zigmunds

About Recent Entries

Jul. 26th, 2010 @ 09:04 am
Forši! Piektdien, kamēr es darbā, mājas kompis no zibens saņēma nelūgto kilovoltu.
Upsis - beigts,
Mātesdēlis - beigts,
Maikrotīks - izšauts ports,
Modems - izšauts ports.
Klausos:: Gorefest - A Grim Charade

Brauciens uz Irbenes RT-32Jul. 23rd, 2010 @ 02:51 pm
Atvaļinājuma izskaņā saņēmos izpildīt savu nepiepildīto vēlēšanos. Mērķis - padomju laika īpašā slepenībā būvēts spiegošanai paredzētais radioteleskops RT-32. Biju ieplānojis šo vietu iekarot uz sava dzelzs zirga vientulībā. Apsvērusi relatīvi tālo (gandrīz 300 km) un iespējams nogurdinošo ceļu, pēdējā mirklī pirms izbraukšanas pieteicās arī mana cienītā. Atšķirībā no atpakaļceļa, sēžamvieta netirpa, miegs nenāca un lietu nedabūjām.

Braucot pa Latvijai raksturīgi nelīdzenu pārlāpīto Ventspils - Kolka ceļu ar acīm meklēju krustojumu kurā jānogriežas uz objektu. Acumirklī pašauju garām šauram betona plākšņu ceļam mežā. "Laikam īstais!" Metam riņķī un nogriežamies. Atliek vien piebilst, ka nekādas norādes nebija.
Tūliņ izbraucam caur veciem vārtiņiem un tiekam ieskauti pamestā pilsētiņā "Zvaigznīte". Nekļūdīga iekšējā balss apstiprina, ka esam klāt. Pamielojam acis, bet neapstājušies vēlamies uzreiz ķerties klāt saldajam ēdienam.
Ilgi nemeklējot, majestātiskā auguma antenai no mums mežā noslēpties neizdevās.
Fotografēt un klaiņot apkārt neviens neliedz, bet lai tiktu iekšā, biļete maksā 2 Ls.
Ekskursija notiek gida pavadībā, ja biļetes paņemtas vismaz pa 10 Ls, savādāk iekšā nemaz nelaiž. Nojaušot, ka lielākā daļa no gida stāstītā jau zināma, nevaldāmā vēlme iekļūt radioteleskopā nepameta. Veltīgi gaidot potenciālos ekskursantus, kuri varētu reducēt ieejas maksu, samierinājāmies ar 10 rubuļu ziedošanu.
Visas liekās durvis tika aizslēgtas un tikām aicināti iekšā.

Stāstu par tīšo motoru saliešanu ar skābi, vadu un iekārtu bojāšanu padomju armijai aizejot nestāstīšu, informācijas tīmeklī ir pietiekoši.

Lai arī ārā temperatūras stabiņš ir tuvu pie 30 grādiem, iekšā ir patīkami vēss - simtiem tonnu smagās metāla un betona konstrukcijas tik viegli neuzsilst. Veikli kāpjot pa trepēm un pieliecoties ejot pa zemajiem gaiteņiem, gids mūs izvadājot sistemātiski stāsta par paveiktajiem darbiem iekārtu atjaunošanā un antenas dzīvi padomju laikā.
Pēkšņi paverot durvis izejam ārā, esam jau ļoti augstu, tieši zem šķīvja. Te es arī rodu atbildi uz savu jautājumu "Un kur ir otra antena rt-16?" No šejienes to var redzēt tālāk mežā. Šis RT-32 jau ir atjaunots, pilnībā grozāms un veic kosmiskos pētījumus, savukārt priekš RT-16 līdzekļu pietrūkst, monstrs stāv un rūsē. Garš gaitenis ar divām grīdām*, vēl pārdesmit pakāpienu un esam augšā, pie paša šķīvja.

Pretēji paziņas stāstītajam, uz šķīvja vairs nelaiž vairākus gadus, lai nebojātu alumīnija plāksnēm klāto virsmu. Bet tā kā mēs bijām tikai divi, uzticami un lieliski sapratāmies, mūs tomēr augšā palaida, atļāva uzmanīgi uzkāpt uz iekšējās maliņas, kuru neklāj alumīnija plāksnes un palūkoties apkārt (šajā mirklī, protams, no somiņas izlīda nikons).

Starp abām antenām esot atjaunots pazemes tunelis, bet pa to mūs, diemžēl, neizvadāja. Kā bonusu mūsu savstarpējai sapratnei, atslēdza ekskursantu tabu durvis uz komandtelpu. Te nu savām acīm redzējām šahtu ar pārgrieztajiem kabeļiem, kaut gan es to drīzāk nodefinētu kā vadu čupu, kur kaut ko savienot ir neiespējami. Izrādās, padomju inženieri savā laikā pat bija uzkonstruējuši antenas grozīšanai "remote control" čemodānu. Pārējais viss šeit kloķi, pogas un mērītāju bultiņas, kas neko daudz neizsaka.

Kā nākošo apmeklējām rt-16, iekšā protams netikām, bet galvenais, ka redzējām. Apkārtnē pastaigājoties daudz pamestās mājas, noplukuši padomju ģērboņi, sirpji ar āmuru un zvaigznes.Bildes galerijā.
RT-32 mājaslapa.


-----
*Šis gaitenis grozās kopā ar antenu, 2 grīdas ir lai pa to varētu paiet, kad šķīvis ir sagriezts par 90 grādiem.
Klausos:: Bolt Thrower - Cenotaph

Jan. 2nd, 2010 @ 04:56 pm
Draudzenes māsa šodien palūdza, lai aizvedu viņas desmitgadīgo meitiņu uz zirgu izjādēm. Viņa turp tiek vesta katru sestdienu. Šodien bija paredzēts kaut kāds pasākums bērniem. Agnijas loma bija jautrais rūķis, kurš jāj uz ponija. Neilgi pirms izrādes sākšanās noskaidrojās, ka nav ieradies čalis, kuram bija jāpietur ponijs laukuma malā pirms izrādes. Pasākuma vadītāja pierunāja mani. Ok, auditorija maza, kādi ~30 cilvēki.
...
Tā midžetparodija par zirgu vairākas reizes mēģināja man iekost, nopietni! Un kad sākās izrāde, no kaut kurienes uzpeldēja LTV panorāma un mūs abus nofilmēja. Es ļoti ceru tie kadri tiks izgriezti!

DIY USB soundcardMay. 5th, 2009 @ 07:18 pm
Nu ta beidzot šodien izdevās palaist savu meistaroto USB skaņukarti. Visa pamatā ir PCM2706 mikročips. Kā piemērs tika ņemts šis projekts.

Laika trūkuma dēļ likās, ka šo projektiņu nepabeigšu nekad. Pagājšnedēļ uzlodējot detaļas, verķis strādāt atteicās. Pieslēdzot pie kompja tālāk par "USB device not recognized" netiku. Sarūgtinājuma vadīts ielidināju shēmu atvilknē uz nenoteiktu laiku.
Šodien pieķēros atkal, nolodēju induktoriņu, palaidu strāvu pa taisno - aizgāja. Draiveri uzinstalējās paši. Bija ieviesusies 1 kļūdiņa zīmējot PCB plati - neskanēja kreisais kanāls. Neliela korekcija un karte darbojas :)

Isumā:
Fona trokšņu nekādu - pilnīgs klusums. Dzidra skaņa ar smalki detalizētām augšām.

To Do:
1. Elektrolītiskie kondensatori pagaidām lētie, tos ir vēlme nomainīt uz ELNA vai Muse. Problēmas uz vietas bija sadabūt arī metāla-plēvīšu rezistorus, bet apgreids vēl sekos.
2. Uztaisīt, piemēram, Grado RA1 pastiprinātāju un abas shēmas ielikt vienā elītā korpusā.

Pilnīgāks reports ar bildēm būs vēlāk.
Tagad vismaz ir stimuls turpināt.(srry, ka bildēts ar nokiu)Klausos:: Thurisaz - A Timeless Flame.flac

Nov. 30th, 2008 @ 10:22 pm
Šonedēļ no UK atnāca jēbajā pasūtītais Creek OBH-11 austiņu pastiprinātājs manai Hai-Fai sistēmai. Pasūtīju, jo mūziku apkārtējo apstākļu ietekmē klausos tiešu uz austiņām. Pastiprinātājs pa pāris dienām jau uzsilis un ir radies aptuvenais priekšstats par šo aparātu. Sou, nolēmu uzrakstīt tādu kā nelielu review.

Jau vairākus gadus neatkāpīgi esmu tiecies pēc skaņas kvalitātes uz kompja. Izmēģinātas ir dažādas skaņukartes un austiņas. Tātad, mana pašreizējā komplektācija:
M-Audio Revolution vecā labā skaņukarte,
Creek OBH-11 Amplifieris,
Grado SR225 austiņas.
Un to visu pārsvarā darbina gandrīz 100GB FLAC formātā saspiesta vidēji smaga mūzika.

Kāpēc tieši šis?
Izmeklējoties pa forumiem, šis izrādījās atbilstošākais manām price/performance prasībām. Daudzi metālmūzikas klausītāji ieteica tieši šito lietot komplektā ar Grado austiņām.
Attiecībā uz austiņām, es tagad arī priekš metāla iesaku Grado ausis, nevis Sennheiser ar kurām man ir bijusi saskare. Ja kādam ir vēlēšanās, vienīgā vieta kur Latvijā iegādāties ir SIA "Audiostars" veikalā Dzirnavu 87/89, tur var aiziet arī paklausīties, uz vietas modeļu ir diezgan daudz vertībā no 50 līdz 650 latiem :)

Aparātu iegādājos, galvenokārt, lai uzlabotu nevis pastiprinātu skaņu. Manām austiņām pretestība ir 32 Omi, un pat pie mp3 pleijerīša viņas skan pārsteidzoši skaļi.

Skaņai imprūvments ir, bet nav nekas pārdabisks. Palasīju vienā forumā, ka varot pārlodēt kondensatorus un sounds uzreiz esot iespaidīgāks, bet es tādus eksperimentus pagaidām netaisos veikt.

Mans verdikts.
Teikšu atklāti, tās cenas dēļ (180$) nav vērts pirkt! Ir daudzi labāki veidi kā iztērēt to naudu pašreizējā ekonomiskajā situācijā, bet man reizēm uznāk vājums. Pārdot arī pagaidām netaisos, jo biku tomēr patīk.


Klausos:: Dark Tranquillity - At loss for Words
Tags: , ,
Other entries
» (No Subject)
Tā taču ir viena kaitinoša padarīšana! Ik reizi, kad tiek atvests jauns HP printeris, līdzi nenāk USB vads, ir tikai parastais elektrības kabels, aiz kuru pārpilnības, man te var aizķerties kāja.
Atkal jārokas pa noputējušo lūžņu čupu ar domu "kautkur viņš te bija...", vai sliktākā gadījumā jāskrien uz veikalu, un lai apietu to sasodīto birokrātiju, jāpērk pa savu naudu.
Manuprāt, tā ir klaja ņirgāšanās par lietotāju. Viņi laikam aprēķināja, ka ieliekot līdzi kastē to vadu, printerim cena būs augstāka un viņš nebūs vairs tik konkurētspējīgs. Citu izskaidrojumu es tur neredzu. Tas ir kā pārdot mašīnu bez riepām, atrunājoties, ka tās taču var uzlikt jebkurā servisā.

Jānopērk laikam pieci uzreiz, un ar birokrātiju.
» (No Subject)
Jā, CooLynx šodien mani nedaudz iedvesmoja uz jauna telefona iegādi. Doma arī bija iegādāties to E51. Kas gan varbūt labāks par elīti plānu, relatīvi mazu biznesa klases viedtālruni, un pats galvenais par patiešām pieņemamu cenu mūsu pašreizējai ekonomiskajai situācijai valstī.
Mans vecais 6610i darbarūķis, regulāri piektdienas vakaros uz flīzēm izšķīstot neskaitāmās nanodaļiņās, savus 4 gadus ir nokalpojis godam.
Tehniskie dati pirmajā mirklī izskatās pat vairāk kā ideāli - ilgs baterijas darbības laiks, wlan, pieejams ssh klients un etc figņas migņas...

STOP!

Kas tad tas?
1.47 W/kg ir visaugstākais SAR rādītājs no visām nokiām. Man tomēr palika žēl savu pautu, laikam pārdomāju!Top of Page Powered by Sviesta Ciba