csm

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

1. Septembris 2014

dienasgramata @ 23:56: DELFI. Krievijas kosmosa aģentūra pirmdien, 1.augustā, apstiprināja, ka pieci gekoni, kas piedalījās bezsvara stāvokļa un seksuālās uzvedības eksperimentā kosmosā, ir miruši.

ulvs @ 22:03: fiks posts pirms skriešanas uz mazā kalna ielu (ne pēc heroīna)
Es dzīvoju ar pieņēmumu, ka Putni arī varētu nebūt Lohi. Tā lūk.

honeybee @ 21:30: Šausmīgi mulsina, ka tie bērnu rakstnieki izsakās, ka tipa saprot bērnus, bērni taču visi ir tādi paši, kādi bija viņi, bērniem taču visiem ir līdzīgas vajadzības un vēlmes.

Tu taču tā neteiktu par pieaugušajiem, tipa "visi cilvēki ir vienādi, visiem ir vienādas vēlmes, es viņus visus saprotu, tas nemaz nav grūti", ja vien tev nebūtu kaut kāda baigā Teorija apakšā, kas to visu pamato (piezīmēsim, diezgan ciniska un vienkāršota teorija droši vien). Tad kāpēc kaut ko tādu teikt par bērniem?

Vēl jo vairāk - kāpēc būt bērnu rakstniekam, ja tu tā domā par bērniem?

martcore @ 21:20: un kas tas par izteicienu "šis ir zvans skolotājam"
iznāk, ka skolniekam vispār nekāda zvana nav
iznāk, ka skolēnam visu laiku ir jāmācās, un ka tad viņš varēs trakot un ārdīties pa gaiteņiem, jāceļas sešos no rīta un jānāk stundu pirms pirmās nodarbības vai

ulvs @ 20:09: Mazliet papisāmies ar bijušo draudzeni Juglas mežā, nez, kādus 40 metrus no ietves un auto ceļa. Mēreni kaifīgi un tā, bet mani nepameta sajūta, ka mani novēro koki. Jā, tieši tā. Nevis cilvēki, bet faking koki. Flora. Daba. No psychedelics included btw. Tik jokaina izjūta, ka nācās pārtraukt un iet uz lielveikalu pēc saldējuma.

ulvs @ 19:59: banku sistēmas nāve
Bļaģ, nedēļas laikā padirsu jau otro kredītkarti, pateicoties sasodīti ģeniālajai DNB (drum and bass, yeah!) bankomātu karšu ēšanas un atvemšanas sistēmai, kur nauda tiek izsniegta vispirms un karte pēc tam. Protams, ka es, priecīgs paķēris žūksni, aizsvilpoju katru reizi prom nahuj uz neatgriešanos, jo ko gan man vēl vajag. Katrā ziņā esmu ļoti nelaimīgs, jo man vairs nekad nebūs karte ar tik burvīgu pinkodu - 2424. Tas ir bijis skaistākais piespiedu pinkods manā dzīvē (piespiedu as one that you can't change). Kāds ir tavs burvīgākais piespiedu pinkods iz dzīves, ko esi zaudējis?

Vispār kādus 3 gadus mierīgi dzīvoju bez kredītkartes. Bet tas laikam tāpēc, ka tika veikts spēcīgs bijušās draudzenes Švēdpank kartes abjūzs (konsentuāls, nepārprotiet!).

ulvs @ 19:58: Es pašpasludinu sevi par bijušo aizraujošāko sviestotāju-cibotāju. Tas arī viss šajā postā.

chimera @ 16:39: spotted:
no muguras - kačoks, hipsterīgi izdzīti mati un uzraksts LATVIETIS uz t-krekla; no priekšas diemžēl paveras skats uz vīrieša cienīgu vēderu un regulāru paģiru izvagotu seju.

Tags:
indulgence @ 15:06: par rōzā ponijiem, varavīksni un vienradžiem


Visslavenākā no vienradžu sugām, bet nebūt ne vienīgā, ir ciliņ.

Ciliņs ir makten svētību nesošs, pie tam visai valstij, jo parādās tikai gadījumā, ja tronī ārkārtīgi cēļsirdīgs valdnieks. Ja valdnieks nav visai izdevies, ciliņs nenomirst, bet gluži vienkārši nerādās ļaudīm. Un pareizi dara: Konfūcija laikā ciliņs iznāca no meža, bet zemnieki to vienkārši nokāva. Skolotājs pats ieradās aplūkot notikušo un ļoti sadrūvējās.

vienradži )

Tags:
kautskis @ 14:12: Dark and difficult times lie ahead
Sveicieni 75. gadadienā kopš 2. pasaules kaŗa sākuma!

Visādu notikumu dēļ man jau labu laiku nav pārliecības, ka tie sliktākie scenāriji nav iespējami tādēļ, ka nav iespējami. Ir jau iepriekš bijis tā, ka dažādi optimisti man stāsta, ka tas taču nenotiks tāpēc, ka tas nevar notikt — un tad tas notiek. Tādēļ es īpaši vairs nedzesēju muti, bet gatavojos plānam Ž savā nodabā.

Starp citu, izskatās, ka es neesmu vienīgais. Zelta cenas pasaulē turas diezgan zemas (nu, gada griezumā, nevis vēsturiski zemas), bet Latvijā, ha, vietējie spekulanti ir saoduši pieprasījumu un dažu dienu laikā tā diezgan cītīgi viņas ir pacēlušās. Tik ļoti, ka nu jau viņas stāv bezkaunīgi augstu virs pasaules cenām. Nu i nah, nepērciet zeltu, Ž stundā vissvarīgākais ir galva, nevis zelts.

Bet jā, lietas neizskatās labi. Lietas izskatās pat ļoti slikti. Notikumu prognozes lielā mērā atkarājas no katra paša polītiskajiem uzskatiem, bet mums ir vesela kaudze dažādu sliktu lietu, kas sakritušas kopā vienlaikus. Ne tikai Ukraina, bet, kā te lietotājs [info]extranjero taisnīgi, lai gan varbūt mazliet pārspīlēti, norāda — ir arī diezgan nelāga Eirozonas recesija. Un, kā jau es teicu, trūcīgus cilvēkus uz citu cilvēku šaušanu pielauzt daudz vieglāk nekā pārtikušus. Tāpat droši vien nevajag aizmirst par ISIS, klimata izmaiņām un visādām citādām izpriecām, kas kaut kur ziņu lentes dziļumos šad tad uzpeld.

Bet visam pasākumam ir viena gaišā puse: ja problēmas nerisina un pat ignorē, viņas atrisinās, tiesa. Brīžam viņas atrisinās tā, ka tas risinājums ir svētās šausmas un pati problēma šķiet pavisam sīka un nesvarīga salīdzinājumā ar risinājumu. Bet brīžam, kad šitas svēto šausmu risinājums jau ir saredzams, ļaudis spēj atjēgties un pateikt — šitā turpināt nevar, kaut kas jāmaina, un tūdaļ.

Lūk, un nu visai pasaulei vai vismaz diezgan lielām viņas daļām pienācis šis te brīdis. Daudz ko par to, kādā pasaulē mēs turpmāk dzīvosim, mēs uzzināsim šīs nedēļas laikā. Līdz pavasarim lietas būs vēl skaidrākas. Un pēc kādiem diviem-trim gadiem, ja noveiksies, varbūt jau būs gana daudz izdarīts līdz šim nerisināto problēmu risināšanai.

Tāds arī ir visreālākais patlaban pieejamais optimisms. Nav jēgas izlikties, ka nekādu problēmu nav, bet ir cerība, ka mēs viņas saņemsimies atrisināt. Plānojiet, kā varat palīdzēt risinājumam — bet neaizmirstiet arī mapīti ar uzrakstu "Plāns Ž".

honeybee @ 13:03: Un šorīt mūsu bilingvālajā skolā 1. septembra pasākuma ietvaros meitas klasesbiedrene uz blokflautas spēlēja Ukrainas tautasdziesmu.

kautskis @ 12:30: Don't try this at home
Tātad nedēļas nogalē bija pārgājiens Limbaži-Aluoja. No Limbažiem līdz Aluojai tik tiešām tikām, bet tā it nekādi nebija jautra pastaiga zaļumos.

Iesākumam neliels fun fact: Limbažu staciju var apskatīt, neizbraucot no Rīgas. Aizejiet uz Zemitāniem, un viņa tur ir. Abas stacijas ir gandrīz pilnīgi identiskas, tikai Limbaži ir spilgti oranži, uzturēti labākā stāvoklī un vairāk pārbūvēti iekšpusē. Zemitāni celti 1953. gadā, Limbaži 1954. Sākotnējā Limbažu stacija bija jūtami glaunāka ēka, bet kaŗā nopostīta, un tā nu mums vietā ir Zemitāni 2. Savukārt Lādes staciju joprojām var aplūkot staltu un neizpostītu: aizbrauciet uz Skulti. Durvis novietotas mazliet citādi, bet vispār tā ir tieši tā pati stacija. Un Intes stacija joprojām stāv Zvejniekciemā, tikai Intē pie nojumītes nebija biļešu tirgošanas būdas. Nekas, arī Zvejniekciemā sen vairs biļetes netirgo.

Jūs droši vien sapratāt domu — dzelzceļa līnijā Rīga-Rūjiena daudzas lietas atkārtojas. Un patiesi, arī posmā Limbaži-Aluoja jau daudz kas ir redzēts.

Vienu brīdi tur ir ļoti burvīgs ceļš: no Limbažiem līdz pat Katvariem ir ērts, līdzens celiņš, pa to pat ar riteni var braukt (ar mašīnu nē, jo tur, kur celiņš krustojas ar kādu autoceļu, viņam priekšā gādīgi pievelti akmeņi. Citādi varētu.) Cik saprotu, Katvaros savulaik bija vēl viena Zvejniekciema nojumīte, bet nu tur vairs nekā nav, un tikai cītīgi ieskatoties var sazīmēt perona atliekas. Bet ceļš ir ļoti patīkams: gar malām aug ābeles, ceļš ir iztīrīts, turklāt pēc 8 kilometriem no Limbažiem viņš aizved līdz brīnumdaiļam meža ezeram vārdā Katvaru ezers (kas to būtu domājis, ka pie Katvaru stacijas ir Katvaru ezers!) Tur acīmredzot jau pēc dzelzceļa slēgšanas no gulšņiem izbūvēts neliels laukumiņš, un no uzbēruma pa kāpnītēm var noiet lejā līdz ezeram, kur ir pikniku vieta. Tur ir jāiet ar kājām, tāpēc tur nebūs pilns ar tušņiem, kas sabraukuši ar mašīnām pacept šašļikus un pakapāt vanagus. Burvīga vieta, ja gribat paiet dzelzceļnieciski vēsturiskā pastaigā, dievu dēļ, aizejiet līdz Katvaru ezeram, pavadiet tur nebēdnīgu pēcpusdienu un ejiet atpakaļ uz Limbažiem! Nelieniet tālāk, tur nekā nav.

Izņemot brikšņus. Milzīgus, milzīgus brikšņus. Ne Neiķenes, ne Pociema stacijas vairs nav saglabājušās, toties ap abām saglabājušies tik krāšņi brikšņi, ka nekur likties. Vietumis tie brikšņi kļūst par īstu šķēršļu joslu, kad jābrien pāri sakritušiem zariem — kaut kādi cilvēknīdēji tīrījuši mežu un nozāģētos kokus sasvieduši uz uzbēruma. Vārdu sakot, tā nav pastaiga, tā ir īsta šķēršļu josla, un uzbērums tas daudzviet ir tīri teorētiski.

Vienīgais, ko bez Katvaru ezera ir vērts apskatīt, ir Puikules stacija, kas gan arī ir cītīgi pademolēta, bet vēl salīdzinoši labā stāvoklī. Tur var uzzināt, ko viena par otru domā apkārtnes jaunietes, saskatīties gana daudz visādu postapokaliptisku skatu un atpūsties pēc skarbas brišanas. Tur arī ir gana viegli tikt klāt, tikai jāpatur prātā, ka Puikules stacija nav pie Puikules (Puikule ir dažus kilometrus tālāk).

Mazliet pirms Puikules sāka līt, un brist pa lietu un mežu galīgi negribējās, tāpēc griezāmies nost un līdz Aluojai aizgājām pa ceļu. Un lūk, ko es jums teikšu: pa ceļu ir ne tikai vieglāk, bet arī daudz interesantāk. Ceļam apkārt var redzēt ciematiņus, laukus, cilvēkus un krāšņas pastorālas ainavas. Pa uzbērumu var redzēt kokus, zāli, gulšņu paliekas un dažviet peronu paliekas. Nekas cits tur vairs saglabājies nav, Limbaži-Skulte ir interesantāks posms.

Nākamreiz iešu virzienā Rīga-Ērgļi, tur tomēr vilciens bija samēra nesen un uzbērums saglabājies daudz labāk. Un, ja nu ļoti sagribēsies ciest, varbūt aiziešu pa brikšņiem no Puikules līdz Aluojai pa uzbērumu. Aluoju-Rūjienu diez vai saņemšos, lai gan var jau būt, ka tur ir burvīgs ceļš.

martcore @ 11:22: jau dzērves stāv rindā uz tualeti
Есть миф, что, мол, "дети" ( "детишки" даже, можно сказать) зато хорошо разбираются в новых системах коммуникаций и так далее. Увы, дальше социальных сетей, приложений и игрушек дело не идет, и для многих, очень многих найти в интернете нужную информацию - большая проблема, а иногда и правильно выйти на нужный адрес группы ВК не в состоянии.
Мы заметили, что на вопрос "Кто изобрел социальную сеть Фейсбук" сами они ответить не могут, нужны варианты ответов. Из вариантов предлагаем : Цукерман, Цукерберг, Цукерсон или Цискаридзе? И что вы думаете? Что уж на этот-то вопрос все знают ответ? Как бы не так. Отвечают наугад и как попало - я тоже уже писала об этом год назад. А вот наши вчерашние приобретения: наряду с Цукерсонами и Цукерманами вчера у нас появился (в группе 6-7 кл) Сукер сон и Цыцкариджа. Авторы этих ответов (и других тоже) не поняли даже смысла самого вопроса.

Еще новенькое: столица Белоруссии - Украина, Турция, Киев, Белгород, а Эстонии - Мексика. Чукчи живут в горах, в лесу, в Игле, в холодных странах ,где таджики, на востоке, в хатах, на северном полюсе. А один написал, что нет такого народа - "это брет" ( тот самый, который так же ответил на вопрос про иждивенца). И что попадья - "бочка на воде" - из двух вариантов ответа он сделал один. Советский Союз развалил Сталин, Путин, Ленин, Брежнев, Гитлер.(некоторые пишут "немцы"). Но то, что ВО война была с немцами, тоже знают не все. Дату один из них (уч-ся 8 класса, есть 14 лет) указал 41-98г., а другой - 12 лет - с 1710 по 2005 год. Но на этот вопрос чаще всего ответы - правильные.
Никто не знает, как называется священная книга у мусульман: "В христианстве - Библия, а в мусульманстве?". Прочерки ставить нельзя, поэтому пишут: " мусульмане", "книга", "деньги", карант",мангольство",будда", "молитва",анти библия","история", "свитки","алах" и тд, а вчера коллекция пополнилась ответом "кармен" (отвечал ученик, перешедший в 8 класс).В конце идут вопросы "блиц" - любимая книга, любимый фильм, блюдо и тд. Среди блюд лидируют суши, пицца, тирамису, а на вопросы про книгу и фильм почти все ответы такие: "нет".

xxx

vispār vajadzētu arī pie mums šādu pētījumu


Tags: ,
imago_dei, posting in random_bullshit @ 09:02:

annuska @ 10:04: Vakar izlasīju spīdzinātās doņeckietes Irinas interviju radio Svoboda, kuras foto pie staba pirms dažām dienām bija visur internetos. http://www.svoboda.org/content/article/26558868.html, bet īsumā pārstāstu: kosmetoloģe, tātad, 52 gadi, mājiņa, dārziņš, iekrāta neliela naudiņa, vīrs ar 15 gadīgo meitu palikuši citā, drošākā vietā, kurp iepriekš devušies vīratēva insulta dēļ, bet viņa turpinājusi dzīvot savā pilsētiņā, barojusi suņus un kaķus visiem saviem kaimiņiem, kuri jau evakuējušies citur. Nu un sākusi vākt un piegādāt drēbes, ēdienu un naudu ukraiņu karavīriem, par ko saņemta ciet. Par spīdzināšanu liecina briesmu lietas, ar vājiem nerviem nelasīt. Darbojas algotņi osetīni un tad vēl kaut kādi "inteliģentāki un pieklājīgāki" militāristi, kuri nekontrolē situāciju. Kurš to kontrolē, nav zināms, bet, kad viņa, pateicoties rietumu žurnālistiem, atbrīvota, vienalga ir skaidrs, ka māja vairs nepieder viņas ģimenei. Atļāvuši paņemt sunīti un kaķus, aizveduši uz drošāku teritoriju. (tur viss ir smalki izstāstīts, gan jau ka angliski arī kaut kur ir).

Kāpēc es par to runāju - kaut citkārt cenšos publiski nešausmināties par traģēdijām un atturēties "baidīties no kara"; un kā precīzāk lai pasaka to banālo "apjautu, ka tas var notikt šeit un ar mani". Skaidrs, ka no miera laika un no femīnās puses tas viss izskatās ticamāk un vienlaikus īpaši šausmīgi. Taču dzīvē acīmredzot tā notiek, lai arī mēs šeit esam tādi sviesta kunkulīši, kas jau ilgāku laiku ir izvairījušies un domājam, ka ir normāli dzīvot mierīgi un laimīgi. Taču zinu, ka mana vecāmāte (un arī citas vecāsmātes) arī savulaik riskēja un veda maizi uz visiem tiem cietumiem, nometnēm, slēpņiem. Ne tikai saviem radiem, bet arī cīnītājiem. Slēpa savās mājās cilvēkus, kuri tika vajāti. Viņa kā daudzas zaudēja mājas un ilgstoši nezināja, kur ir vīrs un ko lai dod bērnam ēst. Konkrēti manas vecmāmiņas ģimenē visi tuvākie palika dzīvi, taču to viņa nevarēja paredzēt. Viņa vienkārši dzīvoja un darīja, kas jādara. Katru dienu no jauna.

chimera @ 09:56: es nespēju sevī atrast kaut kripatiņu baiļu no kara. daļēji tāpēc, ka citas raizesTM, daļēji tāpēc, ka drošība ir absurds koncepts enīvei, daļēji tāpēc: http://www.snob.ru/profile/9723/blog/79344

mako @ 00:31: Vasara...


honeybee @ 00:17: Bet varbūt es vienkārši esmu padomjlaika bērns un neticu valstij kā tādai, gribu turēt to no sevis pa gabalu; zinot, ka esmu pārāk gļēva, lai kostu rokā, kas mani baro, vienkārši neņemt barību.

31. Augusts 2014

dienasgramata @ 23:35: Lasu internetā, ka Einars Repše 17 gadus ir uzmācies vecai skolniecei!

anonymous @ 23:28: Izrādās, "Hristist!!!" nozīmē "Sakratīt!!!"

Powered by Sviesta Ciba