unpy's journal

> jaunākie ieraksti
> kalendārs
> draugi
> par sevi
> 20 vecākus

Wednesday, December 12th, 2018
21:48 - Tas vecums, kad māte paliek pieaugusi.
Ap Ziemassvētkiem mātei dzimšanas diena. Parasti bračkam ir uzdevums izzināt, ko tad viņa gribētu dabūt dāvanā. Beidzot viņa grib vienkārši naudu.

(2 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, December 11th, 2018
23:00 - Jestru mārketingu vērotāja piezīmes.
Soctīklos pamanīju, ka jautrais joks par to, ka latviešu rakstnieki ir ievērības cienīgi ar savu introvertumu, turpinās. Tagad būšot introvertu karnevāls. In-tro-ver-tu kar-ne-vāls. Interesanti, kāda būs nākamā ideja, kad šī kļūs pārāk novazāta. Festivāls tiem, kuri sirgst ar obesīvi kompulsīviem traucējumiem? Deju vakars Tureta sindroma piemeklētajiem? "Gatavo kopā ar anorektiķi"?

(15 comments | ir ko piebilst)

17:00 - Valodas vērotāja piezīmes.
Tā nu ir sanācis, ka mūsdienās vārdkopas "spēcīgs vīrietis" nozīme ļoti atšķiras no vārdkopas "spēcīga sieviete" nozīmes.

(3 comments | ir ko piebilst)

Monday, December 10th, 2018
10:00 - Laika vērotāja piezīmes.
Piemājas krūmam piemetušies pumpuri. Šāda ziema mani pilnīgi apmierina, ceru, ka krūms nav bijis pārsteidzīgs.

(1 comment | ir ko piebilst)

Saturday, December 8th, 2018
22:51 - Dīvainību vērotāja piezīmes.
Agrāk domāju, ka kaunīgie kungi un kundzes, kurus mēdzu sastapt diennakts tumšajā laikā, meklējot pudeles piemājas miskastē, to dara, lai kaut kur tās apmainītu pret naudu. Sāku šaubīties, vai pareizi esmu sapratis viņu nolūkus.

(3 comments | ir ko piebilst)

10:38 - Valsts pārvaldes vērotāja piezīmes.
E-pastā iekritusi ziņa no PMLP, ka pasei februārī termiņš beigsies. Sīkums, bet patīkami.

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, December 7th, 2018
19:11 - Jaunās ekonomikas vērotāja piezīmes.
Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienu ekonomika strauji mainās. Uz katru hektāru zemes vairs nav nepieciešams pa arājam, mūsdienu rūpniecībā ir arvien mazāks pieprasījums pēc cilvēkresursa, pamazām sarūk nepieciešamība izmantot cilvēkus arī citās jomās, drīz vien pilnībā automatizēti veikali un mākslīgā intelekta vadīts transports izsviedīs darba tirgū pamatīgas cilvēku masas, kuras īsti nebūs kur likt.

Faktiski, šobrīd tai cilvēces daļai, kas pārstāv nosacīto rietumu civilizāciju vai slaveno zelta miljardu, pilnīgi pietiek resursu, lai visiem šīs civilizācijas pārstāvjiem nodrošinātu slavenās Maslova piramīdas apakšējos divus līmeņus, izņemot seksu, tas tāpat allaž bijis rokas stiepiena attālumā. Tas teorētiski, kā ir praktiski, ikviens var pajautāt biedrībā "Palīdzēsim viens otram" vai līdzīgā organizācijā.tiešām gari, tiešām neinteresanti )

(14 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, December 5th, 2018
09:35 - Gavēnis, miers, klusums un pārdomas.
Poll #21265 Advente
Open to: All, results viewable to: All

Tev ir adventes vainags?

View Answers

Jā, protams!
10 (17.5%)

Nē, bet gan jau būs
4 (7.0%)

Gribētu, bet nedrīkstu
2 (3.5%)

Skaidrs, ka nav, nesaprotu šito
33 (57.9%)

Ne gluži vainags, bet sveces jau visos piecos stūros saliktas, atliek tik iedegt
8 (14.0%)

(24 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 30th, 2018
11:30 - Svētku vērotāja piezīmes.
Bērnībā dikti brīnījos par to apbrīnojamo faktu, ka ir tādas valstsnācijas, kurām nav pieņemts vārda dienas svinēt. Kad paaugos, uzzināju, ka tādu valstsnāciju ir diezgan daudz, bet sīkāk neinteresējos. Nu jau esmu vecs un nīgrs, ieskatījos vikipēdijā. Tur teikts "Mūsdienās vārda dienu svinēšana izplatīta daudzās Eiropas un Latīņamerikas valstīs" un nosauktas astoņas valstis, no kurām neviena nav Latīņamerikā.

Ļoti dīvaini svētki, teiktu, ka paši dīvainākie no visiem, ko cilvēki sev sagudrojuši.

(7 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 27th, 2018
13:22 - Laika ritējuma vērotāja piezīmes.
Jau pilnā sparā tiek tirgotas Ziemassvētku egles.

(6 comments | ir ko piebilst)

Monday, November 26th, 2018
15:52 - Sociālo tīklu vērotāja piezīmes.
Agrāk pietika kādā no kaimiņu sādžām piedzimt cālim ar divām galvām, lai būtu pilnīgi skaidrs, ka Antikrists mūs ir piemeklējis un pēdējā stundiņa klāt. Un staigāja cilvēki viens pie otra, dziļdomīgi kratīja galvas, stāstīja viens otram, cik tieši tas nav uz labu, vienvārdsakot, vienās lustēs pavadīja vairākus mēnešus, līdz tam pašam brīdim, kamēr kaimiņu Andžs, galīgi sadzēries, dievkalpojuma laikā parādīja cienīgtēvam pigu, jo tad bija skaidrs, ka konkrētais, cāļa izraisītais pasaules gals ir pienācis, var ar nepacietību gaidīt nākamo.

Tagad pasaules gala gaidītājiem daudz grūtāki laiki pienākuši. Pasaules gala sākumu arvien paredzēt nav grūti, tagad, piemēram, ir diezgan skaidrs, ka šis iestāsies, jo Vējoņa kungs ir Gobzema kungam valdību pamēģināt sastādīt uzticējis, bet ar tām beigām mūsdienu daudzredzējušā interneta sabiedrībā galīgi čābīgi, pat zeķes sandalēs teju vai legalizētas, kas vēl trakāks varētu notikt, man tiešām grūti iztēloties.

(4 comments | ir ko piebilst)

10:42 - Trauksmes vērotāja piezīmes.
Un tomēr tā trauksmes sirēnu pārbaudīšana ir trauksmaina lieta. Šorīt kā reizi biju atvēris logu pavēdināt telpas, kad tika iedarbināta trauksmes sirēna, kas atrodas kādu 50 m attālumā. Ziņu par to, ka tiks pārbaudītas sirēnas, biju palaidis garām, kamēr ziņu par to, ka vakar noticis incidents starp Krieviju un Ukrainu, kā rezultātā Ukrainā grasās ieviest kara stāvokli, pamanīju gan. Šī visa rezultātā tomēr iespringu un ieslēdzu LR1, kur tomēr nebija nekāda paziņojuma par kara sākšanos, vien kārtējā nesakarīgā murmulēšana par kaut kādu figņu. Un tas, manuprāt, nav pareizi, ka pēc tam, lai pārliecinātos, ka kara tiešām vēl nav un nāksies turpināt garlaicīgo darba dienu, dabūju meklēt internetos ziņas par trauksmes sirēnu pārbaudi. Ja jau pārbauda, tad vajadzēja pārbaudīt arī sakabi starp valsts plašsaziņas līdzekļiem un šitām gaudojošām drausmām, savādāk man, piemēram, nudien nav pārliecības, ka tāda sakabe ir, tā kaut drusku strādā un visa veida raidstaciju darbiniekiem ir zināms, kas viņiem jādara.

(13 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 23rd, 2018
16:41 - Pasākumu vērotāja piezimes.
Pateicoties sociālajiem tīkliem, ik pa brīdim uzzinu, ka visapkārt notiek lērums pasākumu, kuros labprāt un gandrīz ar kaismi piedalos. Tie gan parasti ir visai specifiski pasākumi un, lai arī ļoti vērienīgi, notiek visai ērtās, man pieejamās vietās un nemaz tik dārgi nemaksā. "Neiešu uz salūtu", piemēram. Šodien pamanīju, ka esmu ticis pāri lokālajai aprobežotībai un ar lepnumu varu jums pastāstīt, ka ņemu dalību arī riktīgi globālā, ļoti drosmīga protesta pilnā notikumā. "Diena bez iepirkšanās" saucas.

(4 comments | ir ko piebilst)

00:54 - ***
Tāda diena.

(2 comments | ir ko piebilst)

Wednesday, November 21st, 2018
12:41 - Patriotisma mērītāja piezīmes.
Pirms lielajiem svētkiem KM neskopojās ar ieteikumiem simtgades sagaidīšanai. Ieinteresēja, cik no šī visa jums sanāca realizēt. Tātad:

Poll #21260 18. novembris
Open to: All, results viewable to: All

18. novembrī tu:

View Answers

Saullēktā sveici Latviju, daudzinot mūsu valsti dabā vai pie svētku brokastu galda
1 (2.0%)

Kopā ar tuvajiem nostiprināji Latvijas valsts himnas vārdus
6 (12.2%)

Cēli godā Latvijas karogu
7 (14.3%)

Apsveici draugus, radus un kaimiņus Latvijas dzimšanas dienā
11 (22.4%)

Apciemoji un godinātji Latvijas valstij svarīgu piemiņas vietu
3 (6.1%)

Uzvilki siltus, rakstainus cimdus
4 (8.2%)

Pateici paldies un apsveici svētkos kādu, kurš todien strādāja
5 (10.2%)

Sāki Latvijas otrā gadu simta pirmo dienu ar labu darbu
7 (14.3%)

Sapulcējies ap svētku galdu, lai izbaudītu kopā būšanas prieku un spēku
22 (44.9%)

Pārlasīji Ojāra Vācieša "Tu esi Latvija" vai citu sev iemīļotu Latvijai veltītu dzejoli
0 (0.0%)

Sadarīji citas, vismaz tikpat patriotiskas lietas
15 (30.6%)

Sadarīji lietas, kurām ar patriotismu saistības nav, bet kauns tāpat
24 (49.0%)

الله أكبر
10 (20.4%)

(21 comments | ir ko piebilst)

Tuesday, November 20th, 2018
09:51 - Svētku vērotāja piezīmes.
Lai arī pavisam drusku, bija iespēja pavērot svētku svinēšanu TV ekrānā. Redzēju drusku parādes, tur bija teciņiem skrejoši laikam itāļi reāli krutās cepurēs. Redzēju dažu ārvalstu augto amatpersonu apsveikumus ar bibliotekas stalažām fonā, pie tam stalažas bija fokusā, bet tie apsveicēji galīgi ne, izskatījās pēc brīvā mikrofona brīdī, kad aparatūra ieslēgta, operators kaut kur aizgājis, tad nu šo brīdi izmanto dažādi ļaudis un pie kameras statīva stāsta, kas nu kuram sakrājies. Redzēju mazu brīdi no, šķiet, plaša pasākuma pie Brīvības pieminekļa, tur bija stāsts par asins šļākšanos un vairāki, cik noprotu, populāri sportisti drūmās balsīs paziņoja, ka viņiem neesot izvēles. Pavisam drusku redzēju, bet pilnībā dzirdēju svētku salūtu(sēdēju ar muguru pret TV) un dzirdēju pilnīgi visu svētku koncertu, kurā tika dziedātas top 10 valstiski svarīgās dziesmas, visas dziesmas atpazinu, pārsteigumu nebija.

Jau pēcsvētkos sociālajos tīklos manīju žēlošanos par to, ka bija dikti lieli cilvēku pūļi galvaspilsētas centrā savākušies, šīs žēlabas galīgi nesaprotu. Ja nepatīk pūļi, kālab tādos jālien? Īpaši jāatzīmē visi tie, kuriem nebija ērti krastmalā skatīties salūtu un pēc tam no tās skatīšanās tikt prom nevis tāpat vien, bet tālab, ka uz pasākumu bija aizdevušies ar maziem bērniem, tajā skaitā zīdaiņiem ratiņos vai suņiem. Garantēju, ka zinātnieki varēs iespringt, cik grib, viņiem neizdosies radīt tādu mākslīgo intelektu, kurš spēs reproducēt šo cilvēku spriedumu ķēdes.

(5 comments | ir ko piebilst)

Sunday, November 18th, 2018
15:48 - Latvijai 100.
Latvijas simtgadei par godu kodes ir nožļembājušas manam ziemas mētelim piedurkni.

(3 comments | ir ko piebilst)

Friday, November 16th, 2018
16:48 - ***
Русская футуристическая книга

(7 comments | ir ko piebilst)

15:35 - Dienas prieks.

(17 comments | ir ko piebilst)

11:10 - Svētku vērotāja piezīmes.
Tiešām nav nekas pret visu šo jancīgo ņemšanos ap Latvijai 100, šis tas pat tīri labi izklaidē un tiešām nav žēl, ja šogad mākoņos izšaus riktīgi vairāk, nekā citus gadus. Visapkārt, cik var saprast, ir svētku sajūtas pārpilni cilvēki, vispārēja līksme un patriotisms dzirksteļo, valstiskais lepnums plūst, pat brāžas kā sabangota upe un uzticības valstij apliecinājuma rituāli savā dažādībā varētu šokēt pat pašu izsmalcinātāko kultu piekopējus visas cilvēces vēsturē. Man šīs svētku sajūtas nav, nedaudz dziļāk aizdomājos, kamdēļ.

Pats esmu dzimis Latvijas PSR. Mani vecāki ir dzimuši Latvijas PSR, patēvs - Ostlandes reihskomisariātā. No vecvecākiem viens dzimis pirmās Latvijas Republikas laika parlamentārajā iekārtā, viens - autoritārajā režīmā, bet divi - Krievijas impērijas Vitebskas guberņā. Tas viss ir tā mana Latvijai 100, kam par godu būtu jābūt tādai visaptverošai svētku sajūtai. Nu, nav, nesanāk man šo visu aptvert kā kaut ko svinamu.

Vienīgie svētki, kas veltīti pārvaldei un ko vēl varētu saprast, būtu, ja, piemēram, nākamā gada 18. martā svinētu "parlamentārajai demokrātijai 28", bet tas jau pārāk sīki, pragmatiski un klasiskajām reliģiskajām fantāzijām nepiemēroti, bučojamo karogu šim nepašūsi, svētsvinīgu dziesmu nesacerēsi un stulbību par negrozāmo valstsgribu neuzpreambulēsi.

(25 comments | ir ko piebilst)


> 20 vecākus
> uz augšu
Sviesta Ciba