friends [entries|archive|friends|userinfo]
awakening

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 24th, 2023|01:44 am]
arcigaretizobos
Ja es būtu teātra režisors, visās manās izrādēs pie sienas karātos bises. Un nekad netiktu lietotas.
Ne jau tāpēc, lai mani uzskatītu par oriģinālu. Ne jau tāpēc, lai tantuki starpbrīža bufetē runātu "redzēji, atkal bise!" - "nu ja, bet gan jau atkal nešaus" - "man gan liekas, ka vienreiz jau vajag, neviens tak vairs negaida" /ievieto skaņu, kā no augstās kājas glāzītes tiek izsūkts upeņu balzāms pa virsu pusotrai karotei rasola par četri eiro piecdesmit/.
Nē, tak pofig.
Es tikai gribētu, lai tie, kas skatās citu režisoru filmas/izrādes, nenojaustu turpinājumu, tikai ieraugot rekvizītus kadrā.
Pasaule ir haotiski organizēta struktūra. Kā tie burtu režģi, kuros ieraugi pirmos trīs vārdus un uzzini, kāds būs tavs nākamais gads.
Tikai joks tāds, ka šajā režģī nemaz nav neviena vārda.
Jo tava dzīve būs bardaks. Joprojām un aizvien.
link1 comment|post comment

[Sep. 22nd, 2023|11:43 am]
arcigaretizobos
Parā' pupus.
linkpost comment

[Sep. 22nd, 2023|12:21 am]
arcigaretizobos
Mani mīļie mani zaudē nakts seriālos
link3 comments|post comment

[Sep. 21st, 2023|11:26 am]
arcigaretizobos
Grāmatas,
Plauktos, bez jēgas.
Pēc izmēra un krāsas.
Tik skaistas.

Smarža,
Pēc tintes un drukas,
Starp lapām cieši
Slēpta.

Burti,
Sauli neredzējuši koši,
Tik daudz stāstu tie
Glabā.

Plaukti,
biezām grāmatām pilni
Aiz muguras cilvēkam
Stāv.

Cilvēks,
Kam plauktos grāmatu daudz.
Viņš noteikti ir
Tik gudrs.
linkpost comment

[Sep. 20th, 2023|04:35 pm]
arcigaretizobos
Starp savējiem svešos meklējot pie laimē diešanas netikt.
Vēsture rāda, ka spēks ir tiem, kas zem viena karoga, saukļa un lozunga, ar labu vai ne tik labu, saliek pēc iespējas vairāk dažādu cilvēku.
Tiesa, tāpat kā visas impērijas, arī šādi režīmi mirst no pārēšanās.
Balanss it visā ir svarīgs.

Bet mēs meklējam, un meklējam. Reizēm pat atrodam.
Tikām svešie maliņā priecīgi pīpē, mēs viņu vietā melno darbu darām.
linkpost comment

[Sep. 17th, 2023|08:21 pm]

justlive
Ilgu laiku, vispār jau gadiem ilgi, krāmējos ar savu mazvērtīgumu, ar sevis nepieņemšanu, ar sevis močīšanu, ka neesmu pietiekami labs, ka pārāk maz strādāju pie sevis "uzlabošanas". Bet tagad ienāca prātā sekojoša doma ka varbūt es līdz šim tam visam piegāju ačgārni: tā vietā, lai koncentrētos uz sevis pieņemšanu, vērst uzmanību uz savas dzīves pieredzes pieņemšanu? Nu, saskaņā ar apzinātību un tām lietām, par ko runā citi viedie: par to, ka problēma rodās nodalot sevi - domātāju - no pārējās realitātes. Bet tā vietā uztvērt sevi kā daļu no pieredzes. Un tad koncentrēties uz pieredzi, un nevis uz sevi pašu.
Šobrīd priecājos par aizvakar gūto pieredzi, atklājot šo dziesmu un tagad uz repeat klausoties kādu 20to reizi:
Röyksopp - 'Oh, Lover' ft. Susanne Sundfør
link1 comment|post comment

[Sep. 14th, 2023|11:33 pm]
arcigaretizobos
Es ceru, ka kādreiz man svingeru klubs būs.
Kad pasaule šī būs beigusies, bet jauna vēl nebūs paspējusi sākties, mēs meklēsim vietu, kur kalpot brīvībai no kalpības.
Katoļu baznīcas altāra zēnu murgu vietā mēs brīvi būsim. Mēs dejosim un skurbsim, mīlēsim un ļausimies, uz greznajām marora grīdām, zem bībeļu sižetiem apglezotajām velvēm. Tik patiesi, tik dabiski, it kā nekas mūs neturētu vietās. Mēs skriesim, mēs smiesim, visiem viesiem vīnu liesim, līdz nespēkā kritīsim, pirms vēl gulēt iesim.
Un ausīs jauna diena, un ausīs jauna saule, un taps jauna pasaule. Bez mums, bet ar atmiņām par mums. Par dievu dzīrēm pirmssākumā, par kritušajiem un drosmīgajiem. Par eņģeļiem un meņģeļiem, un ļaudis nāks, un pielūgt sākts, un tas aizies atkal spirālē, kur naids būs galvenais mīlestības apliecinājums, kur dzīvības vārdā nāve skries.
...vai tu esi redzējis brīdi, pirms sprādziena? Ar miljonskadriemsekundē filmētu, vienalga, granātas vai atombumbas, brīdi, pirms. Kad reakcija jau ir notikusi, kad triecienvilnis vēl nav izlauzes, bet apturēt to nav iespējams. Vai lode, kad ielido olā, vai apelsīnā. Esi redzējis? Vienalga, no kāda materiāla struktūra, tā piepūšas, izplešas, turoties pretī neapturamajam spēkam, cik vien tai dots, pirms ļaut vaļu haosam, ugunij, liesmām, kliedzieniem, kas beigu beigās norimst klusumā. Un tikai kaut kur tālumā pulkstens tikšķ, skaitot laiku no jauna, no jauna.
Mēs esam tai punktā. Apturēt vairs nevar neko. Viss kustas tik ātri un tik lēni reizē, viss ir uzpūties pie maksimuma, tas vilnis nāk, un būs skaļi, karsti, asiņaini, sāpīgi. Tad klusums. Un tad, ja paveiksies, vai varbūt arī, ja nepaveiksies, mēs iesim, meklēt to jau vairs nevienam nevajadzīgo baznīcu, kurā ļauties priekiem zem liekulības tūkstošgadi pieredzējušo fresku valgajām acīm; kad laikam nebūs nozīmes un telpa būsim mēs paši. Brīvība dos mums varu, nāve - mūžīgo dzīvību, bet dzīvības lāsts garantēs nāvi. Mēs esam pašsavijusies pašnolieguma spirāle, kur beigas ir sākums, laiks izplešas un telpa skrien, pirms sakoncetrējas vienā punktā, iestājas tumsa, pauze un laiks jaunam sākumam.
Man sāpēs, bet es negribu, ka man sāp. Es zinu to sajūtu, kad būšu palicis es, bet neviens ko pazīstu. Tās būs sāpes un vienaldzība reizē, jo jēga būs zudusi ne tik vien līdz ar viņiem, kā arī ar manu nolemtību.
Saritināties kamolā un aizmigt, zem izdegušajām debesīm, un sapņot par pasauli, kurā trīs stundu brauciena attālumā nevar nonākt ļaunuma un tumsas valstībā. Par pasauli, kurā ļaunumu izdedzina no katra kontinenta, valsts, apgabala, pilsētas, ciema, sādžas, mājas un istabas. Kurā ļaunumu jāuzveic ar lielāku ļaunumu, lai vismaz kaut kur būtu iespēja rasties labajam.

Vsstulbāk pokeru ir spēlēt pie galda, kurā ir vairāki stulbeņi, kas uzliek likmi ar blefu, un tad nevar apstāties. Jo 100 punkti, tai reizē, kad ar pāri iesi viņem līdzi, riverā atnāks kaut kāds sūds, un viņiem saies. Tāpat šai karā. Sakostiem zobiem tie mēsli liek likmes, tu zini, ka viņu roka ir tukša, un nedrīkst apstāties, bet čipi sarūk un kārtis nāk jaunas.

Norepo šito, ai dēr ju.
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]