Ja vasarā ir jau kaut kas sagādāts, tad mīļajiem var gatavot - tējas (ja nav nekas sagādāts - tad būs grūtāk, bet arī ok). It īpaši, ja zināms, kas kuram cilvēciņam garšo.. Sajaukt pašu vāktas zāļu tējas.. melnās, zaļās, sarkanās.. Uzmanīgam jābūt ar zāļu tējām (jo tās var radīt ietekmi uz veselību, piemēram, radīt caureju vai aizcietējumu u.t.t.), tādēļ iesaku palasīt speciālas grāmatas (par tējām, homeopātiju).
Sastāvdaļas var meklēt aptiekās (liels klāsts, +/- tīri augi, labs apraksts katra auga iedarbībai), homeopātiskajās aptiekās (piemēram, uz Lāčplēša ielas), garšvielu veikalos (uz ģertrūdes ielas) un savos virtuves skapīšos (jāteic gan, ka zāļu tējas, kas glabājušās skapītī ilgāk par gadu var zaudēt labo garšu un īpašības). Tad tik atliek pagatavot samplu - pagaršot pašam un izveidot to sajaukumu lielākā daudzumā, pagatavot tējas maisiņus ar novēlējumu, tējas ietekmi, garšas apstāstu u.t.t. Mīļi, negaidīti un īpaši. Klāt komplektā var pievienot kādus tējas dzeršanas rīkus (uff, izvēle veikalos ir liela!), krūzes (piemēram, pašu rokām apgleznotas), tējkannas.. var piepirkt klāt pēc noskaņas līdzīgas sveces. Mmm.. ķiršu lapas, krustnagliņas, melnā tēja ar vaniļas aromātu, kaltēti āboli, zemenes..
Ar vasarā savāktajām zālītēm var vēl ko iesākt - pagatavot smaržu spilventiņus. Vieni no tiem ir domāti, lai atbaidītu kodes (tur jāmeklē speciālas sastāvdaļas un spilventiņam jāpiešuj lentīte, aiz kuras to varēs pakārt skapī). Otri domāti - saldam miegam (arī speciāls sastāvs [piem.,baldriāni], spilventiņam var izveidot glītu, guļamistabai piemērotu noformējumu, audumam jābūt mīlīgam un aso lapu necaurlaidīgam). Jāatceras, ka tie otrie spilventiņi var tikt mīcīti, līdz ar to, ja lapas nav sasmalcinātas, tās var salūzt un spilvens var zaudēt patīkamo formu (tādēļ - salauz lapas jau iepriekš un pārliecinies, ka spilventiņš tiešām ir pilns.