skatos_un_dalos
.:.::. ::.:..:
  Viewing 0 - 12  
putrigais [userpic]
Even Dwarfs Started Small (1970)Vernera Hercoga filma par punduru dumpi garīgās veselības aprūpes iestādē. Sižets pats par sevi ir pietiekoši dīvains, bet cienījamais režisora kungs ir pacenties godam, lai pat sagatavotam skatītājam ap dūšu samestos šķērmi.
Interesanti pavērot mazo cilvēku aktivitātes un padomāt, kas no tā patiešām ir crazy shit un ko kolēģu bariņā izmēģināt kādā korporatīvā pasākumā.

IMDB
Fragments no trubas

What’s a human Roomba?
It’s that thing of when you put a midget on a skateboard…and it slides around on your floor eating garbage.
/SNL, Stefon/

‮‮ [userpic]
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles (2011)


TOYNBEE IDEA
IN KUBRICK'S 2001
RESURRECT DEAD
ON PLANET JUPITER

Dokumentāla mistērija, kurā saujiņa entuziastu mēģina atrisināt t.s. "Toinbija plāksnīšu" noslēpumu.

Filmas rullītis
IMDb

Once Upon a Time in Anatolia (2011)
iMDB
Treileris

Filma ir 2,5 stundas gara - es nevarētu sevi nosaukt par pārlieku nepacietīgu cilvēku, bet filma attīstījās mokoši lēni. Vismaz šādā laikā un kondīcijā, kad ļoti nāk miegs. Iesaku filmu skatīties pa dienu vai vakarā nevis naktī, kā es to darīju, jo tajā ir dažādas nianses un vairāki stāsti, kam citādāk būtu grūti izsekot. Noskatoties filmu, kas tik lēni attīstas, es neesmu vīlies, jo pa to laiku var iepazīt tēlus un lolot acis ar skaistajām ainām.Lebanon (2009)
iMDB
Treileris

JCVDViennozīmīgi interesantākā filma, kurā esmu redzējis JCVD. Sirreāla traģikomēdija, bet sirreāla ne sižeta dēļ, bet sirreāla tādēļ, ka filma noved izjūtās starp autobiogrāfiju un fantāziju. Nelineāras notikumu attīstības laikā ir diezgan daudz interesantu kadru un atziņu. Noteikti skatīšanās vērta.
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1130988/

Divi ekrānšāviņi, slinkums bij' vairāk taisīt: http://imgur.com/a/tF6Qn

Karstā latviete [userpic]
Agustín del futuro (2011)

forša spāņu īsfilma (12 min) par, hm, ceļošanu laikā. angļu subtitri.

sižetu negribu atstāstīt, bet sausais atlikums ir ļoti patīkami aizvadītas 12 minūtes un nelielas pārdomas par to, cik daudz/maz īstenībā ir nepieciešams, lai uztaisītu feinu kino, un kāpēc to tā nevarētu arī pie mums.

Project Nim (2011)Jāsāk ar to, ka nesen uzzināju par kādu sieviešu kārtas šimpandzi, kurai tika iemācīta zīmju valoda, respektīvi, pērtiķim tika dota iespēja atbildēt uz jautājumiem. Drīz tika iegūta arī grāmata par šo pērtiķi vārdā Washoe: http://klab.lv/community/es_shobrid_lasu/280580.html
Nesen (vakar) uzzināju par citu, līdzīgu "eksperimentu" vārdā Nims. Šoreiz, no bērnu kājas tika audzināts vīriešu kārtas šimpandzēns, bet tieši tā pat kā ar Washoe - tikai cilvēku kompānijā. Audzināts kā cilvēka bērns.

Pamatdoma gan grāmatai, gan dokumentālajai filmai ir viena: šimpandzes ir tuvākie mūsu senči ar 98,7% homo sapiena genofonda, spējīgi uz komunikāciju, kompleksiem, gramatsiski pareiziem (priekš ASL) teikumiem un pat uz abstraktu domāšanu. Šīs lietas pirms 1960jiem, tika uzskatīts par mums ekskluzīvu īpašību. Lai arī šiem pērtiķiem ir stipri izteikti instinkti, viņiem ir arī savi raksturi, untumi, bailes, cerības, sāpes, baudas, mīļākie gardumi, sava seksuālā dzīve un tās neveiklā atklāšana utt utt un viss, ko es varētu piedēvēt sev. Un nē, tas nav par brašu teikts, grāmatā bija aprakstīts kāds šimpandzu puika, kurš arī tika audzināts cilvēku ģimenē un par cilvēku sevi arī uzskatīja. Kādu dienu šis pērtiķis tika pārvests uz aploku pie vēl daudziem šimpandzēm, un, kad viņš saprata, ka viņš ir viens no viņiem, nevis no cilvēkiem, viņš piedzīvoja pamatīgu identitātes krīzi. Ar depresiju, neēšanu, matu plēšanu un sēdēšanu uz vietas.
BTW: Nimam, kā jau īstam džekam, deva alkohōlu un marihuānu! Hipiju gadi, tač.

Ja kas mainīsies uztverē, tad tas ir empātijas līmenis pret kognitīvi, erm, vājākām dzīvības formām.
Tie paši vien esam.

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1814836/
wiki Nims: http://en.wikipedia.org/wiki/Nim_Chimpsky
wiki Washoe: http://en.wikipedia.org/wiki/Washoe_(chimpanzee)
Next of Kin (amazōnē): http://www.amazon.com/Next-Kin-My-Conversations-Chimpanzees/dp/0380728222

Par dokumentālās filmas lokāciju internetā es neko daudz nezinu, bet meklētāji atradīs. Kas attiecas uz grāmatu, tad uzticības personām varētu aizdot.

F for Fake
Viens no Orsona Velsa šedevriem un ne tuvu tas mazpazīstamākais. Lai arī darbā tiek stāstīts par Elmiru de Horiju un paša Velsa pirmajiem soļiem mākslā, tomēr galvenais varonis filmā ir apmāns. Šī nav dokumentālā filma pēc definīcijas, pat ne tuvu, tā ir sarkastiska, sirreāla, audiovizuāla eseja par reāliem un ne tik reāliem notikumiem.

Varam noskatīties jūtūbē: http://www.youtube.com/watch?v=z2EZ9rFBRlI Tomēr internetos varot atrast HD versijas

imdb: http://www.imdb.com/title/tt0072962/
wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/F_for_Fake

Hunger (2008)
iMDB
Treileris

Filmas anotācija angļu valodā )

Terry Pratchett: Choosing To Die


Terijs atvadās no Pītera, kurš nupat ir izdzēris nāvējošu devu pentobarbitālaSkatāmies: http://www.youtube.com/watch?v=slZnfC-V1SY

Ar alcheimera slimību sirgstošais rakstnieks Terijs Pračets (Terry Pratchett), 2010.gadā piegādāja kontraversiālu BBC dokumentālo filmu par asistēto pašnāvību. Filma ir par mazu, zilu namiņu Šveicē, kur neārstējami sirgstošie ļaudis var ar cieņu šķirties no dzīves. Filmas pamatā, protams, ir atziņa, ka dzīve ir privilēģija, nevis pienākums. Un, ka ir nepieciešama milzīga drosme, lai kaltu pats savu likteni.
Filmu skatoties, kļūsi par liecinieku diža vīra nāvei, tāpēc iespējamas ir tādas blakus parādības kā eksistenciālu domu plūdi un kamols kaklā.

imdb.com: http://www.imdb.com/title/tt1929387/
Terijs Pračets: http://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett
BBC's Choosing To Die: http://www.bbc.co.uk/blogs/tv/2011/06/choosing-to-die.shtml

ISSEI SAGAWA

ISSEI SAGAWA
Skaties: http://www.vice.com/vice-meets/issei-sagawa-part-1
Iseis, zināms arī kā kanibāls superzvaigzne, pats stāsta par izdarīto, piedzīvoto un safantazēto. Filmā tiek rādītas fotogrāfijas ar sagraizītu līķi, kā arī neilgi fragmenti no porno filmas, kurā piedalījies pats Iseis, tāpēc šo marķēju kā nsfw. Atsēdies un pašausminies par salūzušo prātu japāņa miesā, par iekāri uz miesu.

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Issei_Sagawa

Exit Through the Gift Shop
Exit Through the Gift Shop
Banksy režisēta filma par franču imigrantu Teriju, kurš uz pasauli skatās caur videokameras objektīvu, nekad nenoskatoties nofilmēto. Drīz vien Terijs atklāj strītārtu un kļūst apsēsts ar to. Terijs nomedī Invader un Banksy, iepin viņu ikdienā savu klātbūtni, lai beigās atklātu sevī diženu, raženu meistaru miksētajā popārta un strītārta disciplīnā. Terijs kļūst zināms kā Mr. Brainwash...

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1587707/
wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Exit_Through_the_Gift_Shop
treileris: http://www.youtube.com/watch?v=GTlm6dU2xHk

  Viewing 0 - 12