unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi

Saturday, March 24th, 2018
08:29 - Laika vērotāja piezīmes.
Ieskatījos prognozēs un pa ilgiem laikiem sajutu perspektīvu:

(2 comments | ir ko piebilst)

Thursday, March 22nd, 2018
12:49 - Beidzot.
Šobrīd latviešu dzejas pasaulē panākts līdzsvars

(2 comments | ir ko piebilst)

10:33 - Likumdošanas vērotāja piezīmes.
Manuprāt, mūsu likumdošanu kopumā spilgti ilustrē šodien Saeimā izskatāmie grozījumi Latvijas valsts karoga likumā. Grozījumi paredz ne tikai rūpīgāk vaktēt izplatāmo karogu un vimpeļu atbilstību Latvijas valsts karoga likumam un Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumiem, bet arī izstrādāt jaunus kvalitātes kritērijus, tagad normatīvajos aktos karogam tiks definēti "biezums, virsmas blīvums, krāsnoturība, karoga kā telpu dekoratīvā tekstila ugunsizturība un citi Latvijas valsts karoga izgatavošanas tehniskie parametri".

Vienvārdsakot, ir sēdējuši cilvēki juridiskajā komisijā un, kaut kādu iemeslu vadīti, izdomājuši, ka mūsu karogs ir par maz standartizēts. Uzrakstījuši ierosinājumus grozījumiem likumā, tos gan jau pieņems, tad būs pamatīgs darbs pie MK noteikumu grozījumiem, gan jau tiks iesaistīti eksperti(kā gan savādāk tiks skaidrībā ar vajadzīgo virsmas blīvumu un citiem tehniskajiem parametriem?), kas finalizēsies papildus pienākumos PTAC un Heraldikas komisijai. Visi nodarbināti, visiem prieks.

Galvenais, visiem neatbilstošo karogu īpašniekiem pēc tam prasties un ievērot esošo likuma normu "Lietošanai nederīgu Latvijas valsts karogu iznīcina diskrētā veidā".

(11 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, March 21st, 2018
15:36 - Sevis vērotāja piezīmes.
Visvairāk sevi mīlu tomēr par to, ka sasodīti garšīgi gatavoju ēst. Sev.

(9 comments | ir ko piebilst)

13:53 - Mārketingu vērotāja piezīmes.
Visu cieņu darboņiem, kuri ņemas ar PTACu, teicami trollē soctīklos:

(ir ko piebilst)

Tuesday, March 20th, 2018
10:01 - Vārdadienu vērotāja piezīmes.
Šodien vārdadienas ir Madēm un Irbēm, kas ir veiksmīgi izspiedušas no kalendāra, manuprāt, ļoti glītu vīriešu vārdu Ruperts. Rupertu Latvijā šobrīd ir tikai divi, no kuriem viens nav vienkārši Ruperts, bet gan Adrians Ruperts. Tā kā, ja meklējat savam bērnam retu, bet izsenis pieņemtu un visnotaļ starptautiski pazīstamu vārdu, šis būs īstais.

(2 comments | ir ko piebilst)

Monday, March 19th, 2018
14:03 - Sabiedrības attīstības tendenču vērotāja piezīmes.
Nav tā, ka viss ir slikti, vienlaikus ar sarežģītajām diskusijām par ģimenes termina pārskatīšanu mantkārības kontekstā, tiekot strādāts pie likuma izmaiņām, kas paredzēšot, ka visi līķi, kuru īpašnieki savas dzīves laikā nav to strikti nolieguši, kļūst par orgānu donoriem. Lai cik tas dīvaini neizklausītos no pirmā skata, šie abi jautājumi ir cieši saistīti, lietas būtība ir tajā, kam tad īsti pieder dzīves laikā uzkrātais kapitāls pēc īpašnieka nāves, šajā gadījumā līķis - kaut kādiem mantiniekiem vai sabiedrībai kopumā valsts izpausmē. Ja aizdomājas, ir divi principiāli atšķirīgi sabiedrības attīstības ceļi - indivīda dzīves laikā uzkrātais paliek "ģimenes"(lai ko tas tobrīd nozīmētu) vai "sabiedrības"(kādā no tās pārvaldes formām) īpašumā. Ja konsekventi iet vienā vai otrā virzienā, tad arī līķu utilizācijai vajadzētu šim virzienam atbilst - vai nu šī izmantošana ir "ģimenes" rūpe, attiecīgi, "ģimene" šo var izmantot, kā vien vēlas, tajā skaitā notirgojot orgānos, lopbarībai vai kādiem zinātniskiem eksperimentiem, vai nu šīs ar īpašnieka nāves iestāšanos pāriet "sabiedrības" īpašumā un tā tālāk uzņemas visu atbildību par tā izmantošanu, ieskaitot uzglabāšanas, pārvadāšanas un apbedīšanas izdevumus, ja tādi nepieciešami.

Jā, labi apzinos, ka tā ir tāda teorētiska spriedelēšana, būt konsekventiem nav cilvēku iedabā un, būsim reāli, nekad nebūs :)

(9 comments | ir ko piebilst)

12:28 - Vēlēšanu vērotāja piezīmes.
Tā ir liela veiksme, vērot Krievijas hanātā notiekošos procesus, esot ļoti tuvu visādās nozīmēs, bet ne tik tuvu, lai konkrētajā vēsturiskajā periodā būtu tajā iekšā. Tas ir kā būvobjektā redzēt kolēģi krītam no sastatnēm. Var jau būt, ka, atšķirībā no neprātīgā kolēģa, esi ķiverē un tev pat ir atsaite, bet stalažas tieši tās pašas, tieši tikpat nestabilas. Skaidrs, ka kolēģim labi nebūs, bet cik ļoti un vai neparaus līdz, skaidrs nav.

(8 comments | ir ko piebilst)

Saturday, March 17th, 2018
07:41 - Filmu vērotāja piezīmes.
Visai reti sanāk iemaldīties kinoteātrī, bet vakar kaut kā sanāca. Var jau būt, ka kaut ko līdz galam neatceros kopš pēdējās apmeklējuma reizes, taču diezgan interesants šķita fakts, ka pēc tā, kad tieku apsveikts ar to, ka esmu izvēlējies apmaksāt legālu kontentu, izrādās, ka legālais kontents pirmās 20 minūtes ir: kaut kādi mazi suņi, kas ir dabas brīnums, tālab jābaro ar kaut kādu speciālu barību; aizdomīga paskata enerģijas dzēriens; Tele2 zicpriekšsēdētājs ar uzrunu tautai; kaut kāds šķebīgs alus; mazi kaķi, kas ir dabas brīnums, tālab jābaro ar to pašu barību, ar kuru jābaro mazie suņi, kuri ir dabas brīnums; populārs latviešu aktieris, kurš tagad strādājot par apsargu trīsriteņu hallē utt. Bija gan arī pāris bezgaumīgu filmu treileri un kaut kādu koncertu reklāmas, kas varētu iederēties pašreklāmas lauciņā, bet visādi citādi sen pār mani nebija gāzusies tāda reklāmu lavīna. Nez vai tuvākajā laikā sadūšošos uz līdzīgu pārdzīvojumu.

Par pašu filmu - viegla komēdija, nebija ne vainas, vairākās vietās teju vai ieķiķinājos un tas tiešām ir ļoti daudz.

(3 comments | ir ko piebilst)

Thursday, March 15th, 2018
18:30 - Dažādu grafiku vērotāja piezīmes.
Nezkālab man pašļūca garām nemanīts šis, gan jau bija visās iespējamās ziņās ar dažādu ekspertu dāsniem komentāriem.No šejienes.

(14 comments | ir ko piebilst)

10:08 - Personīgais Latvijai 100

(6 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, March 14th, 2018
16:02 - Kulinārijas vēstures vērotāja piezīmes.
Pie [info]snorkes pamanīju kārtējo diskusiju par rasola recepti. Vai ta nu mūsdienās vairs kāds māk šo taisīt? Sakapā karupeļus, sakapā doktordesu, aplej ar majonēzi un nosauc šo visu par rosolu. Kamēr )

(10 comments | ir ko piebilst)

Thursday, March 8th, 2018
13:10 - Solidaritātes vērotāja piezīmes.
Vairāk nekā 100 cilvēku dodas Sieviešu solidaritātes gājienā.

(1 comment | ir ko piebilst)

08:41 - Seriālu vērotāja piezīmes.
Noskatījos Midnight Sun. It kā pilnīgākā figņa un, ja tā padomā, šur tur sižets tā arī nesagāja kopā, bet diezgan ievilka. Tāda kā zviedru tvīnpīka. Garlaicīgi bija tikai tur, kur tika atainotas karstasinīgās berberu dāmas emocijas, bet gan jau tā ir vairāk mana, nekā filmas veidotāju problēma. Atzīstu šo par pieminēšanas vērtu seriālu.

(ir ko piebilst)

Tuesday, January 2nd, 2018
13:43 - Īsi par Jaungada uzrunām.
Izdevās šogadpērn noskatīties Kučinska un Vējoņa kungu uzrunas vienkāršajai tautai. Pārstāstu tiem, kuriem šādas iespējas nebija.

Kučinskis - "Mēs neticējām, ka mums izdosies pacelt nodokļus, bet mums tas izdevās!"

Vējonis - "Latvijas simtgade nāk!"

(7 comments | ir ko piebilst)> uz augšu
Sviesta Ciba