Andris

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

4. Decembris 2021

martcore @ 06:56: Долин говорит, что «Последняя дуэль» — самый реалистичный фильм в карьере постановщика, и сравнивает его с «Царством небесным» и «Робином Гудом» (их тоже снял режиссер). Скотт отвечает: «Пошел на ***, пошел на ***. Спасибо большое [за вопрос], но пошел на ***».

pelnufeja, posting in iztulko @ 01:58: Sveiki!

Vai cloisonné pastāv kāds latvisks tulkojums?

3. Decembris 2021

basta @ 21:12: bērni lasa grāmatu.

Rasa: Kā radās utis?
Toms /smejoties/: No Jēzus!
Rasa: Jēzus nav īsts.

martcore @ 21:09: tāpat esmu sagaidījis farming simulator 2021

uzreiz jautājumi
kas, bļ, ir malčers?
es tā arī nesaprotu, ko viņš dara, izņemot to, ka pļauj zāli

toties elektroiekrāvējs ir labākais
lēts, ekoloģisks, figačī visas paletes
skatoties uz to, gribas jau lai viss darbotos no elektrības, nevis bendžas

beidzot spārnus ir izpletis tāds lauksaimniemcības tehnikas brends, kā valtra!
vispār vienmēr ir bijusi topā
būs jāpaskatās uz valtras lielajiem traktoriem

basta @ 18:58: *Runāt gribās, taču, lai nedalītos ar būtisko, paprasīšu:
Satiekas kāds Kadirovs ar kādu Lāci, kurš lūdz atvainoties pirmais?

watt @ 16:09: gaismas ātrums ir viens no visuma pamatlielumiem.

gaismas ātrumu definē kā 299792458 metri sekundē. tā ir precīza definīcija, jo metrs šobrīd ir definēts kā attālums ko gaisma noskrien vakuumā 1/299792458 daļā sekundes (nevis kā neskaidrs stienis kaut kādā mēru palātā).

kā definē sekundi? vēsturiski tika definēta kā "1/86400 no dienas", bet skaidrs ka kādas planētas ap savu asi apgriešanās periods ceļojot ap kādu zvaigzni, kādā patvaļīgi izvēlētā galaktikā, nav fundamentāls pamatlielums.

tagad sekunde ir pārdefinēta kā laika sprīdis kas paiet lai notiktu cēzija-133 izotopa izstarotā mikroviļņa 9 192 631 770 svārstību.

Vācu wiki paskaidro, cēzijs vibrē uz 9192631770 Hz, jeb .

Viens hercs, definē vienu vibrāciju sekundē. Hercs kā vienība ir 1/s (1/T - T ir laika vienība, sekunde).

Hercs kā birka, ko piekārt, protams ir forši, bet tas ir tikai viena fiziķa uzvārds. Dzīvojās tāds Henriks Hercs, un še tev - viņa uzvārds pēkšņi ir fizikas parādības "cikli sekundē" apzīmējums. (Ārkārtīgi žēl ka zinātnieku duo Cox-Zucker nekad netiks šādi pagodināti.)

Bet atgriežoties pie metra definīcijas, fundamentāli tas ir attālums ko gaisma noskrien 1/299792458 daļā no tā laika sprīža kurā cēzija-133 atoms cenšas novibrēt* 9192631770 reizes.

Es vēršu uzmanību uz to, ka šie skaitļi ir kaut kādi dīvaini, desmitnieku skaitīšanas sistēmā izskatās kā no gaisa pagrābti. Man ir klusa cerība ka būtu iespējams fiziku pārrēķināt kādās citās vienībās, un atklātos tādas foršas sakarības. Kā, piemēram, kad paņēma ūdeni (H2O molekulas šķidrā stāvoklī), un viens litrs ūdens 0°C temperatūrā svēra vienu kilogramu: sasienot tilpumu, masu un temperatūru pie skalas 0 atzīmes**.

***

Tikko apskatījos vai youtube ir kaut kas jauns pateikts par string theory. Nav nekā jauna. Strikti sakot, string theory nāk no 1970 gada, un jau nosvinēja 50 gadu jubileju. Teorija postulē ka visums viss ir vibrācijas.

_______

* Šeit ar "novibrēt" ir domāts "periods of the radiation corresponding to the transition between the two hyperfine levels of the ground state" - īstenībā te viss copy paste no wikipēdijas

** Jā, sanāk temperatūra 0°K ir vēl viens fundamentāls pamatlielums. Šeit 273.15 K ir arī tā biški no ūdens pagrābta atzīmīte.

penny_lane @ 15:31: ieraudzīju galīgi apsnigušu Irbīti, vilku ārā telefonu, lai nobildētu visu to sniega bārdu un sniega visu, bet pa priekšu ejošā sieviete izvilka telefonu sekundes ātrāk, uzsmaidīju viņai un teicu, ka es tieši arī taisījos bildēt, lai viņai glīši, bridu tālāk, priekšā paslīdēja un nokrita cita sieviete "nu, brīnišķīgi" viņa sarkastiski nolamājās, kamēr mulsi stāvēju, raudzīdama, vai viņai viss labi. viss bija labi, tik vien kā izkratīja sniegu no somas, un tālāk šļūkāja piesardzīgi, apzinoties, ka zoles neklausa, un es viņai iedrošinoši uzsmaidīju, kamēr viņa kaut ko teica par "peldēšanu", jā, sniegs svešiniekus satuvina, patērzēt uz ielas, un brist kupenas tālāk, nodomāju, un tad m. atsūtīja ziņu, ka esot sarkanais brīdinājums vai kas, lai cilvēki nepametot mājas, un tas salikās tik smieklīgi.

covidu mēs pārdzīvojām, bet, lūk, atnāca sniegs.


atcerējos Paula grāmatu par sniegu.

martcore @ 14:39:
mana recenzija par oksija jauno albumu (1/6000):
tur ir pārāk daudz lietu, kuras es nevaru nemīlēt (no monētiņas fīta līdz pārdomām par mākslīgā intelekta sirdi; no the streets references līdz bobam dilanam; no baltkrievu ģēnija domino ietekmēm līdz normanam meileram; no road rage līdz jaunajai atklātībai)
brīnišķīga platef @ 09:53:
vakar saku, ka citām gan vīri no rīta notīra mašīnas.
šorīt pamostos - stāvvietā visas mašīnas apsnigušas, bet mana - tīra.

māte daba, savukārt, uzreiz nodomā - cerēji izsprukt cauri sveikā? ha! še tev!
putina bez apstājas, kā būsiet pamanījuši.
nezinu, kā vispār tagad kaut kur izbraukšu, jau no rīta mūs nēsāja uz visām pusēm.
nepatīk man tā, nepatīk, nav droši.


2. Decembris 2021

scaramouche @ 23:05: Ja abi:
a) tikai nozaru speciālisti varētu būt ministri
b) būtu tiešā iebalsošana pa nozarēm

Esmu gatavs derēt, ka veselības ministre būtu homeopāte.

adirred, posting in pajautaa @ 16:03: Nodokļi
Kaut kad jūlijā VID bija sūtījis man ziņu par to, ka jānomaksā ienākuma nodoklis par 2019.g. Šo vēsti nupat tikai ieraudzīju, jo, nu nedaru es vairs neko Latvijā kopš 2016.g., kad bija pēdējās mazās lietiņas par autoratlīdzībām.

Summa niecīga, pat ar visu nu jau sarēķināto sodu (nu jā, jo neesmu laikā nomaksājis, protams) tikai daži eiro.

Tomēr biju izbrīnīts, kā man kaut kas pēkšņi 2019.g. varēja rasties. Kopš 2017.g. dzīvoju Zviedrijā. Uzrakstīju VID jautājumu par šo. Tāpat arī minēju to, ka tā viņu lapa EDSā, kur it kā vajadzētu būt deklarācijai ar aprēķiniem, neveras (rāda kaut kādu error mesidžu). To gan viņi noignorēja, bet par nodokli atbildēja šādi: "Piemaksa izveidojusies neapliekamā minimuma dēļ. Tā kā ir nokavēts deklarācijas samaksas termiņš, lūdzam Jūs sadaļā "Maksājumi" apskatīt esošo parāda apmēru un apmaksāt to."

Esmu tiešām neizpratnē, kāds neapliekamais minimums, no kā tāds varēja rasties. Kādi būtu minējumi?

klusais_okeans @ 11:36: par 2021 sliktāks bija tikai 2014, bet toreiz viss bija tik ļoti sliktāk, ka svēru glītus četrdesmit cik tur kilogramus, kas manās acīs izlīdzina bilanci vismaz līdz neizšķirtam

skafandrs, posting in pajautaa @ 04:18: Dzīve nerīgā
Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!

dooora @ 04:42: sī jū lēter, aligēter

1. Decembris 2021

artis @ 20:58: Zemmour 4
https://www.youtube.com/watch?v=k8IGBDK1BH8

dooora @ 21:42: Back on the Chain, Gang!

basta @ 16:59: Runāt gribās, taču, lai nedalītos ar būtisko, pastāstīšu, ka 20 pēc minūtēm pie kompa mans motocikls ieguva 2.5x vairāk zirgspēku nekā bija iepriekš. Atpakaļceļā pa lietu un ļoti stipru vēju lidoju pār kalniem. Nosalu.

aai, posting in pajautaa @ 16:56: ViiPiiEn
Sveiki,
Kurus no VPN servisiem jūs ieteiktu privātai lietošanai? Express VPN, Surfshark... kādu citu?
Neesmu privāti aktīvi lietojis un īsti nezinu, kas skaitās value for money?

f @ 16:26:
kā iedomājos, ka tagad visu ziemu katru rītu būs jāizveic vispirms sevis, tad E satuntulēšana un tad mašīnas izrakšana no sniega, tā pilnīgi vispār negribas kustēt. kā to dara tie, kam vairāk par vienu bērnu un pie tam vēl paspēj 8.00 uz darbu, es nezinu. šorīt arī - viss bija labi, līdz pamanīju, ka zābaki otrādi uzvilkti, jopcik copcik!
nosvīdu, kamēr pārvilku, un zaudēju vismaz četras minūtes.


artis @ 00:02: Prof. Fabio Vighi
- The pandemic lockdowns were brought in for the vaccine
- The vaccine was brought in for the vaccine passport
- The vaccine passport was brought in for the biometric ID
- The biometric ID was brought in for the central bank digital currency
- The CBDC was brought in to enslave you

https://twitter.com/lasinterferenc1/status/1465255870212849664

Powered by Sviesta Ciba