Atmiņas rijēju sacensības
Podā salīdzināts Opera 9p1 un Firefox 1.5 Beta 2 atmiņas patēriņš. Secinājumi bija - abi rijīgi, bet Firefox drusku rijīgāks. Opera cītīgāk atbrīvo operatīvo atmiņu, stumjot datus uz virtuālo.
Veicu līdzīgu salīdzinājumu zem Ubuntu Breezy. Atšķirībā no CooLynX, mans salīdzināmais Firefox ir 1.0.7 - jo tas ir tas, ko ikdienā lietoju. Tiesa gan, arī apkarināts ar paplašinājumiem. Viss salīdzinājums, protams, ir galīgi neobjektīvs, kaut vai to pašu paplašinājumu dēļ. Piemēram, pateicoties adblock, Firefox nerādīja visas reklāmas un tā droši vien nedaudz ietaupīja. Lai salīdzinājumu padarītu pilnīgi bezjēdzīgu, jāpiebilst, ka man ir arī visai miglains priekšstats par to, ko manis mērītie lielumi - RSS (RES, Resident Set Size) un VSZ (VIRT, Virtual Size) nozīmē. Viens skaidrojums, ko atradu (šeit):
VIRT is virtual memory usage, it can probably be best described as the app's used address space - every library the app uses, every data it creates, everything is included here. If the app requests 100M memory from the kernel but actually uses only 1M, VIRT will still increase by 100M.
RES is resident memory usage, i.e. what's actually in the memory. In a way it could be probably used for measuring real memory usage of the app - if the app requests 100M memory from the kernel but actually uses only 1M, this should increase only by 1M. There are only two small problems, a) RES doesn't include memory that's swapped out (and no, the SWAP field in 'top' is not usable, it's completely bogus), b) some of that memory may be shared.
Kas tad man tur sanāca:
Skaitļi uz Y ass ir megabaiti. Nekādi jēdzīgi secinājumi nesanāk. Skaidrs tikai, ka Firefox ēd vairāk, bet Opera arī ar pāris MB neapmierinās.
Turpinājumā - mērījumu dati, no kuriem tika taisīts grafiks
( ... tālāk ... )