dulces como la miel [entries|archive|friends|userinfo]
ar bez ka

[ website | immerse your soul in love ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[24. Sep 2017|13:58]

artis
https://info.publicintelligence.net/AWG-RussianNewWarfareHandbook.pdf
Linkknives out!

[24. Sep 2017|13:02]

artis
https://twitter.com/matthewstoller/status/908828025273364480
Linkknives out!

[24. Sep 2017|11:45]

dienasgramata
DELFI. Londonā pērn notika 431 skābes uzbrukums, no kuriem 398 tika sarīkoti Ņūemas rajona Stratfordas mikrorajonā.
Linkknives out!

Pedreira dos Húngaros [23. Sep 2017|21:13]

artis
https://www.youtube.com/watch?v=xNo3tYE8Jrs
Linkknives out!

[23. Sep 2017|13:41]
anna
Kādu vakaru pavisam negaidīti mūsu strarpkultūru (un starp-paaudžu) virtuvē sākās diskusijas par “nevainības” fizioloģiskajiem aspektiem. Viss dēļ cita starpā (pilnā nopietnībā) pieminētas frāzes, ka partneris viennozīmīgi var secināt, vai tas sievietei ir pirmais vaginālais dzimumakts. Un ka ārsts viennozīmīgi var secināt, vai sieviete kādreiz ir vai nav nodarbojusies ar seksu. Un man ir tik ļoti, ļoti bēdīgi, ka to saka bijusī vecmāte no Āfrikas, un ka tā viņai (viņas kolēģiem un pasniedzējiem) ir neapšaubāma patiesība. Jo viņa nāk no valsts, kur joprojām pēc meitas pirmā dzimumakta mātei kaut kas pienākas no meitas vīra, līdz ar to “nevainības” fizioloģiskajām izpausmēm ir liela simboliska nozīme.

Ak, nabaga, nabaga meitenes un sievietes! (Nemaz nemēģinot aptvert kultūras un tradīciju atšķirības.) Nabaga tās, kas jebkādu iemeslu dēļ neasiņo tad, “kad vajag” vai vienkārši fizioloģiski neatbilst priekšstatiem par to, cik stingra muskulatūra ir nevainīgām sievietēm un cik atbrīvota tā ir seksuāli pieredzējušām (pēc šīs loģikas - jau pēc viena dzimumakta, te pat nav runas par tām, kas dzemdējušas). Ai, un kā vēl, ja sieviete izvarota. Vai, šausmas, nabaga vīrieši, kas “pieķerti” vai apsūdzēti homoseksualitātē un tiek medicīniski “pārbaudīti”, lai lemtu par sodu.

Nedaudz personīgi saskaroties ar tik atšķirīgām dzīves realitātēm un uzskatiem bieži drusciņ paliek slikta dūša. Mēs taču visi esam cilvēki, un viena no manām dziļākajām pārliecībām ir, ka mums visiem, visiem ir daudz vairāk kopīga kā atšķirīga (un - ka atrast kopīgo ir labākais starta punkts ceļam uz vienotību un izlīgšanu). Protams, jo situācija konkrētāka, jo prakse grūtāka. Bet es palieku ar savu naivo pārliecību - parunāsimies, pamēģināsim izteikties vēlreiz, un tad jau viens otru sapratīsim un līdzāspastāvēšana būs mierīgāka. (Es ceru arī, ka atradīsies mierīgs brīdis, lai pastāstītu bij. vecmātei, kāpēc viņas teiktais mani tā satrauc un kāpēc man šķiet svarīgi viņai pastāstīt to, ko par šo tēmu zinu es un ko ārsti saka šeit; pat tad, ja viņai ar bijušo profesiju un kolēģiem nav gandrīz nekādu kontaktu.)
Link1 catched the mouse|knives out!

568 ml kultūras [22. Sep 2017|01:03]

smejmoon
Amerikāņu kultūra
Link1 catched the mouse|knives out!

[20. Sep 2017|19:56]

deloveja_kundze
[Tags|]

mana jaunā mazā kaķene mūs visus pamodināja šorīt plkst. 6:32, jo kaut kā pamanījās nogāzt manu cepeškrāsniņu.

jāpiemin, ka kaķene sver ne vairāk kā 3 kg un ir exceptionally maza.
Linkknives out!

Ancient Human Genomes...Present-Day Europeans - Johannes Krause [20. Sep 2017|15:00]

artis
https://www.youtube.com/watch?v=Dk65TbJRN_A
Link1 catched the mouse|knives out!

[20. Sep 2017|14:05]

dienasgramata
NRA. Jau pirms vairākiem gadiem cilvēce cietusi no dažādiem baktēriju izraisītiem nāvējošiem vīrusiem. Zinātnieki pauduši bažas, ka ledāju kušanas rezultātā var pamosties baktērijas, kas gadiem ilgi izdzīvojušas ledājos.
Link4 catched the mouse|knives out!

[19. Sep 2017|22:36]

deloveja_kundze
visvairāk man tajā visā nebeidzamajā sarunā par kultūru besī tas, ka mēs kultūru uztveram kā privilēģiju, kā luksus veida parādību, nesaliekot kopā, ka kultūra un tās radītie objekti, produkti un whatnot ir tas, kas paliek vēlāk. un no tā izejot - darbs kultūrā tiek uztverts kā kāda cilvēka personīgs gļuks, un tad jau pats vainīgs. tipa, tā ir mana kaprīze strādāt muzejā, tāpat kā tā ir dažādu cilvēku kaprīze un iedomība strādāt arhīvos, art house kinoteātros, festivālos, pasākumu, semināru un izglītības projektu realizēšanā. par pārējiem ir drusku sarežģītām, bet, mīļie cilvēki, ja mēs darbu muzejā un arhīvā uztveram kā kādas personas tīri personīgu ambīciju, kaprīzi vai ko vēl ne, un pieņemam, ka jā, tas ir totāli normāli, ka šie cilvēki savu personīgo izvēļu dēļ saņem kapeikas un cieš pastāvīgu badu, nu, manuprāt, we're done. kā civilizācija, kā sabiedrība, kā vēsturisks veidojums - mēs esam sev pārvilkuši pāri strīpu.

jo protams, vispār jau iespēja pašiem veidot savu vēsturi, to saglabājot arhīvos, muzejos un citās institūcijās, *ir* absolūta privilēģija, un tas ir jāņem vērā. un, skatoties drusku plašākā mērogā, jo vispār jau uz muzeju darbiniekiem neattiecas šis jaunais autoratlīdzību sviests, jo visbiežāk mēs tomēr esam oficiāli darba ņēmēji, jāatzīst, ka šo pašu domu var attiecināt uz kultūru plašāk: veidot pašiem savu naratīvu, ko primāri veido caur kultūru, *ir* brīnišķīga privilēģija, nevis kaut kāda personīga ambīcija, kuras novērtējums ir salīdzināms ar kabatas naudu.

labi, es zinu, ka haidžakoju šo sarunu par autoratlīdzībām ar savu sarunu par kultūru kā tādu, bet nu, ko lai saka, man liekas, ka mēs līdz galam vienkārši neapzināmies, kāpēc vispār sava kultūra ir vērtība.
Link4 catched the mouse|knives out!

[19. Sep 2017|19:45]

deloveja_kundze
[Tags|, , ]

sākot ar šodienu, man atkal mājās ir divi kaķi: fb ziņa par to, ka kk brauc prom un atstāj kaķi bija kā dievu zīme, ka laiks papildināt mājas, jo Serjožiņš visu pēdējo mēnesi pavadījis, naktīs vientulīgi skraidot pa dzīvokli un kliedzot.

bet Bo pagaidām uzvedas kā normāls bosiks, atnāca, visu izošņāja, izstresojās, sāka rūkt uz Serjožu un ielīda grāmatplauktā bubināt.
ja tā padomā, es nekad neesmu dzīvojusi kopā ar kaķenēm. tur ir kaut kāda starpība? nu, izņemot to, ka viņa, kā izskatās, ēd daudz mazāk nekā šitie lielie resnie mājas runči.
Link2 catched the mouse|knives out!

101 [19. Sep 2017|16:12]

peepingtom
Es pat nezinu vai pāris dienas no rīta un vakarā līdz vilcienam aiziet ar kājām ir grūtāk vai arī pierast pie manuālās ātrumkārbas. Precīzi neatceros, bet kāds gads būs varbūt pagājis, ja ne vairāk kopš pēdējās reizes. Bet no otras puses tikai pirms diviem gadiem liku tiesības, tā kā kaut kādas iemaņas, atmiņas vēl ir.
Linkknives out!

100 [19. Sep 2017|09:36]

peepingtom
Kaut kur jāpieraksta, lai nākamajā vasarā nesūdzētos par karstumu vai ko citu. Pavasarī sanāk aizmirst to kā bija rudenī un ziemā. Vakar atcerējos.
Linkknives out!

[18. Sep 2017|21:16]

deloveja_kundze
[Tags|]

uztaisīju tomātu biezzupu mājās. rudens sezona, liekas, nu ir atklāta.
Link2 catched the mouse|knives out!

[18. Sep 2017|13:35]

deloveja_kundze
[Tags|]

nācu (nu jau uz savu Vecrīgas) darbu, izvairījos no mikriņiem un peļķēm uz Rīgas ielām, un meditēju gan par to, ka šovasar jau bijām tiiik tuvu tam, lai Rīga tomēr pamazām kļūtu cilvēkiem draudzīgāka un lai mums būtu dome, kurai rūp cilvēku dzīves apstākļi, gan par to, ka, ja šie pēdējo gadu visnotaļ ārprātīgie laikapstākļi ir tiešām saistīti ar cilvēku darbību dēļ radītajām klimata pārmaiņām, mēs nu jau runājam vairs ne par metaforiskiem, bet pavisam īstiem grēku plūdiem. vienīgi, protams, liekas negodīgi, ka ne jau savu grēku, bet iepriekšējo paaudžu grēku dēļ, bet nu - daudz kas šeit ir negodīgs.
Linkknives out!

[18. Sep 2017|11:46]

deloveja_kundze
es ļoti ceru, ka jums visiem vakar patika Endless Poetry. tiešām.

savukārt es jau esmu uz kājām no rīta stundām, diezgan laimīga un darbīga, un kaut kādā ziņā dziļi apmierināta. šis bija labs gads, šis bija pirmais gads, pēc kura liekas - I really did my best, and it was quite good. piezīmes nākamajiem gadiem, protams, jau top, bet pagaidām ir diezgan laba un apmierināta sajūta par notikušo.
Link1 catched the mouse|knives out!

Vasili Mitrokhin walks in a bar... [16. Sep 2017|18:33]

artis
https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4869986,00.html
Link1 catched the mouse|knives out!

[16. Sep 2017|15:58]

deloveja_kundze
otrā druva festivāla ietvaros arī labi nostrādāja, viss bija diezgan forši un tāda laba sajūta pēc tam.

diezgan forši pieredzēt, kā tādas totāli trakas idejas materializējas un kļūst par notikumu, un tas notikums ar katru gadu paliek arvien skaistāks.
Linkknives out!

TIL [what an awful name for a site though, Politi-co. really?] [16. Sep 2017|13:10]

artis
“Every leaf and every grass blade on earth makes more and more sugars as CO2 levels keep rising,” Loladze said. “We are witnessing the greatest injection of carbohydrates into the biosphere in human history―[an] injection that dilutes other nutrients in our food supply.”

"In agricultural research, it’s been understood for some time that many of our most important foods have been getting less nutritious. Measurements of fruits and vegetables show that their minerals, vitamin and protein content has measurably dropped over the past 50 to 70 years. Researchers have generally assumed the reason is fairly straightforward: We’ve been breeding and choosing crops for higher yields, rather than nutrition, and higher-yielding crops—whether broccoli, tomatoes, or wheat—tend to be less nutrient-packed.

In 2004, a landmark study of fruits and vegetables found that everything from protein to calcium, iron and vitamin C had declined significantly across most garden crops since 1950. The researchers concluded this could mostly be explained by the varieties we were choosing to grow.

Loladze and a handful of other scientists have come to suspect that’s not the whole story and that the atmosphere itself may be changing the food we eat."

http://www.politico.com/agenda/story/2017/09/13/food-nutrients-carbon-dioxide-000511?lo=ap_a1
Link3 catched the mouse|knives out!

99 [15. Sep 2017|16:24]

peepingtom
Šodien paliku uz dažām dienām bez mašīnas.
Vakar kaut ko nodarīju mugurai un knapi varēju apsēsties, apgulties un pagriezties no vieniem sāniem uz otriem.
Šonedēļ braucot vilcienā reizēm skatos Netflixā Better Call Saul trešo sezonu tā vietā, lai lasītu grāmatu.
Linkknives out!

ā, vēl [15. Sep 2017|12:41]

barbala
citās ziņās, man jautājums – Zuzānu kolekcijas izstādes iekārtojums LNMM ir kaut kas tāds ko tikai es sacīsim, nesapratu un nodomāju, ka tiktāl nu esam, vieglā valdoda virs visa, "lielākās", "dārgākās", "seksistiskākās" (?), "bosa kabineta" gleznas vai (uz ko ceram) tas bija rafinēts joks, kurš gluži uzreiz man nepieleca un es, kā nereti gadās, pārāk nopietni atnesos pret kultūrmantojumu ?

Precizēju jautājumu – tas bija joks, pranks vai diemžēl, koncepcija?
Link5 catched the mouse|knives out!

[15. Sep 2017|10:22]

dienasgramata
DELFI. Kā izaugusi pasaulē skaistākā meitenīte
Linkknives out!

[14. Sep 2017|17:31]

deloveja_kundze
draugi (un citi), mans absolūtais personīgais hailaits no Riga IFF gan nav saistīts ar filmām, bet ar ko citu, proti - abas divas Critics Meeting lekcijas ar Neil Young bija brīnišķīgas, un abas ir skatāmas Riga IFF FB kanālā pie videos.

Nīls ir brīnišķīgs pasaules līmeņa lektors ar milzu zināšanām, kontekstu, perspektīvu un pieredzi, un, kas nav mazsvarīgi, lielisku, piezemētu humora izjūtu. un klausīties šīs lekcijas ir tiešām brīnišķīga pieredze, kas bagātina, izaicina un liek gribēt ko vairāk no sevis, no kino un no pasaules - viss tā, kā kino un mākslai jābūt.
Link4 catched the mouse|knives out!

[14. Sep 2017|11:35]

deloveja_kundze
festivāls kā viegli pārņemošs haosains eskeipisms

un - jēzusmarija, es sen nebiju pamodusies ar tik daudz epastiem, kas iekrituši pastkastītē un uz kuriem jāatbild *uzreiz*.
Linkknives out!

[14. Sep 2017|00:22]

artis
When I asked Peskov what Putin meant by RT’s mission to “break the monopoly of Anglo-Saxon global information streams,” he went into something of a dissertation, speaking in English with obvious relish and little room for interjections. “The whole trend of global media was set by Anglo-Saxons,” he began. “It’s like the first conveyor belt. It was created by Mr. Ford in the United States.” (It wasn’t, but Ford was the first major manufacturer to use the technology on a grand scale.) But now, he went on, “the conveyor line is not only working in G.M., in Ford — it’s also working in Citroën, in Renault, in Mercedes-Benz, in Toyota, everywhere in the world.”

Something like the dissemination of Ford’s conveyor belt, he said, was now happening in media; the sort of global news networks the West built were being replicated by Russia, to great effect. What was making “the whole story successful,” he said, “is a tectonic change of the global system that all of a sudden started to develop 10 years ago.”

The transformation and acceleration of information technology, Peskov said, had unmoored the global economy from real value. Perception alone could move markets or crash them. “We’ve never seen bubbles like we’ve seen in the greatest economy in the world, the United States,” he said. The same free flow of information had produced “a new clash of interests,” and so began “an informational disaster — an informational war.”

Peskov argued that this was not an information war of Russia’s choosing; it was a “counteraction.” He brought up the “color revolutions” throughout Eastern Europe and Central Asia, which led to the ousters of Russian-friendly governments in Ukraine, Georgia and Kyrgyzstan in the mid-2000s. Russia blamed American nongovernmental organizations for fomenting the upheavals. But now, Peskov argued, all you might need to shake up the geopolitical order was a Twitter account. “Now you can reach hundreds of millions in a minute,” he said.

By way of example, he pointed to “this girl, from show business, Kim Kardashian.” Kardashian is among the most popular people in all of social media, with 55 million Twitter followers, nearly 18 million more than President Trump. “Let’s imagine that one day she says, ‘My supporters — do this,’ ” Peskov said. “This will be a signal that will be accepted by millions and millions of people. And she’s got no intelligence, no interior ministry, no defense ministry, no K.G.B.” This, he said, was the new reality: the global proliferation of the kinds of reach and influence that were once reserved for the great powers and, more recently, great media conglomerates. Even Peskov sounded slightly amazed considering the possibilities. “The new reality creates a perfect opportunity for mass disturbances,” he said, “or for initiating mass support or mass disapproval.

https://mobile.nytimes.com/2017/09/13/magazine/rt-sputnik-and-russias-new-theory-of-war.html?_r=0&referer=https://news.ycombinator.com/
Linkknives out!

[13. Sep 2017|16:10]

dienasgramata
DELFI. Vecmīlgrāvja smirdes iemesls nav gāzes noplūde, informē 'Latvijas Gāze'
Link3 catched the mouse|knives out!

98 [13. Sep 2017|15:38]

peepingtom
Par grāmatām.

Vakar pabeidzu lasīt The Life of Milarepa. Aizraujoši. Pirms sāku lasīt domāju, ka mocīšos lasot, bet būs daudz iedvesmas no grāmatas lasīšanas. Izrādījās, ka lasīt ļoti aizraujoši un interesanti, bet tās iedvesmas krietni mazāk. Šoreiz laikam nevaru sūdzēties par to, ka iztulkoti termini, kurus varbūt nevajadzētu tulkot, jo tomēr tulkojums no tibetiešu valodas.

Šodien sāku lasīt grāmatu no Very short introduction sērijas. Sāk aizvien mazāk patikt šī sērija. Diez vai izlasīšu tās šīs sērijas grāmatas kuras pirms desmit gadiem sapirkos.

Vēl nevaru izšķirties par to vai vajadzētu iegādāties un izlasīt VS Dalailamas tikko latviešu valodā izdoto grāmatu Grāmata par prieku. Man jau vairākas viņa grāmatas angļu valodā neizlasītas stāv plauktā un vajadzētu izlasīt vispirms varbūt tās.

Pēdējā piezīme par grāmatām - pēc 13 dienām iznāks Wisdom Publications izdotais Sutta Nipata tulkojums angļu valodā. Baigais kārdinājums nopirkt, tīri tā, lai ieliktu plauktā blakus pārējām šīs sērijas grāmatām. Bet atkal, laikam, prātīgi būtu izlasīt pārējās.
Linkknives out!

[13. Sep 2017|09:49]

dienasgramata
MONTON. Pirmdien, 11. septembrī, Monton komanda organizēja kaut ko pavisam neierastu, Tallinas Brīvības laukumā pulcējot vairāk nekā 4000 cilvēku. Godinot un novērtējot mūsu brīvību, tūkstošiem cilvēku iededza gaismu savos viedtālruņos un pavērsa to pret debesīm, tādējādi izveidojot brīvības simbola siluetu – bezbailīgu un drošsirdīgu bezdelīgu.
Link3 catched the mouse|knives out!

[13. Sep 2017|09:34]

dienasgramata
DELFI. Glābēji saņem 400 zvanus par smirdi Vecmīlgrāvī; smakas avotu neatrod
Link1 catched the mouse|knives out!

[13. Sep 2017|01:56]

dienasgramata
DELFI. Stjuarte no Latvijas Dubaijā ar pikantiem foto šantažējusi azerbaidžāni
Linkknives out!

[13. Sep 2017|01:19]

dienasgramata
DELFI. Pirmdien ugunsdzēsēji no apmēram divus metrus dziļas kolektora akas Smārdes ielā, Rīgā, izcēluši kādu cilvēku
Linkknives out!

[12. Sep 2017|12:45]

etalonfunkcija
Es mierīgi varētu uzsāk projektu "nepirkšu drēbes veselu gadu" - varētu vien pirms projekta sākuma piepirkt pāris jaunus apakšveļas gabalus un garroku krekliņus, lai daži vecie un novalkātie nebojātu garastāvokli. Varētu arī nepirkt, gan jau izdzīvotu ar esošo. Tāpat galvenokārt valkāju drēbju maiņās salasītās vai lietotajos apģērbos pirktās lupatas. Jā, "kārtīgā" veikalā iegādātās lietas šķiet smaržīgākas, pieklājīgākas, pašapzinīgākas, bet bez tā mierīgi gadu varētu iztikt, tāpat iepērkos vien pāris reizes gadā, un ne jau vajadzības pēc.

Daudz lielāks izaicinājums būtu projekts "nepirkšu drēbes 5 gadus". Vai atļaut sev pirkt apakšveļu, ja vecā sāk jukt ārā? Un ja nu es šo piecu gadu laikā palieku stāvoklī un esošās drēbes vairs galīgi neder? Vai pārtraukt projektu, vai meklēt apkārtceļus? Vai šāds projekts kaut ko mainītu manā uztverē, dzīvē, dzīvošanā?

Vēl es varētu uzsākt projektu "apēdīšu visu, kas manos plauktos". Citādi kaut kas tur stāv jau pārāk ilgi - šorīt "pie izejas" noķēru kodi.
Linkknives out!

[12. Sep 2017|00:21]

deloveja_kundze
Nebeidzamā dzeja.
Filma, kas tevi maigi izjauc līdz pašiem pamatiem un ļauj vai nu salikties atpakaļ kopā pašam, vai arī piedāvā tādam arī palikt - trauslam un pieejamam.
Link1 catched the mouse|knives out!

[11. Sep 2017|09:15]

dienasgramata
KASJAUNS. Mātei atņemtas tiesības uz 8 bērniem, bet vēderā - jau devītais...
Link4 catched the mouse|knives out!

navigation
[ viewing | most recent entries ]