Grāmatplaukts - Tavs prieks un acuraugs!

Members

22.9.23 19:07 - [info]watt

Angliski ir tāds interesants vārds, unhinged. Burtiski tas nozīmē "izkritis no eņģēm", bet lieto to lai paskaidrotu ka kāds uzvedas dīvaini, runā dīvaini, vai pats ir dīvains un bīstams. Latviski, tuvs jēdziens būtu "nojūdzies". Bet interesanti par to kas runā: ka ikdienā tev ir jābūt savās eņģēs, jāvirinās kā durvīm, kā logam, tikai uz priekšu un atpakaļ, un nekur citur.

Jeb, jābūt iemauktam, apaušos un ilksīs, un jāskrien tur, kur tevi ir iejūguši skriet.

18.9.23 19:43 - [info]begemots - tempus figlit

Ļoti amizanti, kā cilvēki runā, ka kaut kas, ko mēs darām, kaut ko "nodara planētai".

Kad īstenībā ar planētu viņi domā ne vairāk ne mazāk kā vien sev noderīgu un patīkamu vidi -- mazu, konkrētu daļiņu no planētas, kas vienīgā izskatās tā, kā mums tīk.

Jo planēta un dzīvība būs. Ar vai bez mums. Ar vai bez govīm, gorillām, orhidejām vai īvēm. Bez kādām problēmām. Vnk nevajag tik ļoti koncentrēties uz sevi un maziem pūkainiem zvēriņiem ar lielām acīm. Vai arī, -- ja vajag -- tad runāsim godīgi.

Nevag teikt: 'glābsim nabaga planētu'. Sakiet kā ir: 'Glābsim to, kas ļauj mums labi dzīvot' (ļoti normāli un godīgi. uzrunās arī visus tos cilvēkus, kuri instinktīvi nojauš sprediķotāju moralitātes antropocentrismu). 'Mēģināsim glābt to, kas mums estētiski patīk'. 'Glābsim to, kas mums ļaus sajusties labāk par valgām acīm un empatizējamām sāpēm'. Es domāju, tas būs daudz efektīvāk nekā labdabības un empātijas piesaukšana no augstā zirga. Augstie zirgi nevienam nepatīk, jo visi instinktīvi nojauš, ka to robežas ir divas vai četras kājas, un vēlams pūkainums (reti kad gadās redzēt saukli: "glābsim zirnekļus"). Godīgums ir efektīvāks.

Viss tas neglābjamais kraps par Gaiju un "māti dabu". Latvijā tas, iespējams, ir iekortelējies no bērnības pasaciņām un dziesmiņām. Kurām ir aptuveni tikpat liela saikne ar realitāti kā stikla kalniem un sudraba birzīm. Cuz' mother nature is a bitch and will kill you as soon as you stop looking.

17.9.23 19:52 - [info]begemots - I'm Walking on Sunshine

Fotografēšana tomēr pārlieku atkarīga no noskaņojuma. Ja neizdodas ieiet tajā pasaules vērošanas transā, tad nekas nešķiet tā vērts, lai būtu kadrā. Ne saule ir īstā (ļoti agra pēcpusdiena gan arī nav konduktīva parasti), ne ēnas līdz ar to tādas, ne kas izceļas uz kā fona, ne kā.

Šai sakarā, protams, daudz labāk arī šādas pastaigas veikt kājām, nekā ar velo.

Bet nu vismaz esmu pie tām beidzot atgriezies, gan būs arī labākas.
Tags:

17.9.23 14:09 - [info]sramgni - fs halfcab unlocked

Pārvarēju bailes, ka atsitīšu pakausi pret zemi, un pēc dažiem mēģinājumiem sanāca ciešams FS halfcab. Vēl nemāku BS 180, bet tur ir tās pašas bailes par pakausi.

10.9.23 23:13 - [info]sramgni - ~~~

Ja es 17 gadus šajā žurnālā katram ierakstam esmu aizpildījis virsraksta lauku, kā lai es to tagad pārtraucu darīt?

10.9.23 23:11 - [info]sramgni - no sava zoba

Šodien jutos ļoti labi par to, ka pirms trīs nedēļām tiku vaļā no sava zoba.
Powered by Sviesta Ciba