Journal    Friends    Archive    User Info    memories
  Ciba: Atsauksmes | Jaunākais | When Ciba's down |
Joki: Dienas komikss | Ilustrācijas | Savāda Krievija | Tautas kubs |
Pasaule: Afgāņu savaite | Brīvības sala | Erudīti par ES un ne tikai | Galvaspilsētas vēstis | Greizais BBC | Irākas Omārs | Kolbijs Košs Kanādā | Krievi un Krievija | Marks Meksikā | Marks Steins | Mišela | Muļķību atspēkotāji | Nafta velna sūdi ir | Panorāma | Politkorektums darbībā | Pura vells | Tuvie Austrumi tuvumā | Vācu smadzeņu skalošana | Vecā, labā Anglija | Vēlēšanu ģeografija | Viņi netiks cauri | Viņu tikumi | Ziņu centrāle |

Varbūt der palasīt


krii
26. Apr 2017 13:38

Vizualizējot dievības, kas nosaka laika apstākļus, šomēnes visvieglāk iedomāties apmēram trīsgadīgu eņģeļbērnu, kādu no barokālajiem putti, kurš aizrautīgā bezsakarā dauza podziņas "saulains", "krusa", "lietus", "sniegs", "vētra", "mākoņi". Un smejas, guldzinādams, ar siekaliņu lūpu kaktiņā.

6 atsauksmes - Atsaukties


krii
25. Apr 2017 22:20

Turpinot novērojumus:

ārkārtīgi viegli ir aizbildināties ar vajadzību "neapspiest un neizstumt savas emocijas un jūtas", vai "vienkārši būt godīgai" ik reizi, kad ir uznākusi infantila vēlme sekot saviem impulsiem un darīt ko nepārprotami stulbu.

6 atsauksmes - Atsaukties


krii
25. Apr 2017 18:45

Rodas iespaids, ka vairums sieviešu (to skaitā manis pašas) attiecību problēmu izceļas no pārāk izvērstas ļerkstēšanas par savām jūtām - jo īpaši, kopš sieviešžurnālos sapublicētās tulkotās pamācības no amerikāņu ķēķpsiholoģijas popsīgākajiem apcirkņiem mūs dāsni tam svētījušas.

14 atsauksmes - Atsaukties


krii
23. Apr 2017 17:36

Dārgā Ciba, tu, kas zini visu, jo īpaši akadēmiskajās lietās!
Kas jādara cilvēkam, kurš hobija, ne akadēmiskas/dokumentāli apliecināmas vajadzības mudināts vēlas iepazīties ar kāda muzeja materiāliem? Nu, piemēram, radusies privāta vēlme izpētīt un aprakstīt populārākās dāmu vēdeklīšu formas Rīgā, 1760.gada vasarā, vai kas tamlīdzīgs.
Vai jādodas pie attieīgā muzeja atbildīgās amatpersonas (direktora? krājuma glabātāja?) ar butelīti konjaka un eklēru sainīti un jāmēģina iekarot laipnība? Vai jāraksta kādi oficiāli iesniegumi? Jāsameklē draugs, kura kolēģa brālēns ir precējies ar attiecīgā muzeja darbinieces klasesbiedreni?
Kā jūs to darāt?:)

9 atsauksmes - Atsaukties


krii
23. Apr 2017 15:55

Par Franciju neliela baža, protams. Ir klusa cerība, ka Brexits un Tramps būs iedvesmojuši saprātīgāko franču tautas daļu aizvilkt savas pēcpuses līdz iecirkņiem un neļaut varu sagrābt tai psihajai bābai mazliet ekscentriskajai kundzītei, un man nenāksies vilties libertīniskastiskas kontinentālās Eiropas idejas dzīvotspējā. Bet, kā liecina fakti, var notikties visādi. Inšallāh.

5 atsauksmes - Atsaukties


krii
23. Apr 2017 15:06

Vakar mēs ar seru R devāmies uz Uzvaras parku monitorēt sakuru pumpurus. Diemžēl, kad bijām pie Nacionālās Bibliotēkas, mūs pārsteidza vispirms vētras brāzmas, tad lietusgāze, tad - pamatīga krusa. Ričmonds piedāvāja pagriezties un skriet atpakaļ pāri tiltam, uz māju pusi, bet man izdevās viņu pierunāt doties uz priekšu, meklēt aizvēju. Kamēr meklējām patvērumu, maigais, glāsmainais ziemeļu pavasaris drusku pierima, un mēs, purinādamies un šņaukādamies, turpinājām ceļu.
Pumpuri ir tā neko. Kaut kad vērsies, droši vien. Diez vai pārāk drīz.
Kad pārradāmies, apslaucīju Ričmondu, pati ielīdu karstā dušā un izdzēru puslitru karstas tējas. Ļoti slikti ir neturēt mājās stipro alkoholu nenoskārstai vajadzībai, tā es sev sacīju - jau kuro reizi.
Šodien laiks izskatās ciešamāks, bet nu, cik neizturami zajebalo, ka jau sesto (sesto, Karl, sesto!) mēnesi no vietas, tev no debesīm gāžas virsū sniegs un visādu kalibru ledus šķembas. Nezinu, ar ko mūsu cilts tā aizkaitinājusi dievus, bet mēs esam nolādēti un paaudžu paaudzēs izpērkam kādus baismīgus senču grēkus, kā es te stāvu!

Atsaukties


krii
22. Apr 2017 17:42

Baisajā, barbariskajā Irānā kādai musulmaņu apspiestai sieviņai tomēr izdevies dabūt darbiņu nelielā kantorītī. Labi, ka vīrs nav piekāvis un aizliedzis.
http://theiranproject.com/blog/2017/04/22/ipf-2017-held-76-foreign-intl-firms-attendance/

1 atsauksme - Atsaukties


pa_leeto
[ dominika ]
22. Apr 2017 14:50

Pārdodu 3 biļetes uz Valmieras teātra izrādi "Džeina Eira" rīt plkst. 13:00. Biļetes 2. rindā, pirku par 13 Eur gabalā, pārdodu par 10 Eur gabalā, t.i. kopā 30 Eur. Var kaulēties saprāta robežās.
sanitag@gmail.com

Atsaukties


krii
22. Apr 2017 14:20

Nākamsestdien jābūt brāļameitas kāzās. Manā mūžā ir bijuši vairāki kāzu periodi. Pirmais bija agrīnajos padsmit, kad precējās brālis, brālēns un citi radu jaunieši, apmēram desmit gadus vecāki par mani. Tajās mana konstantā funkcija bija "jaunā līgava", resp., skuķis, kam pēc līgavas mičošanas pārliek plīvuru.
Tad bija brīdis ap 25, kad īsā laikā cits pēc cita precējās daži tuvākie draugi jaunības trakumā. Nebija nekādu uzdevumu, bija jautri.

Nākamais cēliens - ap 35 gadiem, kad precējās nobriedušākie draugi un paziņas - kurš pirmo, kurš n-to reizi. Tās bija burvīgas, gaumīgas miniatūras cermonijas bez ākstībām un viesiem, kurās es parakstījos kā lieciniece un pēc tam izdzēru jaunā pāra uzsaukto šampanieti.

Tagad beidzot esmu nodzīvojusies līdz radu babuļa kārtai. Kleita jāpērk. Ne no tumšsarkana brokāta, ne no zila krimplēna negribas.

11 atsauksmes - Atsaukties


krii
22. Apr 2017 14:14

Pārlasu "Faustu" - laikam pēc kādiem 20, ja ne 25 gadiem. Dažubrīd pieķeru sevi vēlmē rediģēt tulkojumu (piedodiet, Pliekšāna kungs). Bisenieka versiju diemžēl neesmu lasījusi.
Kaut kā bija izslīdējis no atmiņas, ka Valpurģu naktis "Faustā" ir divas: ne tikai juceklīgā antīkās mitoloģijas tēlu ņemtne otrajā daļā, bet arī vitālā, ģermāniskā - pirmajā daļā, kur "smird āži ar laumām un raganām", būtībā tāds normāls nakts pikniks ar svinga elementiem.

2 atsauksmes - Atsaukties


krii
21. Apr 2017 23:32

Šis ir tas jaukais laiks, kad var vērot deputātu kandidātu sarakstos midžināmies visādus pazīstamus uzvārdus, savietojušos pārsteidzošās kombinācijās. Nu ko, vajag, to vajag. Iespēju publicēt savu CV internetā vajag izmantot. Vismaz laiku pa laikam.

Atsaukties


krii
21. Apr 2017 12:38

Sapnī bija a bissele mazl. Vidusjūra, sarkanas rozes, un daži man nozīmīgi cilvēki darīja tieši to, ko no viņiem gaidīju. Freids šo sapni sauktu par infantilu. Bet man patika.

Atsaukties


krii
20. Apr 2017 21:42 Par masu slepkavībām

Kā visefektīvāk var nogalināt siltumnīcas baltblusiņas? Mans hibisks cieš. Es viņu apsmidzināju ar pretkožu līdzekli, bet šķiet, ka tas viņam nepatika.

14 atsauksmes - Atsaukties


krii
20. Apr 2017 13:32

Vu nemt men a bissele mazl?

Jānoslauka deguns, jāiet ļaudīs.

4 atsauksmes - Atsaukties


krii
19. Apr 2017 22:24

Ja es tiktu pie naudas un nojuktu prātā (te secība ir ļoti svarīga!), es varētu performēt, staigādama apkārt citu gadsimtu tērpos.

10 atsauksmes - Atsaukties


krii
19. Apr 2017 20:59

Ričmonda deguna apskate liecināja, ka manā prombūtnē viņam bijusi nepatīkama saruna ar kādu no kaķiem.

Atsaukties


par_velti
[ emi ]
19. Apr 2017 13:59

Čau! Varbūt kādam ir vajadzīgas šīs antīkās mēbeles? Atdodam visu par velti, mēbeles atrodas pie Dailes teātra.


Ja interesē, lūdzu rakstiet Aleksandram uz lal2002@inbox.lv vai 29207125. Update: Krēsli un šujmašīna vairs nav pieejami.26 atsauksmes - Atsaukties


par_velti
[ elvira ]
18. Apr 2017 14:43 plakans CRT monitors

Atdodu CRT monitoru, vecs, bet strādā. Imanta. Bildei ilustratīva nozīme, bet apmēram tā arī izskatās.

1 atsauksme - Atsaukties


sc_news
[ flykting ]
18. Apr 2017 09:52 izdzēst bildi

pēc terorakta zviedrijā cibas jūzeris [info]gnidrologs savā žurnālā iepostoja par to un komentāros ielika bildi, kurā redzami bojāgājušo līķi.neviens normāls, ētikas normas ievērojošs medijs šīs bildes nav publicējis. feisbuks ir solījis izdzēst. jo publicēt šādas mirušo bildes ir klaja necieņa gan pret viņiem, gan pret viņu tuviniekiem.

lūdzu [info]gnidrologs šo bildi izdzēst, taču viņš to nedara.

tāpēc tagad lūdzu [info]deniss parūpēties, lai šī bilde tiktu izdzēsta. 

paldies!

79 atsauksmes - Atsaukties


krii
17. Apr 2017 21:35 Sniegoto Lieldienu piezīmes

Es patiešām esmu tā pamuļķa beibe, kas, mācoties latīņu valodu, nejauši izsauc velnu un pārdod savu dvēseli pēc visneizdevīgākā kursa.
Nu, neko. Kaut kas jau vēl ir palicis.

Aizsnidzis pavasaris atgādina smagi slimu (vismaz ar tuberkulozi, ja ne vēzi sirgstošu) pusaudzi. Sniegs uz pumpuriem, salnā noļukušas vijolīšu ziedlapiņas izskatās kā pāragri līķa plankumi uz vēl dzīvas miesas. Ienīstu sniegu, ja tas parādās pēc pavasara ekvinokcijas. Vispār - ārpus laikaposma starp Pirmo Adventi un Meteņiem sniegs ir ne tikai nevēlams, bet riebīgs un šausminošs pēkšņa mirstīguma un ļaunu ciešanu atgādinājums.

Nekādi nespēju izdomāt, kā es varētu gaumīgi svinēt urbānas Lieldienas laikā, kad man būs daudz naudas. Pat ar Jāņiem ir vieglāk. Cieti vārītas olas lielos daudzumos tomēr nav nekāds tīkamais ēdiens, mierīgi var konkurēt ar piparkūkām un apkaltušiem vārītiem zirņiem, vai sausu ķimeņsieru. Izdomāt kādu Ļoti Tematisku alternatīvu gaļas grilēšanai un šūpolēm pagaidām arī nesanāk.

8 atsauksmes - Atsaukties


krii
13. Apr 2017 22:02 Diena, kad...

... braucu liftā divatā ar Viesturu Rudzīti. Par laimi tikai vienu stāvu.

16 atsauksmes - Atsaukties


krii
13. Apr 2017 12:23

Vakar vakarā, atgriežoties no pastaigas ar Ričmondu, pamanīju uz lieveņa (maz)kustīgu būtnīti. Ieslēdzās gaisma, un ieraudzīju, ka būtnīte ir gliemezis. Viņš/viņa apņēmīgi rāpās pa sienu uz augšu. Maz ticams, ka gliemeža dzīvē gaidāmi kādi patīkami pavērsieni, es sapratu, stāvēdama un viņu vērodama. Visticamāk viņu nogalinās kāds putns vai ziņkārīgs kaķis. Varbūt pēc kāda laika viņš/viņa pagurs no vertikālā kāpiena, nokritīs durvju priekšā, un viņu samīs kāds no maniem steidzīgajiem kaimiņiem.
Taču, ja gliemeža misija bija man atgādināt par siltiem, rasainiem vasaras vakariem, par ledainu baltvīnu, par saulrietiem aiz baznīcas, sienāžiem zālē, kailiem stilbiem un pleciem, par tautietsmanipavadījamazuceļagabaliņu utt., utt., tad tā ir godam paveikta.
Dīvainais aprīlis ir gandrīz pusē, un pēc ledainajām Lieldienām vasara jau būs mazliet tuvāk. Var izdzīvot, jā.

Atsaukties


krii
13. Apr 2017 11:22

Reizēm nedaudz izbrīnīta konstatēju, ka esmu atstājusi neizmantotas vēl tik daudzas iespējas radoši sagādāt sev problēmas un sačakarēt dzīvi. Es taču varētu, piemēram, iebāzt nāsī zirni. Vai pūpolu. Un mutē spuldzīti.
Tpu, tpu, tpu, ceru, ka ne šodien.

10 atsauksmes - Atsaukties