|
| Kā varbūt esat pamanījuši, tad es veidoju galda RPG sistēmu. Es līdz šim tai nebiju izdomājis nosaukumu un apzīmēju to ar man vien pašam saprotamu tehnisku produkcijas nosaukumu „Ion Engine Hypersystems” kuru neplānoju lietot priekš fantasy RPG nosaukuma .
Es nebiju tā baigi aktīvi un ar baigo pašmērķi līdz šim domājis nosaukumu, bet ik pa laikam piefiksēju idejas kas ienāca prātā (visbiežāk gan pārliecinājos, ka tāds nosaukums jau ir izmantots kur citur). Respektīvi ar nosaukuma domāšanu es nesteidzos.
Šobrīd esmu nonācis līdz tādam nosaukuma variantam kuru +/- varētu varbūt arī lietot, bet nav teikts, ka tāds noteikti būs gala nosaukums.
Nosaukums, kuru domāju varbūt izmantot ir Folkland Heroes
Jautājumi Jums 1. Vai nosaukums Jums patīk? Varat novērtēt skalā 1-10 cik tieši patīk/nepatīk. 2. Vai tas Jums asociējas ar klasisku klišejišku fantasy galda rpg? 3. Vai tas Jums nerada asociācijas ar Folklendu salām? Angliski šīs salas raksta Falkland Islands, kas ir reāla vieta uz zemes. 4. Varbūt Jums ir kādas citas domas vai idejas nosaukuma sakarā?
Jau iepriekš pateicos tiem kas atbildēs . |
|
| Burvīgi ,savā parastā priestera-sludinātāja roleplay stilā sludinot bullshitu, enreidžā iedzinu vienu i-cukkarpas spēlētāju.
Man gan liekas, ka tūlīt atnāks Galadriela un iešķiebs man soda procentus par vecuma starpības ļaunprātīgi izmantošanu or smth. Tas nebija baigi speciāli un iepriekšēju nodomu, bet nu beigās varbūt vajadzēja nemest ogles ugunī. |
|
| Man liekas pagalmā mūsu mājas māmiņas gatavo revolūciju. Sastājušās aplī ar ratiņiem vai bērniem pie rokām un kaut ko aktīvi spriež. Man liekas pie vainas ir tas, ka bija mājas balsojums par to vai vajag vai nevajag labiekārtotu spēļlaukumu pagalma vidū.
Bija jāiet pie apsarga parakstīties, tagad pie ziņojumu dēļa bija rezultāti, ka tik un tik no tik ir nobalsojuši par (bija vairākums neatceros precīzu skaitli) taču nepietika balsis, lai būtu kvorums. Man liekas tā, ka kaut kur pašam akurāt jāiet ir neefektīva sistēma. Vajag pa darbadienu vakariem izstaigāt ar paraksta blanku pa dzīvokļiem jo es pats arī aizmirsu aiziet nobalsot. Lai arī pašam man bērnu laukums nav aktuāls, tā jau droši vien būtu nobalsojis par. Nav jau žēl un saprotu arī citu cilvēku loģiskās intereses. |
|
| Pēc sākotnējās mauku mājas šoka, man šī spēle patīk arvien vairāk un vairāk. Notika skolēnu šķirošanas ceremonija, mani pēc paša vēlēšanās iešķiroja Slīdenī, kaut pēc „statiem” esot sanācis Grifidors lol.
Ar to man arī atklājās vesela čupa ar lokācijām kur var doties un darīties. Šī spēle izskatās tuvāka atvērtam larpam nevis parastai sižet orientētai foruma lomu spēlei. Pilns ar lokācijām, pieņemu, ka būs NPC kvesti, bet kas jo vairāk patīk, izskatās, ka pats var domāt priekš sevis nodarbošanos un izvēlēties ko darīt un ko nē. Bars ar cilvēkiem, katrā ziņā man šobrīd forumu spēle rada vairāk larpiskas sajūtas un es to vērtēju pozitīvi.
Katrā ziņā spēles veidotāji tiešām labi pastrādājuši un izveidojuši in general atvērtu pasauli kur spēlētājs tik var darbināt iztēli (saprāta un noteikumu robežās) un izklaidēt sevi.
Iespējams man pietrūks tas aspekts kas man dažkārt patīk larpos, ka pirms spēles neizveidoju premeidotu party no pazīstamiem cilvēkiem ar kādiem 4-5 cilvēkiem, kas darbojas kā vienots elements un kopīgi ietu kvestos viens otru atbalstot un izrullējot visu pasākumu (ne uz ļaunas citu spēlētneprasmes rēķina bet gan uz efektīvas godīgas sadarbības pamata). Protams, to var darīt un mēģināt veidot arī spēles ietvaros ar citiem tēliem taču es vienkārši in real life neuzticos lielākajai daļai spēlētāju, ka ar viņiem var izveidot tīri roleplay pārtiju kura darbība un izteicieni pārlieku neietekmē real life emocijas.
Ar savējiem cilvēkiem varētu klasiskā D&D sadarboties orienteta pārtija tradīcijās katrs izveidot tēlu ar stirpām īpašībām kādā noteiktā aspektā un tad kā vienots elements katrs ar savām stirpām īpašībām palielina kopēju party spēku/efektivitāti un nosedz citu tēla vājās īpašības.
Anyway eju domāt sev tēlam uzdevumu ar mērķi ko sasniegt ar ko tēls varētu nodarboties turpmākos pāris momentus/dienas. |
|
| Palasīju vēl dažus topikus www.i-cukkarpa.lv šoreiz man emocijas no bordeļa iespaidiem mainījās krietni pozitīvā iespaidā. Tur patiešām ir arī virkne ļoti interesanti un aizraujoši tēli. Laikam jālasa turpmāk ir filtrētā veidā, ka skipo crapu un lasu interesanto.
Mans šī brīža favorīts ir elfs frakā. Tas mani patiešām pārsteidza un aizrāva visaugstākā mērā tā it kā būtu lasījis Roulingas sarakstītu Hariju Poteru.
Tai pat laikā tas manī radīja nelielas pārdomas par to cik pats esmu izlaidies un degradējies veidojot lomu spēliskos aprakstus. Radās motivācija kādam laikam censties un vairāk piedomāt pie tā ko iesūtu, piedomāt pie detaļām un kopainas iederīgumu, nevis vienkārši kaut ko ātrumā uzrakstīt un praktiski nepārlasot sūtīt tik iekšā. Ir tomēr jācenšas. |
|
| Es naivs puisis būdams domāju, ka www.i-cukkarpa.lv ir foruma lomu spēļu portāls. Ziniet, tie ir salti meli. Tā ir jauniešu virtuāla seksa platforma.
Es neko ļaunu nenojauzdams uztaisīju tēlu un man jau pēc dažām stundām sūta sirsniņas un tekstus no sērijas „Sveiks mans mīļais Ledus Princi.” Normālā situācijā es domātu, ka otrā galā ir kāds 60 gadīgs spalvains vecis kas izklaidējas, bet tas ko tur raksta izklausās pārāk patiesi, lai tā diemžēl būtu patiesība. Nu vai arī pretī ir tāds pats skilled „Intrigants” kā es Auces intrigu portālā. |
|
| Papētīju vēlēšanu likumu (konkrētāk vēlēšanu rezultātu skaitīšanas sistēmu)
un saliku to kopā ar savu minmaxētāja, mančkina un vecā čitera domu gājienu.
Izdevās atrast dažas ne gluži broken stratēģijas, bet īstu klasisku minmaxēšanu
imo gan.
Skaitot vēlēšanu rezultātus, viena lieta ir, ka tiek saskaitīts cik balsis
ir nodotas par konkrēto partiju, taču papildus tiek skatīts cik balsis tiek
nodotas par konkrētiem saraksta kandidātiem, jo balsojot sarakstā atzīmē
„plusiņu” tiem kandidātiem kas patīk labāk par citiem un „mīnusiņu” tiem kas
nepatīk. Skaitot vēlēšanu rezultātus katrs kandidāts kam nav papildus atzīme,
dabū 1 punktu (balsi), tam kuram ir „plusiņš” 2 punktus, bet „mīnusiņš” 0
punktus.
Kas beigās rezultējas tajā, ja saraksts „Lēts šņabis visiem par brīvu”
ieguvis 20 vietas Saeimā, tad no sarakstā iesniegtajiem 80 deputātiem (es
neņemu vērā vēlēšanu apgabalu faktoru, lai lieki nesarežģītu minmaxēšanas
saprašanu kā arī tas šajā gadījumā ir mazāk būtiski) tiek tie 20 kuriem ir
visvairāk punkti. Kārtība kādā kandidāti sarindoti vēlēšanu zīmē ir pofig līdz
brīdim kad rodas situācija ar vienādu punktu skaits 20. un 21. vietas ieguvējam
(tad tiek tas kurš bija sarakstā atzīmēts augstākā vietā).
Līdz ar to nonākam līdz stratēģijām kā efektivizēt „plusošanu” un
„mīnusošanu”.
Sabalansētā stratēģija
Klasiskā stratēģija, ka liekam plusiņus tiem kas mums patīk un mīnusiņus
kas nepatīk, bet neko nedaram tiem par kuriem pofig. Plusiņi iegūst 2 punktus,
mīnusiņi 0 punktus, bet nemainītie pofigisti 1 punktu kas nozīmē, ka tie kuri
mums patika iegūst 1 punkta pārsvaru par pofigistiem un 2 punktu pārsvaru pār
negatīvistiem.
Supermančkina stratēģija
No 30 kandidātiem sarakstā mums patīk 5 gab (par pārējiem pofig). Tiem
pieciem pieliekam „plusus” visiem pārējiem „mīnusus”. Plusiņi iegūst 2 punktus,
mīnusiņi 0 punktus kas nozīmē, ka patīkošie mūsu balsošanas rezultātā ieguva
attiecībā pret pārējiem kandidātiem 2 punktus vairāk (nevis 1 ja nebūtu
svītrojuši pārējos). Šī stratēģija ļauj papildus (par 1 punktu vairāk)
atbalstīt tos kas mums patīk, taču neļauj papildus ieriebt tiem kas nepatīk.
Pimpja stratēģija
Mums konkrēti kretinē kādi 3 kandidāti no saraksta (par pārējiem pofig).
Tiem trim pieliekam mīnusus, pārējiem plusus. Plusiņi iegūst 2 punktus,
mīnusiņi 0 punktus, kas nozīmē, ka kretinējošie mūsu balsošanas rezultātā
neieguva (zaudēja attiecībā pret pārējiem) 2 punktus (nevis 1 ja nebūtu
plusojuši pārējos). Šī stratēģija ļauj papildus (par 1 punktu vairāk) ieriebt
tiem kas mums nepatīk, taču neļauj papildus atbalstīt tos kuri mums patīk.
Pilnīgi jūtu sevī vēlmi aprakstīt to tautas valodā un darīt tautai zināmu,
ka efektivizēt sevi. Vēlēšanu iecirkņa rezultātu skaitītājas gan droši vien tad
mani ar sūdainu mietu gribētu slānīt.
|
|
| Izdomāju, ka jāpakačā angļu valodas skills un jāpalasa grāmatas angļu valodā. Es patiesībā tā nekad no A-Z neesmu izlasījis nevienu romāna izmēra literāru grāmatu angļu valodā.
Tā kopumā mans english lasīšanas skills ir tāds, ka internetā wikipediu un jebkādu citu internetu resursu lasu principā pilnīgā pofigā neapstājoties, tik pa retam kad gadās kāds dīvains/nezināms termins kuru akurāt gribās saprast jāiemet acis tildē. Bet nu internetā resursi jau nav nekāds literārs darbs un viss ir imo ir ļoti vienkāršā valodā, lai tādi pajoliņi kā es var neatejot no kases visu saprast.
Lasot es netulkoju uz latviešu valodu, bet lasu un domāju angļu valodā. Tik ja akurāt gadās kaut kāda sarežģīta izteiksmes forma ko uzreiz neuztver/nesaprot, tad uz attiecīgo daļiņu smadzenes pārslēdzas no vienkāršās lasīšanas un lasīšanas-tulkošanas režīmu.
Tagad beidzot saņēmos izlasīt pirms 5 gadiem sapirktās Star Wars grāmatas. Konkrēti lasu X-Wing: Rogue Squadron
Šī grāmata, protams, jau nav nekāds literatūras šedervs kuru būtu sarakstījis tāds literatūras dižgars kā Umberto Eko kura sarakstītos brīnumus lasot latviešu valodā ir jātur blakus svešvārdu vārdnīca, lai izprastu terminu vissmalkākās nianses.
Taču neskatoties uz to, šī Star Warsu grāmatas popkornīgā literālā valoda ir un tomēr paliek literārā valoda. Respektīvi, ar to es domāju, ka parastā wikipedias valodā visādas darbības un stāvokļu raksturojumus parasti apzīmē ar visvienkāršāko un populārāko vārdu piemēram „look” nevis „squint”, taču literārā valodā tiek lietoti visādu darbību, epitetu, stāvokļa raksturojumi visdažādākajās variācijas, kur vismaz pusi es noteikti nezinu.
Tā tipa, ka baigi tas traucētu nav jo lasot tekstu es tipa visu saprotu. Taču virkni vārdi es saprotu intuitīvi un pēc konteksta nevis tā, ka es spētu akurāt pateikt ko tieši tas nozīmē. Piemēram, es saprotu, ka konkrētais vārds varētu nozīmēt „skatīties uz to tur”, bet es nezinu, ka tā ir skatīšanās stāvokļa raksturojuma smalkāka nianse, ka tas nozīmē nevis vienkārši skatīties, bet gan „šķielēt uz to tur” vai „ar skatienu caururbt to tur”.
Pirmo nodaļu izlasīju skatoties vārdnīcā nezināmos vārdus, taču man apnika šķirstīt vārdnīcu un otro nodaļu izlasīju vārdnīcā neieskatoties ne reizi, respektīvi necentos precizēt vai esmu pilnīgi sapratis pareizi teikumu un nemēģinot līdz galam izprast kāds ir šī epiteta latviskais analogs.
Bet tad atkal ja es lasu neskatoties vārdnīcā, es nemācos jaunus vārdus. Varbūt tad jāpāriet uz režīmu, ka skatos vārdnīcā katru trešo vai piekto vārdu kuru es nesaprotu un nevaru precīzi pateikt kā tas tulkotos pareizā latviešu valodā. Hvz, jālasa tālāk un jāskatās kā attīstīsies lasīšanas manieres. :) |
|
| Sūtot pieteikumu SUXam aiz neko darīt saskaitīju cik
LARPos esmu piedalījies. Secināju, ka krietni vairāk nekā biju domājis. Protams,
virkni no tiem nevar uzskatīt par īstiem LARPiem, bet nu tomēr.
Interesanti cik spēles sanāktu LARPu veterāniem no mūsu
komunas. Imo visvairāk būtu Dveshy (par Drakonistiem neko nezinu).
2005. gads
1. TN:C
2006. gads
2. Ceļš 2
3. Uvaisas
Krēsla
4. S.U.X
5. Sala
6. Wolfsong
7. Masku
balle Vestdeilā
2007. gads
8. Burvji
vs Tehnokrāti (Latcon kabineta spēle)
9. Drakons
un Lauva (Konana Larps)
10. Star
Wars: Dengolas drupas
11. Tolkien
LARP in Estonia
12. Wolfsong
2
2008. gads
13. Nolādēto
tīstoklis
2009. gads
14. Against
the Night (Babylon 5 settinga kabineta spēle Mittlepunkt 2009 ietvaros)
15. Versus
16. Dzīres
Telsas pilī
17. Žanetes
minilarps
18. Battlestar
Galactica
19. Airsoft
„LARP” Utumar Alive 2
20. Hobitu
LARPs IV
21. Robins
Huds
22. Raganas
Ceļš – Rītausma
23. Zelta
galvaskausa sala
24. Airsoft
„LARP” Utumar Alive 3
25. Mistērija
(Andzas & Bembija kabineta spēle)
2010. gads
26. Nolādēto
tīstoklis 2
27. Jaunā
Cerība 3
28. Airsoft
„LARP” Gvatemalas kartelis
29. Upeszemes
valdnieks
|
|
|