stundas, ar auru, nelabumu, fotofobiju un koordinācijas traucējumiem, pilnu komplektu). No tā nemirst, bet būt tik nelietojamam pusi dienas vidēji dažas reizes mēnesī un vēl redzēt šajā sakarā šķietami augšupejošu statistiku? Not fun.

Current mood: awake
Current music: Suspiria - The Great And Secret Show: Silver
(8 comments | comment on this)
watt

10:22AM

"Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā uzskata, ka šim incidentam pievērsta nesamērīgi liela uzmanība. Tā ļoti negatīvi ietekmējusi abas ģimenes. Bērnus nevar dalīt upuros un agresoros. Viņi ir tikai bērni."

Izceltā frāze ļoti raksturo Latvijas valsts (neoliberālo) ideoloģiju. Noziedzniekiem visas tiesības, upuri tiek ignorēti.

(8 comments | comment on this)

Saturday, April 12, 2014

unpy

11:44AM - Grāmatnieka piezīmes.

Izlasīju cibas aprindās tikpat kā nezināmo Ievas Melgalves gabalu "Mirušie nepiedod". Grāmata nav bieza, 270 lappušu lielu burtu, tomēr vienā vakarā ar šo galā netiku, jo aizmigu. Iespējams, vaina ne tik ļoti grāmatā, cik apstāklī, ka šo sāku lasīt trijos naktī. Fakts, ka turpināju un, attiecīgi, pabeidzu lasīt nākamajā vakarā, kas tomēr bija piektdiena un, lasot, lepni atteicu kaimiņiem pievienoties orģijās, kas tiek sauktas "uz vienu vīna glāzi", liecina par darbu tikai to pašu labāko. Ja par formu un saturu, savukārt. tālāk - nežēlīga kritika )

(5 comments | comment on this)

Friday, April 11, 2014

watt

2:36PM

xkcd ieķēzījis komiksu par to kā Heartbleed gļuks darbojas (darbojās). Ļoti svētīgi - jo padara jautājumu viegli uzdodamu: kāpēc serverim, atbildot uz "ping" pieprasījumu, būtu JĀKOPĒ atmiņā kautkas? Kāpēc nevar vienmēr atbildēt "pong", bet bija, redz, jākopē no ienākušā pieprasījuma dati, un nebija jāpārbauda, ja nu ienākušais pieprasījums ir "hostile"?

Jebkura datu kopēšana ir riskanta operācija, ja tā var atgriezt servera atmiņas stāvokli (un sekojoši izpaust kautkādu informāciju). Tāpēc "kopēt" datus tā vienkārši nevar, ir jāpārdomā vispirms, "ko īsti es te daru? ko īsti es te kopēju."

(comment on this)
unpy

11:45AM - Par labu evolūcijas

teorijai spēlē fakts, ka daudziem cilvēkiem patīk fotografēties apķērušamies ap koku vai vienkārsi pieslējušamies pie tā. Acīmredzot, koks arvien ir tāds kā drošības simbols, ar kuru tiešā kontaktā esot, cilvēks jūtas droši un nepiespiesti pat tad, kad uz šo tiek tēmēts.

(15 comments | comment on this)
unpy

9:28AM - Interesantais SPAMs.

Mēdz būt interesantas mēstules, taču šīsdienas sūtījumu nez vai kas pārspēs. Tas, ka subjektā rakstīts "SVARIGI", vēl neko nenozīmē, taču piekritīsiet, ka, saņemt vēstuli ar subjektu "SVARIGI", ja sūtītājs ir Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu baznīca, ir pat nedaudz bailīgi. Atver, aber tev ar bazūnēm tieši ausī un miroņi sāk apkārt staigāt vai kā tā.

Izrādījās ļoti līdzīgi - iekšā bija links uz jūtūbes klipu, kurā viens no pareģiem pareģojis, ka visi tie, kuri saņems slavenās personu apliecības, tiks viltīgā veidā ar sātana zīmogu apštempelēti un dievs no šiem novērsīsies pavisam. Mani šī ziņa sasniedza par vēlu, personas apliecību jau esmu saņēmis. Ja kādu interesē detalizēta informācija - http://www.youtube.com/watch?v=OnROV65jl04#t=372

(21 comments | comment on this)
mindbound

1:07AM

The last two weeks have been making me want to have hatesex with data analysis software. Make of that what you will.

On the same note, once the binocular vision code changes are up and running, I think we are good to scale the LGN model up to full size. I think, now with some certainty, that it works like the evolution fairy intended.

Current mood: awake
Current music: The Eden House - Half Life: Wasted On Me
(comment on this)

Thursday, April 10, 2014

unpy

11:56PM - MAS. Nedaudz Lušera.

Сам тонко чувствует окружающих и нуждается в таком же отношении. Склонен к наслаждению вещами, доставляющими чувственное удовлетворение, отвергает все безвкусное, пошлое и грубое.

Нуждается в тишине и покое, если в этом ему отказано, становится раздражительным. Обстоятельства стесняют и ограничивают свободу его действий, заставляя временно отказаться от всех радостей и удовольствий.

http://propos.ru/lusher/start.php

(1 comment | comment on this)
augsne

4:27PM

Mans tētis ir šūnu biologs!

(comment on this)
intenormal

9:27AM - yey

preambula preambula
tu man mūžam neapniki

pļaķ

Current music: LR1
(1 comment | comment on this)

Wednesday, April 9, 2014

mindbound

10:38PM

Five for the future, part 7 (6, 5, 4, 3, 2, 1):

Current mood: awake
Current music: Murcof - Cosmos: Oort
(comment on this)
intenormal

2:24PM - bresident, mans bresident...

Te citādi plāns ir nosprausts, kur ja mēs ejam, nu, ka vajag tā tur tajā virzienā.. Lai, nu.. Ka jāsaprot,ja mēs desmit gados nepanāksim Eiropas Savienības vidējo līmeni, tur nevar.. mīņāties te kaut kā no pakaļas, ja, nu nē. Te tādu šaubu man nav, ja panākšana netiks panākta, nu, sekas kādas - tad Latvija politiski tā vairs nepastāvēs pēc desmit gadiem. Politiski, to es te tā gribētu uzsvērt, ka es to ņemu vērā, pie sirds, ja, tā dziļi un pamatīgi. Ka pēc desmit gadiem es, Bērziņš, nu varbūt ka būšu citur kaut kur. Ka nebūšu prezidents, tautai, nu kā šodien, te mani atbalsta, mīl mani tauta, man šaubu nav.

Būtībā šis jautājums par virzību uz priekšu, nu tā lai taisni ir, ja,ir būtisks, pēc būtības. Būt mums vai, nu kā.. var arī atpakaļ, atiet, un tad tur nebūšanas, krīze var atgriezties. Jārēķina. Tagad mēs pēc Krimas, te šis jautājums ir vairāk kā būtisks, un ir arī, protams, pieņemtie virzieni kā rīkoties. Nu ir viņi zināmi. Es katrā gadījumā tos papīrus Laimdotai iedevu, tur uz galda tika nolikti, ja. Nu tad jāstrādā.

Tā cita lieta, ka nu tur, politikā bieži vien, lai ietu uz priekšu, ir vajadzīgs kompromiss. Man nav. Es kā tautas prezidents, nu man ir tā ētika, bet viņiem.. Saliekot kopā, viņi tur nevar, bez kompromisa nevar. Nu lai tad strādā! Es nevaru visu vērtēt, jo ne sevišķi rūpīgi sekoju, lai saprastu, kur bija vajadzīgs kompromiss, kur ne. Man vācu prese ir, lasu, nu katru dienu. Tur mums jātiecas, bet nav, ka nu tas kompromiss tāpēc jātaisa, tad šaubu nav, ka ir tad jāiet.

Katrā gadījumā tādu precīzu atbildi, nu tā lai jūs, ja, saprotat, varēs dot pēc kaut kādas laika distances. Vai slikti, vai labi. Bet tad tie devēji lai arī atskaitās, nu tā ir, redziet.. katram jāpadomā, ko viņš ir darījis, nu kāpēc un par to naudu, ja, ka tur ekonomika svarīga. Nu nevar noliegt to.

Es tikai vēl gribu pateikt to, ja, cik man tā informācija ir. Darīšu visu, lai Latvijā nevaldītu vadoņi, bet lai vara būtu tautas rokās. Ka iziet tas politiķis cauri sietam, ja. Nu kad ir šī te perioda, vajadzības ir, un tad tie trendi... Tam jāatbilst, tas ir vienkārši. Nu diemžēl tā pasaules pieredze rāda, ka tas tīri saprātīgi tiek darīts. Mēs visu to esam ar partijām pārrunājuši. Ļoti atklāti un konkrēti. Bet nu ko es te atskaitīšos, nē nu jā, ka uz priekšu jāiet, tas arī jums.. Visiem. Savai Latvijai. Mana vērtību orientācija visa, ka tur nu cik ir, ir vērsta uz Latviju, es darīšu visu vislabāko, lai Latvija visumā varētu iet uz priekšu. Tur ir tā atbilde. Ja ir kaut kādi labāki priekšlikumi, lūdzu.


http://twitlonger.com/show/n_1s1b1dn

Current music: Against Me! - Black Me Out
(comment on this)
mindbound

2:43PM

Ja kādam vēl nav priekšstata, kas ir rape culture vai ka tā tiešām eksistē, iesaku palasīt komentārus pie šī raksta. Via [info]hedera.

Current mood: blank
Current music: L'Effet C'Est Moi - Il Sole A Mezzanotte: Striges
(29 comments | comment on this)

Navigate: (Previous 20 friends)