...

Recent Entries

2/4/20 12:12 pm - visa mūsu zināšana ir viena liela nezināšana

"EXPLORATION and UNFOLDING are the sign of knowledge in operation,
while CONCLUSIONS are grounds to suspect that freely available knowledge is being manipulated for purposes unrelated to knowing."
/Tarthang Tulku/

10/2/16 05:04 pm - others

"Everything you receive comes from the kindness of every sentient being. They are the most precious beings for you, so take on all their suffering, with compassion, in the form of pollution or smoke. Give it to your ego. It becomes totally non-existent, and so does the emotional “I.” It becomes non-existent, as it is non-existent. Perform this meditation from time to time."

/Lama Yeshe/

7/2/16 03:59 pm - victimization

“If it’s never our fault, we can’t take responsibility for it. If we can’t take responsibility for it, we’ll always be its victim.”
Richard Bach

6/2/16 04:12 pm - restentment n forgiveness

“When you hold resentment toward another, you are bound to that person or condition by an emotional link that is stronger than steel. Forgiveness is the only way to dissolve that link and get free.”

/Catherine Ponder/

4/28/16 10:28 am - If you see something that should be fixed, you fix it. Whatever shouldn’t be fixed, you don’t

"For the most part we’re really ignorant. We try to remedy the things that
shouldn’t be remedied, and it just doesn’t work—because there’s one kind of
stress that should simply be observed and shouldn’t be fiddled with at all. Like
a rusty watch: Don’t polish away any more rust than you should. If you go
taking it apart, the whole thing will stop running for good. What this means is
that once you’ve seen natural conditions for what they truly are, you have to let
them be. If you see something that should be fixed, you fix it. Whatever
shouldn’t be fixed, you don’t. This takes a load off the heart."

/"Ten Perfections" p.15/

9/2/11 12:19 pm

We tend to forget that happiness doesn't come as a result of getting something we don't have, but rather of recognizing and appreciating what we do have.
/Friedrich Koenig/

7/2/11 09:34 pm - le lo

"The Buddhist notion of diligence is to delight in positive deeds. Its opposite, called le lo in Tibetan, has three aspects. Le lo is usually translated as "laziness," though only its first aspect refers to laziness as we usually understand it.
The first aspect is not doing something because of indolence, even though we know that it is good and ought to be done.
The second aspect is faintheartedness. This comes about when we underestimate our qualities and abilities, thinking, "I'm so incompetent and weak. It would be good to do that, but I could never accomplish it." Not having the confidence of thinking, "I can do it," we end up doing nothing.
The third aspect refers to being very busy and seeming diligent, but wasting time and energy on meaningless activities that will not accomplish anything in the long run. When we do many things for no real purpose, we fail to focus on what is truly worthwhile and our path has no clear direction.
When we refrain from these three aspects of laziness, we are diligent."

/Ringu Tulku Rinpoche from Daring Steps Toward Fearlessness: The Three Vehicles of Buddhism/

[Low self-esteem can actually be categorised as a form of laziness]

5/4/11 04:41 pm

..sagribējās atpakaļ uz Gruziju, un atpakaļ uz Laosu un prom uz Portugāli, ah, kā sagribējās.

11/17/10 02:32 pm

nepiezemēties. nepiezemēties. nepiezemēties.

11/14/10 01:47 pm

kārtējā pārvākšanās drīz finalizēsies. aleluja!

7/16/10 09:24 pm

karsts. ne tā kā baznīcā. bet klausos 1983. gada novembrī Cēsu Sv. Jāņa baznīcā ieraxtītas Sīmaņa dziesmas tikko izceltas no lentas. esmu iebraukusi kaut kādā sīmanijā.

7/16/10 02:26 pm

vakardienas Sīmaņa un kompānijas (Grunte, Šmite, Akurāteri un Majors) kocerts bija Brrrrīnišķīiigs..šobrīd man absolūti precīzi trāpa.
un kalnciema kvartāls arī ir jauks veidojums.

7/15/10 01:33 pm

jēziņ, cik tomēr tas viss ir sarežģīti..par to vertikāli un horizontāli..
lasīju gadus desmit vecu interviju ar Sīmani un it kā tik gaiši, bet sasodīti grūti.

7/14/10 10:23 pm - vīrieši un duša

divi no trim dzīvokļa vīriešiem vakar vienojās par dušas demontēšanu, šodien atnāca ceturtais no kaimiņdzīvokļa un piesolīja līmi, kā arī samontēt atpakaļ, kad viens no pirmajiem diviem būs dušu salīmējis. progress šodienas vakarā līdzinās nullei. viens no diviem demontētājiem vien apjautājās, vai bija atnācis kāds ceturtais remontēt dušu pa dienu....
varbūt jāiedzer kāds alus ar trešo no dzīvokļa trim vīriešiem, kas par to visu labākajā gadījumā tikai brīnās.

7/10/10 11:31 pm - krastums

krasti karstuma pilni. pludmale nosēta, pat lilastē pulka. tik vien, ka jūra ar aļģēm.

7/7/10 10:34 pm - mazpilsētas

Mazpilsētas, kad tajās vairs nedzīvo, kļūst vēl desmit un simttūkstošastoņas reizes lēnākas, nesteidzīgākas, tukšākas, nekādākas. No rīta pamostos, uzvāru kafiju un aizmiegu, pamostos un tā ir labi padzisusi. Lēnām malkoju, atkal lasu daiļliteratūru. Kortasāra stāstus. Logi vaļā, kaimiņu bērneļi skraidelē pa kāpnēm, bet tā visu dienu. Līdz ar to atšķirt rītu no vakara arī pēc tā nevarēsi. Vismaz vienu cilvēku tu tur vēl pazīsti, vismaz viens eksistējošs telefona numurs ir saglabāts. Tāpēc alus vakarā un velosipēdi naksnīgās ielās..bet tas viss jau bija gadus desmit atpakaļ. Vienīgais sarunu temats ir atmiņas. Vienīgās atmiņas ir sarunas. Pēc tam iestājas klusums. Izmazgāju zobus un aizmiegu. Lai no rīta pamostos, uzvārītu kafiju un vēlreiz iemigtu..

8/18/09 09:39 pm - ziņas Baltijā

Laikraksts: mākoņu cenas Lietuvā vēl kristīsies

6/13/09 03:12 pm - mājdzīvnieciba

ļoti savdabīgi ir kļūt par kāda pietiekami sveša cilvēka mājdzīvnieku kādā pietiekami svešā rajonā un sēdēt pie izteikti sveša makintoša, ielienot svešās, bet mīkstās liela izmēra trenniņbiksēs, tapt pabarotai un samīļotai no rīta, pusdienlaikā un vakarā.
ja man galīgi nerakstīsies apcerējums par siegfried'u turpināšu soļot pa burīti un spēlēt kādu no simts ģitārām un smiadīt.

6/4/09 08:47 pm - Ernest Hemingway’s "Death in the Afternoon"

"Pour one jigger absinthe into a Champagne glass. Add iced Champagne until it attains the proper opalescent milkiness. Drink three to five of these slowly."

4/20/09 12:22 pm

kaķis iekšā ārā, skrāpējas durvīs, trinas kājās. brīžiem lec rokā, brīžiem lec logā, logam priekšā stilks, aiz stikla sēž balodis smīn. aizlido kaija un smīn. visi smīn. istabas dzestrums arī smīn. no rītiem un vakariem. visi visu zina, bet nevienam neko nesaka.
Powered by Sviesta Ciba