citi alkoholiķi...

About citi alkoholiķi...

Jan. 22nd, 2017 @ 02:32 am
[info]kakjux
šodien noskatījos visu ko. bet vērā ņemami tikai Carol un Ghostbusters.

sapratu, kāpēc visas bietes fano par Carol. vispār neesmu romantic drama žanra cienītāja (then again, noskatījos Sherlock season 3), bet Carol mani tiešām uzrunāja. protams, bija skumji par pasaules netaisnībām. bet, par spīti visam, pēc filmas palika ļoti laba sajūta. tāda tiešām laba sajūta. pats sākums drusku atgādināja kādu epizodi no manas dzīves. bet nu, turpinājumā viss izmainījās. bet tāpat. ļoti, ļoti relatable. un deva cerību. un jau tagad zinu, ka skatīšos to filmu vēl.

turpināt to varēja tikai ar Ghostbusters, jo, ja skatās filmas par sievietēm, tad skatās. nu un... es esmu totāli iemīlējusies tajā blondajā sievietē (Jillian Holtzmann). viņa ir The Character. I need some of that in my life. bet filma, ē. nu, tur bija labie brīži (īpaši ar Jillian) un bija arī mazāk labie. tomēr, uzskatu, ka tā bija pareizā izvēle, ko šovakar skatīties.

sievietes ir lieliskas :)
Tags:

Jan. 21st, 2017 @ 10:28 pm
[info]udensroze
Vakar kupena atradu savas mashinas atslegas...

Jan. 20th, 2017 @ 05:42 pm
[info]kakjux
drusku gribas pazust.
Tags: ,

Nr.389Jan. 20th, 2017 @ 03:21 pm
[info]hederas_sieva
Gads gan tikko iesācies, bet šī diena jau pretendē uz gada nomināciju "gada idiotiskākais izgājiens" Mana vienīgā cerība ir sev vienkārši ieskaidrot, ka nekas tāds nav bijis un tas bija manu smadzeņu neizdevies joks.
Current Mood: fu*k you all
Current Music: kolēģa Kriss Mārtins

Jan. 20th, 2017 @ 02:43 pm
[info]klusais_okeans
Dzīvesprieka motoriņš jau pāris nedēļas sabojājies līdz tādai lūžņa pakāpei, ka viņu pašu gribas dusmās spārdīt

Par nekustamā īpašuma aplikšanu ar nodokļiem.Jan. 20th, 2017 @ 08:26 am
[info]watt
Principā, šodienas nekustamā īpašuma cenu burbulis ir vienkāršs blakus-efekts tam, ka nekustamie īpašumi netiek aplikti ar nodokli (jeb, tiek aplikti ar smieklīgi maziem nodokļiem).

Rezultāts ir tas, ka ir ļoti izdevīgi naudu noparkot īpašumā. Būt par zemes īpašnieku (land-lord, tā teikt) ir ārkārtīgi vērtīgi. Tāpēc arī vērtējumi lec uz augšu, tāpēc arī cenas lec uz augšu.

Papildus efekts: lai īpašumu nopirktu ne-miljonārs, ir jāņem kredīts. Kredīts jāņem uz 30 gadiem vai ap to. Ko nozīmē 30 gadu kredīts? Ka apmēram 100% pa virsu no kredīta summas aizies bankai procentu maksājumos.

Tad kāds ir šādas īpašuma-ar-nodokļiem-neaplikšanas politikas rezultāts: vienkārši, tie ir pabalsti bankām.

Iedomāsimies nodokļu politiku, kad par īpašumu ir jāmaksā reāls procents no tā tirgus vērtības (nu, kautkādas izlīdzinātas un svērtas vērtības - un, iespējams ar progresiju - lai miljonārs par savu villu maksā asins naudu). Pirmkārt, tad vienreiz nopirktu īpašumu nevarētu land-lord turēt savā īpašumā mūžīgi: kaut kad tas būtu jāatgriež atpakaļ valstij, atpakaļ tirgū - tas ir, ja īpašnieks vairs nespēj nopelnīt, lai samaksātu atbilstošos nodokļus.

Otrkārt, īpašumu cenas būtu strikti saistītas ar to cik ar īpašumu var kaut ko nopelnīt: nopirkt kaut ko, un vienkārši to "pieturēt" būtu vistīrākie zaudējumi. Īpašumu cenas iegūtu citu ekvilibriju - saistītu ar to reālo pelnīt-spēju. (Ja ir kaut kāds īpašums nomaļā vietā, par kuru neviens neinteresējas - tā cena būs maza, sekojoši arī nodokļi nelieli. Ja īpašums ir vietā kuru daudzi iekāro - viņi uzskrūvē cenu savstarpēji pārsolot - cena ir liela, sekojoši arī nodokļi lieli - bet ja nodokļi ir par lieliem, un īpašums nevar sevi atpelnīt, tad arī cena noslīd, līdz sasniedz līmeni kad pelnīt-spēja ir samērojama ar nodokļiem. Līdzīgi, arī ja nodokļi ir neatbilstoši mazi - īpašums pelna neatbilstoši daudz, vērtējums ceļas, nodokļi ceļas, līdz atkal sasniedz ekvilibriju.)

Un manuprāt vispār, tam nodokļu ekvilibrijam būtu jābūt tādam, ka īpašniekam, dēļ nodokļiem ūdens smeļas jau mutē, bet šis caur degunu vēl elpo.
Šobrīd nekustamā īpašuma tirgus (un sekojoši arī īres tirgus) lielākā problēma ir "pieturēšana". Īpašnieki nelaiž savas platības "tirgū", jo viņiem nav nekāda stimula tirgu piesātināt - labāk "turēs cenu", izīrēt piedāvās tikai sīku procentu no pieejamajām platībām bet par lielāku renti, utt, utt.

Svarīgākais ieguvums būtu, ka īpašumu cenas noslīdētu zemē, jo nebūtu izdevīgi tos uzpirkt un turēt mūžīgi (tā uzskrūvējot cenas tiem īpašumiem, kas tiek piedāvāti tirgū). Otrādi - cenas būtu pieejamas reāliem cilvēkiem kas ir reāli gatavi strādāt, grozīties un pelnīt. Bet nosvērtos tas jocīgais naudas kupris, kur pārvērtēta īpašuma pirkšanu ir jāfinansē bankā, kura pēc tam 30 gadus var kasēt procentus.

Piemēram: ja ir māja, kas maksā € 100'000 šodien; lai to pirktu ņem kredītu, bankai 30 gadu laikā atmaksā € 200'000.

Tam pretī - tā pati māja maksā ap € 20'000 (jo pārdevējs cenšas no tās tikt vaļā - īpašums viņam ir kā akmens kaklā). Cilvēks to pērk varbūt pat neņemot aizdevumu, bet reizē dabū saistības pēc tam maksāt kārtīgu nodokli katru gadu, un 30 gadu laikā valstij samaksā, pieņemsim, € 80 000 (jeb € 200 eur mēnesī, kas ir, šim piemēram, 1% no mājas tirgus vērtības.)

Interesanti, vai ne? Māja pati ir tikai € 20 000 vērta, bet tās turēšana īpašumā 30 gadus, izmaksā € 100'000 dēļ nodokļiem. Tas ir, īpašumā to turēt ir izdevīgi tikai tam, kas mājā dzīvo, čakli strādā, un spēj samaksāt.

Bankām šāds modelis protams ārkārtīgi nepatiktu... nauda aiziet valsts kasē, nevis baņķiera zutenī.

Modelis nepatiktu "ārvalstu investoriem" kas cenšas naudu noparkot īpašumos - sk. Vankūveras atgadījumu (ķīniešu miljonāri masveidā uzpērk dzīvokļus un mājas, noparkojot, izvedot savu naudu no Ķīnas).

Modelis arī nepatiktu cilvēkiem kam ir īpašums labā vietā (Jūrmala, utt), bet nav atbilstoši ienākumi. Tiem nāktos savas mājas pārdot, pārvākties uz vietu kur miljonāri dzīvot neraujas: nav tirgum atbilstošu regulāro ienākumu = nav cepumiņu. Māja aiziet tiem, kas strādā, grozās, un ir gatavi maksāt.


***
Jā, atkal jau jāatceras, kas Latviju īstenībā sagaida nākošajos gados:... tālāk ... )
Tags:

ar glaazi viina, protams...Jan. 19th, 2017 @ 05:44 pm
[info]evy
Kad garastaavoklis kaa vecs seetas miets - galiigi shkjiibs, bet veel turas, tad jaaskataas martas stjuartes un snuupdoga kukingshovs!

P.s. droshi vien, ka ar smeekjiiti veel labaak. Bet, kas tev kamieljos dos...

Jan. 19th, 2017 @ 10:41 am
[info]ravejsledzejs
vakar iebraucu Rīgā. un jau autoostu vairs nepazinu. es taču vēl nesen te biju...

kā bērnībāJan. 18th, 2017 @ 04:30 pm
[info]hedera
nesaki ne jā, ne nē
ne melns, ne balts

kad vajadzība pienāks
es to tā nebiju domājis

Frank ZappaJan. 18th, 2017 @ 12:55 am
[info]ieraksts
You have scrobbled this artist 5,555 times.
Current Music: Frank Zappa — The Deathless Horsie

Jan. 17th, 2017 @ 06:26 pm
[info]kakjux
mex sieviete tiešām neliekas mierā. viņa ik pa laikam pazūd un ik pa laikam uzrodas. sūta bildes no pludmalēm, sūta bildes ar sevi, raksta, cik ļoti vēlas romantiski satikties. un man traucē tikai tas "us" no viņas tekstiem, kad viņa grib satikties. viņa saka, ka we'll make it worth, it'll be fun, if it's not fun for you, it's not fun for us. un atkal tas "us". nu ik pa laikam viņai saku, ka negribu viņas boyfriendu. un viņa tik skrien pakaļ. un man viņa tik ļoti īstenībā patīk. un tā kā tiešām nebūtu problēmu ar to, ka viņai IR tas boyfriends. I mean, man ir pilnīgi ok, ka cilvēki, ar kuriem es izklaidējos, izklaidējas vai da kaut attiecībo ar citiem. pilnīgi ir arī ok par to runāt, kas tur un kā tur. bet, nu sorry, no threesomes.
Tags:

Jan. 17th, 2017 @ 05:38 pm
[info]udensroze
un tad no maija lidz oktobrim smarzhojosju pavasari un tad atkal ziemu!
paldies :)

Nr.388Jan. 17th, 2017 @ 12:58 pm
[info]hederas_sieva
Jopt*ai! Arī šonakt neiedarbojās. lai gan devu palielināju. 
Paliek jau viegli bail iet gulēt, jo zinu, kas notiks. Dīdīšanās, knosīšanās un sevis iznīcināšana nakts garumā nevis gulēšana. Jebkāda.
Current Mood: fu*k you all
Current Music: klaviatūras klaboņa
Tags:

Jan. 17th, 2017 @ 12:19 pm
[info]udensroze
pasaka ne ziema! pasaka!
varam sarunāt, ka šitāds laiks ir līdz aprīļa sākumam? vidum?
Tags:

Jan. 16th, 2017 @ 08:04 pm
[info]ravejsledzejs
ar mani ir pavisam slikti. jūs man neticēsiet, bet... es pat nezinu, kā lai to pasaka... vobšem - es jau vairākas dienas ēdu MAIZI! pats aizeju uz ķēķi, paņemu šķēli, apsmērēju ar sviestu un tad vēl... tad vēl... apkaisu ar SĀLI! vobšem pīzģeC ir.

vobšem, man sāk atteikt strādāt garšas, smadzenes un citas ķeskas. viss. jāiet uz bodi pirkt baltas čībiņas un citus aksesuārus koka mētelītim. tas nu ir pienācis.

Jan. 16th, 2017 @ 01:18 pm
[info]kakjux
Btw, pie mums te stāsta, ka šodiena esot gada depresīvākā diena. Nezinu par depresīvismu, bet galvā ir domas, kuras nav labi skaļi paust.
Māsai arī totāls pizģets galvā un sirdī. Viss ir slikti un drāma, bet tik slikti, ka nav spēka drāmai. Nu... māsa2 arī sabesījusies par dzīvi.
Tādi esam.
Tags: , , , , ,

Jan. 16th, 2017 @ 02:51 pm
[info]soul_embraced
Kolosāla nogale - diennakts bez ūdens, iepriekš nebrīdinot + tev ir pohas.

Nr.387Jan. 16th, 2017 @ 12:31 pm
[info]hederas_sieva
Kas ta' notika?, izdariju visu taču "kā pēc grāmatas".  Neaizmigu. Vispār. No rīta galva, protams, reibst un viss ieskaitot šo dienu ir slikti. Varbūt jāpalielina miedziņzāļu deva. 
Current Mood: fu*k you all
Current Music: klaviatūras klaboņa

Jan. 16th, 2017 @ 09:01 am
[info]kakjux
Pa sapņiem tik izmisīgi bija jāiet Latvijas skolā. Un nuclear power station bija uztaisīts Līča (jā, Rīgas) vidū, bet tūlīt pat izslēgts, jo kara laikā nevarot turēt darbīgu. Viena tagadējā kolēģe tur pārgurusi sēdās mašīnai pie stūres un gribēja aizvest kaut kur, parādīt nozieguma vietu, baigais prikols. Un es visu laiku sprūdu sastrēgumos. Ā, un man ļoti vajadzēja to nuclear power, jo ar to gribēju darbināt viesnīcu. Un bija jāiet uz skolu, kas atradās zem AA Rīgas dzīvokļa, kurš vairs nebija viņa, bet viņš man piedāvāja tur palikt pa nakti, lai es no rīta nekavētu skolu ar savu aizgulēšanos. Un rižā kolēģe gribēja braukt peldēties. Tad viss sapinās tiktāl, ka nācās pamosties. Jo nu, wtf.

Šorīt salst. Piefiksēju, ka tinderis diez gan bugains tajos savos attāluma rādiusos. Bieži gadās attālāki cilvēki un tad visiem besis. Lai cik ļoti besītu dating, swiping joprojām patīk. Resursu veidot lietas nav, commitment issues - ir, bet paskūpstīties gan gribas. Tādi esam.

Ieplīsa austiņas. Vakar likās, ka nav jau tik traki. Šorīt besī ar nevaldāmu jaudu.
Tags: , ,

Jan. 16th, 2017 @ 04:31 am
[info]klusais_okeans
mana mīlas dzīve ir kā nosperta no placebo dziesmu tekstiem. Jeb uzmanies ar to, ko vēlies [15 gadu vecumā]

Someone to bruise and leave behind
Top of Page Powered by Sviesta Ciba