Nenosodīt pagātni, neraizēties par nākotni, dzīvot tagadnē - darīt ikdienas darbus, pilnveidoties garīgi.
Nenosodīt pagātni, neraizēties par nākotni, dzīvot tagadnē - darīt ikdienas darbus, pilnveidoties garīgi.
Lotoss ir Saules augs, kam reliģiozajā simbolikā ir tāda pati nozīme kā lilijai.
Svētais lotoss allaž ir augstu vērtēts gan savā dzimtenē Indijā, gan Ēģiptē, gan Grieķijā. Rietumos šāda okulta simbola lomu spēlē rozenkreiciešu roze; šie augi simbolikā ir gandrīz vienlīdzīgi. Lotosa Valdonis kopš neatminamām sendienām Austrumos bijis radošo dievu tituls, tāpat Pasaules Valdnieka Brahmas simbols. Adepti lotosu vienmēr saukuši par "Visuma bērnu, kas nes Radītāja veidolu savā viducī". Indiešu svētās sūtras pauž, ka reiz Visums bija dižens zelta lotoss. Lotoss ir arī yoni - mātišķības simbols, tāpat tā zieds kā auga reproduktīvais orgāns pauž absolūtu šķīstību, kas vienmēr bijusi Lielo Mistēriju Sakrālās doktrīnas obligāts nosacījums.
Sulīgo dažādu sugu lotosu stublājus un saknes senās tautas lietoja diētiskā pārtikā. Grieķi Krētas salā un citur šim nolūkam izmanto savu lotosu (ūdensrozi). Arī mūsdienās Tālajos Austrumos visas lotosa daļas, sākot ar sakni un beidzot ar sēklām, izmanto uzturā, turklāt no maigās lotosa sulas gatavo smaržūdeņus un vērtīgas esences. Auga iedarbība uz cilvēka organismu ir nomierinoša.
Lotoss ir arī Viedas skolotāja - Guru - sēdeklis. Ir pat teiciens:"Noliecos pie Tavām lotoskājām!", kas attiecas arī uz speciālu jogas pozu. Sakļautas lotosa ziedlapiņas pauž iespējamo plauksmes un augšupejas procesu, kas patlaban ir tikai potenciāli iespējams. No aizvērta pumpura (Kosmiskās olas jeb acs) uzplaucis lotosa zieds turpretī pauž pilnīgu garīguma triumfu un uzvaru pār matēriju - pašpilnveidošanās galamērķi. Tā ezotēriskā sombolika Tantras sistēmā, tāpat klasiskajā Radža Jogā ir saistīta ar 49 cilvēka enerģētiskajiem centriem - čakrām, "ratiem, kas griežas", no kurām 7 galvenās apzīmē ar dažāda ziedlapiņu skaita lotosiem. Augstākajai čakrai, kura saistās ar Čiekurveida dziedzeri, ir 1 000 ziedlapiņu, bet apakšējai, kura atrodas asteskaula rajonā un slēpj sevī dusošo, tumšo, vēl nerealizēto "čūskas spēku" Kundalini, tikai 4.
Lotoss teicami simbolizē arī trejādo cilvēka būtību - tā saknes aug dūņās (fiziskais ķermenis un materiālais plāns), stublājs stīdz caur ūdeni (astrālais ķermenis un astrālā pasaule) un visbeidzot - zieds saules gaismā (dievišķais plāns un garīgais princips).
Buda savu pielūdzēju ikonogrāfijā arī tēlots sēžam lotosā ar 8 ziedlapiņā, kas simbolizē Gara manifestāciju materiālajā plānā un Mācību - Dharmu-, kura valda pār visām 8 pasaules pusēm, tāpat simbolizē Dharma-čakru (Mācības ratu), ko Buda sāka griezt, lai novēsrtu pasaulē mūžīgās ciešanas - visu dzīvo būtņu atpestīšnas un svētlaimes labad.
/Otvars Grava/
Jauna grāmata un daži eksemplāri. Neko, pierakstījos un esmu rindā. Ak, jā, tas par Žoržas Sandas Mīlestības un likteņi.
Tik daudz jūtu, tik daudz, ko teikt. Pozitīvā. Bet gribas paklusēt. Lai paliek pie manis.
Es nebaidos no nāves. Es baidos no sāpēm, kuras, iespējams, pavada nāvi.
Būt vienai, tas ir ideāli, ja neskaita to vienu vienīgo mīnusu - vēlmi būt kopār ar vīrieti, būt saskanīgās attiecībās.