- Citāti no terminu vārdnīcas
- 2004-12-17. 18:42
-
ramuuns
Dynamic Channel Index - dinamiskā kanālu indeksācija
Izvēloties dinamisko kanālu indeksāciju, programma, kuru patlaban skatāties, pārvietojas ekrāna centrā un ap to izvietojas 12 mazāki attēli no citām programmām; šajos attēlos redzamie attēli tiek atjaunoti rindas kārtībā, viens ik sekundi. Vēlamo kanālu varat izvēlēties, izmantojot tālvadības pults vadības taustiņu.
Auto Long Play - funkcija “Auto Long Play”
Ja ir aktivizēts standarta atskaņošanas režīms un ir iestatīta ieprogrammēta ierakste, bet ierakstei nav atlicis pietiekami daudz vietas lentē, lentes ātrums automātiski mainās uz “Long play”
(ilgā atskaņošana), lai veiktu visas pārraides ieraksti.
Super Audio CD “SACD”
SACD ir nākamās paaudzes audio informācijas nesējs, kas reproducē ne tikai mūziķa māksliniecisko sniegumu, bet arī atveido atmosfēru, visas nianses un apkārtnes efektus, kas apņem oriģinālo skaņas avotu, tā padarot pārāku pasaulē nozīmīgāko Hi-Fi skaņas formātu.
ATRAC (Adaptive Transform Acoustic Coding) -
ATRAC (adaptīvi pārveidojošā skaņas kodēšana)
Šis datu pārveidošanas process, ko izveidojis SONY, novērtē informāciju saskaņā ar akustiskajiem efektiem. Pateicoties maskēšanas efektam un dzirdes slieksnim, tiek ierakstīta tikai skaņa, kas sadzirdama cilvēka ausij. Šī efektīvā ATRAC sistēma nodrošina, ka diskā, kura diametrs ir tikai 64 mm, var veikt 80 minūšu ierakstu.
Browsing - pārlūkošana
Iespējams pāršķirstīt interneta lappuses vai sērfot internetā, izmantojot tīkla pārlūkprogrammu. Populārākās tīkla pārlūkprogrammas ir Netscape Navigator vai Microsoft Internet Explorer. Lietotājs var izvēlēties saites un uzklikšķinot pārvietoties tīklā. Angļu valodā šis termins radies no izteiciena, kas nozīmē, ka tu tikai aplūko preci bez nodoma kaut ko pirkt.
Provider - sniedzējs
Sniedzējs ir organizācija, kas citiem nodrošina piekļuvi internetam. Sniedzējus var iedalīt divos tipos: interneta piekļuves sniedzēji (ISP) un tiešsaistes apkalpojumu sniedzēji (OSP). ISP var būt vietējas firmas, kas maksā par ātru savienojumu kādai no organizācijām, kas izveido fizikālo internetu. Tās var būt arī kompānijas, kurām ir savi tīkli. OSP, ko sauc arī par “tiešsaistes pakalpojumiem” (“online services”), arī ir savi tīkli, taču tie sniedz ne tikai piekļuvi internetam, bet arī nodrošina informācijas pakalpojumus. Sniedzējiem var būt savs atrašanās punkts (“point-of-presence” - POP) internetā, vai tā var būt kompānija, kurai ir pieslēgums pie kāda cita ar POP.