Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Maijs 25., 2016


watt
08:16
Kā IT insaiders varu apstiprināt, ka ļoti pareizi pateikts:

"Pašreizējā e-pārvaldes attīstībā ir vairākas fundamentālas problēmas. Pirmkārt, nepareiza izpratne par to, kas ir strādājoša e-pārvalde. Otrkārt, nepareiza valsts e-pārvaldes attīstības stratēģija."
"Sāksim ar sekmīgu e-pārvaldi. Sekmīgas e-pārvaldes rezultāts ir e-pakalpojumu plaša lietošana. Diemžēl pašreiz valsts pārvalde fokusējas uz citu rezultātu - e-pakalpojuma programmas koda radīšana. Atšķirība ir fundamentāla."

Ja grib ieguldīt 180 mio €, tad pirmajam punktam ir jābūt: radīt pakalpojumus kas tiks lietoti. Visai izstrādei jāfokusējas uz jautājumu: kā darīt, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu bez problēmām šo pakalpojumu lietot, lai lietošana būtu patīkama, nevis totālas zobu sāpes. Es pat principā ieteiktu to naudu iztērēt nevis radot jaunu kodu, bet cenšoties veco/esošo novienkāršot un padarīt viegli lietojamu.

Piemēram, izdomāt kā tikt no tā e-paraksta vājprāta vaļā. Kaut kādu alternatīvu mehānismu, kas nav saistīts ar tādu pisaku lai sūda karšu lasītāju piedabū darboties.

(5 raksta | ir doma)

Maijs 23., 2016


watt
09:46
mazā atceras, ka es kaut kad pirms gada (ja ne diviem) bijām lidojot uz Latviju lidostā nopirkuši čupa-čups lielo bumbu, un tur bija konfektes arī ar arbūza garšu. tagad pieprasa ka grib arbūza chupa-chups. a nav! nemaz tā nav viegli tādu nopirkt.
Tags:

(ir doma)

watt
07:59
Vakar devos velobraucienā, apskatīt Berlīnes mūri, kas bija pa Berlīnes ārējo perimetru. Jā, pirmkārt mans topogrāfiskais analfabētisms uzdarbojās pa visiem 100%, un visur kur vajadzētu griezt pa kreisi, es braucu pa labi, un atkal uz otru pusi. Pilnīgi vai jāseko intuīcijai un jādara pilnīgi otrādi nekā tā saka.

Plāns bija no S-Griebnitzsee braukt uz S-Staaken, bet es protams devos pavisam uz otru pusi, un aizbraucu pa mūra posmu līdz S-Wannsee, un pēc tam klāt posmu līdz S-Teltow Stadt. Arī neslikti, un varbūt pat labāk, jo ceļi bija caur mežu, un diena bija ļoti karsta (iesila līdz 29°C) un mežā braukt bija superīgi. Paņēmis biju 1.5L ūdens, un vispār prasījās tā kā 2-3 litrus. (Redzēs kā ir ar ēnu S-Staaken virzienā...)

No mūra nav redzams praktiski NEKAS. Atrast ceļa punktus var tikai nepārtraukti skatoties kartē. Agrāk varbūt bija vieglāk sekot, jo bija kautkādi orientieri, bet daba ir visu pārņēmusi. Jā, ir šādi-tādi stabiņi, ir vietām betona stabiņi, vietām ir rādītāji un orientieri, ir oranžie stabi kas atzīmē nošautos robežas šķērsotājus, bet nu maldījos un šaudījos pa taciņām es diezgan episki.

Nākošreiz došos uz Staaken virzienu, un arī pirmais orientieris ir skaidrs: Glienicker Brücke (sk. Bridge of Spies). Kaut kā, tā apjausma, kas jādara, parādās tikai pēc tam kad pirmais mēģinājums ir izgāzts.

***

Sakarā ar mūra oranžajiem stabiem kas piemin režīma upurus (un kaunina režīma roklaižas-slepkavas), rodas iedvesma iemūžināt arī policijas nogalinātos cilvēkus ar kādu memoriālo stabiņu. Latvijā, piemēram, varētu iedēstīt tādu oranžu memoriālo stabu vietā kur Olaines pašvaldības policija naktī izmeta vecu sievieti (75 gadus veca, apjukusi, apmaldījusies, rezultātā gājusi bojā no Latvijas valsts "varas pārstāvju" rokām.) Ja nekas cits nenotiks, lai ir vismaz atgādinājums, ka no policista rokas cilvēks var sagaidīt tikai nāvi.2015. gadā ASV nāvessoda industrija izpildīja nāvessodu 28 cilvēkiem (notiesātiem noziedzniekiem). Tajā pat 2105. gadā ASV policija nogalināja 1146 cilvēkus (jeb 1207 pēc killedbypolice datiem). Bez tiesas un izmeklēšanas.

***

Līdzīgi kā reddit ieteikums ceļu satiksmes negadījuma vietā izgriezt un asfaltā ieklāt sarkanu taisnstūri. Lai paliek atmiņa. Kā arī baltie velosipēdi ceļa malā - nogalinātajiem riteņbraucējiem.
Tags:

(2 raksta | ir doma)

Maijs 20., 2016


watt
08:46 - (4g9m)
Mazā joprojām saka "ļokastis" un "ļitamīns". Tas "ļokļēks" ko nevarējām saprast, izrādās ir "corn flakes", ko gribas "brokastīs".

***

Atgadījums autobusā. Mazā pirmdienās brauc pie logopēda, trenēties runāt (un arī mācās vāciski). Parasti braucam ar divstāvu autobusu, augšējā stāvā. Tagad kokiem zari noliekušies un skaras dažreiz sitas pret jumtu, taisot troksni.
- Tas ir koks! Viņam vajag nogriezt matus.
Tags:

(ir doma)

Maijs 18., 2016


watt
08:42 - tūristiskā berlīne
Lūk, tūrisma atrakcijas Berlīnē, pēc manas gaumes:
1) Parki. smukais Volkspark Friedrichshain, Tempelhofas bijušās lidostas lauks (velo/skate/roller/kite īstā scēna), narkodīleru perēklis Gorlitzer park, Tiergarten parks pašā centrā, Gleisdreieck parks zem u-bāņu sliedēm pašā centrā. Ja smukuma par maz, tad Britzer Garten un Garten der Welte - tie divi gan par maksu. Bet protams ir vērts. Uz pasaules dārziem pats neesmu bijis, bet esot smuki. Vēl var aizšaut uz Treptower park - tur var apskatīt tā bankrotējušā atrakciju parka vēl nenodegušās atrakcijas... Var aizšaut uz Grunewald, (S Bahn pietura S-Grunewald) un apskatīt radaru instalāciju. Vesels mežs, tas tāds Biķernieku "pilsētas meža" analogs. Svētdienā: noteikti Mauerpark.

2) Potsdam un Potsdamas pilis/parki. Var veltīt veselu dienu. Paņem S7* vilcienu un pa 40 minūtēm esi klāt. Visā Potsdamas transportā (un arī pilsētiņu autobusos ārpus, piemēram Werder) darbojas Berlīnes "C" zonas biļete. Ja tev ir C zonas dienas karte (vai piepirkta C zonas "pievienojuma biļete"**) - nekas cits nav jāpērk, var brīvi vizināties. Berlīnes C zona ir miiilziiiga. Tādu precīzu datu cik liela ir C zona nav, vienīgais tuvinājums ir ka DB reģionālie bāņi varbūt zina kura reģionālā pietura ir C zonā, kura nav. Tas ir, cik tālu ārpus Berlīnes var izbraukt ar to pašu C zonas biļeti.

3) Berlīnes Zoo. Ļoti iesaku, kā ilustrāciju kā zvēriņus var parādīt bez zvēriskiem žogiem un dzeloņdrātīm. (Uz akvāriju pie zoo var neiet, tur ir diezgan neinteresanti. To var atstāt uz kādu aukstu/lietainu dienu - ja gribas apskatīt insektus, čūskas un visādus rāpuļus, visbeidzot zivis.) Vēl ir otrs, "austrumu puses" zoo - Berlin Tierpark. Tas, ja ar galveno zoo nav gana. Sk. http://www.zoo-berlin.de/en un http://www.tierpark-berlin.de/en (Pērkot zoo biļetes nav jāskatās kur rinda stāv, bet kur ir atvērtas kases. Cilvēki bieži vien stāv rindā tikai tāpēc, ka ir rinda, lai gan ap stūri ir vēl 3 tukšas kases.)

4) Berlīnē nav aizlieguma pārstāt tirgot alkoholu kaut cikos. Ja redzi diennaktnieku - droši speries iekšā pēc alus/vīna/utt (jārēķinās gan ar uzcenojumu). Berlīnē arī nav "atvērta alkohola iepakojuma" aizlieguma (kā arī Vācijā vispār). Var dzert uz ielas, parkos, pie dīķa, utt. Transportā dzert nevajadzētu (lai gan visi dzer, īpaši piektdienas vakarā un tusiņu vietās). Berlīnē ir dekriminalizēta zāle, un dekriminalizētais daudzums ir ap 10 grami. Tā ka ar 10 gramiem kabatā var staigāt, un nekas slikts nenotiks. Protams, nav legalizēta, un ja policija piepišas, tad zāli konfiscēs. Nav Amsterdama :(
Zāli "tūristiem" tirgo Gorlitzer parkā un Hasenheide parkā, bet abās vietās tā zāle ir ar plastmasu apšpricēta (Brix). Tāds dūms ir toksisks, tā ka šobrīd nekāda uzpīpāšana nesanāk, ja vien nav savs dīleris zināms. Man nav. :(

5) Panku/kreiso/vegan scēna: http://stressfaktor.squat.net/termine.php Tur arī var atrast panku/squat krogus - Køpi, Abstand (iesaku!).

6) Viss interesantākais, protams, notiek Kreuzberg, Friedrichshain un Neukölln rajonos, biški arī Wedding pusē un Prenzlberg pusē. Visa krogu, tusiņu, izēšanās un modīgas brokastošanas scēna ir tur. Schöneberg ir smuki, bet mēreni garlaicīgi (kur es dzīvoju). Steglitz un Wilmersdorf ir nāvīgi garlaicīgi. Bet Mitte ir viens liels tūristu slazds, tur nav jēga rādīties. Rodas zināms riebums pret Alexanderplatz un Potsdamer platz. Runājot par tūrismu, dažās pieturās īpaši aktīvi darbojas kabatzagļi. Tā ka ja ir burzma, somu vajag iespiest padusē, bet naudas maku pieturēt. Tāda, lūk, lielpilsētas realitāte.

7) Runājot par Mitte, muzeji. Bet tur jau jēga iet ja gribi kaut ko konkrētu apskatīt (piemēram ēģiptes kolekciju, vai tamlīdzīgi), vai arī ja galīgi nav kur likties.

8) Ar "ūdeņiem" Vācijā ir pasūdīgi - makšķerēšana ir tikpat labi kā aizliegta vispār, un ap ezeriem viss ir nahuj noprivatizēts - nekāda "tauvas joslas" koncepta te nav. Un arī kempings kā koncepts ir sviestains - var just ka trūkst vietas cilvēkiem. Nav Kanāda, kur nieka 40 miljoniem cilvēku ir vesels pus-kontinents atvēlēts...

9) Svētdienā visi lielveikali un veikali vispār, būs ciet. Darbojas tikai šādi-tādi diennaktnieki, un daži pārtikas veikali ar "speciālo atļauju" iekš dzelzceļa stacijām. Tajos veikalos, savukārt, svētdienā iestājas apokalipse. Neiesaku.


__________________________________
* var arī ar reģionālo (sarkano vilcienu) RE1 braukt. sk bvg.de plānotāju. bet tas tikai kad jūties visai advancēti. es pats pirmo gadu tikai ar U-Bāņiem pa pilsētu braukāju, lai neapmaldītos...
** saucas "Anschlussfahrschein" - braukšanai vienā virzienā, ar pārsēšanos utt, 2h darbojas. sanāk, ja grib pa C zonu pērties visu dienu un vizināties, labāk uzreiz nopirkt ABC dienas karti (AB zonas dienas karte: €7, ABC - €7.60) nevis māžoties ar šiem pievienošanas biļetēm. Tās der ja ir piemēram AB zonu mēnešbiļete.
Tags:

(12 raksta | ir doma)

Maijs 17., 2016


watt
15:43
nekāds 'stronk' nav - ik pa brīdim apslimstu, tad neceļu, tad sāku celt (40kg, 50kg, 60kg) tad atkal mazdrusciņ apslimstu un neceļu. (ja iesnas vai klepus vai kkas, negribas neko celt.) un tad atkal sāku no sākuma kad sajūtos labāk.
treniņu datumi: 08.04, 11.04, 13.04, 15.04, 18.04, 26.04, 03.05, 06.05, 17.05.2016.
Tags:

(ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba