unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Thursday, June 21st, 2018
13:58 - Līgo jāņi, jāņo līgas, cūkas griķos, griķi cūkās.
Poll #21216 Jāņi.
Open to: All, results viewable to: All

Svinēsi Jāņus?

View Answers

Jā, laukos, radu/draugu pasākumā, vainagi, tautasdziesmas, viss kā pienākas
11 (25.6%)

Jā, apmeklēšu kādu publisku pasākumu, zaļumballi vai pilsētā kaut ko
1 (2.3%)

Nezinu, varbūt aizdošos, varbūt ne, laiks rādīs
9 (20.9%)

Da nu. Man būs diena kā diena.
16 (37.2%)

Nē, bet atpūtīšos pavisam savādākā veidā, komentāros pastāstīšu, kādā
6 (14.0%)

(11 comments | ir ko piebilst)

09:28 - Olšūnu kašķa vērotāja piezīmes.
Šis kašķis ir interesants un diezgan principiāls, jo būtībā jau nav par olšūnām, bet par indivīda tiesībām brīvi rīkoties ar savu ķermeni demokrātijas apstākļos. Faktiski, par to, ciktāl deleģējam demokrātiski ievēlētajiem tautas priekšstāvjiem tiesības regulēt ko tādu, kam it kā neapstrīdami vajadzētu būt tikai un vienīgi indivīda īpašumam. Tiesa, ja to kāds vēl nav pamanījis, šis kašķis jau sen ir atrisināts un jūsu organismi jau labu laiku vairs nav jūsu pašu īpašums, lai kā man varbūt gribētos notirgot citam savu nieri, legāli tas izdarāms nebūs vis.

(62 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 18th, 2018
17:20 - Valstiski zinātnisko vērtību vērotāja piezīmes.
Ar pirkstu ne uz vienu nerādīšu, taču atsevišķi cilvēki brīnās, ka tā saucamajā Pasaules latviešu zinātnieku IV kongresā uzstājas Zbigņevs Stankevičs, kurš pats, protams, arī ir zinātnieks, teoloģijas zinātņu doktors tomēr un runā dažādas it kā dīvainības par to, ka zinātne pārāk daudz sasniegusi un Dievs dabu radījis. Es gan nesaprotu, par ko tur brīnīties, pats vairāk brīnos par to, ka vēl arvien notiek kaut kādi Pasaules latviešu zinātnieku kongresi, kuros skaidrs, ka uzsvars ir nevis uz to, ka esi zinātnieks, bet gan uz to, ka esi latviešu. Mūsdienās termins "zinātne" jau tā ir stipri aizplūdis ezotērikas virzienā, bet kombinācijā ar pērnā gadsimta kvalitātēs ieturētu nacionālismu, kas balstīts no pirksta izzīstā etnogrāfijā, nekas vairāk par lokālpatriotisku balagānu, kura laikā tie, kuri ir vairāk latviešu, nekā zinātnieki, var pa lēto nopelnīt ķeksi "uzstājies konferencē", nesanāk. "LATVISKĀ DZĪVESZIŅA - DROŠS PAMATS DZĪVEI EMIGRĀCIJĀ: BRAZĪLIJAS PIEMĒRS".

(3 comments | ir ko piebilst)

15:31 - ***
"Labdarības organizācija “Caritas Latvija” sadarbībā ar laikrakstu “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” aicina sagatavot dāvanu pāvestam Franciskam – uzadīt rakstainas zeķes. Kā uzsver iniciatīvas idejas autori, tā būs sirsnīga, silta un tautiska dāvana Svētajam tēvam."

(11 comments | ir ko piebilst)

08:05 - Viss bumbās.
Poll #21212 Fūtbōls
Open to: All, results viewable to: All

Seko līdz futbola čempionātam?

View Answers

jā, bet protams!
12 (25.0%)

ik pa brīdim neviļus tas čempionāts seko man
14 (29.2%)

da nu, sekoju tam, kā kalst kabači dobēs
6 (12.5%)

futbols ir deģenerātiem, punctummagazine ir gudrajiem un attapīgajiem
3 (6.2%)

man viss ir pavisam savādāk
13 (27.1%)

(3 comments | ir ko piebilst)

Sunday, June 17th, 2018
22:08 - Kulinārijas vērotāja piezīmes.
Lai gan ik pa brīdim izskan apgalvojumi, ka cilvēki paliek dumjāki, tomēr visās nozarēs vērojams acīmredzams progress. Kulinārijā, piemēram. Sevišķi izsmalcinātiem gardēžiem man ir tas gods celt priekšā neparastā pīrāga recepti.

(26 comments | ir ko piebilst)

Friday, June 15th, 2018
12:31 - Vērotāju vērotāja piezīmes.
Esmu pieredzējis visa kā vērotājs un, lai arī ne vienmēr saprotu, tomēr cienu citus vērotājus. Cilvēkiem patīk vērot un vēro viņi dažādas īpatnējas lietas. Nu, labi, futbols. Tur ir sacensība, improvizācija, iespēja pozicionēties un būt "par savējiem", iespēja legāli trokšnot un visādi citādi ālēties. Galu galā, var likt likmes totalizatorā un just līdz savam finansiālajam stāvoklim. Pilnīgi cita lieta ir tāds Deju svētku lieluzvedums. Pirms daudziem gadiem vienā tādā biju iemaldījies un tas nu vienreiz ir pasākums, kas ir ļoti tālu aiz manas sapratnes robežām tieši vērošanas ziņā. Sajutos kā nonācis kādā Liras zvaigznāja saprātīgo kalmāru mistērijā, goda vārds. Visu cieņu šī pasākuma vērotājiem, taču man ir cieša pārliecība, ka, ja kaut kur var atrast slavenos ķirzakcilvēkus, kas pārvalda masonus un varbūt pat klimatu vai Valsts ieņēmumu dienestu, tad tas tiešām ir tur.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, June 13th, 2018
20:40 - Cilvēku vērotāja piezīmes.
Cilvēki kā tādi ar savu bezjēdzīgo rosību un dažādām traucējošām aktivitātēm ir nepatīkami, taču ir tādi, kurus gandrīz vai var sākt cienīt par to uzcītību un neatlaidību, ar kādu šie cenšas ieviest nepatiku pret sevi nejaušu garāmgājēju galvās. Un te es nerunāju par sabiedriskā aktīvista [info]jebalaitung nevaldāmo tieksmi runāt milzīgos fontos, tas viss ir bērna šļupsti, salīdzinot ar tiem...hmmm...mūziķiem, kuri par savu uzstāšanas vietu izvēlas to līko tuneli starp centrālo staciju un Stokmani. Tie ir īsti lauvas, mūsdienu sabiedrības zieds un ļaunuma apogejs. Ja būtu ne tikai bez īpašiem principiem, bet arī alkatīgs, nu, kaut kāds Rigvir īpašnieks, piemēram, tad bez vārda runas ņemtu darbā visus tos, kuri spēj tur notrokšņot vismaz stundas divas, jo ir pilnīgi skaidrs, ka tādiem cilvēkiem ir ne tikai uzspļaut uz apkārtējiem vispārākajā pakāpē, bet viņam ir arī apbrīnojama, gan jau ģenētisku mutāciju rezultātā izveidojusies lāstnoturība.

(8 comments | ir ko piebilst)

12:10 - Latviešu valodas vērotāja piezīmes.
Izlasot, ka cien. [info]mako pievērsies demonoloģijai, ienāca prātā, ka velti valsts valodas inspekcija nav ķērusies klāt visu iespējamo nešķīsteņu latviskošanai. Visi šie vampīri, zombiji un citi ievazājumi vienreiz ir jāizbeidz. Tas pats "dēmōns". Nu, kas tas par vārdu, svešāks par svešu, kamēr glītais un riktīgi latviskais vārds "bubulis" nepelnīti grimis aizmirstībā.

(9 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, June 12th, 2018
18:44 - Spama vērotāja piezīmes.
Sveiki, mans vārds ir Mavis Wancyzk kundze, jūs ziedojāt 1800000,00 EUR. Es uzvarēju 735 miljonu ASV loterijā, un es ziedoju daļu no tā pieciem laimīgajiem un labdarības organizācijām, kas atgādina manu mirušo vīru, kurš nomira no vēža

(2 comments | ir ko piebilst)

Friday, June 8th, 2018
20:33 - Dīvainu diskusiju vērotāja piezīmes.
Nu un kas? Leģionāru un viņu draugu gājienā arī ir daudz vairāk draugu, nekā pašu leģionāru.

(13 comments | ir ko piebilst)

Thursday, June 7th, 2018
18:46 - Muzīkas vērotāja piezīmes.
Man ir jauna mīļākā dziesma.

(3 comments | ir ko piebilst)

10:06 - Par satiksmes ierobežojumiem sestdien.
Kaut kur var redzēt satiksmes ierobežojumus, kādi būs saistībā ar praidu vai tā maršrutu vismaz?

(14 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, June 6th, 2018
14:14 - Reformu vērotāja piezīmes.
Pamanīju, ka noris kārtējais priekšvēlēšanu ļembasts ap izglītību un tās reformēšanu. Kāds ir iedziļinājies, var īsi apstāstīt, ar ko atšķirsies "jaunais, kompetencēs balstītais izglītības saturs" no līdzšinējā?

(9 comments | ir ko piebilst)

11:42 - Indeksu vērotāja piezīmes
Globālais miermīlīguma indekss 2018 uzrāda, ka esam miermīlīgaki par igauņiem, kamēr lietuvieši vispār ir agresīvi asinssuņi:

(ir ko piebilst)

Tuesday, June 5th, 2018
13:42 - Laika vērotāja piezīmes.
Nu, neko, vasarai nebija ne vainas.

(10 comments | ir ko piebilst)

Monday, June 4th, 2018
18:19 - Spama vērotāja piezīmes.
Ienācās kas principiāli jauns un nebijis. Lūk:

Aš esu geras pokalbininkas

Mergina nori su jumis susipažinti. Pirmieji pasiūlymai mano teksto - apie mane. Mano laišką jums – tai noras rasti šiuo laimę su vyru. Daug vyrų dabar tiesiog ieško mergina per vieną naktį, o aš bandau rasti ilgalaikius santykius. Daug žmonės rado vienas kitą Internete ir aš taip pat nusprendė pasinaudoti šiuo metodu. Dar šiek tiek apie save, myliu virėjas, lankau treniruoklių salė. Laukiu jūsų laiškų. Jūsų naujoji draugė Anastasiya.

(11 comments | ir ko piebilst)

11:06 - Laika vērotāja piezīmes.
Pirms ~443 700 000 gadu - ordoviksa izmiršana, lēš, ka kādi 49% dzīvnieku izmira, teorētiskie cēloņi - neierasti bargs ledus laikmets ; 6000 gaismas gadu attālumā bijušas hipernovas blieziens; CO2 pieaugums atmosfērā vulkāniskās darbības rezultātā.

Pirms ~374 000 000 un ~359 000 000 gadu - devona izmiršanas, kopā ap 19% dzimtu un 50% ģinšu esot aizgājušas boldā. Teoriju ļoti daudz, spriež, ka tā ir bijusi kādu desmit nepatīkamu gadījumu sērija, pa negadījumam 1 000 000 - 3 000 000 gados, varbūt vistrakāk visu smagnējs meteorīts sačakarējis, a varbūt augi pārlieku strauji pasauli pārņēmuši, tāda pamatīgāka globālā sasilšana arī varot būt pie vainas, jo tieši tobrīd no peļķes līdz peļķei izmisīgi rāpojošās zivis līdz abiniekiem esot darāpojušās.

Pirms ~252 200 000 gadu - dižā perma izmiršana, uz neatgriešanos aizgājuši 96% jūras dzīvnieku sugu, 73% sauszemes mugurkaulnieku sugu, pat 83% kukaiņu sugu izbeigušās, lai gan kukaiņi, kā zināms, ir ļoti dzīvelīgi. Ir doma, ka vairums apmiruši nieka 60 000 gadu laikā. Teorijas - vulkāni satrakojušies un piegāzējuši visu; vairāki meteorīti; klimata izmaiņas, kas saistītas ar strauju metāna daudzuma palielināšanos nez no kurienes, mož no jūras dibena, mož baktērijas vainīgas.

Pirms ~199 600 000 gadu - triasa izmiršana. Kāda puse no visām tobrīd esošajām sugām noslaucīta no zemes virsas un jūras dzīlēm teju vai momentāli - 10 000 gadu laikā. Galīgi nav skaidrs, kamdēļ, pieņem, ka pie visa vainīgas klimata izmaiņas, kas saistītas ar vulkānisko darbību - esot bijusi pamatīga globālā sasilšana, ja baigi daudz lieka CO2 parādījies vai globālā atdzišana, ja tas tomēr SO2 bijis. Jebkurā gadījumā, Pangeja sadalījusies un dinozauri pēc visas šīs no dzīvības brīvās telpas parādīšanās sākuši savu uzvaras gājienu.

Pirms ~66 000 000 gadu - krīta/paleogēna izmiršana, apmirst dinozauri, lērums molusku un aļģu, 16% dzimtu (47% ģinšu) jūrā un 18% sauszemes mugurkaulnieku atvadās, ekosistēmas sagrautas, uz to drupām sāk dzīrot zīdītāji, putni un nezkamdēļ krokodili. Teorijas - uzgāzās meteorīts vai vairāki, a varbūt pat komēta nolidoja stipri par tuvu; kārtējās salīdzinoši netālās supernovas nedarbi; sasodītie vulkāni atkal čakarē klimatu; magnētiskais lauks nezkālab sabojājies. Tikpat labi varbūt kāda baisa epidēmija bijusi; augi iemanījušies ražot alkaloīdus, dinozauri noindējušies no šiem; sīkie, riebīgie zīdītāji visādos citos veidos nodarījuši dinozauriem gauži. A varbūt viss kopā, grūti būt dinozauram, ja tavas olas zog smirdīgs un bezkaunīgs protoopusums tieši tajā brīdī, kad, sarijies opiātus, skaties uz brīnumdaiļu komētu, kas nāk tieši virsū.

Šie ir tādi pieci lielākie pēdējā laika pasākumi, ir arī sīkāki atgadījumi, kādi vēl 20 jau nu toč zināmi. Nosacītais cilvēciskais faktors parādījies vien pirms kādiem 10 000 gadu, kad cilvēki mamutus esot pārāk daudz apēduši. A kas tas ir 10 000 gadu? Stacijas laukumā šobrīd esošo cilvēku kopējais mūža ilgums ir apmēram tāds pats.

(17 comments | ir ko piebilst)

Thursday, May 31st, 2018
08:40 - Sapņu vērotāja piezīmes.
Dažreiz ir sapņi, kuros esot, skaidri zini, ka tas ir sapnis, bet ir tādi, kas šķiet tik reāli, ka nudien sāc ticēt paralēlo realitāšu esamībai. Šonakt, nesaprazdams, ka esmu jau iemidzis, sapņoju, ka miegu ciet mazā baznīciņā nekurienes vidū, kaut kur uz pļavas un meža robežas, tādā pavisam sīkā, divas telpas, lūgšanu telpa un blakus tai - guļamtelpa, drīzāk tāda kā celle bez durvīm, abas tādā hrušķovkas virtuves izmērā. Nu, jā, un, miegot ciet, attapu, ka pašai baznīciņai durvis līdz galam vaļā, it kā jau loģiski, bet nedaudz neomulīga sajūta. Brīdi pacīnījos starp nevēlēšanos pārtraukt iemigšanu un lēni, bet pieaugošo neērtības sajūtu, līdz izdomāju tomēr piecelties un aiziet pievērt tās durvis. Cēlos augšā un patiešām pamodos. Ir pagājušas gandrīz septiņas stundas, bet arvien ir sajūta, ka tā mazā baznīciņa kaut kur tepat vien ir.

(4 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, May 30th, 2018
17:37 - Īsi par Babčenko.
O_o

(6 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba