Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Septembris 21., 2014


watt
11:21
Par redzētajām filmām ar AI tematiku:

Transcendence: visai vājš gabals, mazākais mājiens uz sižetu visu nospoilo. Šausmīgi plot holes, it īpaši par enerģijas bilanci tajiem nanorobotiem, arī par "uploading" - sūdu tur tev kāds AI sevi varēs uz "internetu" uzuploadēt. Tehniskā puse ļoti analfabētiska.

Her: labs gabals, it īpaši tāpēc, ka tehniskās puses ir pilnīgi apietas. Tā kā nav pretenziju par to, kā AI varētu darboties, ticamības moments nepazūd. Patīkami paskatīties uz tīri netehniska/liriska/dvēseliska cilvēka saskarsmi ar tehnoloģiju, kas ir vairāk nekā tehnoloģija. Plot holes - nesaprotu kā darbojas ekonomika, kas par ko maksā. Vai ir post-scarcity pasaule, ar basic income? Vai varoņi sūri pelna naudu? Kādas nodarbošanās šajā pasaulē vēl ir aktuālas? (Un saistīti: kam ir nauda? Kam nav?) Biški kaitināja tās virspusīgās/seklās kalifornijas tipa attiecības - kad cilvēki neizrunājas no sirds. Uz ērtību balstītas "attiecības". Kā nav ērti vairs - tā čau.

Black Mirror "Be Right Back" (s2e1): visai labi. Kā jau Black Mirror, slīpa padarīšana, bet laba ilustrācija tam, kāpēc AI ir tik sarežģīti. Šeit, atšķirībā no pirmajiem diviem, AI ir bez pretenzijām uz singularitāti, tāds patups cilvēka analogs.

Pirmajos divos, AI ātri vien "pāraug" savu radītāju un ar to komunicēt kļūst grūti un bezjēdzīgi - jo ko īsti tu tādu jaunu super-inteliģencei pateiksi? Un arī atbildi nesapratīsi vairs, jo šis sāk domāt pavisam citās kategorijās.

The Zero Theorem: nav gluži par AI (lai gan sensorā simulācija/sintētiskā psihoterapeita programma tuvu tēmai), bet skatoties gribējās lai būtu samiksēts ar Her. (Precīzāk, skatoties Her, es sajutu, kas tieši tam Zero Theorem pietrūka - Giljams satrakojes par vizuālo, aizmirst par filmas dvēseli.)

Robocop 2014: sūds. ir dažas vērtīgas minūtes, bet tās tiek noslīcinātas bezprātīga absurda zaņķī.

***

Grāvēji:

Edge of Tomorrow: ļoti labs sci-fi grāvējs, kur nav pārāk daudz sci-fi, un grāvējs ir tieši tik cik vajag. Par Krūzu var paspļaudīties pēc Oblivion, bet šis ir krietns come-back.

The Amazing Spiderman 2: sūds, ļoti bēdīgi.

Captain America The Winter Soldier: normāli.

Godzilla 2014: sūds. neglābjams.

Transformers Age of Extinction: normāli. Iepriekšējie divi gan bija atejas padibenes, bet šis ir skatāms.

Maleficent: tīri labi. Varēja galvenajā lomā būt Charlize Theron, tad šie abi ar Sharlto Copley tā kārtīgi savā dialektā varētu dot pa bundžām.


***

Izcilas filmas:


Zombie Ass: super grāvējs no Japānas. Vārdos neizsakāmi kruts, bet dvēselei to skatoties ir jābūt īpašā trash-stāvoklī. Baidos, citādi gabals var nepārņemt. See also: Street Trash, Six String Samurai.

Wake In Fright: meistardarbs no Austrālijas. Vēlams skatoties dzert daudz alus. Negaidīta sižeta līnija tāpēc ka ***SPOILERS***nekas negaidīts nenotiek***END SPOILERS***.

(ir doma)

Septembris 16., 2014


watt
13:59
Galvenais miega likums ir: "*Nekad* nemodini guļošu bērniņu."
Miedziņš ir neintuitīvs.

Ja bērns no rīta ilgi pārāk ilgi guļ, tad intuitīvi liekas - davai es viņu pamodināšu, tad vakarā būs ātrāk noguris, vieglāk aizies gulēt, un arī miegs būs dziļāks.
Nē, nē un nē.
Vakarā būs vairāk noguris? Bet no tā miegs neuzlabojas. Būs noguris, saražosies stresa hormoni, un bērns nespēs iemigt. Vislabāk bērns iemieg, ja viņu ieliek gultā kamēr viņš vēl NAV noguris. Tas ir, kad viņam vēl ir spēks dziedāt līdzi šūpuļdziesmām, piemēram.
Vieglāk aizies gulēt? Ja pārvelk, tad bērns bļauj, spirinās, pretojas. Kāpēc? Tāpēc ka ja neaizmieg, tad saražojas stresa hormoni un miegainums pāriet. Un pēc tam bērns sāk trakot kā uzvilkts.
Miegs būs dziļāks? Nē - labs miegs rada labāku miegu. Un otrādi, ja bērns nav izgulējies, jo sliktāk viņš gulēs.

Kā izdarīt lai bērns no rīta ilgāk gulētu? Ļoti viegli: vajag paredzēt ka no rīta kautkur agri jābūt. Piemēram - pie ārsta, vai uz skoliņu. Tad bērns gulēs šņākdams! :)
Tags:

(ir doma)

Septembris 15., 2014


x_f
23:00 - Forever strangers

Spīdums

Pašlaik neeju laicīgi gulēt. Šovakar izgāju pastaigā un redzēju divas neatkarīgas dāmas pidžambiksēs. Pat bez divām strīpām, vienkārši rozā un puķainās pidžambiksēs uz ielas un veikalā. Gabaliņu tālāk bija hipsters manā vecumā, kurš dzīvi sarunājās ar mašīnām. Ar ielas malā noparkotām mašīnām. Ar vairākām Tērbatas ielas mašīnām, aktīvi žestikulēja, rādīja uz mājām, piekrītoši māja, sarunājās ar mašīnām. Tur nebija cilvēku, pārliecinājos.
Ir dienas, pirmdienas, kad nekur nevajag iet, kad postvīkenddepresiju ir jāpārlaiž savā migā, savās sienās, lēni pierodot pie nedēļas sākuma, darot ko nevērtīgu, taču patīkamu. Ar cepumiem pie tējas. Jocīgi, tikai remdens ūdens ar piegaršu un smaržu, taču kāda nozīme un jauda atjaunot saprātu.

blond


Garastāvoklis:: saņemies
Tags: ,

(ir doma)

watt
09:41
man dažreiz (arvien biežāk) gribas mainīt darbu un meklēt jaunos kolēģus - tādus, kur neviens neiečekos kodu ar TAB simboliem un trailing whitespace.
tas ir, varētu jau sākt esošos kolēģus arī terorizēt, bet tad vienalga jauns darbs būs drīz jāmeklē, ir aizdomas. un tad jau labāk uzreiz meklēt tādus, apgaismotus (izlaižot terora fāzi).

ja cilvēks nespēj/negrib/neinteresē ielikt [x] Always indent with space un izveikt [x] Replace tabs with spaces un [x] Remove trailing whitespace, un vispār, "Show trailing whitespace" un "Show leading tabs" - tad tāds cilvēks arī citās lietās ir neuzmanīgs.
Tags:

(3 raksta | ir doma)

Septembris 14., 2014


watt
19:37
"Man bij viena balta kaza,
tā man deva pulka piena:
pienu ēdu, pienu dzēru,
pienā muti nomazgāju."

Nez kas tas par "pulka" pienu. Kautkāds militārs/armijas termins?

(16 raksta | ir doma)

Septembris 12., 2014


x_f
11:06 - Space p0rn 2: kāpēc uz Saules notiek izvirdumi

SKS tranzīts

Citplanētiešu kosmosa kuģi taisa caurumus mūsu Saulē!

Ja neskaita laikapstākļu prognozes, tad prognozes šai nedēļas nogalē redzēt polārblāzmu joprojām ir spēcīgas. Pašlaik lielāka iespēja ir šim, ne sestdienas vakaram. Nejaucība tikai tāda, ka var paredzēt, ka polārblāzmai jābūt, taču nevar paredzēt, vai tā tiešām būs. Un arī tad konkrēti tikai samērā īsu laiku iepriekš.

Katram gadījumam – resursi operatīvai informācijai:

Lai veicas!


(ir doma)

Septembris 11., 2014


watt
08:02 - 10 grāmatas manā dzīvē
Pēc definīcijas, visvairāk bērna psihi ietekmē protams tādas drūmas un trakas grāmatas. Tāpēc sarakstā dominē varbūt pat grāmatas kas man vairāk nepatika, un ne tāpēc ka grāmata slikta, bet tāpēc ka pārāk jau iegriež, vai par agru patrāpās. Šis nav saraksts ar grāmatām, ko es uzskatu par labām, vai kas man patika, vai ko citiem iesaku. Principā, daudzas grāmatas es ieteiktu no bērniem turēt pa gabalu*.

1) Žils Verns - Kapteiņa Granta bērni

Atceros kā pirmo grāmatu ko es nopietni centos lasīt, un lasīju. Ieinteresēja smukās bildes, mamma priekšā lasīt negribēja, nācās pašam boksterēt. Es vēl biju tik mazs, ka īsti neko nesapratu. Grāmatu lasīju daudzus gadus un atceros, ka neko nemācēju saprast, jo biju pārāk maziņš.

*2) Herberts Velss - Laika mašīna, Pasauļu karš, Neredzamais cilvēks, Gulošais mostas, Ārsta Moro sala

Vispār, pirmā laikam bija filma par neredzamo cilvēku. Pēc tam es grāmatu atradu. Bet vispār, Velsam tie teksti tādi slīpi, iesākas normāli, bet pēc tam aiziet pa pieskari. Laika mašīnā tie tur monstri, pasauļu karam marsieši, moro - vispār šausmas. Izdzīvojušos sagaida Linčs un Kronebergs.

*3) Sprīdīša bibliotēka - Riekstkodis

Pirmajā Sprīdīša bibliotēkas pasaku grāmatā bija par tas gabals par Riekstkodi un Žurku ķēniņu. Fujbļe, kādus sūdus tie redaktori bērniem iegrūž lasīt. Es labprātāk vispār par tādu Riekstkodi neko nezinātu.

4) Aizeks Azimovs - Es, Robots.

Pirmais gabals bija tāds infantils pastāstiņš par meiteni un viņas rotaļlietu robotu Robiju, un es gandrīz grāmatu norakstīju. Bet pēc tam tādi nopietni stāsti.

5) S. Lems - Iljona Klusā ceļojumi

Fantastika kas bija pavisam citāda nekā viss iepriekš lasītais.
Atzīmēšu arī Lema Pirksa sēriju (īpaši iegrieza "Terminuss"). Un vēl "Solaris" bija masīvs gabals, bet tas jau vēlāk.

6) Frederiks Pols, Sirils Kornblūts - Kosmosa tirgoņi

Bija tāda kapitālistiskās pasaules nākotnes vīzija - šodien traki jau tuvu realitātei.

*7) Jozefs Nesvadba - Einšteina smadzenes

Tāda ļoti slīpa soc.valstu autora fantastikas grāmatiņa, tematika tāda galīgi greiza. Kautkas par "Fau-2" raķetēm, vai arī paštaisītām raķetēm ar kurām kautkāds skolnieks terorizēja skolotājus(?). Es tagad speciāli sameklēju, stāsts saucas "Ksēnemindes idiots". Es pat neatceros pārējos stāstus, bet tas nomācošais iespaids palicis atmiņā.
Līdzīgi, saistīti, kautkāda japāņu(?) autora grāmata kur visa pasaule nogrimusi zem ūdens, un nu cilvēki ar žaunām un pleznām peld okeānos. Es pat neatceros kas tur vēl bija, bet nospiedošs gabals.
Līdzīgi, bet nesaistīti, "Ciemos fantāzijas zemē" - Dž. Londons. Tūkstoš nāvju (1899). E. M. Forsters. Mašīna apstājas (1909).

8) K. Vonnegūts - Lopkautuve Nr. 5

Šito es skolas laikā izlasīju, latviešu valodas skolotāja ieteica. Bibliotēkā paņēmu, bija tas lielais ķieģelis ar pārējiem gabaliem arī. («Lai dievs jūs svētī, mister Rouzvoter!», Čempionu brokastis). Pārējo Vonnegūtu arī es izlasīju, bet nu nekas.
Zem šī arī Remarka daiļrade (Melnais obelisks, et al)

*9) Knuts Hamsuns - Bads

Vēl grāmata ko labprāt arī nebūtu izlasījis. Neiesaku nevienam.

*9.5) (bonuss) Viljams Pīters Bletijs - Eksorcists

Pēc neatkarības atgūšanas varēja pa pasūtīt/nopirkt pa pastu. 90to gadu sākums. Pirmā grāmata kur bija nodrukāta "necenzēta" leksika. Lai gan varbūt ne gluži pirmā - bija vēl tādas brušūreles ar necenzētām anekdotēm, kad tikko visi saprata ka nu drīkst drukāt kas vien ienāk prātā.
Ap šo laiku vēl parādījās Fantomass lubenītes un arī tādas biški mistiskas lubenes par Lipu Tuliānu(?).

10) Peters Watts - Blindsight

Uz šo brīdi visskarbākais sci-fi ko esmu lasījis. Visiem iesaku.

(8 raksta | ir doma)

x_f
08:41 - Space p0rn

Space Weather Message Code: WATA50
Serial Number: 50
Issue Time: 2014 Sep 11 0459 UTC

WATCH: Geomagnetic Storm Category G3 Predicted

Highest Storm Level Predicted by Day:
Sep 12: G2 (Moderate) Sep 13: G3 (Strong) Sep 14: G1 (Minor)

THIS SUPERSEDES ANY/ALL PRIOR WATCHES IN EFFECT

Comment: Upgrading the Watch for 13-14 Sep due to anticipated effects from the CME associated with yesterday's R3 (Strong) event.

NOAA Space Weather Scale descriptions can be found at www.swpc.noaa.gov/NOAAscales

Potential Impacts: Area of impact primarily poleward of 50 degrees Geomagnetic Latitude.
Induced Currents - Power system voltage irregularities possible, false alarms may be triggered on some protection devices.
Spacecraft - Systems may experience surface charging; increased drag on low Earth-orbit satellites and orientation problems may occur.
Navigation - Intermittent satellite navigation (GPS) problems, including loss-of-lock and increased range error may occur.
Radio - HF (high frequency) radio may be intermittent.
Aurora - Aurora may be seen as low as Pennsylvania to Iowa to Oregon.

TL;DR: piektdien un īpaši sestdien paliela iespēja, ka būs redzama polārblāzma.


(2 raksta | ir doma)

Septembris 10., 2014


x_f
19:17 - Oh teh feels


Youtube: MGMT - Electric Feel (Acoustic Cover)

Btw.


(ir doma)

Septembris 9., 2014


x_f
10:13 - Labrīt, tumsa.

Mildaslaiks.lv – Neapmierinātais latvietis


Tags:

(ir doma)

Septembris 8., 2014


watt
11:41 - fotografēt: aizliegt
"bezmaksas fotografēšanas pakalpojumi fiziskajām personām, kuras tos saņem, ir atzīstami par saņemtajiem dāvinājumiem un Jums sniegtais pakalpojums ir jānovērtē naudas izteiksmē pēc tirgus cenām pakalpojuma sniegšanas dienā."
"Jums kā ienākuma izmaksātājam (dāvinājuma sniedzējam) no sniegtā pakalpojuma tirgus vērtības ir pienākums ieturēt nodokli ienākuma izmaksas vietā un iemaksāt to budžetā ne vēlāk kā ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša piektajā datumā (Likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 17.panta desmitās daļas 8.punktu). Turklāt, Jums ir pienākums ne vēlāk kā līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša 15.datumam izsniegt fiziskai personai (dāvinājuma saņēmējam) paziņojumu par izmaksātajām ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajām summām un no šīm summām ieturēto nodokli un nosūtīt paziņojumu Valsts ieņēmumu dienestam (Likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 17.panta vienpadsmitās daļas 1.punktu)."

principā jau viss loģiski: no absurda postulātiem izriet absurdi secinājumi...
Tags:

(4 raksta | ir doma)

Septembris 7., 2014


x_f
23:26 - Sveiki, čupiņas.

Šodien bija Vienības velobrauciens, kurā man vairs neļauj piedalīties ticība, tā vietā nolēmu izbraukt pa MTB trasi, kad visi jau būs garām.

Pirmā puse bija vienkārši ārprāts.
Otrais kilometrs – Kaķīškalns, stāv ātrās palīdzības mašīna, ārsts saķēris galvu (pacienta galvu).
Dažus kilometrus tālāk izlaidu cilpu, izbraucot pa īsāku ceļu un tad stāvēju, gaidīju rindas beigas. Plakana vieta, kur grants ceļš satiekas ar asfaltu, nekā tur nav, neliels ātrums, bet viens paņem un uzmet kūleni. Vienkārši. Tā.
Pēc tam braucu pašās, pašās beigās, un redzēju, kā priekšā braucošie saskrienas uz līdzenas vietas. Divreiz. Dažādi braucēji. Kur tur vispār kaut kur vēl jāsteidzas?
Un tā cūkošanās.. Es saprotu, ka ūdens pudeles var izkrist. Bet ne jau desmit pudeles pie pirmajām bedrēm! Un želeju iepakojumu, vē.. Kā viņi domā, kas to savāks?

Tālāk ar kritušajiem gan vairs nebija tik traki vai arī es to vairs neredzēju. Izlaižot pavisam garlaicīgās vietas un turoties pa gabalu no šosejas (kurš MTB vispār dzen pa šoseju..), uz saviem 40 km atdevu vienu kameru, salīmēju vienu riepu, salaboju vienu sēdekli un piedalījos arī ķēdes labošanā, nedaudz papļāpāju, nedaudz uzmundrināju. Ar pazudušu ekscentra galu un nobeigušos gultni gan neko nevarēju līdzēt.

Vēl man bija jāatrisina zaļā mistērija, taču to es nespēju. Viss ir matrikss.

Zaļš, vienkārši zaļš


(ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba