Interesanti, cik bieži iekš UK notiek avārijas pateicoties tam, ka iebraucēji (ārzemnieki) ir braukuši pa labo joslu? (Tiem, kas spainī: Lielbritānijā, Austrālijā un vēl kaut kur braukšana uz priekšu (:]) notiek pa kreiso joslu.)
Savā apollo rakstā es norādīju, ka LZA terminoloģijas komisijas informācijas tehnoloģijas un telekomunikācijas terminoloģijas apakškomisija nav pacentusies latviskot visnotaļ aktuālo terminu weblog.
Vakar saņēmu meilu no šīs apakškomisijas, cik noprotu, locekļa Valtera Feista:
IT terminoloģijas apakškomisija jau ir neklātienē apspriedusi variantus. Septembrī, domājams, apstiprināsim.
Val.
</p>
Ar nepacietību gaidu šī angliskā termina oficiālo versiju un turu visus četrus īkšķus par to, lai šoreiz viņiem izdotos.
Bernes konvencija par literāro un mākslas darbu aizsardzību. Latviski, angliski. Latvijā arī tas skaitās.
Un kā vispār Latvijā sastāv ar autortiesībām un to aizsardzību. Vispār, saits ir lasāms.
Vairāki stāsti par dīvainākajiem (neparastākajiem, interesantākajiem) Austrālijas vēstures aspektiem. Ideja ir ļoti laba. Varbūt mums arī vērts ko tādu izveidot par Latviju? Un vispār -- derētu kāds saits par mūsu valsts vēsturi, kur būtu arī šāda sadaļa, etc.
Bet pieļauju, ka projektu realizējot tiktu izveidots saits / brošūras / prospekti tādā vīzē, lai varētu atskaitīties finansētājiem, nevis lai būtu ērti, interesanti un patīkami lasīt / skatīties.
Pirmais sērijveidā ražotais datoriņš. Nosaukums ir saīsinājums frāzei "UNIVersal Automatic Computer".
Projekts tika sākts tālajā 1948. gadā, un trīs gadus vēlāk, 1951. gadā, tika laists klajā pirmais modelis -- UNIVAC-I.
Galvenie izstrādātāji bija J. Presper Eckert un John Mauchly , kuri līdz tam bija radījuši ENIAC (milzīgs ASV aizsardzības resoram domāts dators, kurš spēja sekundē veikt 5 000 saskaitīšanas, 357 reizināšanas un 38 dalīšanas operācijas).
Pasūtījums, kā jau tajos laikos pierasts, nāca no ASV valdības puses, kurai savajadzējās jaunu datoru (ne dārgu), lai tiktu galā ar mežonīgo ASV populācijas pieaugumu (tā sauktais baby boom).
Pirmais publiskais darbs šim datoram bija 1952. gada ASV vēlēšanu rezultātu prognozēšana. Tika izdomāts, ka uzvarēs Eizenhauers. Kā jūs domājat, kas uzvarēja? :) Dators paredzēja precīzi.
UNIVAC saskaitīt spēja 0.12 sekundēs, rezināt -- 1.6 sekundēs, bet dalīt -- 3.6 sekundēs.
Vēl viens šī datora radītais efekts bija pierādījums, ka tajā izmantotā magnētisko lentu tehnoloģija datu ievadei bija stipri ātrāka, nekā līdz tam izmantotā un faktiski kanonizētā IBM perfokaršu sistēma.
Datora izveide maksāja apmēram vienu miljonu dolāru. Pavisam tika radīti 46 UNIVAC sērijas datori.
Tiem, kas interesējas -- 1968. gadā, kad tika laista klajā kārtējā UNIVAC modifikācija UNIVAC-1108, minimālajā komplektācijā ar 1.3 MHz procesoru, 512 kilobaitiem RAM un 100 megabaitiem cietā diska tas maksāja tik vien, kā 1.6 miljonus dolāru (ar iegādi, piegādi un uzstādīšanu). Ā, gribās arī printeri, magnētisko lentu lasītāju/rakstītāju, perforkaršu lasītāju/rakstītāju, ? Par šī 'papildus' aprīkojuma cenām, diemžēl, informācijas nekur nav ;/
48 cilindri vienam mocītim... Ja tas nav feiks, tad atliek tikai nospriest, ka grūti iedomāties, cik ļoti manjakāli mēdz būt daži cilvēki ;)
Šādas tādas bildītes ar mašīnītēm un to avārijas rezultātiem.
Citāts no meila.
"Weblog/blog" latviskošanai izvirzīti šādi priekšlikumi:
- interneta dienasgrāmatas
- e-pieraksti
- emuāri
- dienes
- notas (nez, vai ar o, vai uo...)
- dienklāsti
- žurnāles
- burtkoki
Nu, lasītāji, ņemat un domājiet savus variantus. Iesniegsim komisijai. Galu galā mums ar to terminu būs jādzīvo.
Reāls sludinājums iekš šīs nedēļas London Times.
Vecās gāmes. Kaudzēm... Un ar to es tiešām domāju KAUDZĒM.
Šodien viennozīmīgi vislinkotākais un vissasūtītākais pušlapis. Slidkalniņs (slidkakiņa?)...