Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Jūnijs 30., 2016


watt
16:41
stāvēju esplanādē gaidot autobusu lai pāri vanšu tiltam tiktu, un biju pārsteigts, cik daudzi [citi] autobusi aizbrauc garām. tas ir, tie apstājas citur, un cilvēkiem nav iespēju izkāpt, pārkāpt, apvienot maršrutus.

es ieteiktu Rīgas Satiksmei esplanādē izveidot divās rindās auto platformas, veidojot to vietu par tādu superīgu centrālo pārsēšanās punktu: būtu nedaudz jāziedo parka teritorija, bet tad visi busi kas tur cauri brauc, varētu ērti piestāt, apmainīties ar pasažieriem. izvietot tādus lielus elektroniskos tablo, kas rāda kuri autobusi pienāk (atiet) un pēc cik minūtēm, utt. (tā sistēma ka visi busi izsmērēti pa divu kvartālu malu, ir tāda muļķīga. lai ir 6 pieturas, 2 (vai pat 3) rindās, kā Berlīnes Zoo autobusu mezgls.

otra lieta kas ir uzkrītoša, Rīgā nav pat viena tāda centrālā autobusu pietura ar elektroniskajiem tablo. Lietuvā, Viļņā, piemēram, jau 2014. gadā uzlika.

***

un vēl, man ieteica Trafi mobilo app, kas rāda kādus transportus var lietot lai nokļūtu šurp un turp. tiešām strādā lieliski - atvēra acis man par visiem tos autobusiem, par kuriem bija pilnīga nesapratne kurp viņi visi brauc un pa kurieni, utt (kam ir laiks tās satiksmes kartes študierēt...).

jā, bet vakar gribējās aizšaut uz Jūrmalu (Majori, utt), un nekā - tāds triviāls transports kā mikriņi kas starp Rīgu un Jūrmalu kursē, info nav sadzīta iekšā (nu, jā, tā jau tāda starppilsētu transporta kategorija).

bet tā plašāk paskatoties, arī Rīgas transporta savienojumi ar Pasažieru Vilciena stacijām (Torņkalns un Zasulauks) ir tādi tā kā neeksistējoši - tas ir, nav tā, ka sabiedriskais transports pie vilciena stacijas pievestu. Ok, izņēmums, otrais tramvajs kas reizi pusstundā brauc uz Zasulauku? kaut gan - vilciens arī tikai reizi pusstundā iet. Bet ja vilciens uz jūrmalu ar to tramvaju nav savienots (t.i., kad otrais trams Zasulaukā piestāj, tad lai vilciens pēc 10 minūtēm ietu - tā lai nopirkt biļeti var paspēt, utt... ja nav, tad nu dirsā tādu servisu, mikriņi forever - pa ja lai busiņā iesēstos man uz centru vispirms jātešas no pārdaugavas, jo nekur redz jau nav rakstīts, kad "jūrmalas" mikriņš kādā konkrētā pieturā ies garām... Uz stabiem nav sazīmēti, kur kurš pieturēs.)

Tas ir, es gribētu lai Trafi aplikācijā varētu ierakstīt, "gribu tikt no kalnciema ielas uz Majoriem", un tad šis lai uzrādā man kādos transportos sēsties! Tas vēl nav. Un arī tāpēc, ka šīs neapvienotās sistēmas (RS, PV, Liepājas autobus parks, kas, redz, Jūrmalu apkalpo), mūžam sadalījušās. Un arī tāpēc, ka Rīgas transportam nav tāda koncepta kā "laika biļete", ka par katru vienu braucienu cenšas izžmiegt to individuālo eiriķi.

(7 raksta | ir doma)

Jūnijs 20., 2016


watt
14:45
esmu Rīgā. sajūta, it kā uzvelkot neērtas kurpes, kas spiež.
un mitrums gaisā, to ļoti izteikti sajutu, izejot no lidostas.

(2 raksta | ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba