11 Maijs 2006 @ 14:44
Īss atskats Latvijas- Somijas valstsvienību spēlē.
Kaut kur caur epastiem atklīda šāds te brīnums. Pat nedaudz pārdzīvoju, ka neskatījos...

upd. Kā noskaidrojās, puiši no Hansenes izklaidējas.

Spēle iesākās ļoti korekti, un pirmajās 4. sekundēs pretinieki neizdara nevienu pārkāpumu. Jau 18. sekundē somi pirmo reizi met pa Naumova vārtiem, taču mūsu vārtsargs pagūst atgriezties vārtos un ripu atsit. Neapmierināts šajā brīdi ir tikai mazais Guntars, kam Naumovs uz krekla rakstīja autogrāfu. Skatītāji gavilē un Latvijas izlase metas pretuzbrukumā. Naumovs atgriežas aizvārtē sniegt autogrāfus.

Otrās minūtes beigās Latvija savērpj īstu karuseli pie Nīti, Meki, Zmeki, nu vārdu sakot, pie Somijas vārtusarga sargātā cietokšņa.
Ripa tiek spēcīgi raidīta vārtu virzienā, taču neveiksmīgi atlecot trāpa Širokovam pa bieti un hokejists turot degunu un neliterāri izsakoties dodas uz rezervistu soliņu.

Trešās minūtes beigās tika noraidīts Herberts Vasiļjevs un Latvija pirmo reizi šajā spēlē nonāca mazākumā. Jāsaka, ka spēlēt mazākumā Latvijai tik ļoti iepatikās, ka mača gaitā mūsu hokejisti devās uz sodīto soliņa vēl 9 reizes.

Īsu brīdi pirms Vasiļjevs devās laukumā, kanādiešu tiesnesis, no pirksta izzīda vēl vienu noraidījumu un Vasiļjevam sastādīt kompāniju dodas Pujacs. Vasiļjevs tiesnesi nosauc par pajoli, Pujacs tam piekrīt, turklāt pēdējam liekas, ka soģis varētu būt arī debīls, kam savukārt piekrīt Herberts.

Latvija mazākumā nospēlē atzīstami, un iznākot uz laukuma ceturtajam spēlētājam, pat pamanās izviedot samērā labu uzbrukumu, taču arī maitas somi nesnauž, bet to tik vien prāto kā iedabūt ripu Latvijas vārtos. Naumovs ir uzdevumu augstumos.

7. minūtes beigās somu rupeklis Rūtu( viņi tur divi tādi brāļi, abi baigie gnīdas, neticat, apjautājaties čehu līdzjutējiem) ir savā elementā. Noskatījis, ka Miķelis Rēdlihs ir nolaidis galvu, Tuomu Rūtu iekliedzas- Banzai! un palecienā vicinot nūju virs galvas triec to pret Miķeļa galvu. Rēdlihs krīt. Kanādiešu tiesnesis nosauc Rūtu par neaptēstu idiotu un aizdzen viņu apdomāties uz ģerbtuvēm.

Latvija nonāk vairākumā, taču būdami džentelmeņi, pat nemēģina apdraudēt somu vārtus. Somi ir gatavojušies spēlēt mazākumā, tāpēc paliek pikti un nopelna vēl 2 soda minūtes. Latvija konsekventi neuzbrūk Somijas izlases vārtiem, bet iespiedušies savā zonā, klaji ņirgājas par somu bezspēcību.

Somi atkal novākušies piecatā, metas atriebties un iespiež Latviju aizsardzības zonā. Latvija rotaļīgi aizsargājas, skatītāji sten, bet Vorobjovs atklāti dzer vodku. Naumovs nesaspringstot tver ripas un klusībā smīn par somu bezspēcību.

Pāris minūtes pirms puslaika beigām Latvija atkal nonāk vairākumā, taču joprojām ņirgājas par somiem un neuzbrūk. Pirmais periods noslēdzies.

Otro periodu somi uzsāk rupji un bortā grūž spēlētāju ar trauslo uzvārdu Ņiživijs. Tiesnesis izliekas epizodi nemanam. Toties lieliski pamana Astašenko, kurš jau spēles sākumā tiesnesim uzkrita uz nerviem ar savu slidināšanos gar bortiem. Seko noraidījums. Naumovs tver četras ripas, taču tad izbesījies atmet ar roku un slido nomainīties pret 5 laukuma spēlētāju lai somiem nav pārsvars. Somi to lopiski izmanto un gūst vārtus.

Latvija tā kā nedaudz sadusmojas un sāk spēlēt hokeju. Somi panikā iespiežas zonā un met ripas ārā no savas zonas. Latvieši iesnaužas, un nelietīgie ziemeļnieki to izmantojot aizskrien ātrajā uzbrukumā un met pa vārtu stabu. Tā kā vārti netiek gūti, tiesnesis, drošs palik drošs, noraida uz 2 minūtēm Tribuncovu.

Somija uzbrūk, bet uzbrukumiem nav asuma. 33. minūtē tiesnesis atkal pamana uz laukuma Astašenko, kurš, kā tiesnesim liekas- smīn. Seko noraidījums. Fani tribīnēs sola pēc spēles tiesnesi pārtaisīt par bebru Rix. Tas iedarbojas un noraidījumu saņem arī somi. Tribuncovs sāk uzbrukumu. Mēģinot apspēlēt somu uzbrucēju Kallio, Atvars ātrumā sader, ka ja viņš iedos ripu Kallio, viņš ne velna nevarēšot iemest. Tribuncovs derības zaudē, bet Kallio priecājas kā
5 eiro atradis.

Somi sāk palikt arvien nekaunīgāki, un uzbrukumi seko cits citam. Ripa brīnumainā kārtā nenonāk vārtos, un arī tiesnesis redzot pārsvaru, ļauj Latvijai spēlēt vienādos sastāvos. Vēl vairāk- iedomājoties sevi Rix vietā tiesnesis noraida divus somus. Latvija konsekventi neuzbrūk somu vārtiem, vien rotaļīgi laiž ripu apkārt vārtiem un ņirgājas par izbīli Nīti, vai kā viņu tur sauc izbīli. Periods noslēdzas ar 0:2.

Trešo periodu Latvija iesāk bez Astašenko, turklāt redzams, ka tiesnesim paskatoties uz spēlētāju soliņu, Kaspars slēpjas. Nevarot sagaidīt uz laukuma Astašenko, tiek noraidīts Ņiživijs. Latvija mazākumu iztur.

Redzot, ka rezultāts ir slidens un latvieši sāk domāt par uzbrukumu, kanādietis Sevidžs noraida arī Rēdlihu. Somi to izmanto un īsi pirms soda izciešanas beigām somi gūst trešos vārtus.

Skatītāji sāk skandēt, ka tiesnesis ir p.d.rs. Sevidžs pieslido pie sekretariāta un lūdz iztulkot teikto. Uzzinot vārda jēgu uz noraidīto soliņu dodas Pujacs kurš tobrīd nemaz neatradās uz laukuma. Somi redzot sabiedroto strīpainā formā metas uz priekšu un gūst vēl 2 vārtus.

Līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainās un somi svin pārliecinošu uzvaru. Sevidžam ejot uz ģērbtuvēm, kāds soms sniedz aploksni. Sevidžs nosarkst un skriešus metas iekšā garderobēs.

Latvija gatavojas spēlei ar Slovēniju un sola komandā iekļaut jaunās paaudzes daiļslidotājus.

Mūzika: Gotan Project