pasaule atveras košā un iedvesmojošā dažādībā Noskatījos Skola 2030 izglītojošo
video par personības seksualitāti. Daži iebildumi no manas puses:
Seksualitāti, tur sacīts, veido dzimums, jūtas un identitāte.
Skaidrots, ka dzimumu veido hromosomas, dzimumdziedzeri, hormoni un reproduktīvie orgāni. Pēc tam, ķeroties pie nākamās komponentes (identitātes) tiek sacīts "Ir laiks turpināt, virzīties uz augšu, uz smadzenēm". Tomēr nav tā, ka dzimums smadzenēs neatrodas, hormonu regulācija nav iespējama bez smadzeņu iesaistes, kā arī dzimums ir iekodēts katrā ķermeņa šūnā. Man nav tikai sievietes reproduktīvie orgāni, man ir arī sievietes kājas, rokas etc.
Intersex: pieminēt dažādu reproduktīvo sistēmu traucējumus, kas skar aptuveni 1,7% populācijas, lai varētu sākt runāt par dzimtes identitātēm, lai gan interseksuālismam nav tieša sakara ar identitātēm, tai pat laikā dzimuma disforiju, kur sakars ir vistiešākais, vispār nepieminēt (vai varbūt es palaidu garām?).
Fiziskās vēlmes un emociju nošķiršana rada sava veida 'pornificētu' seksa versiju un normalizē dzimumattiecības bez emocionālas piesaistes, tādējādi ir nepieciešams pat atsevišķs apzīmējums - demiseksuāls, jo ir jārada speciāla kategorija cilvēkiem, kuriem vajadzīga emocionāla tuvība seksā.
Tās ir pirmās lietas, ko pamanīju.
p.s. Šis video materiāls, manuprāt, ir sekulāra reliģija - ja cilvēks jūt, ka viņš neatbilst savam ķermenim, ka viņam ir cita identitāte un tie nav psiholoģiskie traucējumi, tad tas rada duālismu. Ķermenis un dzimte, ja dzimtes materiālo izcelsmi nevar uzrādīt - it kā atrodas smadzenēs, bet man (un ne tikai man) nešķiet, ka man ir dzimtes identitāte (šajā sistēmā tā vienalga ir identitāte, aha), tad tai ir vienkārši jānotic, tātad tā ir metafiziska pārliecība.