Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Augusts 15., 2016


watt
10:56
Gribēju uzrakstīt tādu anti-industrijas (ja ne anti-zinātnes) komentāru (lai nobeigumā savilktu kopā Monsanto darbus un nedarbus kā GMO galvenajam āzim) - bet tad atradu ziņu, ka viena no rādija meitenēm ir nodzīvojusi līdz 107 gadiem.
Sanāk, tas rādijs nemaz tik nāvīgs nebija.
Tags:

(2 raksta | ir doma)

watt
10:27
"In the U.S. and Europe, “organic” food companies are selling more and more products precisely because of the minority rule and because ordinary and unlabeled food may be seen by some to contain pesticides, herbicides, and transgenic genetically modified organisms, “GMOs” with, according to them, unknown risks. (What we call GMOs in this context means transgenic food, entailing the transfer of genes from a foreign organism or species). Or it could be for some existential reasons, cautious behavior, or Burkean conservatism – some may not want to venture too far too fast from what their grandparents ate. Labeling something “organic” is a way to say that it contains no transgenic GMOs.

"In promoting genetically modified food via all manner of lobbying, purchasing of congressmen, and overt scientific propaganda (with smear campaigns against such persons as yours truly), the big agricultural companies foolishly believed that all they needed was to win the majority. No, you idiots. As I said, your snap “scientific” judgment is too naive in these type of decisions."
[...]
"And the price difference appears to be small enough to be negligible as (perishable) food costs in America are largely, about up to eighty or ninety percent, determined by distribution and storage, not the cost at the agricultural level. And as organic food (and designations such as “natural”) is in higher demand, from the minority rule, distribution costs decrease and the minority rule ends up accelerating in its effect.

"Big Ag (the large agricultural firms) did not realize that this is the equivalent of entering a game in which one needed to not just win more points than the adversary, but win ninety-seven percent of the total points just to be safe. It is strange, once again, to see Big Ag who spent hundreds of millions of dollars on research cum smear campaigns, with hundreds of these scientists who think of themselves as more intelligent than the rest of the population, miss such an elementary point about asymmetric choices."

Kā mans komentārs Ksenijas komentāram par to "kas ir un kas nav GMO". Apakšā kaut kāda tāda "zemstraumes" attieksme - "ja tu esi racionāls, tad priecīgi ņukāsi GMO barību iekšā tā ka ausis kust". "GMO ir zinātne, GMO ir lieliski".

Tas, ko es neesmu sapratis, ir "priekš kam?". Priekš kam tās GMO lauksaimniecības tehnoloģijas vispār vajag? Tas ir, lai sasniegtu efektīvāku industriālās agrikultūras darbu? Lai padarītu pārtiku lētāku un ar lētākām izmaksām varētu pabarot vairāk cilvēkus? Lai varētu izaudzēt vairāk pārtikas un pabarot vairāk miljardus cilvēku? Lai ļautu uz zemes eksistēt vairāk miljardiem cilvēku? Nodrošināt ilgtspējīgu agrikultūras industriālo nestspēju barot 10, 15, 20 miljardus?

Kur ir globālā stratēģija? Kāds īsti būtu tas GMO tehnoloģiju gala mērķis. Es varu saredzēt scenāriju kā uz zemes savairojas 20 miljardi, padzīvo - zemi noplicinot līdz tuksnesim kā siseņi, līdz cilvēce apsprāgst badā, atstājot kosmosā aiz sevis tikai pliku, apgrauztu akmens gabalu.
Tags:

(22 raksta | ir doma)

watt
08:40
"Katrs devītais Valkas novada iedzīvotājs ir deklarējies kaimiņvalstī - Valgā"
„Ja valcēniešu deklarēšanās kaimiņvalstī turpināsies tādos tempos, kā tas notiek pašlaik, tad pie mums, Valkā, pēc kāda laika būs deklarējušies tikai tie, kas strādā Valkas novada domē”

Būtu ļoti interesanti, ja varētu ieviest tādu EU-iekšējo tiesību principu, ka valstis var paplašināt savas robežas uz pierobežas iedzīvotāju "migrācijas" rēķina. Piemēram, ja no Latvijas cilvēki bēg uz Igauniju caur "pierakstu", tad būtu loģiski ka [cenzēts- slidena tēma par Latvijas teritoriālo integritāti].

Vien fakts, ka mazā Igaunija nodokļos iekasē lielāku valsts budžetu, nekā Latvija ar savu VID represīvi-izkrāpniecisko mahinatoru* mašīnu. Nozīmē, ka Latvija ne tikai varētu palūgt Igauniju kļūt par "VID ārpakalpojumu sniedzēju", bet gan reāli Igaunija varētu lēnītēm pārņemt nodokļu administrēšanu Latvijas novados, jo ir skaidrs, ka Igaunija zina ko dara (un šādai sistēmai ir jāaug), bet Latvijā viss ir padirsts [un šādas izgāzušās valsts teritorijai būtu [cenzēts], kamēr cilvēki kas pie varas, neatjēgsies un nesāks darīt kaut ko labāk].

Nu, varētu varbūt tādu kā hibrīda modeli ieviest - formāli valsts robežas nemainās, Valgas novads paliek nomināli Latvijā un latvisks, bet, piemēram, nomainās novada nodokļu pakļautība. Viss novads naudu sāk maksāt/pelnīt Igaunijai. Līdz, piemēram, ekonomiskā ziņā, Igaunija pārņem visu Latvijas teritoriju, no mežaparka VID mājas izsper bāleliņu ierēdnīšus un birokrātus, vietā iesēžas igauņu speciālisti. Latvijas un Igaunijas ekonomikas apvienojas vienotā nodokļu iekasēšanas režīmā.

__________________
* (Man ir teorija, ka VID reāli kalpo kā nodrošinātajs PVN izkrāpšanas shēmām lai iedzīvotāju samaksāto PVN pārpumpētu dažu miljonāru "biznesiņos". Tas ir, biznesiņiem ienākumu avots nevis nopelnīt, bet saņemt pārpumpētu savos privātos koferos visu Latvijas iedzīvotāju nodokļos samaksāto naudiņu. Tā Latvijas VID ir vēsturiski iekārtots un tāda ir misija.)

(1 raksta | ir doma)

watt
08:23
virtuvē kaut kas bija sācis šausmīgi smirdēt. pēc ilgiem pūliņiem, identificēju dziļā atvilktnē paslēpušos kartupeļu maisu, kurā iemeties puveklis. (no ārpuses maiss izskatījās diezgan nevainīgs. tikai ar izslēgšanas metodi nolēmu šo sākt cilāt un taustīt.) vispār, apbrīnojami kā tāds nieka kartupelis var tik fundamentāli piesmirdināt.

(ir doma)

Augusts 14., 2016


watt
21:05
Noskatījos vēlreiz dažas vecas filmas. Klasika.
1) Back to the Future. To īstenībā kādas 3 reizes noskatījos. Secinājums: ģeniāla filma. Ģeniāla un ideāla! Sākot filmu skaties uz tiem pulksteņiem. Tur var redzēt gandrīz pusi no sižeta - superīgs foreshadowing. Pēc dinamikas ļoti atgādina Die Hard - sāc tik skatīties un fsjo, vienā pūtienā laiks aizlido.

2) Amelie. Nolasījās pavisam, pavisam citas sajūtas un izpratne, nekā toreiz 2002. gadā skatoties. Tagad saproti ka tā meitene ir galvā sajāta, dēļ tā kā viņa bez vecākiem (bez vecāku mīlestības augusi). Un lai agrāk likās ka tā tāda feel-good filma, īstenībā tā ir filma par ļoti, ļoti nelaimīgu bērnu.

3) Silence of the Lambs. Viena no labākajām filmām *ever*. Bet jocīgi - pārējā Jonathan Demme daiļrade mani kaut kā nav uzrunājusi - varbūt vajadzēs plānveidīgi noskatīties. Jo tas, kā kamera strādā, kā tā parāda pasauli, ir ārkārtīgi skaisti. Man liekas, nevienā citā filmā neesmu redzējis tik izteiksmīgus un dziļus tuvplānus. Piemēram kā Hannibals izprašņā par jēriņiem uz beigām.

(Lai gan ja tā padomā, varbūt man interesē tikai viņa operators (DP) un montētājs (editor) - Tak Fujimoto un Craig McKay)?

4) The Beach. Kaut kā trāpījas Netflix, domāju sākumu paskatīšos, bet nosēdēju visu filmu. Šī arī ir viena no formējošām filmām, un arī, pārsteidzoši kā ir mainījusies izpratne. Toreiz likās ka tā ir par ideālas sabiedrības veidošanu, par to kā izveido paradīzi un kā to pazaudē, utt. Par tādu kā grupas dinamiku. Par to ka īstā paradīze ir tikai jāatrod, jāuzmeklē.
Tagad: ka tas čalis (mūsu varonis) ir galīgi nelūgts. Vai arī, tas kā Etienne nosoda visu pārējo vienaldzību kad Cristo mirst, ir nepareizi.

Ka tā grupa uz salas tiešām ir no tādiem cilvēkiem veidota, kas vienkārši to mirstošo nolamās, par to ka šis pārāk vaid un traucē čillot, un izgrūdīs ārā nomirt - un tās ir viņu tiesības. Viņi ir izveidojuši savu "paradīzi", un vienkārši ir izrādījies ka ienācējs tur neiederas! Piemēram, Sal ir tiešām tāds cilvēks kam patīk tā nošķirtam no civilizācijas dzīvot un ne par ko nebēdāt. Un tas, ka mūsu varonis, vai Etienne, šos nosoda un sauc "dzīvot realitātē", konfrontēt nāvi vai vēl hz ko, sociālo "netaisnību" ir tik... truli? Pis vien prom, "taisnības" cīnītāj.

Precīzāk sakot: man arī tā komūna vairs nepatīk, un galīgi neliekas ka tā ir kaut kā ideāls. Bet skaidrs ir tas ka tur ir savākušies vienādi domājoši cilvēki (tas ir - padomā loģiski - triekties uz hz kādu Taizemi, prom no civilizācijas uz kkādu neapdzīvotu salu, dzīvot naturālajā saimniecībā kaut kā uzturot ekvilibriju ar vietējiem gandžas bandītiem, atrast un uzaicināt cilvēkus, kam tāda dzīve ir pieņemama, un der). Viņi ir citādi. Vienkārši, ir pavisam citādi saskrūvēti. Var teikt, pilnīgi psihi. Bet tad atnāk kaut kāds īblis kam tāda dzīve ne der, ne viņš tam ir gatavs, ne arī ir kaut mazākā izpratne nahuj tā vajag. Bet šis ir nāvīgi pārliecināts ka viņam tur ir jābūt.

Huju! Nevajag tur bāzties, kur esi nelūgts. Tāda man tagad palika izpratne no filmas.

(1 raksta | ir doma)

watt
12:45
"Last summer when Europe was engulfed with increasing waves of migrants and refugees from Muslim countries, Ms. Merkel, moving unilaterally, announced that Germany would take in an astounding 800,000. Naturally this was taken as an invitation, and more than a million came. The result has been widespread public furor over crime, cultural dissimilation and fears of terrorism."
[...]
"The powerful show no particular sign of worrying about any of this. When the working and middle class pushed back in shocked indignation, the people on top called them “xenophobic,” “narrow-minded,” “racist.” The detached, who made the decisions and bore none of the costs, got to be called “humanist,” “compassionate,” and “hero of human rights.”
[...]
"The larger point is that this is something we are seeing all over, the top detaching itself from the bottom, feeling little loyalty to it or affiliation with it. It is a theme I see working its way throughout the West’s power centers. At its heart it is not only a detachment from, but a lack of interest in, the lives of your countrymen, of those who are not at the table, and who understand that they’ve been abandoned by their leaders’ selfishness and mad virtue-signalling."
[...]
"From what I’ve seen of those in power throughout business and politics now, the people of your country are not your countrymen, they’re aliens whose bizarre emotions you must attempt occasionally to anticipate and manage."
[...]
"Affluence detaches, power adds distance to experience. I don’t have it fully right in my mind but something big is happening here with this division between the leaders and the led. It is very much a feature of our age. But it is odd that our elites have abandoned or are abandoning the idea that they belong to a country, that they have ties that bring responsibilities, that they should feel loyalty to their people or, at the very least, a grounded respect."
Tags:

(ir doma)

Augusts 10., 2016


watt
11:22
paskaidrojot "Any sufficiently advanced troll is indistinguishable from a genuine kook" principu (kā Poes law variantu), lielisks piemērs ar "drošībniekiem" kas tik entuziastiski iefiltrējas visādās fundamentālistu/ekstrēmistu grupās, līdz beigās sanāk ka visi teroristi un ekstrēmisti ir īstenībā visādu drošības dienestu darbinieki, kas paši sev "taisa" darba vietas - piegādā grupējumiem ieročus, piesedz tos no policijas, piegādā (taisa) viņiem plānus, uzkurina.

Lūk FBI aģents samusina kādu muslimu (t.i., radikalizē), lai tas iet un apšauj kkādu "uzzīmēsim Muhamedu" pasākumu. Vai šis FBI aģents kaut kā atšķiras vienkārši no radikālā islama sprediķotāja? Nekā. Šādā kontekstā FBI nekā neatšķiras no jebkādiem citiem terorisma sponsorētājiem.

***

Par terorismu un statistiku. Cilvēki vaimanā ak vai cik Eiropā vai kaut kur ir ļoti nedroši. Bet ASV pilsētā Čikāgā, kur nekādi radikāļi nav ieperinājušies, katru dienu 2 cilvēkus nošauj (nogalina), vienkārši tā pat vien. (Šogad nošauti cilvēki: 429; bet apšaudē ievainoti un izdzīvojuši: 2161). Bet 2015 gadā - 468 (pēc citiem datiem: 505-510).

ASV zināma specifika ir ka tur cilvēkus uz ielām nošauj policisti. ASV 2015 gadā policija nogalināja kopā 1146 cilvēkus. (Šogad - 651 pagaidām). Ja pieņem ka policija uz ielas darbojas kā tiesa, soģis un bende, tad salīdzinājumam ASV nāvessodu 2015 gadā izpildīja 28 cilvēkiem.
Diezgan tāda atšķirība: 28 cilvēki notiesāti, piespriests nāvessods, un tas izpildīts. Vai arī policija - bez tiesas un izmeklēšanas: noslepkavo 1146 cilvēkus.

(16 raksta | ir doma)

watt
08:40
tā īsti zirdziski zviedzis esmu skatoties Rick and Morty. Bet tur jābūt īpašai uztverei, ka smieklīgi ir injicēt ceļgalā "12cc's of feces".

***

pamanīju ka kastaņi nobrieduši, un vakari jau kļūst tumši.

(4 raksta | ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba