23 June 2018 @ 03:49 pm
 
Шёл дождь. Я рвал яблоки.
Ты не накажешь меня-
Я далеко.
Но непонятно мне
Стало вдруг отчего
Я такой.


varētu būt tāda profesija: cilvēks-sapurinātājs, kurš atbrauc ciemos, saņem aiz pleciem un sparīgi sapurina. un lai neko nesaka, to darot. tikai lai ienāk dzīvoklī (durvis būtu atstātas vaļā), iejūtas, saplūstot ar mēbelēm, paklāju, dziesmu, kas tobrīd skan, un tad, kad jau esmu par šī cilvēka klātbūtni piemirsusi, lai pēkšņi pienāk klāt, sapurina un klusi aiziet, atstājot mani ar vaļā muti un kādu negaidītu atklāsmi, ko apdomāt vēl ilgi pēc tam. un lai neatskatās. šis cilvēks noteikti nedrīkstētu atskatīties.

citādi - man no vasaras saulgriežiem tikai tik, cik no vakardienas darba sapulces, uz kuru bija jāierodas visiem un jāklausās līgodziesmas. dziesmas bija par sieru, par alu, bet ne ar vienu, ne ar otru nepacienāja. pat kvasa nebija. tas bija tā savādi. bet, nu, nez, mēs varbūt par vēlu atnācām.

vakar ļoti patika braukt ar vilcienu. patika kombinācija ar jakas kapuci, kurpēs sabirušajām smiltīm un to, ka austiņas bija samudžinājušās, bet beigās atmudžinājās un īstā dziesma galu galā tomēr atskanēja. tik daudz kas dzīvē atkarīgs no īstās dziesmas īstajā brīdī, manuprāt. bet, jā.
 
 
23 June 2018 @ 12:50 pm
 
pa istabu staigā caurs vējš.
suns kāri lok vakardienu.
es atgriežos vietā, no kurienes sāku.
kur Tu esi, ja Tevis nav šeit?
tā paiet dienas. kā pastkastītē mestas.
un naktis.
un naktis jau arī.

 
 
23 June 2018 @ 10:22 am
 
Draugi cibisti, līgo! Vai te ir kāds, kurš varētu saformatēt Word doķi no teksta angliski (man tētim vajag darba pamācību uzdrukāt skaisti), līdz 4dienai? apmēram 80 lpp., tikai teksts. Zinu, super short notice, bet tā mans tētis funkcionē...
 
 
22 June 2018 @ 04:22 pm
 
Kāpēc PSRS iedzīvotājiem nebija mikroviļņu krāsnis?
 
 
22 June 2018 @ 06:04 am
 
vakar darba virtuvē kāds bija atstājis trīslitru burku ar divām zivtiņām tajā. apēdu savas līdzpaņemtās pusdienas, skatoties uz tām. zivtiņas bija jaukas. oranžas ar tumšākiem lāsumiņiem gar sāniem. viena, burkas apakšā nogrimusī, man šķita samierinājusies ar savu likteni, otra, spriežot pēc drudžainās šurpu turpu šaudīšanās, nē. man labāk patika tā otra. kaut gan arī pirmajai, muti mēmi vārstošajai, nebija ne vainas, protams.

vēl diena bija īpaša ar to, ka mans ritenis beidzot tika aprīkots ar zvaniņu.

turpinu lasīt Narinē Abgarjanas "No debesīm nokrita trīs āboli".
lasu lēnām, lai pietiktu brīvdienām.
 
 
21 June 2018 @ 12:45 pm
 
Pārceļoties no citas valsts atvedu sava stacionārā datora pamatlietas (mātesplati, proci, ssd, ram, video), tagad meklēju vietu Rīgā, kur varētu tos iedot, izvēlēties atlikušo komplektāciju un laipni palūgt, lai viņi par godīgu samaksu saliek visu kopā. Zinu, ka to varu izdarīt pats, bet jautājums ir cits.
 
 
21 June 2018 @ 11:40 am
Specifiska foto aplikācija  
Dārgie tehnoloģiju adepti! Jautājums šāds:
Vai pastāv tāda aplikācija, kas atļautu vairākiem telefoniem (vēlams gan androīdiem, gan aifoniem) pievienoties vienam un tam pašam bilžu strīmam un to atjaunot? Mērķis – pasākuma laikā laist uz projektora foto galeriju, kuru turpat uz vietas var papildināt katrs dalībnieks.
 
 
20 June 2018 @ 05:32 pm
 
Kur nopirkt vislētāko šampi bez svetskoje nosaumā? Apmēram 50 cilvēkiem.
 
 
20 June 2018 @ 05:17 pm
Isle of Dogs  
Divas biļetes uz "Isle of Dogs" rīt, plkst. 21:35 "Forum cinemas". Pretī gribētu 4€.

neetiski@gmail.com

Upd. Pārdots
 
 
20 June 2018 @ 10:14 am
likumi  
vai uz ierakstiem cibā attiecas vēlēšanu aģitācijas ierobežojumi?
 
 
19 June 2018 @ 01:40 pm
 
Vai ir kaut kur internetā iespējams lasīt Bodlēra "Ļaunuma puķes" latviešu valodā?
 
 
19 June 2018 @ 12:55 pm
apvainošanās  
Padoms vaig. Tuvs cilvēks ģimenē jau kopš bērnības sirgst (nezinu, kā to citādi apzīmēt) ar apvainošanos, kas pakāpeniski laika gaitā ievērojami progresējusi.

Vai jūs varat, lūdzu, ieteikt teorētisko literatūru (rakstus, grāmatas, pētījumus, intervijas u.tml.) par šo tēmu? No psiholoģijas, attiecību veidošanas, personības izaugsmes, nezinu, kāda vēl skatpunkta. Kā cīnīties, ko un cik daudz var palīdzēt ģimene, lai palīdzētu mazināt šo sakāpināto pasaules uztveri. Pie kādiem speciālistiem vērsties, ja tas vispār var ko līdzēt. Cilvēkam drīz būs 25 gadi. Pēdējā laikā kļūst neiespējami kontaktēties, tikko kā kaut kas nenotiek pa prātam, pirmā reakcija - sapūšas un nerunā. Apvainojas pat par pavisam ikdienišķiem sīkumiem, piemēram, ja kāds no mājiniekiem uzreiz nevar pacelt telefonu un atzvana pēc mirkļa. Paldies par ieteikumiem un komentāriem.
 
 
18 June 2018 @ 08:28 pm
 
vai kāds var ieteikt reprezentablu un sirsnīgu tai-či vai cigun skolotāju, kas varētu vadīt publisku nodarbību cilvēkiem, kam nav bijusi saskare ar "šādām lietām" / nesabaidīt ar pārāk lielu ezotēriku, bet gan nodemonstrēt to darbībā?
 
 
18 June 2018 @ 11:50 am
 
Dārgie cibdraugi!
Ja kādam ir pie rokas šī grāmata: http://www.ibook.lv/BD_uz-slieksna-simona-de-bovuara.aspx?BID=4725e813-def6-4099-a09d-cab872bd7db7 , vai varat būt tik mīļi un apskatīties:
1) kā sauc tulkotāju;
2) vai kaut kur titullapā (vai kur citur) nevīd titulstāsta nosaukums oriģinālvalodā, un ja vīd - kāds tas ir?

Būšu ļoti pateicīga!
 
 
18 June 2018 @ 11:20 am
feta  
Sveika, ciba!

Padalieties, lūdzu, ar ieteikumiem, ko darīt ar fetas sieru, neliekot salātos. Cepeškrāsns arī nav, citādi nejautātu :) paldies!
 
 
18 June 2018 @ 10:15 am
MADARA atlaižu kods  
Labdien!
Vai kāds būtu tik laipns un padalītos ar pēdējās MADARA Labo cenu diennakts drauga kodu, kas parasti nāk līdzi pasūtijumam?
Paldies!
 
 
17 June 2018 @ 04:22 pm
 
noskatījos dokumentālo filmu "Lidija". un man ļoti ļoti patika.

karsti, tik karsti, ka neko negribas, tik karsti, ka atnāc mājās, izdzer auksta ūdens glāzi vienā rāvienā līdz pēdējai pilītei, pašķielē griestu virzienā un teatrāli saki sev vienai kaut ko tādu kā "bāc, cik šis bija labi!"

pēkšņi kārdina doma par tetovējumu, par kaut ko tādu kā šis:

 
 
17 June 2018 @ 11:43 am
 
Reizēm vakaros es tagad izeju paskriet. Ne tā, ka man ļoti patiktu skriet. Drīzāk tieši pretēji. Bet ja tu dzīvo blakus veciem kapiem, kas vairāk ir parks, nekā kapi, tad, šķiet, nav attaisnojoša iemesla, lai paliktu mājās un turpinātu dzīt saknes dīvānā. Reizēm skrējiens ir tikai vienmuļa viena soļa likšana pie otra, citreiz tas man uzdāvina arī kaut ko vairāk par vienkārši sasvīdušu muguru vai gandarījumu, kas saistās ar sevis pārvarēšanu. Vakar, piemēram, nācās uz mirkli apstāties, lai pieliektos un sašņorētu atsējušās kurpju šņores. Un tur tas bija, tas acīmredzamais neticamais, tas zāles stiebrs, kas spraucās cauri plaisai asfaltā.

"Labrīt," Tu teici, ar miegainām acīm sapinoties aizkaros, ko kustināja vējš.
Es atņēmu sveicienu un izstaipījos kaķiski.
"Vai es ilgi biju aizmigusi? Kas šī par dienu? Kurš gads šis ir?"
"Nemuļķojies. Tava kafija tūlīt atdzisīs, ja tā turpināsi," Tu pasmaidīji.
Vēl paspēju pamanīt, ka saule uz Tava apakšdelma bija ievilkusi rombu.

Un tad tas izgaisa.
 
 
16 June 2018 @ 01:54 pm
 
Biju Saulkrastos, savas bērnības Laimīgajā zemē.

Liepu alejā, caur kuru veda ceļš uz vecmāmiņas dārzu, tagad ierīkots apgaismojums. Tā jau smuki. No tāluma raugoties gandrīz kā jāņtārpiņi.

Vietā, kur reiz bija manas vecmāmiņas zemeņu dobes, tagad pļava un bišu stropi. Pēterupe nemaz arī ne tik ižžuvusi pa šo sausuma periodu, kā man šķita, ka varētu būt.

Aizgāju arī līdz jūrai. Biju paņēmusi līdzi grāmatu, ko mēģināju lasīt, bet ik pēc pāris teikumiem tā noslīga man uz ceļiem, skatienam aizmaldoties līdz horizontam.

Odu daudz. 
 
Skan: Christian Scott - The Eraser
 
 
16 June 2018 @ 12:22 am
 
Noliku vienu no eksāmeniem, bet neilgi pirms tam mani jokojoties aicināja iet un pieņemt citu eksāmenu.
L. pat lasot īsziņas, varēja pateikt, ka es priecājos, bet tā arī ir, jo šis ir vēl viens mazais solis lielajā pasaulē.