- 3/1/20 04:29 pm
- Āzijas lapas veiksmīgi izraisīja intolerances simptomus... visas aizdomas lieku uz tām, kas ir kaut kāda ūdenskrese, un šodien ēdu tikai sarkanās.
Kolēģi raksta e-pastus,ka COVID dēļ negrib braukt uz konferenci Zviedrijā.
Ēhm... Zviedrijā gadījumu ir 12, Austrālijā 15 + 10 uz tā japāņu kruīza kuģa, un vietējie infektologi/epidemiologi domā, ka līdz pat 50% Austrālijā dzīvojošo agri vai vēlu inficēsies un izslimos neskatoties uz visu robežu slēgšanu.
Vietējie zinātņieki, kas steigšus strādā pie vakcīnas un drīz sāks testēšanu uz dzīvniekiem, prognozē, ka paies kādi 18 mēneši, līdz vakcīna izies caur visiem testiem un birokrātijai un varēs tikt plaši pielietota. - 12 teicaMan ir ko teikt
- 3/1/20 09:14 am
-
Tas, ka eventuāli varētu tā būt, ka 50% izslimos, nenozīmē, ka mums nevajadzētu pamatīgi ierobežot kustību, tāpēc, ka iedomājies nenormālo slodzi uz veselības sistēmu. Tā slimība nav tik viegla, lai katrs mājās varētu izslimot.
- Piebilst
- 3/1/20 09:43 am
-
Kā jau pie snorkes iekomentēju, 80% slimo vieglā formā. Un procentuāli vairāk visās vecuma grupās līdz 70. Bērniem vispār simptomi lielākoties ir ne smagāki par saaukstēšanos.
- Piebilst
- 3/1/20 09:45 am
-
pie mums tv saka, ka jānoturas vēl mēnesi, jo pavasarī un vasarā gripa izbeidzas pati no sevis, tas vīruss nedzīvo kaut kādos grādos. vai tā ir, ka apstākļos, kas līdzinās mūsu vasarai, neslimo?
- Piebilst
- 3/1/20 09:51 am
-
Pie mums TV ignorē realitāti, ka Irānā šis vīruss tīri labi izplatās, par spīti +15..+18 grādu temperatūrai.
- Piebilst
- 3/1/20 09:55 am
-
spriežot pēc šī https://www.yr.no/place/Iran/Teheran/Te
hran/hour_by_hour.html viņiem tur spirgts pavasaris, varētu atbilst mūsu martam - Piebilst
- 3/1/20 10:12 am
-
Pie mums nekādas runas par siastību ar laika apstākļiem vispār neparādās.
Lai gan te tiko ir beigusies vasara un sāksies tipiskā gripas sezona. - Piebilst
- 3/1/20 09:53 am
-
Nav jau svarīgi procenti. Svarīgi ir absolūtie skaitļi, cik tu vari sabāzt slimnīcās. Pie tik liela R0 arī visi veselīgie jaunieši aplipinās vecmāmiņas, bet visām viņām vienkārši nav vietas un aparatūras.
- Piebilst
- 3/1/20 10:11 am
-
Tas gan, varētu jau parēķināt, cik piemēram Latvijā ir cilvēku vecumā virs 70 un virs 80, pareizināt ar teiksim 50% inficēšanās līmeni un zināmo smago gadījumu proporciju un paskatīties, cik vietu slimnīcās varētu būt nepieciešams (ne vienlaicīgi protams). Gan jau kāds to dara. Cerams!
Turēšos pa gabalu no zviedru vecmāmiņām, tā kā taisos iegriesties arī Latvijā, tad arī no latviešu.
Vēl jau varētu arī rūpēties, lai visi vismaz pret sezonālo gripu ir vakcinējušies - lai nepārklājas pieprasījums pēc hospitalizācijām.
Epidēmiju speciālisti jau vispār uzskata, ka globālu epidēmiju situācijās, slēgt robežas nav tas labākais, to esot vērts darīt tikai atsevišķās visai izolētās salu valstīs (piem. Jaunzēlande). Tāpēc jau WHO nerekomendē to darīt.
Bet tā jau ir pavisam cita plaša diskusija. - Piebilst
- 3/1/20 10:14 am
-
It kā, bet no otras puses, Ķīnas ātrā un drastiskā reakcija vismaz "nopirka laiku" pārējai pasaulei, kādas divas-trīs nedēļas. Cik nu kura valsts izmantoja to laiku.
- Piebilst
- 3/1/20 06:46 pm
-
es jau ieposteju pie sevis - sobrid mums cel paniku par to, ka 10% vajag reanimacijas gultas ar aparatiem, un tadu pietrukst; parastajai gripai taa nav
Un tie nav tikai vecie - mums tas pirmais pacients 38g futbolists arii reanimeejaas kadu laiku - Piebilst
- 3/2/20 03:02 am
-
Ķīniešu statiska bija, ka 80% viegli simptomi 4,7% ļoti smagi, pārējie pa vidu.
It kā atbilst, ja pieņem, ka visiem ļoti smagajiem un daļai vidēji smagajiem vajag aparātus... - Piebilst
- 3/2/20 03:06 am
-
Un jā, jaunākiem, lai gan mirstība ir ievērojami zemāka, tomēr nav nulle
- Piebilst