Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Augusts 1., 2015


watt
21:57 - "Hard to be a god"
Jeb, tulkojuma grūtības. Kāpēc "Трудно быть Богом" latviskais tulkojums "Grūti būt Dievam" ausi negriež, bet angliskais - šķiet ārkārtīgi neveikls?

Krievu тру́дно ir no saknes труд - smags, nepateicīgs, lielu piepūli un uzmanību prasošs darbs. Latviešu grūti (no grūts - kas izsaka "heavy, tough, difficult" pēc jēgas) sanāk visai precīzi.

Bet paši par sevi heavy - ir vienkārši smags. Difficult - ir vienkārši sarežģīts. Tough - vienkārši "prasa izturību".

Hard savukārt ir vispirms ciets. Neviena hard nozīme neļauj tikt apvienota ar neciešams, neizturams: kā "безумно трудно", "невыносимо трудно".

Es, protams, būtu apspēlējis smalkāk, "No picnic to be a God", piemēram (miedz aci tiem kas tēmā).

Var protams jautājumu nolikt asāk*: "It's a rocket science to be a God". Šeit saspēlējas gan science/God nesavienojamā daba, gan arī fakts ka visam mudpunk blakus eksistē raķetes un kosmiskie ceļojumi.

"to be a God" arī ir būtu jāpārveido - быть Богом krieviski ir ar nozīmi uzlādēts izteikums. Nezinu kā angliski, vai viņu playing God būtu adekvāts.

Tad, ja pie filmas marketinga būtu piestrādājuši cilvēki kas lietai spēj veltīt vairāk nekā 10 minūtes pārdomu - nosaukums būtu vismaz "No picnic playing a God". Nevis tā burtiski pārliktā glupība.

(Pašu filmu noskatīties gan man nav iekšās - 3 stundu mīdīšanos par dubļiem, sūdiem un asinīm grūti izturēt. Pie tam kameras darbs ir tik klaustrofobiski ciešs, ka galva griežas.)

_________________________
* paldies kamerādam par priekšlikumu

(1 raksta | ir doma)

watt
20:41
vakar/šorīt (ar visu 3:00 gulēt iešanu) bija kārtīgs klasiska scumbag brain moments, iemigt grūti: sega par karstu, spilvens nav ērts, palags grauž, nevar ērti iekārtoties, gaismas traucē utt. un pēc tam no rīta: viss tik ērts, tik ērts, nekādā gadījumā nevar kāpt no gultas ārā; spilvens debešķīgs, sega - komforta iemiesojums, gulta - mīksta kā dūnas...

(ir doma)

watt
16:16 - Humans S01
Ārkārtīgi smalki nostrādāts Britu kārtējais near-future sci-fi seriāls. Kā sāku skatīties, ierāva gluži kā atvarā: beidzu 3jos naktī un tad arī tikai tāpēc, ka sezonu noslēdzošā epizode (08) vēl nav ienākusies. Visvairāk iespaido cik viegli un skaisti ir salikta mūzika.

(ir doma)

Jūlijs 27., 2015


x_f
19:24 - Aizklabē cibiņu!


Tags:

(3 raksta | ir doma)

watt
08:50 - True Detective
Laikam jau skaidrs, ka True Detective S2 nebūs tāds meistarstiķis kā S1.

Pirmkārt jau S1 bija kārtīgs character-study par diviem policistiem, vienu parasto maza štata, mazpilsētas kārtībnieku, on otru - izmocītu speciālo uzdevumu vienības karavīru.
(Arī tas, ka Rust slēpjas supervaronis arī piedod īpašu odziņu - ja stāsts ir par prastu cilvēku prastām problēmām, ir taču garlaicīgi).

Otrkārt, S1 bija riktīgi smalks stāstījuma veids - divi unreliable narrator, un nekad īsti nezini, ko filma rāda - vai to kā notika "patiešām", vai arī stāstītāja sagrozītu versiju.

S2 visu šo ir pazaudējis. Pirmkārt, visi cilvēciņi ir prasti ņergas - šaubos vai slepenas dzīles atklāsies. Otrkārt, izlien visu scenāristu āža kāja/kruķis - action scēnas. Tā vietā lai rakstītu dziļas pārdomas, vai kautkādu sižeta attīstību, scenārists izvēlas laiku aizpildīt ar kautkādiem kautiņiem, šaudīšanos, mocīša braukšanu...

Nu, var jau vēl būt ka sižeta rats iegriezīsies un savērpsies. Bet nebrīnīšos arī ja viss tā izčākstēs vien.

(1 raksta | ir doma)

Jūlijs 26., 2015


x_f
17:55 - Vasaras spožums un posts


Mūzika: čņč-čņč

(ir doma)

Jūlijs 25., 2015


watt
12:26 - bērnkopība: kad paliek vieglāk
1) pēc 6 mēnešiem. (pirmie 6 mēneši ir ellīte, bērns tik bļauj pats nezina par ko)
2) kad var sākt dot parasto ēdienu
3) kad jau pats var ēdienu paņemt un ēst ar rokām
4) kad iemācās parādīt ko grib un ko negrib
5) kad sāk ēst ar karotīti (vairs nav mega ķeza)
6) kad sāk runāt pirmos vārdos (jā un nē, ko grib un ko negrib)
7) kad sāk gulēt atsevišķi (ap 2 gadiem)
8) kad sāk čurāt podiņā (nav jāmaina nepārtraukti pamperi)
9) kad sāk kakāt podiņā (nav vairs jāmazgā dibens)
10) kad beidzais izteiktais "nē" periods (vieglāk saģērbt, kautkur aiziet)
11) kad var pats kaut ko uzģērbt
12) kad sāk čurāt un kakāt lielajā podā (nav jāmazgā mazais podiņš vairs)
13) kad iemācās pats noslaucīt dibenu
14) kad iemācās pats izmazgāt zobus (tā pa īstam izmazgāt)
Tags:

(8 raksta | ir doma)

Jūlijs 24., 2015


x_f
10:48 - Cita Zeme

Vakar vakarā NASA saorganizēja telefonkonferenci, lai pastāstītu, ka Kepler teleskopa misijas otrajā pagarinājumā ir atrasta cita Zeme – planēta Kepler-452b, kas izmēru un masas ziņā ir līdzīga mūsējai, tai jābūt klinšainai, riņķo ap Saules tipa zvaigzni un atrodas dzīvībai labvēlīgajā zonā. Tā ir mazliet lielāka, līdz ar to gravitācija ir divreiz lielāka, taču tā nav mirstamā kaite. Vien tāds sīkums, ka līdz tai kādu 1400 gaismas gadu stiepiens.Pirms 20 gadiem tika atklāta pirmā eksoplanēta, tagad mēs zinām jau par tūkstošiem. Interesanti, kā būs vēl pēc 20 gadiem? Esmu pārliecināts, ka desmit gadu laikā mēs varēsim noteikt, vai citplanētām ir atmosfēra, un veikt tām spektroskopiju, noteikt sastāvu. Pēc 20, iespējams, varēs detektēt biosfēras esamību, gadalaikus.
Vēl nesen zvaigznes bija tikai punkts telpā, tad pamazām tās kļuva par diskiem un tika ieraudzīti pirmie plankumi uz to virsmas, tagad sāk pamanīt planētas ap tām. Tikt gan pagaidām nekur nevaram, pašlaik pievārētas tikai dažas gaismas stundas, kur nu vēl gaismas gadi.

Kas tāds interesants notiek astroloģijā?


(ir doma)

Jūlijs 23., 2015


watt
13:46
ko es varu pateikt par Briseles lidostu:
1) wi-fi tur nedarbojās. un pat ja darbotos, viņi tikai "30 minūtes" piedāvā. visknauzerīgākā lidosta kāda līdz šim redzēta
2) ielidojām ar nokavēšanos, tāpēc reāli nāca jozt uz izlidošanas vārtiem
3) milzīgas rindas uz pasu kontroli
4) es nokavētu lidojumu, ja nebūtu tā "e-kontrole" biometriskajām pasēm (kur rindas bija mazākas, bet es arī pa priekšu aizlīdu)
5) bet uztaisīta kontrole pavisam anāli. ir kādi 6 vārtiņi(?), un no tiem tikai 4 darbojas. jo 2 cilvēkiem vienalga viss jāpieskata - nekas pats no sevis nenotiek. pasi tur ieliek lasītājā *pēc* ieiešanas par vārtiņiem. kas ir pats par sevi analfabētisms: ieejas vārtiņiem ir *jāatveras* kad cilvēks pasi ir ielicis lasītājā *ārpusē* un tā ir veiksmīgi nolasīta. tikai tad jāļauj iet uz otru soli - uz sejas atpazīšanu un fināla izlaišanu cauri.
6) sejas atpazīšana līdzīgi kā somijā, visai piņķerīga un īsti nedarbojas. kamera maziņa, ekrāns maziņš, instrukcijas kur stāvēt utt nesaprotamas, nu loši. bet es taču zinu ka var normāli uztaisīt: Frankfurtē strādāja viss OK.
7) un kā ķirsītis - padirsa manu koferi.
tagad tik atliek zīlēt, vai atradīs, vai atvedīs...

8) a, un Brussels Airlines lidojuma laikā pat ūdeni padzerties neiedeva. draņķi...

(18 raksta | ir doma)

Jūlijs 20., 2015


watt
02:42
ierados Kvebekā (Quebec City). tas plašums... pilsēta (kā arī ASV) projektēta tiem, kas ar auto. No lidostas līdz viesnīcai 25 kilometri, bet vālē lielu daļu ceļa pa diezgan labu 6 joslu šoseju (3 joslas katrā virzienā) tā ka nemetas...

uz kvebekas šosejas

vietējie kanādieši ļoti relaksēti, smaidīgi un viegli izdarīgi. kā jau nācija, kas nav cietuši badu un karus. personālam visur pirmais jautājums - vai tu runā franciski. jau satiku kādas 3 meičas kas īsti nevarēja runāt (viena izziņās, viena grāmatu veikalā, viena restorānā).

bet es te tikai uz 3 dienām. atpakaļ ceļā cerams vismaz monreālas lidostā varēs kādu suvenīru nopirkt - ielidoju ap 16, izlidošana 19:45.

interesanti bija salīdzināt Frankfurtes auksto un precīzo efektivitāti, ar Monreālas laid-back un effortless varēšanu/paspēšanu.

runājot par Frankfurti, tur automātiskais robežkontroles punkts ir cepuri nost - konkrēti izgriež pogas Helsinkos (uz Ķīnu braucot) redzētajam. Helsinkos ir jāpagriežas, jānostājas noteiktā punktā lai kamera tevi varētu vispār redzēt, bla bla. Ar pirmo reizi nevienam nesanāk. Bet Frankfurtē, kā ienāci tā stāvi, un arī kameras bilde ir uz ekrāna pa visām durvīm, fiksi noskanē ģīmi un tad atļauj iet.

(ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba