pelnufeja
31 July 2017 @ 01:03 am
par to, cik ļoti svarīgi manā dzīvē ir saldumi  
Kad es eju uz veikalu, parasti pērku tikai kaut kādus vienus saldumus, ko ēst vēlāk, tajā pašā dienā, nu, vai arī vienus saldumus, ko ēst pa ceļam no veikala uz mājām, un vēl vienus, ko ēst vēlāk mājās -, piemēram, saldējumu un cepumus vai kaut kādu bulciņu un šokolādi. Cenšos nepirkt daudz saldumu vienā dienā. Jo, ja, piemēram, ieraugu, ka kaut kādiem saldumiem, kas man garšo, ir atlaide, vai vienkārši liekas, ka varētu nopirkt, piemēram, trīs cepumu iepakojumus, lai rīt un parīt varētu pēc saldumiem uz veikalu nenākt, pastāv diezgan liela iespēja, ka visi trīs iepakojumi tiks notiesāti tajā pašā vakarā. Tāpēc tā vairs nedaru un uz veikalu pēc saludmiem eju gandrīz katru dienu. Es vispār, īpaši mājās, ļoti daudz ēdu, jo man patīk ēst. Ja man gadījies uztaisīt vakariņās kaut ko garšīgu, es bieži vien izēdu visu katlu vai pannu vienā vakarā, pat ja ēdiena tur ir daudz, jo man vienkārši garšo.

Pirms trim vai četrām dienām biju veikalā un nezinkādu iemeslu dēļ tomēr atkal iegādājos vairāku veidu saldumus, tostarp iepakojumu ar papaijas gabaliņiem cukurā. Atnācu mājās un nolēmu papaiju likt nevis virtuves skapīti, kur parasti glabāju saldumus, bet gan atvilktnē, kur stāv makaroni, lēcas un tamlīdzīga pārtika, cerībā, ka varbūt es par papaiju uz kādu laiku aizmirsīšu un man izdosies to uzreiz neapēst. Un aizmirsu arī. Turklāt pat uz vairākām dienām. Tik ļoti aizmirsu, ka nopirku jaunus saldumus, jo biju droša, ka saldumu mājās vairs nav.
Šodien satikos ar studiju biedreni, ar kuru plānojam drīzumā doties stopēšanas braucienā, sēdējām kafejnīcā un plānojām: pārrunājot visādas praktiskas lietas, mēs kaut kādā brīdi runājām par līdzņemamo pārtiku un tika pieminēti rieksti un žāvēti augļi; un no apziņas dzīlēm man tūliņ pat iznira ārkārtīgi pacilājoša atklāsme, ka man taču mājās virtuves atvilktnē joprojām ir neatvērts iepakojums ar papaiju un, kad aiziešu mājās, es varēšu to ēst. (es jau ļoti, ļoti sen Stīvena Kinga grāmatā "Zvēru kapiņi" izlasīju, ka cilvēka smadzenes ir kā datora faili - cilvēks var atcerēties pilnīgi visu, kas ar viņu jebkad ir noticis, ja tikai sastopas ar impulsu, kas konkrētajam failam liek atkal izgaismoties. :D)
 
 
pelnufeja
31 July 2017 @ 02:31 am
 
"The ways we survive can harm us – and harm those around us. It’s a hard truth to face, in part because it’s so complex. When abusers deny us our reality, it’s gaslighting. When we enact that denial on ourselves, it’s equal parts survival skill and self-harm.

Excavating ourselves out of denial, out of realities constructed of lies meant to harm us, is no small task. It requires grieving, letting go, and a whole lot more that I still hope to learn. Yet the challenge is worthwhile as this is necessary work for all of us who hope for a more supportive society. Once we start the process of undoing the hold gaslighting has on us, the work of self-accountability for our own healing process can begin.

I have repressed a lot of trauma. When awareness of my reality crept in, the shock was violent. Naming that truth spurred a year-long breakdown, which ultimately became a necessary breakthrough. I couldn't keep living under the weight of that denial. I was on that path originally because something in me said that avoiding the full truth (which for me involved going back in the closet) would be safer. Safety is contextual, not absolute. We know safety in relation to the least amount of safety we’ve ever felt. And those levels of “more safety” we rise to have an expiration date and quickly become not enough to continue forward. So I didn't have a choice but to move through that first very heavy layer of denial and start developing a new survival skill: honoring my truth.

I’m often afraid of falling back into the gaslight-formed realities of my past. But that fear comes from understanding how easy it is to get manipulated again, that the familiar, while knowingly harmful, can feel soothing and alluring. Nobody else can stop me from entering an abusive relationship, being codependent, or trying to play the model minority game (aka seeking false hope for equality by throwing everyone under the bus including myself). Those choices are on me, and even when I have little to rely on, I don’t need to solely rely on people or realities that harm me.

We live in an abusive society, and so realistically we’re never fully free from gaslighting, especially as marginalized people, but we do have the agency to name it and other forms of abuse. Sometimes we only have agency to name it in our thoughts, but that’s no small thing. Our thoughts are the most necessary battleground to recover. Holding ourselves accountable for denial is a series of tiny choices we make in our thoughts every day.

* * *

Taking accountability for our past choices is the freedom to make new ones. Once we can see where we’re contributing to feelings that weigh us down, it becomes possible to redirect and carry a little less stress. Simply not suffering isn’t an option on the table, but the choices we do have agency to make can help us suffer a little less.

Learning to recognize how we treat ourselves badly isn’t the end goal, but the process itself. It’s an ongoing commitment to love ourselves and others more fully, to spot harm as it’s happening, and to cultivate sustainability in our lives and communities. There’s no way to know exactly what good we’ll get out of self-accountability until we start."

(Dom Chatterjee https://www.restforresistance.com/zine/holding-ourselves-accountable-for-internalized-abuse)
Tags: