- 3/6/20 05:03 pm
- Interesanti arī, kā psiholoģiski iedarbojas visa šī nepārtrauktā sludināšana, ka visu laiku jāmazgā un jādezinficē, rokas un var inficēties no virsmām.
Es sāku ļoti apzināties, ko aiztieku, un man sāk kļūt nepatīkami, piemēram, spiest pieturas signalizēšanas pogu sabiedriskajā transportā (stājas tikai tad, ja esi signalizējis, ka grib izkpāt), vai luksofora pogu zaļajam signālam (tas ir vispār drausmīgi, ka gājējiem vienmēr ir jāspiež poga un jāgaida, lai dabūt zaļo singālu un tas, pie tam, vienmēr ir mega īss). Šodien slimnīcā vispār nekam negribējās skarties klāt - lifa pogām, durvju rokturiem.... ārstam, pie kura konsultējos, arī laikam nepatīk, ka visi aiztiek viņa durvju rokturi... visai uzkrītoši steidzās pats atvērt un aizvērt durvis.
Lai gan es ļoti labi racionāli apzinos, ka šobrīd te vēl ir tik maz gadījumu, ka varbūtība, ka tieši uz tām virsmām būtu COVIDs ir ļoti niecīga. - 11 teicaMan ir ko teikt
- 3/6/20 09:08 am
-
iedarbojas gan tas, par ļaunu nenāks uzmanīties. sabiedriskajā nenovelku ādas cimdus, slēpjos aiz šalles un smērēju degunu ar zvaigznītes balzamu!:)) neeju ļoti tuvu klientiem darbā un dezinficēju rokas un gaisu, un virsmas.
vakar ienāca kliente, kura runāja pa telefonu un ignorēja savus 3 klepojošos bērneļus, kas visu aiztika. nebija omulīgi.
vispār jau tas arī pret citiem vīrusiem līdzēs. - Piebilst
- 3/6/20 09:10 am
-
skumji ir tas, ka tāpat kā Austrāliju, arī vīrusu daudzi izmanto FB savai pašreklāmai, lai pievērstu sev uzmanību. nu jau diezgan apnicis. nez kas būs nākamā tēma.
- Piebilst
- 3/6/20 09:38 am
-
man jau gadiem ir pretīgums pret virsmām, it īpaši sabiedrisko tualešu krāniem un durvju rokturiem PĒC roku nomazgāšanas, jo liekas, ka pieskaršanās tiem kaut kā defeats the purpose of roku mazgāšana in the first place. tad nu es cītīgi krānus veru ciet ar citām rokas daļām un durvis veru vai nu ar papīra dvielīti vai auduma piedurkni.
- Piebilst
- 3/6/20 09:43 am
-
tos divus objektus es arī jau gadiem visādi izvairos tieši aiztikt :)
Tagad sāk uznākt arī nepatika pret personīgo mobilo telefonu... - Piebilst
- 3/6/20 10:04 am
-
Man tas pēdējais. Atnācu mājās nomazgāju rokas un sapratu, ka telefons arī jāmazgā.
- Piebilst
- 3/6/20 02:14 pm
-
Tik nez ar ko mazgāt. Viena lieta, kas veikalā toč bija izpirkta bija mitrās dezinfekcijas salvetes. (un makaroni)
- Piebilst
- 3/7/20 10:17 am
-
Korpusam droši vien var uzlikt vāciņu, ko mājās atnākot var noņemt. Ekrānu droška ar kkādu spirtu (Austrālijā nepārdod https://en.wikipedia.org/wiki/Rubbing_a
lcohol ?), bet vnk tāda stiprāka noslaucīšana arī gan jau fiziski nodabū nost mikrobus. Tā roku mazgāšana arī ir daļēji ziepes, bet daļēji arī vnk fiziska zarazu noņemšana. - Piebilst
- 3/9/20 11:08 am
-
Mums te ekspertu padomos kaut kur parādījās, ka telefonus ar spirtu labāk netīrīt, jo tas noārdot kaut kādu tur aizsargpārklājumu un tad tie vīrusi vēl vairāk pie ekrānstikla ķeras.
- Piebilst
- 3/9/20 11:12 am
-
Te veins piemērs, kur neiesaka lietot "cleaning products": https://www.9news.com.au/technology/cor
onavirus-how-to-clean-your-phone-to-help-s top-the-spread/89733b8d-56ca-48ff-aa84-5 f00c5d31883
Bet bija kaut kur arī tieši par spirtu - man šķiet, speciālājā sabiedriskās mēdiju organizācijas koronavīrusa jautājumu un atbilžu podkāstā, kur eksperti atbild uz publikas jautājumiem - Piebilst
- 3/10/20 04:01 pm
-
Tikko atradu iekš The Guardian:
Apple now says you can use alcohol wipes to clean your phone, after a decade of insisting it will damage the touchscreen if you use anything other than “a soft, lint-free cloth”.
In an update to its support pages, published on Monday, the company has added a specific box-out to answer the question: “Is it OK to use a disinfectant on my Apple product?” While the update is not specifically linked to coronavirus, it comes as experts around the world highlight the need for sanitation to prevent further spread of the virus.
“Using a 70% isopropyl alcohol wipe or clorox disinfecting wipes, you may gently wipe the hard, non-porous surfaces of your Apple product, such as the display, keyboard, or other exterior surfaces,” the company says. “Don’t use bleach. Avoid getting moisture in any opening, and don’t submerge your Apple product in any cleaning agents.”
Users had previously been warned that disinfectant wipes may damage the oleophobic coating on the screen, which helps keep them free of fingerprint smudges. - Piebilst
- 3/6/20 11:49 am
-
Jā, piekrītu, mobilais diez kas nau :(
- Piebilst