citi alkoholiķi...

About citi alkoholiķi...

Jan. 26th, 2015 @ 09:24 am
[info]watt
joprojām lasu The Peripheral. Grūti iet, ap 25% izlasīts, un sižets tikai tagad sāk sagriezties un savērpties.

Jan. 25th, 2015 @ 08:19 pm
[info]kakjux
kaķīšu internets )
Tags:

Jan. 25th, 2015 @ 07:51 pm
[info]platformene
Vai nu es sēžu mājās, vai man vispār nav laika - esmu atkarīga no tik daudziem cilvēkiem, ka katrs man var pārmest, ka neesmu ievērojusi elementāro pieklājību.
Tags:

Jan. 25th, 2015 @ 05:36 pm
[info]watt
>Grave of the Fireflies is on my list of absolutely fantastic movies that I'm never going to watch again.
>>Every time a thread about depressing/soul-destroying movies comes on, Grave of the Fireflies and Requiem for a Dream are mentioned.
I've seen Requiem for a Dream multiple times and own the book.
Grave of the Fireflies? One time only. Never again. Never ever ever. It was beautiful, but I just can't.

Jan. 25th, 2015 @ 03:59 pm
[info]petrovichs
Есть некая комната с паркетным полом, в углу которой насыпана куча
песка. В некоторый момент паркет начинает гореть. Как будут действовать
инженер, физик, математик:
Инженер: входит в комнату, засыпает огонь песком, уходит.
Физик: входит в комнату, насыпает песок вокруг огня, садится и наблюдает процесс.
Математик: входит в комнату, видит, что решение есть и уходит.

Jan. 25th, 2015 @ 12:15 pm
[info]petrovichs
Кубинский анекдот.

Помер Фидель Кастро. Входит он с чемоданчиком в райские врата, а святой Петр ему и говорит:
- Присаживайтесь, сейчас посмотрим, где для вас зерезервировано место. Так... в основном списке нет... в дополнительном тоже нет... ничего не могу поделать, сейчас сезон, люди пачками помирают, в раю не протолкнуться, отправляйтесь-ка вы, любезнейший, в ад.

Делать нечего, спускается Фидель в ад. Там его встречает сам Люцифер с распростертыми объятиями:
- Здравствуйте-здравствуйте, давно вас ждем! У нас тут для вас отдельный номер приготовлен со всеми удобствами. Сигары, девочки... а не желаете ли по стаканчику граппы с дороги?

Сидят они, выпивают, беседуют за жизнь. Тут Фидель вспоминает, что забыл в раю свой чемодан. Люцифер вызывает двух чертенят:
- Слышали? Дуйте в рай и принесите чемодан уважаемого команданте. Живо, одна нога здесь, другая там!

Чертенята бегом в рай. А там у святого Петра смена кончилась, он райские врата запер и пошел отдыхать. Чертенята туда-сюда, что делать? Без чемодана возвращаться не велено. Полезли они в рай через забор.

А на охране рая стоят два архангела и наблюдают эту картину. И один другому говорит:
- Ты смотри что делается. Всего 20 минут как Фидель в аду, а у нас уже беженцы!

dvielisJan. 23rd, 2015 @ 09:34 pm
[info]redz

Jan. 23rd, 2015 @ 07:35 pm
[info]platformene

Jan. 23rd, 2015 @ 07:09 pm
[info]platformene
cīnos ar sevi neatvērt šampānieša pudeli, bet aizčāpot uz veikalu. visu dienu gleznoju. es taču neizdzeršu veselu šampanieša pudeli pati. nu, varētu, bet negribu. vajag kaut ko vieglāku. bišķīt. socializēties gan negribas pagaidām, joprojām, otro dienu. man it kā prasās jaunas vēsmas domu gaitā, bet šodien mana pacietība un pievēršamā uzmanība ārējai pasaulei ir slidena. jo vakardien rakstīju iesniedzamo projektu līdz agram gaišam rītam.

Jan. 23rd, 2015 @ 04:43 pm
[info]kakjux
kaut kad vasaraa uzsaaku shito muuzikas lietu. caur to esmu saakusi saprast krietni vairaak nekaa jebkad ieprieksh. beidzot saprotu dazhas lietas, kas ar mani ir notikushas peedeejo 11 gadu laikaa. pashai neticas, ka tas viss tieshaam bija.

"he doesn't teach, he watches you learn"
Current Music: Interpol - Evil
Tags: , , , ,

Jan. 23rd, 2015 @ 05:13 pm
[info]platformene
whoooooaaaa esmu pārgurusi un nekur negribu iet

Jan. 23rd, 2015 @ 03:52 pm
[info]klusais_okeans
party hard - pamodos viegli asiņainās drēbēs

Jan. 23rd, 2015 @ 01:15 pm
[info]kakjux
taatad, taas biljetes uz Malagu nopirku. briivdienaam darbaa pieteicos. tagad maldos pa booking.com un nesaprotu, kaa lai izveelas viesniicu. lasu revjuuzus un par ko viens priecaajas, to cits noliek. tieci nu gudrs.
Tags:

demogrāfijas līkneJan. 23rd, 2015 @ 01:01 pm
[info]santa_be
Bet vispār, šis dažu deputātu ierosinājums liek domāt, ka esam nonākuši līdz stadijai "ja nevaram pa labam, tad piespiedīsim".

Jan. 23rd, 2015 @ 11:04 am
[info]platformene
Phat.. Vispār nekur nekustos

Bet vispār, BET VISPĀR! Jan. 22nd, 2015 @ 05:52 pm
[info]hedera
Kamēr ciba cepas par cepšanu, notiek nopietnākas lietas: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/deputati-grib-ierobezhot-sievieshu-tiesiibas-veikt-abortu.a114761/

via [info]garamgajejs

Mani komentāri:

-) Par konsultācijām: ir ļoti labi un pareizi, ja sievietei, kas apsver abortu, nodrošina pieeju dažādām konsultācijām, taču - piespiest uz konsultācijām sievieti, kas jau pati izlēmusi, ir prasta manipulācija (gan ar psih. ietekmēšanu, gan arī, gadījumos, kad grūtniecība konstatēta vēlu, brutāli novilcinot laiku, lai piespiestu sievieti neveikt abortu);

-) Par sievietes vecāku konsultācijām - realy? REALY? Paga, kopš kura laika vecākiem ir kaut kāds juridisks sakars ar pilngadīgas sievietes lēmumiem???

-) Nedzemdējušas sievietes saukt par mātēm: cik interesanti, ka tradicionālo vērtību aizstāvjiem nemaz vairs neinteresē tradicionālo vērtību aizstāvība tad, ja ar to var kaut kā manipulēt: vai tad viņu pasaules uzskatā vārds "māte" gadījumā nav jēdziens, kas pilns visādu labu un pat svētu asociāciju, ka var tik vienkārši ņemt un mainīt nozīmi? Vismaz par jēdziena "ģimene" vienīgo nozīmi "vīrietis+sieviete+bērni" viņi stingri cīnās. Arī (lai vēl absurdāk) - vai sievietes, kas piedzīvojušas spontāno abortu, vajadzētu saukt par mātēm, varbūt vēl ik gadu sveikt viņas māmiņdienā? ;

-) «nereti viens cilvēks un viņa seksuālās vajadzības tiek stādītas augstāk par atbildību, ģimeni un citu cilvēku garīgo labklājību» - nereti politiskās ambīcijas tiek stādītas augstāk par vienu cilvēku un viņa cilvēktiesībām;

-) "Pamatojumā runāts par bezatbildīgām seksuālajām attiecībām kā arī pieminēts, ka ginekologi mantisku apsvērumu dēļ pat mudinot sievietes izvēlēties veikt abortus" - vai pamatojums ietver arī statistikas datus, kas to visu pierāda? Var jau būt, ka atkal darbojas man sociālais burbulis, bet man tomēr šķiet, ka mūsdienās nav daudz tādu cilvēku, kas abortu uzskata par normālu kontracepcijas līdzekli.

-) "„Tādām sievietēm, kas šo saka, ir psiholoģiska rakstura problēmas, uztveres problēmas. Grūti komentēt tādus nesaprātīgus izteikumus,” pauž Parādnieks." - Ā, nu tas visu izskaidro. Žēl tikai, ka Parādnieks aizmirsis "izņemt" savu psihologa sertifikātu. :)

-) "Deputāts apgalvo, ka likuma grozījumu mērķis ir sievietēm sniegt plašāku atbalstu, lai viņas pirms aborta veikšanas izdarītu brīvu izvēli, nevis kāda spiediena rezultātā." - um... runājot par spiedienu...

-) Kādēļ vīrieši drīkstētu būt dzimumšūnu donori jau no 18, bet sievites - no 25? Vai sievietēm olšūnu izņemšana var radīt kaut kādas medicīniskas problēmas, kas var ietekmēt reproduktīvo veselību? (Jautāju bez ironijas, es tiešām to nezinu.)

Jan. 22nd, 2015 @ 04:35 pm
[info]felipe
Šo rakstīju pirms kādiem trim mēnešiem, bet biju pieglabājis nepubliskotu.

Baltiju bieži piemin, kad runa ir par post padomju telpas veiksmīgu attīstību Eiropas un Rietumu virzienā. Un ne jau velti. Tiešām, salīdzinot ar pārējām šīs telpas valstīm, tajā skaitā, Krieviju, Baltijai ir krietni veiksmīgāk izdevies attīstīties tiesiskas Rietumu demokrātijas virzienā. Tomēr, laikam ejot uz priekšu, tuvošanās Rietumiem un Eiropai, daļai sabiedrības sāk kļūt apgrūtinoša. Igaunija, kura jau sākotnēji tuvāk Skandināvijai, uz to arī redzami tiecas. Lietuva un Latvija atkal kaut kur velkas drusku no pakaļas. Lietuva, lai paliek ar savām problēmām, padomāsim par Latviju. Brīžiem šķiet, ka tas, kas Latviju un latviešus dzen uz priekšu, ir nepatika un bailes no krieviem un to atstāto mantojumu. Viss, kas noticis pēc neatkarības atjaunošanas, ir baiļu iespaidā. Lai tiktu prom no krieviem, bija jādara viss, lai mainītu ģeopolitisko kursu. Bet jo tālāk ejam, jo vairāk redzam, ka tā Eiropa un Rietumi tāda izvirtusi Gejropa vien ir. Spiež savas nepareizās vērtības kopā ar visādām nepareizām regulām. Kaut kādā kopējās apziņas līmenī, mēs esam tuvāki krieviem, kā daudziem gribētos atzīt. Jā, es nemitīgi vispārinu, bet tas ir tāpēc, ka politika platiem soļiem soļo konservatīvo vērtību, kuras tik ļoti slavina Krievija, virzienā, un ja tāda politika nebūtu pieņemama, tad rastos arī, piemēram, kāda partija, kas runā par liberālām lietām. Kaut vai tikai idejiski. Tā vietā mums ir citi labumi. Konstitucionāli nostiprināts konkrēts ģimenes modelis; virzīti likuma grozījumi, kas atrunā bērnu seksualizācijas ierobežošanu, lai ko tas arī nozīmētu; katoļu baznīcas viedoklis tiek bieži jautāts, atspoguļots un arī finansēts no valsts līdzekļiem sabiedriskajos medijos; ir bijuši gandrīz veiksmīgi mēģinājumi ierobežot zinātnes darbību virzienos, kas ir valstiski pareizi; jebkuras diskusijas par brīvību palielināšanu, tiek nocirstas jau saknē. Sanāk tāda kā šizofrēnija, personības identifikācijas problēmas. Bēgam no tā, kas mūs tajā pat laikā saista. Eiropā un demokrātijā tuvāka ideja ir par negatīvo brīvību jeb brīvību no, nevis brīvību uz. Brīvību no ierobežojumiem, nevis brīvību uz to, ko atļauj valsts un sabiedrība.
Tags:

Par šīsdienas cibas tēmuJan. 22nd, 2015 @ 03:08 pm
[info]hedera
Ja precīzāk, tad par "kurš ģimenē taisa ēst un dara citus sieviešu darbus" (un kāpēc - tas tieši mani interesējošais tēmas aspekts).

Mūsdienās Latvijā nav daudz tādu ģimeņu, kur viens no pieaugušajiem var finansiāli atļauties dzīvoties pa māju, nestrādājot algotu darbu. Vairumā gadījumu strādā abi. Tomēr, cik saprotu, lielā daļā gadījumu "sieviešu darbus" mājās lielākoties veic sievietes, lai gan "vīriešu darbu" - naudas pelnīšanu - veic abi. Par šo fenomenu, kurš nemaz nav tik jauns, gana daudz rakstīts jau iepriekšējā gadsimtā, seviški par Padomju Savienības ģimeņu sadzīvi, kur ļoti izplatīts bija ikoniskais "vīrs palīdz mājas darbos, paceļot kājas, lai sieva var tepiķi izsūkt". Šo fenomenu dažviet literatūrā dēvē par double burden vai double shift strādājošām sievietēm.
Lūk, no vienas puses, PSRS darba vidē un sabiedriskajā dzīvē sievietes bija visnotaļ emancipētas (traktoristes un brigadieres, ja), taču ģimenēs saglabājās dalījums vīriešu un sieviešu mājas darbos. Šis dalījums, starp citu, ir saprotams (un līdz ar to dabiski veidojies), ja ģimene dzīvo lauku saimniecībā, kur vīriešu mājas darbi sastāv no nemitīgas mājas un saimniecības telpu labošanas, malkas gādāšanas ziemai, un kā tik vēl ne. Tā kā parasti sievietes ir fiziski vājākas par vīriešiem, tad ir saprotams, ka fiziski vieglākie* darbi tika iedalīti fiziski vājākiem ģimenes locekļiem.
* Lai gan samalt miltus ar rokas dzirnavām nav nekāds fiziski vieglais darbs, pamēģiniet kādreiz kādā etnogrāfijas muzejā, kur tādu izklaidi piedāvā.

Taču tagad pārceļamies uz vidusmēra padomju pilsoņa dzīvokli. Mājas pamati nav regulāri jāstiprina, jumts nav jālabo, malka nav jāgādā. Ik pa laikam vajag palabot elektrību vai santehniku, taču tas ne tuvu nav jādara katru vakaru. Savukārt, vajadzība pēc vakariņām, tīrām drēbēm un paklāja, kuram virsū pietiekami maz putekļu, lai rakstu var saskatīt, neizzūd. Un tā arī izveidojās sieviešu double shift, kamēr vīrieši vakarā pēc darba atpūšas. Bet kādēļ šos ikdienišķos pienākumus ģimenēs nesāka dalīt pēc godīguma principa (piem., ja vīram šovakar nav jālabo skalojamā kaste, tad lai izberž vannu un nomazgā traukus, kamēr sieva šrubē istabu), bet gan saglabāja tradicionālo dalījumu? Mans minējums - jo tiem ir sieviešu darba stigma, kas cilvēkiem ar izteikti tradicionāliem uzskatiem liek tos uztvert par "vīrieša necienīgiem". Tagad pastāsts iz dzīves: atceros, kā bērnībā mani vecāki (kuri mājas darbus dalīja pēc godīguma, ne dzimuma lomu principa) regulāri iesmēja par kaimiņu-kačoku, kas smagajiem iepirkumu maisiem un atkritumu maisiem pirkstu nepiedūra, kamēr viņa sieviņa (kura bija visnotaļ smalkas miesasbūves) tos maisus staipīja ik dienas.

Padomju laiki no mūsdienām atšķiras ar to, ka tajā laika cilvēki sāka kopdzīvi krietni ātrāk, līdz ar to bieži vien dēli, kuri mājās neko no "sieviešu darbiem" nedarīja, sāka dzīvot ar sievām, kuras visus tos darbus apdarīja. Un cilvēkiem ir tendence "darīt tā, kā citi", pat, ja tam nav apzināta ideoloģiska pamatojuma (sieviešu darbs ir vīrieša necienīgs).

Mūsdienās tik vienkārši vairs nav. Bieži vien jauni cilvēki aiziet no vecāku mājām dzīvot vieni, vai studentu komunaļņikos (kur pēc būtības jau arī viņi dzīvo vieni), tādēļ ļoti daudzi jauni vīrieši, pat, ja viņu vecākiem bija tadicionālais darbu dalījums, tomēr iemācās arī tikt galā ar visiem "sieviešu darbiem". Tādēļ nedomāju, ka mūsdienās var runāt par "sieviešu darba" stigmu kā par nopietnu faktoru darba dalījumam ģimenē. Ticamāk man šķiet, ka tajos gadījumos, kad patstāvīgs vecpuisis apprecas un pekšņi pārstāj darīt "sieviešu darbus", ir runa par "visi tā dara", t.i. - tagad ir ģimene, tagad jādara, kā dzīvojot ģimenē. Un tas nu ir atkarīgs no abiem - vai sieviete to pieļaus, vai varbūt, kā tas arī mēdz notikt, pat mudinās* vīrieti nedarīt tos darbus.
* ja ne ar vārdiem, tad ar to, ka ņem un dara visu pēc kārtas, tādējādi otram ļaujot padoties slinkumā. Un cilvēks pēc dabas ir slinks, kadēļ darīt kaut ko, ja to dara kāds cits?

Tātad, par teoriju, es ceru, esmu izteikusies pietiekami skaidri: ja abi strādā, tad mājas darbus vajadzētu dalīt pēc godīguma principa. Par praksi: te jau ir iespēja variācijām. Es nekādā gadījumā nemudinu uz to, ka visiem vajadzētu darbus sadalīt 50/50 - pusi tepiķa tīru es, pusi tu. Nē, man arī pilnīgi normāli šķiet, ka sieviete ir vienīgā, kas gatavo ēst, ja viņai tas sagādā neizsakāmu prieku, savukārt vīrietim ēst gatavošana sagādā tika zobu sāpes (tobiš, gan jau ir iespējams sarunāt un atrast kompromisus, kā tos darbus sadalīt). Tai pat laikā, ir jārēķinās arī ar to, ka dzīve nav konstantu, nemainīgu rituālu virkne. Var būt situācijas, kur arī tam ģimenes loceklim, kam ēst gatavošana ir lielākās mocības, būs tomēr jāsaņemas un jāuzcep omlete. Jo, un te atkal pastāsts iz dzīves, man nešķiet normāla tāda situācija kā vienai manai vidusskolas skolotājai, kura vienreiz tā jokojot izmeta: "Jā, nu vīrieši tomēr ir bezpalīdzīgi, es jau zinu, ka šovakar pēc kursiem atnākšu mājās vēlu vakarā, un man pretī būs izsalcis vīrs un abi dēli ar jautājumu: "Ko mēs šovakar ēdīsim?""

Ā, un vēl viens pastāsts iz dzīves - kopīga ēst gatavošana ir visnotaļ patīkams, jautrības pilns un cilvēkus satuvinošs process, iesaku.

Jan. 22nd, 2015 @ 09:25 am
[info]kakjux
Spotify vispaar ir ljoti laba lieta. es saaku to pa iistam izbaudiit, kad bija The Stranglers obligaati jaaklausaas. tad tas paargaaja uz The Cure, tad The Smiths un tagad laikam jaapguust Interpol.
Tags:

Nr.303Jan. 22nd, 2015 @ 11:08 am
[info]hederas_sieva
Es pat nevaru izvēlēties no "daudzumdaudzajiem" darba piedāvājumiem, ne ta' par direktoru, ne ta par rektoru tehniskajās zinātnēs iet... iešu uzsmēķēt un padomāt, kas sirsniņai tuvāks.
Current Mood: f*ck you all
Current Music: Three Days Grace - I Hate Everything About You
Top of Page Powered by Sviesta Ciba