22 Oktobris 2020 @ 20:41
 
Vīriešu dušas želejai un antiperspirantam nu pievienojušies divi pāri vīriešu apavu. Jo sievietēm ādas apavus par 19€ nedod. Tāpat arī 400ml dušas želejas ir 2x dārgākas :)

Ir jau drusku dīvaini, ka kurpēm purns tāds neierasti garš, bet laikam kaut kā jākompensē 40. izmērs.

Žēl, ka netaisa vīriešu acu ēnas. Tās noteikti nāktu iepakojumos pūdernīcas lielumā, pildītu arī špakteles funkcijas, un būtu 2x lētākas.
 
 
22 Oktobris 2020 @ 10:40
Zelta asaras jeb Kā es Klimtu (neno)pirku  
Izrādījās, ka vienīgā Klimta glezna, kas man patiešām patīk, nemaz nav Klimta, bet franču gleznotājas Anne-Marie Zilberman, kuras pārejās gleznas, izņemot, šo vienu, man nemaz arī neiet pie sirds.

Septembrī izdomāju, ka Klimta reprodukcija pie mūsu dzīvojamās istabas sienas varētu ļoti labi izskatīties, pirms tam kkad sen biju guglējusi viņa gleznas garāmejot, šī patika. Ielīdu redbubble, pasūtīju plakātu, man pirms tam šķita nedaudz dīvaini, ka gūglējot parādās tā pati glezna ar nosaukumu Freya's tears un Golden tears, bet nepievērsu uzmanību, domājot, ka gan jau kkas vnk pazudis tulkojumā. Atnāca plakātiņš, taisos jau likt pie sienas, bet domāju, ko es likšu pie sienas, nezinot pat ne nosaukumu.

Izlīdu vikipēdijā visas Klimta gleznas pēc kārtas, apskatījos http://www.zeno.org/Kunstwerke/A/Klimt,+Gustav, apskatījos https://www.wikiart.org/en/gustav-klimt, sapratu, ka nav, sāku gūglēt "kas gleznojis Golden tears". Uzradās rakstiņš par to franču gleznotāju.

Aizrakstīju dusmīgu vēstuli redbubble, ko tur tā un šitā, meļi visi un sušķi, copyrights, fake paintings, urr. Redbubble, atsūta, oij, piedodiet, lūdzu, še jums nauda visa atpakaļ, plakātiņu paturiet.

Lūk, tā es tiku pie plakāta, kas man patīk par velti :D Tas nekas, ka nav Klimts, bet kko jaunu uzzināju :)

Plakāts te, redbubble nav izņēmis ārā :D
https://www.redbubble.com/i/art-print/Klimt-Golden-Tears-by-timelessfancy/28564487.1G4ZT
 
 
21 Oktobris 2020 @ 21:13
 
Mazgājot sejas aizsegus jebšu iemaucot tos vašbļodā ar mazgājamo līdzekli uz viskarstāko ūdeni, kādu boileris spēj piedāvāt, atstājot uz piecām minūtēm un tad kārtīgi patirinot ar knaiblēm (jo ūdens ta karsts!), izdomāju izmērīt, cik tad ir karstākais, ko boileris piedāvā. 85 C. Īsti skaidru temperatūru un ilgumu, kas to kovidu nobeidz, neatradu, bet sirdsmiera labad pieņemšu, ka ar 5 minūtēm 85C tā kā pietiks. We're all gonna die anyway.
 
 
21 Oktobris 2020 @ 12:40
 
Man liekas, ka "Visu gaišu" ir vispasīvagresīvākais sveiciens latviešu valodā. Kad e-pastos raksta "Ac" ar cieņu vietā, tad skaidrs, sūtītājs vnk aizņemts lohs, bet "Visu gaišu" jau prasa zināmu apņēmību :D
 
 
21 Oktobris 2020 @ 11:14
 
Kura ir plašākā Zvaigzne ABC grāmatnīca? Vai arī - pēc jūsu pieredzes, kur vislielākā sākumskolas vecumam piemērotu grāmatu izvēle?
 
 
20 Oktobris 2020 @ 20:31
Mazas pudelītes...  
no kaut kādām zālēm, vai pērlītēm, bēniņiem, pagraba, grāvja.... Mazas stikla zāļu pudelītes, trauciņi, bāra alko pudelītes. Daudz! Ļoti daudz!
Priekš kam?
- Mākslai!

foto ilustratīvs mērogam.
Ja ir ko piedāvāt, būšu priecīga pretī dot pāris eiro vai kaut ko garšīgu. Centrs. LMA. Paldies! :)

 
 
20 Oktobris 2020 @ 13:47
renting  
ak jel, cik labi, ka vairs nevajag īrēt, tikko saņēmām īrētā dzīvokļa izvākšanās atskaiti, tur līdz sīkākajai detaļai viss atzīmēts, visas izmaiņas, kas dzīvoklī, kamēr mēs tur dzīvojām.
tagad var sēdēt un nervozēt, vai namsaimniece izdomās, ka jāpārkrāso sienas un tā, un cik no mums pieprasīs par to visu. (mēs atstājām normālā stāvoklī, es vēl cik varēju sienas nokrāsoju, kur bija pleķi aiz grāmatplaukta no pelējuma saauguši, un pie reizes to visu istabu, lai sienas vienā krāsā, bet, protams, wear and tear, un vienmēr jau var izdomāt piekasīties par visu)
teorētiski, jaunais īrnieks laikam vācas pēc 10 dienām iekšā, var jau cerēt, ka namsaimniece izdomās, ka tas ir pārak īss laiks, un neko nevajag vai nevar paspēt krāsot (pls, vietejās krāsošanas brigādes, esiet aizņemtas visas).

vairs nekad, nekad, nekad negribu īrēt. negribu šito ņemšanos, ka nevar ne naglu iedzīt sienā, un jāraustās izvācoties par katru švīku vai pleķi.

man ir nelāga sajūta, ka būs pāris simti rēķins, vai pat 1k :(
Tags:
 
 
Mood: fingers crossed
 
 
20 Oktobris 2020 @ 09:39
 
Jetlag, hangover, malnutrition, you can't fly in this condition

Baismīgs nogurums ne no kurienes. Tas arī viss. Centīšos glābties ar magniju un vitamīniem. Vai arī moš kovids klāt un tur nekas neglābs.
 
 
18 Oktobris 2020 @ 19:39
simboliskā Latvija  
Kāpēc RS biļešu kontrole nekontrolē masku nēsāšanu sab.transportā? Kāds ir piedzīvojis, ka to kontrolētu?
 
 
18 Oktobris 2020 @ 13:56
 
 
 
17 Oktobris 2020 @ 18:55
Sverot pārtiku, jautājums par kādu niansi  
Varbūt šeit arī kāds rēķina, cik tad nu proteīna dienā vajadzētu uzņemt, un uzņem to ar zirņiem vai pupām, ko iepriekš mērcē un pēc tam vāra. Kurā brīdī ir pareizais svars, pirms mērcēšanas, vārīšanas vai kad gatavs?
 
 
17 Oktobris 2020 @ 14:35
 
Beidzot, tā teikt "nokodu lodi" un pasūtīju pasaules slavenāko uzacu zieķi – Dipbrow. Laikam pēc atlaidēm šis ir dārgākais, kas ir manā kosmētikas arsenālā – veseli 19 eiro :D (par to, cik maksā visa kosmētikas atvilktne, labāk nerunāsim. Piecītis šur, piecītis tur, beigās viss aiziet simtos... bet nu labi)
Ar Maybelline analogu nevar ne salīdzināt. Vajag stipri mazāk, klājas stipri līdzenāk un iespējams piemeklēt vajadzīgo toni. Nav arī tik mitrs. Redzēs, kā turēsies, bet pagaidām esmu ārkārtīgi apmierināta.
 
 
16 Oktobris 2020 @ 09:11
 
Ak un jel. Latvijas Pasts pamatīgi izblamējies, izdodot piemiņas pastmarku fiktīvam vēstures stāstam.

Nu ko. Šis ir viens konkrēts piemērs, kas atbild uz jautājumu, kādēļ mums vispār tur kaut kādi vēsturnieki (un citi humanitārie) vajadzīgi. Diezgan bēdīgi, ka Latvijas Pastam pat prātā neienāca konsultēties ar kādu vēsturnieku, pirms vienbalsīgi atbalstīt pastmarkas izdošanu.
 
 
16 Oktobris 2020 @ 09:05
 
Americas favorite serial killer will return - Dexter!
Yaas!
 
 
14 Oktobris 2020 @ 22:58
 
Gāju uz veikalu maskā jau no dzīvokļa durvīm, lai nav pēc tam somā jāmeklē. Vispār maskā ir kaut kas mierinošs. Vari šņaukāties, cik gribi, un aiz maskas visus klusi nolādēt, neviens nepamanīs. Nu un tonālajam var netērēties. Smirdīga elpa arī tālu netiek.

Vispār vieni ieguvumi, ka es jums teikšu.

Bet kāpēc es velku masku? Tāpēc, ka neesmu dirsa, kam pontu vairāk nekā smadzeņšūnu. Tieši tik vienkārši.
 
 
14 Oktobris 2020 @ 19:16
 
kas varētu būt visjaukākā dāvana apmēram pusotru gadu vecam bērnam?
 
 
14 Oktobris 2020 @ 18:07
Latīņu teicieni latviski  
Kā tiek tulkoti sekojošie latīņu spārnotie teicieni latviski:

Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur.
(https://ru.wikipedia.org/wiki/Concordia_parvae_res_crescunt,_discordia_maximae_dilabuntur)

Virtus unita maior est, seipsa dispersa.
 
 
14 Oktobris 2020 @ 16:14
 
Gribu māju. Reizēm liekas, ka tādas pienākas tikai tiem, kas tādas manto vai sapelnījuši ar privāto biznesu. Es kļūdos? Jo, godīgi sakot, nepazīstu nevienu, kurš dzīvotu mājā un kam nebūtu mantojumu un/vai biznesa. Bieži vien abi. Bet nu nevar būt, ka ir tikai tā, ne?

Skaidrs, ka arī naktssargs var tikt pie miljona, tikai jāstrādā 200 gadus, bet nu...
 
 
14 Oktobris 2020 @ 14:37
 
Radiatori kaut ko lēni žļurkst, bet jēgas nekādas. Iestājusies "varbūt nolakot nagus, lai neredz, ka violeti" sezona. Ar ko arī visus apsveicu.

Upd: also, man šonedēļ jau divas reizes kaut kur bija jābūt. Un pagājušo vienu, toties uz vairākām dienām. Ļoti besī kaut kur iet! Pat, ja var ar kājām. Ja obligāti vajag, tad nav fun.
 
 
14 Oktobris 2020 @ 14:06
 
Ar ko Džordžs Soross ir slikts? Kāpēc bija jākaunās no Sorosa naudas?
 
 
13 Oktobris 2020 @ 19:10
 
Tā kā Honor band 6 iznākšana ir bezcerīgi atlikusies uz neprognozējamu laiku, tomēr ņemšu mi band 5. Šai sakarā man ir jautājums kādam, kas varbūt to mi band lieto. Vai tā ir, ka sporta aproces ķīniešu versija pārliek aproces valodu automātiski uz hieroglifiem, ja sapārotā telefona valoda nav angļu, bet latviešu?

(es te esmu pārdomās, vai gaidīt sūtījumu no aliexpress mūžību un trīs dienas; pirkt lietotu ss.com vai arī "precīzu kopiju, ražotu tai pašā fabrikā"; nu un, protams, vai ņemt ķīniešu vai globālo versiju)
 
 
13 Oktobris 2020 @ 14:06
Analogās papīra tehnoloģijas. (Facepalm)  
Hah, es tikko skatījos pastkastē (tb caur pastkastes spraugu durvīs) iemesto reklāmas lapeli no Robert Dyas veikala, ja nu gadījumā kkas, ko mēs plānojam kādreiz drīzumā pirkt, gadās ar atlaidēm. (Rīt jāatdod vecā (un vienīgā) mājas slota Epsomā, jaunu gribās pēc iespējas lēti, utt.)

Ieraugu bildi ar Halogen Air Fryer, domāju, o, interesanti, pēc kāda principa šitāds verķis darbojas, (!) cītīgi ar rādītājpirkstu bakstu pa bildi papīra lapelē, sagaidot, ka atvērsies papildus izvēlne, kurā produkts tiks sīkāk aprakstīts. Apstājos tikai pēc trešās reizes, piefiksējot, ka tas nav ne telefons, ne dators, un uz papīra nekādas papildus informācijas lapas vaļā nevērsies.
 
 
13 Oktobris 2020 @ 11:36
 
Vakar tā nosalu, ka ne tikai sagribēju garu vilnas kleitu (pārgribēju, dārgas, nav man īsti kur tādas vilkt, par dārgu, lai pa mājām nēsātu), ka iegādājos tēju. Es! Tēju! That never happens. Sildošais efekts īss, bet čurāt gribas vēl ilgi.

Iespējams, pie vainas ir tas, ka es gandrīz vairs nedzeru kafiju – tikai reizi nedēļā, kad ļoti sagribas, nevis katru rītu. Visos citos laikos pat var iztikt. Kuņģis ir bišķiņ priecīgāks. Bet nu gaidu gastroenteroga vizīti. Pārsteidzošā kārtā par maksu ātrākā vieta, kur varēja tikt, ir Stradiņi. Populārajās maksas vietās kā 1. slimnīcā un ARSā rinda par 1-2 nedēļām ilgāka. Interesanti. Bet vispār sākt ar Stradiņiem ir ļoti laba doma, jo iepriekšējā reizē pie LORa ar citu problēmu tiku diezgan operatīvi pierakstīta uz visām vajadzīgajām operācijām par valsts $$. Pie šī ārsta it kā operācijām nevajadzētu būt, bet varbūt tāpat būs kas efektīvāks. Un viņu jaunajā korpusā ir tīri patīkami, priecē sistēma, kurā iedod vienu numuriņu pie reģistrēšanās un tad tas parādās uz displeja ar attiecīgo kabinetu, kur jāiet, kad ārsts gatavs pieņemt. Nekāda "kurš pēdējais" vai uzvārdu nosaukšanas, kas man nekad nav patikusi.

Vienīgi mani pārsteidz, cik slimnīca slikti savienota ar sabiedrisko transportu. Reāli tur pietur viens trolejbuss, kas iet 2-3x stundā, un mikriņš, kas ir šeidīgākais no visiem transportiem. Labi, man ta kas, es varu atnākt no Āgenskalna tirgus, kur brauc gandrīz viss (lai arī prom tikt ir relatīvi grūtāk – viss vienmēr pilns), bet vecie cilvēki, kam grūti? Nezinu, kā viņi tiek galā. Teritorija arī ir milzīga un nav pārskatāma cilvēkiem ar sliktāku redzi. Cikreiz nav bijis tā, ka stāvu jaunās ēkas reģistratūrā (ēka ir pašā teritorijas galā), kad veci cilvēki meklē acu ārstu, kas ir ēkā pašā teritorijas sākumā. Un pārdzīvo, ka ļoti ilgi būs jāiet. Bet nu eh, gribēt, ka kaut kas šai valstī ir sakārtots un strādā, kā vajag, laikam būtu pārāk daudz.

Upd: well, that backfired. Enerģijas pieplūdums tāds, ka nevis klabināt taustiņus, bet dancot un tizloties apkārt. Hm, interesanti.
 
 
13 Oktobris 2020 @ 11:15
 
Kas ir spēcīgākās, niknākās, iedarbīgākās bezrecepšu klepus zāles, ko jūs esat dzēruši?
 
 
12 Oktobris 2020 @ 11:31
 
"Teorētiski nekas nav iespējams, kamēr tas nav izdarīts. "
 
 
12 Oktobris 2020 @ 06:44
 
Man nekad nav paticis agri celties. Ar gadiem tas nāk vieglāk, bet tumšie rudens-ziemas rīti joprojām ir briesmīgi grūti. Nevis labs sākums dienai, bet pilnīga bezcerība, gaisma nekad neatnāks. Tas nekas, ka tā tur pamalē aust. Neatnāks.
 
 
10 Oktobris 2020 @ 17:28
 
Mīļotais uzdāvināja puķes. Biju tirgū, nopirku arī pati, jo mārtiņrozes. Vienā vāzē viss nesalīda. Saliku divās un tagad jūtos kā skolotāja. Tām vienmēr rudeņos visas malas nokrautas ar puķu vāzēm.

Lai arī diez vai kādreiz varētu būt par skolotāju. Tur kaut drusciņ ir jāpatīk cilvēkiem. Un jābūt pacietībai.
 
 
10 Oktobris 2020 @ 10:19
nejauši fakti iz vēstures  
Šellijs piedzima un bērnībā uzauga Field Place, kas ir tepat Horšamas nomalē.
 
 
09 Oktobris 2020 @ 14:49
 
Jāuztaisa kaut kas ar uzrakstu – ja varu tevi saost, tu esi par tuvu!

Fu, smirdīga Rīga. Vēl šodien biju kādā no jaunās teikas biroju mājām, fubļa, reāli smird. Tipa "patīkams aromāts" vestibilā, bet fuuuuu, smird pēc tipiskām tantuku smaržām. Un tas noteikti nebija tantuks, jo tur neviena nebija.