csm

Draugi

You are viewing the most recent 20 entries

2. Oktobris 2014

martcore @ 10:27: telma un izraēla
džim, tev nevajag idejas iedvesmai scenārijiem
es vot fotku ieraudzīju
kautskis @ 09:44: Class tourism
Mario Dragi un viņa ceļojošais cirkus šodien sniegs viesizrādes Neapolē. Vispār man ir diezgan neitrālas jūtas pret eiro kā tādu, taču par eiro viņa pašreizējā inkarnācijā pozitīvi izteikties nenākas viegli. Lai vai kā, Itālija vispār un Neapole īpaši ir tā diezgan nelāgi cietusi visā šitajā eirozonas krīzē, ar skarbiem bezdarba līmeņiem un tādā garā. Frankfurte, kur parasti notiek ECB izrādes, tikpat labi varētu atrasties uz citas planētas.

Lūk, un šīs te ekonomiskās postažas vidū ECB nolēmusi uzsliet savu telti — bijušajā karaļu rezidencē. Un runāt par to, kamdēļ tagad eirozonā iet tik gauži, kā iet, un klāstīt, ko viņi grasās darīt, lai to labotu. Ja es būtu Neapolē un bez darba, principa pēc ietu triekt mietus.

chimera @ 08:48: glābiņš sistematizācijas frīkam, ciemiņus gaidot (lai gan reāli jāsāk būtu bijis nedēļu iepriekš).

http://www.unfuckyourhabitat.com/cleaning-checklists/#_=_

Tags:
malvine_truse @ 02:43: spice
"As with a lot of the examples on this list, the economics of Dune rely on scarcity — the planet Arrakis is the only source of the Spice, which you might have heard "must flow." Arrakis, meanwhile, is a desert hellhole where water is incredibly scarce. Spice is the magical item that makes interstellar travel possible, by facilitating the "navigation trance.""

1. Oktobris 2014

dienasgramata @ 23:57: "We are planning to discontinue the Nokia Sync service on 5 December 2014. After 5 December 2014, you will not be able to access your data through the Nokia Sync service." Paraksts - Microsoft

bastardi!

kautskis @ 14:12: Ballējies kopā ar Ēriku
Kopienu [info]uzzinu_pedejais tāpat neviens nelasa (lai gan jums vajadzētu!), tādēļ uzrakstīšu arī šeit. Kā apgalvo Vikipēdija, astoņdesmito beigās Austrumberlīnē darbojās valstij piederoša geju diskotēka. Nu, VDR piederoša.

Ļoti gribētos par šo vietu uzzināt vairāk. Jo es nevaru iedomāties kādu vietu, kas būtu vēl piemērotāka bezjēgā stilīgai ballītei.

kautskis, posting in uzzinu_pedejais @ 14:08: Ballējies kopā ar Ēriku
Vikipēdija apgalvo, ka astoņdesmito beigās Austrumberlīnē darbojās valstij piederoša geju diskotēka. Tā diezgan pārliecinoši ir stilīgākā vieta izcilai ballītei, kādu iespējams iedomāties.

blond @ 13:39: Vai jūs zinājāt, ka ir pieejams balss uzglabāšanas pakalpojums? Ja jūs pošaties ceļojumā un gala mērķī negribat tērēt laiku, braucot uz Latvijas vēstniecību, vai arī ceļojuma galamērķī tādas nemaz nav - jūs varat savu balsi nodot glabāšanā jau šodien, rīt vai parīt: http://cvk.lv/pub/upload_file/2014_SV/Depozitbalsosanas_iecirkni_2014.pdf

martcore @ 12:43: latvijas politikas visideālākais šobrīdējais scenārijs varētu būt tāds, ka tagad pie varas nāks saskaņa
gada laikā viņi apdirsīsies, jo pie mums apdiršas jebkura valdība, tas ir ierakstīts darba līgumā, saeimas satversmē un lv konstitūcijā
kad jaunais premjers spiež prezidenta roku, valsts galvas acīs atspoguļojas viņa nākotne - labajā briseles krēsls un kreisajā eksperta vieta nīcgales radio piecos no rīta

pēc tam, kad saeima prognozējami nogāzīs nilu, pie varas varētu nākt nācionālisti, apmēram arī uz gadu ar visām izrietošajām sekām

es ne īpaši ticu tādas figūras atnākšanai, kas sevī apvienotu betmenu, annu hetveju un dalailamu, taču kolektīvo pūla apziņu, šķiet, ir iespējams ietekmēt - ir tikai nepieciešams, lai VISI diskreditētos
un tad paceltos jautājums, ka lai ko mēs negāztu gaļasmašīnā, faršs ārā nāk, (rīga - 2014.gada eiropas kultūras galvaspilsēta! rīga - 2014.gada eiropas kultūras galvaspilsēta!), viens un tas pats

martcore @ 12:35: aizgāja palasīt jaunāko svaločkas krusta karā
nu ko, jūtu, drīz ascendums mazgāsies savā blood money inteliģences koncentrācijas nometnēs

martcore @ 12:20: loģika
kaut kur lasīju, ka intensīva domāšana baigi sadedzina cilvēkam enerģiju
tāpēc loģiski būtu, ja jums, piemēram, ļoti gribas ēst, domāt par ēdienu
jo, ja jums gribas ēst, ir jāsāk tupīt - kā tu sāksi domāt par kaut ko sarežģītu, ēst gribēsies vēl vairāk

to var vērtēt kā aizsargreakciju


kautskis @ 11:46: Vismaz kaut kas
Kad es skatos, kā visādi citādi saprātīgi ļaudis stāsta: balsošu par šito te partiju, jo viņi vismaz nav homofobi, man viņiem gribas atgādināt vienu elementāru lietu. Tas, ka tu neesi homofobs, nenozīmē, ka tu nevari būt dirsiens.

Ir, protams, jauki, ja tu iestājies par vienādām tiesībām visiem, neatkarīgi no viņu seksuālās orientācijas. Taču tas tev it nekādi netraucē atbalstīt cita veida diskrimināciju: tu vari būt ne-homofobs un bārstīties ar rasistiskām piezīmēm. Tu vari neiebilst pret viendzimuma laulībām un visviens būt iedomīgs kverplis. Un tu pat vari būt aplam jauks cilvēks, kas labi izturas pret visiem, bet vienkārši nekā daudz nesajēgt kādā noteiktā jomā.

Homofobija pilnīgi noteikti Latvijai godu nedara, turklāt arī kaitē. Bet tā ne tuvu nav vienīgā Latvijas problēma, un nevajadzētu to tā uztvert.

martcore @ 10:28: Poll #20173 sfasfgagdagdagssdgsdg
Open to: All, results viewable to: All

4.oktobrī es laikam balsošu par:

View Answers

vienotību
28 (43.1%)

zaļajiem zemniekiem
1 (1.5%)

saskaņu
1 (1.5%)

no sirds un no rajona lv
1 (1.5%)

nācionālistiem
12 (18.5%)

artusu, zuargusu un reptiloīdiem
1 (1.5%)

tas ir baigais noslēpums, nevienam neteikšu
6 (9.2%)

выборы, выборы. кандидаты - пидоры! (c)
15 (23.1%)honeybee @ 09:59: Bet vispār, ja nopietni, parēķināju, cik izmaksā viena grāmata (uzrakstīšana + rediģēšana, ja tas notiek ātri un veiksmīgi, neierēķinot ideju ģenerēšanu un visvisādus gļukus).

Tātad, minimālais aprēķins, quick-n-dirty:

1 romāns
70 000 vārdi (šitais ir vidējais normāla romāna garums)
500 vārdi stundā (normāls darba temps, vairāk rakstīt nozīmē to, ka cilvēks ir uz katru rakstīšanas stundu ieguldījis vismaz tikpat rūpīgā plānošanā, tātad sausais atlikums ir tieši šāds)
140 stundas x 25 eur (uz ķepas, normāls cipars normālam profesionālim bez navarotiem)
Itogo 3500 eur par uzrakstīšanu
Rediģēšanai optimālā "esam ļoti profesionāli" versijā tikpat, cik rakstīšanai
Kopā rakstīt+rediģēt 2x3500=7000 eur

Ergo, ja vidusmēra rakstnieks (un es nerunāju par Lielajiem Stāriem) uzraksta vienu grāmatu un par to dabū mazāk par 7000 eur (kopā skaitot visus autorhonorārus, stipendijas, radošos braucienus n shit, kā arī, protams, % no pārdotā), tad viņš enīvej ir izrāvis saviem bērniem maizīti no mutes, lai stutētu savas zemes kultūru (un savu ego, kas nebūt nav mazsvarīgi :D).

Maksimālajā aprēķinā nāk klāt cipars par ideju ģenerēšanu (apmēram tikpat, cik rakstīšana), laiks, kas tiek patērēts darba (un sava ego) popularizēšanai, kā arī, protams, stundas cipars ir augstāks.

Tas, protams, nemaina manu attieksmi pret to, cik daudz es pati gribu pievākt no valsts un visādiem tādiem resursiem, bet varētu būt tāds pamatiņš, runājot par to, cik tad īsti izmaksā grāmata. Neredzamajās izmaksās, protams - būtu diezgan smieklīgi iepeldēt izdevniecībā un paprasīt 7000 eur par padarīto :)

indulgence @ 09:27: pārdomas par akadēmisko vidi
Тема профессиональных академических норм — одна из ключевых для российского научного сообщества. Наука — это, как мы знаем из современной философии науки, явление прежде всего коммуникативное. И в зависимости от того, какие нормы и практики коммуникации в ней господствуют, будет формироваться качество как научного сообщества, так и тех продуктов, которые она производит. Есть мнение, что российская наука сильно отстает от зарубежной — я лишь отчасти с этим согласен. Знаю множество своих российских коллег, относящихся к разным поколениям, уровень которых по меньшей мере ничуть не хуже, чем у зарубежных. Но вот чего у нас действительно не хватает, так это нормальных практик научной коммуникации, научной мобильности. Например, мы склонны игнорировать свой непосредственный дискуссионный контекст коммуникации: ученые ссылаются и полемизируют (обычно заочно) с произвольно выбранными собеседниками, с какими-то теориями, которые возникли давно и совсем в другом контексте, но при этом совершенно игнорируют свой непосредственный научно-коммуникативный контекст.

...Феномен интеллигенции, который сформировался в позднесоветский период и к которому у нас с некоторой периодичностью пытаются адресоваться в публичном пространстве, сегодня практически невозможен. Он возник в конце XIX — начале XX века в среде разночинцев, а затем, мутировав, воспроизвелся в советский период и представляет собой, обобщая, некий секуляризованный клир, то есть группу нерелигиозных людей, воспринимаемую прочим обществом как носительница некоторого морального авторитета. С учетом современных изменений в распространении образования, специфики медийной среды, распространением этического эмотивизма и пр. такие претензии определенной группы были бы сегодня пустой самонадеянностью. Понятие «интеллектуал» — оно более подходящее. Интеллектуал — это позиция, возникшая из гибридизации двух ролей: с одной стороны, доступ к современному знанию и, с другой стороны, присутствие в публичном коммуникативном пространстве. К сожалению, в России ситуация с интеллектуалами скверная.


Tags:
honeybee @ 08:54: Šodien ir "Bulta, Zvaigzne un Laī" prezentācija

Un man ar to grāmatu ir tā kā sapnī, kad tev piedzimst bērns, kas uzreiz jau tenterē kājām un kaut ko runā; no vienas puses, protams, patīkami (dzemdēt sapņos vispār ir daudzkārt patīkamāk nekā dzemdēt īstenībā), no otras puses visu laiku tāda sajūta "tas nav īsti mans" un "pamodīšos, aizmirsīšu, ka tāds bija" un "sasodīts, man ir bērns, kas staigā ar kājām, bet es vēl nezinu, kā viņu sauc, un par dzimumu arī nevaru būt droša".

Tas man atgādina to epizodi iz Stīvena Kinga "On Writing", kur viņš sūdzas, ka "The Cujo" esot rakstījis tā apnarkojies, ka vispār neatceras, kā to ir darījis, un tad nu ir tā ambivalentā sajūta, tipa "ha, baigi foršā grāmata sanākusi" un vienlaikus "cik stulbi, ka es pat neatceros, kā bija to rakstīt".

Then again, ņemot vērā to, ka BZL ir rakstīta pēc apmēram gada kopdzīves ar zīdaini no "es te naktī divreiz paēdīšu un pārējo laiku izmantošu, ņurkājoties pa vecāku gultu un draudot vislaik izkrist/nosmakt/nospiesties" cilts, un ņemot vērā to, ka miega bads izraisa apmēram tādu pašu efektu kā konstants pālis, varbūt tas arī nav nekas pārsteidzošs.

(Piezīmēsim, ka es nedomāju, ka tagad būtu daudz labāk, es esmu kļuvusi nenormāli miopiska visos savos radošajos plānos un darbībās, un bezapziņa lien virsū no visām pusēm kā migla - tāds nedzeroša alkoholiķa dzīves princips, tipa "izdzīvot šo dienu ir laimīga cilvēka princips, man ir svarīgi izdzīvot tuvākās divas stundas", lai arī it kā taču nekas slikts nenotiktu - droši vien - ja es paskatītos, kas notiek, ja es necenšos tik ļoti visu kontrolēt)
(Protams, šodien vēl jākontrolē, vienmēr taču ir šodiena, kad tomēr ir jāsaņemas un jāizkontrolē, un tad jau kādā citā dienā laidīsies vaļā un redzēs, kas notiks)

ulvs @ 02:26: fucking me
Bļaģ, šodien (kopš pamošanās) 5h mocīja kaut kas starp vēdergripu, sliktu dūšu un daudzām relatīvi īslaicīgām migrēnām (3-5 min garām). No sevis izdalīju tik daudz šķidruma, ka tagad rehidrējos, guļot vannā un sūcot asexual mohito. Bet man ir tāda sajūta, ka vemšana un caureja joprojām ir tur, un ka dzīvs esmu pateicoties pretvemšanas un pretcaurejas tabletēm, kas man, saprotams, nebija līdzi.

ulvs @ 00:56: Paldies, ka dāvāji mums nožēlojamajiem cilvēkiem ideju par uzpīpēšānu, ak, visu vareais Evolūcij
 

līdz galam *neiztulkoti* baušļa panti:
Mūsu Evolūcij debesīs,
Svētīts lai top Tavs vārds

Lai nāk Evolūcijas  valstība,
Tavs prāts lai notiek
Kā debesīs, tā arī virs zemes.
Mūsu dienišķo maizi dod mums šodien
Un piedod mums mūsu parādus,
Kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem.
Un neieved mūs kārdināšanā,
Bet atpestī mūs no ļauna,
Āmen!


Ja nebūtu cigarešu, mums nebūtu tik daudz pierādījumu, ka New World Order jau ir infitrējušās dažādās industrijās, ieskaitot valstu institūcijās, kas uzrauga šo industriju darbību. Tāpēc ar cigaretēm darīs visu, nokrāsos paciņas gaiši zilas, turpmāk tām nebūs vārdu, bet katrs brends atšķirsies ar citu ciparu tā vārda jeb nosaukuma vietā. "Man lūdzu cigaretes nr.2!" Bet reāli tās turpinās bāzt mums sejā gandrīz uz katra stūra - visos pārtikas veikalos, kur kasieres strādā aiz "modernās konveijera principa kases" galdiņa. Un tam blakus atradīsies cīgas. Cīgas, kas nogalina tevi un tavu veselību. "Lūdzu nepīpējiet tās, jo mēs esam valsts un drīkstam darīt tev pārci, kamēr tas ir mūsu interesēs, mēs uz paciņām uzrakstījām daudz lakoniskus variantus par to, kāpēc nevajadzētu smēķēt, bet lai tās cigaretes, kartoniem cigarets, tonnām cigaretes šajā plauktā, kam tu ej garām katru dienu, cearams, neatkgādinātu par to, cik sasodīti patīkami ir smēķēt. *puff puff pass*


anonymous @ 00:08: Par to, kā čekot faktus internetā:
http://nyr.kr/Y3LE4j

30. Septembris 2014

imago_dei, posting in random_bullshit @ 18:29:

Powered by Sviesta Ciba