Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Decembris 22., 2014


watt
13:17 - hoardinga tendences
Pie jautājuma par hoardingu. Man ir ideja par 3 noliktavām. (Skapjiem, vai pieliekamajiem.)
Pieliekamajā #1 liek visu drazu, kas ir vajadzīga. Tas ir normāls pieliekamais.
Pieliekamajā #2 liek visu, kas nav vajadzīgs. Ja kautkas izrādās no pieliekamā #2 vajadzīgs, to pārliek pieliekamajā #1. Pieliekamais #2 ir uz izmešanu, viss kas tur uzkrājas, gadu nav bijis vajadzīgs.

Bet pieliekamais #3 ir jau 2 gadus nostāvējusies draza. Gada beigās tas nelokāmi tiek iztīrīts (uz izgāztuvi).
Iztīrīto tad pasludina par pieliekamo #2. Bet bijušais pieliekamais #2 tiek pasludināts par #3 un tiek aizzieģelēts. No acīm nost, no prāta ārā.

Pie reizes, no #1 pārliek nevajadzīgo uz #2. Pieliekamajā #1 ir regulāri vajadzīgas, noderīgas lietas.
Lietas, kas ir pieliekamajā #2, vēl var noderēt. Ja noder - iet uz #1. Ja nenoder, iet uz #3.
Bet viss kas ir #3, vairs nav aiztiekams un ir tīri uz izmešanu.

***

Visas mantas, kas stāv pieliekamajā #2, pēc definīcijas, veselu gadu nav pat aiztiktas
Visas mantas, kas stāv pieliekamajā #3, vēl veselu gadu paliks mājā (bet tad garantēti tiks izmestas).
Visas mantas kas stāv pieliekamajā #1, regulāri tiek izmantotas.

Sarežģītie momenti ir a) pārvietot kautko #1 -> #2: kad, un kā, identificēt mantas no #1 krātuves, kā neizmantotas un nolikt uz izmešanu.
b) Kā no vispārējā drazas fona dzīvoklī, kautkādas mantas pārlikt uz #1 pieliekamo.

***

Domu eksperimentam, var izmantot sieviešu apavu krājumus. Iedomājies, ka no visa apavu daudzuma, gribētos tā kā atbrīvoties no nevajadzīgajiem. Saliec tad visus apavus skapī #2. Kas gada laikā tiks izmantots, pārvietosies uz noliktavu #1. Viss, kas netiek izmantots, gada beigās tiks deklarēts par #3, un skapis aizzieģelēts, lai nu ir patiešām uz izmešanu.
Nākamgad, skapja #3 saturs tiek neskatoties izgāzts atkritumos (nu, vai arī ziedots labdarībai).
Skapis #2 tiek pārsaukts par #3 un aizzieģelēts.
Tad no noliktavas #1, vajadzētu pārvietot visu kas varētu nebūt vajadzīgs uz #2 un sev pateikt, ka tas viss ir "uz izmešanu", ja gada laikā ne reizi nenoderēs.

(6 raksta | ir doma)

Decembris 19., 2014


watt
09:06
vakar mazā rekord-ilgi nogulēja, līdz pat 8. bet es arī gulēju kā nosists, pamostoties likās ka kāds stundu-divas nozadzis.
šorīt ap 7 piecēlās, bet pampers bija piedirsts līdz malām, un pa staru ārā tecēja. vainīgi vakardienas apelsīni - trieciendeva ar šķiedrvielām.
Tags:

(1 raksta | ir doma)

Decembris 18., 2014


x_f
22:33 - Starp zvaigznēm

Šovakar aizgāju uz "Interstellar". Zinkā, es jau kādu mēnesi par TO domāju, taču īsti negribējās saņemties, un šodien nolēmu – nu kad tad vēl, ja ne šodien, citādi noņems no repertuāra un tad, lūk, būs.

Patika, iespaidīgi, visa tā relativitāte un futūrisms, un stōrijs, iespaidīgi, patika, man par to visu redzēto tagad ir tāāāda nepieciešamība parunāties, taču mani pārsteidza trīs lietas.

  1. Cik ļoti trīs stundu laikā uzbriest doma par mazām darīšanām. Hahā, ne jau nē. Nu vispār jā. Garām filmām noderētu starpbrīži kā teātros.
  2. Cik nejēdzīgu filmu treileri tiek rādīti pirms filmām. Ja tiem var ticēt, tad nekā laba vispār pasaulē nenotiek – viens pēc otra ir kaut kādas šausmas. Vispirms tiek atmodināts kaut kāds ļaunums, kas, protams, grib pārņemt visu pasauli un aicina galveno varoni pāriet savā pusē, jo viņš tak nav muļķis, ne, un tad zobeni, drakoni, skeleti un blabla. Nākamais treileris – bija divi valdnieki, lieliski draugi, Mozus un Kāviņtursauc, taču dievs uzrunāja tikai vienu, un tagad viens otru grib nogalināt, atkal zobeni, asinis, bet dievs pa to laiku uzsūta draņķības visiem ēģiptiešiem kopā. Abas filmas ir lielākoties tikai rēkoņa un specefekti, TUR taču NAV NEKĀ ĪSTA!! Kāds to vispār skatās?
  3. Uz šitādām filmām nāk meitenes pašas par sevi, bez kompānijas, redzēju tuvā attālumā, tāpēc mani ļoti interesē, kur citādi viņas var sastapt, parunāties un iepazīt, tu jau saproti, tīri FOR SCIENCE!

(9 raksta | ir doma)

Decembris 15., 2014


x_f
21:33 - Tas nevar būt grūti, to pat bērns var!

Pa brīvdienām un vēl no rīta starp mošanos un celšanos var izkaldināt visvisādas Pašas Labākās Idejas, bet tad pienāk pirmdienas rīts, kad uzglūn audits, pirmdienas pusdienlaiks, kurā nelaiž darbi, pirmdienas pēcpusdiena, kad viss, viss sāk apnikt, un pirmdienas vakars, kad idejas jau ir jaukas, bet varbūt labāk citreiz®.

Lai tomēr kaut cik pavirzītos tuvāk iecerētajai domai, šovakar tiku pie ūdenskrāsām, paletes, otām un papīra. Kamēr vēl nekas nav sākts darīt, esmu sajūsmā un diezgan optimistisks – kamēr iecere vēl nav pārbaudīta pret varēšanu, jo es nemāku zīmēt, gleznot, skicēt, mālēt, veidot un radīt. Pēdējoreiz ar otu akvareļos biju pamatskolā pirms simt gadiem.

Taču es gribu mācēt!

Pirms pusgada uz dzimšanas dienu nopirku biezu grāmatu "Mācīsimies zīmēt" (jo tādas lietas jau neviens nedāvinātu), tur tik daudz smuku skiču, zīmējumu un ainavu ar parastajiem zīmuļiem, ar pasteļiem, ar akvareļiem un vispār, visas tās detaļas, katrs koka zariņš, katra detaļa, ēna, kā es tā gribētu, tas ir vienkārši apbrīnojami, taču es pat apli nevaru uzvilkt, kur nu vēl kaut ko ar proporcijām un perspektīvām. Tagad gada otrā galā saņēmos tikt pie materiāliem, lai sāktu.

Tagad bail sākt.


(7 raksta | ir doma)

Decembris 14., 2014


watt
10:44 - sala sociāldarvinisms
No "Ceausescu’s children" materiāla, izrādās, man apziņā iespiedās kas cits: Rumānija un Bulgārija ir samērā siltas zemes, un ziemu ir iespējams pārdzīvot basām kājām, būdā ar zemes grīdu. Tas ir raksturīgi visām siltajām zemēm, ka viegli izdzīvo visādi baskāji un garīgi slimi cilvēki.

Ziemeļu valstīs, turpretim, daba dara savu skarbo darbu, nogalinot visus neuzmanīgos un vieglprātīgos. Varbūt šo principu varētu ielikt veselības aprūpes likumā: ja cilvēks uz ielas atrodas alkohola reibumā, par savu dzīvību atbild viņš pats: dzērājus neglābt. Institucionalizēt dabas nežēlību. (Un tas ka veselības nauda tiek tērēta taisot datortomogrāfiju alkānam kas tā piedzēries ka kājās neturas, taču ir absurds. Kāpēc nevarētu pieņemt par likumu principu, ka ja ir piedzēries tā, ka krīt no kājām, tad lai sprāgst pats kaut vai nost.)

Man liekas, īstā ziemeļvalstu labklājība (un dienvidu valstu salīdzinoša nabadzība, korupcijas līmenis, bomzīgums), ir tieši saistīti ar gadu tūkstošiem, kad ziema bija tā lielā sabiedrības tīrīšana. Ziemeļos vārguļi un draņķi, kas darbas bargumu nerespektē, nosala kupenā.

Dienvidos - izdzīvo, kā tādi meža kaitēkļi kokam zem mizas, ja ziemas temperatūra nesasniedz -30 kādu veselu nedēļu. Un pēc tam tik turpina grauzt un degradēt sabiedrības labklājību.

(19 raksta | ir doma)

Decembris 13., 2014


x_f
18:27 - Veeeeetra

Atmosfēras spiediens (7 dienas)

Šoreiz es pat biju gatavs! Man bija gan klasisks radio ar baterijām, gan uzlādēti akumulatori prožektoram, kompim un mobilajam internetam! Tomēr, neskatoties uz draudīgi sasolītajiem 25-35 m/s, šai pusē nekas tāds īpašs, par laimi, nav atgadījies. Vējš no rīta pamodināja, taču apkārt nevienu lūstošu koku tā arī nedzirdēju. Vakarā sasnigušais sniegs no rīta jau bija izgaisis, atstājot lāmas.

Tagad vakarā (nu, trijos..) izgāju ārā salasīt dažas aizpūstās lietas un pagalmā sakritušos zarus, kuru gan tik daudz kā nekad, un, kamēr rosījos, vējš no "baisi pūš" nokritās līdz "viss kluss un mierīgs". Vienīgais, kā līdz šim esmu izmantojis sniega lāpstu, – šodien ar to izsmēlu peļķi. Toties ar parasto lāpstu vēl var darboties pa dārzu. :|


(ir doma)

Decembris 11., 2014


x_f
20:22 - Nopuņķojies dzinējs

Pierakstīšu, lai atcerētos. Tā droši vien ir kārtējā pirmās pasaules problēma, taču pēc ilgām pārdomām un atlikšanas esmu sācis meklēt jaunu mašīnu. Pašreizējā pēdējo divu mēnešu laikā servisā ir pavadījusi kādas trīs, četras nedēļas un īpaši labāk tāpat nekļūs[t]. Taču jauna auto atrašana ir tik sarežģīts process! Mana vienīgā prasība laikam ir tikai tāda, lai arī nākamā būtu universālis, jo tādā vismaz var sakraut Mantas, kad vajag. Kad nevajag – tā ir tāda pati kā citas. Tādā mierīgi var ietilpināt gan velo neizjauktā veidā, gan sētas mietus, gan kalnu un distanču slēpes. Var arī visu reizē, nevajag, bet vismaz var.

Un tad tālāk – kādu? Man bija sens un skaists sapnis par SAAB 9-5, bet SAAB beidzās, tāpēc, lai gan nopirkt varētu, tas nebūtu prātīgi. Kā nākamais variants – Volvo V70, taču tas šķiet liels. Mazliet padomāju par kaut kādu Ford Focus un paskatījos uz Mazda 6. Audi man nepatīk un VW ir, nu, VW. Beigās uzdūros Volvo V50. Un ieciklējos.

Tas liekas tieši tāds, kādu man vajadzētu – mazāka par V70, tomēr ne mazāka par pašreizējo, turklāt tīri smuka, un Volvo kā jau Volvo. Man patīk.

Taču tad atnāca [info]felipe un pateica, ka V50 gan nevajag, tas ir uz Focus bāzes un tas ir slikti. Kopijs ieteica apsvērt VW Passat B5 un Škoda Octavia, varbūt arī Opel Astra. Bet Passat ir tāds Passat.. .. .. .. .. . Un Škoda nunez. Opel es pat nemaz.

Es, protams, varu viņus neklausīt, taču viņi abi ir izdzēruši pietiekami daudz degvielas un ieziedušies ar pietiekamu daudzumu eļļas, lai auto lietās būtu man autoritātes, un tad nākas vien paklausīt.

Tā arī ir tā lielākā problēma, ka man it kā vajag tikai mašīnu, taču tikpat daudz gribas, lai tā būtu pēc iespējas labāka, jo tomēr. Varētu jau aizmiegt acis un paņemt kādu Passat – ja nu nemaz nav tik traki, ja nu ir pat tīri normāli. Bet tas tik un tā paliks Passat. No otras puses, man mašīnu vajag samērā reti, tā ka lielākoties tā vienkārši stāvēs. Tāpēc labāk būtu domāt praktiski. (<-- vēlējuma izteiksme)

Tagad es atkal skatos uz V70. Nemaz tik drausmīgi liels jau nav, un Felipe tādu esot dabūjis valdījumā uz kādu laiku, esot ļoti paticis. Un tas taču ir Volvo. Mums kādreiz bija Volvo, bet tas bija sen un tāds mazs, taču man patika. Varbūt man vajag V70.. Zinkā, pašreizējā mašīna tiek braukta jau kādus deviņus gadus, var pieņemt, ka arī nākamā varētu būt apmēram tik ilgi. Tad varbūt ir vērts..

Izvēlēties modeli jau ir grūti, vēl jāizvēlas aptuvenais vecums un jānosaka budžets. Īk.. Plačos drīkstot tikai skatīties, pirkt vajag no privātpersonām, nesalīdzināmi mazāka iespēja, ka sanāks iegrābties. Šitie ierosināja, ka varbūt ir vērts labāk importēt pašam, nevis pirkt uz vietas, rezultāts būtu labāks.

Tas viss ir tik sarežģīti, nomācoši un vēl tikai pats sākums.
Tagad, pat pa ielu ejot, es skatos uz mašīnām, tās mani pēkšņi interesē!

Šovakar gan dabūju mašīnu atpakaļ no servisa, samaksājot droši vien diezgan ievērojamu daļu tās pašreizējās vērtības, taču torsions beidzot ir salabots, to pat uzreiz var just, ka tā brauc savādāk. Vai vismaz tā liekas. Ar stūres pastiprinātāju pats vakar tiku skaidrībā, ka droši vien nav nemaz viss tik slikti. Tā ka varbūt vēl var dzīvot un nesteigties. Protams, ir tikai decembra sākums, vēl līdz aprīlim var būt ellīgi auksts un vispār. Bet. Ai. Būtu kāds mākleris, kas manā vietā sameklētu man vispiemērotāko mašīnu..

Starp citu, daudzi to jau ir teikuši, un es varu tikai piebalsot, bet – franču mašīnas gan nevajag ņemt. Vienkārši nevajag.


Garastāvoklis:: You've been updated to v11.0.1
Tags:

(11 raksta | ir doma)

Decembris 10., 2014


x_f
13:34 - ID2

Es viņu redzēju jau kaut kad agrāk, tomēr tagad nepalaidu garām vēlreiz. Viņa nebija mainījusies, tikpat ietekmīga.

lj-cute )
 

(ir doma)

Decembris 9., 2014


watt
19:39
vai esmu vienīgais kam patīk, ka virtuves piederumu ir vairāki (ekstra) komplekti? Piemēram, 2 komplekti ar kastroļiem. 3 pannas. 3 zupas kausi. Derētu vairāk nažu - 6 vai 7. Šobrīd ar 3-4 dažreiz sanāk ka visi naži netīri. 3 ķiploku spiedes. Rīves - vismaz 2.

(10 raksta | ir doma)

watt
08:38 - par gadžetiem
Šobrīd iPad Air 2 īsti nevaru ieteikt.
1) Nav 32gb modeļa. Ar 16gb ir krietni par īsu (iOS8 daudz aizņem pats par sevi), 64gb krietni par dārgu.
2) Ir plānāks, rokā jūtas labāk, bla bla, bet baterija tiešām ir mazāka, un ir par stundu, 1.5h īsāks darbības laiks. Un tā pēdējā stunda bieži vien ir pati būtiskākā.
3) Šobrīd nav VLC priekš iOS8! Filmas ar jauno iPad nepaskatīsies, kamēr Apple neatjaunos VLC aplikāciju veikalā...

(8 raksta | ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba