Members

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Februāris 7., 2016


watt
13:02
mazā nošķērēja lellei (elzai) visus matus. nākas lēnām ļaut taisīt mazus nedarbiņus, lai iemācās kā tas ir: arī kaut ko nelabojamu pastrādāt.

labi ka sev matus nenogrieza...

rīt uz dārziņu ies ar princeses tērpā: karnevāls.

***

interesanti arī kā bērniņam augot, viņa problēmas un pārdzīvojumi kļūst lielāki un apjomīgāki: vairs nav tas 2-3 gadu bēbītis, ar savām mazajām bēbīša problēmiņām ko tētis un mamma var ar vienu pirkstiņu izlabot/novērst; un būs arvien lielākas un dziļākas, ko tētis vairs pat īsti nevarēs darīt par labu tā vienkārši.

iekš Youtube/Netflix skatās ponijus (My Little Pony visādus variantus) un Horrid Henry.
Tags:

(1 raksta | ir doma)

watt
11:14 - skatos Netflix
Jā, Netflix biznesa modelis ir ļoti kruts. Kad kautkādos 80-tajos parādījās kaut kādas idejas par "interaktīvo televīziju", kad katrs varēs izvēlēties ko skatīties, bija ļoti grūti iedomāties, kā tas varētu tikt realizēts: jo iedzīvojoties broadcast idejai, ka straume tiek sūtīta absolūti visiem vienalaicīgi, ir ļoti grūti attapties uz ideju, kā var straumēt arī katram individuālajam abonentam kaut ko atsevišķi.

Īstais Netflix spēks ir tas, ka viņi var strādāt uz katra skatītāja individuālo gaumi: tehniski, viņi risina problēmu "ko šodien paskatīties MAN, tieši MAN", nevis kautkādu problēmu "kā piegādāt filmas, kā tehniski nodrošināt straumēšanu". Tehniski nodrošināt - tas ir sīkumi, atrisināts un darbojas, bet atrast ko piedāvāt - ir īstā sāls, miljons dolāru uzdevums. Līdzīgi, Netflix nav jārūpējas par meinstrīma super-hītu ražošanu kā TV kanāliem: Netflix ir skaidri zināmi segmenti, kam kaut kas patīk, un var izrēķināt, vai ir jēga uzbliezt seriālu vai filmu, par ko segments iefanos, lai gan pārējie varētu durt īkšķi uz leju.
(Līdzīgi, TV kanālam resurss ir kaut kādas 20 stundas raidlaiks dienā, un viņi var ēterā raidīt tikai kaut ko vienu, kas patiks visiem. Bet Netflix raidlaika resurss ir neirobežots: ja ir miljons skatītāju, tad pa dienu iztērētais virtuālais raidlaiks var būt visi 20 miljoni stundu. Varbūt katrs skatītājs skatās kaut ko savu: izvēlas pats, un var skatīties to kas patīk viņam, bet varbūt nepatīk 95% citu.)

Tas ir - paredzamie "cult classic" un nišas filmas lieliski tiek izskaitļotas. Netflix var apzināti producēt filmas, kuras nesaprot 5/7 no auditorijas, bet 2/7 lieliski novērtēs, lai pārējie kaut vai spļauj zili melnu.

Es pats, piemēram, Netflix sāku abonēt pēc Sense8 noskatīšanas: tas ir, nopiratēju, un pēc tam nolēmu ka šie centieni ir atbalstāmi, un sāku Netfliksiem savu naudu dot - lai ražo vēl, lai uztaisa turpinājumus. Skaidrs, ka Sense8 nav priekš visiem: var teikt, ir auditorija kuriem tāda gay liberal agenda literāri rauj uz augšu.

***

Otra interesantā lieta ar Netflix ir viņu piedāvājuma UX problēma. Tas ir, ASV ir pieejama bibliotēka no ~6000 vienībām, Vācijā - no 1800. Un Latvijā, kā izsmiekls, 822 vienības. Tad, ārpus ASV, Netflix UI uzdevums ir no šiem pamesliem prezentēt it-kā respektablu piedāvājumu, notušējot faktu, ka filmu reāli trūkst. Iekš ASV, uzdevums ir "discovery" - atrast kaut ko siena kaudzē; Vācijā: apslēpt faktu, ka siena kaudzīte ir sīciņa.

Lai nu kā, vakar paskatījos tādu kanādiešu gabalu Sex-up your Life (imdb My Awkward Sexual Adventure). Novērtēta ar 3* (ja ne 2* - polarizējošs gabals), bet manās acīs - 5*. Gaumes lieta!
(Kā side note - Netflix spītīgi ieteica skatīties Hitchikers Guide to the Galaxy, nu, man tā filma jau 2005. gadā nepatika, un tagad paskatoties vēlreiz, pavisam skaidrs - totāls nožēlojams farss, pašdarbības teātris, visas notis greizi, 1*. Lai gan uz papīra - lielisks aktieru sastāvs, angļu humors, bla bla. Un ir kāds spītīgs segments, kas vērtē gana augstu!)

Netflix vienā vai citā veidā ir televīzijas nākotne1. Konkrētāk: totāli personalizēts tavs TV kanāls, kur tu izvēlies no globāli pieejamiem raidījumiem tos, kas interesē tieši tev, izvēloties tādā formātā kas interesē tieši tev. Piemēram: pasaulē ir simtiem ziņu raidījumi. Netflix tos varētu piedāvāt: bet izvēlies tās ziņas, kas patīk tev: vai BBC formāts, vai CNN/NBC/utt amerikāņi, vai kāds alternatīvais Al Jazeera vai pat krievi, utt., vai Panorāma, vai kādas vēl tur "vakara ziņas". Pašam man patīk Conan talkšovs - to es labprāt paskatītos ik vakaru. Torrentot ir slinkums - pārāk zems reward, bet šad un tad iemetu aci. Būtu iekš Netflix, būtu friction daudz mazāks. Prioritāte: QI. To es skatītos visos veidos: šobrīd iekš YouTube skatos. (Ar QI gan tāda bēda ka iekš austiņām būtu jāklausās, citādi ļoti daudz paslīd garām/nesadzird. A tur visa sāls.)

Netflix/televīzijas nākotne arī būtu tīkla "pirātismam" atbilde - maksā nelielu, godīgu summu katru mēnesi, un ir pieeja absolūti visam saturam. M., piemēram, patīk skatīties par kurmīti multfilmas. Jā, ir ievilkts, ir uzkopēts uz USB stika, viss kārtībā. Bet vai tad Netflix to nevarētu piedāvāt? Ak jā, pistās "autortiesības" un "licencēšana". (Dēļ kā Netflix pašiem iekš Austrālijas nav House of Cards licences, jo tiesības nopārdeva kautkādam vietējam aussie TV kanālam. Nu, kā tāds drēbnieks pats bez biksēm.)

Jā, es gribu redzēt servisu kurā ir absolūti visas pasaules producētās filmas un viss content, pieejams "on demand". Uz pieprasījuma. Jebkas, pilnīgi jeb kas ko cilvēce ir radījusi. Un lai ir par flat rate! Nevis par 60€ ka var BluRay tipa nopirkt, vai iekš Amazon/iTunes noīrēt2. Tādu modeli piedrāzt...


_______________________________

1 Reāli es gribētu lai var TV uzķīlēt tā, ka mans TV darbojas "boot to Netflix" režīmā: ieslēdzot nevis tv uztvērējs sāk rādīt, bet gan Netflix aplikācija ielādējas. Jo man tikai tas prioritāri vajadzīgs. (Citādi - lai ieslēgtu Netflix aplikāciju man ir jāizdara kādi 5-6 taustiņu spiedieni uz pults un jāgaida kādas 15-20 sekundes kamēr TV reaģē. Tas smird, nogurdina. Es gribu tā uzkonfigurēt lai TV ieslēdz, un pēc 10 sekundēm Netflix ir parādījies. Ticu, ka jaunie 4K televizori būs priekš tam pietiekami ātri. Un vispār, lai ielādējas 1 sekundē! Priekš tam vnk vajag RAM snapshot uztaisīt pēc ielādes, un ierīci ieslēdzot to vnk atjaunot, neejot cauri visam self-test un boot procesam.)

2 Man ir arī Amazon Prime (te Berlīnē šie piedāvā otras dienas bez maksas piegādi) - samaksā tikai 50€ iepriekš. Līdzi nāk arī Amazon Video bez maksas - tāds mazliet līdzīgs "Netflix" serviss (lai gan tāds bez dvēseles, utilitārs mēsls). Bet lieliski ilustrē "pirkšanas" modeļa absurdu: ja esi amazonei €€ samaksājis, tev ne tikai paciņas piegādā ar prioritāti un bez papildus maksas par katru paku, bet arī par velti dod skatīties filmas; kuras ja tu pirktu atsevišķi, maksātu tūkstošos. Vispār, tur var redzēt filmas "cenu" bez prime: tu vari nopirkt kādas 3-4 filmas, jeb "noīrēt", un jau esi iztērējis tik pat daudz naudas cik "prime" abonements izmaksātu, bet bez nekāda bonusa. Reāli, tā ir tāda kā krāpšana, lai gan viņi paši teiktu "decoy pricing" - nahuja tev "īrēt" filmas un nedabūt prime, ja tu vari "nopirkt" prime, un dabūt filmas par velti?
Tags:

(5 raksta | ir doma)

Februāris 5., 2016


watt
13:20 - empātija un sajūtu apstiprināšana
mazā no rītiem šad un tad saka "es negribu iet uz dārziņu!" - tas ir lasām tā, ka viņa negrib "iet uz", tas ir, nepatīk pats celšanās, ģērbšanas, iešanas ārā, aukstumā, process - nevis dārziņš kā galamērķis. dārziņā viņai patīk tīri labi.

(nu, dažreiz viņa saka arī "es gribu palikt mājās", tas gan - ar tēti un mammu patīk vēl labāk. bet tas tikai 2 dienas nedēļā, un parasti vnk izvēršas multfilmu un ipad spēlīšu maratons, jo mēs esam drausmīgi sēnes. tajā ziņā dārziņš ir vnk vienīgais bērna attīstības glābiņš.)

no manas puses, pietiek ar to, ka es sajūtas apstiprinu. "jā, es saprotu, man arī no rītiem dažreiz negribas nekur iet", "jā, es arī gribētu palikt visu dienu kopā ar tevi". nevis sākt lečīt par kautkādiem pienākumiem, vai ka tā nedrīkst domāt/runāt/darīt - bet gan par to, ka šīs sajūtas ir dabiskas un saprotamas. ka obligāti jāiet, un nedrīkst neiet, bla bla bla.

un bērnam neko daudz vairāk arī nevajag.

īstenībā ja mazā 7os pieceļas, un jāiziet ap 8:40, tad līdz tam laikam paspēj pat uz dārziņi iet pati sagribēt.

***

jau kā 6 mēneši būs apkārt kopš sāka gulēt bez pampera. atšķirība starp 4gadīgu bērniņu un 4½gadīgu ir liela - viņa ir daudz patstāvīgāka, lielāka, prātīgāka nekā tas bērniņš savā 4. dzimšanas dienā.

jā, var jau saskatīt 5gadieka vaibstus - gribēs arvien vairāk darīt, ņemties, pētīt.

tagad jau kādu nedēļu viņa arī guļ savā personīgajā gultā (tas ir, pārcēlām no matrača uz gultu). tad gan viņai biški nojauca galvu, tagad ir pāris reizes gadījies ka naktī pamostas, sēd gultā un raud - nemāk izlekt no gultas ārā un "aiziet" uz tualeti - no matrača piecelties bija viegli un bez problēmām. gulta: atkal kaut kas jauns.
Tags:

(2 raksta | ir doma)

Februāris 3., 2016


watt
19:05 - (4g5m)
augums - 110 cm
Tags:

(ir doma)

Februāris 2., 2016


watt
12:42
Varu apstiprināt, ka Vācijā homeopātiskos līdzekļus lieto plaši. Un pie tam nav tā sajukuma kā Latvijā, kad par homeopātiju var saukt gan to atšķaidīto hz ko, gan zālītes un tējiņas (t.i., augu valsts bāzētos līdzekļus). Vācijā homeopātija ir tie Dx šķīdumi, nepārprotami.

Un cilvēki diezgan aktīvi lieto un apgalvo ka tas strādā. Tas it kā homeopātijas trumpis ir - cilvēki redz (jūt? domā?), ka tas strādā. Ja galīgi nestrādātu, tad jau neviens nelietotu? Otra lieta - placebo efekts kļūstot arvien stiprāks (tikai ASV?).

Aflubin gadījumā, gan jau aktīvā viela ir tas spirts vien. Iešaut pāris piles spirta varētu būt pret saaukstēšanos normāla profilakse...

(11 raksta | ir doma)

Janvāris 31., 2016


watt
14:26 - nāve popkultūrā
"The 60s saw an explosion in British music and the start of many much-loved TV formats. Those involved are now all 70+. I predict heartbreaking celebrity deaths will get increasingly common."
"There were musicians and movie/TV stars in the 50s, but from the 60s onward those industries really exploded in popularity. Think of all the pop culture figures from the 60s and 70s who are now 70-80 years old. The next decade is going to be filled with celebrities passing away. People like Sean Connery, John Cleese, James Earl Jones and Morgan Freeman could pass away at any time and it would just be considered normal. Hell, even Harrison Ford is looking his age."

(ir doma)

Janvāris 29., 2016


watt
14:40
Japānas banka piemēro negatīvu procentu likmi: -0.1%. Tagad gan būs interesanta dzīvošana.
Tags:

(2 raksta | ir doma)

watt
08:55
"Nav šaubu, ka tas detonēs aizsargreakciju - eiropieši radikalizēsies, pie politiskās varas rausies populisti un dažāda veida radikāļi. Zviedrijā jau kādu laiku trešā lielākā parlamenta partija ir labējie radikāļi - Zviedru demokrāti (Sverigedemokraterna). Aptaujas rāda, ka līdzīgas tendences ir redzamas arī Vācijā, īpaši jau pēdējā laikā."

Interesanti, ka Otto izvēlējies izmantot par darbības vārdu tieši "rausies pie varas" - tā ir tāda aizdomīga izpratne par demokrātisko procesu. Kas notiks, ir ka vēlēšanās tiks masveidā sabalsotas visas tās partijiņas kas ir pret imigrantiem, ar visādām nacionālistiski-ksenofobām programmām utml. Vācijā - AfD, Pegida un līdzīgi, kas šobrīd politikā tiek diezgan marginalizēti.
Dānijā neapmierinātība mutuļo diezgan atklāti, un man liekas interesanti, ka Nīderlandē pret-islama politiķi ir tik drosmīgi, ka ir gatavi atdot dzīvību (un - diezgan paredzami - tikuši noslepkavoti).

Pats demokrātiskais process, diemžēl ir raksturīgs ar to, ka varas partijām ir diezgan pajāt par to, ko domā vai grib tauta. Varas partijas programma ir tikai viena - "palikt pie varas". Partija sāk aizdomāties tikai tad, kad redz, ka sāk zaudēt balsis (procentuālā izteiksmē). Viņi redz, ka vēlētāju balsis aiziet kādai margināļu partijai, kuras programmā ir svarīgi punkti.
Piemēram, Vācijas Zaļie (Die Grünen) sāk iestāties par kanabisa legalizāciju, jo pamanīja, ka svarīgi vēlētāju procenti atdod balsi Pirātu partijai. Lai šīs balsis dabūtu pie sevis, Zaļie koriģē partijas programmu.

Es pieņemu, arī pašas Merkeles CDU/CSU (Austrumvācijas "Kristīgie demokrāti", Bavārijas "Kristīgie sociālisti") partija ar diezgan vieglu roku piekoriģēs programmu, redzot ka balsotāji atdod varu AfD un līdzīgiem veidojumiem. Labējiem spēkiem tā ir ļoti tuva tēma, var tikai minēt kāpēc Merkele uzreiz neiestājās par tēmu "novērt visas robežas nahuj, un izfīrēt migrantus uz Grenlandi" - vēlētāju atbalsta tam būtu gana.

Kreisie gan pret imigrāciju nekad nenostāsies - tas ir kreiso programmas DNA: imigrācijas brīvība (kustības brīvība) kā viens no cilvēktiesību pamatpostulātiem. Tas, ko kreisie varētu darīt, ir ielikt programmā masīvu anti-reliģijas likumdošanu: padarīt Eiropu islama nesējiem nepievilcīgu, jo viņu reliģija tiks apspiesta (kā visas citas reliģijas).

(22 raksta | ir doma)

Janvāris 28., 2016


watt
09:31
I'd recommend reading the history of the Frankfurt School. Frankly this stuff sounds like a conspiracy theory when you don't hear it from the horses mouth.

[...]

In short: 'Critical Theory' is taking society's healthy willingness for self-reflection and improvement, and hijacking that immune system into an auto-immune disease. Repeatedly criticize every facet of society. Make society responsible for every current and past wrong. Never demand a solution, just criticize. Criticize until a secular sense of original sin - that we are born guilty and dirty and oppressive - is worked into the mindset of the culture itself.

Keep it up for a few decades. Once you work this reflexive guilt and self-derision of the culture into the culture, people will naturally push it on it's own. It's like a cancer. The result is Political Correctness, and at the extreme end, the SJW crowd. Nobody dictates what is politically correct or not. It's not a grand conspiracy with evil people in the shadows. It's just an insidious attitude of thought that propagates itself once started. Because there's always a moral high-ground, and status to be gained, from being oh so smart enough to criticize one's own society.

The end goal being to have the culture undermine it's own validity - attack its root morality from all sides until the culture implodes on itself. Paving the way for a communist revolution yadda yadda yadda stupid communist ideas yadda yadda yadda.
Whether it accomplishes their goal or not is irrelevant , the devastating effects of turning a culture in on itself are real enough. Even though I personally hate Trump - it's pretty obvious why headlines like the one from this thread bump up his popularity. He's promising to be the Radiation; the Chemotherapy. The horrible pill we hold our nose with and take, in the hopes that it kills the malignant mutated part of the culture without killing the whole damn society.


Hmm, tas auto-immune disease salīdzinājums ir diezgan labi izskaidro, kāpēc pēdējā laikā dzirdama tāda pavisam vājprātīga SJW un feminisma, un PC, safe-space, cissexist heteropatriarchy, utml uz sevi ieciklējies un šķērsām aizgājusi aktīvisma retorika.
Tags:

(3 raksta | ir doma)

watt
09:04
Jāpiepalīdz žurnālistiem par Zika vīrusu vienu lietu saprast -
"Tāpēc vairāku Dienvidamerikas valstu varas iestādes aicinājušas sievietes atturēties no grūtniecības - [...] Salvadorā - līdz pat 2018. gadam."

El Salvador ir viena no tām draņķa kristiešu valstīm, kas ir kriminalizējusi abortu, un pat par spontāno abortu sievietes liek cietumā. Aborts ir aizliegts visos gadījumus - vai izvarošana, vai dzīvībai bīstamas komplikācijas grūtniecības laikā, vai iedzimtas slimības auglim (dauna sindroms, utt), vai vienalga kas. Jebkāda sperma ir svēta.

Izteikums "aicina sievietes atturētos no grūtniecības" ir jālasa šādi: ja negrib iesēsties cietumā, vai arī auklēt mikrocefālu bērnu-invalīdu, tad labāk neriskēt palikt stāvoklī.

Zikas vīrusam ir kā paralēle ar masaliņām - kas ir kā viegli pārslimojama, maza-riska slimība, bet saslimstot grūtniecības laikā masaliņu vīruss rada milzīgas komplikācijas embrija attīstībai, bērni piedzimst ar dzirdes, redzes, sirds, smadzeņu bojājumiem.
Tags:

(4 raksta | ir doma)

Janvāris 26., 2016


watt
18:05
Ķelnes policijai ir ienācies jau 821 iesniegums par uzbrukumiem jaunā gada naktī. (10. janvārī minēja 516 iesniegumus).
Tags:

(ir doma)

watt
16:10
pacēlu 103kg pietupienos (=83kg uz stieņa), un 51kg OHP (=31kg uz stieņa). labs darbiņš padarīts.

subjektīvi sajūtas tīri OK, pietupienus taisot bija tāds pat saspringums kā ceļot 80kg pirms 10 mēnešiem. vispār 60kg uz stieņa, 70kg uz stieņa bija liela psiholoģiska barjera - 2015-06-17 es pacēlu 95kg, pats svēru apmēram 94,5kg un biju ļoti priecīgs. šobrīd ceļu 103kg tātad, bet pats sveru diezgan precīzi 100kg.
oi, un kā es 70kg (50kg uz stieņa) trīcošiem stilbiņiem cēlu 2013. gadā, kad pat vēl sistemātiski netrenējos...

šonedēļ treniņu partneris izkritis no vagona, jo nopietni sagriezis roku. nu neko, trenējos pa mājām. deadlift/power clean tāpēc izkrīt, un arī bench īpaši laikam negribēsies taisīt, lai gan vajadzētu tā kā - pacēlu 65 kg, vajag uztaisīt 67,5 un tad nāksies sākt microloading (pa 500g liekot klāt ar fractional plates), kaut kā jau tiem 70kg jātuvojas (=50kg uz stieņa. gribētos tā kā 60kg uz stieņa spēt pacelt, bet esmu skeptisks par varēšanu).

38 gadi.
Tags:

(ir doma)

watt
10:10
Rekur Lietuvas Delfi ziņa par to 15-gadīgo lietuviešu puiku, kuru Zviedrijā (Göinge School in Broby) 11. janvārī nodūra 14-gadīgs Sīrijas bēglis.
Tags:

(8 raksta | ir doma)


> Go to Top
Sviesta Ciba