20 February 2018 @ 09:01 am
Labs blenderis  
Iesakiet labu blenderi, kas tiktu galā ar visiem izaicinājumiem, ieskaitot riekstu sviestus un humusus. Krūzei jāspēj izturēt gan karsts, gan auksts.
 
 
19 February 2018 @ 09:45 pm
 
"Kamēr Jurijs Andrejevičs gulēja, pavasaris kausēja un izdeldēja visu to sniega masu, kas sāka snigt Maskavā viņu aizbraukšanas dienā un turpināja krist visā ceļā; to viņi pat trīs diennaktis ilgi bija spiesti atrakt Ust-Nemdā, un tā nepārredzamā un biezā kārtā vēl gulēja pār tūkstošiem kilometrus aptverošu izplatījumu. Pirmajā laikā sniegs kusa it kā no iekšpuses, paklusām un neredzami. Kad puse šī varonīgā darba bija veikta, to vairs nebija iespējams noslēpt. Lielais brīnums atklāja sevi. No sakustējušās sniega kārtas apakšas izspraucās ūdens un sāka skanēt. Necaurredzamie meža biezokņi sarosījās. Viss tajos modās. Udenim bija kur izvērsties. Tas drāzās lejup pa nogāzēm, pārpludināja dīķus un pletās plašumā. Drīz biezoknis bija pilns tā dunoņas, putekļiem un tvaikiem. Straumes klīda pa mežu kā čūskas, iegrima un grauzās tālā pa sniegu, kas aizkavēja to kustību, šņākdamas tecēja pa līdzenām vietām un, gāzdamās lejup, sabirza ūdens putekļos. Zeme veldzi vairs nepieņēma. No galvu reibinošiem augstumiem nākušu, gandrīz no mākoņiem nolaidušos, to savām saknēm dzēra gadu simteņiem vecas egles, kuru pakājē krājās žūstoši balti burzguļaini putu kamoli, kā sakrājas putas ap dzērāja lūpām.
Pavasara reibums sakāpa debsīm galvā, un tās kļuva neskaidras no tvaikiem un aizvilkās ar mākoņiem. Pār mežu vilkās zemi, vilnaini mākoņi ar nokārušamies malām, no kurām grūdieniem izvirda siltas, pēc zemes un sviedriem smaržojošas lietus gāzes, nomazgādamas no zemes pēdējās melnā un porainā ledus bruņu atliekas.
Juris Andrejevičs atmodās, pievilkās pie četrstūrainā loga lūkas, no kuras bija izņemts rāmis, atbalstījās uz elkoņiem un ieklausījās."

- no Borisa Pasternaka "Doktors Živago"
 
 
19 February 2018 @ 12:17 am
 
Kopš vakardienas sarakstos par dzejoļu tulkojumiem un mēģinu sakomentēt. Nupat nolēmu, ka labākais variants, kā paskaidrot, kas ir  tumsas triepieni, ir nosūtīt akvareļbildīti, ko atradu googlē.
Palasīju internetos, kā rūpēties par pavasara augiem podiņos, rūpīgi apdomāju, kur būs vispiemērotākā vieta, kur nolikt narcisi, ko man vakar uzdāvināja. Es tai pat nolikšu blakus bļodu ar ūdeni, jo kaut kāda tur augu speciāliste saka, ka tas padarīs gaisu pietiekami mitru, biju pat ar mieu ienest no balkona sniegu, ko kausēt tai bļodā, jo tas esot pavisam labi, bet sniega uz balkona diemžēl nebija. Nu, nez, visi man jebkad piederējušie istabas augi ir drīz vien miruši, jo es gluži vienkārši aizmirstu par viņu eksistenci. This time I will try to do better. 

Vēl šodien bija absolūti perfektais eksistences mirklis, kurā pasaules briesmīgums uz dažām minūtēm vienkārši neko nenozīmē; bridu uz pieturu, sniga, bija ļoti gaišs, ziema bija pareiza un skaista (tādu ziemas mirkli piedzīvoju pirmoreiz šogad), un austiņās skanēja Niks Keivs. Nokrist prozas vajadzībām gan neizdevās. 

The trees all stand like pleading hands
We go down with the dew in the morning

And we breathe it in
There is no need to forgive
Breathe it in
There is no need to forgive
 
 
Skan: Nick Cave & The Bad Seeds - We No Who U R
 
 
18 February 2018 @ 01:20 pm
Vinila grīdas  
Vai kādam ir pieredze ar vinila grīdām? Vai vizuāli un uz tausti ir atšķirība no linoleja? Kā ar izturību? Vai ir lietotas dzīvojamajās telpās un vai esat apmierināti? Jau iepriekš paldies par atbildi! :)
 
 
16 February 2018 @ 10:32 pm
 
Šodienas noskaņojums ir: I don't feel worthy... ceru, ka tas drīz pāries.
 
 
16 February 2018 @ 09:56 pm
web fonti  
Vienu dienu sākās dizāsters - gmail, google rezultāti un atsevišķas lapas sāka rādīt visu boldā. Tas Firefoxā. Chrome google izcelsmes lapas un dažas atsevišķās savukārt rāda italicā.
Nočekoju pārlūku settingus - tur viss normāli - Arial parastais, bet fontu paraugus rāda atbilstoši - bold vai italic. Meklēju, gugle ieteica firefox noņemt Hardware Acceleration, bet arī tas nelīdz.
Kas tad nu? Ir kāda ideja, kā to labot? Ārkārtīgi apgrūtina lasīšanu, tik ļoti, ka esmu gandrīz gatavs pārlikt sistēmu.

UPD. Atrisinājums izrādījās elementārs: Nesaprotamā veidā no sistēmas fontu foldera bija izgaisis Arial (defaultais pārlūku fonts). Uzinstalēju to atpakaļ, un voila!
 
 
16 February 2018 @ 07:24 pm
 
Labvakar!
Interesējos par pieredzi ceļojumam uz Indiju. Kur nakšņojāt, kuras pilsētas izvēlējāties apskatīt? Varbūt ir kādi knifiņi, kas obligāti jāzina..
Ceļojumu plānoju 2019. gada vasarā, augustā.
 
 
16 February 2018 @ 10:27 am
 
Draugi cibisti un cibistes, meklēju mēbelētu dzīvokli jūnija mēnesim Rīgas centrā. Mēģināšu caur draudziņiem vispirms, bet, ja jums ir laba pieredze ar kādu uzņēmumu LV, kas īstermiņā izīrē dzīvokļus (ārpus Airbnb), dodiet ziņu. Ja arī jums pašiem kas piedāvājams, būšu mega pateicīga!
 
 
16 February 2018 @ 05:11 pm
Erots  
2 ielūgumi pa 25.00 EUR (vienas dienas)
rakstīt lūdzu uz dzeina.verdi@gmail.com
 
 
16 February 2018 @ 04:29 pm
133  
Ārā snieg. Domas par pavasari pierimst.
Kamēr turās mīnusi arī cauros zābakos kājas sausas paliks.
 
 
15 February 2018 @ 12:00 pm
Jautājums biologiem,  
jautājums par terminoloģiju: kā pareizi latviski sauc "canopy"?
 
 
15 February 2018 @ 11:23 am
dip dap  
kādam nav vecs Dipdaps (mini) pārdošanai?
 
 
14 February 2018 @ 08:33 pm
 
Es esmu pret to, ka lietas ir caurspīdīgas. Pēdējos gados esmu saplēsusi tik daudz glāžu. Un nevis tā, ka vienkārši apgāžu vai izmetu no rokām, kas ir tizlums parastais, bet tāpēc, ka neredzu, ka viņas, īpaši, kad tukšas, stāv uz galda, un es tām glāzēm nodauzu augšu ar kaut kādu priekšmetu, kas man tobrīd ir rokās un ar ko es kaut ko daru. Un glāze, pat ja tikai ieplīst, ir jāmet ārā.

Es vispār nesaprotu, kurš ir izdomājos, ka traukiem jābūt no stikla.
 
 
14 February 2018 @ 01:54 pm
132  
Lasot biezas grāmatas reizēm ir sajūta, ka šo grāmatu esi lasījis vienmēr un vienmēr arī lasīsi, ka tā ir vienīgā grāmata.
Vismaz cilvēkiem kuri nelasa vairākas grāmatas reizē. Lai cik laba arī šī grāmata nebūtu šī sajūta tevi nepamet.
 
 
14 February 2018 @ 10:52 am
 
varbūt kāds var pārdot vai aizdot Eko "Bodolīno" latviski? var būt arī nedemokrātiska cena.
kautkadtad@inbox.lv
 
 
13 February 2018 @ 11:50 am
 
Kas ir autors šim dzejolim-

Dzirdi es mīlu tevi
Es gribu apņemt tevi par Sievu
Cik tu esi kruts cik tu esi labs
Es skatos tevī un redzu Dievu

Es gribu tev uzrakstīt skaistāko dziesmu
Es gribu apgulties tuvāk tev
Es gribu tevi pārvērst par gaismu
Un nodzīvot tevī visgarāko dienu

Prasi man ko vien vēlies
Es varu tev izdarīt visu
Gan notēlot saules lēktu
Gan aiziet ar pēdējo dzisu
 
 
13 February 2018 @ 02:42 am
 
Man tā nepatīk, ka cilvēki kultivē melus, ka ģenētika ķermeņa apjomā nosaka maz vai ļoti maz.
 
 
13 February 2018 @ 12:02 am
 
Šī emocionāli nebija laba diena, kas rosināja domāt, ka jācenšas atrast vēl pāris veidi kā mazināt trauksmi.
Mazliet nepatika arī atklāsme, ka atbildot godīgi, man reizēm liekas, ka ir jāatvainojas, ka mana īstenība ir atšķirīga no tā, ko citi sagaida.
p.s. vai jums kādreiz, lasot grāmatu, ir bijis bail atklāt, kas notiks ar varoņiem?
 
 
12 February 2018 @ 08:23 pm
 
kur nopirkt labas (forši ja ekošmeko fērtreidošmeido) tējās (zaļas, mellas, baltas un sarkanas)?
rīgās, internetos?

p.s.beramās, ne maisiņos.
 
 
12 February 2018 @ 12:56 pm
metāla durvis  
meklēju kvalitatīvu metāla durvju izgatavotāju dzīvoklim.
ja jums ir kāda konkrēta pozitīva (un arī, ja izteikti negatīva) pieredze, lūdzu, padalieties ar info.