otrā diena
20:02 pm [19/10/2020]


[info]ingmars
Nu ko, otrā diena bez pretsāpju zālēm.

you rip what you sew
Mood \\ :)
Music \\ Beach House - All Your Yeahs
17:11 pm [19/10/2020]


[info]neoplasm
aizvakar izveicu ekstrēmo matu cirpšanu - tas ir tad, kad dzenamajai mašīnītei midžinās pēdējo 20% spēciņa brīdinājums un tu nezini, cik ilgi viņa vēl rūks :) draudziņš atbildīgajā momentā ienāk manā "salōnā" un prasa:
- ooh, baby, where's all your hair? :)
- right here, on the floor. want some? [pastiepju saujiņu] :)

atklāju arī sev persōnīgu mājsaimniecības lifehack'u - vislabākais diy šampūns ir svaigi spiests citrōns + sōda + ūdens. pirms ķeros pie jaunās, skaistās un visādi pārākās bezšampūna dzīves, jāpiebeidz tie pa vannāistabu izbārstītie parastie šampūni, kuri pie tagadējā matu garuma iet nebeidzami lēni, ssassodīts.

šodien atkal biju bezatbildīgs darbinieks un novingroju darba sapulci. pārpratu priekšnieces jēpastu un sapulces laikus, un, kad man visi zvanīja, taisni nodarbojos ar fizisko kultūru. nebija arī nekas svarīgs nokavēts, ierastās menedžmenta vāvas par tā nepiepildītajām finansiālajām fantāzijām.

toties caur eirōpas dibenu, poliju, atnākušas manas grāmatas no latvijas, vaj, ku' jauki. nezinu pat, kurai mesties virsū pirmajai.

#oktobris
14:25 pm [19/10/2020]


[info]10m_zem_uudens
"Nothing in the world can take place of persistence.
Tallent will not; nothing is more common than unsuccessful men with talent.
Genius will not; unrewarded genius is almost a proverb.
Education will not; the world is full of educated derelicts.
Persistence and determination alone are omnipotent."
(McDnld "Press On")

the insanity of imagination
Mood \\ "strādāju" :)
Music \\ Joy Division - Disorder [cik simbōliski, spotifaj, paldies]
13:37 pm [19/10/2020]


[info]neoplasm
netīšam uzgāju dokumentāriju par stanislaw szukalski, filmētu losandželosā, kas no sākuma bija diezgan smieklīga līdz tās veidotāji aizrakās līdz viņa nacionālistiskajai pagātnei polijā. viņš bija dzimis šausmīgā nabadzībā polijā, bet kaut kā 13 gadu vecumā bija pamanījies iestāties čikāgas mākslas institūtā. viņa dzīvi vispār caurvij visādas neticamas peripētijas. piemēram, viens no dokumentārijas veidotājiem ir viņa labs draugs george dicaprio, leonardo dicaprio tēvs - leonardo pie stanislaw'a bieži ciemojies bērnībā. un tie mākslas darbi! nenormālu izmēru skulptūras un zīmējumi, kuros visos iepīti nacionālisma un acteku estētika un persōnīgās mitolōģijas. viņš bija izgudrojis pats savu valodu, tās rakstību un pilnīgi jaunu, šizīgu evolūcijas pseidōteōriju, kur cilvēce nākusi no lieldienu salas [tur arī izsijāti viņa pelni]. ar savu pašizgudroto zermatism'u viņš man stipri atgādināja scienthology un l. ron hubbard delīriski kompulsīvos skribelējumus, tip neproduktīvā pārproduktivitāte. tas viss arī savijās kopā ar nesen redzētajām dokumentārijām par vincent van gogh, kas bija pasausa, un persōnīgi visvairāk mīlu vincent & theo ar tim roth, un david lynch: the art life. lynch, tāpat kā szukalski, runāja par to, cik ļoti riebās skola un kā nespēja tajā adekvāti ierakstīties, jo pašizglītība ņēmusi virsroku pār ierobežojošo akadēmiju; un par to, kā māksla bieži top par spīti spiedīgajiem apstākļiem, un par tās izlaušanos. es taču nekad nebiju pievērsusi uzmanību lynch'a gleznām, kinematogrāfijai vien, ļoti forša dokumentārija. hermann vaske ir filma why are we creative, kur pa starpu kaudzei brīnišķīgu interviju ar visādu žanru māksliniekiem un politiķiem, slavoj žižek runā par kafka's legal writings - tās ir atskaites no kafkas darbalaikiem apdrošināšanas uzņēmumā un, lai arī nekad nebija iecerētas kā literāri darbi, tās nejauši ir pilnīgi kafkaesque un no tām gūstama tā pati literārā bauda [vai bezcerīgā spriedze drīzāk], kas gūstama no viņa darbiem. žižeks tur runā par to neizbēgamo struktūru un radošo kvalitāti, kuru nespēj apslāpēt pat tik vienmuļš papīrstumdītāja darbs kantorī. tagad šausmīgi gribās atrast, vai šīs atskaites ir kaut kur dabonamas.

kaut kad biju noklausījusies robert sapolsky aizraujošo lekciju par reliģiozitāti, te ir treju pikseļu un ar kartupeli filmēts viģiks no nezkādiem aizlaikiem, kur viņš ļoti interesanti stāsta par šizotipiju un tās spektru. par to, cik svarīgi ir cilvēki ar šizotipiskās persōnības pazīmēm gan senajās ciltīs [piemēram, šamaņi], gan mūsdienām pietuvinātākās civilizācijās. viņš joko par to, ka "if you're schizotypal and you play your cards right, thousands of years later your birthday might become a global holiday" [citāts gan jau neprecīzs]. mani ļoti uzjautrināja ideja, ka šādai, pat maigas formas, "sajukšanai prātā" ir sava struktūra. vēl viens gandrīz vai joks, bet vairāk tomēr fakts, ir tāds, ka mārtiņš luters ļoti cietis no ocd, nepātraukti mazgājis rokas un, protams, aizrāvies ar sarakstu veidošanu, un sapolsky piemin šausmīgi daudz visādu svēto rakstu un rēgulu, kas jo smalki apraksta, kad un kā mazgājams un kopjams, un vispār ierobežojams, ķermenis. manuprāt, tas ir fascinējoši, cik reliģiōzie un mākslas kanōni cilvēcei vienmēr ir bijuši vajadzīgi, lai arī šī spēja iedomāties neiedomājamo un radīt nekad nebijušo ir vienlīdz atbrīvojoša, cik ierobežojoša. bet tā ir tāda kā šizotipisko persōnību dāvana mums neirōtipiskajiem - tiem, kas no šīm ciešanām dabū tikai to filtrēto medutiņu, sveša prāta ciešanu blakusproduktu. reliģija gan noteikti rada arī tiešās ciešanas, tamdēļ es noteikti preferēju mākslu lol, lai arī kulta potenciāls abām ir bezmaz vienāds un bieži vien mijiedarbīgs.

pieļauju, ka daudzi reliģiōzi cilvēki šobrīd cieš, jo nevar iet uz kopīgajām lūgšanām savos tempļos. es tikmēr ļoti ciešu no nespējas ceļot un vazāties pa galerijām un muzejiem, tamdēļ veldzēju slāpes onlainā. šodien ļoti aizkustināja šī fotogrāfiju izlase.


15:55 pm [19/10/2020]


[info]martcore
es zināju, ka raised by wolves man ļoti patiks, bet ka vot TĀ  konkrēti aizies visa psihodēlija, kas tur notiek ekrānā
ridlijs skots ir dižens. villeneva scenārists arī ir dižens. aktrise amanda kollina vispār kosmoss un spektrālais vilks.
10/10, gribu vēl un nekavējoties

どんな結末になってもいい
15:45 pm [19/10/2020]


[info]ingmars

西暦2021年1月23日公開。


15:19 pm [19/10/2020]


[info]f
es nemaz nezināju, ka gadījumā, ja tavs bērns slimo, tu vari dabūt b lapu un jūs abi varat sēdēt mājās. vienīgais - es negribu. krustojiet, lūdzu, īkšķus, lai pirmie puņķi ir cauri pēc dažām dienām!
cik ilgi tagad bērniem tās iesnas pieturas?

Black Mesa, 9.5
14:53 pm [19/10/2020]


[info]ingmars
Izgāju pabeigto Black Mesa. Biju to izgājis pirms daudziem gadiem, kad tas tika publicēts bez Xen, un tagad arī pārējās daļas ir ievērojami pārtaisītas. Esmu iespaidots, tas bija gandrīz kā spēlēt Half-Life no jauna. Ir daudz jauna satura, bet liela daļa no tā ir vienkārši interpretēts tas, kas jau ir bijis sākotnējā Half-Life, tikai izmantojot mūsdienās pieejamos videospēļu izteiksmes līdzekļus. Vairākas reizes atpazinu vietas no oriģinālā Half-Life, kas bija izmanītas tikai kosmētiskā ziņā, bet ieguva pilnīgi jaunu nozīmi, kas man nebija skaidra vecajā Half-Life, lai arī esmu to izgājis neskaitāmas reizes. Vietu dizains un tajās esošās detaļas stāsta stāstu, un šis vietu stāsts ir loģisks un ir saskaņā ar kopīgo spēles naratīvu.

00:29 am [19/10/2020]


[info]elina
"Pietiks šito sadugumu!" teica Elīna...un uzlika Portishead :D