dulces como la miel [entries|archive|friends|userinfo]
ar bez ka

[ website | immerse your soul in love ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[25. Apr 2018|10:28]

artis
https://www.icds.ee/publications/article/the-geopolitics-of-power-grids-political-and-security-aspects-of-baltic-synchronization/
Linkknives out!

[24. Apr 2018|17:23]

deloveja_kundze
kā lai sevi motivē kaut kam vairāk par iešanu gulēt jau 9os vakarā?
Link9 catched the mouse|knives out!

[24. Apr 2018|13:42]

dienasgramata
DELDI. Valsts lauksaimniecības vaislas dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā piešķir 15 miljonus eiro
Link1 catched the mouse|knives out!

[24. Apr 2018|09:49]

artis
"[I]n no other NATO member state are Russian spies caught as often. The Estonian Internal Security Service (Kaitsepolitseiamet – KaPo) is an intelligence service considered one of the best and most resistant to Russian infiltration in the former Eastern Bloc. The Russians themselves admit this, as the Estonian service has for years been one of their most difficult opponents in Europe."

"Estonians do not hush up nor minimize the cases of detained and deported Russian spies. In the annual report on state security (“Aastaraamat”) issued since 1998, the Kaitsepolitsei exposes Russia’s operating methods, naming people and organizations (and showing photos) of those suspected of contacts with Russian intelligence. This detailed report on the operation of the agency was the first publication of its kind in the world. The fact that Estonia has one of the best services in the East is attested to by its effective information warfare; not just in regards to making espionage cases public, but also the severity of justice: spies usually get the maximum penalty."

"Estonian counterintelligence is said to be one of the most effective in NATO, begging the question as to the reasons for his effectiveness. Starting from square one, using extreme vetting as well as the de-Sovietization of the security apparatus certainly helped. [ Pretēji Latvijai, kur drošības dienestus veidoja bijušie VDK darbinieki, piemēram, VDK pretizlūkošanas daļas virsnieks Andris Trautmanis]"

"It is known that Russian diplomats catalogue and detail all the bridges in southern Estonia lying on the east-west line. Their focus is upon structures along the expressway connecting the Russian border with the Baltic Sea and the strategic railway line."

"Diplomatic status is increasingly rare, while more and more often they are illegals operating in the country or agents operating under the cover of being businessmen and journalists. Due to Moscow’s wariness of Estonian counterintelligence, Russian case officers usually meet their informants in third countries."

https://warsawinstitute.org/estonian-spy-hunters/

Tas tā, runājot par "katrai valstij savi risinājumi".
Link7 catched the mouse|knives out!

[24. Apr 2018|09:19]

artis
“In Latvia, we have the best legislation,” said former justice minister Janis Bordans. “The problem is in enforcement. Who is the controller?”

https://www.reuters.com/article/us-latvia-banking-reform-exclusive/exclusive-russian-billions-slip-through-latvias-loose-net-idUSKCN1GS0KE
Linkknives out!

[24. Apr 2018|08:51]

artis
"[O]ne thing seems clear: Latvia’s role as the “Switzerland of the Baltics,” a business model eagerly cheered by European and American consultants and officials in the early 1990s, seems over."

https://mobile.nytimes.com/2018/04/23/world/europe/latvia-rimsevics-banking-bribery.html
Linkknives out!

knābi pret knābi [23. Apr 2018|19:58]
anna
Sēdēju dārzā un laiski brokastoju. Kaimiņos tepat pāris metru attālumā koka lapotnē no viena zara uz otru sāka plivināties krauklis. Pamanīju, ka turpat no viena zara uz citu bēguļo mazāks putns. Un tad atskanēja šausmīga ķērkšana.

Skrējām skatīties - krauklis nabaga putnam burtiski klupa virsū. Tik skaists putniņš, augumā apmēram kā strazds, bet es gribu viņu saukt par brīnumputnu, tik skaistu cekuliņu un pelēki-zaļi-zilām spalvām. Brīnumputns tik skaists un ķērkšana tik traka, ka bija skaidrs, ka jāmēģina viņu pasargāt, lai arī tā it kā ir iejaukšanās dabas lietu kārtībā.

Kamēr aizgāju pēc darbarīkiem - tīkla, spaiņa, lietussarga un slotas -, kolēģe palika pie koka ar garu zaru rokās. Kad atgriezos, visi trīs jau bija pārdesmit metru tālāk pie paša zirgu aploka. Un brīnumputniņš tik sabijies, un visa galvas spalva izpluinīta pūkaina. Krauklis te tuvojās, te pārmetās uz blakus koku. Brīnumputniņš ielaidās zirgu aplokā. Kamēr mēģnājām saprast, kā labāk - ar tīklu, spaini vai lietussargu to uz mirklīti saķert, tuvojās trīs zirgi, un krauklis lēni, cēli pāri mūsu galvām aizlidoja "prom", paslēpās augstā kokā aiz zirgu aploka, kādus 200 m tālāk.

Miers mājā? Nekā nebija. Biju lasījusi, ka kraukļiem ir intelekts maza bērna (neatceros, septiņgadīga?) līmenī. Skaidrs, ka šis konkrētais bija gudrs žuļiks. Brīnumputniņš šķietami mums uzticējās, tomēr ne pietiekami, lai ļautos tikt notverts; kā tuvojāmies, tā pārcēlās vienu zaru augstāk. Pēc minūtēm piecām krauklis aizlaidās paslēpties uz citu pusi, vēlāk vēl uz pavisam citu. Pēc kādām 20 minūtēm brīnumputniņš saņēma dūšu un žvikc iespurdza tuvējā biezoknī.

Viss brokastlaiks pagājis, kafija atdzisusi, bet tik priecīga un dzīvīga sajūta un, galvenais, prieks par brīnumputnu.

Tā es uzzināju, ka kraukļi ēd arī gaļu. Tomēr putns bija liels, domāju, varbūt viņi cīnās par īpašumtiesībām uz vienu un to pašu koku. (Vienreiz kaķis uzskrēja tuvējā priedē un netika lejā; krauklis, priedes apsaimniekotājs, nabagu gandrīz noknāba. Nu, un reiz pieķerts, noknābis vāveri.)

Pusdienas. Sēžu tajā pašā dārzā un soliņa, ēdu, te lēni, cēli, ļoti zemu, knapi pāri manai galvai pārlaižas krauklis ar beigtu brīnumputnu nagos.

Noknābis putniņam galvu, to kopā ar pārējo ķermeni atstāja uz zemes pie tā paša koka, kur no rīta pirmoreiz satikāmies.

Ko līdz drošības pasākumi, kuru ietvaros visu dienu pār galvu treniņlidojumos traucas šausmīgi skaļas kaujas lidmašīnas, ja tepat dārzā dzīvo tāds melns mežonis!
Link5 catched the mouse|knives out!

[23. Apr 2018|15:59]

deloveja_kundze
ja skatās uz latviešu kino pasaules kontekstā, tas tur izskatās ļoti, ļoti labi.

jeb oficiālais apstiprinājums par Četriem baltiem krekliem Kannu klasikas programmā ir viena no mīļākajām ziņām kādā ilgākā laika sprīdī. beidzot arī citi filmu gīki zinās, cik latvieši ir stilīgi un cik Uldis Pūcītis izskatīgs.
Link4 catched the mouse|knives out!

[23. Apr 2018|12:53]

artis
https://www.history.com/this-day-in-history/soviet-union-rejects-marshall-plan-assistance
Linkknives out!

[23. Apr 2018|14:41]

dienasgramata
DELFI. Kembridžas hercogienei Katrīnai sākušās dzemdības
Link1 catched the mouse|knives out!

[23. Apr 2018|13:31]

dienasgramata
DELFI. VID par LSD marku kontrabandu aiztur 12. klases skolnieku. VID skaidro, ka LSD markas ir ar psihotropām vielām piesūcināts papīrs, kuru lietojot, cilvēks piedzīvo halucinācijas, zaudē orientāciju telpā un laikā, apgrūtināti uztver apkārtējo vidi.
Link1 catched the mouse|knives out!

[23. Apr 2018|09:05]

artis
https://vitalik.ca/general/2018/04/20/radical_markets.html
Linkknives out!

daidžestā par daidžeššenu, ir taču sezona [23. Apr 2018|11:51]

barbala
Kamēr es te raksturakstus, pastāstiet man, lūdzu, kopsavilkumā, kādi jauni uztura virzieni tagad modē?

Tas garlaicīgais "eat good food, not too much, mostly plants" ir pārāk svabads, gribu dzirdēt kaut kādus influenceru atklājumus. Kāds statuss proteīnam, in vai jau out? Joprojām keto? Smūtiji, kur jūs?

Teiksim, es zinu, kas ir šīgada putns, zinu arī krāsu paleti,
bet manā burbulī nav pienākušas ziņas, kas ir šīgada superfūds?
Tāpat, trendwatchings klusē, kas ir so-2018- attiecībā par supersportiem? Kas tagad tāds karstāks un mustdo? Endurance, intervals, high intensity? Vajadzētu būt tā, ka klasīšu lēkāšana ir kaut kas virstrenda.
Link39 catched the mouse|knives out!

[22. Apr 2018|16:07]

dienasgramata
DELFI. Kanāla LNT personība Rūta Dvinska pērn laida pasaulē pirmdzimto meitiņu Grietu, un viņa ātri vien kļuvusi par vienu no iedvesmojošākajām Latvijas jaunajām māmiņām interneta vidē. Šonedēļ viņa savus atbalstītājus iepriecinājusi ar ļoti drosmīgu foto, kurā tapusi iemūžināta bez biezas grima kārtas uz sejas.
Link2 catched the mouse|knives out!

Latvia, the Appalachia of Europe [22. Apr 2018|08:58]

artis
Diezgan pesimistisks redzējums

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-04-20/europe-s-depopulation-time-bomb-is-ticking-in-the-baltics?cmpid=socialflow-twitter-business
Link52 catched the mouse|knives out!

Bedlam [21. Apr 2018|21:41]

artis
"There are two types of internet based attacks. The first is “cyberwar” or the kinetic attacks that cause real world destruction. This is the kind the US has always been fascinated with and excelled at.
The second kind is the more broad “cyberwarfare” which encompasses the political / psychological. The eastern countries (Russia, China, etc) have for a long time always been more deft at political and psychological offensives.

What if cyberkinetic attacks aren’t the best way to kill millions? What if simply enflaming tensions over Facebook, leading to revolutions and more ”Arab Springs” will kill tens of millions more?"

https://www.nytimes.com/2018/04/21/world/asia/facebook-sri-lanka-riots.html
Linkknives out!

[20. Apr 2018|16:05]

dienasgramata
DELFI. Jaunās māmiņas mājvietā atrod šļirci, karotes un aizdomīgu vielu
Link3 catched the mouse|knives out!

[20. Apr 2018|13:58]

dienasgramata
no paziņojuma presei: Rīgā uzstāsies Tonija Blēra bijušais preses sekretārs
Link3 catched the mouse|knives out!

[19. Apr 2018|22:37]

dienasgramata
DELFI. Valsts policija (VP) aizturējusi 1998. gadā dzimušu vīrieti, kurš picas kurjeram acīs iepūtis asaru gāzi un nolaupījis somu ar ēdieniem un dzērieniem. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.
Linkknives out!

[19. Apr 2018|15:13]

deloveja_kundze
mana jaunākā prasme: intuitīvi uztvert, kurus dedlainus iespējams pastumt drusku tālāk

un, protams, melot, acīs skatoties. nu, par to, ka jā, protams, es pabeigšu rakstu līdz rītdienas vakaram.

brīžiem izklausos pēc Osho pašpalīdzības kursa, brīžiem pēc kalendāra, kas ir pārpildīts. bet tas jau laikam viss pieder pie lietas.
Link7 catched the mouse|knives out!

[18. Apr 2018|18:26]

artis
"The $1.4 million was sent to 17 Black in November 2015, via ABLV, a Latvian bank recently closed down due to money laundering violations."

https://www.timesofmalta.com/articles/view/20180418/local/mizzi-and-schembris-panama-target-client-received-16-million.676783
Linkknives out!

[18. Apr 2018|16:51]

dienasgramata
Es gribētu dzīvot mežā pie jūras un neko nedarīt. Vai tas ir par daudz prasīts? Un es pat saprotu, ka to panākt nemaz nav tik sarežģīti, kāpēc es to nevaru?

p.s. varbūt bija jāliek komūnā "pajautā"
Link22 catched the mouse|knives out!

Cita dēle, tajā pašā kulītē [18. Apr 2018|09:28]

artis
http://www.sven-giegold.de/wp-content/uploads/2018/04/Letter-Sven-Giegold-on-Citadel-Bank-Latvia.pdf
Link4 catched the mouse|knives out!

[17. Apr 2018|19:01]

deloveja_kundze
[Tags|]

vī, labi, ka ir ciba, kas ļauj atcerēties priekpilnus notikumus manā dzīvē - pagājuši jau divi gadi, kopš nesmēķēju. protams, ir bijuši impulsi uzpīpēt šajā laikā, bet redz kā. divi gadi tomēr nav maz.
Link2 catched the mouse|knives out!

[17. Apr 2018|09:15]

dienasgramata
DELFI. Francija atņems Asadam Goda leģiona ordeni
Link3 catched the mouse|knives out!

[16. Apr 2018|14:27]

dienasgramata
DELFI. Valsts policijā sākts kriminālprocess par gadījumu, kad patlaban nezināmu iemeslu dēļ ģimene no Jūrmalas apbedījusi svešu vīrieti, domādama, ka zemes klēpī gulda savu pēkšņi mirušo tuvinieku.
Link3 catched the mouse|knives out!

[15. Apr 2018|21:00]

dienasgramata
DELFI. ASV atsauc vairāk kā 200 miljonu olu pārdošanu
Linkknives out!

Klimata ietekme uz politiku [15. Apr 2018|12:37]

artis
https://voxeu.org/article/causes-and-consequences-sicilian-mafia
Linkknives out!

[14. Apr 2018|13:39]

deloveja_kundze
viena no skaistākajām sajūtām, ko biju jau mazliet aizmirsusi, ir tā sajūta, kad saproti, ka esi tiešām pamatīgi laimīgs. un to ik pa brīdim arī skaļi izsauc, paziņojot, ka jūties patiešām, patiešām laimīgs - šeit un tagad.

žēl, ka nevar smalkāk to laimi iedalīt un raksturot. bet šobrīd, piemēram, es esmu laimīga, jo sēžu saulē uz lieveņa, pirms brīža kārtīgi izlēkājos pa batutu, jo tā ir sajūta, kas man neapnīk, man ir kaut kāds litrs kafijas un laptops klēpī, un jāpabeidz pāris raksti, un priekšā iet diezgan mierīgais Kurzemes jūrmalas ceļš, aiz muguras dun jūra, un viss ir tik skaidri un skaisti.

un varbūt, ja es vairāk mācētu pierakstīt šādus brīžus, kas ierindojas kategorijā ''ja šī nav laime, es nezinu, kas vispār skaitās kā laime'', es varētu mazāk pievērst uzmanību tiem visiem brīžiem, kas nav laimīgi.
Linkknives out!

navigation
[ viewing | most recent entries ]