Februāris 17., 2012


10:23 - Piens
Izrēķināju, ka starpība starp to, vai es pie kafijas (300 ml krūze) pieleju trekno vai lieso Lāses pienu (1:1 ar kafiju) ir 27 kcal jeb 14 min darba pie datora (vai bļitkošanas), 7 min metināšanas, 6 min basketbola soda metienu, vai 3 min ķieģeļlikšanas.

http://www.healthassist.net/calories/

(Pateikt)

Janvāris 23., 2012


11:40 - Motivācija
Uzgāju netos interesantu rakstu par tā saucamo "overjustification effect", kas apgāž mītu, ka laimes un finansiālās stabilitātes pamats ir panākt, ka tev maksā par to, ko tu jau tā dari labprāt. Tb visus tos pamudinājumus padarīt savu hobiju par peļņas avotu 'n' stuff.

Pirmkārt, tātad, ir jāsaprot, ka motivācija iedalās iekšējā (es par to jūtos labs, gudrs, izpalīdzīgs, vajadzīgs, kompetents u.tml.) un ārējā (man par to labi samaksās, neizmetīs no dzīvokļa, neuzliks sodu, piešķirs brīvdienu u.tml.).

Ar ārējo motivāciju pietiek tikai noteiktam piepūles/ienākumu līmenim: samaksa darbojas kā motivators tikai līdz brīdim, kad ir apmierinātas pamatvajadzības. Ja tev ir jumts virs galvas, desa uz maizes un vari pārāk neiespringt uz teātra/koncertu biļetēm, tad viss kārtībā, taču, "tev par to samaksās" vairs nemotivē strādāt virsstundas.

Tālāk jau lielāku nozīmi iegūst iekšējā motivācija: vai tu jūties labi, darot šo darbu. Vai tu jūties vajadzīgs, gudrs, novērtēts, vai tavs darbs ir vajadzīgs sabiedrībai. Nodarbojoties ar hobiju, šāda attieksme nāk līdzi defoltā — tāpēc jau tas ir hobijs. Joks tāds, ka, ja tev par hobiju sāk maksāt, tad prieks zūd, jo tu pats vairs īsti nesaproti, vai dari šo darbu naudas vai patikas dēļ. Tas būtu pirmais secinājums.

Otrs būtu tas, kā šo situāciju apvērst otrādi: kā padarīt dienišķo darbu par hobiju, lai tu uz to ietu azartā mirdzošām acīm, strādātu sestdienās un, protams, arī svētdienās, nāktu klajā ar iniciatīvām un tā tālāk. Atbilde: "when you get rewarded based on how well you perform a task, as long as those reasons are made perfectly clear, rewards will generate that electric exuberance of intrinsic validation, and the higher the reward, the better the feeling and the more likely you will try harder in the future. On the other hand, if you are getting rewarded just for being a warm body, no matter how well you do your job, no matter what you achieve, the electric feeling is absent. In those conditions greater rewards don’t lead to more output, don’t encourage you to strive for greatness. [..] Rewards don’t have motivational power unless they make you feel competent. Money alone doesn’t do that."

Tagad atliek izdomāt, kā justies kompetentai, strādājot ar tulkošanas birojiem, no kuriem nāk nauda, bet ne fīdbeks...

(Pateikt)

Decembris 14., 2011


16:55
Unbelievable. Kad nobāzīšu skapjos visu saimnieces katolisko figņu ("K+M+B" uz durvīm manis pēc var palikt) man atkal būs pašai sava dzīvojamā platība. Un tad es cepšu VAFELES! >:)

(Pateikt)

Decembris 6., 2011


12:00 - Darbs & dzīve
мы все учились понемногу
чему нибудь и как нибудь
теперь умеем что то делать
выходит правда как то так

In other news, uzgāju šādu jauku rakstiņu:
http://www.stevepavlina.com/blog/2006/07/10-reasons-you-should-never-get-a-job/

Problēma tāda, ka skolā mums neko tādu nemāca.

(Pateikt)

Novembris 30., 2011


00:02
Пpедставленная автоpом психоделическая фантасмагоpия pаскpывает пеpед читателем диалектическую экзистенциальность синдpома посткоитальной абстиненции, когда индивидуум не способен селективно абстpагиpоваться от ламинантно пpисущих ему девиантных абеppаций, являя тем самым яpкий пpимеp конвеpгенции дестpуктивной ментальности и пеpманентно когнитивного кpеатива. Книга pекомендована для домашнего чтения в 1-3 классах начальной школы.

(Pateikt)

Oktobris 26., 2011


23:14 - Mūžu dzīvo, mūžu mācies
"Zem asfalta ir pludmale", izrādās, ir tulkojums no franču saukļa "Sous les pavés, la plage", ko jamie izmantoja savā 1968. gada maija protesta akcijā, kas izvērtās par vispārīgu streiku divu nedēļu garumā. (Links)

(Pateikt)

Oktobris 25., 2011


10:33
Kāds no kaut kāda komandējuma atveda koka kastīti ar kaut ko, un kad šis kaut kas bija apēsts, mēs tur pasākām glabāt brūno cukuru. Daži raizējās, ka cukurs pieņems koka kastītes smaržu, bet nekā: kastīte ir sākusi smaržot pēc brūnā cukura.

(Pateikt)

Oktobris 19., 2011


11:51 - Superteorija par personības veidošanos
Tā kā laiks ir konstants resurss (24 h diennaktī), tad parādās jautājums par tā sadalījumu. Ja tu koncentrējies uz kaut kādu vienu lietu, tad kļūsti par ekspertu, bet cieš viss pārējais (minmaksēšanās). Savukārt, ja tu pievērsies visam pa drusciņai, tad tā īsti nespecializējies nekur un vari saukties par līdzsvarotu personu. Vai viduvējību.

Otrs vērā ņemamais laika aspekts ir tas, ka pieaugot cilvēks neizbēgami līdzsvarojas (bērnībā, kad interesē pilnīgi viss), tad minmaksējas (skolā), bet pēc tam atkal līdzsvarojas.

Skolā izcelties ir salīdzinoši viegli, jo tā pasaulīte ir šaura: tu vari būt labākais matemātikā, fizikā, sportā vai būt vienkārši jautrākais džeks klasē. Ja pacenšas vairāk un uzvar olimpiādēs, tad var pat būt labākais 7. klases matemātikas skolnieks skolā/pilsētā/rajonā/valstī.

Bet jo tālāk mācās, jo grūtāk kļūst izcelties. Vidusskolā ar akadēmisko izcilību sāk konkurēt citas intereses, puiši/meitenes, tusiņi, ārpusskolas aktivitātes, nākamās profesijas iedīgļi, spēlēšana grupā u.tml. (dažiem tas, protams, sākas jau agrāk — tie ir krutākie džeki/meičas klasē).

Augstskolā cilvēks jau riktīgi sāk pazust studentu masā, un individuālās intereses, personības īpatnības kļūst arvien svarīgākas. Ja to saprot, tad pazūd vēlēšanās izcelties par visām varītēm un parādās vēlēšanās nospraust individuālus mērķus, darīt to, kas pašam patīk un vienkārši dara laimīgu. Prasmes, talanti un zināšanas par dažādām jomām kļūst mazāk dziļas, taču aug vispārīgas zināšanas par pasauli un dzīvi tajā. Vienkāršoti runājot, vidusskolas matemātikas ģēnijs kojās iemācās cept kotletes un runāt ar meitenēm, bet uz tā rēķina ne vienmēr brīvajā laikā risina cietos riekstus.

Bet ir cilvēki, kas joprojām grib būt panākumiem bagātākie, foršākie, gudrākie, apskaužamākie vai tamlīdzīgi (vai vienkārši tādi ir, un mēs ar viņiem salīdzināmies un apskaužam). Jautājums - ko tas maksā.

(Pateikt)

Septembris 13., 2011


00:08
Как придумали французский язык:
- А давайте половина букв будет читаться хуй знает как,а половина вообще не будет!
- Палки сверху не забудь

Как придумали английский язык:
- А давай, букв будет немного, все они простые, но гласные пусть читаются как попало.
- И чтобы значение слова менялось непредсказуемо в зависимости от предлогов и социального статуса говорящего/пишущего!

Как придумали итальянский язык:
- А давай все слова буду заканчиваться на гласные!
- И руками махать. А то жарко.

Испанский язык:
- А давай поприкалываемся над итальянским языком!

Русский язык:
- А давай писать слова в случайном порядке, а смысл передавать интонациями!
- Приставки и суффиксы не забудь!

Болгарский язык:
- А давай поприкалываемся над русским языком!
- Точно! Будем разговариать как русские дети.

Польский язык:
- А давай говорить по-славянски, но по заподноевропейским правилам?

Немецкий язык:
- А зачем нам пробелы?
- Букв добавь!

Китайский язык:
- А давай вместо слов использовать звуки природы!
- Смотри какую я каляку-маляку нарисовал. Вот тут как бы Солнце, вот тут быки пашут Землю. Пусть это означает стол!

Японский язык:
- А давай говорить все звуки с одной интонацией?
- Как собака лает. Чтобы все боялись!
Garastāvoklis:: bring it on!
Mūzika: Ill Nino — I am Loco

(Pateikt)

Augusts 15., 2011


16:20 - People are weird.
Es šodien brīnos par cilvēkiem. Par dažādu iestāžu dažādām sekretārēm, kas dokumentus ieskenē vienādi šķībi, bet globālākā mērogā — par cilvēku vienaldzību un pārliecību, ka draudzības rodas un uzturas kaut kādā maģiskā, ar pašiem cilvēkiem galīgi nesaistītā veidā.

Man liekas, sociālie tīkli rada kaut kādu klātbūtnes efektu, kaut kādu ilūziju, ka tu esi "in touch", lietas kursā. Bet patiesībā tās ir pupu mizas. Izlasīt, ka kāds ir kāpis pa kalniem Itālijā un paskatīties bilžu albumu draugos nav tas pats, kas pastāstīt par to pie tējas tases vai barojot kanālmalā pīles.

Un tad vēl tas laika trūkums. "Es šodien nevaru, es rīt netieku, es parīt esmu aizņemta" — un ko tad tu, meitenīt, ceri? Ka draudzība uzplauks feisbukā vai draugos, sadarbojoties virtuālu burkānu laistīšanā?

(1 saka | Pateikt)

Prom savā savvaļā - sevī

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 10 entries
> next 10 entries

> previous 10 entries
> next 10 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba