Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Aprīlis 26., 2016


watt
13:56 - Par gadsimta meliem.
Es esmu pārliecināts ka drīz kaņepju (kanabisa) aizliegums kritīs, un tad varēs sākt runāt, ka visa ņemšanās ar ASV war on drugs ir bijuši milzīgi meli un ļaunprātība. (Un kādi draņķi ir bijuši visi aizliegšanā iesaistītie. Ar politiķiem sākot, ar policiju, cietumsargu arodbiedrībām beidzot.)

Tā pat esmu pārliecināts ka drīz sāks runāt par to, ka tauku noliegšana uzturā (un pārsviešanās uz ogļhidrātu, cukuru lietošanas ieteikumu ap 1955 gadu) bija milzīga kļūda. Un es teiktu, zinātnei ir nepieciešams ieviest John Yudkin balvu vai nosaukt viņa vārdā kautkādu pamatprincipu, lai pamatos dokumentētu, to kā "zinātne" apspiež patiesu teoriju, kas īsti nesakrīt ar valdošo domāšanu.

Līdzīgi, kā medicīnas pamatos būtu jāiekaļ Ignaz Semmelweis vārds, lai ārsti atceras katru dienu, kā viņi izturējās pret cilvēku, kas viņiem skaidroja, jo viņi dara nepareizi. (Ka šie, pēc līķu secēšanas, ar tām pašām netīrajām rokām iet pieņemt dzemdības, sekojoši māti inficējot, un radot tolaik valdošo "nomira dzemdībās" fenomenu. Un kā ārsti strikti pretojās ierosinājumam mazgāt rokas.)

Tā pat, kā sāk atzīt ka "sliktais holesterīns" nav saistāms ar pārtikā uzņemto holesterīnu, tas ir, olas, speķis, sviests, cūkgaļa.

Bet tagad mans nezinātnisks viedoklis - es sāku domāt ka pārtikā uzņemtais cukurs veicina konstantu, hronisku iekaisuma procesu organismā. Un šis "iekaisuma process" izraisa pārējās negatīvās sekas uz veselību: aptaukošanās, insulīns, holesterīns un artēriju aizdambēšanās, un kas tur vēl ne. Tādas man nezinātniski-intuitīvas sajūtas šobrīd.

(12 raksta | ir doma)

Aprīlis 24., 2016


watt
13:30
Bet te: source code )

(ir doma)

watt
13:11
Kā ar dirsu jutu - pirmajam manam garadarbam (kas pat ir saglabājies) aprit 20 gadi. Programmiņa saucās "r3al.com" un bija 1808 baitus gara. Kodēts tātad ap 1996 gada aprīli-maiju.
Es tikko biju pabeidzis skolu (R1G), un gudroju vai tikšu LU vai RTU. Beigās aizgāju uz RTU. Tas ir, 1996. gada septembrī es jau studēju RTU pirmajā kursā ASTF.
Te video.
the r3al c0ders

(2 raksta | ir doma)

watt
09:03
Vakar uz skoliņu neaizgājām - kaut kāds nespēks man. Bet mazā uz skoliņu ļoti grib. Tas, principā, ir lielisks rādītājs skoliņai/audzinātājiem - ka bērns reāli grib iet, ģērbties, un braukt utt. Un pēc tam skoliņā darboties.

Kas, principā, liek man atcerēties savu pieredzi skolā. Skolā es gāju tādā lauku rajonā, Viļakas puses ciematiņā, teiksim. Bērnu dārza tur nebija, 2 gadus pirms skolas mēs gājām uz klasi reizi mēnesī, un tad vienu gadu pirms - reizi 2 nedēļās (laikam). Atceros ka tas bija pirmais laiks kad es turēju rokā pildspalvu un mācījos rakstīt. Vispār priekš kreiļa tad vēl sūdīgi laiki bija. Pieņemsim, ka skolā sāku iet 6 gados. Tas ir 1984. gads (laikam).

Pirmajās divās klasēs mums bija viena audzinātāja, es neatceros vairs viņas vārdu, bet viņa bija tāda izteikti resna, un izteikti pretīgs cilvēks. Mani spieda rakstīt ar labo roku (kas man nesanāca un es arī negribēju), un pat vieninieku ielika "glītrakstīšanā". Tad trešajā klasē bija cita audzinātāja, Ausma, un viņa bija lieliska. Un arī ieteica man rakstīt ar kreiso, ja jau tā sanāk labāk.
Vēl atceros ka mums ļoti nepatika sākumskolas matemātikas skolotāja (Anna, iesauka - Donga)... tālāk ... )
Tags: ,

(6 raksta | ir doma)

watt
08:57
Pamēģināju iestartēt Debian Jessie Cinnamon versiju, jo kāds teica ka Debian esot Ubuntu reāli apsteidzis. Nē, ņifiga. Ja Ubuntu 16.04 normāli ielādējās un viss bija kruta, tad Debian vienu reizi ielādējās diezgan normāli un tad pēc 15 sekundēm totāli nokārās, un pēc tam vairs nespēja ielādēties vispār. Saistīts gan ar NVidia un Noveau draivera gļukiem. Bet, redz, iekš Ubuntu tādu gļuku šobrīd nav.

Vispār, var pamanīt ka daži cilvēki ir neglābjami ieslīguši konservatīvismā - kad sāk sūdzēties ka jaunajām video kartēm VGA izeja vairs nav, un būs jāmeklē DVI-VGA konvertors (DAC, tā teikt), lai savu CRT monitoru darbinātu.
Tags:

(3 raksta | ir doma)

Aprīlis 23., 2016


watt
14:44
Asus PB279Q 4K 27" monitors (~€700). Paņēmu tāpēc ka codinghorror tādu pašu lieto un nesūdzas daudz. (Reitingi un atsauksmes vispār tīri labi, bet nezinu vai tā ir pati labākā iespēja šobrīd.) Monitors savu darbu dara. Nav arī iegrābiens (kā tas ar 4K var joprojām gadīties).

Protams, 4K monitoram bilde ir ļoti patīkama.
Bet lai tiešām viss būtu super kruta, vajaga pagaidīt kad parādīsies monitori ar DisplayPort 1.3 iterāciju - un šobrīd vēl tirgū nekā it kā nav... (DP 1.3 standarts apstiprināts 2014 gada beigās. Izrādās šogad martā arī jauns DP 1.4 standarts apstiprināts - tādi monitori gan jau arī tik pēc gadiem 2 sāks parādīties, un tad ap 2019. gadu arī varbūt cenas no kosmosa nolaidīsies patērētāju līmenī.)

Anker PowerPort 6 (~€30). Tīri lādēšanas ierīce ar kompaktiem 6 USB caurumiem (2.4A uz portu, jeb 12A kopā). Tā kā mājā ir ieviesušies jau 4 iPadi (iPad4, Air, Air2 un iPad Pro) nereti uz nakti ir visi 4 jāatstāj lādieties un vēl arī kādu telefonu var piekabināt. (Protip: noteikti piektdienas vakarā, jo sestdien visi intensīvi tupēs un blenzīs ekrānos.) Un nav vairs 4 sūda baltie Apple kluči jāgana. Paņēmu tāpēc ka Charlie Stross iesaka.
Tags:

(ir doma)

watt
08:23 - atskaite par gadžetiem
"filmēšanas" objektīvs EFS 18-135mm IS STM - lai varētu šo to arī nofilmēt ar 650D bez nemitīgas objektīva rūkšanas kamēr tas (lēnītēm) nofokusējas. Normāls objektīvs, ko tur teikt. Filmējas diezgan OK. Lai gan vienalga reti - nu nav manī fotogrāfs iekšā. (Papildus stimuls bija ka esošais objektīvs EFS 17-85mm IS sāka atdot galus dēļ saplīsuša plakanā "flex" vadiņa, kas šiem ir tāds diezgan neforšs dizaina brāķis. Jāaiznes kaut kad salabot.)

Macbook Pro 15" - tā kā Lenovo W540 noriebās (lai gan pat īsti divi gadi nav pagājuši), nolēmu naudu izgrūst paņemot jaunu Macbook Pro "priekš darba". Nu neko, viss daudz maz OK. Apsveru vai palikt uz OSX vai uzinstalēt Ubuntu 16.04. Uz W540 vakar (aizvakar) 16.04 ar Cinnamon uzinstalēju, ļoti šiki strādā tagad. (Pie tam paņēmu opciju lai visu disky encrypt un lai arī home direktoriju nošifrē, nu tāds foršs hardened laptops tagad. Jāpatestē kā šifrēšana atsaucas uz Java ātrdarbību: varbūt arī darba lietas varētu nošifrēt, ja tas pārāk nenokauj Eclipsei un java/maven kompilēšanas ātrumu.) Tāda super-duper sajūsma par Macbook un OSX nav - vairāk tikai aizkaitinājums dēļ kā viņu "inertial" "acceleration" sačakarē pelei skrollēšanu (jo viss tikai uz to trackpad pieslīpēts), aizkaitina kā "home" un "end" nesaprotami uzlikti uz "text start" un "text end" kursora pārvietošanu nevis uz "line start" un "line end" - nu totāls WTF - kam tas der?
Fontu renderings arī tomēr smukāks iekš Ubuntu. Bet šādas-tādas lietas OSX protams uz sava dzelža labāk māk. Tāpēc svārstos. Varbūt pārinstalēšu kad pienāks 16.10, jo OSX līdz tam noriebsies.

mini drone Blade Nano QX RTF - forša rotaļlieta. Viens kas tiešām ir nopietni, ir jēga papildus baterijas nopirkt uz reizi. Ar vienu uzlādēšanu tā drone kādas 6-7 minūtes var palidināties. Pēc tam atkal jālādē. Es par laimi atradu kur var nopirkt papildus baterijas par €4 gabalā. Vēl ir interesanti tie visi RTF/BNF/ARF/PNP saīsinājumi. Īsā versija: ja pirmā drone, jāpērk ir RTF komplekts (ready to fly). Ja pērk otru, var sākt skatīties, varbūt var ar esošo pulti izmantot, un nopirkt modeli kas nāk bez pults. Vai bez baterijām. Vai vispār bez motoriem. Ha ha ha. Iesaku - kā visi saka, jā, labs modelis ar ko iemācīties vispār drone lidināt. Pēc tam var sākt uz lielāku (proper) skatīties, tādu kurai kameru var piekabināt, un lidot filmēt.
Ārā lidot vēl neesmu bijis, bet pa dzīvokli testēt ir diezgan piņķerīgi - visu laiku atsitas pret griestiem vai sienām. Nav viegli.

Sennheiser HD650 austiņas. Pirms kāda laika biju iegājis hi-end veikalā, paklausījos totālo augšgalu - HD800 (MSRP €1600), BeyerDynamic T1 (MSRP €1000). Bet āķis bija lūpā. Tad uzradās dīls par uz HD650 par €300, un es nespēju noturēties. Salīdzinot ar HD598 (kuras, starp citu, ir vieglākas, komfortablākas, vads tikai vienā sanā un nepiņķerējas, vairāk piemērotas klausīties ilgu laiku), HD650 skaņa ir "nopietnāka", tāda "pieaugušāka". Tiešām ir spēcīgāka un pilnīgāka skaņa. Tā ka tā nopietni klausīties var un principā vērts ir. (Par HD800 starp citu cilvēki sūdzas ka tie atklāj visas nepilnības gan ierakstā, gan pastiprinātājā un skaņas avotos, utt. T.i., nepiedod neko. Tā ka tajā virzienā iet pat sākt nav jēga, ja neesi miljonārs. Savukārt šis HD650 līmenis ir diezgan paceļams)

Wishlist: laikam jau gribētos to jauno mazo Kindle - vasarai, atvaļinājumam. Lai gan esošais Paperwhite man diez ko daudz netiek izmantots (reti kad sanāk tā pasēdēt, palasīt... Vairāk tikai tupa redditus browsēt ar IPad. Nē, reāli šogad/pagājušogad bija tā ka es daudz lidoju, tā ka laiks lidmašīnā/lidostā tiek pavadīts vērtīgi.) Bet grūti izlemt vai vajaga vai nē. Bet par teju €300? Nu, vienīgi ja man pēkšņi milzu prēmiju piešķir.

Gribas Schiit Bifrost Multibit DAC, un Valhalla 2 lampu pastūzi... kopā ap €1000 izmaksātu tādi labumi.
Tags:

(3 raksta | ir doma)

Aprīlis 19., 2016


watt
17:15
Viena no depresīvākajām lietām, ko cilvēks var izdarīt, ir sēžoties pie datora spēcīgi piepirst, un tad bēdīgi savā smakas mākonī sēdot, lasīt darba epastus. Pārņem milzīgs žēlums par sevi.

(3 raksta | ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba