csm

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

22. Jūlijs 2017

brokolis, posting in pajautaa @ 09:46: Labdien,

Vēršos pie Jums, jo tiešām nevarēju internetā atrast.

Kur var nopirkt šķidro parafīnu (lakas cietēšanai) ?

Paldies

21. Jūlijs 2017

martcore @ 23:34: este bueno
iešu lasīt vien tālāk o.henriju
kāposti ar karaļiem nezaudē savu svaigumu arī pēc gadiem

aai, posting in pajautaa @ 17:47: Patoss vs Pathos
Vienkārši moka ziņkāre (un arī pieļautā kļūda sarunā ar angli, smadzenēm tobrīd domājot latviski (rakstot WhatsApp ziņu latviski), bet esot angliskā vidē) - svešvārdam "patoss" un pathos (angliski) taču ir vienāda izcelsme, ne? Taču nozīmes pielietojumā ir teju pretējas:

Pathos is a quality of an experience in life or a work of art that stirs up emotions of pity, sympathy and sorrow.
Patoss - kaislīga jūsma, aizgrābtība, ļoti liela pacilātība.

Kā nākas?

blond, posting in pajautaa @ 18:17: Hei! Atceros kādu runājam, ka Ventspilī jauns krogs esot atvēries? Ka tik pat ne "hipsterkrogs"? Vai kāds kaut ko zina un var ieteikt?

vistu_zaglis @ 16:29: Labi, būs man arī jauns tags jāievieš.

K-x: ārā stāv čuvaks un ar automehānisku zemes placinātāju placina zemi. skaņa wtf.
VZ: Bļaģ, pagaidi, hasn’t the flat earth society gone too far already?

Also, ar nevaldāmu jaudu nemīlu šo dienu, es viņai pa labam iesaku vienkārši doties projām un vairs nebūt.

Garastāvoklis:: Reference error
Mūzika: Zrní / Následuj kojota - Live Acoustic Version
Tags:
chimera @ 16:04: tikko izlasīju vistracinošāko YA PNR (es tagad zinu, ko tas nozīmē) triloģiju ever. pirmo grāmatu izlasīju pirms gadiem, tajā pat bija kaut kas smieklīgs un iekšējo 12gadnieci aizķerošs, tad nu šovasar nozagu internetos divas pārējās un metos lasīt.

āāāā! ja gribat pārvērsties par sieviešnīdējiem, lasiet obligāti. kas tām bābām galvā darās (resp, par ko viņas fantazē?)? kā raksta gūdrīdos:

Isobel whinged and whined non-stop and was all about saving Varen (the boy she dated for all of 5 minutes) from Lilith/the dreamworld, she didn't give a damn about her friends, family, or school. All that mattered was Varen, it was pathetic. Meanwhile Varen spent all his time either brooding or snarling or threatening to kill Isobel. Which somehow lead to Isobel begging Varen for forgiveness despite him trying to kill her and causing her all kinds of chaos and pain. She risked her life and mental state and did everything in her power to save him from all the trouble he caused himself and the ungrateful sod just threw in back in her face and twisted things to make everything her fault.

būtu smieklīgi, ja nebūtu tik sadzīviski.

ulvs @ 15:19: Pirms 10 gadiem "visi" ņirgājās par mani kā vegānu, bet tagad bezmazvai šķiet, ka pus ciba ir kļuvuši par zālēdājiem. Savādi, ņemot vērā, ka tagad tas ir pops. Cilvēki parasti bēg no popa (tikai faking nestāsti man, ka tas ir veselības apsvērumu dēļ, liekuli!).

ulvs @ 15:17: ripperoni
Česters mūžīgi rāpos zem mūsu ādas.

 Savdabīgs lēmums no viņa puses (nerunāsim par occult music industry šoreiz). Taču vēl pirms pāris mēnešiem viņa izteikumus, ka LP fani "gotta fkn move on", cilvēki un īpaši fani, un kritiķi uzņēma negatīvi un pat ar nopēlumu. Šos vārdus Česters veltīja tieši tiem daudzajiem faniem, kuri pamatoti nopēla jaunā LP albuma popsīgo skanējumu.


svesinieks @ 15:03: #eject
Trīcošu, pēc cigaretēm un sviedriem dvakojošu, roku viņš uz mazas, saņūčātas rūtiņu lapas strēmelītes uzraksta "nodot" un iespiež darba devēja stingrajā plaukstā un paceļ kreklu, atsegdams iepriekš prasmīgi noslēpto izpletni.

lemurs, posting in pajautaa @ 14:18: perniones
visu zinošā Ciba, saki, kā latviski sauc tos niezīgos, sarkanos pampumus, kas no aukstuma parādās galvenokārt uz roku un kāju pirkstiem un locītavām. (nē, tie nav gluži apsaldējumi, jo parādās aukstumā un mitrumā arī temperatūrās virs nulles). latīniski perniones, angliski chilblains, itāliski gelloni, leitiski nuožvarba, krieviski цыпки utt.
izdodas atrast tikai apzīmējumu “sala puni”, bet jābūt taču vēl kādam. mums tak te mēdz būt auksts!
ir "dzērvju zābaki", bet to lieto tikai par ielaistu stadiju kājām. bet rokām?
paldies jau iepriekš!

likcepure @ 12:21: Internets
Ar ko jūs parasti sākat, kad uznāk vēlme nosist laiku internetā?

kautskis @ 10:36: Tev nepārdod produktu, tu esi produkts
Vispār interesanti sanāk. Biznisa presē tagad ir modē rakstīt opinion pieces par Generation Z (oi, jūs uzmanīgi ar tik dāsnu šķiešanos ar alfabētu, kā sauksit paaudzi pēc paaudzes Z?!), un doma ir tāda: viņi, edz, auguši krīzes apstākļos, kad naudiņas bijis maz, turklāt viņiem interneti ir rokas stiepiena attālumā, tādēļ viņi uzreiz redz cauri zīmolu bulšitam un uz zīmoliem nepavelkas.

Ha, pamanījāt, cik veikli še ir noslēpta pretruna? Lūk, še viņa ir: interneti rokas stiepiena attālumā. Lūk, lūk. Zīmolu nicinātāji paaudze Z jebkuŗā brīdī var izvilkt savu aifonu, uzgūglēt, tieši kādēļ tas zīmols ir slikts, un varbūt pat izsludināt feisbukā – atturieties no tā un tā zīmola, tas nav labs. Jūs domājat, ka tā ir nejaušība, ka tieši Apple, Gūgle un Feisbuks ir starp ejošākajiem mūsdienu zīmoliem? Salīdzinot ar Gūgli, Kokakola šķiet vien sājš burbuļūdens.

Neticiet pastāstiem par zīmolu nāvi, tās ir muļķības. Zīmoli mūsdienās ir spēcīgāki kā jebkad agrāk. Varbūt ne gluži tie zīmoli, kas agrāk bija spēcīgi, un varbūt ne tajos veidos, kā ir pierasts. Bet viņi ir spēcīgi, turklāt tur ir izaugsmes iespējas. Agrāk cilvēki zīmolus ēda, dzēra, vilka mugurā, ar zīmoliem brauca un varbūt ar zīmoliem izklaidējās. Protams, zīmoli arī tad vēlējās, lai patērētāji viņus mīlētu un ar viņiem identificētos, un cilvēki arī mīlēja un identificējās. Tomēr tagad zīmoloto jomu ir daudz vairāk un pat ir diezgan pagrūti atrast kādu, kas nav zīmolota.

Kā cilvēki mūsdienās meklē informāciju? "Bibliotēka" nav zīmols; Gūgle ir. Kā cilvēki dalās ar fotogrāfijām no ceļojuma? "Diapozitīvu vakars" nav zīmols; Instagrams ir. Kā cilvēki iepazīstas? "Zaļumballe" nav zīmols, Tinderis ir. "Lielisks bojeviks, ne acu atraut" nav zīmols, "Tāda un tāda supervaroņa filma" ir. "Televizors" nav zīmols, Netflix ir. Un tā uz priekšu.

Mūsdienu cilvēki ne tikai identificējas ar zīmoliem un ne tikai pieņem tos kā savus; viņa draudzējas caur zīmoliem, radoši izpaužas caur zīmoliem (paskatieties, cik bieži cilvēki instagramā liek heštegus #canoneos, #nikonshot vai #iphoneonly), viņiem ir sekss caur zīmoliem, bet pats galvenais – viņi cenšas piederēt grupai "tāda un tāda zīmola patērētājs" (sk. "Zvaigžņu kaŗu" cienītāju subkultūru vai rindas pēc aifoniem.)

Sajūtiet atšķirību. Nevis zīmols cenšas uzķert to, kas ir aktuāls un tam pielāgoties – nē, patērētāji ar atvērtām mutēm stāv un gaida, ko tādu izcilu zīmols viņiem pateiks. Zīmols neseko; zīmols vada. Ar zīmolu identificējas nevis tāpēc, ka patērētāja vērtības sakrīt ar zīmola vērtībām, bet gan tāpēc, ka patērētājs cer, ka kaut daļiņa zīmola spozmes uzspīdēs arī viņam. Atcerieties, kādu laiku katrs tūtiņdreijers (vai tūtiņdreiers?) savās nevienam nevajadzīgajās loterijās piedāvāja laimēt aifonu? Lūk, izcils piemērs mēģinājumam piesavināties spozmi.

Pat ja zīmols neskaitās stilīgs, bet vienkārši utilitārs – nu ko. Tas varbūt nav tik kruta kā būt stilīgam, bet arī tas nav slikti. Gaiss arī neskaitās kaut kas nenormāli stilīgs (lai gan es esmu pilnīgi pārliecināts, ka pēc zīmolota ūdens kaut kādā brīdī uzradīsies zīmolots gaiss; pagaidiet vien, kad Īlons mūs aizvedīs uz Marsu.) Svarīgi ir panākt, lai cilvēki arvien lielāku daļu savas dzīves dzīvotu ar zīmolu starpniecību.

Un še mēs nonākam pie galvenās mūsdienu zīmolu iezīmes. Triks ir tāds, ka [veiksmīgie -- red. piez.] zīmoli vairs nav produkti un cilvēki nav patērētāji. Ir otrādi: tu esi produkts, un zīmols tevi patērē. Zīmolam vairs nevajag vienkārši pircējus, zīmolam vajag savus cilvēkus, lietotājus, ja es būtu kreisāk noskaņots, es teiktu dzimtcilvēkus. Viņi pat bieži necenšas neko pārdot, jo patlaban kaujas sauklis ir "savāksim lietotājus". Viņi cenšas nopirkt tevi, nevis tev kaut ko pārdot.

Pasaule mainās, kas pats par sevi nav nekas neparasts, tomēr tagad viņa mainās ļoti būtiski. Digitālizācija nav tikai kaut kas tāds, ar ko sastopas tie dīvainīši, kas joprojām lieto analogos datu nesējus vai pastiprināti interesējas par Andŗa Šķēles politbiznesa darījumiem. Arvien vairāk un vairāk cilvēku dzīves jomu tiek digitālizētas, un tie digitālizētāji neizbēgami grib tām jomām uzlikt savu zīmolu. Nevis vienkārši "parādi savas bildītes citiem digitāli", bet gan "parādi savas bildītes tieši šajā digitālaja platformā".

Tieši tādēļ zīmoli tagad tik ļoti cenšas, lai iegūtu pēc iespējas lielāku tirgus daļu cilvēku dzīvē. Viņi sev vāc nevis vienkārši lietotājus; viņi vāc sev produktu portfeli, kas nodrošinās viņu izaugsmi ilgtermiņā. Viņi negrib tavu naudu, viņi grib tavu dzīvi vai vismaz kaut kādas noteiktas tavas dzīves jomas. Beigu beigās viņi grib būt tie, kas jaunajā, digitālajā pasaulē pārvalda noteiktas cilvēku digitālizētās dzīves jomas. Feisbuks grib būt digitālā draudzība, Tinderis grib būt digitālie randiņi, Instagrams grib būt digitālā zīmēšanās.

Viņi savu naudiņu liek uz to, ka ne-digitālā dzīve pēc kāda laika būs apmēram tas pats, kas plates vai fotofilmas mūsdienās (tas ir, pastāv un pat aug, bet pārliecinoši ir tikai un vienīgi nelielas, lai gan skaļas, nišas produkts). Tātad ar laiku izzudīs tas apzīmētājs "digitālais", gluži kā mūsdienās vairs neviens nesaka "digitālā fotogrāfija". Digitālais ir pēc noklusējuma; tagad īpaši izceļ "filmas fotogrāfiju".

Un, kad mēs nodzēšam "digitāls", paliek pāri "Feisbuks grib būt draudzība, Tinderis grib būt randiņi, Instagrams grib būt zīmēšanās." Nevis digitālā draudzība, bet gan vienkārši draudzība pēc noklusējuma ir Feisbuks. Ne-Feisbuka draudzība, lūk, tas ir tas, ko turpmāk vajadzēs izcelt.

Tā ka neuztraucieties, zīmolveži, Paaudze Z zīmolus neatmetīs, gluži otrādi. Paaudze Z būs tie, kas dzīvos zīmolotu dzīvi. Drīzāk uztraucieties par to, vai jūsu zīmoli viņai joprojām būs svarīgi.

kalevala, posting in pajautaa @ 09:09: jautājums mazu bērnu (līdz 6–7 gadiem) vecākiem vai citām bērniem tuvu stāvošām personām
Kā mūsdienu bērni sauc tualeti?

20. Jūlijs 2017

vistu_zaglis @ 22:14: Īsi par pretsmēķēšanas likumu.

Sēžu piemājas barčikā, bārmene noliek priekšā glāzi, sākumā padomāju, ka tur Dzidrais iekšā, paostu, nē, ūdens.

Wtf?, jautāju.

Nu kā, benčikus kur dzēst!, viņa man atbild.

Garastāvoklis:: Ok
Mūzika: SpB
mako @ 22:00: Tomogrāfs
Šodien pirmo reizi gulēju datortomogrāfā. Nez, ko tur atradīs?
Bildei ilustratīva nozīme :)


prtg, posting in pajautaa @ 20:31: Vai jūsuprāt ir atrodams pamatojums tam, kādēļ valsts noslēpuma statuss ticis piešķirts pierādījumiem par tirgošanos ar ietekmi? Likumā valsts noslēpuma jēdziens traktēts šādi: "..informācija, kuras nozaudēšana vai nelikumīga izpaušana var nodarīt kaitējumu valsts drošībai, ekonomiskajām vai politiskajām interesēm". Valsts ir visi tās pilsoņi, tātad manā izpratnē valsts noslēpuma statusa Rīdzenes sarunām piešķiršanas fakts ir nevis valsts intereses sargājis (kā to paredz likums), bet gan tiešā veidā tām kaitējis.

vistu_zaglis @ 15:02: Šī bija privāta vēstule, bet mans kauns ir tik liels, ka es atļaušos to aptuveni atdzejot un publiskot arī šeit.

Jūs sapratīsiet, kāpēc.


***

Ir ļoti neērti ko tādu teikt. Bet es to nespēju arī turēt sevī. Man tas ir kādam jāizstāsta.

Hm, kā to tā vislabāk noformulēt? Nē, nav labu veidu, kā to noformulēt, vienkārši teikšu kā ir.

Es tikko uztaisīju bildītes ar motivējošiem citātiem.

Jā, tieši tādas, kādas savos feisbukos postē astoņpadsmitgadīgas ēmō meitenītes. Jā, tieši tādas.

Mans apšaubāmais attaisnojums ir tāds, ka tā nebija mana ideja. Tā bija klienta ideja. Es to darīju par naudu. Bet tas šo situāciju nepadara labāku, vai ne? Es tikko šo jau tā besījošo pasauli padarīju vēl neciešamāku ar 12 motivējošus citātus saturošiem jepegiem.

Kad (ja?) (es sapratīšu, ja pēc šī jūs nekad vairs negribēsiet mani redzēt, tāpēc – ja) mēs kādreiz satiekamies klātienē – vienkārši nogaliniet mani.

Paldies, ka uzklausījāt.

Garastāvoklis:: OK
Mūzika: The Jesus And Mary Chain / My Little Underground - Live
ulvs @ 14:34: Cibas kontents.

anima_de_nera, posting in pajautaa @ 13:12: placis
vai un kur Gulbenē vai tās tuvumā ir kāds placis, stāvvieta vai skatu laukums, kur ar mašīnu var nolikties un pārnakšņot bez apkārtējo sašutuma un arī bez vietējo jauniešu bariņiem apkārt? ne gluži statoilā varbūt.
Paldies!

yeux_glauques, posting in pajautaa @ 12:12: vai ir kāds medicīnisks vai specifisks termins, kā saucas mūsu pleznu pārpalikumi - ādas krokas starp rokas pirkstiem? angliski hand web

Powered by Sviesta Ciba